Britten willen ander Olieconcerns onder vuur in Duitsland Graanoogst weer groter Slachterijen in problemen door achtrblijven van consumptie en uitvoer net weinig kans van slagen Als u een 3V2 honderd gulden hebt vooreen zakrekenaar, geeft Toshiba u 't meest voor uw geld. Logisch rekenen met geheugen en meer finesses. Toshiba vraagt er 560,- voor. Gasunie leent tegen 9,5 pet Goudprijs weer flink hoger, dollar omlaag Het topmodel onder de rekenmini's heet Toshiba, 't Zelfde geld maar wel even meer prestaties. Betalingsbalans YS vertoont overschot NEW YORK VAST GESTEMD Truckbanden zijn schaars in Nederland )I.iW/KW.VRTET DONDERDAG 21 MAART 1974 FINANCIëN EN ECONOMIE TPNZHUS15/DL15 BRAADKUIKENOORLOG DREIGT Kippen aan de panklaarbancT van de Barneveldse Pluimvee Centrale. DOOR NICO KUSSENDRAGER Er dreigt een braadkuikemoorlog. De voorraden bij de slachterijen zijn zo hoog opgelopen dat liet pluimvee tegen afbraakprijzen op de markt wordt gebracht om het meer kwijt te kunnen raken. Diepvrieskuikens liggen voor 2,80 per kilo of soms nog minder in de supermarkten wat on geveer twee kwartjes beneden de kostprijs is. Het teruglopen van het verbruik is één van de oorzaken van de grote voorraden braadkuikens. Voorzitter ir. J. Mellema van het Produktschap voor Pluimvee in Zeist heeft de indruk dat 'het consumptiepatroon aan het veranderen is. Niet alleen hier, maar ook in het buitenland met name in West-Duitsland. De huisvrouw zit waarschijnlijk me de onder invloed van de oliecrisis' en de over het algemeen wat sombe re situatie op een ander spoor. Er wordt kennelijk wat zuiniger met het huishoudgeld omgesprongen en hoewel kip altijd nog tot de goedkope vleessoorten behocrt is dat ook in onze sector te merken'. Enkele grote slachterijen meldden in de eerste maanden van dit jaar een teruggang in de consumptie van ongeveer 10 procent, terwijl in 1973 de consumptie 6,2 kilo kip per hoofd met moeite gelijk is gebleven. Uitvoer stagneert |Ook de uitvoer van pluimvee stag- jneert. Na de lichte daling van de graanprijzen zijn de restituties (ex port toeslagen) op de uitvoer ver laagd. waardoor met name de ver schepingen vanuit Denemarken naar het Midden en Verre Oosten sterk terugliepen. Een groot deel van deze braadkuikens komt nu op de Westeuropese markt terecht, waar de concurrentiepositie voor Nederland er ook al niet beter op is geworden dcor allerlei belemmeren de bepalingen die de EEG-partners hebben ingesteld. Zo keurt West- Duitsland aan de grens ieder uit Nederland ingevoerd braadkuiken nog eens opnieuw wat niet alleen tijdverlies en hogere vrachtkosten met zich meebrengt (de vrachtwa gencombinaties mogen niet volbela- den zijn omdat de controleurs over al bij moeten kunnen), maar ook vraagt Bonn nog eens een heffing van 4 pfennig per kilo gewicht. Daardoor alleen al wordt de Neder landse kippeboer achtergesteld bij zijn Oosterbuurman in de concur rentie op de Westduitse markt, die verreweg de grootste is binnen de EEG. Met België is het door de zuiderlingen in het leven geroepen conflict over het watergehalte van de uit Nederland komende kip nog steeds niet opgelost, maar met Enge land bestaan geen problemen meer nu de anti-biotica, die John Buil niet door zijn keelgat kon krijgen, uit de door Nederland geëxporteerde braadkuikens zijn verdwenen. Buitenlandse dreiging Bij het wat achterblijven