POKON eoeo HAEEK EO-reportage over verdrukte joden PUUR dagpecep Dronk op nieuwe tv-serie planterivoedsel Sherry \\y Blussen 1 0 27 10 ...OPROEP CODE WALTER JOST BINNENL AND'R ADIO EN TV T4/K6 In Studio Bellevue in Amsterdam vond gisteren de voorvertoning plaats van de nieuwe Avro-tv-serie 'Stille Kracht' naar het boek van Couperus. Op de foto zien we van links naar rechts regisseur Walter v. d. Kamp, Pleuni Touw, Caro van Eijck en Willem Nijholt, die een dronk uitbrengen op deze produktie. ADVERTENTIE Wie Spanje kent,kent Osborne sherry HILVERSUM Filmer Jan Willem Muller heeft een reportage samenge steld over de verdrukte joden in Ara bische landen. In zijn programma 'Was hij maar een moordenaar* ko men twee weduwen van vermoorde Joden uit Irak aan het woord en hun ervaringen staan model voor talloze andere joden, die als minderheids groepen vergeten en verdrukte groe pen zijn. Zo zijn verleden week vier joodse vrouwen vermoord toen ze uit Syrië vluchten. Verleden jaar gold het een gezin van vijf mensen, terwijl er twintig vermist zijn. Sinds de twinti ger jaren zijn een 'vergeten miljoen joden', zoals ze genoemd worden, ge vlucht, gediscrimineerd en geterrori seerd. Voor het merendeel zijn zij naar Israël gevlucht. Ze zijn daar stilzwij gend ontvangen en in de gemeenschap opgenomen. De meeste hadden niet meer dan een koffertje bij zich. Ze werden in de beginjaren in tenten en golfijzeren barakken ondergebracht. ADVERTENTIE In de pure poedervorm is plantenvoedsel voordeliger. Water heeft U thuis! Uw planten houden er van! Elke week. Pokon ls ook Ideaal voor uw bloemen- en plantenbakken. Hoog in kwaliteit. Laag in prijs. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND Nu zijn ze geruisloos geïntegreerd. Jan Willem Muller: 'Zonder vliegtuig kapingen. zonder terreuracties en zon der de hele wereld in hun lot te betrekken, zijn deze vluchtelingen vanzelfsprekend opgenomen door hun broeders in Israël. Het Palestijnse vluchtelingenprobleem zou ook al lang opgelost zijn als hun Arabische broeders met het giganti sche oliekapitaal en met de internati onale bereidheid hen op dezelfde wij ze hadden ontvangen. Maar in plaats daarvan houden de Arabische landen hun kunstmatig in een vluchtelingen- situatie voor hun politieke doeleinde- n'. Er zijn in sommige Arabische landen nog duizenden joden die echter niet konden vluchten en waar men nauwe lijks iets over hoort. Tot voort kort durfden de vluchtelingen niet te spre ken uit angst voor wraakneming op hun achtergebleven broeders. Eén van de woordvoersters in de reportage zegt nu echter: 'but now silence is killing*, (niet spreken betekent de dood). Eenzelfde mening is ds. A. A. Spijker boer van de 'Stichting tot steun van de Arabische joodse vluchtelingen', toegedaan. Hij zegt dat men moet blijven vragen naar hen anders wor den deze kleine groepen geliquideerd in stilte. De echtgenoten van de twee vrouwen in de film werden met borden om de hals: 'Ik ben jood' opgehangen op het Vrijheidsplein (notabene) in Bagdad. Als het regiem zich zwak voelt, ver telt één van hen. zoekt zij een middel om het volk te intimideren. Een der gelijke terechtstelling is er één. Zij berust: 'Niets is goedkoper dan een jood in een Arabisch land als Irak en Syrië'. Toen haar echtgenoot gevangen werd genomen en zij naar een invloedrijke Arabische vriend ging om hulp was zijn antwoord, dat hij er niets aan kon doen. 