'Aan boord opgedane kennis niet voldoende' Noord wijk stopt met fluoridering 3k Dagmarkt Zoeterwoude: 'De een zijn brood is de ander zijn dood' Uitbreiding bollenteelt stuit op grondtekort 'Geen basis in de wet' Concert van debutanten ei Jongen geschept Gezondheidszorg beter geregeld in Sassenheim Hoog en laag water OPENBARE VERKOPING RUREAU ONDERWATER GO. B.V. ASSISTENTE de koning een prima verkoopster een leerl. verkoopster een noodhulp D1GR0S MULTIMARKT VERKEER CHAUFFEUR TROUW/KWiAJOTlET DINSDAG 19 MAART 1974 STAD EN REGIO U Van een onzer verslaggevers KATWIJK 'Er zal afstand moeten worden genom en van de oude traditie dat alleen aan boord opgeda ne kennis voldoende is en men zal moeten leren beseffen dat een en ander offers met zich meebrengt', aldus de heer H. Aschmoneit, direkteur van de scho ol voor de zeevisvaart te Katwijk. Het is moeilijk de faktoren aan te wijzen die, wat de primaire opleiding betreft, de aanmelding voor de school zo ongeregelmatig beinvloeden. De steeds groeiende belangstelling voor MAVO-, LTS- en LEA-onderwijs is echter duidelijk waarneembaar, het geen bovendien met zich meebrengt dat het visserij-onderwijs zelden tot de eerste keus behoort, aldus de heer Achmoneit in het jaarverslag van de school over 1973. Er is de laatste jaren geen periode geweest waarin de visserij als gevolg van verbeterde of nieuwe technieken en verworven ervaringen, tot rust is gekomen. Het is vanzelfsprekend dat het onderwijs van de jonge vissers zich daaraan moet aanpassen, zonder aan zijn doel voorbij te gaan, zo vindt de heer Schmoneit. De rendabiliteit van een bedrijf staat en valt nog altijd met de vakbekwaamheid van de mens die zijn beroep uitoefent en van het onderwijs wordt verlangd dat men hiervoor de basis legt. Stuurman De aanmeldingen voor de visserij- school komen overwegend uit gezin nen die een zeer sterke binding met het visserijbedrijf hebben. Gebrek aan belangstelling was er de oorzaak van NOORDWIJK Noordwijk gaat met onmiddellijke ingang de fluori dering van het drinkwater beëindigen. Dit blijkt uit een voorstel aan de gemeenteraad, waarin B. en W. een uitvoerige toelichting geven op de motieven tot stopzetting. dat de cursus voor het volledig diplo ma stuurman door slechts zeer weini gen werd gevolgd. De heer Aschmo neit: 'Om tot een concreet antwoord te komen zou men verschillende fak toren die dit probleem vormen mis schien als volgt kunnen samenvatten: a het verschil in beloning tussen de funktie van stuurman en die van matroos is een te geringe stimulans om zich aan de studie te wijten, b de aanvang van de cursus valt in de drukste periode van het visseizoen (haringvangst), c het is moeilijk af stand te doen van een 'goeie stee' met de daaraan verbonden minimale kan san voor herplaatsing na voltooide studie; d derving van inkomsten, als mede de tijdens de studietijd gemaak te onkosten, blijken voor veel kandi daten in géén verhouding te staan tot de studiebeurs'. Waardigheid Sinds 1963 werd aan het Noordwijkse drinkwater, dat ook aan de bevolking van Noordwijkerhout en Voorhout werd gtfleverd, fluor toegevoegd. Tot 1968 werd in het gehele afzetgebied gefluorideerd water verstrekt. Daarna ontstonden er technische moeilijkhe den, omdat het pompstation in het Langeveld niet langer in staat bleek in de totale waterbehoefte te voor zien. Er werd toen water van de Leidsche Duinwatermaatschappij be trokken, dat niet gefluorideerd was, zodat een deel van het leveringsge- bied gefluorideerd, en een ander deel ongefluorideerd water te drinken kreeg. In de toelichting worden de veerschil lende akties van de bezwaarden tegen de .fluoridering van het drinkwater gereleveerd en de processen, welke daaruit voortvloeiden. Ingrijpend was de beslissing van de Hoge Raad van 22 juni 1922, waarbij aaii de waterlei dingbedrijven de vrijheid werd ont zegd tot fluoridering van het drinkwa ter over te gaan, omdat daarvoor een wettelijke grondslag absolute nood zaak was. 