van de consumptie en de uitvoerproblemen komt nog de dreiging van buiten landse braadkuikens. Oosteuropese exporteurs staan klaar om grote hoe veelheden kippevlees op de Westeu ropese markt te lozen, terwijl de Amerikanen van plan zijn kalkoenen naar onze havens te verschepen. Door de vooral binnen de EEG sterk gestegen kosten kan dit pluim vee van buiten de Gemeenschap hier tegen een lagere prijs op de markt worden gebracht. Om aan de buitenlandse dreiging een einde te maken hebben de orga nisaties van Europese pluimvee- slachters nu in Brussel gevraagd om een wijziging van de sluisprijzen. Export naar de EEG wordt dan voor hun collega's buiten de Gemeen schap een stuk minder aantrekke lijk, zodat 'cnze' pluimveeslachters zonder dreiging van een plotselinge vergroting van het aanbod door im porten van buiten kunnen proberen hun problemen op te lossen. Niet dramatisch Ir. Mellema noemt de huidige situa tie 'bijzonder moeilijk, maar niet dramatisch. De cyclus in de pluim veesector is bijzonder snel: de ene maand wordt het ei ingelegd, de andere jpaand is er een braadkui ken. Daardoor kom je van overschot ten heèl snel bij tekorten en omge keerd. Het is een gevoelige bedrijfs tak en dat zal het altijd blijven'. Om de acute problemen op te lossen speuren de slachterijen naarstig naar exportmogelijkheden, terwijl sommigen ook de. mogelijkheid naar voren schuiven Jan Soldaat eens wat vaker kip te laten eten. Verder zul len de voorraden voer een groot deel geruimd moeten worden door de verkoop tegen de al genoemde afbraakprijs van ƒ2,80 of minder per kilo die de grootgrutters hun klanten gaan berekenen. De slachte rijen zullen hierdoor fikse verliezen lijden, wat vooral voor de kleinere rampzalig kan zijn. De grote slachterijen zitten wat dat betreft gunstiger. Niet alleen omdat zij tegen, een stootje kunnen, maar ook omdat zij vaak gekoppeld zijn aan voederfabrieken zodat over het totaal nog wel een minimaal winstje kan worden geboekt. Over hoe op langer termijn de pro blemen moeten worden opgelost pij nigen de pluimveeslachters zich het hoofd. De toekomst van de bedrijfs tak hangt ten nauwste samen met de ontwikkeling van de binnenland se consumptie en vooral ook van de buitenlandse vraag. Naar het kipverbruik in Nederland is nog pooit een consumentenonder zoek ingesteld. Waarom wij per hoofd minder kip nuttigen dan el ders in de EEG is bijvoorbeeld nim mer onderzocht. Nederland is over het algemeen nooit zo'n vleesetend land geweest en dat speelt een rol, terwijl ook de weerstand tegen de dieronwaardige' veredelingsland- bouw waarin de braadkuikens wor den geproduceerd een rem op het verbruik kan zijn. Ongetwijfeld zal het geslachte pluimvee bij de zeer lage prijzen enige tijd de winkels uitvliegen, maar daarna zakt de con sumptie hoogstwaarschijnlijk weer in naar het normale niveau. Daarbij genomen het ook in het buitenland wat achterblijvende verbruik en de grotere concurrentie bestaat het ge vaar, dat een aantal slachters zich over enige tijd even kaalgeplukt zal voelen als de kippen die zij om hals brengen. ADVERTENTIE an een medewerker RlU'SSEL Ruim 40.000 ton prima biefstuk ligt opgestapeld in koelhuizen van de Europese Gemeenschap. De prijzen van bief- uk worden als gevolg daarvan opgejaagd. Is dit een schandaal of n kwestie van verstandig beleid? kwestie zal waarschijnlijk het