'Was hij maar een moordenaar dan had ik hem makkelijk vrij kunnen krijgen. Maar ja.hij is een jood'. De uitzending van de reportage is om kwart over tien op Nederland 1 in plaats van om half tien zoals in de programmabladen staat. Deze ver schuiving is in verband met het feit, dat op het andere net een Israël.docu- mentaire van Hans Keiler verschijnt (VPRO). Calldad Superior 'De steen'; tweede Herodotus-stuk HILVERSUM Met 'De Steen' zendt de VPRO vanavond een tweede afleve ring in de serie die vrij naar de verhalen van geschiedschrijver Hero dotus is gedramatiseerd. De Egyptische woestijn bij Sakkara, ten zuiden van Cairo, vormt tijdens dit hele spel het decor. Een groot aantal Egyptische figuranten speelt mee, terwijl bij de produktie veel medewerking is verkregen van de Egyptische televisie. Toen de opnamen een tijd aan de gang waren brak de oorlog in het midden-oosten uit (verleden jaar sep tember). Desondanks kon het team doorwerken, al moesten veel Egypte- naren onder de wapenen.. Toen het VPRO-team echter één dag vertrokken was, werd het dorp waar ze gewerkt hadden gebombardeerd. In de grootste woestijnhitte is de film opgenomen. Ir. 'De Steen' staat niet, zoals in de eerste aflevering, 'De dief', de farao centraal, mar het volk. Dit zwerft al jaren door de woestijn terwij 1 het gedreven wordt door 'De Steen'. Dat is een enorm zwart steenblok, een monoliet. Vijftig mensen slepen de monoliet voort met eindbestemming het paleis van de farao. Een orakel heeft hen destijds deze opdracht gegeven. De jongere genera tie gaat echter langzamerhand twijfe len en vraagt zich af of het orakel wel goed is verstaan. Er ontstaat verdeeldheid. Daar tracht een jonge griek, die op hen is gestuit, een financieel voordeeltje uit te trekken. De farao grijpt echter zelf in en de onwezenlijke droomachtige stoet sleept zich voort in de woestijn, rich ting farao's paleis. Evenals bij 'De dief' is het verhaal niet zozeer gebaseerd dan wel geïnspi reerd op Hereodotus' historiën. Het script is geschreven door Dimitri Frenkel Frank, die ook farao speelt. Het speelt in een andere periode dan 'De Dief', waar Ton van Duinhoven farao was, en er is dus ook een andere farao. Oude bekende is John van Leeuwar den, de voormalige Johnny Lion, die dit keer de Griek is. Verdere mede spelenden zijn Lodewijk de Boer als generaal en Wim van der Grijn als voorman. Regisseur is Krijn .ter Braak. HILVERSUM In de Israëlische kunstenaarsplaats Safed woont temid den van de schilders de orthodoxe jood Shalom Moskovitz die op latere leeftijd primitieve bijbelse tafrelen schilderde en nu wereldberoemd is onder de naam Grandpa Moses. De EO zendt vanavond vijf voor half acht op Nederland 1 een film over hem uit. MARY PERKINS ELAND... r&^t&5>?r pat CAL uier HSL6MAAL CU/C. K£U.I/Clu£éT /J'6ThAAKZ£ als n£rei*op AL GOtO/ Ml CU UtT£R.~ </2/3U OAMK ST£ &££T 115. De volgende ochtend begon het verkeer op de wegen naar Rijkhuyzen al hél vroeg op gang te komen. Niet alleen op de grote autoweg reden de auto's, maar ook op de smalle, kron kelige landweggetjes. Er was zelfs geen weg naar Rijkhuyzen, waarop de auto's niet in een onafgebroken stroom voortbewogen. Dat waren alle maal auto's van mensen, die de knet ter-race wel eens wilden zien. Er was nu immers al zo verschrikkelijk veel over in de krant gelezen, dat er onmogelijk gezegd kon worden, dat deze race geen succes beloofde te worden. Het ging dus héél best FERDINAND met de publieke belangstelling. De mensen, die het konden betalen had den een mooi plaatsje gezocht op de vele tribunes en de mensen, die over wat minder slappe was beschikten, zochten een staanplaats langs het par cours. Met ongeduld wachtte men het moment van de start af, en men had maar nauwelijks oog voor de vele reclamelieden, die met borden langs de baan kwamen lopen. 