Craeyenburch# D Waarheen met je diploma HAVO, IMS, MAVO, .naar Craeyenburch in Nootdorp laiïT" UTS e.d. FAMILIEBERICHTEN Leraren of Leraressen autoverhuur TinTAn De OPENBARE BIBLIOTHEEK ADMINISTRATIEVE KRACHT Opleiding Zwakzinnigenzorg Salarisregeling Vakantie en vakantietoeslag Jeugdspaarregeling Huisvesting Interesse? Plaats een Koeriertje TROUW. KWARTET MAiAiNIDAG 18 MAART 1974 K16 Elke WERKDAG behalve zaterdags bestaat er s avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020- 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. Na dit tijdstip is geen op gave van advertenties meer mogelijk. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Dankbaar voor wt zij in haar leven voor ons heeft betekend, moeten wij U thans met droefheid me dedelen, dat onze innig geliefde Moeder en Groot moeder Gatharina Elisabeth Olivier-van der Wilk op de leeftijd van 73 jaar, van ons is heengegaan. Haar leven was slechts dienen! W. Olivier M. J. Olivier-Heymenberg E. C. Kuivenhoven M. Kuivenhoven C. Olivier Wim, Martien en Walter Oegstgeest, 16 maart 1974. Frans Halslaan 225. (Geen bezoek) De bijzetting in het familiegraf zal plaats vinden woensdag 20 maart a.s. te 13.00 uur op de alge mene begraafplaats „Rhijnhof Gelegenheid tot condoleren na afloop van de ter aardebestelling in de ontvangkamer van de be graafplaats. De Kerkeraad van de Kooi-Pniëlwijk der Her vormde Gemeente te Leiden geeft met leedwezen kennis van het overlijden van dr. J. Riemens emeritus-predikant In dankbaarheid herdenken wij het vele werk dat hij gedurende 27 jaar voor de wijkgemeente Pniël heeft verricht en zijn hartelijke belangstel ling voor de wijk ook na zijn emeritaat. Namens de kerkeraad: Ds. E. M. Pannekoek, praeses. C. J. Revet, scriba. Leiden, 15 maart 1974. 'Wie de Here verwacht, zal niet beschaamd worden'. Na een langditfig ziekbed heeft de Here op Zijn tijd tot Zich genomen mijn geliefde Man en onze zorgzame Vader, Schoonvader en Groot vader Jacobus Houweling op dé leeftijd van 82 jaar. R. Houweling-v.d. Burg kinderen en kleinkinderen. Geen bloemen. Rotterdam, 15 maart 1974. Bejaardencentrum 'De Koningshof. Immanuël Kantstraat 90. Corr.adres: P. J. Houweling, Willem Dreespark 268, 's Gravenhage. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bejaardencentrum De Koningshof, Im manuël Kantstraat 90, Rotterdam. Bezoek en gelegenheid tot condoleren dinsdag avond van 8-8.30 uur. De rouwdienst welke gehouden zal worden woens dag a.s. in de zaal van de Nebokerk, Smeetland- sedijk 230, hoek Immanuël Kantstraat zal om 11.15 uur aanvangen, waarna de teraardebestel ling zal plaatshebben op de Alg. Begraafplaats te Rotterdam om 12.15 uur. Heden behaagde het de Here plotseling van mij weg te nemen, mijn innig geliefde Man, Schoon zoon, Broer, Zwager en Oom Jobannes "Willem Ooms (letterkundige) op de leeftijd van 60 jaar. Tekst: „Mijn tijden zijn in Uw hand". Psalm 31 16 A. D. Ooms-Slob Giessenburg. 16 maart 1974. Doetseweg 62. Woensdag 20 maart a.s. zal een rouwdienst wor den gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Giessen burg die om 2 uur des middag3 aanvangt, waarna de begrafenis plaats vindt op de begraafplaats te Giessenburg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 19 maart van 34 uur en van 7.308.30 uur aan het woonhuis en na de begrafenis in zalencentrum „De Stigt", Peursemseweg 15. Geen bloemen Het bestuur van de Christelijke Centrale Plat telands Bibliotheek voor Zuid-Holland deelt met grote verslagenheid mede, dat zijn oud-Voorzit ter, de heer J. W. Ooms in de vroege morgen van 16 maart 1974 is over leden. Op de avond van 15 maart heeft hij de bestuurs vergadering nog bijgewoond en over het chris telijk bibliotheekwerk gesproken vanuit deze woorden: 'De hemel en