'Steenkamp maakt met z'n breiclub een broddellap' Katwijkse KOLOM Stemmen voor de Staten U r gen tie ver klaring- voor bijzondere basisschool in Woubrugge is binnen Door Niekjan van Kesteren Dick van Duyn blijft toch maar bij PvdA Bronzen medaille voor J. Janszen Met Triton over de Kagerp lassen Jongeling in Oegstgeest: KARPETTEN- SHOW klassiek en moderne KARPETTEN VOKduu/n Grof vuil Leiden TROUW KWARTET ZATERDAG 23 MAART 1974 STAD en REGIO In weerwil van alle geruchten en zijn eigen woorden blijft Dick van Duyn in de Partij van de Arbeid. Hij gaat niet naar de PPR en ook niet naar de Alternatieve lijst van L. J. Haasnoot. Van Duyn blijft op de vierde plaats van de PvdA-lijst staan. Hij gaat proberen via voor keurstemmen in de raad te ko men. Dat is een tamelijk nederige uitgang spositie voor Van Duyn, die tijdens de vergadering van de PvdA deze vierde plaats verre van zich wierp omdat hij naar hij zei niet als trek pleister wilde dienen voor de mensen die voor zijn degradatie gezorgd had den. Gesprekken met andere partijen hebben hem echter geleerd dat er toch niet zoveel mogelijkheden voor hem waren. Misschien was het ver standiger geweest van Van Duyn om zich terug te trekken, in plaats van op een lijst te gaan staan met mensen met wie hij niet op al te bestevoet staat. Maar dat is nu juist het punt. Van Duyn voelt zich ernstig tekort gedaan door het PvdA-bestuur dat hem terzijde heeft geschoven en wei gert daarom ia te binden. Sterker nog, hij verzet zich op allerleid ma nieren. Als Van Duyn in de raad komt- en dat is toch nog niet zo gek eenzoudig- zal hij daar, zegt hij, gaan zitten als afgevraagdigde van de vakbond. Van zijn collega's van de PvdA zal hij zich niet zoveel aantrekken. Dit standpunt heeft hij in het verleden al vaker verkondigd en dat is hem door de PvdA niet in dank afgenomen. Maar een dergelijke positie was wel te verwachten geweest. Door de ontwik kelingen in deze partij zijn Van Duyn en zijn geestverwanten (de mensen van de bouwbond) een beetje in een isolement gedreven. Dat bleek ook op de vergadering van vorige week. waar Van Duyn cs stonden tegenover de anders opgeleide en gerichte figuren. Van Duyn heeft op die vergadering verzuimd van deze situatie gebruik te maken. Dat had hij kunnen doen door het •arbeiderssentiment' in de strijd te gooien. Dor erop te wijzen dat op deze manier de laatste arbeider uit de raad zou verdwijnen. Hij geeft het niet gedaan en daarmee een belangrij ke mogelijkheid tot voortzetting-van zijn raadslidmaatschap verspeeld. Het is nu waarschijnlijk te laat om hier nog mee te komen aanzetten, omdat het hier gaat om een argument dat nog wel een PvdA-vergadering kan beinvloeden maar wel niet sterk ge noeg zal zijn om op grotere schaal stemmen te werven. De gemeenteraad krijgt donderdag aanstaande enkele aardige onderwer pen te behandelen. Allereerst het Open Jongeren Centrum, dat de laatstsdagen uitvoerig in de publici teit geweest is en dat er blijkens de blijmoedigheid waarmee de betrokken commissie haar advies heeft uitge bracht wel zal komen. Als dat inder daad gebeurt betekent dat dat de raad van opstelling is veranderd ten op zichte van het vorig jaar toen men zich enigszins huiverig toonde over deze zaak. Dit rechtvaardigt niet de conclusie dat de principiële instelling van het Katwijkse bestuur ingrijpend is veran derd. Dat dit niet zo is, blijkt uit de opvatting dip de commissie van be roep heeft over het verzoek om zon dags de gelegenheid tot dansen te openen in de etablisementen Maribel en Casa Cara. Met de grootst mogelij ke merderheid heeft de commissie besloten dit verzoek af te wijzen om dat het in strijd is met de gevoelens van de meerderheid van de bevolking en daarmee met de structuur van de gemeente. De raad krijgt