LANGE ADEM Bayern koel in München blijft 'hel van Sofia' Europa Cup 1 Europa Cup 2 UEFA Cup Rotterdammers pas in verlenging via Ruch Chorzov in halve finales Selectie Nederlands elftal voor Oostenrijk Hockeysters winnen slechts met moeite 623e Staatsloterij Tottenham en Lok Leipzig mogelijk tegenstander Feyenoord VERENIGING VAN COLLECTEURS en G0LLEGTREGES. Limburgse profs definitief niet naar Ton Vissers Arend van Dop leidt alleen tOL'W/KTTARTET DONDERDAG 21 MAART 1974 SPORT Tll/Kll Celtic Glasgow (Schot)FC Basel (Zwi) 42 na verlenging (23) CSK Sofia (Buig)Bayern München (WDld) 21 (14) UJpest Dosza (Hong)Spartak Trnava (Tsj.sl.) 1—1 (1—1) Ujpest wint na strafschoppen (43) Atletico Madrid (Spa)Rode Ster Belgrado (Joeg) 21 mrt (20) PAOK Saloniki (Griek)—AC Milan (It) Beroe Stara Zagora (Buig)FC Magdeburg (ODId) FC Ziirich (Zwi)Sporting Lissabon (Port) Borussia Mönchengladb. (WDld)Glentoran Belfast (Ierl) 2—2 (0—3) 1—1 (0—2) 1—1 (0—3) 5—0 (2—0) Vitoria Setubal (Port)—VFB Stuttgart (WDld) (0—1) Lokomotlve Leipzig (ODId)Ipswich Town (Eng) 10 (01) Lokomotive Leipzig wint na strafschoppen (43) Tottenham Hotspur (Eng)FC Köln (WDld) 30 (21) Feyenoord (Ncd)Ruch Chorzow (Pol) 31 na verlenging (11). ran onze speciale verslaggever Magagi'A vV': 'n, OTTERDAM Feyenoord is er gisteravond pas in een krachten- opende verlenging in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale an het toernooi om de UEFA Cup. Ruch Chorzow had de Rotterdam iers tegen alle optimisische verwachingen in dermate verrassend irtij geboden, dat aan de confrontatie een verlengstuk moest wor- en gekoppeld. Na de officieel verstreken speeltijd was het kwalita- ef povere duel in een 1-1 score geëindigd. Het was daarna eerst heo de Jong, die na een actie van Boskamp, en Jansen op gelukkige ijze de bal werd door een Poolse verdediger van richting ver- aderd het gezicht van Feyenoord redde. Van onze sportredactie ROTTERDAM Coach Frantl- sek Fadrhonc heeft gisteravond de namen bekend gemaakt van de spelers die geselecteerd zijn voor het Nederlands Elftal. Het zijn: Haan, Keizer, Krol, Gerrie Miihren, Neeskens, Rep (AJax), Rensenbrink (Anderlecht), Cruijff (Barcelona), Geels (FC Brugge), Van Hanegem, Jansen, De Jong (Feyenoord), Van Iers- sel, Notten, Schrijvers (FC Twente), Jongbloed (FC Am sterdam). Rond de interland die staau in Oostenrijk omdat de van het nationale elftal. De clubs in Oostenrijk zijn niet tevreden over dc gang van zaken en hebben enige tijd geleden een plan tot herstructurering aan de bond gestuurd. Zonder daar overigens meer iets van te horen. Als gevolg daarvan weer weigerden de clubs nog langer contributie te betalen. Dc Nc- deroostenrijkse afdeling van de bond dreigt nu het totale spe lersbestand van Admira Wacker te schorsen. Nu hebben de .clubs zich solidair verklaard inet Admira en weigeren nog spelers af te staan voor het nationale team. Ook In Nederland speelden zich problemen af rond spelers van Feyenoord. Het bestuur van de club had namelijk de KNVB gevraagd geen spelers van Feyenoord in te schakelen bij deze interland omdat Feyenoord het met competitie en UEFA Cup besognes al druk genoeg heeft. Een verzoek waarop bij de selectie nog niet op in is ge gaan al is het niet zeker dat de geselecteerde Feijenoorders ook werkelijk zullen spelen. Anderlecht Het Belgische Anderlecht heeft zich in Rijssel in een oefenwed strijd sterker getoond dan de Franse nationale ploeg. Het te am uit Brussel versloeg de pu pillen van Stefan Kovacs met 20, een stand die al bij dc rust was bereikt. Voor Frank rijk was het de laatste test voor dc wedstrijd tegen Roeme nië, aanstaande zaterdag. Het eerste doelpunt werd al na drie minuten gemaakt door Cocck die een pass van Van Himst afrondde met een schot van 25 meter. Doelman Baratclli had daar geen antwoord op. Ander lecht, dat de wedstrijd erg se rieus opvatte, zette de Fransen het grootste deel