)e Jong dacht al aan vakantie Verrassend hockey-verlies Feyenoord: 'Positief' Ook VFB Stuttgart Verrassende start van ijshockeyploeg Onderzoek naar wangedrag van publiek in Engeland Winst op Roemenië bij debuut in B-groep tjax boos bp Stoop 5! vaalt judoka's Op verzoek van minister voor sport, Denis Howell Slechts boete voor Ramljak Timman verslaat ook Enklaar in schaaktitelstrijd Nederland in halve finale nu tegen West-Duitsland tjUW KWARTET VRIJDAG 23 il.VAKT 1974 SI'OUT '115 K 1.7 OTTERDAM Feyenoord teft dc gelederen weer gc- loten. Die conclusie mag ui tluis worden opgemaakt uit et communiqué dat dc sla- ionclub gistermiddag uit- af, nadat de beleidsgroep Betaald Voetbal Feyenoord', iestaande uit de bestuurslc- Gerard Kcrkum, Gert llankenmeijer en manager iuus Brox met trainer Wiel loerver 'openhartig' over een aantal problemen van ;edachte had gewisseld. Pet verzoek tot een gesprek jnet de beleidsgroep was uit jaag) van Coerver die zich laatste tijd bij tal van gelegenheden erover had be klaagd dat hij van de zijde van het bestuur te weinig steun ondervond in zijn werk. Manager Guus Brox op zijn beurt hield echter steeds staande dat hij de trainer zoveel mogelijk ter zijde stond, maar dat Coer- ver zich niet bereid toonde met de manager samen te werken. 'We gaan nu alles in het werk stellen om in de toekomst dergelijke commu nicatiestoornissen te voorko men', aldus het commentaar gisteravond van Guus Brox. 'Alle partijen hebben zich bereid verklaard zich daar voor ten volle in te zetten. Ik kan niet anders zeggen dat het onderhoud met Coer- ver zeer positief Is verlopen.' Cocrver zelf wenste geen en kel commentaar op het ge sprek te geven: 'Ik heb dc heren beloofd dat ik mijn mond zou houden. Het was meer dan honderd procent positief. Meer zag ik echt niet.' De Limburger wilde ook geen antwoord geven op de vraag of hij tot juni 1975 aan Feyenoord verbonden blijft en of hij de verlangde inspraak krijgt bij het aan trekken vah nieuwe spelers. Aanvoerder1 Wim Jansen tenslotte zei geen reactie te kunnen geven: 'Ik weet niet eens waarover is gesproken. Het betrof een kwestie tus sen Cocrver en het bestuur. De spelers staan cr verder helemaal buiten.' AMSTERDAM De legen- stander voor Feyenoord in de halve eindstrijd van het toernooi om de UEFA-beker komt uit Duitsland (Oost of West) of uit Engeland. Met Feyenoord zullen vandaag om twaalf uur 's middags in hotel Gotthard in Ziirich Lo- komoticve Leipzig, VFB Stuttgart en Tottenham Hot spur loten voor de indeling van de halve finales. VFB Stuttgart heeft daar voor het vrijwel onmogelijke verricht. In Setubal werkte de ploeg een achterstand van 0-2 weg om gelijk te spelen tegen Vitorla: 2-2. Trainer Hermann Eppcnhoff, die na dc overwinning van 1-0 in Stuttgart streefde naar een doelpuntloos gelijkspel, leek aanvankelijk zijn zin te krijgen. De nummer acht van dc Bundesliga ving de aanvalsstotcn van Viloria op en was gevaarlijk bij uitval len. Na ruim een half uur echter vielen de plannen in duigen. Verdediger Martin, belaagd door de boomlange spits Torres, plaatste de bal achter zijn doelman Hcinze. Negen minuten later verdub belde Josc Maria de voor sprong na een voortreffelijke aanval. Stuttgart ving de achter stand geweldig op. De ploeg. die in de eerste helft goed speelde, was na rust ijzer- sterk. Stuttgart gooide met een na de hervatting alles op de aanval en twee minu ten na rust al had Ohlichcr succes, 2-1. Op dat moment was Stuttgart 'winnaar', want het uitgemaakte doel punt zou dubbel tellen. Vlto- ria nam onmiddellijk na het tegendoelpunt het initiatief over, maar de verdediging van