Naast het zwembad nog een sporthal Oudste bibliotheek Rijnsburg wordt eind maart opgeheven Stemmen voor de staten Wens in Noordwijkerhout Debatavond Rijnsburg werd geen succes Kampioensvlag bij volleybal Haduard Revue in Ridderhof Openbaar onderwijs kostte christelijke school leerlingen CARAVANS Chrispijn Caravan bed rijf B.V. gebruik De Bron Concert K. 0. in Triumfatorkerk Oefenen voor het kampioenschap Matthaus Passion in Nieuwe Kerk Financieel niet meer haalbaar Praatstuk over het Academische examens TROUW, KW.VKitT Lij STAD EN REGIO NOORDWIJKERHOUT Op nadrukkelijke wijze heeft dinsdag avond in de gemeenteraadsvergadering de heer C. W. van Duin (KVP) de noodzaak van de bouw van een sporthal naast het zwem bad naar voren gebracht.é Aan de voorstellen van B. en W. om de 3-klassige openbare lagere school in het plan Guldemond te bouwen kon hij alleen zijn stem geven als er zekerheid is, dat daar ook nog een sporthal voor zaalvoetbal, zaalhandbal, volleybal enz. kan wor den gebouwd. Ook burgemeester H. J. M. Bosma voelde veel in die richting. Zijn beide wethouders spraken zich, met de retst van de gemeenteraad hierover nog niet duidelijk uit, maar men had er overigens geen bezwaar tegen een eer ste donatie van ruim 8.000 te be stemmen voor een fonds "bouw sport hal". De gereserveerde ruimte bedraagt 22 x 42 meter, terwijl daarnaast voldoen de ruimte overblijft om de 3-klassige lagere school zo nodig uit te breiden tot een 6-klassige school met integra tie voor 2 klassen kleuteronderwijs. Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur nog dit jaar te be ginnen met openbaar lager onderwijs in de huishoudschool aan de Duin- doornstraat en om de nieuwe 3-klassi- ge lagere school op 1 augustus 1975 voor ingebruikneming gereed te heb ben. De bewoners van de flats langs de Maandagse Wetering verkeren ih de (gerechtvaardigde) vrees, dat door stroming voor hen naar de in aan bouw zijnde eengezinswoningen in RIJNSBURG In de 'Vliethorst' werd een bijeenkomst gehouden van PvdA en VVD. Namens de WD was aanwezig mevrouw Den Haan-Groen wethouder te Leiden en voor de PvdA de heer Jonker, PvdA-kandidaat voor de Statenverkiezingen. Men vond het jammer dat de ARP, CHU en GPV geen gehoor gaven aan de uitnodiging om aan het gesprek mee te doen. Uiteraard werd het nu een min of meer eenzijdige aangele genheid ,cok al omdat PvdA en WD over een aantal onderwerpen, zoals openheid en welzijn, niet zo verschil lend dachten. Als 'debatavond' werd het niet zo'n succes. HAZERSWOUDE Bij de Hazers- woudse volleybalvereniging Haduard is de kampioensvlag gehesen voor het eerste heren-standaardtteam. Dit zes tal behaalde de titel van de tweede klasse B. van de afdeling Leiden van de Nevobo door DON AR 3 met 3-1 te verslaan en dankzij de 'hulp' van con current Sportclub Lisse, dat zo 'vrien delijk' was te verliezen. Haduard, dat nu promoveert naar de eerste klas, werd hierdoor onbereikbaar en dus kampioen. Victor III onmogelijk is. Dat is mede onverteerbaar, omdat het alle schijn heeft, dat de huur van de eengezins woningen naar verhouding lager zal komen te liggen dan die van de flats. Wethouder Th. C. de Jong heeft aan die vrees een eind gemaakt, door te verklaren dat over de mogelijkheid tot doorstroming beslist nog gespro ken zal gaan worden en dat daarvoor een nadere regeling zal worden ge troffen. Het Comité Overdekt Zwembad KOUDEKERK AAN DEN RIJN Zaterdag 23 maart om 8 uur brengt de in