'Je moet niet al teveel flodderen door het leven df S.O.S.-dienst in Leiden financieel aan de grond v.d.wiel Agenda voor Leiden v.d.wiel Mevrouw Den Haan-Groen privé Op verkiezingspad Zelfs na subsidies nog groot gat Vrijspraak voor A'nhenaar Kret aanvoerder van ARP-lijst Premiewoningen worden verloot Z"™'ldedingbeurs Protest tegen vluchtheuvels r""~ XêWstsÊii i QJM i I i: :loor Willem Schrama l EIDEN 'Daar zijn we niet samen oud voor geworden. Om mijn man elke avond alleen te laten. Nou i hij is dan wel niet elke avond thuis, maar het is toch elke avond om tien voor half acht dag met 't 1 rndje. Soms heb je geluk, dan is het om tien voor acht dag met 't handje. Straks ga je dood. Als een 0 ge huls. Dan heb je alleen maar gewerkt. Je bent zo bij dit werk betrokken, dat je iedereen verwaar- 5 lost. Niet alleen je gezin, maar ook vrienden en kennissen'. (ee, ik kom niet terug in de raad. iiet omdat ik tegen het werk op zie, a ook niet omdat ik tegen de politie- e moeilijkheden op zie, maar gewoon m persoonlijke redenen. Zoals ik nu erk zijn er weken van gemiddeld 76 ur. Dan vind ik dat je dat op 'n ,j sgeven moment voor je persoonlijke x ven niet meer kunt verantwoorden. [et werk zelf blijf ik bijzonder boei- j nd vinden. Maar wil een fractie of en partij wat aan je hebben, dan e loet je ook flink je mond opendoen. [oewel je het eerste jaar wel geacht tordt een beetje je mond te houden, J, ant je hebt natuurlijk in de keuken n ekeken hé. Als je weer raadslid ordt, beschik je over 'n geweldige s nformatie over alles en nog wat. En tian wordt je in de politiek geacht het erste jaar te zwijgen over narigheid- es. Men doet 't tegenwoordig wel v iet altijd meer. maar het hoort wel o'. I 'ieterswijk wWe zijn hier allemaal geboren in de s feterswijk. Ik ben hier op het Pie* erskerkhof geboren. We hadden een n rukkerij uitgeverij in de Pieterskerk- li hoorsteeg. daar -is mijn vader boven a eboren. Mijn broer zit daar nu (wijst oor de tuin naar de achterzijde van i e drukkerij). Het is hier één club huis. De families lopen gewoon door lkaar heen. Toen ik trouwde woonde Ik daar (wijst naar de overkant, Pie- erskerk) in dat kerkhuisje'. Ilijn politieke interesse....tja, die wam laat. Werd nooit zo bedreven in it gezin. Ik wist niet wat vader of loeder stemde. Daar werd niet over epraat. Ja, dat kwam pas laat. Daar- oor was ik twaalf jaar lang presiden- e van het Nederlands Padvindsters lilde. Ik dacht: voor m'n vijftigste noet ik weg zijn'. Tja, wat heb ik nog meer gedaan. )h, weet je dat ik een zangopleiding heb gehad? Alt. Solozangers. Ik was Ijol met jeugdgroepen. Operetteklas- fien, noemde men dat. Heb ik losgela- 4en. Geen tijd meer voor. Het fijnste fond ik optreden. In kerken, ja met Irkesten. Oratoria van Bach en Han- Bel, daar hield ik het meest van. Ik ®en ook voorzitster van de Streekmu- opekschool. Daar weten ze dat niet Eens. Dat mot je maar niet schrijven lliaor. Dan vragen ze: heejje A of i neejje B? Is ook niet belangrijk, 'k kit toch immers in het bestuur. uDood rStraks dood. Waarom ik dat zei? Kou, de tijd vliegt door je vingers keen. Nog effe, dan ben je» 60, 65. JOverlijdensadvertenties, ja, die lees pk altijd. Of dat een leeftijdsverschijn sel is? Daar kon je wel eens gelijk in lebben. Je gaat leeftijden vergelijken net dé jouwe. Je ziet ze in onze eeftijdscategorie wegvallen. Maar bang voor de dood ben ik niet. Je wordt geboren, en je zult eens ster ren. Trouwens, waarom zou ik 80 worden? Waaraan heb ik dat ver diend? En misschien vind ik het niet eens leuk'. 