'Noodvulling' Omtrent het thans aanhangige wets ontwerp, dat een 'lekke noodvulling' wordt genoemd, verwachten B. en W. dat het niet ongewijzigd de eindstreep zal halen. In dit ontwerp wordt op geen enkele wijze aan de weftstin van de bezwaarden tegemoet gekomen. Zolang de fluoridering geen basis vindt in de wet, achten B. en W. het niet juist daarmee door te gaan. Daar komt nog bij. aldus het college, dat het Comité Waakzaamheid Drinkwa ter' een kort geding tegen het ge meentebestuur heeft aangekondigd, wanneer de fluoridering niet zou wor den beëindigd. Daar de uitslag van een dergelijk geding reeds bekend is, OEGSfGEEST De sopraan Erica Grefe, begeleid door de pianist Nico de Rooy en de bariton Peter Goedhart met Gérard van Blerk aaii de vleugel gaven een debutantenconcert voor de afdeling Oegstgeest van de Vrienden van het Lied. De sopraan bleek stern- technisch al goede vorderingen ge maakt te hebben, doch haar voordracht bleef, zeker in de liederen van Fauré nog te schools, oppervlakkig en vooral nogal brokkelig. Het best slaagden vijf liederen van Alban Berg, waar ook de pianist wat meer steun wist te verle nen; voor het overige bepaalde deze zich tot het volgen van de zangstem. Niet aldus pianist Gérard van Blerk, die met zijn enorme routine al van de eerste noten af zijn zanger een kleurig palet bood, waarvan de laatste dank baar gebruik maakte. Peter Goedhart deed wat hij zingt, is expressief ge noeg, maar zou duchtig aan stem en uitspraak moeten werken. Zijn reper toire-keuze, evenals die van Erica Gre fe. was weloverwogen en origineel: Ho tel van Poulence deed zijn capaciteiten het meest tot zijn recht komen. lijkt het B. en W. niet zinnig daar geen rekening mee te houden. Van medische zijde zal deze stap wor den betreurd, deelt het college mede. Als alternatieven voor fluoridering worden genoemd de fluoride-tabletten dn de fluoride-tandpasta, doch deze zouden niet zo effectief werken als gefluorideerd drinkwater. De gemeentebesturen van Noordwij kerhout en Voorhout zijn van het voorstel in kennis gesteld. Uit het geringe aantal aanmeldingen zou men de conclusie kunnen trekken dat de promotiekansen op de vloot te weinig perspektieven bieden, wat des kundigen absoluut ontkennen. De cur sus mototdrijver geniet een zeer grote belangstelling Het gebruik van mo derne technische gereedschappen en navigatiemiddelen heeft aan het be roep van visserman een zekere waar digheid gegeven. In 1973 liet de school de volgende bezetting zien: pri maire opleiding 42, stuurlieden nihil, motordrijver 17 en uitwijkbepalingen 24. De heer Aschmoneit: 'zhoewel ik de juiste aantallen voor het komende cursusjaar nog niet kan geven, ben ik zeer optimistisch gestemd. Dat de be varen stuurlieden zich niet laten zien is een kwalijke zaak, maar misschien dat daarin dit jaar ook verbetering komt. Wij gaan 1974 met een opge ruimd gezicht tegemoed'. Van de leerlingen die momenteel op de school het onderwijs volgen, komt 90 proc. uit Katwijk en 10 proc uit omliggende pwaatsen. Van onze correspondent ZOETERWOUDE De problematiek rond de omstreden dagmarkt- vestiging aan de Keereweer heeft in de afgelopen dagen weer nieuwe verwikkelingen gekregen. Het begon met een brief van het Bouwbu reau SIVO (Stikvoort) aan de gemeenteraad. 