Stuttgart hield de linie voor de goede doelman Hcin ze gesloten. Dc snelle bui tenspelers van Stuttgart zorgden bij uitvallen eigen lijk voor gevaarlijkerer situ aties en halverwege de twee de helft had Stickel bij zo'n snelle tegenactie succes, 2-2. LJUBLJANA (ANP) De Nederlandse ijshockeyploeg heeft op de eerste dag van het toernooi om het wereldkampioenschap voor de B-groep in Ljubljana een overwinning met 7-o behaald op Roemenië. De periodescores waren: 2-1, 3-2, 2-2. West-Duitsland versloeg met 7-4 (1-2, 5-1.1-1) Noorwegen. jenoord-middenvelder door ijver toch bij selectie voor Oostenrijk onze speciale verslaggever iTTERDAM Het meest (of misschien wel enig) lovenswaardige I over de verrichtingen van Feyenoord in het bekerduel tegen jh Chorzow te vermelden was, had betrekking op de inzet die de jterdammers in de kuip lieten zien. Immers, enkele weken achter- j was de ploeg van Wiel Coerver het toonbeeld van matheid en ~'ek aan inspiratie. LM STERDAM (ANP) Het jestuur van Ajax eist dat Dé Itoop, voorzitter van FC Am- terdam en bestuurslid van de iectie betaald voetbal van de CNVB, enkele uitlatingen in ten deze week in een Neder- ands sportblad verschenen in- prview herroept.' Voorzitter [aap van Praag van Ajax deelde pee het volgende telegram naar [e KNVB te hebben gestuurd: Het bestuur van de AFC Ajax lerzoekt u met klem te bewerk- jtelligcn dat de door de heer Itoop gedane insinuaties in de Nederlandse pers als zou het |eld van bet KNVB-paspoort jrotendeels ten goede komen [an Ajax openbaar herroepen gorden'. (ADVERTENTIE) week in Hervormd Neder- Hand o.a.: Naar een nieuwe levensstijl Interview met Maartje van Tijn I over haar boek: lk leef nog. Democratie zonder -gesprek leidt tot dictatuur. Wat ik stem en waarom: Opmerkelijke enquête. Kerkenconfercntie: Bevrij ding in onze tijd. Het werk van Marnix Gijsen. Ik abonneèr. miji op/vraag een proefnummer ,van Hervormd I^J Nederland. VOONPLAATS IRONUMMER Vbonnementsprijs 21,per lalf jaar; 42,— per jaar. Abon- ïementen kunnen elk ogenblik ngaan. Bon ingevuld in BLOKLET- TERS in envelop (zonder lostzcgel) verzenden aan: Hervormd Nederland. \nlw.nummer 177(3, Den Haag. (ADVERTENTIE) De kritiek naar aanleiding van de povere prestaties met name tegen De, Graafschap en PSV (uitschakeling voor het nationale bekertoernooi), ge voegd bij de talrijke publicaties over groeiende problemen binnen de stadi onclub, kwamen tenslotte tot ontla ding in de langdurige confrontatie met de Polen. Feyenoord, eens ge roemd om de slimme, tactischijzer- sterke speelwijze,"zwoegde en schaafde nu voor het vrijwel enige succes dat nog een haalbare kaart lijkt: het be halen van de UEFA-Cup. Daarom ook vergde de Rotterdamse defensie zoveel van haar krachten: Harry Vos beet zich aan de talentrij ke Joachim Marx vast, althans tracht te dat te doen. Het Poolse doelpunt (een schot van Marx, dat via het lichaam van Joop van Daele onbereik baar voor doelman Eddy Treytel in het net eindigde) was indirect de schuld'van Feyenoords linkerverdedi ger, die zijn opponent even teveel ruimte liet. Mladen Ramljak was een identiek voorbeeld: ijverig zwoegend probeerde hij de opkomende Bula van gevaarlijke acties af te houden. Ook Ramljak moest zijn tegenstander soms laten gaan en maakte het met zijn zeer slordige passes soms wel heel erg bont. De grote ijver die Feyenoord in ver dedigend opzicht toegeschreven moet worden, geldt ook voor de aanvallers, bij wie Jörgen Kristensen de gevaar lijkste man was. Peter Ressel, die als 'blind paard' niet op de meest positie ve, maar vaak wel juiste manier gecri- tiseerd wordt, bleef ook in de tweede helft