derwerp zijn van verhitte debatten durende het vandaag te beginnen iropees landbouwberaad, waar de suwe Britse minister van landbouw, ed Paert, voor het eerst zijn zegje doen. De landbouwpolitiek, Euro- duurste en meest ambitieuze bby, is het eerste doelwit van de itse Labourpartij, die nieuwe voor telden wil afdwingen voor deelname n de Euromarkt. ;t landbouwbeleid garandeert Euro- se boeren een redelijk inkomen, lanciert modernisering van het ïdbouwbedrijf en maakt een vrije ndel van landbouwprodukten tussen lidstaten mogelijk. De EEG heeft dit jaar bijna 13 miljard gulden or uitgetrokken. Veel van dit geld irdt gestoken in onrendabele land- uwbedrijfjes in Frankrijk en Italië, twee landen die beslag leggen op it leeuwendeel van het Landbouw- ids. ,d lorstanders van, het Europese Land- uwbeleid -menen dat Europa door politiek in de toekomst in de voedselbehoefte kan voorzien, t de boer een redelijk inkomen ijgt en de huisvrouw een scala vensmiddelen wordt geboden, dat ze nder landbouwpolitiek niet zou heb- I n. De gemiddelde Nederlandse su- ,d irmarkt verkoopt bijvoorbeeld Fran- wijn, Beierse sauzen, Ardenner m, Schotse whiskey en Italiaanse rdbeien. [en uurder dan nodig igenstanders daarentegen zijn van ening dat de levensmiddelen door it Landbouwbeleid duurder zijn dan is, tenvijl de Europese belas- ngbetaler ook nog eens de kosten oet betalen voor het opbergen van t huizenhoge bergen ongewilde land- wi Duwprodukten als boter en biefstuk- m, omdat de prijs ervan zo hoog is at weinigen zich de luxe kunnen iroorloven deze produkten op het «ford te krijgen. controversiële landbouwpolitiek r«farkt volgens twee mechanismen: een ln emeenschappelijk buitentarief en een item systeem van gegarandeerde eun, volgens hetwelk landbouwpro- ikten worden gekocht, die de boer niet op de open markt kan verkopen. In principe is het buitentarief voor alle negen lidstaten gelijk, maar Groot-Brittannië, Ierland en Denemar ken zijn voorlopig nog bezig hun invoerrechten aan die van de oor spronkelijke zes lidstaten aan te pas sen. Dit moet binnen vijf jaar rond zijn. De overgangsperiode begon vorig jaar. Het doel van het gemeenschappelijk buitentarief is de bescherming van de boer tegen concurrentie van goedko pere buitenlandse boeren. Dit aspect van het EEG-landbouwbeleid werkt sterk in het nadeel van de traditione le voedselbronnen van het Verenigd Koninkrijk, zoals Australië en Nieuw Zeeland. Zo heeft de Nieuwzeelandse minister van handel, Joseph Walding, onlangs nog eens gezegd dat het land in staat is de Britten boter te leveren, die goedkoper is dan die uit enig ander land, de EEG inbegrepen. Technieken Met betrekking tot de prijsondersteu ning kent de EEG een aantal technie ken die van produkt tot produkt ver schillen. Europese maatregelen be heersen de markten voor granen, bief stuk en kalfsvlees, varkensvlees, eie ren en pluimvee, olijfolie en olieza den, wijn, suiker en verschillende an dere minder belangrijke produkten als tabak, hop en hennep. Lams- en schapevlees zijn nog 'vrije' artikelen, maar de Europese commissie is van plan ook de markt voor deze produk ten te reguleren. Voor goederen die een betrekkelijk lange houdbaarheid hebben, zoals graan, boter, afgeroomde melk, suiker en biefstuk stelt de EEG elk jaar een minimum 'interventieprijs' vast. Tegen deze prijs koopt de Euromarkt de