ook de gelegenheid de woningbouw in Katwijk Rijn krachtig te laten voorzetten. Er worden don derdag voorstelen gedaan enkele open plekken aan de Commandeurslaan en de Nieuwstraat respectievelijk te ko pen en te verkopen om er huizen op te laten bouwen. Men gaat onverdro ten door met het veranderen van het uiterlijk van dit dorpsdeel. Het is de vraag of dit een verandering ten goe de is. Het ziet er allemaal wel netjes uit, piooie rijtjes huizen ia keurig rechte straten, maar er gaat aan de andere kant toch wel veel aan eigenheid, aan karakter, verloren. Bovendieh begint het allemaal wel erg vol te worden in Katwijk Binnen, een tikkeltje be nauwd zelfs. Het is al veel te laat om dat effect nog weg te nemen. Maar het zou natuurlijk nog wel afgezwakt kunnen worden en dat zou ook te wensen zijn. Men is het blijkbaar niet van plan. Waardoor Katwijk Rijn op weg is naar een situatie waarin een boom voor een huis of het uitzicht op een strookje gras aantrekkelijke troe ven Worden bij de verkoop van onroe rend goed. WOUBRUGGE Onderwijszaken en een gewijzigd bestemmingsplan Hoog- made 1972 vormden in de raadsverha- dering de voornaamste punten van discussie. Naar aanleiding van een door de onderwijscommissie uitgebracht ad vies over de onderwijsnota ging we thouder Faber uitvoerig in op een .brief van de oudercommissie van de openbare school. Daar wordt men bij de uitbreiding van de basisschool voor het probleem gesteld wat de consequenties zijn van aanbouw van ADVERTENTIE fauto-inzittenden brand glas inbraak ongevallen rechtsbijstand reis storm wettelijke aansprakelijkheid voor particulieren ziekte ziektekosten ...om zéker te zijn! vraai inlichtingen aan uw mawttow of eventueel aan n.v. verzekeringsmaatschappij \»-rim*|lnr»l 68 f dam-3 tel. 010-388844/ ALPHEN Gistermorgen heeft bur gemeester Gallas de bronzen medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt aan de heer J Jans zen, die zijn veertigjarig jubileum vierde bij de dakpannen en kleiwaren- fabrieken voorheen D. van Oordt en Co. aan de Churchill-laan. De heer Janszen is daar werkzaam als pannen- lader. Hij woont aan de Eksterstraat. Hoog en laag water KATWIJK AAN ZEE Zondag 24 maart; hoog water 3.41-15.52: Laag water 11.50, Maandag 25 maart Hoog water 4.11-16.24, laag water 0.06 (sprinvloed) 12.27, Dinsdag 26 maart hoog water 4.41-16.57, Laag 0.39-13.60. de bestaande school of bouw van een los lokaal. Op een urgentieverklaring hoef' nog in geen jaren gerekend te worden. Ook de kleuterschool heeft dringend behoefte aan uitbreiding met een 3de los lokaal. Gebleken was dat noch het bestuur van de bijzonde re school, noch de oudercommissie van de openbare school voorstander is van één 12-klassig scholencomplex in het Plan Verboom, hoewel daarvoor wel ruimte is. Voorlopig zal hier wel een 6-klassige bijzondere basisschool verrijzen; het bestuur heeft de urgen tieverklaring al binnen. Zo nodig kan daar nog een kleuterschool naast wor den gebouwd. Raadslid Venhuizen betreurde het, dat het college geen rekening in het bestemmingsplan heeft gehouden met ruimte voor een openbare school. Voor 1980 is hier niet aan te denken, aldus de voorzitter. Na breedvoerige discussie kon de raad zich in grote lijnen verenigen met de conclusies aangaande de scholenbouw, waarbij erop werd aangedrongen dat B. en W. een gesprek houden met de oudercom missie van de openbare school. De raad nam een brief voor kennisge ving aan van W. J. M. den Brinker, die het college min of meer beschul digde van 'vriendjespolitiek' bij de verdeling van een 20-tal kavels in het Plan Verboom, bestemd voor de bouw van premiewoningen. De voorzitter lichtte toe, dat wel degelijk bij de verdeling ingezetenen voorrang had den, maar dat men tekening had te houden met de