)nroerend goedbelasting ervangt 'oude' heffingen Jessel bevecht KNSM tot hoogste instantie ÏEG gaf aan landbouw uim f 8 miljard uit Amsterdams Belegging Depot. Een vermogen aan know-how. roblemen rond bepaling van waarde eneluxteltca BCZtÖ bcdVtff 5.000 9- jmputers Duitse fiscus bevoordeelt armste ontwikkelingslanden Britten hebben ook 23 pet. belang in Krasnapolsky Resultaten KNSM vielen sterk mee NEW YORK ZEER FLAUW »W'/K.3F RTET DINSDAG 19 MAlART 1974 FINiANCIëN EN ECONOMIE Tl 1 /K13 |o een onzer redacteuren [TERDAM/HAARLEM Het betalen van personele-, grond-, en huisvuilbelasting behoort over enkele jaren tot het verle- In sommige gemeenten bestaan deze heffingen nu al niet meer. gens is het niet zo, dat de burger de met deze belastingen ge leide bedragen nu voortaan zo maar in zijn zak kan stoppen; nee, heffingen zijn vervangen door een nieuwe onroerend goed be- die uiterlijk 1979 in heel Nederland moet zijn ingevoerd. elastin'g die niet alleen bedoeld de gemeenten wat zelfstandiger, 1 ook om een einde te maken aan war-winkel van belastingen die nen de gemeenten bestond en voor deel nog bestaat. Bij het bepalen de cnroerend goed belasting mo de gemeenten kiezen uit twee men: óf de oppervlakte óf de waar- in het onroerend goed. De meeste eenten geven de voorkeur de be ng te heffen uitgaande van de rde van het goed. En daar wringt schoen: velen zijn bang, dat seling nu veel meer belasting worden betaald dan voorheen, onrechte', zo meent de Haarlem- yethouder van financiën L. van Berg. 'De nieuwe belasting bete- zeker in onze gemeente geen waring van de druk'. 'De totale engst blijft vrijwel gelijk door afschaffen van personele- en ande belastingen. terwijl er ook per ridu naar is gestreefs zoveel mo- ijk de druk gelijk te laten blijven. zijn daar meen ik redelijk in liagd. De lagere inkomensgroepen men zelfs enig voordeel hebben nu onze gemeentelijke huis- [belasting ook is verdwenen; deze tond uit een vast bedrag van 36 vooral cp de lagere inkomens houdingsgewijs het zwaarst druk- einig bezwaren de bezwaren tegen de nieuwe asting is het in Haarlem dan ook pl meegevallen. Er zijn 1500 brie- i binnengekomen, terwijl ongeveer Izend Haarlemmers aan het loket of telefoon inlichtingen inwonnen of waren uitten. In andere gemeenten iter rees meer protest. Zo roepen enaren van bedrijfspanden in Nij- moord en brand omdat zij :zen dat de waarde van hun onroe- goed wel te hoog zal worden ;teld, waardoor zij meer belasting zouden moeten betalen dan voorheen. Waaruit weer blijkt, dat landelijk de invoering van de nieuwe belasting wel eens iets minder geruisloos zou kunnen verlopen dan in Haarlem. De Nocrdhollandse hoofdstad had een makkelijke 'opstap' bij het bepalen van de waarde van het onroerend goed, iets wat veel andere gemeenten missen. In Haarlem werd een aankno pingspunt gevonden in de reëele huurwaarde, die diende als grondslag voor de straatbelasting. Bij de bepa ling van de waarde van een woning wordt uitgegaan van de toestand 'leeg te aanvaarden'. In Haarlem zal er rekening mee worden gehouden, dat de waarde van huizen niet te hoog uitvalt, als gevolg van de krapte op de woningmarkt. Er zal een correctie worden toegepast, wat overigens niet in alle gemeenten het geval zal zijn. Deze laatste laten het schaarste-ele- ment dus buiten beschouwing. Waardebepaling Dit feit. maar vooral ook de waarde bepaling van het onroerend goed roept zoals dus in Nijmegen is gebeurd nogal wat twijfels op. Nu hoeft een te hoge waardebepaling van het goed niet onmiddellijk te leiden tot een veel hogere belastingheffing. Deze heffing is immers afhankelijk van het tarief dat wordt gesteld en dat tarief wordt op zijn beurt bepaald door de gemeenteraad. 