november jJ. opgerichte evene mentenkommissie De Ridderhofkring in Koudekerk de eerste grote produk- tie op de planken in de Ridderhof. Onder de naam Dastegek wordt een revue gebracht waaraan leden van een aantal Koudekerkse verenigingen een bijdrage leveren. Deze verenigingen zijn: v.v. Koudekerk, Soli Deo Gloria, Z. en P. C. Koudekerk, Kunst Na Arbeid, De schaakver. Koudekerk, Plattelandsvrouwen, Jeugdvakantie- week en tennisver. Artesia. In het programma o.a. een quiz, zang, mu ziek, cabaret en enkele sketches. Door de diverse groepen wordt nog tot zaterdag koortsachtig gerepeteerd. De regie van de revue is in handen van P. Fok. Technische en muzikale leiding de heren Meijlink en Van Weizen. J. Tolsma zal het geheel aan elkaar praten. VALKENBURG Secretaris Joh. Imthorn kon in zijn jaarverslag tij dens de ledenvergadering van de Ver eniging voor Christelijk Onderwijs be kendmaken dat het ledental (278)' weer groter was dan vorig jaar. Het stichten van de openbare basisschool kostte de christelijke school vijfen twintig leerlingen. Administrateur A. Bol gaf een uitvoerig overzicht van de financiële situatie. De kas liet een batig saldo van 81,58 zien. In het bestuur waren twee vacatures door het aftreden van C. v. d. Werff en T. v. d. Vijver. Gekozen werden B. Kromhout en M. J. Vos. Mevrouw A. Slootweg-Maat en J. Schouten en Joh. Imthorn werden herkozen. Een commissie bestaande uit be stuursleden, leden van de schoolvere niging en leden van het personeel, gaat het vijftigjarig jubileum van de school, in 1975, voorbereiden. ADVERTENTIE keuze uit meer dan 90 modellen vindt u bij ons. TOUR- EN STA-CARAVANS VAN TOP MERKEN EN KLASSE EN TOCH SCHERPE PRIJZEN! Importeur en hoofddealer van: KIP - EUROKIP - CAVALIER - GOLDSTREAM - ROLLER - RINEL - BLEUANCHOR - KIP - LYNTON - ABBEY - INTERCAR - RIVIERA en reparatie, verhuur, acces soires. Transport en plaatsen van caravans. Rijndijk 123 LEIDEN LET OP: tussen de Vink en de Ilaagsche Schouw. 01710 -G4256 en 01715-2129. Elke dag van 9 tot zondags gesloten. 6 uur. Wegens landelijke verordening ALPHEN Op een vergadering van de Kulturele Raad werd onder meer een subsidie-verzoek van muziekkorps Arti et Religioni goedgekeurd. Het gaat hier om een opleidingspremie van 200. De werkgroep die zich ook bezighoudt met een bijscholingscursus voor on derwijzend personeel ten behoeve van kunstzinnige vorming van de school jeugd, bracht in haar verslag naar voren dat er erg weinig animo voor deze cursus is. Slechts 44 mensen hadden hiervoor belangstelling, een te klein aantal om verantwoord te draai en. Voorzitter van de KR, de heer Figee. meldde dat er een openhartig en prettig gesprek met de Raad van Kerk en Samenleving is geweest. Er waren wat moeilijkheden gerezen bij de laat ste over het programma van de Kultu- ree Rlaad dat met name in De Bron wordt gebracht. Over deze probleem stelling zal er nu een praatstuk ko men om tot een zo goed mogelijke verstandhouding te komen. KATWIJK Het kennismakingscon cert van K. O. in de Triumfator kerk is op donderdag 4 april. Dan zullen de pianisten Marinus Flipse en Tjitte Weber op twee vleugels werken vertolken van J. S. Bach, Diabelli, Beethoven. Brahms en Thomé. In verband met de kennismaking met K. Sc O. in Katwijk is dit concert tegen een sterk gereduceerde prijs toegankelijk. Noordwijkerhout heeft al voor 30.000 'aankleding" voor het nieuwe zwembad besteld. Dat is ongeveer de I helft van de middelen, waarover