een uiterst snelle en daardoor veelaandacht vragende figuur, die zelfs medespelers in staatstelde eerder een beslissing te forceren dan nu in de verlenging het geval was. Lex Schoenmaker tenslotte verdient waar dering voor zijn twee treffers en zijn onvermoeibaarheid: de aanvalsleider die zich zovaak beklaagt over het feit dat hij te weinig gelegenheid krijgt om zich te bewijzen, Jriaake andermaal duidelijk dat deze klaagzang tenon- rechte is. De voormalige Haagse mid denvelder, bij gebrek aan beter met de rol van spits opgescheept, is in zijn bewegingen zelfs nog trager dan •reusachtige' spelers 'als Jtfbp van Maurik en Kees van Kooten. Een voetballer met iets meer aanvallende kwaliteiten (vreemd dat Feyenoord die nog maar steeds niet heeft kun nen vinden) had er vefel eerder een baUin. kunnen schoppen dan Schoen- Het Nederlands - team, dat dit jaar voor de eerste maal in de B-groep uitkomt, zorgde met de zege op Roe menië voor een grote verrassing. De Roemenen zijn erg lastige tegenstan ders, omdat zij het z.g. Stilstaande ijshockey spelen wat inhoudt dat de passes worden gegeven uit staande positie. De fors opererende Neder landse ploeg moest zich daar op in stellen, maar had aan de andere kant het voordeel dat de scheidsrechters instructie hadden gekregen niet het mannelijke van de sport dood te flui ten. Nederland nam reeds snel de Riding. Henri Hunting (HYS) schoot een pass van Jack de lieer (Tilburg Trappers) onhoudbaar langs de Roe meense doelman: 10. De vreugde duurde slechts kort. want nadat Dick Dicloe (Raak) wegens hooking van het ijs was gezonden maakten de Roemenen snel gebruik van de nume rieke meerderheid. 11. Hoewel in de harder wordende strijd De Heer en Simons naar het strafbankje werden verwezen nam Nederland opnieuw de leiding. Dick Declou rondt een pass van Hunting af: 21. In de tweede periode maakte Roemenië weer spoedig gelijk (met aan beide zijden vier man op het ijs). Nederland krijgt daarna wel kansen te scoren, het duurt tot rutm 16 minuten, alvorens Decloe met een 'slapshot' Nederland voor de derde maal aan de leiding brengt. Nog geen twee minuten later zorgt Jo Simons uit een pass van De Heer de vierde treffer én nadat Pana dc ach terstand voor de Roemenen tot 43 verkleinde. zorgde Decloe voor dat de marge opnieuw twee punten werd: 5—3. In de derde periode bepaalde Neder land zich tot het vasthouden van de voorsprong. Nadat Roemenië tot 54 terugkwam, kreeg Nederland, dat een trainingskamp van vier dagen achter do rug had, met een vijftal wedstrii- den, het erg moeilijk. Duidelijk bleek nu wel dat de stap van de C- naar de B-groep erg groot was. Decloe ver grootte de voorsprong tot 6l. Varga en Bakker bepaalden de eindstand op 7—5. Voor Nederland, dat vorig jaar samen met Noorwegen (74 verlies tegen West-Duitsland) van de C-groep naar de B-groep promoveerde, is de over winning op Roemenië een flinke steun in de rug. 'Wij zijn in deze B-groep beslist niet kansloos', zegt coach Bob Jastrenski zelfs. 'Ondanks de handicap, dat we slechts enkele keren bij elkaar zijn geweest, is de conditie van de jongens optimaal. Ook de samenwer king is voortreffelijk. Zij kennen el- Theo dc Jong scoort voor Feyenoord tegen Ruch Chorzow liet tweede doelpunt. De Jong kreeg mede door zijn goede optreden in deze wedstrijd toch een plaats in de selectiegroep van het Nederlands elftal. maker.nu via een strafschop deed. •Maar de meest in het oog lopende inzet kwam uit de body van Theo de Jong (Wim van Hanegem na afloop: 'Als ik zijn mogelijkheden had, dan was ik allang de beste voetballer ter wereld'). De middenvelder voetbalde de laatste