'Kijk', zeiden de mensen. 'Daar heb je ook een reclamebord van die Stiletto scheer mes! Reclame maken ze genoeg, maar als je je er nou nog goed mee scheren kon, dan stond je er beter op. Haha- ha!' Met ongeduld wachtte men du op het begin van de grote knetter g race en het betekende een hele onl j spanning, toen een bepaald iemani bewees, dat hij zijn ogen niet in zijl broekzak placht mee te dragen. 'Kijle daar es!' riep die iemand. 'Ze ziji| begonnen nummers op de auto's t< i hangen en zo!' Wat dat en zo - nu precies betekende, begreep niee mand, maar dat gaf niets, want in i derdaad bleek een sportief persoon van de Nationale Automobiel Cluli begonnen te zijn met het bevestigei van de enige en echte, onvervalstn racenummers •7 V' De brandweer ln Delfzijl maakt leerkrachten vertrouwd met de in hun school aanwezige blusmiddelen. Ook op andere manieren probeert men daar de preventie op te voeren. Een voorbeeld dat niet alleen voor veel scholen in ons land navolging verdient. Bedrijfspanden en openbare gebouwen waar nooit een alarmoefening is gehouden, zijn vermoedelijk talrijker dan de instellingen die over een eigen brandweergroep beschikken. Een kleine steekproef door de redactie van de gewestelijke televisierubriek, deed vermoeden dat de onderwijskrachten in Delfzijl niet de enigen zijn die niet weten waar de blusmiddelen zich bevinden en hoe zij moeten handelen om paniek te voorkomen. Bedenkelijk vond ik voorts dat bij een van de scholen geen brandtrap aanwezig is. Van fraai gefilmde natuurtaferelen was te genieten in de documentaire over het leven van zeehonden in Canada. Voer het eerst in 1971 konden deze dieren in de Baai van SL Lawrence hun jongen ter wereld brengen zonder te beleven dat die ontwapende 'wolbalen' door pelsjagers wreed worden doodgeknuppeld. Om welgestelde dames te behagen worden overigens in Canada nog altijd zo'n 160.000 zeehonden per jaar afgeslacht Misschien doen sommige van deze vrouwen op ander terrein wel zeer milieubewust. De schatbewaarder van 'de dikke Van Dale' was in AVRO's Ivoren Toren een interessante tegenhanger van de vergane glorie van een landgoed. De beeldregistratie was in deze kunstrubriek soms weer bijzonder fraai o.a. bij de verfilming van mooie bruggen. Nu ik wegens druktechnische omstandigheden al vroeg in de avond mijn dagelijks stukje heb moeten 'doorbellen' is er gelegenheid voor een advies. Iedereen die een deel van zijn leven heeft doorgebracht in het voormalig Nederlands-Indië en alle andere lezers die houden va neen bijzonder televisiespel, raad ik aan de maandagen 1, 8 en 15 april vrij te houden. Dan vertoont de AVRO in afleveringen van 90 minuten elk 'De Stille Kracht* een door Walter van der Kamp bewerkte en geregisseerde serie naar de bekende roman van Louis Couperus. Ik hoop daarover vlak voor de eerste uitzending uitvoerig te schrijven, maar wil nu alvast de verzekering geven dat in veel huizen het heimwee naar 'lieflijk Indië' of 'tanih air kita' sterker dan ooit zal worden gevoeld. Zij die geen binding met Indonesië hebben, zullen ongetwijfeld geboeid worden door het spel, de sfeer en de aankleding van het stuk. Toen oudere Indische figuranten voor de eerste maal binnen de decors stapten, kregen zij tranen in de ogen. Ik kan me dat levendig voorstellen, omdat vrijwel alle rekwisieten volkomen natuurgetrouw zijn. Geen wender, want het Tropenmuseum stond zoveel Indische kostbaarheden af, dat in de studio extra bewaking moest worden ingesteld. Radio vandaag HILVERSUM I AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 20 <S> Dag mei een plaatje. (8.00 Nws: 8.11-8.21 Radiojournaal.) 