het Comité uit de giften van de burgerij 1 beschikt. Het heeft er alle schijn van, dat het zwembad vrodger dan 1 augus- j tus 1974 voor opening gereed zal kun nen zijn. Men rekent op 1 juli a.s. Burgerij De lijsttrekker van de nieuwe Pro gressieve Partij Noordwijkerhout, De Zilk mr. J. P. van den Bosch bepleitte een betrekken van de burgerij bij de bepaling welke voorzieningen in de komende 5 jaren voor de Noordwij- kerhoutse gemeenschap het meest ge wenst zijn. Het moet toch mogelijk zijn een op stelling daarvan te maken, die als basis voor de volgende gemeen tob e- groting kan dienen. Burgemeester H. J. M. Bosma kon met het idee instemmen als het tot uitvoering gebracht zou kunnen wor den in de periode nS de verkiezingen wanneer de programma's van de poli tieke frartijen bekend zijn. De gemeenteraad stelde ruim 18.000 beschikbaar om een woning aan de Tespellaan achter de Corneliabrug van elektriciteit te voorzien. Dit besluit houdt in, dat de gemeente raad elektriciteitsvoorziening voortaan beschouwt als een gemeenschapsvoor ziening, die voor financiële steun van de gemeentelijke overheid in aanmer king komt. Op vragen van de heer G. J. Maarse- veen (PCG) stelde wethouder P. C Heemskerk (VVD) in het vooruit zicht, dat in 1975 met financiële steun van de gemeente, de laatste percelen aan de Leeweg van stroom zullen worden voorzien. Het gaat om de percelen nrs. 7, 7a, 9 en 11. Dat zal de gemeentekas grof geraamd 25.000 kosten. V.ork-Diouuc-nit-ïlo-rc^io C kort-niou it-B c-tc :ao kor i-jiicuvKi-nit-a a-TXiglo kori-"niouvs-uii-HG-"TCL'ifl kor k-nio w/n-ii it-Bo-Toftio SASSENHEIM Leo Izebout, een 18-jarige gymnasiast uit Sasenheim, heeft het in de Paasvacantie druk met zijn hobby dammen. In het weekend van 30 en 31 maart gaat hij naar de landelijke jeugdkampioenschappen dammen te Apeldoorn, die voortgezet worden van 7 t.m. 13 april. Hij be hoort daar tot de 12 deelnemers, waaronder kampioen van het vorig jaar, Hans Jansen uit Emmen, cn de jeugdwereld-kampioen Robert Clerc uit Amsterdam. Tegen beiden moet Leo uitkomen. In totaal moet hij elf wedstrijden spelen. Leo heeft vorig jaar oktober meegedaan aan de jeugd kampioenschappen van Zuid Holland, waarbij hij tot in de laatste ronde als eerste stond. Hij verloor echter van Cees Rijkaart uit Alblasserdam, en werd tweede. Leo is lid van de Sas- senheimse Damclub sedert 1970, waar hij tot de topspelers behoort. Omdat hij voor z'n gymnasium B examen zit, waarna hij in Amsterdam aan de V.U.medicijnen hoopt te gaan stude ren, heeft hij zich niet zo goed kun nen voorbereiden als hij wel zou willen. Niettemin rekent hij er wel op bij de eerste acht te gaan behoren. Voorhouters boos over kappen van bomen VOORHOUT De bewoners van Schoonoord, aan de oostzijde van de Leidscvaart, hebben met verbazin» kennisgenomen van het feit dat 120 bomen, waaronder exemplaren die ou der zijn dan honderd jaar, werden afgezaagd. De bomen staan aan de overzijde van de woningen. Op de plaats komt een nieuwe rooms-katho- lieke technische school. Een onderzoek door enkele om wonen-' den heeft uitgewezen dat Staatsbosbe heer niet van de plannen op de hoogte was. Men heeft zich nu in een schrijven (ondertekend door 33 hand tekeningen) gewend tot het gemeente bestuur en verzocht hangende het on derzoek, onmiddellijk met het kappen te stoppen. Raadslid Warmenhoven heeft B. en W. vragen gesteld. Ondermeervraagt hij of met mogelijk is door herplan ting