de aarde zullen voorbij gaan, maar Mijn woorden zullen geenszins voorbij gaan.' Lucas 21, waarin dit vers voorkomt, heeft hij als Voorzitter bij de opening van deze vergadering gelezen. Zijn arbeid voor onze Centrale was werken voor het Koninkrijk dat komt. Namens het bestuur: J. ten Heuvelhoff, voorzitter. J. Boelema, secretaris. Leiden, 16 maart 1974. Met grote droefheid vernamen wij het plotse ling overlijden van onze Voorzitter, de heer J. W. Ooms Het personeel van de Stichting Christelijke Centrale Plattelandsbibliotheek Zuid-Holland. Papendrecht, 16 maart 1974. de Dochter van de Weduwe samenaesteld uit olttiae tabakken. AMSTERDAM-Z. Wegens uitbreiding en vertrek worden aan de PRINSES BEATRIXSCHOOL voor Chr. MAVO, J. M. Coenenstraat 4-6, gevraagd per 1 augustus 1974: voor ENGELS DUITS GESCHIEDENIS GESCHIEDENIS HANDENARBEID MUZIEK 20 a 24 uur 10 uur 12 k 16 uur 12 16 uur 2 uur 6 uur Combinatie van vakken tot een volledige weektaak is mogelijk. Sollicitaties z.s.m. aan de direkteur G. Koelman, J. M. Coenenstraat 4-6. Tel. school 020-71.28.09, tel. huis 73.00.18. nieuwe AUTOhüreim si.aagtenstraat 14 lil lUl telefoon: 0.1710 -25709'53627 leitien te 's-Gravenhage vraagt een in gedeeltelijke dienst (ca. 20 uur per week) voor het behandelen van aanvragen uit andere bibliotheken en bibliografische werkzaamheden in de b est elaf deling. G.O.-opleiding strekt tot aanbeveling. Salaris volgens gemeentelijke regeling, afhanke lijk van ervaring, diploma's en leeftijd. Inlichtingen en sollicitaties bij: De Directeur van de Openbare Bibliotheek, Bilderdijkstraat 1-3, 's-Gravenhage. Telefoon: 469235, toestel 22. En nu, wat verwacht ik o Heere, mijne hoop die is op U. Psalm 39:8 Heden nam de Heere geheel onverwacht van ons weg mijn innig geliefde Man, onze lieve zorgza me Vader en Opa, Schoonzoon, Broer, Zwager en Oom Ewoud Oudijk op de leeftijd van 66 jaar. Capelle a./d. LTssel: T. Oudijk-Horsman Bergambacht: Piet cn Jannie Annette Bergambacht: Kees en Marja Capelle a./<L IJssel: Wout en Diny Jan Thea en Klaas Willy en Jan oma Horsman en verdere Familie. Capelle aan den IJssel, 14 maart 1974. 's Gravenweg 251. Geen bloemen. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden dinsdag a.s. op de begraafplaats Oud-Kralingen, Kralingseweg 334 te Rotterdam. Vertrek vanaf het woonhuis om 14.30 uur. Aankomst aan de begraafplaats ca. 15.00 uur. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condo leren in de kapel. Op 13 maart is overleden onze lieve Man, Vader cn Schoonvader Willem Hector Rudolf van Dam op de leeftijd van 67 jaar. Voorschoten: B. van Dam-Gast Rijnsaterwoude: Hans van Dam Marianne van Dam- Parlevliet Voorschoten: Everhard van Dam Else van Dam-Huf Voorschoten, 15 maart 1974. Leldseweg 243. Geen bezoek In overeenstemming met de wens van de over ledene heeft de crematie in stilte plaats gevonden. Net als iedereen heeft de zwakzinnige béhoefte aan onderdak, voeding, opvoeding, onderwijs, medische behandeling en VflrDlGBflkUn^'o- ma»* ook aan beschutting en een liefdevolle begeleiding In een 3-jarige opleiding, een kombinatie van theorie en praktijk, worden kennis, technische en sociale vaardigheden bijgebracht die nodig zijn om aan de behoeften van zwakzinnigen te kunnen beantwoorden. In een schema van 1 lesweek per 6 werkweken, zal het theoretisch gedeelte van de opleiding voorlopig plaats hebben, aan de COSA te Tilburg. De opleiding zwakzinnigenzorg staat voor je open als je: minimaal 16 jaar bent en een diploma HAVO, MAVO, INAS, UTS of vergelijkbaar diploma bezit. Na de opleiding, die wordt afgesloten met de uitreiking van het diploma Z(wakzinnigen)- verpleegkundige, zijn er goede toekomstmogelijkheden. een internaat voor zwakzinnigen waarvan de opnamekapaciteit 444 pupillen bedraagt. Het totale komplexzal in 1976 worden voltooid. De eerste pupillen zullen in de tweede helft van 1974 worden opgenomen; het totale personeelsbestand zal ongeveer 400 medewerkers omvatten. Op 1 augustus 1974 start onze 3-jarige opleiding voor een beroep in de zwakzinnigenzorg.