8 50 Morgenwijd. 9.00 Top pers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradi- o. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Ar beidsvitaminen. 11.00 Nws. 11.03 Radiojour naal. 11,05 Arbeidsvitaminen (verv.). 11.30 (Si Rondom Twaalf: een uur allerlei voor ie dereen met Groenteman en 11.55 Beursber. 12 30 (S)'Sportrevuc. 13 ÖO Nws. 13.ll Radio- Journaal. 13.21 (S) Alert! - op het vlak van 'muz. en maatsch. 13.50 De wereld v.d. ope ra beschouw, over opera La Boheme van Puccini. 15.00 (S) Bary-nage- praten en pla ten. 15.25 <SV Met muz. op stap. 16.00 Nws. 16,03 Radiojournaal. 16 05(S) Aspecten: kun- strubr. 17,00 (Si Mobiel: beweegl. progr. voor béweegl mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal 18.20 Uitz. v.d. R K.P.N. IKOR: 18.30 Kleur: inf. en komm. over xaken van kerk en sa- menlev. NCRV: 19.00 (SI Leger des Heils- kwartier. 19 15 Bij de tijd: radiodok. over hel bas'.sonderw. 19.35 De kerk vandaag nws en comm. 20.00 (S) Prom, ork met zangsollsten. 20 45 Beter samen: 2100 <S> Veel gevr gewijde muz. 21.25 Gesprek. 21.55 (Si Kerkorgelconc. 22.20 Mens met de men sen- avondoverdenk. 22.30 Nws. 22.40 <S> Hier en nu. 22.50 De toekomst v.d. Christel. Vakbeweg impressie van een openb. rayon- verg. 23 10 Kunst- en vliegwerk: inf. over akt tentoonstellingen. 23.15 iS) Stardust: ea- sy listen, muz. 23.35 (S) Gitaresk: vele fa cetten v.d. gitaar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7 08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws 7.41 (S) Hier en nu. 7.55 Aangestipt: pro gr.overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: gewij de muz. 8.24 Op de man af: evangel, comm. bij de tijd. 8.30 Nws. 8 36 Gymn. v.d. huisvr. 8 45 fS) Podium v.d. vrouw: maat sch.-inf. 10 20 (S) Onder do hoogtezon: progr. v.d. zieken. 10,00 Schoolradio. 10.3D Nws. 10.33 (S) Noordelijk Filh. Ork.: mod en klass. muz. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia: volksmuz. 12.15 (S) Kinderkoor met ork.begcl.: vrolijke liedjes. 12 26 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en nu. 12.50 Middagpauzedst. 13.10 <S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13,45 Er zijn zoveel andere levens: poezie uit de 3e wereld. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) ln kleine bezetting: klass. kamermuz. 15 15 Bijbel NCRV: 18 00 (S) Tijd vrij voor muz. in vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. AVRO: 19.00 Trefpunt: gesprek en belasting- inf. NOS: 19 50 Den Haag vandaag. AVRO: 20 05 Radiojournaal. 20.10 'S> Restdentieork met soliste: klass. muz. 21.42 (S) Koorzang en kamermuz. van Nederl. componisten 22.10 Aki.progr. 22.30 (S) Muzikaal klank beeld. 22.55 Zo goed als nws: een duik In oude kranten. 23.20 fS) Essay: progr. waarin r HILVERSUM III TROS: 7.02 Vaak 's ochtends, met o.a. ve keersinf. KRO: 9.03 KRO-op-drie: Uit lucht gegrepen. 11.03 (S) Verzoekpl. 12. (Si Van twaalf tot twee: met 13 03 Rad(] maar. 14.03 Theo Stokkink Show. NOS: 16.1 De daverende dertig. NOD: 18.02 Joost mag niet eten. TROi 19.02 (S) Plaatvaerla. 20.02 (S) Poster. 21. (S) Sosjun: jazz en pop live. 22.02 (S) Hu| van Gelderen Show met Nederlandstali Top Tien en Kwiswijs. 22.55 Med. 23.02 I l T...S...T...: sport en muz. 0 02 Aktu 0 10 (Si Jazz-Sir. 1.02 Nachtwacht. NOS: 5. Satésaus Shol. 6.02-7.00 (S) Matina- ta. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws. med. en SOS-ber. 12 08 Llch muz. (12 50 Bultenl. persoverz. 13 00 Nv aki., weerber. en toneelagenda.) 