weken, zo abominabel slecht, dat zelfs zijn plaats in Feyen oords hoofdmacht in gevaar kwam: 'Ik kon de anderen haast horen denken 'Wat speelt die Theo vandaag weer slécht!' Vooral afgelopen zondag tegen Sparta, toen ik doodmoe was.' Dat vermoeidheidsverschijnsel kende De Jong tegen Ruch Chorzow niet. Steeds maar weer sloofde hij zich uit om de Polen in hun offensieve daden te stuiten. Meters afstand verslond hij, omdat hij zelfs de kleinste posi tieve opmerkingen over zijn spel no dig had. Hardnodig zelfs. Want naast de bedreiging van zijn vaste plaats in het eerste van d e stadionformatie, dreigde zijn selectie voor de nationale ploeg nog veel meer in gevaar te komen. 'Ik was van plan om tijdens de eindronden in Duitsland met va kantie naar Spanje te gaan. omdat ik eigenlijk niet meer geloofde in een uitnodiging. Ik moest me nu wel voor meer dan honderd procent inzetten om nog een kleine kans te hebben.' De magische klank die de woorden 'laatste 22' hebben, heeft dus ook Theo d e Jong opgepept uit het dal van matheid en gebrek aan ambitie. De Jong groeide, hoe vreeiqd het ook klinkt ten aanzien van de matige Feyenoordploeg, uit tot de 'betere' speler uit de equipe van Coerver. 'Ik wil er in Duitsland dolgraag bij zijn, al is het alleen- maar om er te vissen. In de tweede helft was ik zelfs agres sief, maakte ik overtredingen, gaf ik aanwijzingen.' STERDAM (ANP). Bondscoach a Ruska heeft naar aanleiding van resultaten van selectiewedstrijden, zondagmiddag in Amsterdam zijn louden, de voordracht gemaakt r de ploeg -die Nederland moet tegenwoordigen op de Europese ju- ampioensohappen van 2 tot en met lei in Londen. liet zijnen totaal 12 oka's, onder wie twee debutanten: ïtgewicht Harry Peters en midden licht Theo Knegjens. Na de open lerlandse kampioenschappen in fkrade zal Ruska de definitieve atsing in de verschillende catego- ;n bekendmaken. In verband met uitkomen in de individuele wed- jden en de landenploeg bij de LONDEN Dc Engelse voetbal bond (Football Association) zal een speciale commissie benoemen die het gedrag van het publiek tijdens wedstrijden gaat onderzoeken. De commissie is ingesteld op verzoek van de nieuwe regering. De F.A. maakte bekend dat de com missie, die uit vijf leden zal bestaan, alle stadions van verenigingen uit de eerste divisie zal bezoekeii^n daarna de veiligheidsvoorzieningen zal bespreken met de vcrenigingslel- dlng, dc plaatselijke politie en even tueel andere instanties die verant woording dragen voor rust en orde om de velden. Dc commissie zal tevens een onderzoek instellen om te bepalen of er een verband is tussen het ontbreken van discipline op het speelveld 'en moeilijkheden op de tribunes. Leiders van de Football Association hebben deze weck ook een gesprek gehad met Denis Howell, dc minis ter voor sport, die vroeger zelf een vooraanstaand scheidsrechter is ge weest. IIowclI vroeg hem rapport uit te brengen van de bevindingen van de commissie. De minister had be stuursleden van de F.A. uitgenodigd tot een gesprek na moeilijkheden bij Newcastle United-Nottingham Forest op 9 'maart. Doordat publiek op het veld kwam bij dc stand 13 moest dc wedstrijd worden gestaakt. Daar na maakte Newcastle nog drie doel punten. Na een protest van Notting ham bepaalde de FA dat de wed strijd op neutraal terrein moet wor den overgespeeld. Dat duel eindigde zoals al eerder gemeld maandaga vond in Liverpool (Goodison Park) doelpuntloos. Geen boycot WENEN De Oostenrijkse eerste divisieclubs hebben besloten bun voorgenomen boycot van de inter landwedstrijd tegen Nederland, vol gende week woensdag in Rotterdam, niet door te