hoeveelheid, die niet aan de Europese consument wordt gesleten. Deze hoeveelheden worden in voor raad gehouden tot ze kunnen worden verkocht zonder de interne markt in gevaar te brengen of naar elders kun nen worden geëxporteerd, eventueel met. een exportsubsidie. Naast de 'interventie-prijs' bestaat er nog een 'streefprijs', die wordt vastge steld om EEG-boeren te beschermen tegen goedkope invoer. De streefprij- zen, die hoger zijn dan de interventie prijzen, worden vastgesteld op een peil. dat ideaal wordt geacht voor de Europese boeren. Wanneer de wereld- prijzen lager zijn dan de streefprijzeh wordt de goedkopere invoer onder worpen aan een heffing, terwijl de exporten worden gesubsidieerd om het verschil te overbruggen. Nieuwe dimensie Voor aan bederf onderhevige produk ten als fruit en groenten worden tenslotte minimum-invoerprijzen vast gesteld (de zg. 'drempel- of referentie- prijs'). Importen die goedkoper zijn worden nog eens extra belast. Van oudsher heeft de Europese Gemeen schap de landbouwprijzen op een hoog niveau vastgesteld. Maar als ge volg van de hoge produktiecijfers in het afgelopen jaar is het beeld dras tisch veranderd. Suiker en de meeste granen zijn nu nergens zo goedkoop als in de Euromarkt en de Gemeen schap heeft van zijn normale export subsidies vervangen door uitvoerbelas- tingen teneinde die produkten binnen de EEG-grenzen te houden. Deze ont- wikkèling voegt een nieuwe dimensie toe aan het vaak gehoorde argument (ADVERTENTIES \leenman Veenman, antw.nr. 1037, Rotterdam Rotterdam 010-13 49 80 •Amsterdam 020-24 85 65 Eindhoven 040-6 25 53 Zwolle 05200-3 7833 tegen de landbouwpolitiek nl. dat de ze de inflatie door zijn hoge prijzen nog eens extra voedt. Het belangrijkste verschil tussen het Europese landbouwbeleid en dat van Groot-Brittannië is, dat het Britse systeem de prijzen onder het niveau van de wereldmarktprijzen vaststelde en de boeren met overheidsgelden subsidieerde. In privé gesprekken hebben sommige EEG-functionarissen toegegeven, dat het Britse systeem efficiënter is met geen ingebouwde tendens ter stimulering van over schotten maar Frankrijk heeft vo rig jaar tijdens de GAT-conferentie in Tokio verklaard zich fel te zullen verzetten tegen elke poging om het Europese landbouwbeleid te ondergra ven. Gezien het huidige hoge prijspeil van landbouwprodukten Op de wereld markt is er weinig aanleiding om in te gaan op Britse initiatieven om het EEG-landbouwbeleid te veranderen. Mnister Peart zal dan ook weinig kans maken wanneer hij zich met acht andere ministers vandaag buigt over de vaststelling van de Europese landbouwprijzen. WASHINGTON De wereldgraan- produktie die al 7.5 procent was ge stegen, voornamelijk door de record oogsten die in de Verenigde Staten en de Sowjet Unie waren binnengehald, zal naar verwachting tegen medio '75 weer 3.2 procent stijgen, zo heejt het Amerikaanse ministerie van landbouw dinsdag bekend gemaakt. Het ministe rie verwacht dat de groei van de produktie dusdanig zal zijn dat over 15 maanden zal kunnen worden be gonnen met het aanleggen van reser ves. De wereld graanproduktie zal volgens schattingen tussen 15 maart en 30 juni 965.5 miljoen ton bedragen. Reductie Mees Hope AMSTERDAM Op de 9,5 pet kapi taalobligatielening per 1980-1989 van Bank Mees en Hope, groot ƒ40 min, waarop dinsdag de inschrijving tegen 99 pet