13.55 B*uil 11 na an I1M Srhnnlrarti' I ber 14 00 Nws. 14.03 en 15.03 Schoolrad! 15.00 Nws. 15.23 Lichte muz. 16.00 Nws beursber. 16.10 Licht klass. conc. 17 00 Nu 17.10 Uitz. voor oudere luisteraars. 17. I Weegschaal. t 18 00 Nws. 18.05 Uitz. voor en door «old ten. 18.15 Lekenmoraal- en filosofie. 18. Sportprogr. 18.55 Taalwenken. 18 57 Or. v.d. week. 19 00 Nws en akt. 19.30 LIchIC muz. (19.40 Keurig Engels.) 20.00 Licn muz. (20 30 en 21.00 Splinternws.) 22 00 N* u 22.05 Amusem muz. (23.00 Nws.) 23.40-23. j TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.10 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltelevisie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar ■L 3 1 5 r 1 9 ii 12 13 4 15 1 7 19 20 23 K< 25 26 1 28 29 1 ■L 1 B Horizontaal: 1. vulkaan, 5. helden dicht, 9. transportband voor personen vervoer. 11. afzonderlijk. 13. strijd perk, 15. de fijnste vederen. 17. zang stuk, 18. Europeaan. 19. machtiging, 21. reukhoutboom. 22. startinrichting, 24. dwaas, 26. soort weefsel, 27. meis jesnaam, 28. kant van een stroom, 30. palmriet, 31. klaarblijkelijk, 32. gein. 33. edelgas. Verticaal: 2. manier. 3. bars, 4 zang stem. 5. tijdrekening. 6. wapenschouw, 7. zangspel, 8. bergplaats, 10. makker, 12. betrekking, 14 rivier tussen EriO en Ontariomeer. 16. hoofddeksel, 19. dof. 20. gevangenis, 21. inkerving, 22. stop van een vat, 23. visje. 24. zin spreuk. 25. wapen. 27. interval van negen tonen, 29. tocht, 30. kippenloop. OPLOSSING VAN GISTEREN: 1 snees. 2. linea. 3. innen, 4. paard, 5. paria. 6 erika. 7. rekel. SLIPPER SANDAAL —48 'Schik maar een eind in!' beveelt Abu Fadi. De Engelsen doen of ze het niet horen. 'Schik een eindje in!' herhaalt hij weer. harder nu. Maar. hoe moeten we in dit vertrek slapen! Dat is toch onmogelijk! We zullen nog stikken! 'We hebben geen andere kamer.' zegt Abu Fadi. 'U moet zich maar bij de omstandigheden aanpassen.' Een v^n de Engelsen fluistert me toe, dat er wel een andere kamer is. Tegenover de keuken is een kamer, waarin maar vijf vrouwen slapen. Daar was nog plaats genoeg. Ze had- Jen de rabbijn al geadviseerd daar heen te gaan. omdat onder de vijf vrouwelijke gijzelaars zijn vrouw was. Maar de man had het kategorisch geweigerd. Ieder van ons krijgt een wollen de ken, een spiksplinternieuwe deken van kameelhaar, die blijkens het eti ket in Italië is gemaakt. De Engelsen schikken inderdaad wat op en wij richten onze slaapplaatsen in. Er blijft geen vierkante centimeter plaats meer over. Wij liggen met het hoofd naar de muur en de voeten naar het midden van de kamer gericht. Nie mand kan zich omdraaien zonder zijn rechter- of zijn linkerbuurman lastig te vallen. Ook voor de deur moet een slaapplaats gemaakt worden. Slechts twee ramen kunnen open. Voor alle vensters zitten tralies. Is het wel mogelijk om in deze kooi te leven en te slapen? Ik heb het gevoel, dat ik stik. Ik moet er maar aan wennen. Misschien is het alleen maar voor deze nacht. Is een cel alleen nóg erger? Ik zou nu graag ruilen met de Palestijnen in de gevangenis van Re- gensdorf! Links van de deur kon men naar de badkamer om zich te wassen, heeft Abu Kadi gezegd. Hij blijkt even vrij te zijn, dus ik maak vlug van de gelegenheid gebruik. Ook aan die bad kamer moet ik wel even wennen. Wat eens wit was, de badkuip, de toiletpot en de wastafel, is nu vuilgeel en zwart. Het toilet is verstopt. De stin kende, misselijk makende brij staat bij- na tot aan de rand. We kennen dat al uit het vliegtuig. Als gevangenen word je bescheiden en je leert je overal in te schikken. Water is hier zeldzaam, maar er is gelukkig