'Dat is een politieke beslissing', aldus wethouder Van den Berg. Zo werd in zijn ge meente besloten het tarief (dat vorig jaar voor gebruikers 8.50 per 3.000 was) dit jaar te verhogen tot 9.15 en voor de eigenaar van 11.50 tot 12.35. Overigens blijkt hieruit dat de belas ting uit twee delen bestaat: een hef fing voor de eigenaar voor het goed en een heffing voor de gebruiker. De eigenaar-zelfbewoner betaalt beide te Haarlem vorig jaar een bedrag van 2 miljoen opleverde. De Friese ge meente Smallingerland ontving vorig jaar zonder verzwaring van de belas tingdruk ruim vier ton extra. Smallingerland en Haarlem hebben gemeen, dat zij bij de eerste gemeen ten hoorden die deze belasting invoer den, niet in het minst vanwege de extra opbrengst vanwege de 'opcen ten'. Een belangrijk verschil tussen de twee is echter, dat Smallingerland de oppervlaktenorm hanteert en Haar lem de waarde van het onroerend goed. De Bloemenstad vreesde, dat het verzamelen van de benodigde ge gevens zeer veel tijd zou vergen, ter wijl ook de oppervlakte vermenigvul digd zou moeten worden naar gelang aard, kwaliteit, ligging enz. van het goed. Uiteindelijk, zo meende de ge meente, zou toch weer dicht in de buurt worden gekomen van de belas tingheffing naar 'economische waar de'. Ervaringen WETHOUDER VAN DEN BERG geen verzwaring heffingen. Niet alleen de raad heeft hier een stem in het kapittel: ook rijksoverheid moet ervoor waken, dat de gemeente niet door een hoge ta riefstelling allerlei projecten tracht te financieren. De totale opbrengst van de cnroerend goed belasting mag niet meer zijn dan een vast percentage van het bedrag dat de gemeente uit de staatskas krijgt. Gemeentelijk profijt Haarlem zat vorig jaar met een op brengst van 13.3 miljoen iets onder dat wettelijke maximum, dat voor de ze gemeente 14.8 miljoen bedroeg. Overigens heeft de gemeente van de nieuwe belasting ondanks het feit, dal de belastingdruk niet werd verzwaard wel degelijk profijt. Voor het in nen van grond- en personele belasting hield het rijk tot nu toe altijd een bepaald percentage aan opcenten in. Bij de onroerend goed belasting ver vallen deze opcenten, wat de gemeen- Wat niet wegneemt, dat in het Haar lemse de ervaringen met de 'opper vlakte norm', die andere gemeenten opdoen, op de voet zullen worden gevolgd, zodat over vijf jaar de periode waarvoor de belasting voorlo pig is ingevoerd altijd nog kan worden 'overgestapt'. Daarnaast zal de komende vijf jaar een beschrijving van het bestand aan woningen en bedrijfspanden plaats vinden om on juistheden in de waardebepaling cp te sporen. Nu al zijn een paar straten 'steekproefsgewijs' onderzocht. Verder heeft overleg met de Vereniging van Makelaars plaats gevonden over de waardebepaling. De angst dat hun invloed te groot zou kunnen zijn wuift wethouder Van den Berg weg: 'Het ging er alleen maar om onze uitgangspunten aan die van de makelaars te toetsen'. Ook een ander punt van kritiek snijdt volgens hem geen hout, namelijk dat de belas tinginspecteurs de gegevens die ook zij krijgen, kunnen gebruiken voor controle op de huurwaarde voor de inkomsten- en vermogensbelasting. •Inderdaad zijn zij daartoe in staat', aldus de wethouder. 