van dc tijd onder druk, hetgeen in dc 22e minuut het tweede doelpunt tot gevolg had. Rensenbrink was er de maker van, kort nadat Trc- sor de bal op de rand van het strafschopgebied met de hand speelde. Ook in de tweede helft konden dc Fransen niet door de sterk georganiseerde Ander- lechtdefensie breken, waar doel man Ruiter zeer betrouwbaar bleek. Anderlecht zette dc de monstratie voort, en met name Rensenbrink liet enige knappe acties zien. De 12.000 bezoekers zagen echter geen doelpunten meer. Moore Bobby Moore, oud-aanvoerder van het Engelse elftal heeft geen prettig debuut gemaakt bij tweede-divisieclub Fulham. In zijn eerste wedstrijd voor Ful ham werd de ploeg met 40 verslagen door de aanvoerder van dc tweede divisie Middles brough. Moore (33), die zestien jaar voor West Ham United speelde, werd vorige week voor 170.000 gulden aan Fulham ver kocht. DDR Het nationale voetbalelftal van Oost-Duitsland heeft in Gera, een oefenwedstrijd tegen de Zweedse eerste divisieclub Djur- gaarden gewonnen met 20. Zesduizend bezoekers zagen in de 16e minuut Heidler de score openen en middenvelder Irm- scher in de 79e minuut uit een strafschop de eindstand produ ceren. De treffer van De Jong werd door de Rotterdammers als een grote bevrij ding ervaren. Het was tevens een wa penfeit dat ook alle illusies van de Polen verpulverde Lex Schoenmaker, de speler die dit seizoen het meest bloot staan aan kritiek, nam het twee de doelpunt voor zijn rekening. Het moet vooral trainer Wiel Coerver, wiens positie vandaag in het geding is, een hele opluchting zijn geweest, dat hij zijn volgelingen naar dit suc ces heeft kunnen leiden. Een succes dat echter niet het uiter mate, zwakke optreden van zijn ploeg kon verbloemen, want aan de over winning van de Rotterdammers ont brak iedere glans. Meer nog dan de positie van Coerver zou de beleids groep betaald voetbal zich beter kun nen beraden hoe Feyenoord zich in de komende periode kan versterken. Want dat dit een pure noodzaak is, is gis teravond nog eens onomstotelijk aan 't licht gekomen. Feyenoord gaat mank aan evenwichtigheid, speelt door ge mis aan persoonlijkheden Van Ha negem uitgezonderd te labiel om weer de kwalificatie 'topclub' te ver werven. Het is juist de grote ver dienste van Coerver, dat hij met deze middelmatige formatie nog enige pres taties heeft bereikt. 'We maken uns gten enkele illusie', had Michal Vican, de Tsjechoslowaak- se trainer van Ruch Chorzow van tevoren al aangekondigd. Wèlnu, aan de presentatie van zijn formatie viel al heel snel te constateren dat Vican de waarheid had gesproken. Feyen oord kreeg onmiddellijk op de aal gladde grasmat de gelègenheid het ini tiatief te nemen. Een initiatief dat door Willem van Hanegem met een verraderlijke schuiver, die door doel man Czaja ternauwernood kon worden gestopt, werd ingeluid. De gretigheid waarmee de équipe van Wiel Coerver aandrong, dwong de Polen tot een defensieve opstelling. Feyenoord, het bleek uit alles, wilde meer dan een 0- 0-score, die voldoende zou zijn voor een plaats in de halve finale. ONVERWACHT Nadat De Jong en Kristensen de nodi- MANDELIEU (ANP) De over- macht was geweldig, het aantal lange- en korte hoekslagen enorm, maar de overwinning van Nederland, dat vijf strafballen mocht nemen tegen het alleen maar verdedigend spelende Mexico, was tamelijk mager, 2-0. Het was niettemin ruim voldoende voor de Nederlandse dames om de halve eindstrijden te bereiken van het toer nooi om de wereldbeker te Mandelieu. De wedstrijd van vandaag tegen India is alleen nog maar van belang voor België en India. Wint Nederland' dan gaat België over naar de halve fina les, bij een gelijkspel eindigen België en India in punten gelijk en bij een overwinning van India zou België zijn uitgeschakeld. Mexico had al haar speelsters gegroe peerd in de cirkel ten einde de neder laag zo klein mogelijk te houden. Daar slaagde Mexico