'Uit een onderhoud met B. en W. en uit krantenartikelen is ons gebleken, dat U ons verant woordelijk houdt voor de vestiging van de dagmarkt aan de Keere weer. Dit is ten enen male onjuist. Bij de verhuur van de dagmarkt hebben wij de huurder uitdrukkelijk medege deeld, dat volgens het nieuwe bestem mingsplan verstlging van een detail handel verboden zou worden. Wij be grijpen niet, dat U ons de vestiging van deze dagmarkt in de schoenen schuift. Bovendien heeft de huurder te kennen gegeven, dat hij zijn be drijf gaarne zo spoedig mogelijk wil verplaatsen naar het Nieuwe Winkel centrum'. Naar aanleiding hiervan heeft het raadslid C. Straver (Vrije Lijst) aan B. en W. de vragen voorgelegd. Is u college met mij van mening dat de weerlegging van de beschuldiging aan het adres van SIVO b.v. te Zoe terwoude door dit bedrijf, geen af breuk doet aan zijn persoonlijke ver antwoordelijkheid ten aanzien van de verhuur van bedrijfshallen aan de Keereweer? Het was verhuurder be kend. dat dit zou leiden tot een begruik dat niet in overeenstemming is met het Voorbereidingsbesluit. Al meent een huurder alle verantwoorde lijkheid op zich dan blijft de verhuur der verantwoordelijk voor het bij hem in eigendom zijnde pand. dat gebruwd is op een ontheffing waar door de huurder niet het recht heeft om een detailhandel te beginnen. Verder vraagt dit raadslid wie uit maakt waar. wanneer en hoe het in de brief van SIVO bedoelde 'winkel centrum' tot stand komt. Moet uit de gang van zaken worden afgeleid dat het college zich reeds bij het mis bruik heeft neergelegd en niet meer overweegt stappen te nemen? Kan men in Zoeterwoude alle wetten en voorschriften aan z'n laars lappen en meent men met geld alles wat krom is recht te maken? Is het college bereid om onmiddelijk, met alle ten dienststaande middelen, ongeacht de daaraan verbonden konsekwenties, een eind te maken aan deze praktij ken, die spotten met alle op dit gebied bestaande normen? De heer Staver hoopt dat het college in de openbare vergadering van de raad op 28 maart antwoord zal geven op deze vragen. Pastorale reactie In 'N-U', een veertiendaags periodiek van Rooms Katholieke en Ned. Her vormde kerk in Zoeterwoude. dat in het afgelopen weekeinde verscheen schrijft ds. S. L. Schoch o.m.; 'Er heeft zich in de afgelopen dagen weer een concurrent gemeld op de markt van het levensmiddelen bedrijf. Nie mand zat daarop te wachten. Op een bevolking van ruim vierhduizend mensen waren er a lgenoeg vestigin gen. dacht ik. Maar er moet blijkbaar geld verdiend worden. Hoe, dat is vers twee. Desnoods onder het motto 'De een zijn brood is de ander zijn dood'.... Natuurlijk weet je als domi nee per definitie niets af van econo mie. het middenstandsbedrijf of het beleid van een gemeente. Maar je zit er wel tegenaan te kijken. Dat geld een regiem uitoefend blijkt uit zo'n voorval. Uit het Evangelie komen an dere geluiden. Daar gaat het om saamhorigheid, nabuurschap het doorbreken van de structuur van ha len en hebben.... Uiteindelijk gaat het om mensen, of beter, daar begint het mee. Dat is o.k. de aantrekkingskracht van ens dorp; de anonimiteit van de erntp stad wordt doorbroken. Op de visserljschool wordt gedegen vakkennis onderwezen. Ook bij de visserij speelt een vakopleiding een steeds belangrijkere rol. Van onze correspondent SASSENHEIM Voor het bestuur van de Kring Duinstreek van LTB- KVOB gaf ir B v. d. Ploeg, strpekon- dervoeker bij het Landbouw Econo misch Instituut in 'het Bruine Paard' een overzicht van de voorlopige uit komsten van de enquête die in de zomer van vorig jaar is gehouden onder kwekers in de bollenstreek. Het onderzoek is verricht bij circa 240 kwekers om na te gaan welke ontwik keling op de bedrijven heeft plaats gevonden en welke ontwikkeling in de bollen- en bloementeelt is