'Maar ik heb niet de indruk, dat het ook werkelijk zal gebeuren'. ISSEL In het gehele Benelux- ed zijn momenteel ongeveer 00 computers geïnstalleerd. Dat kt uit gegevens, verschaft door het ;ische organisatiebureau Beren- ot. Bij die 13.000 zijn begrepen aaide boekhoud- en faktureerma- es, die in feite kleine computers De zogenaamde 'tafelcomputers' echter buiten beschouwing gela- de levering van de 13.000 compu- heeft IBM het grootste aandeel had. ivoldoende personeel voor controle HUSSEL De Europese Gemeenschap heeft twee jaar geleden 146 miljard rekeneenheden (8,4 miljard gulden) uit het Europese iëntatie- en garantiefonds voor de landbouw uitgegeven om de ijzen in de verschillende landbouwsectoren op peil te houden. Groter verlies voor Ver. Trans DEN HAAG Verenigde Transatlan tische Hypotheekbanken heeft over 1972-73 een verlies geleden van 223.256, tegen ƒ3.947 in 1972. Het verlies was een gevolg van de daling van de.koers van de Canadese dollar en getroffen voorzieningen inzake de belastbaarheid van de boekwinsten op verkochte goederen in Canada, het werkgebied van de vennootschap. Koersvooruitgang is inmiddels inge treden. Het op peil houden van de liquiditeitspositie om de uit de obliga tielening voortvloeiende verplichtin gen in Nederland te verzekeren blijft echter een zorg. Shell-investering op Curacao WILLEMSTAD (Ned. Antillen). De Koninklijke/Shell-Groep is van plan om dit jaar 35 miljoen gulden (ant. crt.te investeren op Curagao. De investering staat buiten het bedrag dat wordt gestoken in de bouw van een olie-overlaadhaven op Bullenbaai, Cur. Meer winst en dividend bij VMF AMSTERDAM De VMF (Ver Ma- chinefabrieken) zal aan de jaarverga dering voorstellen over 1973 12 divi dend per aandeel van 100 uit te keren. Over 1972 werd een dividend van 8 betaald, de netto winst over 1973 bedroeg 18,4 min. Een stijging ten opzichte van 1972 met 37 pet. Voor de dividendverhoging is - in verband met de dividendstop - toe stemming van het ministerie van fi nanciën verkregen. Door de drie di- vendloze jaren tengevolge van de her- structuering zou de dividendstop, zo als deze geregeld is in de Machti gingswet (het gemiddelde dividend van de laatste vijf jaar of niet meer dan het laatste jaar) voor de VMF onjuist werken. De raad van bestuur heeft de overtui ging, dat het mogelijk moet zijn het financiële resultaat van het concern verder te verhogen, tenzij externe factoren deze ontwikkeling ernstig zouden verstoren. De jaarcijfers zul len op 27 maart gepubliceerd worden. DSM-licentie voor drijvende ureumfabriek HEERLEN DSM-dochter Stamicar- bon heeft via haar contractor Coppee- Rust aan de Indonesische oliemaat schappij Pertamina licentie verleend voor de bouw van een fabriek voor ureum (een stikstof rijke meststof) met een capaciteit van 1700 ton per dag. Deze grootste conventionele ureumfabriek ter wereld zal worden gebouwd op een 30.000-ton ertscar rier, die komt te liggen in de .Straat van Makassar, precies op de evenaar. De fabriek zal over twee jaar in bedrijf kunnen worden gesteld. Daar mee zal voor het eerst een drijvende ureumfabriek in werking zijn getre den. Als grondstof voor de fabriek gaat gas dienen, dat vrijkomt bij grote olieboringen van Pertamina in de Straat van Makassar. Dit gas zal daartoe worden omgezet in ammoniak, in een fabriek die eveneens op een verbouwde ertscarrier wordt gemon teerd. ui dit bedrag werd 66 procent be- in de sectoren granen en zuivel- odukten. Verder 200 