openstond, is zodanig inge schreven, dat bij de toewijzing een kleine reductie moet worden toege past,-aldus de bank. m Veenman, antw.nr. 1037, Rotterdam Maanman Rotterdam 010-134930 ■s. I####C»## Amsterdam 020-24 85 65 f;»otee5"200«?i67iy8 BERLIJN Het Westduitse Kartelbureau heeft gisteren zes olie maatschappijen opgeroepen naar hoorzittingen te komen teuneinde te anwoorden op beschuldigingen over oneerlijke handelsprakijken in de periode na de Yom Kippur-oorlog. Deze periode heeft de olie concerns geen windeieren gelegd. Het kartelbureau zei te geloven dat internationale oliemaatschappijen in de laatste drie maanden van 1973 ongewoon grote hoeveelheden olie naar West-Duitsland hadden ver scheept omdat in dat land de prijzen vrij waren, terwijl andere Europese landen de prijzen aan banden hadden gelegd. Volgens het tweede (maandelijkse) conjunctuuroverzicht van de EEG in dit jaar heeft het effect van de geste gen olieprijzen zich in het begin van dit jaar al in toenemende mate doen voelen. Ondanks verminderde olie-im porten heeft zich een aanzienlijke toe name van de totale invoerwaarde en een achteruitgang van de handelsba lansposities in de EEG voorgedaan. In de Gemeenschap als geheel is de economische bedrijvigheid nog zeer hoog, maar er is wel een duidelijk verschil tussen de onderscheiden lid staten. Het ziet er overigens naar uit dat de tegen eind 1973 in de Benelux- landen en Denemarken opgetreden groeivertraging niet verder is toege nomen. De werkloosheid blijft zich in de EEG in opwaartse richting bewe gen, maar minder snel dan eind vorig jaar. De toeneming van het aantal werklozen was het grootst in het Verenigd Koninkrijk en Nederland. Als de Belgische regering geen be sluit neemt over een verhoging van de prijzen voor olie en olieprodukten gaat Chevron zo snel als technisch mogelijk is haar raffinaderij in Feluy sluiten en alle invoer van ruwe olie stopzettingen. Dit dreigement richtte de directie gisteren aan het adres van de Belgische regering. Premier Lebur- ton kreeg nog een waarschuwing te slikken en wel van het 'Gemeenschap pelijk Front van Brandstofverdelers'. Dat front zegt in een brief dat het 'politiek pokerspel' rond de brandstof prijzen nu maar eens uit moet zijn. Als tegen zaterdag geen besluit geno men is, waarbij ook rekening is ge houden met de belangen van pomp houders, gaan zaterdag om 20.00 uur in het hele land de pompen dicht, aldus 'het front'. Premier Leburton wilde alleen zeggen dat het een ingewikkelde kwestie is en dat het 'gevaarlijk is zulke wapens te hanteren als Chevron d oet'. Che vron is Feluy is enige jaren geleden tot stand gekomen met een forse staatssteun, 'de grootste steun die ooit aan een maatschappij werd gegeven', aldus de eerste minister. Gulf is de eerste Amerikaanse olie maatschappij, die sinds de opheffing van het olie-embargo tegen de VS lagere prijzen heeft aangekondigd voor vliegtuigbrandstof en stookolie. AMSTERDAM Op 29 maart staat de inschrijving open op een 9.5 pet obligatielening 1974 per 1975-1989 groot nominaal 1000 min ten laste van de Nederlandse Gasunie. De uit- giftekoers zal uiterlijk op 27 maart voorbeurs worden bekendgemaakt. De lening zal pari worden afgelost in 15 nagenoeg gelijke jaarlijkse ter mijnen, voor het eerst per 1 mei 1975. Vervroegde gehele of gedeeltelijke af lossing is toegestaan slechts tegen een