'Ik bedoel eigenlijk; loop jezelf niet zo constant voorbij, maar zorg ook dat je aan jezelf werkt. Geen lege huls. Mevrouw N. A. (Elly) den Haan-Groen (55) caat na een periode van acht jaar de Leidse gemeenteraad verlaten. In 1966 werd ze wethouder van o.a. ver keer en huisvesting, in 1970 continueerde zij die functie met de portefeuille cultuur, recrea tie, maatschappelijk werk en volksgezondheid. De kring Lei den van de WD heeft haar als tweede op de kandidatenlijst voor de komende Statenverkie zingen gezet, waardoor zij vrij wel zeker zal worden gekozen. Bijgaand interview is bedoeld als een portret van iemand die acht jaar lang in het Leidse nieuws heeft gestaan. Ontboeze mingen over dingen die ge beurd zijn en die nog komen gaan. Niet een puur politiek Interview, reden waarom vragen zijn weggelaten. Begrijp je wat ik bedoel? Je moet 't er gewoon bij bepalen. Ook jonge mensen. Wat doe je met de korte tijd die je gegeven is. Je moet zoggen dat je niet teveel floddert door het leven'. 'Thuis denken ze wel eens dat ik van ijzer ben. Vlak voor m'n vakantie, toen liep ik op m'n tandvlees. Toen zeiden ze tegen me; joh, wat zie je er goed uit. Aan de ene kant vind dat toch eigenlijk wel fijn'. Haar tekenhobby. Er gaat geen raads vergadering voorbij of mevrouw Den Haan decoreert officiële gemeente stukken met poppetjes. Tientallen. 'Oh, al die doedels. Verveling? Nee, ik tekende vroeger al graag. Ik had er geloof ik wel aanleg voor, mar ik heb me er niet genoeg in kunnen bekwamen. Nee, geen verveling...of soms misschien. Als men gaat herha len en herhalen. Dan denk je; dat is nou echt iets voor een commissiever gadering. De een heeft gezegd, en dan moet de ander het ook nog een keer zeggen. Dat kon in de helft van de tijd'. 't Ressie 'Ik vind èe sfeer in de raad anders- prettiger als de tribune niet vol is. Terwijl je eigenlijk vind dat de bevol king erbij moet zijn, komt er toch ineens een heel andere sfeer. Mensen worden soms bang, of hun mening misschien niet belangrijk genoeg is. Of soms zenuwachtig. Vroeger vond ik 't eigenlijk ook eng'. 'Ik kwam in '66 in de raad en werd meteen wethouder. Dat liep nu een maal zo. Ik had huisvesting, bedrij ven, Endegeest en verkeer. Vreemde verdeling. Het was eigenlijk net een zootje vis wat je gevangenen hebt. 't Ressie. Er waren aanvankelijk vier portefeuilles en toen kwam er een vijfde bij. 't Leek wel of iedereen toen afschoof waar die geen zin in had. D'r zat ook helemaal geen ver band in. Maar binnen 'n maand is het 'n stukkie van jezelf geworden. Mijn conclusie is; 't geeft niet wat voor portefeuille je hebt. Het gaat om bestuurskunde en niet om deskundig heid. Ik geloof niet dat 't goed is om een ingenieur neer te zetten op de post volkshuisvesting of verkeer .Je moet als bestuurder afwegen wat des kundigen je vertellen Dat is de be- stuurskant Je moet je er wel in verdiepen - landelijke vakbladen en allerlei zaken lezen en zo maar de rest is gewoon gesturen .Vertrouwen op deskundigen. Een beleid bepalen Je moet j.e niet