zetten. De clubs hadden laten weten geen spelers aan het nationale elftal te zullen afstaan, omdat zij zich solidair hadden ver klaard met Admira Wacker, dat door de Nedcr-Oostenrijksc afdeling van de bond met schorsing was bedreigd wegens de weigering contributie te betalen. Dc afdeling heeft nu be kendgemaakt, dat men voorlopig af ziet van maatregelen.Tijdens een bijeenkomst op 4 april zal de proble matiek nader worden bekeken. Tot die tijd is van dc kant van de clubs geen actie te verwachten. Munt TURIJN Sterspeler Roberto Bet- tega van Juventus is door artsen verlost van een halve 'Keunedy'.- munt in toen hij er zondag in de bus naar het stadion mee zat te spelen. Hij zei dat hij dc munt in zijn mond stopte toen hij zich moest bukken om zijn jas op te rapen. Maar op dat moment remde dc chauffeur plotseling en de halve dol lar verdween in Bettcga's keelgat. Volgens de artsen van Juventus had Beltoga weinig last, maar omdat de munt in zijn maag klem zat besloot men tot operatief ingrijpen. Bctlega wordt fit genoeg geacht om zondag te kiinnen spelen. dollar die hij per o)ige!uk had inge slikt. De operatie werd verricht met een soort pincent-constructie via dc slokdarm. Na de operatie heeft Bet- tega de munt aan zijn chirurg ca deau gedaan. Dc 24-jarige voetballer slikte de Vujadin Boskov, de waarschijn lijke nieuwe trainer van FC Den Haag arriveerde gisteren in Ne derland. Hij was als toeschou wer aanwezig bij het duel tussen Den Haag en het Zweedse Atvi- daberg. De Ijver van Theo de Jong werd door bondscoach Frantisek Fadrhonc met een invitatie voor Zeist (voorberei ding NederlandOostenrijk) beloond. Evenals de overige leden van het middentrio Jansen en Van Hanegem. Gezien in het licht van de overvloedi ge blessures rondom het Nederlands elftal een gerechtvaardigde keus. Want Feyenoord werd tegen Chorzow gedragen door dit drietal, dat de ploeg in de rommelige en slordige partij naar de halve finales sleepte. HARO HIELKEMA ZEIST (ANP) Feyenoords voor stopper Mladen Ramljak Is gisteren door de tuchtcommissie van de KNVB gestraft met een boete van tweehon derd gulden. Dit naar aanleiding van de gele kaart die de Joegoslaaf zondag kreeg in het duel tegen (Sparta nadat hij Heyerman voor Je derde keer grof had onderuitgehaald. Peter Ressel, die in ditzelfde duel ook een geje kaart kreeg van scheidsrechter Corver, kwam eraf met een boeking. De andere straffen zijn: Telstar: K. van Kooten: een wedstrijd ingaande 15 maart en een boete van 150; AZ'(37: J. Wildbret: .t 200. Sparta: L. Balkenstein: twee wedstrijden en een lopende voorwaardelijke straf van een wedstrijd in stand gehouden; Sparta's trainer A. Hofland een boete van 150; FC Den Ilaag: C. Storm: een wedstrijd en 100; Helmond Sport: J. Warner: een wedstrijd en 75; FC Dordrecht: H. Erkelen/: twee wedstrij den voorwaardelijk; SC Amersfoort :G. van Gene: een wedstrijd voorwaar delijk en 75; Go Ahead: R. Geest man: 200. De volgende spelers kre gen een boeking: De Haan, Van der Steijn (beiden Helmond Sport), Zon neveld, Alberts (beiden De Volewc- kers), Achterberg (FC Twente) en Thomas (Wagcningen) kaar goed en- weten echt wel wat zij aan elkaar hebben'. Er. over de tac tiek: 'Nederland zal net moeten heb ben van verdedigen en toeslaan met snel uitgevoerde counters. In dit toer nooi is de vorm van de dag erg belangrijk. Wij moeten zeven wed strijden in neger, dagen spelen. Je mag gewoon geen fout maken. Vooral de sterke landen hebben de neiging te dénken, dat het wel goed zal gaan. Juist clan moeten wij onze kans grij pen', aldus Jastrenski. Veel hangt af het werd tegen Roemenië al duide lijk van de arbitrage. De scheids rechters in de B-groep treden veel 'strenger op clan in de C-groep. Neder land zal daar aan moeten denken. Vorig jaar werden bepaalde overtre dingen licht bestraft. Nu loopt een speler de kans voor hetzelfde vergrijp veel langer op de strafbank te moeten zitten. Het verdere programma van Neder land ziet er als volgt uit: 22 maart (vandaag) Nederiand-Noorwegen, 24 maart: Nederland-Japan. 