net genoeg om mijn gezicht en handen te wassen. Ik bekijk mezelf in de spiegel of wat daarvoor door moet gaan. ^.i ik dat werkelijk, die man met die donkere stoppelbaard, dat ingevallen gezicht en die vermoeide, bloeddoorlo- pende ogen? Ja, ik ben het. Ik betast mezelf om te voelen dat ik niet droom. In de gang tref Ik een raar schepsel aan. een gebochelde, dwergachtige Pa lestijn met een ongewoon groot hoofd, waarin twee zwarte ogen pui len 'Goeden avond,' zeg ik. De dwerg kijkt me aan of ik behalve een baard ook nog horens draag en strompelt zwijgend de keuken in Een mens om medelijden mee te hebben. Ik wil vriendelijk tegen hem zijn, want misschien is hij onze bewaker en dan is het beter goede maatjes met hem te zijn. Moet ik nou echt terug naar die benauwde kamer? Is er hier geen andere slaapplaats te vinden? De Engelman zei, dat er in de kamer van de vrouwen nog plaats was. Waarum Uitgave Gentri Frets. Bu«um mogen we die niet gebruiken? Het is toch in de gegeven omstandigheden niet erg aLs een of twee van ons in de kamer van de vrouwen slapen, in plaats van in onze ruimte te stikken? Ik wil me op de hoogte stellen en met de vrouwen praten. De kamer heeft inderd-i.d rog een paar vrije matrassen en plaats is er genoeg. Een tere, bleke vrouw van naar schatting tussen de dertig en de veertig jaar, antwoordt me. Niemand heeft er iets op tegen als wij over die plaatsen willen beschikken. Ik herken haar als een van de vrouwen, die vanmorgen in het vliegtuig het eten serveerde. Het moet de vrouw van de rabbijn zijn, want de andere zier zijn jonge meisjes van nauwelijks twintig jaar. Een ervan is het meisje, dat voor me zat en lachte, toen wij alle maal voor ons leven vreesden. Waar om wil de rabbijn hiet niet slapen? Dik als hij is neemt hij dubbel zoveel plaats in als de anderen. Bovendien is hij een vreemdeling en een buiten staander, die nauwelijks een woord zegt. Ik ga nog eens met hem praten, maar hij weigert weer zonder te vertellen waarom. Is die man werkelijk zo star, dat hij zelfs in deze troosteloze situa tie zijn religieuze bezwaren niet opzij kan zetten? Ik voel woede in me opkomeh, nfagr ik weet me te beheer sen. Ik ga nog eens met Abu Fadi praten, die zich m de keuken heeft genesteld. Zijn antwoord is kort maar krachtig: 'Mannen en vrouwen blijven geschei den!' Wij moeten er ons maar bij neerleggen en aan de situatie wennen. Misschien is het alleen voor deze nacht. Captain Schreiber gaat ergens in de keuken of in-de gang slapen. Ernst Vollenweider vergenoegt zich met de plaats bij de deur. Hij kan pas gaan liggen als de deur dicht en het licht uit is. Ik vind een plaatsje tussen Attia en een Engelsman, de boordwerktuigkundige van de BOAC- machine. Zal ik kunnen slapen? Na de doorwaakte nacht van gisteren en de verschrikkelijke belevenissen van vandaag voel ik me doodmoe. Deson danks kan ik de slaap niet vatten. Het bed is hard en ik kan me niet om draaien zonder mijn buurman te sto ren. Het belooft een lrnge nare nacht te worden. Een mug zoemt over mijn hoofd, steekt me, verdwijnt en valt opnieuw aan. Buiten huilen honden. Een geit mekkert. Eén schaap blaat. Vreemd en vijandig klinken die geluiden in de'nacht. Mijn hersens werken koorts achtig. Wat zal er met ons gebeuren? Wij zijn in genade en ongenade over geleverd aan deze wettelozen, deze fanatiekelingen. Wij zijn gijzelaars, met wie men de wereld wil chante ren. Wat gebeurt er als onze regerin gen voet bij stuk houden? Zal men ons me! geweld uit de handen van guerilla's willen bevrijden? De Pales tijnen zouden ons als hun schild ge bruiken en pas na onze dood zou de wereld vrijheid van handelen hebben. Buiten de kommando's weet niemand dat we nog leven. Het Rode Kruis heeft hier geen toegang. Van thuis krijgen we geen bericht. Wat we schrijven wordt gecensureerd en mis schien wel verdraaid. We kunnen het niet nakijken. (wordt vervolgd). 