van nieuwe bomen de schade te herstellen. KATWIJK In de Nieuwe Kerk wordt op 26 maart de Matthaus Passi on van J. S. Bach uitgevoerd door het christelijk gemengd koor 'Halleluja'. Medewerking verleent het Gewestelijk Orkest voor Zuid Holland. Solisten zijn Paul Taylor, John Bröcheler, An nette de la Bije, Caroline van He- mert, Arjan Blanken en Hans Zomer. Orgel: Tijn van Eijk. Het geheel staat onder leiding van Johan Admiraal. Het concert begint om half acht. Yan een onzer verslaggevers RIJNSiBUlRG Per 13 maart wordt de oudste bibliotheek van Rijnsburg opgeheven. 'Dat betekent niet dat de 'Rijnsburgers vanaf die datum verstoken zullen zijn van lektuur. Zij kunnen altijd nog terecht bij de bibliotheek van de C.J.Y\ die vroeger was ondergebracht in de Jeugdhaven, maar nu in het voormalige postkantoor over een uitstekende accommodatie beschikt. De bibliotheek van de Rijnsburgse boek- en kantoorboekhandel, is over enkele dagen ter zielen. De heer H. A. Renes; 'Financieel bleek de biblio theek niet meer haalbaar te zijn. Mijn vrouw en ik hebben uitgerekend dat uitlenen van boeken net zoveel zou opbrengen als een extra meisje in de winkel ons zou gaan kosten. En een extra meisje zou nodig zijn. Daarom hebben wij maar besloten tot de boek winkel te bepalen'. Volgens de 'overlevering' zou de heer Schipperus destijds met de biblio theek zijn begonnen. Later nam de heer H. L. van Zijl de zaak, inclusief bibliotheek over. De heer Van Zijl stopte er vorig jaar mee. De boekhan del kwam in handen van het echtpaar Renes, waarvan de vrouwelijke helft, jarenlang bij de heer Van Zijl in de winkel hielp. De heer Van Zijl had de boekhandel bijna achtendertig jaar. Met andere woorden: de bibliotheek moet al velen, vele jaren bestaan. Duizenden Rijnsburgers hebben inge schreven gestaan. Nu komen er nog veel voor in het kaartsysteem. De heer Renes schat dat zijn bibliotheek ongeveer driehondervijftig vaste klan ten telt. De bibliotheek van de Rijnsburgse boek- en kantoorboekhandel, heeft al tijd een grote sortering boeken gekend, waaronder veel christelijke streekro mans. 'Er waren, toen wij de zaak overnamen, ongeveer vijfduizend boe ken. De heer Van Zijl hield het goed bij. Nu hebben wij er nog ongeveer vijfendertighonderd. Oudere boeken hebben wij al weg gedaan. Waar de overige boeken blijven weet ik nog niet', aldus de heer Renes. Voor het lezen van een klein boekje betaalt men 40 cent en voor een groter boek Provily neemt afscheid van gemeentepolitie KATWIJK De beer L. A. Provily neemt vrijdag 29 maart om 4 uur afscheid van de collega's van de ge meentepolitie. Sinds 1 juli 1970 is hij als inspecteur plaatsvervangend korps chef in Katwijk. Daarnaast trad hij op als commandant van de reserve- politie, was hij commandant van de mobile eenheid, gevormd uit de poli tiekorpsen van Katwijk, Noordwijk en Wassenaar en chef-staf van de regio Zuid-Holland-noord van de mo biele eenheden. De heer Provily blijft Katwijk en de politie echter trouw. Hij stapt alleen over naar de rijkspolitie. LEIDEN Geslaagd voor: Doet ex II Gem de heren R B M R Bakker. VHP Bremer. M Engels. S A van den Haak. SKruit. L:em Tjwan Liong. T S H W Rijpstra. Ph J M Strllers. de dames B E Ch Th Bruining. HIJ Hartog. M B Krikke. W E Reuvers-Lodelijks. A de Vruegd. doet ex vrije studier genees kunde de heer J F v d Burgh. SemJ artsex de dames M J ten Bokkel Hulnink. SI C Blom-Muilwijk, K U Cuperus- Sijthoff. de heren K Griep, J