bemoeien met het betonnetje voor een weg Dat kan een ingenieur toch immers niet laten .Ik vind het veel belangrijker als iemand 'n goed overleg kan leiden en goed kan onderhandelen .Ben ik van over tuigd .Besturen is 'n vak op zichzelf. Je contacten Hoe kom je over bij die burgerij. Al kun je niet altijd helpen, al hebben ze dan maar de indruk dat je 't begrijpt en dat je, rechtvaardig naar 'n oplossing zult zoeken.' Onzeker 'Ja, dat was me wat toen hé '69 was het, geloof ik. Die ramen hier hele maal, volgesmeurd met verf .Allemaal verselijke kreten. Er moest iemand uit 'n kraakpand geloof ik. Ik werd op straat nageroepen .Vreselijk Ik heb 't achteraf wel kunnen verwerken, ik begrijp de achtergronden wel Maar het was me wat. Continu werd ik opgeebld. Er ligt 'n bom onder je huis Het hele weekend ging dat door zo. Op den duur word je toch ner veus. M'n man was doldriftig. Ik zei; 't is 'n incident, morgen is 't over. Als je je nek uitsteekt moet je er rekening mee houden dat allerlei dingen ook op je persoonlijke leven kunnen afkomen. Ik geloof ook niet dat ik 't me persoonlijk aantrok. Het was meer dat onveilige gevoel. Op 'n gegeven moment werd er 's avonds gebeld en in 'n wip stonden .er twaalf jongens in de gang. Praten wilden ze. Ik zei: ik pieker er niet over. Morgen ochtend op het stadhuis. Nu ga ik slapen. Ze bleven staan. Ik heb ze weggepraat, maar 't duurde wel lang'. 'Ik ben erg onzeker als ik niqt weet waarom en vanuit welke achtergrond iemand iets zegt of doet. Weet ik dat wel, dan kan ik 't eventueel niet met 'm eens zijn, maar dat geeft niet. In de eerste anderhalfjaar van mijn tweede wethouderperiode had ik daar erg last van. Aan 't eind van de eerste periode was er nog enig gerie- del geweest, hoe ik m'n best had gedaan en weet ik al niet meer. Maar in september van dat jaar kwamen diezelfde mensen terug en deden ze heel vijandig. Ze keken me niet meer aan. Toen dacht ik; moet dat vier jaar gaan duren. Als ze twijfelen aan je goede bedoelingen. Het heeft ander half jaar geduurd voordat ik begreep waarom dit alles gebeurde. Toen kon ik 't weer aan. Maar ik was er bijna onderdoor gegaan. Normaal ben ik in 't weekend honderd procent thuis. Toen niet'. Zwembad 'Ik hou van een harmonisch model, niet van een conflictmodel. Daar kan ik niet in werken. Gewoon samen constructief werken aan de gemeente Leiden. Plaatselijk zijn er gewoon 'n heleboel punten waar we het over eens zijn. De komende gemeenteraads verkiezingen, tja... ik weet 't niet Ik houd het bij een afspiegelingscollege Kijkt naar de kleur. Kijkt naar de lichtgevoeligheid. En gaat dèn pas naar z'n werkplaats. Om maatwerk te maken. Om u 'n vrolijke kijk op de wereld te gaven, en er goed uit te zienl weet er het tijne van ...van brillen! Nieuwe Rijn 62 Leiden. kijkt in de poppetjes van uw ogen! 4oUW, KW VRTET ZXTFRTMG 2.? V 'VI 1074 STAD EX REGIU 13 (ADVERTENTIE) met 'n program. Maar of dat er in zit weet ik niet. Je hebt gelijk, ik ben zuinig met voorspellingen. Ik kan nou wel zeggen dat we drie zetels winnen, maar als het er twee worden hebben we als 't ware toch verloren. Ik weet 't eigenlijk helemaal niet. Dat de zaak helemaal open ligt is een groot woord, maar die wiptoestand van de afgelopen jaren, met de CPN en DS'70 ik zie daar nog geen doorbreking in. Het is in ieder geval verdomd moeilijk besturen. Ik wil 't niemand aandoen dat men zo wankel moet gaat besturen als wij dat nu hebben ge daan'. 