te ver wachten De grote bedrijven (N.V.'s en BV.'s) en bedrijven met minder dan n =5 ha bollenteelt en zonder be- bngrnkc bloementeelt (open grond) 71 in, huiten beschomv'ng gelaten. Uit het onderzoek b'eek, dat op 59 procent van de bedrijven de bollen teelt noe steeds de eerste olaats in neemt. In 1963 was dat 79 procent, dus een belangrijke teruggang. Was in 1963 od 7 procent van de bedri.ivfh de bloementeelt onder glas de voor naamste bron van hes*aan geworden: in 1973 was dat op 25 procent van de bedrijven het geval, dus een flinke toeneming. Kwam in 1963 op 22 pro cent van de bedrijven glasbloemen teelt voor. in 1973 was dat opgelopen tot 62 procent. Gedeeltelijk is deze toegenomen belangstelling voor de bloementeelt toe te schrijven aan het ontbreken van gronden voor de uit breiding van de bollenteelt, waardoor de bedri.ifsvergroting is gezocht in de mopr intensieve bloementeelt. Toch blijft 17 procent van de bedrijfshoofd- den duidelijk geporteerd voor de bol lenteelt alleen, en voor uitbreiding van het bedrijf. De blijvende belangstelling voor de bollenteelt is ook af te leiden uit het feit dat nog eens 22 procent van de kwekers voor uitbreiding van hun onpervlakte bollenteelt zijn. hoewel zij ook de uitbreiding van bloemen teelt op hun bedrijf voorstaan. Een derde dei'l van de onderzochte bedrijven wil de richting op van de gespecialiseerde bloementeelt, v.n.l. rlo bolblnementeelt onder glas. Het aantal kwekers dat het niet meer 'ziet zitten' bedraagt 11 procent. Bovendien wil 39 procent geen uitbreiding, noch van de bollen- noch van de bloemen teelt op hun. bedrijf. Verschillende omstandigheden spelen daarbij een rol. zoals de leeftijd, het ontbreken van een opvolger en ook het bezitten van voldoende grond voor intensive ring van de bloementeelt. Voor wat de rentabiliteit der kwekers- bedrijven met beduidende bloemen teelt. zijn geen vergelijkende cijfers bekend. Dat is wel het geval met de bollenbedrijven in de Zuid. die duide lijk achterkomen bij de bedrijven in Noord De gemiddelde rentabiliteit van de bollenbedrijven in de Bollen streek wordt echter gedrukt door het betrekkelijk grote aantal te kleine bedrijven. Het kringbestuur was van mening dat t.a.v. de grotere bedrijven Na ongeluk overleden LEIDEN Woensdagmiddag werd de heer F.J.A.Roest bij het oversteken van de Voorschoterweg mét zijn brommer geschept door een auto. Hij raakte hierbij ernstig gewond en over leed zaterdagavond op 69-jarige leef tijd in het Academisch ziekenhuis. niettemin toch sprake is van redelijk rentabiliteitscijfers. De onlangs ge maakte vergelijkingen tussen de bol lenbedrijven in de Noord, en die in de Zuid geven een wat vertekend beeld van de werkelijke situatie. Voor de Bollenstreek dient men immers de rentabiliteitsgegevens van de bedrij ven met beduidende bloementeelt in te calculeren, wat niet is gebeurd. Niettemin geven de nu bekende gege vens nieuwe grond aan de plannen van het kringbestuur om te komen tot verbetering van de infrastructuur van het gebied. SASSENHEIM Zaterdagavond te gen 8 uur stak op de Hoofdstraat, hoek Warmonderdam. plotseling een 16-jarige wielrijder uit Hillegom de rijbaan over. Hij werd geschept door een personenwagen en kwam op de voorruit terecht die totaal werd ver nield. De jongen liep hierbij een hersenkneuzing op. Na eerste hulp door dokter Schmidt werd hij naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden over gebracht. SASSENHEIM In de nacht van zaterdag op zondag werd ingebroken in een woning aan de Rusthoflaan, waarvan de bewoners afwezig waren. Via een balcon kwam men een slaap kamer binnen, waar uit een byoute- nekistje sieraden werden buitgemaakt ter waarde