redelijk in, maar niet alleen door eigen verdiensten, hoe klein die dan ook waren. De Nederlandse ploeg scoorde niet een keer uit hoekslagen, hoewel er 21 mochten worden genomen. Drie straf ballen werden gemist, door Nel van Kollenburg, Loes Leurs en José Poel mans, maar José Poelmans pushte wel twee keer raak. Nederland had moeite met de Mexi caanse speelwijze. Hoe ruim de aan vallen ook werden opgezet, Marja Ha- gemans en de goed debuterende Deb bie Kreft werden pas aangevallen als zij in de buurt van de cirkel kwamen. Het was begrijpelijk dat geleidelijk meer werd geprobeerd met individue le pogingen de op maximale sterkte werkende Mexicaanse verdediging te overrompelen. Maar ook die pogingen liepen op niets uit, hoe vaak vooral Nel van Kollenburg het ook probeer de. Op de meest wonderlijke manie ren werd de bal geregeld uit het doel gehouden door de Mexicaanse verde digsters, die in de cirkel sloegen naar alles wat bewoog. Groep B: ArgentliUë-OortenriJk 6—0, West- Dultsland-Frankrijk 10. Stand groep A: Nederland 3—6, BelglS 4—5. India 31. Spanje 3—1, Mexico 3—0. Stand groep B: West-Duitsland 36, Argenti nië 34. Frankrijk 4t. Oostenrijk 3—2. Zwitserland 30. De gelijkmaker van Feyenoord. Lex Schoenmaker uasseert doelman Czaja uit een strafschop. ge verwarring hadden gesticht in de laatste linie van de Polen, gebeurde echter plotseling het onverwachte. Bij een verrassende tegenstoot pikte Joa chim Marx, de rechtstreekse tegen stander van Harry Vos de bal op, waarna hij ongehinderd kon uithalen. Via het lichaam van Joop van Daele slipte de bal tot verbijstering van doelman Treytel in het net: 0-1. Een duidelijker waarschuwing kon Feyenoord niet krijgen. Nog furieuzer dan het al was gestart, viel het nu aan. Vooral over rechterwing, waar Peter Ressel echter moeilijk los kon komen van zijn cipier Drzewiecki. Slechts één keer kreeg Feyenoords rechterspits de gelegenheid om een striemend schot af te vuren dat ech ter tegen het lichaam plofte van Wyrobek, die prompt groggie ging. Feyenoord dat weliswaar een groot veldoverwicht had, opereerde echter (ADVERTENTIE) 20 maart 1974 Derde trekking Prijzen van 25,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 7 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 63 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 11 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 91 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 47 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 92 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 922 f 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 865 f 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 104 f 2.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 6045 Een prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 022581 5.000,is gevallen op het nummer: 084559 5.000,— is gevallen op het nummer: 012374 5.000,is gevallen op het nummer: 026351 5.000,— is gevallen op het nummer: 097961 De prijs van 10.000,- 25.000,- is gevallen op het nummer: 025240 is gevallen op het nummer: 095479 is gevallen op het nummer: 092297 is gevallen op het nummer: 052190 Een extra prijs van 250.000,is gevallen in de serie B op het nummer: 063245 En een troostprijs van 4.000,op nummer van elk van de andere series. 063245 Een extra prijs van 500.000,is gevallen in de serie P op het nummer: 068738 En een troostprijs van 5.000,op nummer van elk van de andere series. 