miljoen reken- nheden (688 miljoen gulden) uit dokken voer 723 projecten ter ver kering van de bestaande landbouw- ïdrljven en -structuren. Gemiddeld trd elk project voor ongeveer 25 pet het Europees landbouwfonds ge- eund. gegevens komen uit het tweede nancieel verslag over het Europese fientatie- en garantiefonds voor de adbouw, begrotingsjaar 1972, dat in russel publiek is gemaakt. Europese Commissie beschikt niet ïer voldoende personeel om na te ian of de financiële steun die het 'jropese landbouwfonds verstrekt daadwerkelijk volgens de gestelde armen gebruikt wordt. De controle de bewijsstukken die door de istaten aan de Europese Commissie orden toegezonden, moest vorig jaar maanden worden geschorst wegens oblicaties als gevolg van de uitbrei- van de gemeenschap. Voor Veri ficaties ter plaatse (bij landbouwbe drijven die financiële steun ontvin gen) is zeer deskundig personeel ver eist en dat was niet beschikbaar, zo dat men zich tot enkele steekproeven heeft moeten beperken, zo zegt de Europese Commisie in haar finan cieel verslag. In totaal werden in 1972-1973 126 fraudegevallen geconstateerd. Daar mee was een bedrag gemoeid van 10,86 miljoen rekeneenheden (37,3 miljoen gulden). Tot dusver werden 82 gevallen afgewikkeld en werden 8,8 miljoen rekeneenheden (30,2 miljoen gulden) teruggevorderd. Er blijven nog 44 niet afgehandelde gevallen over en een not terug te vorderen bedrag van 2 miljoen rekeneenheden (6.8 miljoen gulden). Omdat Enge land, Denemarken en Ierland nog niet bij de Gemeenschap behoren, moeten alle fraudegevallen werden gezocht in de zes oorspronkelijke EEG lidstaten. Belgi ëen Italië hebben de Europese Commissie laten weten dat er geen onregelmatigheden te melden vielen. van het geïnvesteerde bedrag, dat pas na zes jaar belast zal worden. BONN West Duitsland gaat zijn wetgeving inzake belastingvoordelen voor in ontwikkelingslanden investe rende bedrijven drastisch veranderen. De bedoeling om de bedrijvigheid in ontwikkelingslanden nieuwe injecties te geven is tot nu toe namelijk niet verwezenlijkt. Ruim zestig percent van de bedrijven behaalden deze be lastingvoordeeltjes door te investeren in de toeristen-industrie in Spanje en op de Canarische Eilanden. De wetge ving hanteerde namelijk een zeer al gemeen beeld van 'ontwikkelingslan den'. Nu wordt het zo, dat men de minst-ontwikkelde landen en meer ontwikkelde landen onderscheidt. Een bedrijf dat in een der minst ontwik kelde landen Investeert kan van de bedrijfsresultaten daar een bedrag op zij zetten dat gelijk is aan 80 procent Dit percentage zal 40 bedragen voor investeringen in meer ontwikkelde landen, zoals de olieproducerende lan den en in Joegoslavië, Roemenië ep Spanje. De regeling gaat met terug werkende kracht tot 1 Januari 1974 in. GOUD EN ZILVER AMSTERDAM Goud 14 440—14.840 (14.500 —14.900) per kg Zilver 452479.50 (462489.50) per kg. GRANEN EN ZADEN AMSTERDAM Tarwe 3636.60, zomergerst 3436. haver 34—36,50, groene erwten 125 175, capucijners 7580. karwijzaad 230265, blauwmaanzaad 160165. (ADVERTENTIE) Het ABD beschikt over een uitge balanceerde aandelenportefeuüle. Internationaal gespreid. Professioneel en dynamisch beheerd. Doel: vermogensgroei op wat langere termijn, met bovendien een ABD (koers rond de f 160,-) zijn officieel ter beurze genoteerd, dus elke dagverhandelbaar. Wilt u meer informatie, bel of schrijf dan naar ABD, Keizersgracht 706, Amsterdam. redelijk rendement. Participaties Telefoon 