huisvesting van een 2- tal personeelsleden van het Verifica tiebureau, die hier vaak langdurig werkzaam zijn. De raad ging niet akkoord met een voorstel, 1,7 hectare gemeentelijk wei land langs de Kerkweg, dat onlangs pachtvrij is gemaakt, pijbliekelijk aan de hoogstbiedende te verkopen. Men voelde er meer voor deze grond voor de toekomst als ruilobject te reserve ren; bovendien heeft de gemeente de opbrengst op korte termijn niet drin gend nodig. B. en W. stelden nog of het te bezien was de grond te bestem men voor een tennispark en uitbrei ding van een 3de voetbalveld, maar deze principe-uitspraak kwam niet aan bod. Directeur Gemeentewerken De Feij lichtte uitvoerig het gewijzigde be stemmingsplan Hoogmade toe. Aan de voorbereiding er van is meer dan 3 jaar gewerkt; evenzo was er inspraak van de bevolking. Het bedrijf van Colijn aan de Kerkstraaij zal moeten verdwijnen. Er is rekening gehouden met doortrekking van de Val Alc- maerlaan tot de Kerkstraat. Over de invoering van éénrichtingverkeer in deze beide straten is nog geen beslis sing genomen. Eén en ander zal in fasen worden uitgevoerd, te beginnen in 1975. SASSENHEIM Rederij Triton in Katwijk organiseert sinds donderdag rondvaarten vanuit de haven te Sassenheim. Een nieuwe attractie in het bollenseizoen. De tocht gaat over de Kagerplassen, langs de watermolens en door om ringende polders. De rondvaart duurt een uur een een kwartier. De boten kunnen negentig tot hondertwintig passa giers meenemen. Tijdens de eerste rondvaart die een officieel karakter had, en onder ideale weersomstandigheden plaatshad, toonden de WV's veel belangstelling. Ook de heer Menage Chala van het Nationaal Bureau Toerisme was aanwezig. Ton Diepenhorst, direkteur van Triton, verwacht veel van zijn initiatief. 'De reisbureaus en busonderne mingen in binnen- en buitenland zijn op de hoogte gebracht en er is al veel belangstelling getoond, met name uit de Scandinavische landen', aldus Diepenhorst. OEGSTGEEST Op een streekbijeenkomst van het Geref. Politiek Verbond in Oegstgeest is* de voor van van het GPV de heer Jongeling uitvoerig in gegaan op wezenlijke verschillen tussei> de grote chris telijke partijen en zijn eigen partij. Door de aktiviteiten van de Tweede Kamer en de mist arriveerde de ractieleider twintig minuten te laat maar dat verhinderde niet, dat hij met enthousiast applaus door de volle zaal werd begroet, waar ook een team van Avro's Televizier aapwezig was om opname te maken. ADVERTENTIE Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres ook voor LEIDSE SPAARBANK Na de begroeting door de voorzitter van de heren Jongeling, drs. Den Duik als vertegenwoordiger van de CHU en de heer Rose als afgevaardig de van- de ARP, beide laatsten staten leden, werd een bijbelgedeelte gele zen. De heer Jongeling wees erop, dat deze statenverkiezingen werden over schaduwd door de landspolitiek en dat was wel te begrijpen ook, want dit worden de eerste verkiezingen na de totstandkoming van het kabinet Den Uijl. De gooochelaars Burger en Ruppert hadden geen konijn maar een uil uit hun hoed getoverd, die ze er zoals elke goochelaar van te voren in hadden gedaan. Geen breiclub Wat de CDA-samenwerking betreft; De CDA-partners KVP, AR en CHU waren wel samen uitgegaan maar niet samen thuisgekomen. Immers de CHU zit nu in de oppositie. De politieke onduidelijkheid was hiermee groter dan ooit geworden. Verder wenste de heer Jongeling graag een eerlijke dis- door Dick van Rietschoten DEN HAAG Vandaag is fret woord aan Jelle Iedema (29), provinciaal lijstaanvoerder van D'66. Hij is fiscus van beroep en als zodanig werkzaam bij de Wetenschappelijke Raad voor Kernenergie, een orgaan dat over alle zaken die met kernergie te maken heben advies uitbrengt aan de regering. Kun je tenminste drie zaken noe men, waaraan D'66 in de komende zittingsperiode grote aandacht wil besteden? 