18.55 Journaal EO 19.05 Koffiebar 19.25 Mfet de Bijbel vo.or ogen, doc. over kunstschilder Shalom Moskovitz NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Metterdaad Spanje: film over christ. onderwijs in Spanje 21.00 Looft den Heere 21.30 Voortbestaan in de natuur. Walt Disney-film. 22.15 Was hij mar een moordenaar 22.35 Ismael en Israël. Gespreksprogramma 22.50 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal VPRO 19.05 Wonderlijke plannetjes van Meneer Uitvinder Bliksemafleider 19.15 Zwijgen is goud 19.45 Popeye NOS 20.00 'Journaal VPRO 20.21 Ber. uit de samenleving 20.35 AU in the family 21.00 Zipcode - Israël 22.00 Desteen 22.40 Dick Cavett Show NOS 23.15 Den Haag vandaag 23.30 Journaal DUITSLAND I 10.00 Journaal 10.05 Akt. en muz. 10 25 Muz. klucht. 11.25 Amusante dok. rep. 12.05 Inf. en meningen. 12.50 Persoverz. 13 00-13.20 Journaal. 16.15 Journaal. 16.20 Rep. 17.00 Kinderverhaal. 17.55-18.00 Journaal. (Reg. progr..- NDR: 9.30-10.00 Scsamstrassc. 18.00 Kult. progr. 18 30 Akt. 18.45 Zanrtmann. 18.55 Noraschaumagazine. 19.26 Rep. 19.59 Progr.overz. WDR: 8 05-9.30 TV-cursussen. 9 30-10.00 Sesamstrasse. 10 30-12 15 TV-cursus- sen. 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18 05 Kin- derprogr. 18.15 Graf Yoster gibt slch die Eh- re. 18.40 Akt. 19.20 Graf Yoster gibt sich die Ehre.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Kult magazine. 21.00 Ironside. 21.45 Kon traste 22.30 Journaal, konim en weerber. 22 50 Disk.progr. 0.00 Journaal. DUITSLAND II 16.30 Stlrbt unser blauer Planet 17.uu Journaal. 17.10 Tekenfilm. Aansl Malnzel- mannchen. 17.45 Akt. en muz. 18 25 Alexander und die Tochter. 19.00 Journaal. 19.30 Muzikale revue. 21.00 Joi naai. 21.15 Dlsc.progr. 22.00 Dominee Somn rauer antwoordt. 22.30 Journaal. DUITSLAND III NDR 8 40-10.25 Schooltelevisie. v 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus 18 Mod. gymn. 19.00 TV-cursus. 19.30 Stud progr. 20.00 Journaal en weerber. 20.15 R< 21.00 Frelzelt am Baggersee. 21 30-22 Disc.progr. 4 BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 en 17.00-18 00 Schoolteie n Ple. 18 00 Colargol. 18.05 Black Beauty. 18 Gevar. progr. 19.10 Dok. 19.35 Kortweg. 19. Med. 19.45 Journaal. 20.15 Showprogr. 20.7 He Joc. 21.20 Fragm. uit nieuwe films. 22. Polit. uitz. 22.30 Journaal, 22 40-22.50 V ga. BELGIE FRANS 17.40 Schooltelevisie. 18.10 Kleuterprogr. 18 30 Yoga. 19.00 Wa b magazine. 19.15 Etranger, d'ou viens-t 19 45 Journaal. 20.15 Wegenlnf. 20.20 Jo U and Mars. 21.50 Fragm. uit nieuwe filz 22 40 Boekenbeurs-special, Aansl.: Joi Hete bliksem u 112 kg. zure appelen 11 -» kg. aardappelen 300 gr. rookspek zout, peper boter Het spek met warm water afwassi en opzetten met een bodempje kokei water en wat zout. De aardappel! schillen, wassen, in vieren snijden Q aan het spek toevoegen. De appeli schillen, in vieren snijden, van klo huizen ontdoen, wassen en aan h gerecht toevoegen. Ervoor zorgen d het stuk spek tussen de aardappel! ai en appelen komt te liggen. Het g recht in ongeveer dertig minuti®1 gaarkoken. Het spek uit de pan n !r men en afzonderlijk opdienen. 113 massa vlug dooreenstampen en smaak afmaken met een klontje bote 01 Menutip: kop bouillon, hc-te blikse^ ananas.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6