aflossingsverschijndag en voor het eerst per 1 mei 1984. Vervroegde aflossing van 1984 tot en met 1988 zal slechts kunnen geschieden tegen de koers van 101,5 pet. De stortingsda tum is 1 mei. Opneming van de lening in de beursnotering zal worden aangevraagd. EFFECTENKOERREN AVONDVERKEER AMSTERDAM ln liet telefonisch avondver- keer kwamen woensdagavond de volgende koersen tot stand (tussen haakjes de officiële slotkoers van dezelfde dag). AKZO 55.10 (55.10), Hoogovens (66.80). Kon. Olie 91.70-92.00 gl (91.80). Philips 31.20 <31.10 gb). Unilever 102 00-102.70 gl (102.00), KLM (74.30). (ADVERTENTIE) LONDEN AMSTERDAM Grote vraag naar goud heeft de prijs van het edele metaal woensdag sterk opge dreven. In Londen steeg de notering in de morgenuren mei 7 dollar tot 176 dollar per ounce (31,1 gram). Sedert het begin van deze week is de goudnotering in Londen nu al bijna 13 dollar per ounce gestegen. Dit onder invloed van een nieuwe koop- golf van de kant van de speculatie. In Amsterdam steeg de goudprijs woensdag tot 15.210-15.610 (14.820- 15.220) per kg. De zilvernotering daal de tot 485-512.50 (489-516,50). De dollar had het gisteren vooral in Frankfort zwaar te verduren^ Op de valutamarkt ging de notering omlaag van DM 2.6365 tot DM 2,6340, het laagste peil sinds 12 december jl. Aanleiding was een rapport van een Westduits economisch instituut, waar in wordt opgemerkt dat West-Duits land thans tot een revaluatie van de mark zou moeten overgaan in het belang van de groei op lange termijn. Dit op voorwaarde, dat de olieprijzen op het huidige peil zouden worden gehandhaafd. AfVliUJXjlV l IUJ' urn Veenman, antw.nr. 1037, F k - veenman srsa0^}i&% EB onderneming vi Veenman, antw.nr. 1037, RotterdaiS Rotterdam 010-13 49 8Q Amsterdam 020-24 85 65 Eindhoven 040-6 25 5P Zwolle 05200-3 78 33 WASHINGTON De Verenigde Sta ten heeft in 1973 een overschot van 1,2 miljard dollar geboekt op de bui tenlandse betalingsbalans, een verbe tering van 11 miljard dollar vergele ken met 1972 en het eerste overschot sinds in 1960. Het ministerie van handel heeft be- w kend gemaakt dat de verbetering het t\06rS6n IH IVI0ntr63l meest spectaculair is gefeest op het gebied van de buitenlandse handel en dienstverlening. Het overschot be droeg hier in 1973 6,9 miljard dollar, tegen een tekort van 4,6 miljard dol lar in het voorgaande jaar. DOW JONES INDEX IttllUSl. Suurcn lltlll. ('hl. Mnds 18 mrt. 874.22 192.86 92.76 72.46 750.7 19 mrt. 867.57 191.93 92.34 72.26 752.7 20 mrt. 872.34 193.13 92.34 72.31 749.0 Annd. Obt. lol. H. L. 18 mrt 14.010 1.778 402 1.038 19 mrt 12.800 14.250 1.771 387 1.035 20 mrt. 12.960 12.940 1.750 663 672 Bovls Doin Tar Chem Husky Nai. Gas Mass Ferguson Nai. Resources Shell Canada 18$ 5.57L 19% NEW YtiKK AC F Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can Am Metal Climax Am Moturs Am Smelt C Ref Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant. Richfield DEN HAAG Er is op het ogenblik in Nederland maar ook elders in de wereld een grote schaarste aan truckbanden. De grote truckbandenle- veranciers Vredestein, Goodyear en Pirelli kunnen slechts geringe hoe veelheden truckbanden afleveren. In sommige gevallen betekent dit dat nieuwe bedrijfswagens niet of later moeten worden afgeleverd, omdat de banden ontbreken. Dit heeft een woordvoerder van de Vaco, de vereni ging van bandenspecialisten meege deeld. De oorzaak van de schaarste aan truckbanden er is ook een tekort aan personanautobanden is voorna melijk het gevolg van de sterk geste gen grondstoffenprijzen, zoals van na tuurrubber, dat vooral in truckbanden in grote hoeveelheden wordt ver werkt. Overigens bestaat er al enige jaren een zekere schaarste aan banden in ht algemeen, maar, aldus de Vaco, de vraag naar truckbanden is de laatste tijd enorm gestegen. 