van ruim 2600. Toen de bewoners tegen één uur thuis kwa men werd de inbraak ontdekt. SASSENHEIM Sedert twee jaar is er een streven tot nauwere samenwer king tussen de huisartsen en de wijk- verpleetkundigen (wijkzusters), dat nu als gevolg van de fusie van de plaatselijke kruisverenigingen gereali-j seerd kan worden. De redenen tot samenwerking zijn ondermeer: Het meer inschakelen van eikaars deskun digheid bij de zorg voor de patiënt een beter overzicht van de problemen en eventuele behoeften op medisch- sociaal terrein, en een betere begelei- ding van de patiënt. Om het aantal personen in de samen werking zo klein mogelijk te houden, heeft men de volgende indeling ge maakt. De doktoren H. Moerman en G B. Schmidt werken samen met zuster N. Portengen in zuid-Sassen- heim en met zuster S. Posthuma in noord-Sassenheim. De doktoren J. P. de A v. Riet en W. J. de Graaff werken met zuster H. Tiel-Groenestege in 0| zuid-Sassenheim en zuster A. Vriend ja in noord-west-Sassenheim en Li: Beekbrug en met zuster M. van Vel- zen in noord-oost-Sassenheim met de Kooiwijk en een gedeelte van War mond. Bij de verdeling van noord-zuid ligtL de grpns ongeveer bij de Gouverneur laan en de Charbonlaan met verleng de Ook de consultatiebureaus voor zuige lingen en kleuters zullen aan dez nieuwe werkwijze worden aangepast De wijkzi eken verzorgster, assistent» van de wijkverpleegkundigen, zal een voudige verpleeg- en andere werk zaamheden verrichten door heel Sas senheim en 'De Engel'. Daar de wijkverpleegkundigen in dienst zijn van de kruisverenigingen, blijft voor hun hulp het lidmaatschaj noodzakelijk. Diegenen, die voor d» medische zorg zijn aangewezen op een huisarts buiten Sassenheim, blijven onder controle van een wijkverpleeg kundige afhankelijk van de woonsitu atie. Huisartsen en verpleegkundige! rekenen op begrip voor eventuele kin derziekten, die in dit nieuwe systeem kunnen optreden. maart: Hoog water 1.30-13.50 uur; laag water 9.15-21.50 uur. Notaris F. K. Lagerweij te Leiden is voornemens op vrijdagen 22 en 29 maart 1974, telkens des avonds om 7 uur, resp. bij inzet en af slag, in het Notarishuis te Leiden publiek te verkopen ex. art. 1223 B.W.: het eerste verdienings-ap- partement met bergruimte in het sousterrain, plaatse lijk bekend Mozartstraat 135 te Leiden, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie O, nummer 2592 A 14. Koper dient zelf voor ont ruiming zorg te dragen. Lasten ca: ƒ209.per jaar. Bezichtiging: 19, 21, 26 en 28 maart 1974, des middags van 24 uur. Betaling kooppenningen uiterlijk 29 april 1974. Inlichtingen verstrekt ge noemde notaris: Hooigracht 76, Leiden. Tel. 32341. ACCOUNTANCY ADMINISTRATIE BELASTINGZAKEN BEDRIJFSADVIEZEN Geversstraat 55 OEGSTGEEST Telefoon 01710-55023 Ons team werkzaam voor midden- en kleinbedrijf, vrije beroepen e.d. zoekt een accurate voor gevarieerde administratieve werkzaamheden, typen enz., die door haar persoonlijke inbreng een soepele gang van zaken bevordert. Sollicitaties schriftelijk, of persoonlijk na telefonische afspraak. UITZENDBUREAU 'teief Ö1710-31710 Korevaarstraat 33: Leiden :wabu kort -n i eu.t.-G-u i t—cl o-re^io k ort -nieuv'S -u i t-d e-retf io kort-niouwa-uit-de-xegio kort-niouwa-uit-de-ro^io kort-nicuv/r-uit-do-roffio SASSENHEIM Zaterdagavond 23 maart geeft het koor Vox Laeta uit Roelofarendsveen in de kerk van Ja cobus de Meerdere een uitvoering. Ook treedt het koor Cantate Corda uit Raamsdonksveer op. Er wordt een programma van 'klassiek religieus ka rakter' uitgevoerd. TER AAR Tijdens de jaarvergade ring van de r.k. muziekvereniging 'Arti et Religioni' ontving A. J. Was- senburg de gouden speld met smaragd uit handen van de