'Het zwembad aan de Zijl. Nou, ik zou dolgraag willen dat het er nu gauw komt. Die kans is ook groot De plannen van de Sportstichting zijn klaar. Ik zit nog met één stukje grond, maar er is ruimte voor gevon den op de begroting. Ik hoop dat voor het einde van dit jaar het raadsbe sluit is genomen.' 'Of ik tot slog nog iets wil zeggen? Nou, dat ik niemand toewens dat ze in 'n positie komen waar wij in gezeten hebben. Het ziet er inderdaad niet anders uit, daar heb je wel gelijk in. Maar daar ben ik dan bang voor. Ik zie in de gemeentepolitiek nu een maal niet die hele grote verschilpun ten. 't Zijn er maar 'n paar. Daarom geloof ik ook niet dat 'n ander college zo maar 'n ander beleid kan gaan voe ren. Je kunt nou eenmaal niet alles op 'n keiharde manier doorbreken zonder ongelukken te maken. Je hebt als college van B. en W. met zoveel vaste gegevens en beperkingen te ma ken dat zoiets onmogelijk is'. LEIDEN Vandaag organiseert (je Partij van de Arbeid een verkiezings fietstocht door Leiden en Leiderdorp. Aan de tocht zal worden deelgenomen door de lijsttrekker Marietje van der Molen, Leendert Jonker en een groot aantal andere kandidaten. In het kader van de verkiezingen voor de provinciale Staten houdt DS'70 ook vandaag een verkiezingstournee door de Bollenstreek. Met de karavaan rij den mee de lijstaanvoerder in Zuid Holland, George Verberg en mevrouw Van Veenendaal, oud staatssecretaris van CRM en nu Tweede Kamerlid voor DS 70. De PSP afdeling Leiden organiseert maandag 25 maart een verkiezingsbij eenkomst. Spreker zal zijn Hans van Steenis, Statenlid en lijstaanvoerder van de PSP in Zuid Holland. Onder werpen; Mag het groene hart van Hooland volgebouwd worden? Goe de- mokratisch zijn de Procinciale Staten? ZATERDAG 33 MAART Doelenkazerne. 3 uur: Jaarvergadering afd. Zuid Holland-Noord Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. 7.30 uur nam.: contacta vond in d emanschappenkantine. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8 15 uur: to neelgroep Baal speelt 'Joko viert zijn ver- Jaardag'. Clubhuis, Lange Mare 43. ruilbeurs 10 tot 17 uur. Antonlus-chibhuls. Lange Mare. 8 uur ac cordeonvereniging Vivace, jaarlijkse uitvoe ring. ZONDAG 24 MAART Foyer Gehoorzaal. 11.30 uur: koffieconcert door gitarist Antonio Perelra Arias. FILMS IN LEIDEN TOT 28 MAART Camera: 'Easy Rider', 18 J. dag. 19 en 21.15 uur; do. vr, ma. dl 14.30 uur. Kindermatinee 'Het zwaard van Zorro', za, wo 14.30, zo 14.00 en 16.15 uur. Nachtvoorstelling 'The French Connection', 18 J. vr en za 23.30 uur. Lldo: 'Help. de dokter verzuipt', a.l. dag. 14.30. 19.00 en 21.15 uur, zo 14.30, 16.15. 19.00 en 21.15 uur. Studio: 'Jezus Christ Superstar', tijden zie Lldo. Luxor: 'Serplco', 18 J. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur: zo 14.15, 16.30, 7 en 21.30 uur. Trianon: 'De avonturen van Rabbi Jakob', a.l 14.30, 19.00 en 21.15 uur. zo 14.15, 16.15, 19.00 en 21.15 uur. Rex: 'De bedhostessen', 18 J. Tijden zie Trianon. DIENST APOTHEEJN De avond-, nacht- en zondagsdienst van dc apotheken !n de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 15 maart tot 22 maart door de apotheek Van Driesum, Lange Mare 110 Leiden, de apotheek Voorschoten te Voorschoten en de apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp. Tevens zaterdag tot 1 uur nam. "door de Oegstgeester *»"- theek, Wllhelminapark 8. TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3 Lelden: abstracte schilderijen van Nico Koomen te Amsterdam. Pieterskerkgracht 9 Leiden: tentoonstelling van werk van leden van Ars Aemula Natu rae. Van maandag tot en met vrijdag van 3 tot 5 en 7.30 tót 9.30 uur, zaterdag en zon dag van 12 tot 4.30 uur. Van 16 maart tot en met 6 april. Aacademlegebouw, Rapenburg Lelden: textle- lojjjecten van Marian Westra, Maria de Bruyn, Rolf Petersen en Marian Steenhulzen, tot 6 april. LAK-tentoonsteillng. Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Lelden Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bczcekuren als volgt; Elke dag 15.00-16.00 uur, 18.30-20.00 uur. Voor de prematurenaf- deling gelden de volgende bezoekuren 'al leen voor ouders) maandag t.e.m. vrijdag 18.30-18.45 uur, zaterdag en zondag 15.30- 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten; Wanneer voor ernstige patlen:en doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige 16.30 uur, 18.30-10.30 uur. Kinderafdeling -1- leen voor ouders dagelijks 14.00-15.00 uur. Kinderen beneden de 14 Jaar hebben goen toegang op de kinderafdeling hiervoor speci- aleeJmuupumtkoerstrekken. BEZOEKUREN ST. ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur, 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) 15-14. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 5-18.30 uur. Se klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 15-16 uur en van 18 45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeesi: nïnsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. le klasse de gehe'.e 1ag. Annakllrlek: dag 13.30-14.30 uur en 18-19 uur. i BEZOEKTIJDEN DIACONESSENHU1S TH Bezoektijden Dlaconessenhuls Leiden. le klas: dagelijks 11.00-12.00 uur; 15.45-16 30 uur; 18.36-19.30 uur. 2e en 3e klas: dagelijks 15.45-16 30 uur; 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling: alleen voor ouders dagelijks 14.00-19.00 uur: voor overige familieleden zondags 14.06-15.00 uur. Van eeii onzer verslaggevers LEIDEN De telefonische hulpddienst SOS ver keert in acute financiële moeilijkheden. Deze be langrijke instantie voor anonieme telefonische hulpverlening wordt in haar werkzaamheden bedreigd •door het uitblijven van CRM- en gemeentesubsidie. Enige maanden geleden zegde CRM een subsidie toe voor een part-time maatschappelijk werkster. Voor dat bedrag ging bij S.O.S. een psycholoog werken. 'In het geld maakt dat geen enkel verschil, maar bij C.R.M. zijn ze blijkbaar bang een precedent te scheppen', aldus een van de tachtig LEIDEN De kiesvereniging Leiden van de ARP heeft de volgende kandi datenlijst voor de gemeenteraadsver kiezingen, opgesteld; 1 A J Kret, 2 J Bosch, 3 Mevrouw C Kramp-Heitink, 4 II Roffel, 5 G K D Dronkert, 6 J M Blok, 7 mevrouwe R v d Waals-Kooi, 8 C Boersma, 9 E H Chardon, 10 B van Zwieten, 11 G Spijker, 12 P Moejman, 13 H Heins. NIEUWKOOP In 'Bouwlust' zullen H 5woningen worden gebouwd, waar van 45 binnen de premie-verkoopsec tor. Op tien na zijn ze al verkocht. Er zijn nog zoveel gegadigden dat de