'Produktietechnisch kunnen de fabrie ken niet aan deze vraag voldoen.' De Vaco heeft de indruk dat een aantal transportbedrijven in ons land in de afgelopen maanden meer truck banden hebben gekocht dan ze nodig hebben. Men veronderstelt, dat dit gedaan met het oog op de te verwach ten prijsverhogingen van zowel perso nenauto- als vrachtwagenbanden. 19/3 20/3 54% 53% 12% 12% 44% 44% 46% 46% 38% 38% 28% 28% 23% 231, 25% 25% 44% 44% 10% lOi', 24% 24% 51% 51% 4% 4% 26% 26% 2 3 Va 24% 100% 101% Bendis 2» 28% Belhl Steel 33% 33% Boeing 14% 14%, Burlington lnd. 23% 25% Can Pacaflc Ry Celanese Chase Manhatian Chessie System Chrysler Cities Service Colgate Palmullve Coll Industries Commonw Edison Cons Edison Corn. Can Cont OU Curtiss Wright Curtlss Wright A Dart lnd Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) 17% 17% 30% 31 52% 52% 52% S2% 18% 19 50% 50% 26% 27% 20% 20 V4 28% 29% 20% 20% 24% 24% 12% 44 43% 12% 19% 19% 44 44% 63 63V4 168% 169% Eastman Kodak 107% 108% First Nat City 41% 42% Admiral Corp 13% 13% Allengheny Pow S 19% 19% Ak/ona 23% 23 Am Standard 14% 14% Amsted Ind 47 46% Bait Ohio 54b 54b Bavuk Cigars - 5% Can Breweries 3% Cetto 17% 17s/. Chadbourn Goth 1 1 Chase Select Fd 8.84 8.84 Columbia Gas 26% 26% Comlnco 33% 33% Conl. Telephone 17% 17% Fluor Corp 35% 37 Gen Electric Gen Foods Gen Moturs Gen Publ Util Gen Tel Tel Getty Oil Giletla Cimbel Brothers Goodyear I and B Gulf OU Illinois Central lnd. Insilco Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick ol Can Int Paper int Tel Tel 24% 24% 51% 53% 28 28% 51% 51% 19% 19 25 25% 141 1403; 37% 38% 17 16% 26% 27% 22% 22% 20 19% S-% 8% 245% 246% 28% 28-% 36% 36% 49% SP3', 25 24% 2s'i iiü Llng-Lemco Vough 10% Litton lnd 9% Lockheed Alrcrafi Marcor Martin Marietta 17 17 May Dep Stores 26 26% McDonnell Dougl 16% 16% Mobil Oil Corp 47% 47% Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Cypsuin Nat Steel Nat Lead lnd 36 38% 35% 38% 14 14% 14% 14% 34% 34% 13% 13% Pac Gas and El Penn Central Pepsico Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter Gambl 14% 14% 23% 23% 2% 2% 62% 63% 40% 39". 105% 105 52% 91% 553 RCA 20% 20% Republic Steel 26 26 Reynolds lrid 46% 46% Royal Dutch Petr 33% 33% Sania Fé lnd Sears Roebuck Shell OU Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studebaker Worth Sun Oil 82% 62% 16% 163; 34% 34% 49 48% 41% 42% 30% 30 94% 94% 84% 84% 35% 36 49 48% Int Bank for Rec Int Flav Frag lr»l Paper (I 4) 99%b 99%b 373; e 38% 45% 45% 12 18% 18% 26% 26% 67 68 Madison Fund Texas Gulf Texas Inst. Transamerlca Unilever Union Carbide Unl Royal United Aircraft Untied Brands US Steel West Union Tel tVestinghuuse El Wootworth Nat Can NY Cenlr A North West R N Am Philips Co Occidental Petx 28% 28% 103% 104% 9% 9% '53 27-% - 7% 42% 43% Reliance Group Union Electr Duiied inros (lulled is»» 21% 21% 10% 10% 21% 21% 17 16% 11% 11%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15