068738 De lotenverkoop voor de volgende loterij begint op 1 april a.s. bij de loterijkantoren. naar mate de eerste helft vorderde, te slordig en te krampachtig. Wim Jan sen, weer hersteld van zijn dijbeen blessure, bleek zijn vertrouwde ritme nog niet te hebben hervonden en met Lex Schoenmaker was het weer het oude liedje: wel hard werkend, maar zelden of nooit gevaarlijk. De drei ging moest alleen van Kristensen en een bij vlagen weer fabuleus spelende Wim van Hanegem komen. Ruch Chorzow mocht overigens van geluk spreken dat Bajger na een voorzet van Ressel de bal rakelings over in- plaats van in zijn eigen doel kopte. Kort A'oor rust creëerde Van Hanegem nog een droomkans voor Kristensen. maar de inzet van de Deen miste de kracht om Feyenoord uit zijn knellen de onzekerheid te halen. Aan de ande re kant moesten de Rotterdammers konstant attent blijven om de veelvul dig switchende aanvallers Marx. Bula en Herisz aan banden ,te leggen. Wat aanvankelijk zo'n absolute zeker heid leek, werd nu voor Feyenoord een obsessie. De ploeg van Coerver, die op het nationale front nagenoeg geen enkel uitzicht meer heeft op een glorierijke afsluiting van het seizoen, had zijn laatste sprankje hoop op dit Europese toernooi gezet en nu leek een nieuw drama zich te voltrekken. Het was om die dringende reden dat Feyenoord na de onderbreking al zijn fysieke mogelijkheden aangreep om gevrijwaard te blijven van een afgang tegen deze Oosteuropese opponent, die via razendsnel uitgevoerde counters de talrijke offensieve acties v an de Rotterdammers pareerde. Maar de ge lijkmaker kwam tóch, ofschoon hij voortvloeide uit een blunder van de uitermate zwak leidende Oostenrijkse scheidsrechter Wöhrer. Hij trapte met open ogen in een schitterend stukje acteertalent van Theo de Jong, die na een duel met Ostafinski zich languit in de straf schopzone liet vallen. Lex Schoenma ker, de omstreden spits die ook in Theo. de Jong in actie. Doelman Czaja mist. De Jong ook. Chorzov scoorde, schoof de ten on rechte toegekende strafschop haarzui- ver. in de rechter benedenhoek: 11. ONZEKER En daarmee kreeg de confrontatie een nieuwe dimensie, lag voor Feyenoord weer de weg open, z'n geschonden prestige op te vijzelen. Maar ook itoen weer bleek hoe onzeker de laatste linie van de stadion-formate zich manifes teede, grepen Ramljak, Rijsbergen, Vos en Van Daelc te aarzelend in, moesten zij het in snelheid afleggen tegen de Poolse aanvallers. Ruch Chorzow, dat zo nonchalant was ge- Koopt uw STAATSLOTEN bij voorkeur bij de gevestigde kantoren in uw omgeving. Ook daar kunt u hele en vijfde loten per giro bestellen. SOFIA Bayern München heeft in Sofia enkele hete kwartiertjes moeten doormaken voordat de plaats in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen definitief was verdiend. Niet dat die plaats ook maar enigszins in gevaar is geweest. Daan-oor was de marge van de eerste wedstrijd (41) eenvoudig te ruim. Maar een uitverkocht Vassil Levskistadion (70.000 toeschouwers) wenste nog niet in dit lot te berusten. Bayern München werd bijna voortdu rend genadeloos uitgefloten en de ei gen helden van CSKA dienden inspi ratie te putten uit de in grote getale afgestoken vuurpijlen en het woud van rode vlaggen op de tribunes. Die inspiratie had tot voornaamste gevolg dat het karakter van de strijd keihard was. In deze hel had de Ierse scheids rechter Carpenter de grootste moeite zijn gezag te laten gelden. Direct speelde de Bulgaarse kampioen volledig op de aanval. In de zesde minuut liet Sepp Maier een inzet van rechtsbuiten Atanasov vallen, maar Breitner kon op het laatste moment ten koste van een hoekschop oprui ming houden voordat drie aanstor mende Bulgaren onheil konden stich ten. Bayern moest zich in het eerste half uur beperken tot enkele zeldzame tegenstoten, voornamelijk gericht op 'goalticsdicf' Gerd MUller. In de dertigste minuut bediende Müller dc op volle snelheid liggende Roth, die de gehele Bulgaarse verde diging passeerde. Roth liet zich sleehis aïsioppen door een grove over treding. Arbiter Carpenter schrok niet van hel rumoer op de tribunes en kende Bayern een strafschop toe. Nadat Müller en Roth onlangs van elf meter misten, mocht nu Paul Breit ner het karwei opknappen. Hij vol trok de executie ijskoud: 01. Het stadion kookte en voorzichtheids- halve werden er politieagenten langs het veld geposteerd. Elk