overgebleven woningen zullen worden verloot. De overige woningen vallen binnen de woningwetsector. Het is een kleiner type waaraan in Nieuw koop veel behoefte bestaat. Er komen drie slaapkamers- in. De huur zal liggen tussen de 222.8 en 21.30. De vergadering wordt gehouden in sociëteit Burgers, Burgsteeg 2a, 8 uur. KW 119 werd SCH 2 KATWIJK De Kw 119 'IJsbrand', die bijna twee jaar in, Katwijk voor dt' kant heeft gelegen, is verkocht aan van Hoogenraad B.V. te Schevenin- gen. De 'IJsbrand' was van rederij IJ. Plug in Katwijk en werd in 1961 bij De Haas in Maassluis gebouwd. Nu gaat hij varen als SCH 2 'Zuider kruis'. Voor de oude Katwijker weer naar zee ging, werd hij grondig ver nieuw en voorzien van een 600 pk storkwerkspoor diesel. Stuur gestolen LEIDEN Toen donderdag een me vrouw haar Austin op de Middelste gracht bbinnenstapte bemerkte ze tot haar verbazing, dat het stuur verdwe nen was. De stuurinrichting bleek ernstig beschadigd. vrijwilligers op nummer 25202, Wies Tesselaar. Kortom; CRM wil niet over de brug komen, en de gemeente wacht op grond daarvan de zaken ook maar af. De gemeente had een perso neels- en apparaatsubbisidie van elf- duizzend gulden in het vooruitzicht gesteld, en geen van beide posten zijn binnen. De situatie nu is dus dat d eS.O.S. bijna niets in kas heeft. 'We hebben het voorschot van de I.C.U.S. (een universitaire instantie voor sociale voorzieningen, red.) opge bruikt, hebban uit eigen middelen het salaris van de psycholoog en een part time administratief medewerker be taald, maar nu zitten we helemaal aan de grond. We redden het niet meer'. C-R.M. zou dus snel in deze zaak, waarin financieel alles in orde is, een beslissing moeten nemen, maar dan is de S.O.S. er nog niet. Zouden alle subsidies binnenkomen, dan is er nog een gat van maar liefst zevenduizend gulden. Bedrijven en gemeentebestu ren rond Leiden zijn aangeschreven, maar de reacties zijn nog niet over weldigend, afgezien van een uitgeverij en de plaatselijke Rotary die tafels en stoelen aanbood. Bloei En dit alles speelt zich af in een LEIDEN Op 2 en 3 april organi seert de Unie van Vrouwelijke Vrij willigers met de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen wederom een Kinder- en Dameszomerkledingbeurs. De beurs wordt gehouden in de grote zaal van 'De Burcht' (ingang Burg- steeg). De goederen kunnen worden ingeleverd op dinsdag 2 april 's och tends van 10-12 uur en S MIDDAGS VAN 24 uur. Nieuw is de avondver- koop op 2 april van 7-9 uur. Maar ook woensdagochtend 3 april zullen er nog meer dan genoeg goederen aanwe zig zijn, die dan worden verkocht van 9.30-14.00 uur. Er zullen in totaal 50 medewerksters in touw zijn om ook deze zomerkledingbeurs zo vlot moge lijk te laten verlopen. Nadere inlich tingen tel. 31335, 62653, 26505, 25085. Bromfietser overreden LEIDEN Donderdagochtend ver leende een bromfietser op de kruising Kettingstraat -Utrachtse Jaagpad geen voorrang aan een vrachtwagen. De bromfietser kwam tegen de zijkant van de vrachtwagen terecht enwerk door het rechterachterwiel van de wagen orerreden. Hij werd met ern stig beenletsel naar het academisch ziekenhuis overgebracht DEN HAAG Voor de Haagse recht bank had zich te verantwoorden een 51-jarige adviseru uit Alpijen aan den Rijn, terzake van dood door