H Postma. R P L Vercauteren. N van Wermeskerken. Artse- nex. de dames A M Miedema. I Schouten, de heren W. v d Berg. B J Carlier. R N W Hauer. G A Kok. H Muste kand ex W 3 W en N MeJ A Th HUtermann. de heer Q Hoogenboom kand ex N 2 W en N de heer J W van Holten, kand ex B 1 W en N de heer SI S s Lavaleije. Mevr G A Vroeg '.n de Weg- v d Wulp. kand ex B 2 W en N de heer A J Poppelaars. kand ex B 3 W en N de heer Th Buning. kand ex F 1 W en N de heer A H M van Rijren. doe ex Jarmacle de heer D E Vos. mej M M SI de LameiJ. doet ex sterrekunde de heer B Baud. doet ex scheldkunde de heer SI de Zwart cl. doet ex geologie de heer J H Stel. de heer L D Minnlngh. LEIDEN 15 maart geslaagd: Doet. ex. fiscaal recht de heer D E Witte- vecn Leiden: doet. ex. Zuid-Afrikaans recht de heer J C Sonnekus Leiden; Kand. ex. S 2 W. en N. de heren G Kalsbeek Leiden, D C Rauh Leiden, A P Stam Leiderdorp: Kand. ex S 3 W. en N. de heer F W M Span Leiden; Kand. ex. S 4 W. en N. de heer L P Otto Leiderdorp; Doet. ex. scheikunde de heren M P van Boom Rotterdam, T M W van AsbCck Leiden; F J Wiegerink Leiden; Doet. ex. wiskunde de heren A M van Rijn Den Haag, C Lagerwaard Oegstgeest. H C Severing Leiden, D W Kuilman Leiden. LEIDEN 18maart Geslaagd. Kand ex N W Sociologie de heer P. Th. M. J. van Eeten (Leiden) Mej. H. D. v d Mandele (Leiden), doet. ex. N W Sociologie de heer R. J. A. Lambregt (Leiden). door DICK VAN RIETSCHOTEN DEN HAAG De heer G. v. d. Zande uit Nieuw-Beijerland is provinciaal lijsttrekker van de VVD. Acht jaar geleden kwam hij, na 12 jaar raadslid in Nieuw Beijerland te zijn geweest, in de Provincia le Staten van Zuid Holland, waar hij in 1970 werd benoemd tot lid van Gedeputeerde Staten (het da gelijks bestuur van de provincie). Als Gedeputeerde is hij o.m. belast met het toezicht op de gemeen- tefinanciën en de monumentenzorg. Kunt u tenminste drie zaken noe men waaraan de VVD in de komen de zittingsperiode grote aandacht wil besteden? 'In de eerste plaats is dat het stimu leren van de recreatieve mogelijkhe den maar tegelijkertijd het behou den van natuurgebieden. Het zgn. groene hart van Zuid-Holland moet veilig gesteld worden. Een van de manieren om dat te doen is, het wonen in de grote steden weer aan trekkelijk te maken. De woonomge ving van de mens dient zodanig te zijn ingericht, dat hij direct in de buurt van zijn woning kan recreë ren en zo mogelijk ook werken. In de tweede plaats willen wij een groot accent leggen op de bestrij ding van lucht-, water- en bodemver ontreiniging alsmede van de geluids hinder. Ook erg belangrijk vinden wij ten slotte het stimuleren van het gebruik van openbaar vervoer. Dat wil niet zeggen, dat er geen autowegen meer moeten worden aangelegd, want aan de ontsluiting van een stad als Den Haag valt bijvoorbeeld nog heel wat te doen. Toch willen wij dat het woon-werkverkeer in hoofdzaak met gebruikmaking van het openbaar vervoer geschiedt. Hoe denkt u over de vorming van gewesten? Onze voorkeur gaat uit naar een zodanige vorming van gewesten, dat een vierde bestuurslaag naast die van gemeenten, provincies en rijk wordt vermeden. De ondoorzichtig heid van het bestuurlijke besttel wordt dan alleen maar groter. Daarom willen wij dat naarmate de gewestvorming vordert, de term 'provincie' op den duur verdwijnt. Nederland zou dan moeten bestaan uit 20 tot 25 gewesten. Friesland zou een apart gewest kunnen wor den, Groningen zou misschien in twee gewesten kunnen worden ge splitst, waarbij dan ook een deel van Drente zou kunnen komen enzo voort. In Zuid Holland zouden dan wellicht drie gewesten kunnen ont staan, zoals Groot Den Haag, inclu sief Leiden, vervolgens Rijnmond en dan het Open Middengebied. De gewesten moeten dan overigens wel veel meer functies en bevoegd heden krijgen dan nu het geval is'. Wat is uw mening over de vorming van een programcollege in het pro vinciale bestuur? 