duel ontaard de in een keine oorog. de Bugaren trapten naar alles wat bewoog. Bij elke spelonderbreking moest Carpen ter een Bulgaarse omsingeling dulden. Atanasov incasseerde bij zo'n gelegen heid echter een gele kaart. Vier minu ten voor rust kreeg CSKA, dat in de vorige ronde Ajax uitschakelde, ook een strafschop te nemen, toen de Deen Jensen Kolev ten val had ge bracht. Het slachtoffer schoot zelf en gaf Maier geen kans (11). Na de pauze roken de Bulgaren 'bloed' en al in de 48e minuut was het 21 na een onhoudbare schuiver van Denev, die een misverstand tus sen Jensen en Beckenbauer afstrafte. Jensen werd prompt gewisseld voor de inderdaad sterker optredende Ka- pellmann. De Westduitse verdediging liet de Bulgaren rustig uitrazen en met het verstrijken van de tijd begon start, begon zelfs nog te geloven In 'n positief resultaat. Wat de voor Bula ingevallen Wasilewscki demonstreerde met een verraderlijk schot. Feyenoords strijd werd in de slotfase steeds wanhopiger en krampachtiger waardoor ook de mogelijkheden op een zo vurig begeerde beslissende treffer uitbleven. En de verlenging een vaststaand feit werd. FeyenoordRuch Chorzow 3I, na verlen ging (rust 01, einde 11) 19. Marx (vla Van Dalele) 01. 53. Schoenmaker (straf schop) 1—1. 92. Jansen 2—1. 96. Schoenma ker 3l. Scheidsrechter: Wöhrer (Oost.). Toeschouwers 45.000. Feyenoord: Treytel; Rijsbergen, Van Daele, Ramljak, Vos: Jansen. De Jong. Van Hane gem (Boskamp); Ressel. Schoenmaker, Kris tensen (Wery)- Ruch Chorzow: Czaja; Bajger. Ostafinski, Drzewiecki. Wyrobek; Masczyk, Bula (Wasl- lewskl). Bon (Wlra): Herlsz, Marx, Koplcera. RICHARD MATTHIJSE ROERMOND (ANP) De zes Lim burgse wielrenners. Thieu Pustjens, Jan Krekels, Ben Koken. Jo Vranc- ken, Wim Kelleners en Ger Harings zullen dit seizoen definitief niet rij den voor een ploeg die onder leiding staat van Ton Vissers. Het zestal zal, onder leiding van ploegleider Jeu Jöris, als Tim-Oil-ploeg aan wedstrij den deelnemen. Na een in Roermond gehouden bespreking tussen vertegen woordigers van de directies van de door Visser geleide ploeg en vertegen woordigers van de nieuwe Limburgse ploeg met de adviseurs Eddy Beugels en mr. Van Eindhoven meende direc teur Theo Timmermans van de nieu we ploeg dat het niet in het belang van de renners zou zijn een vorm van samenwerking met de Vissers-groep aan te gaan. WIELRENNEN Piet Kleine, de schaat- senrijder-wiolrenner, heert zich contrac tueel verbonden aan de Drentse wleler- club Peddel aars, die gesponsord wordt door de Nederland-se Middenstandsbank. Het lag in de bedoeling van Kleine, die nogal teleurgesteld Is teruggekeerd van rijn schaatsseizoen, een contract te teke nen bij de amateurploeg van Frlsol. Op de valreep heeft hij zich echter bedacht. Kleine zal zijn debuut maken op 15 »P (tweede paasdag) in de Ronde van De Wijk bij Meppel. VOETBAL FC Amsterdam zal direct na het beèindlgen van de competitie een trip naar Indonesië gaan maken. Deze trip duurt twee weken van 21 mei tot 4 Juni (derde pinksterdag). Deze reis ls tot stand gekomen dankzij een invitatie van do Indónesischo voetbalbond. FC Amster dam zal In Indonesië drie wedstrijden spelen: één tegen het nationale elftal, een tegen het elftal van Djakarta en een tegen het stedenteam van Soerabaja. Op de terugreis zal nog een ontmoeting plaatsvinden tegen het vertegenwoordi gend team van Singapore. VOETBAL De wedstrijd ln de halvo finales van het toernooi om de KVNB- beker tussen NAC en FC Utrecht zal op woensdag 3 april in het stadion De Vliert ln Den Bosch worden gespeeld. De aanvang ls 20.00 uur. VOETBAL Het bestuur van de Rotter damse eredivisieclub Sparta heeft na Intern overleg en met Instemming van Ger ter Horst besloten dezo te ontheffen van zijn contractuele verplichtingen voor het seizoen 1973-1974, dit met behoud van salaris en wedstrijdpremies. Gezien zijn lange lange voetballoopbaan en zijn