'Wij willen een sterk accent gaan leggen op het bevorderen van de openheid en duidelijkheid in het provinciaal beleid. Democratisering dus. Om enkele voorbeelden te noe men: er zal een betere controle moeten worden uitgeoefend op het beleid van Gedcputeetde Staten. De Provinciale Staten zullen dat Colle ge meer ter verantwoording moeten kunnen roepen met name ten aan zien van het gemeentelijk beleid van GS. Vei der zal er een uitgebreid en goed functionerend voorlichtingsbu reau van de provincie moeten ko men, waar de burgers met alle vra gen en problemen over beleidskwes ties terecht kunnen. Daar hoort vol gens ons ook een ombudsman of - vrouw bij, die klachten van burgers kan natrekken en trachten op te lossen. Een onafhankelijk persoon dient deze functie op zich te nemen. Een ander aspect van die democrati sering is het maken van meerjaren plannen door GS, waaraan het ge voerde beleid regelmatig getoetst kan worden. Een tweede zaak wuar wij ons voor willen inzetten is, dat voorkomen moet worden, dat Statenleden tege lijk ergens burgemeester, wethouder of gewestbestuurder zijn. Door een dergelijke dubbelfunctie, die tegen woordig nog veel voorkomt, is men niet in staat onafhankelijke controle op het beleid van GS uit te oefenen. In verband daarmee is het volgens ons ook ongewenst als Statenleden, die veel belang hebben bij bepaalde aangelegenheden, die aan de orde zijn, daarover meestemmen. Tenslotte achten wij uiteraard ook een forse ombuiging van het provin ciale beleid inzake milieubeheer, ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer noodzakelijk want aan de leefbaarheid, vooral in de dichtbe volkte gebieden, schort nogal wat. Hoe denkt D'66 over de vorming van gewesten? 'Daar zijn we vóór. Maar een inde- Dit is de zesde aflevering uit een reeks gesprekjes met Zuid- holandse lijsttrekkers van partij en die meedoen aan de komen de Statenverkiezingen (27 maart;. ling van provinces in gewesten mag alleen plaatsvinden na raadpleging van de bevolking en de besturen van aangrenzende provincies. Ik kan me namelijk voorstellen dat de Bol lenstreek ingedeeld zou kunnen wor den bij een gewest Haarlem en dat Goeree-Overflakkee bij een deel van Zeeland gaat horen. Tegelijk met de gewestvorming zal er echter ook een bestuurlijke herindeling van grote steden moeten plaatsvinden. Den Haag en Rotterdam bijvoorbeeld zul len moeten worden gesplitst in stadsdelen met een zelfstandige sta tus'. Wat Is Je mening over de vorming van een programcollege in het pro vinciale bestuur? 'Ik hoop dat het er komt. Helaas zijn de pogingen tot overleg vóór de verkiezingen tussen progressieven en confessionelen mislukt. Nu zul len we dus na de verkiezingen moe ten proberen tot overeenstemming te komen. Het is duidelijk dat er in dat geval wel concessies moeten worden gedaan ten aanzien van het basisprogram, dat wij met PvdA, PPR en PSP hebben opgesteld. Als ARP en CHU dan uiteindelijk toch niet blijken te willen meedoen, denk ik, dat de KVP wel in haar eentje met ons in zee zal gaan, ondanks de druk die zij dan mis schien van de landelijke partijtop zal ondervinden'. IIoc beoordeel je het kabinet-Den Uyl? 