'Ik heb geen bezwaar tegen een college van Gedeputeerde Staten met een van tevoren vastgesteld be- leidsprogram. Het moet dan alleen een program-in-hoofdlijnen zijn. Met een gedetailleerd program heb je zo weinig flexibiliteit meer. In vier jaar kan er namelijk veel gebeuren dat aanpassing van het program ver eist. Verder ben ik van mening, dat een dergelijk college moet bestaan uit zoveel mogelijk partijvertegenwoor digers in evenredigheid naar dat die zich in de Staten voordoen. Als een beperkte groep partijen een college van GS gaat vormen, ontstaan er namelijk ongewenste tegenstellin gen, die niet in het belang zijn van een goed functioneren van het pro vinciebestuur'. Hoe beoordeelt u het kabinet-Den Uyl?, 'Dit kabinet is gebaseerd op Keer punt '72. En daar zitten zoveel uit gangspunten in, die volkomen tegen strijdig zijn aan die van de WD, dat u wel zult kunnen concluderen hoe ik over dit kabinet denk'. Durft u zich te wagen aan een prognose van de verkiezingsuitslag? 'De VVD zal winst boeken, maar verder geloof ik niet dat er formida bele verschuivingen zullen optreden. Naar mijn mening gaat de WD van 12 naar 15 zetels, de CHU zal een zetel winnen vanwege haar opposi tierol in de landelijke politiek, de PvdA blijft gelijk en de PPR wint misschien een zetel. Verder geloof ik, dat D'66 niet zal verdwijnen. Ze houden wel twee zetels over'. 80 cent. De laatste boeken zullen zo langzamerhand wel uitgeleend zijn nu de bibliotheek, de oudste in Rijns burg, wordt opgeheven. 'Het is jammer, maar de bibliotheek is echt niet meer te handhaven', zegt de heer Renes en de lezers zullen daar wel begrip voor hebben. Goede uitvoering vokaal ensemble VOORSCHOTEN Het 'Voorschotens Christelijk Vocaal Ensemble', reeds uitgedijd van een middelgroot koor van tussen de 50 en 60 zangers, gaf in de zeer goed bezette Moeder Gods- Kerk onder leiding van Louis van Wijngaarden uitvoeringen van Handels 'Psalm 112' (113)1 ('Laudate pueri Dominum'), één van Beetho ven's (2) Missen (die in C-dur) en Fauré's 'Requiem', alle drie werken van hoge compositorische en muzikale waarde. Ank Reinders (sopraan). Rijkje Wolleswinkel (alt), Piet Maas (tenor)1, Ruud van der Meer (bas), Gert Oost (orgel) en het Gewestelijk Orkest voltooiden het verklankende apparaat. Ank Reinders kreeg het al dadelijk moeilijk met de technisch zeer zware solo in Handel's Psalm. De Italiaanse coloratuur is licht en in deze partituur luisterrijk uitgestald. Ank Reinders, op allerlei zanggebieden thuis, heeft ook deze trefbare partijen, dankzij haar zekerheid en efficiente adembe- heerting, aangekund. Alleen in 't begin en sommige riskante intonaties en snelle reeksen in het hoge toongebied waren lichte aarzelingen merkbaar. Maar subliem bijvoorbeeld klonk het alternerende samengaan met cello en contrabas in 'Suscitans a terra inopem' en in het grandioze slot met sopraan, het 'Gloria Patri'. Ook het koor heeft zijn wat meer bescheiden taak succes vol vervuld. Vooral in de finale was de eenheid