gro te verdiensten voor de vereniging ls aan Ter Horst een vrije transfer aangeboden. VOETBAL De competitiewedstrijd In de eredivisie FC Groningen-FC Twente, die gespeeld zou worden op zondag 31 maart, is verschoven naar zaterdagavond 30 maart, acht uur. GEWICHTHEFFEN De Russische ge- wiebtheffer Vassili Aleksejev heeft tij dens wedstrijden in Jerewan zijn eigen wereldrecord stoten ln de super-zwaarge wichtklasse met een halve kilogram ver beterd en gebracht op 240,5 kg. BASKETBAL Landskampioen Flamln- go's heeft lijstaanvoerder RZ uitgescha keld ln de halve eindstrijd van het toernooi om de Nederlandse basketbalbe ker. Flamingo's won met 9477 na een ruststand van 46(3 Vorige week had RZ de eerste wedstrijd gewonnen met 7767. waardoor Flamingo's met een saldo van zeven punten <161154) over gaat naar de eindstrijd. Tegenstander in de finale zal zijn de winnaar van het duel Blue Stars-Punch. TENNIS Elly Appel heeft !n de tweede ronde damesenkelspel van het toernooi In Akron (Ohio, VS) gewonnen van dn Amerikaanse Erin Wolf. De setstanden waren 62 62. VOETBAL Jan Nordstrom, de 29-Jarlge doelman van FC Groningen, gaat aan het eind van het seizoen terug naar Zweden. Nordström uil in Gothenburg zijn drie jaar geleden onderbroken studie aan de academie van lichamelijke opvoeding voortzetten. FC Groningen trok Nordström in 1971 aan als opvolger van de bij een verkeersongeluk ora het leven gekomen Tonny van Leeuwen. WIELRENNEN Eddy Merckx heeft van zijn arts opdracht gekregen In bed te blijven wegens de door een virus veroor zaakte longontsteking, die hij vermoede lijk tijdens Parljs-Nlce heeft opgelopen. Merckx zei dat het hoogst onwaarschijn lijk ls dat hij dit weekeinde al weer zou kunnen fietsen. CSKA vermoeidheidsverschijnselen te vertonen. Er ontstonden zelfs nog kansen voor Bayern, maar de afwerking was zwak. Het 'wonder van Sofia', waarop de Bulgaren zo gehoopt hadden, bleef uit. Bayern München is de eerste Bundesligakampioen, die het tot de halve finales van dit toernooi wist te brengen. Tien jaar geleden kwam de toenmalige Oberligakampioen Borus sia Dortmund ook zover. UEFA CUP Lokomotive Leipzig heeft zich ge plaatst voor de halve eindstrijd van het toernooi om de UEFA-beker. De Oostduitse ploeg schakelde Ipswich Town uit na strafschoppen. De stand na de normale speeltijd was 1-0 voor Lok Leipzig, dat in Ipswich met de zelfde cijfers had verloren. In de verlenging werd niet gescoord, de eer ste serie strafschoppen eindigde onbe slist, in de tweede reeks schoot Lok Leipzig vier keer raak en Ipswich drie maal. Ook Tottenham Hotspur kwam bij de laatste vier van het toernooi om de UEFA Cup. De Britten wonnen giste ravond met 3—0 van FC Köln, nadat de Sours de eerste wedstrijd al met 21 hadden gewonnen. Voor Totten- ham scoorden gisteravond Shivers, Co- ates en Peters. LEEUWARDEN (ANP) Na de derde ronde van het toernooi om het schaakkampioenschap van Nederland heeft Arend van Dop alleen de lei ding door een overwinning op Chris- tofoor Baljon. De jonge Groninger verweerde zich wederom met de sicüi- aanse verdediging. Hij kwam evenwel niet goed uit de opening, verloor een pion en ging in de tijdnoodfase kans loos ten onder. Inmiddels hadden grootmeester Don- ner en kandidaat-grootmeester Tim man een kort maar vinnig duel gele verd. Timman slaagde er in op de damevleugel een aanval op te zetten, maar Donner oefende in de centrale •zone zoveel druk uit dat de balans toch in evenwicht bleef. Na 22 zetten besloten de spelers tot de vrede. Derde ronde: DonnerTimman V4Va. Scholl Sosonko afg., HartochRee V»*6. Van Dop—Baljon l—O, Llgterlnk—Vogel V4— LangewegEnklaar afg. Stand: 1. Van Dop 2,5 pnt; 2. Timman en Vogel 2; 4. Scholl 1,5 en een afg.; 5. Donner, Hartoch en Ree 1.5; 8. Sosonko en Langeweg 1 en een afg.: 10. Llgterlnk 1; 11. Enklaer 0,5 en een afg.: 12. Baljon 0.-.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11