schuld. Met een auto had hij op de provincia le weg te woubrugge een bromfiets ingehaald, waarbij een aanrijding plaats vond. De bestuurster van de bromfiets werd zodanig gewond, dat zij aan de gevolgen overleed, en een meisje dat op de duo zat liep even eens ernstig letsel op. Volgens ver dachte had hij door een mistbank de bromfiets niet opgemerkt. De officier van justitie eiste drie weken gevange nisstraf en 18 maanden intrekking van het rijbewijs. De rechtbank achtte de schul niet bewezen en sprak de Alphenaar vrij. LEIDEN De Doezastraat-vereniging heeft het gemeentebestuur met klem verzocht, het voornemen om bij het kruispunt Molensteeg-Raamsteeg twee vluchtheuvels aan le leggen, niet ten uitvoer te brengen. Dc vereniging is van mening, dat de breedte van de Doezastraat te klein is voor het aanleggen van vluchtheuvels. Zij geeft daarbij in een tiental punten een uitvoerige toelichting. Haar conclusie is, dat de aanleg beslist onnodig is. Samenvattend meent de vereniging, dat aanleg tot gevolg heeft; een ernstige toeneming van de vcrkeers-onveillgheld voor voetgangers, fietsers en automobilisten. Stremmingen en opstoppingen van het verkeer, in het bijzonder onaanvaard baar voor politie, brandweer en E.H.B.O.; verlies van een flink aantal parkeer-plaatsen; bemoeilijking, danwel on mogelijk worden van aanvoer voor winkels en bedrijven.- Als het gemeentebestuur dit plan toch wil uitvoeren, verwacht het bestuur van de vereniging, dat liet de gelegen heid krijgt vóórdat de werkzaamheden beginnen over verkeersmaatregelen voor de Doezastraat van gedachten te mo gen wisselen. periode waarin de S.O.S. juist een ongekende 'bloei' doormaakt 'Of je dit nu bloei moet noemen, is natuurlijk de vraag, maar feit is dat we gemiddeld vierhonderd gesprekken per maand hebben, over alle onder werpen, en uiteraard helemaal ano niem en op vrijwillege basis'. Bij de S.O.S. werken de tachtig vrij- weilligers (waarvan een deel het be stuur vormt) ook helemaal pro deo. De overgang naar een 24-uur bereik baarheid, de in aantal toenemende ruimten voor telefoons en vergade ring, de verdubbeling van het aantal vrijwilligers in korte tijd, dat alles doet de noodzaak om de zaken finan cieel rond te krijgen nog eens extra uitkomen. Men verwacht wel een klein voorschot van de gemeente, maar do problemen blijven, vooral ook omdat de gemeen te overschakelde van exploitaite-naar personeels-apparaatsubsidie. S.O.S., sterk regionaal werkend, en door de federatie van telefonische hulpdien sten als experiment erkend en aanbe volen, wacht met spanning af. Kinderen beneden de 14 jaar hebben geen toegang op do kinderafdeling. yALPHEh AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse 10.30-11, 14-14.45 en 18-19 uur. 3e klasse 14-14.45 en 18-19 uur. Kraamafdeling J6-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uui. Kinderafdeling 15-15.30 uur. (ADVERTENTIE) I KANTOORINRICHTING! Permanente expositie in het CIEBA-GEBOUW te Leiden (7SO m2 toonzalen) Specialisten in DIRECTIE-EN KANTOORMEUBELEN BRANDKASTEN ORGANISATIE- EN SORTEERMIDDELEN I. I I AM. BARENTSZSTKAAT35 M Ii nd ustr ieterrein "De Waard" w LEIDEN Bij Zijlsingal - Trompstraat Tal. 01710-49044 (Blij nan) Adviseurs Wvoorvriendelijk zakendoen! J

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3