perfect Beethoven's Messe is andersoortig geaard en geconstru eerd. De muzikale waarde is bepaald even groot als het werk van Handel. De afwisseling in sterktegraden, klankkleuren en expressiesoorten, de devotie, soms wat uitbundig, maar meestal innig en verheven, zijn tref fend. Het koor heeft al deze schoon heid, door diepe vroomheid bezield, met beschaafde klank en doorleefde voordracht waardig kunnen vertolken. Zeer te prijzen waren het voortdu rend wisselen van geestelijke instelling en ook het uitzingen van de bij Beetho ven zo essentiële melodieën die zelfs in dc fugatische delen goed herken baar bleven. Van Wijngaarden heeft knap met veel stijl en muzikaal ge voel gedirigeerd. Beethovens prachti ge Messe, die jammer genoeg veel te weinig wordt gezongen, vraagt van alle uitvoerenden, maar bovenal van het koor, een grote en volledige in spanning. De dirigent was dit aan het eind wel aan te zien. Maar hij heeft dan ook met het geschoolde, zeer attente koor, een uitvoering met veel relief en muzikale bewogenheid be reikt. De vier solisten, waarvan alleen de toch door een heel mooi timbre opvallende tenor soms wat minder aanpassende orkest, vaak wat droog of de soli en combinaties meer dan cor rect. De klank was mild en ingetogen- welluidend. In deze ruimte kwam. het knap musi cerende, door Van Wijngaardens zor gen zich nauw in klank en geest aanpassende orkest, vaak wat doorg of scherp uit. Dit akoestische bezwaar trof trouwens ook in bepaalde liggin gen ook de sopraanstem. Na de pauze volgde met koor, so praan- en bassolo en het bekwaam door Oost bespeelde orgel, Fauré's onvolprezen Requiem. Johan van Wolfswinkel ALPHEN Donderdagavond maart geeft pianist Frédéric Meindi een concert in de Oudshoornse K( dat om 20.15 uur begint. Het is 1 laatste in een reeks klavierconcert die de Kulturele Raad georganisee heeft. Op het programma staan wi - ken van Beethoven, Liszt, Chopin Rachmaninow. ALPHEN In zaal Nabij zal dondé*; dagavond de Naardense toneelverei ging De Plankeniers het blijsp 'Speelt u met mij' opvoeren. De avond begint om acht uur en georganiseerd door 't Nut. ALPHEN Op donderdagavond maart houdt de Ned. Chr. Bond v 'r Overheidspersoneel een ledenvergai L ring. Spreker is bondsvoorzitter Wieringal die over aktuele vakboni aangelegenheden zal praten. De v, gadering is in de kantine van Open; re Werken en begint om acht uur. ZOETERWOUDE De laatste eenkomst van de derde cyclus van pastorale plan 'Toerusting' wordt d derdag om 8 uur gehouden in Christus Dienaarkerk. Het the hiervan is: 'Alles onder één hoo£, Prof. H. Berkhof, sinds enige voorzitter van de Raad van Kerken j Nederland, zal ingaan op de versla] en vragen vanuit de werkgroe over de Bijbel, Bonhoeffer, over charistie en Avondmaal en over Ontwikkelingssamenwerking. ZOETERWOUDE De wielerronde al vele jaren een hoogtepunt van programma dat de Oranjeverenig op 40 april organiseert zal dit vermoedelijk op de vooravond Koninginnedag worden verreden. D aangelegenheid komt aan de orde de jaarvergadering van de Oranjevi niging vanavond in café LandziJB Het bestuur doet een voorstel verplaatsing van het wielerprogram bij de aanbieding van het concept de feestviering rond de verjaart van de Koningin. HAZERSWOUDE WD-er A. Berlemon, die sedert 1966 zitting de gemeenteraad van Hazerswoi heeft, is lijstaanvoerder op de kandi tenlijst van zijn partij voor de komj- de gemeenteraadsverkiezingen, andere liberale raadslid K. H. Dek sinds 1970 in de raad, neemt tweede plaats op die lijst in. Da; staan voorts de namen van: 3. Eygenhuysen, 4. W. L. Hengeveldi mevrouw M. E. van Oers-Brock; 6.