'We steunen het, voor zover het zich aan Keerpunt '72 houdt, maar ander zijds hebben we toc'i ook wel aardig wat kritiek. Het belastingbeleid van Duisenberg, het milieubeleid van Vorrink en het wetenschapsbeleid van Trip vertonen nog veel onduide lijkheden, om maar eens wat te noemen. En dan het probleem van de sprei ding rijksdiensten. In principe een goeie zaak hoor, maar de manier waarop het tot uitvoering' zal wor den gebracht is nogal onbezonnen. Het ontbreekt aan goed overleg met alle betrokken partijen. Bovendien moet ervoor worden ge waakt, dat er in Den Haag op de plaats van die rijkskantoren niet weer een of andere verzekerings maatschappij gaat zitten, want naar mijb mening zijn er in Den Haag momenteel teveel arbeidsplaatsen. Dat werkt alleen maar forensisme in de hand met alle gevolgen van dien. Wij zijn er dan ook voor om wonen, werken en recreëren zo dicht moge lijk bij elkaar te doen plaatsvinden'. Probeer eens een prognose te geven van de verkiezingsuitslag? 'Ik denk dat D'66 in Zuid Holland drie van de acht zetels overhoudt. De VVD zal helaas veel winnen. Ach, eigenlijk wacht ik liever maar af, want prognoses en opinie-onder- zoeken en dergelijke krijgen maar al te vaak ongelijk'. cussie over de samenwerking tussen de Christelijke partijen. De architect van de CDA, de heer Steenkamp had aanleiding gegeven yoor deze oproep. Steenkamp had nl. gezegd Jongeling een fantastische man te vinden maar dat hij er toch niet mee wilde samenwerken omdat de CDA geen breiclub is maar een politieke club. Daar had de GPV- leider zich geweldig aan geërgerd. We hebben een eigen program, ook voor de provincie. Men moet ons bestrijden met argu menten, zo zei hij. Het CDA noemt het \evangelie wel als uitgangspunt maar neemt het dan wel dc Bijbel van a tot z? De KVP kan dat eenvou dig niet want die zit met z'n traditie als verlengstuk van de Bijbel en de gereformeerden hebben Kuitert, die allerleid mythen in de Bijbel ziet. Het CDA heeft het alleen maar over de ontplooiing van de mens en niet over de eer van God; het denkt te horizontalistisch. Trouwens bestaat dat CDA nu wel echt? Kruisinga wil niet eens met z'n politieke collega's op één podium staan en in Zuid Holland bv. doet de KVP niet meer met het CDA. Steen kamp maakt met z'n breiclub een broddellap. Na deze aanval op het CDA begon de GPV-leider aan het regeringsbeleid. Dit kabinet is bezig de merktekenen van het Christendom in deze maat schappij uit te wissen. De bede in de troonrede is geschrapt, de soft-drugs worden gelegaliseerd, ook al moest hij erkennen, dat de bestrijding van hard drugs krachtiger zal worden aange pakt. Verder wordt de bestaande wet op de abortus haast niet meer toege past en zal de filmkeuring worden afgeschaft. De Here God wil dat alles (ADVERTENTIE) niet. Het verheugde hem, dat het GPV de op een na grootste jongerenorganisa tie van alle partijen heeft. De jonge ren staan in brand voor de goede zaa. hHierna kwam de heer Den Duik van de CHU aan het woord. Hij stelde dat we niet de baas mogen spelen over de aarde. We mogen haar niet uitbuiten maar moeten goede rentmeesters zijn over de aarde. De mens leeft in nog twee andere relaties, nl. één tot de mensen en één tot God. We moeten szelf. Dat betekent een eerlijke verde ling van wat de aarde opbrengt. Ver der moeten we dienaren van God zijn. Het richtsnoer van het politiek hande len bij AR en CHU is het evangelie; de bijbelse gerechtigheid moet meer gestalte krijgen. Is dat te weinig rechtzinnig, zo vroeg de heer den Duik zich af. Hij was er dankbaar voor dat we gezamenlijk Groen van Prinsterer hebben en zijn beginselen gezamenlijk verdedigen. Schepping INTERIEURVERZORGING RAPENBURG 1b, Rijnsburg tel. 01718-13036. Tenslotte kreeg de heer Rose van de AR het woord. Ook hij zag het evan gelie als richtsnoer voor ons politiek handelen. Op én gebied is de op dracht van het evangelie steeds drin gender nl. bij de opdracht de bedreig de schepping te herstellen. We moe ten ons diep schamen over de vernie tiging van de natuur, en moeten de vervuiling van water en lucht rigou reus tegengaan. Ook moeten we voor zichtiger worden met het aanleggen van nieuwe wegen. Wat de milieuaan- pak betreft zag hij-geen verschil met het GPV*. Over het CDA zei