25 maart: Ne derland-Verenigde Staten. 27 maart: Nederland-Wcst-Duitsland, 29 maart: Nederland-Oostenrijk, 30 maart: Ne der! and-Jocgoslavic. (ADVERTENTIE) LEEUWARDEN (ANP) Jan Timman hee lecuwarden )anp) Jan Timman heeft zich gisteren door een overwinning In de vierde ronde van het schaaktoernooi om het Nederlands kampioenschap tegen Enklaar met drie punten bij leider Van Dop gevoeud. Van Dop kwam remise overeen met Hans Ree. Vierde ronde: Timman-Enklaar 1-0. Vogel- Langeweg Baljon-Ligterink 'j-'.i, Ree- Van Dop Sosonko-Hartoch IS-'.j. Don- ner-Scholl afg., Scholl-Soson- Stand na vier ronden: 1. en 2. Timman en Van Dop 3 punten. 3 en 4. Sosonko en Voget IV2, 5 en 6. Hartoch en Ree 2. 7 en 8. Donncr en Scholl 1% en l afg., 9-11. Ligterink. Langeweg en Enklaar 1V4, 12. Baljon \'i. Uit de vierde ronde: Wit: J. Timman. zwart: Enklaar. 1. c2-c4, PgS-fS 2. Pbl-c3. c"-c5 3. g2-g3. Pb8- c6 4. Lfl-g2. c7-Rfi 5. a2-a3, Lf8-g7 6. Tal-bl. a7-a5 7. Pgl-f3. d7-d3 8 c4.\dó, Pf6xd5 9. Pf3- g5. e7-e6 10. Pgó-e4. b7-b6 11. Ddl-a4. Dd8-d7 12. Pc3xd5. efixd5 13. Pe4-C3. Lg7xc3 14. b2-c3. Ta8-b8 15. d2-d3, Lc8-a6 16 c3-c4, h6-b5 17. c4xb5. Pc6-d4 18 Da4xaS. Dd7-g4 19. 0-0 zwart gaf het op. (ADVERTENTIE) ATLETIEK Heb Washington, beste Indoorsprinter ter wereld, heeft een con tract getekend bij Oakland Athletics, honkbalkamploon van de Verenigde Sta ten eri officieus wereldkampioen. Was hington had aanvankelijk American Foot ball willen gaan spelen in Toronto, maar uiteindelijk accepteerde hij het aanbod van Oakland omdat hem dat Interessan ter leek op lange termijn. BASKETBAL Het Delftse Punch heeft zich als tweede geplaatst voor de eind strijd van het toernooi om de Nederland se^ basketbalbeker. Punch won de tweede wedstrijd tegen Blue Stars met 134-113. Punch had het eerste duel met 11097 gewonnen. Begin april ontmoet Punch In de finale landskampioen Flamingo's. BOKSEN De comeback van de 'Stier van de Pampa'. Oscar Bonavena. is mislukt. De 32-jarige Argentijnse bokser verloor na een lange rustpauze óp pun ten van de Amerikaan Ron Lyle. TENNIS Tom Okker heeft In dc eerste ronde van het proftoernool in Tucson (Arizona, VS) gewonnen van de Ameri kaan Tom Leonhard. De setstanden wa ren 67-3. 8t. Stan Smith (VS) won met moeite van de Joegoslaaf Zeljko Frahulo- vlc (6—3 S—7 61) en Rod Laver (Ausi bleef de Nleuwzeelander Onny Parun d» baas met 64 26 63. TENNIS Elly Appel heeft in de derde ronde damesnekelspel van het internatio nale tennistoernooi in Akron (Ohio. VS) met 0B 46 verloren van de Ameri kaanse Marcle Louie. De Callfornische Sharon Walsh boekte een verrassende zege op de ais tweede geplaatste Britse Virginia Wade: 6—2 5—7 6—4. TENNIS De Australische tennlsbond heeft besloten geen ploeg af te vaardigen naar het toernooi om dc Federation Cup, dat de volgende maand In Zuid Afrika wordt gespeeld. Men nam dit besluit na ontvangst van een brief van het mlnls'te- rie van buitenlandse zaken, waarin werd benadrukt dat tegen elke vorm van apartheid In de sport geprotesteerd dien de te worden zBA TURNEN Turnster Ans Dekker zal Nederland niet kunnen vertegenwoordi gen tijdens dc internationale invitatie- wedstrijden. die binnenkort worden ge houden in de Sovjet