| L. Jonker. ALPHEN De definitieve kaïj daatstelling van Progressief Alpi (D'66, PPR. PSP en ongebondenen'' bekend. Lijsttrekker is H. van Stf is, 2. H. Strijker, 3. K. WaagmeesT 4. Piet Démoet, 5. mevrouw Th.| Nennie, 6. F. v. d. Woude, 7. H. 1 Zande, 8. P. Brandsma, 9. Mevr. I d. Vlist, 10. Ch. Hillebrand. ALPHEN Dinsdagmorgen kwart over zeven vond een aanrijc plaats op de hoek Prins Bernh laan-Hoflaan. Een automobilist leende geen voorrang aan een br fietser die met hersenletsel naar Academisch Ziekenhuis in Lei werd vervoerd. De politie zoekt g( gen van dit ongeval. ALPHEN Met ingang van wo dag is de Willem de Zwijgerlaan v rangsweg bij twee kruisingen, betreft de Ambonstraat-Karel D manstraat en de Lijsterlaan- Eijckstraat. NOORDWIJK Op het fiet: langs de Duinweg even ten zui van hotel 'De Witte Raaf' kwam scholier die juist 16 jaar was ge' den op zijn bromfiets in botsing de brommer van een 15-jarig vriei uit de tegenovergestelde richting, ze knaap, die het voertuig even geleend van zijn grootvader liep gescheurde lip en een gebroken op en moest naar het Academ Ziekenhuis te Leiden worden bracht. Een duo-pasagier liep li aan de voet op. WOUBRUGGE Zondag 24 m| om half drie neemt ds. F. A. Franken afscheid van de hervori gemeente^die hij 4,5 jaar diende, afloop van de dienst kunnen de meenteleden afscheid nemen in pastorie. De predikant gaat werkei het doven-pastoraat in westelijk derland. Als zodanig doet hij intrede op zondag 31 maart om 4 in de Andreaskerk in Den Haag. NOORDWIJK De Stichting J heeft een nieuwe afdeling, die bezighoudt met het stijldansen. ViL que, zo is de naam, organiseert in de veertien dagen een dansavir waar naar hartelust een foxtrot, gelse wals, weense wals enz. kan i den gedanst. Daarmee gaat men - in Noordwijk de tijd van weleer v tot leven brengen. De eerste avon op 22 maart om 20.30 uur St. Jero weg 1. NIEUW-VENNEP Sinds enige is er in Nieuw-Vennep een coi van vrienden van de Hartstichting n de week van 1 t.m. 8 april zal lijstcollecte worden gehouden. Oi r gens kan de stichting nog leden l bruiken. Men kan zich opgeven bi de Jager, Joh. Bogaardstraat 19. HAZERSWOUDE De Stich Jeugdcircus Capriole houdt van 25 en met 30 maart een huis-aan-h collecte. Op de ouders van de Cap listen wordt een beroep gedaan n collectant medewerking te verle De kas van het jeugdcircus is n noeg uitgeput. KATWIJK Wethouder J. van 1 r houdt op 27 maart de dag van o Statenverkiezingen, géén spreekuu," TER AAR Het motor-crossduo v. d. Laan-Huig Vonk heeft in e, Anthonis een tweede plaats behaal RIJNSBURG Woningbouwvei ging 'Spinoza' houdt dinsdag 2 a om 7.45 uur een jaarvergadering i Centrum. RIJNSBURG Het Christelijk K™ onaal Vakverbond belegt vrijdag», maart een feestelijke contactavont de zaal van de Christelijke Tuinbo v school. Medewerking verlenen C'ampingsingers en de toneelvei ging 'Kunst Na Arbeid'. Opgevc wordt 'Waarheen dokter Storm?' RIJNSBURG Dinsdag 26 m vergadert de Vereniging tot Stich en instandhouding van een chrisf ke kleuterschool in één der lol van de kleuterschool 'De Vijverbi NOORDWIJK B. en W. stellet raad voor akkoord te gaan met verstrekken van een subsidie 7.671,29 ten behoeve van het vormd jeugdcentrum 'De Rank'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4