020-67661. DOW JONES INDEX 14 mrt. 889.78 196 49 93.9l" 72.60 754 8 15 mrt. 887.83 195.41 93.33 72.52 753.1 18 mrt. 874.22 192.86 92.76 72.46 750.7 A.Md. Old lui. II. L 14 mrt. 19.770 14.050 1.778 736 652 15 mrt 14.500 li.llO 1.765 572 781 18 mrt 14.010 1.778 402 1.038 Koersen in Montreal 5.63 De twee partijen in de strijd rond de KNSM tijdens de aandeelhoudersvergadering die gisteren werd gehouden. Op de bovenste foto achter de bestuurstafel v.l.n.r. de heren Fortuyn, Heuzeveldt, Van den Wall Bake, Doyer en Soesbeek, op de onderste foto afgevaardigden van de Britse beleggingsmaatschappij Jessel. AMSTERDAM 'Jessel zal U jarenlang in procedures blijven verwikkelen. Wij gaan tot in hoogste in stantie door, de hoge raad moet zich over dit soort zaken eindelijk maar eens uitspreken. Dat verklaarde mr. G. Mosier, advocaat van de Britse beleggingsmaatschappij Jessel Securities tijdens de buitengewone aandeelhouders vergadering van de KNSM, waarin over een statutenwijziging moest worden beslist. Eén uur voor het begin van de vergadering had de Amsterdamse rechtbank Jessel in het ongelijk gesteld. De kwestie, waar het eigenlijk alle maal over ging, was een onderhandse plaats.ng van preferente aandelen door de KNSM bij de Amstinmij; een bevriende vennootschap, die door de KNSM en de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij in het leven werd geroepen. Doel van deze plaatsing was machtsuitoefening door Jessel te voor komen, want de Britten bezitten 37 pet. van het kapitaal van KNSM. Jes sel was tegen de statutenwijziging, waardoor voortaan geen nieuwe aan deelhouder meer dan 1 pet. van de aandelen zou kunnen bezitten. Omdat het overgrote deel van de aandeelhou ders op aandeelhoudersvergaderingen verstek pleegt te laten gaan, zou Jessel de statutenwijziging gemakelijk kun nen tegenhouden, en daarom plaatste KNSM een groot pakket preferente aandelen bij het bevriende Amstin mij. Jessel bestreed die plaatsing voor de rechter, maar verloor gistermor gen. Twijfel aan sympathie De rechter stelde in zijn overwegin gen ondermeer, dat Jessel niet kan stellen, dat bij de aandelenuitgifte niet het overwegende belang van alle bij de KNSM betrokkenen in aanmer king is genomen. Volgens de rechter mag de KNSM ook twijfelen aan de sympathie van Jessel. Want ontdanks de beloften van de Britten de KNSM te waarschuwen, wanneer door aanko pen het aandeel in de KNSM boven de 33 1/3 pet zou stijgen, is dat niet gebeurd. (Jessel zegt overigens van wel). Ook was de rechter mé t de KNSM van mening, dat Jessel bij de voorgenomen fusie KNSM-Ceteco on redelijke eisen had gesteld (welke fusie om geheel andere redenen niet door gmg. De KNSM had dus redenen om inmenging van de kant van Jessel te vrezen, hoewel de Britten herhaal delijk hadden beweerd, dat zij het KNSM-pakket hoofdzakelijk uit beleg- gings-oogpunt bezaten. Advocaat mr. Mosier zei wel het kort geding verloren te hebben, maar opti mistisch te zijn, wanneer hij over een paar weken een gewoon (dus niet kort) geding aanhangig inaakt. Hij noemde de stappen van de KNSM in strijd met redelijkheid, billijkheid en goede trouw en in strijd met wat in het maatschappelijk verkeer betame lijk is, kortom een onrechtmatige daad. De Amstinmij, die de preferen te aandelen van de KNSM gekocht had was volgens mr. Mosier afhanke lijk van de KNSM. Grote banken zijn wel onafhankelijk, zei mr. Mosier, 'maar die doen tegenwoordig aan het spelletje van een onderhandse plaat