voorzitter in ver band met zijn 50-jarig lidmaatschap. HILLEGOM Op de jaarvergadering van de wijkraad Elsbroek zal donder dagavond een nieuwe voorzitter wor den gekozen, daa.r de heer Y. Schuite- ma zich niet herkiesbaar heeft ge steld. De vergadering is om 8 uur in de aula van de technische school aan de Garbialaan. HILLEGOM Zaterdag 30 maart van half 11 's morgens tot half 11 'sa- vonds zal in de concertzaal van Flora een nationaal muziek-, zang- en solis tenconcours wordVn gehouden. SASSENHEIM Bijzondere mede werking aan de Gereformeerde kerk dienst zondagavond a.s. verleent het bekende Rotterdamse Groot I-J E - koor (175 leden). Het koor brengt een eigen organist en rhytmische begelei ding mee. Aanvang 5 uur. SASSENHEIM Op zondag 24 maart zal 's morgens om 10 uur aan de Ter Leedelaan 36 een lezing worden ge houden uitgaande van de 'Universal Confluence Yoga Vedanta Luminary' die de yoga-filosofie verbreidt en be oefent. De lezing wordt gehouden door Sulochana Kukler. en is getiteld 'Liefdd op onze verantwoording'. SASSENHEIM Donderdag 28 maart is er 's avonds om 8 uur een uitvoering in de Geref. kerk door het chr. harmoniekorps Crescendo. Het programma vermeldt werken van Hëndel, Rossini, Dvorak, Watson, Meindert Boekei, Jan v. d. Waart en Van Lijnschooten. Toegang vrij. LISSE De gemeente heeft gezwaar gemaakt tegen de nieuwe vestiging van autobedrijf Broekhuizen, dat in 1972 de voormalige boerderij Van der Salm kocht, gelegen naast het politie bureau aan de Heereweg. De gemeen te onderhandelde met de direktie over verplaatsing naar de Nassau- straat. Men is nu tot overeenstem ming gekomen. In d** Nas6austraat (bij het begin van de Prins Hendrik straat) komt een bedrijfspand van circa 600 m2. VALKENBURG Ook in Valken burg is het nu mogelijk artikelen te kopen uit de Derde Wereld. De We reldwinkel is gevestigd in de Hoofd straat 40 In samenwerking met die in Katwijk is begonnen met een klein assortiment artikelen, waaronder riet suiker, Tanzania-koffie en Ceylonthee. WARMOND Het Wit Gele Kruis en Het Groene Kruis zijn opgeheven. Daarvoor in de plaats is nu gekomen •Gezondheidszorg Warmond'. Het voorzitterschap is in handen van de heer C. C. M. Willemsen, zoon van de oud-voorzitter, de heer A. A. Willem sen, die een vijftal klassieke LP's kreeg voor al zijn werk. WOUBRUGGE De kandidatenlijst van Gemeentebelang voor de gemeen teraadsverkiezingen is 1 D. Faber, wethouder, mevr. Sijses. J. N. Haas broek, J. Verzaal, mevr. Harkema, H. Hetsen, mevr. De Lange, H. Nievaart. Raadslid J. van Seheelbeek heeft we gens drukke werkzaamheden bedankt, terwijl raadslid J. van Hijkoop zich kandidaat stelde voor de VVD. WOUBRUGGE De gemeenteraad komt donderdag 21 maart om half 8 bijeen. Agenda; bouw premiewonin gen in Woubrugge. onderwijsnota, structuurnota en recreatienota, ver koop weiland aan Kerkweg. OUDE WETERING Er gaat weer iets gebeuren in het Oude Weteringse. De zangvereniging 'Vox Laeta' geeft zaterdag 23 maar» om 20.15 uur een uitvoering in de RK kerk Jacobus de Meerdere met o.a. werken van Bach, Handel, Grieg en Mendelssohn. ALKEMADE Vanuit onderwijs kringen in de gemeente Alkemade is ernstige kritiek geleverd op het on derhoud van de gemeentelijke gymnastiekzaal. Diverse voorzieningen blijken reeds geruime tijd in het ongerede te zijn (sommige al meer dan een jaar) terwijl nodige vervan gingen nog steeds op zich laten wach ten. De pas benoemde wethouder voor onderwijs de heer Verhaar heeft in een gesprek toegezegd actie te zullen ondernemen teneinde de gesignaleer de gebreken zo snel mogelijk te ver helpen. De jeugd van Alkemade zal hem dankbaar zijn. OUDE WETERING - Maandag 25 maart houdt de Chr. Nat. Schoolvere