de heer Rose nog; Het is jammer, dat dit keer de KVP in Zuid Holland niet meedoet. Er bestaat in Zuid Holland echter een essentieel meningsverschil tussen AR. EN CHU enerzijds en de KVP ander zijds. De KVP wenst een open partij terwijl AR en CHU een christelijke partij willen. Na zijn toespraak werd er een pauze gehouden met eerst nog een optreden van het koor Sursum Corda, dat liede ren zong uit Valerius' Gedenkklank. LEIDEN Muandag wordt in de volgende straten grof vkil opgehaald; Maresingel, Pr Frederikstraat, Koningstraat. Bronchorst- straat, Wlllemstraat, Pr Hendrikstraat en plein, Mauritsstraat, L de CUgndstraat, Wal deck Pyrmontstraat, Marcixstraat, Amalia- straat, J W Frlsostraat, van Hogendorp- straat, van Limburg Stlrumstraat, van der Dkinstraat, Falckgtraat. Anna van Saksen straat. Kemperstraat. Molenstraat, Buurt 10, Maresingel, Pasteurstraat. Hansen en Korte Hansenstraat. Leeuwenhoekstraat, Groenoord- straat en plein. Mussenbroekstraat, Lucas van Leydenstraat, Bakker Korffstraat, Jan Lievenstfaat, Fr van Mierisstraat, Gabr Met- zestraat, Broekweg. Stadspolderweg, Haar lemmerweg. Raampoort, Raamstraat, Mare- dijk. Piet Heinstraat, Vendelstraat, Poelgees terstraat. Schutterstraat. Maredijkhofje, Vaartkade. Aloëlaan, Rijnsburgerslngel, Ma- rlslaan. Boete voor diefstallen DEN HAAG Voor de Haagse recht bank hebben zich te verantwoorden gehad een 55 jarige en 51 jarige huisvrouw uit Leiden, die in het afgelopen jaar meer dan twintig in braken en diefstallen pleegden. Zij hadden het vooral voorzien op antiek. In kerkgebouwen in Leider erden kostbare voorwerpen weggehaald tij dens een zogenaamd 'kerkbezoek' overdag. Ook kwamen zij in wonin gen, wanneer de buitendeur open stond. De Officier van justitie eiste tegen elk 15 weken gevangenisstraf waarvan 12 voorwaardelijk, met aftrek van drie weken voorarrest. De recht bank heeft vonnis gewezen en ver dachten veroordeeld tot 100 boete en voorwaardelijk een mand gevange nisstraf met proeftijd van 2 jaar. kort-ni oui ,-g -u i t-3 c-regi< kort -ïi icuv.'S -u it-de-rc^i* kor t-niouv:; -uit-d e -legij kort-niouws-uit-de-re^jj kor t-nievwn-ui t-dc-Tcéit VOORHOUT Onder auspiciën de schaakclub 'Het Witte Paard' het jaarlijkse schoolschaaktoei plaats om de Peka-wisselbeker. Boerhaaveschool was twee jaar ai een in het bezit van deze bi Driemaal is scheepsrecht ging keer niet op, hoewel het maar w< scheelde. De St. Antoniusschool i dank zij de voortreffelijk spele Maarten Kool, de prijs. Kool zit ia vijfde klas van de school. jT NIEUWKOOP De gemeentel f raad voor de algemene politievero: ning zodanig te wijzigen dat het houders van honden niet meer i toegestaan de hond onaangelijnd de openbare weg te hebben, zó a binnen als buiten de bebouwde ko NIEUWKOPPDe gemeentel komt donderdag 28 maart bijeen, agenda vermeldt o.a. Wijziging |eI tieverordening, Herziening wethoud£? wedde, Kosten streekcommissie I sengebied, Bouw 61 woningwetwo gen in 'Bouwlust', Verkoop gr t.b.v. bouw 54 premic-verkoopvo gen in 'Bouwlust', idem t.b.v. bi? 10 woningen, subsidienota, OvernJ: gymnastieklokaal Larixstraat, Bijdi in kosten muzieklessen. NIEUWKOOP De gezellige rui van koffiebar 'De Passage' bl «r steeds meer in de belangstelling i komen als expositieruimte voor jo r mensen die hun werk willen tent* n stellen. Nu is er weer een expos van pentekeningen van de 22-jai a André van Buuren uit Nieuwveen, o ondermeer studeerde aan de grafis bi school in Amsterdam. Van Buu exposeerde eerder in Leiden, waar t goede kritieken kreeg. kl* LISSE Onder leiding van de h J. Weerman, werd in het 'Hof e Lisse' de jaarvergadering gehou l van de Zwemvereniging 'Watervr den' te Lisse, die blijkens de vooi ter in zijn inleidend woord een bela rijke plaats inneemt, gezien het i dat