Unie. De blessure die dc Nederlandse kampioene zondag bij de 'nationale' in Rotterdam opliep tij dens het inturnen voor het laatste onder deel. de vrije oefening, blijkt ernstiger te zijn dan het zich aanvankelijk liet aanzien. Franka van der Vorst (Avanti-Helmond 1. die bij de kampioenschappen als vijfde eindigde, zal in de plaats van de Hei- loose naar de Sovjet Unie gaan. VOETBAL Norwich City heeft weer een kleine kans om aan degradatie le ontsnappen. De ploeg won op eigen terrein niet 2—1 van mede-degradatlekan- dld.iat Birmingham City. Held van de wedstrijd was Norwich' doelman Kevin Kcclund. die negen minuien voor het einde een strafschop van Trevor Francis keerde. Norwich City heeft de laatste plaats overgedaan aan Manchester United, dat een punt minder heeft. Birmingham City bezet de derde 'degradatieplaals' niet twee punten meer dan Norwich City. WIELRENNEN Leo Duyndam heeft ln Kncoko zijn tweede overwinning behaald in het nog Jonge wegselzoen van 1974. Net als zaterdag na de ronde van Zuid Holland toonde hij zich de snelste sprin ter uit een kopgroepje van vier man. Na hom gingen Ludo van Stayen, Wllfried Davld en Daan Holst over do streep, «erben Karstens won twintig seconden later de sprint van het bijna zeventig renners tellende peloton. MANDELIEU (ANP) Nederland heeft gisteren de laatste wedstrijd in de voorronde tegen alle verwachtin gen in van India verloren: 01. Het werd een wat merkwaardige wed strijd, waarin alleen de eerste vijftien minuten van goed nockey sprake was. De Nederlandse dames verkeken zich in die beginfase nogal op de loopsnel heid en sticktechniek van de tegen partij India startte dan ook onstui mig maar na verloop van tijd nam Nederland het initiatief over en ge vaarlijke schoten van Marja Hage- mans en Tanja van Oosterhout misten het doel op enkele centimeters. Tanja van Oosterhout Zorgde kort daarop weer voor een kansrijke situatie door Lisette Sevens van links te lanceren, maar deze werd ongestraft van 'de bal ge/et. De Nederlandse defensie had zich scherp op de middenlijn opge steld. Dit had in zoverre succes dat in de weg. Ook bij €e:i strafbal van India tweemaal achtereen in de bui- Tanja van Oosterbout dook George in tenspelval liep. Het was echter een dc goede hoek. Wat Nederland ook riskante taktiek. Met harde slagen -io- —probeerde, de Lidiase dames hielden de diepte trachtten de Indiesé dames soms met veel geluk stand. Eén Nederland tot een misser te verlei den. liet fatale moment kwam in de zestiende minuut na een vrije slag. Helma Hoegen trapte over de bal en toen was het voor Baljit Bhatti een klein kunstje te scoren. Na deze treffer liet India alle pogin gen tot constructief spel te komen varen. De meeste slagen werden van de eigen helft over de Nederlandse doellijn gespeeld en op alle mogelijke manieren probeerde men tijd te rek ken. In de tweede helft kwam Nederland }vel tot enkele strafcorners. maar schitterend werk van doelvrouwe Tregza George stond de gelijkmaker keer stak de arbitrale leiding de hel pende hand toe. Doelvrouwe George was eindelijk gepasseerd na een schot van Toos Bax, maar rechtsachte Bhul- lar stopte de bal onreglementair af, hetgeen de scheidsrechter over het hoofd zag. Even heeft de Nederlandse leiding met de gedachte gespeeld een protest in te dienen, maar men achtte dit niet in de geest van het toernooi. Door dit resultaat eindigde Nederland achter India als tweede in groep A. Zaterdag spelen de Nederlandse da mes tegen West-Duitsland en moet India tegen Ar. entinië aantreden. De winnende teams komen in de finale uit.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15