sing ter voorkoming van een overval niet meer mee'. Invloed of niet? Een belangrijke vraag in de hele affaii'3 is of Jessel nu werkelijk in vloed wil uitoefenen op het beleid van de KNSM. De Engelsen zeggen niet te streven naar een meerheid in het aandelenkapitaal van de KNSM, maar is er daar buiten ook gepoogd zich met de gang van zaken bij de scheepvaartmij in te laten? Mr. H. G. Heuzeveldt, lid van de raad van bestuur van KNSM antwoordde tij dens de aandeelhoudersvergadering op deze vraag bevestigend. Jessel had willen meepraten over de mogelijke aankoop van vijf schepen. 'Zij willen mee-overleggen, maar kunnen onze 5.000 werknemers bij een andere aan wending van het vermogen hun baan houden?', vroeg mr. Heuzeveldt zich af. De KNSM-bestuurder wil met niet één aandeelhouder spreken over in vesteringen. Verder zei hij: 'Als het alleen om belegging ging, waarom deed Jessel dan zo vaag over de preciese omvang van haar belang'. op lange termijn en daarom is de politiek van Jessel om in ondernemin gen aandelenpaketten te bezitten van rond 30 pet. De woordvoerder deed in dit 'verband de verrassende medede ling, dat Jessel een belang van 23 pet. in Krasnapolsky bezit. Verder een pak ket van 40 pet in Koninklijke Vere nigde Tapijtfabrieken en van 27 pet. in de Amsterdamsche Droogdok Maat schappij. Daarnaast bezit men nog 2 pet. van de aandelen van de Holland Amerika Lijn. De contacten met de directies van Krasnapolsky en KVT zijn zeer goed, aldus Jessel, waar overigens niet de conclusie uit moet worden getrokken, dat Jessel enige invloed heeft uitgeoefend op de ver koop van hotel Polen uit de Krasna- polskygroep. De Engelse beleggingsmaatschappij heeft aandelenpakketten gekocht van ondernemingen, die zij denkt door haar adviezen tot betere resultaten te kunnen brengen. Ook in Engeland zijn in tientallen bedrijven aandelen gekocht en meestal zijn de relaties met de directies goed, al komen pro blemen zoals met de KNSM ook wel eens voor. Jessel meent een positieve invloed op de bedrijven te kunnen uitoefenen door de kennis, waarover haar uitgebreide staf beschikt. Men hoopt, dat ook met de KNSM de goede betrekkingen hersteld worden, al zal men het aandelepakket in dit bedrijf niet koste wat koste houden, als die relaties niet hersteld worden. sie. Andere topjuristen achten een emissie ongeoorloofd, tenzij er een rechtvaardigheidsgrond is. maar de conclusie is volgens mr. Slagter ge lijk. Voor over de statutenwijziging ge stemd kon worden, ontstond nog een chaotische situatie. De aandeelhouders hadden in stencil het voorstel voor zich, maar in één van de nieuwe artikelen, moest het woord 'onderne ming' met de pen worden vervangen door 'rechtspersoon'. Mr. Mosier nam dat niet, er op wijzende, dat krach tens de KNSM-statuten een wijziging woordelijk moest worden voorgesteld. Bij aanneming van de nieuwe statu ten zou hij deze aanvechten bij bet ministerie van justitie en eventueel bij de Kroon. Gelukkig voor de KNSM kwam aan deelhouder Brüggeman met het ei van Columbus. Hij stelde staande de vergadering per amendemênt voor het woord onderneming te vervangen door rechtspersoon. Grote verlegen heid bij directie en commissarissen en een schorsing van de vergadering voor zeker een half uur. Uiteindelijk pakte het bestuur de reddende hand van de heer Brüggeman met beide handen aan en was de statutenwijzi ging er door. Steekspel Om terug te komen, op de aandeel houdersvergadering van gistermorgen, de