men al 2000 zwemdiploma's uitreiken. Dankbaar werd gecon i' teerd, dat de wedstrijdgroep met deelnemers een goede naam heeft worven. De heren N. Schotman en W. Kanil man (secretaris) hadden bedankt bestuurslid. De heer E. J. Bijnsdf- gaat de secretaris opvolgen, naar omvangrijke ledenadministratie w aan een ander overgedragen. De j I ningmeester, Dreef wist met "een zet van ruim 60.000,- een voord* saldo van ruim 800 te boeken, i LISSE Woensdag 27 maart zal het Dienstencentrum aan de Ekerl een grote 'Oostenrijkdag' worden c houden. Met tentoonstelling en f; zal de aanwezigen een bijzonder jJ gramma geboden worden. Het gehi programma wordt zowel des rnorgu om half 10 als des middags om V uur vertoond. OEGSTGEEST Kandidatenl VVJ voor de gemeenteraadsverkie r gen; 1 J E Temminck, 2 JC Gmetd Meyling, 3 Th L Blom, geb de Ki< van Leeuwen, 4 L N Briët, 5 Rorsch, geb Schalekamp, 6 L Ce Anema, 7 M Th Zoutendijk. Meijs, 8 H M Reilingh. 9 F D L" rens, 10 R Vos, 11 T Plate, 12 J van Vloten, geb Wareman. 13 G M Z Kolff, geb Malherbe, 14 M C Jong, 15 H P M van Aken, 16 Visser, 17 J A P van Geldere, Vink, 18 A Parmentier, 19 K J Duren, 20 A G Bijleveld. WOUBRUGGE De Feestcommii 1928 stelde in grote lijnen de fe* lijkheden vast voor 30 april. Oi uur worden op het sportveld kin* spelen gehouden, gevolgd door voetbalwedstrijd tussen leerlingen de Openbare en Bijzondere b; school. Hierna is er een handbal- strijd tussen de meisjes van dj scholen. Voor de middaguren si. een vossenjacht op het programi Ook worden er drie voetbalwedst den gespeeld tussen elftallen Woubrugge en MMO (Hoogmade) als inzet de B. en W. beker. In Oude Raedthuys kan men in de avoi uren terecht voor een klaverjas- bridgedrive. WOUBRUGGE De Feestconu 1928 heeft als datum voor het j; lijks uitstapje' van de bejaarden v gesteld woensdag 5 juni. De t* gaat per bus naar Zeeland. Dit jaai het diner in eigen dorp en wel restaurant Het Oude Raedthuys. NOORDWIJK In het plan Du park hebben twee wegen in het vengebied nog geen naam gekreg B. en W. stellen voor er de na Willem Alexanderpark aan te gevei NOORDWIJK Het comité mind validen en bejaarden organiseert op mei een boottocht met de grote sali boot 'Avifauna'. Deze vertrekt 's m gens om negen uur vanaf Warmo en biedt plaats aan honderd mind validen, waarvan 20 bedpatiënten. I dragen kunnen worden gestort op ronummer 141164 van de Spaarba voor Noordwijk en Omstreken name van rekening 65932 van 1) Comité mindervaiiden en Bejaardei NOORDWIJK Het Bekende Noo wijksekoor 'The Seaside Singers' staat tien jar. Het lustruum zal word gevierd met een jubileumconcert november. Voorzitter D. van De deelde dit mee op de jaarvergaderi van het koor in 'De Rank'. Het led tal blijft constant met een meerd heid van de damesstemmen. Het da lijks bestuur bestaat uit D. van Del voorzittef, mevr. I Selier, secretares en H J Commandeur, penningmeest KATWIJK AAN DEN RIJN Zat dagavond 23 maart wordt er van uur tot kwart voor 8 weer gezong uit het Liedboek voor de Kerk o.l.v. drs. L. Haasnoot, muziekler; te Katwijk aan Zee in de Openh kerk, Rijnstraat 18. SASSENHEIM Woensdagavo was het voor de eerst keer dat 1 Chr. Meisjeskoor 'de Lenteklokj o.l.v. Dirk v Vliet, in de grote recr tiezaal voor de bewoners van 'de Bi nardus' optrad. De afdelingen A. B., in totaal 80 meisjes, zongen bei telings leuke kinderliederen. Het i bliek genoot bijzonder van de fris meisjeszang, en beloonde dit met hi haald applaus. SASSENHEIM Gisternacht werd een service station aan de Rijksw* bij de afslag naar Sassenheim ingebi ken, waarbij men zich toegang v* schafte door een ruit in te slaan. M had het v.Iji. op rook en snoepger voorzien. Voor een vaarde van rui 400 werd buitgemaakt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4