niging haar jaarvergadering om 19.30 uur des avonds in he* jeugdgebouw achter de Geref. Kerk. Begonnen wordt met het opvoeren van een kin dermusical door de leerlingen van de 6e klas. Na de pauze maakt de luim plaats voor de ernst des schoollevens. KATWIJK Om de Jeugd op de middelbare scholen meer politiek be wust te maken, gaat de C.C.P. met een aantal lijsttrekkers scholen bezoe ken. Men wil de jongens en meisjes het één en ander over de gemeentepo litiek vertellen. Verder wil de C.C.P. een grote prnpajramla-avond houden in de sporthal. Vergaderdata van de commissies van advies en bijstand voor de behandeling van de ontwerp begroting 1974. Dinsdag 19 maart: 14.00 uur commissie stadsontwikkeling (raad zaal); 20.00 uur commissie voor de algemene en bestuurlijke aangelegenheden (raadzaal). Woensdag 20 maart: 14.00 uur commissie onderwijs (raadzaal): 19.30 uur commissie Volkshuisvesting en Openbare Werken (raadzaal). Donderdag 21 maart: 15.30 uur commissie economische zaken (ka mer 204). Vrijdag 22 maart: 16.00 uur commissie personeelszaken (raad zaal). Maandag 25 maart: 14.00 uur commissie maatschappelijke aange legenheden en gezondheidszorg (raadzaal); 16.00 uur commissie cultuur, recreatie, sport en jeugd (raadzaal). Voor de afd. slagerij vragen wij voor direct voor 2 of meerdere dagen per week. Wilt u uitvoerige informaties, maak dan een afspraak met de chef van de slagerij. Visserijkade, Katwijk aan Zee, tel. 01718-71754. Een vertegenwoordiger van ons bedrijf komt dan graag even bij u langs. Burgemeester en Wethouders van Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat zij voor nemens zijn de hierna genoemde verkeersmaat regelen vast te stellen: 1. een parkeerverbod (gele streep) op de Jan van Goyenkade, aan de zijde der bebouwing, voor de percelen 2 t.e.m. 6; 2. een parkeerverbod (gele streep) ter weerszij den van de Van 't Hoffstraat, over een lengte van 20 meter vanuit de hoek met de De Sit- terlaan! 3. een verbod stil te staan aan de westzijde van de Gerestraat, tussen het Levendaal en de Gor testraat; 4. een parkeerverbod (gele streep) aan de water zijde van de bocht Stille Rijn-Stille Mare; 5. een geslotenverklaring voor alle motorvoer tuigen van de Prins Hendrikstraat, in de rich ting Koningstraat; 6. een geslotenverklaring voor alle motorvoertui gen in één richting van de rijbanen rond het middenterrein van het ten noorden van de W. de Zwijgerlaan gelegen gedeelte van de Mar- nixstraat; 7. een parkeerverbod aan de zijde der bebouwing van de onder 6 genoemde rijbanen; 8. de aanwijzing als voetpad van het gedeelte van de Haarlemmerstraat tussen de Pelikaanstraat en het Havenplein, met dien verstande, dat inrijden vanaf de Pelikaanstraat van 0.00 tot 12.000 uur voor bedienend verkeer is toege staan. De geldende verkeersmaatregelen zullen zonodig worden aangepast. De op deze maatregelen betrekking hebbende te keningen liggen, voorzien van een bijbehorende toelichting, met ingang van heden gedurende 14 dagen ter inzage op de afdeling Stadsontwikke ling, Verkeer en Grondzaken van de Gemeente secretarie in het Stadhuis, Kamer 314. Gedurende die periode bestaat gelegenheid tot het indienen van schriftelijke bezwaren tegen het vaststellen van de genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te wor denden gehoord in de vergadering van de Ver- keerscommissie, die zal worden gehouden op maandag 1 april 1974 te 16.00 uur in de Koffie kamer van het Stadhuis. Leiden. 16 maart 1974. GEVRAAGD voor direct een in het bezit van groot rijbewijs. WINDHORST HANDEL EN TRANSPORT B.V., Voorweg 14b, Hazerswoude-dorp. Tel. 01728 - 9940.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4