statutenwijziging werd aangeno men met de stemmen van Jessel te gen. Maar voor het zover was, hadden de aanwezigen kunnen genieten van een steekspel tussen de juridische adviseur van de KNSM, prof. mr. W. J. Slagter en de Jesseladvocaat mr. Mosier. Mr. Slagter ging zover, dat zijns inziens een directie tekort schiet, als zij lijdelijk blijft toezien dat een bedrijf wordt opgekocht. Dat rechtvaardigt een onderhandse emis- AMSTERDAM De resultalen van de KNSM-Group over het boekjaar 1973 zijn sterk meege vallen. De slechte verwachtin gen uitgesproken in september zijn niet bewaarheid en de ex ploitatieresultaten zijn nage noeg gelijk aan die over 1972, zij het dat meer belasting moet worden betaald. Dit heeft presl- lent-commissaris H. W. A. van den Wall Bake maandag meege deeld in de buitengewone aan deelhoudersvergadering. NEW YORK ACF Industrie Alreo Allied Chemical Alum. Co of Am. American Brands American Can Am Cvanamld Am Eiecir Power Am Melal Climax Am Mnlors Am Smelt C Ref Am Tel Tel 15/3 16/3 5514 55'4 13=", 13 44% 44% 47% 46% 37% 38% 29 28% 24% 23% 25% 25% 45% 44% 10% 10H 24% 24 >rrda Bendix Beth! Steel Bnelng Burlington Ind. Can Pacafic Ry Celanese Chase Manhaltan Chessle System Chrysler Cities Service Colgate Palmollve Coll Industries Coromunw Edison Cons Edison Cnut. Can Cont Oil Curtiss Wright Curtiss Wrlghi A Dart Irid Deere and Co Uow Chemical Du Pont (EU Eastman Kodak First Nat City 52% 52% 4% 4% 26-% 26% 24% 23% 103% 101% 29% 29% 34% 33% 15'/, 14% 25% 25% 13 1774 31% 31 53% 52-% 52% 52 19% 19 52% 51% 27% 27% 21% 20% 29% 29% 20% 20", 25% 25 47% 46% 1274 12% 19% 19% 44% 44% 61 63% 170 168% 109% 107% 43% 42% Gen Electric Gen Fouds Gen Minors Gen Publ Ulll Gen Tel Tel Getly 011 Gilette Gunhel Brothers Goodyear I and B Gulr Oil Illinois Ceil I I Ind. 52% 52% 28 28% 53% 52% 1974 19% 25% 25% 147145% 39% 38% 17% 17 27% 26% 23% 23% 8% 874 149% 247% 28% 28% 'int'Bus In Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper int Tel Tel Ung-Lemco Vough 10% 10% Llttnr. Ind 974 974 Lockheed Aircraft 5% 5% Marcor 2474 24% Martin Marietta 17% 17% May Dep Store» 27% 27% McDonnell Dougl 17 16% Mobil Oil Corp 49% 48% Nabisco Nat Cash Reglst Nal Distillers Nai Cvpsum Nal Steel Nal Lead Ind 3714 37% 39% 33 14% 13% 14% 14% 35% 35% Pac Gai and El Penn Central PepsiCo Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Proeter 4 Gambl 24% 274 6274 1 4074 106% 11 5674 5 94% 9 RCA 207', 20% Republic Steel 2674 26% Reynolds Ind 46% 46% Royal Dutch Petr 34% 34% Sanla Fé Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studebaker Worth Sun Oil 34% 34 83 86% 61% 61% 1674 167» 35% 3574 48% 48'j 43% 42% 3174 31 95% 95% 88',4 85% Texas Gulf 2974 29% Texas Inst. ]08% 104% Transamerlca 9% 9% United Aircraft 28% 29 United Brands 8 7% OS Steel 437, 43% 1574 13% 22% 22% 1874 1874 Admiral Corp 13% 13-'-, Allenghenv l'ow S 1974 19' Akrona 23% 23' Am Standard 15% 14' Amsted Ind 4374 4 Constructief Op een 's-middags gehouden perscon- ferentie ontkende de woordvoerder van Jessel de inmenging bij de aan- 1 koop van schepen, maar wel blijkt het de bedoeling van de Britten een 'con structieve samenspraak' met het be stuur te hebben. Men wil een relatie lm Hank fur HeC 99%h99*,b lm Flav Frag 40 3g% Inl Paper 4) 46 45% 19 18% - 26% 6674 6674 M adl»i Nat Can 9 NV CMinr A North Wast R «6% N Am Philips Co 22% 8%t> 66% 3IV. r.ce Group lard Brand: 17% -774 11% 11%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13