* Tijdens dè eerste 4 weken van de opleiding wordt een zakgeld betaald van 60,— netto. Daarna geldt de volgende salarisregeling: 1e jaar: ƒ812,98 2e jaar: 858,38 3e Jaar: 943,78, bruto per maand, exclusief de toeslag volgens de Machtigingswet en een toeslag voor onregelmatige diensten. Per jaar 20 vakantiedagen en 71/2% vakantietoeslag. Uitbetaling van deze toeslag in de maand mei. Zolang je nog geen 21 bent, 1 vakantiedag extra. DEN HAAG LEIDEN W^ï'0iy)0<- ZOETERMEER iï!i wféf NOOTDORP DELFT \K E10\ A ROTTERDAM Deelnemers aan de bekende spaarregeling de Zilvervloot, komen In aanmerking voor een extra spaarpremie van 10%. Over het door hen gespaarde bedrag tijdens de duur van het dienstverband, ontvangen zij, naast de normale bankrente en de 10% premie van de spaarbank, een premie van 10% van de Stichting CRAEYENBURCH. internaat en observatiekliniek voor geestelijk gehandicapten te nootdorp (z.h.) Voor diegenen die te ver van Nootdorp wonen, bestaat de mogelijkheid een kamer te betrekken in een van de daarvoor bestemde eengezinswoningen te Nootdorp. Deze woonvorm doet een beroep op de eigen verantwoordelijkheid.- Er is bewust gekozen voor een woonsysteem zonder mentrix, met de mogelijkheid om bij problemen terug te kunnen vallen op medewerkers van Craeyenburch. Immers als wij aan de medewerkers de verantwoordelijkheid voor de begeleiding van zwakzinnige medemensen toevertrouwen, moeten wij ervan uitgaan dat zij zéker zelfstandig kunnen wonen. MeJ. W. M. C. Bak, hoofd vérzorglngs- en verplegingsdienst, en mevr. M. van Rijssen staan klaar om telefoontjes en brieven -ook die van jullie ouders - te beantwoorden. Telefoon, mej. Bak: (01731) 9755, mevr. Vin Rijssen: (01731) 8479. Brieven aan: directie Craeyenburch, Meeuwenbeemd 2, Nootdorp. ENIGE KENNISGEVING Gij zijt verlost, God heeft u welgedaan. Heden nam de Heer van ons onze beste Vader, Groot- en Overgrootvader, Nicolaas Klok weduwnaar van Lena de Mos, eerder weduwnaar van Adriana Vrolijk in de ouderdom van 91 jaar. Mede namens verdere familie, C. Westerduin Scheveningen, 15 maart 1974. Correspondentie-adres: Van Egmondstraat 52. Geen bloemen. Vader is opgebaard in „Het Statenhuys", Staten- laan 78, Condoleanoebezoek maadagavond van 7-8 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben dinsdag 19 maart te 12.30 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek van „Het Statenhuys" te 12 uur. Na een geduldig gedragen ziekbed in volledig geloofsvertrouwen, nam God tot Zich onze lieve moeder en Oma Neeltje Martlia Brak-van Bendegem op de leeftijd van 61 jaar. Els en Piet van Herwijnen Johan en Greet Brak Trudy en Henk te Paske Jan Brak Marty en Jan van Walbeek en kleinkinderen. 's Gravenhage, 16 maart 1974. Hengelolaan 290. Bezoek aan de rouwkamer Fred. Hendriklaan 7 dinsdag en woensdag van 16.00-17.00 uur. De rouwdienst zal worden gehouden donderdag 21 maart om 11.00 uur in de aula van 'Oud Eik en Duinen', Laan van Eik en Duinen 38 te 's Gra venhage, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. „Hij zal u rust geven" Mattheüs 1128 In een vast geloofsvertrouwen op zijn Heer en Heiland is heden van ons heengegaan mijn lieve en zorgzame Man, onze Vader en Grootvader Hommo Rikkert Heidema eerder gehuwd geweest met M. van der Meer, op de leeftijd van 78 jaar. Bennebroek: E. Heidema-Dragt Hillegom: R. Heidema L. H. Heidema-Boelhouwer Johan, André, Marjolein, Bart en Caroline Bennebroek: J. T. Pijl-Heidema C. Pijl Hilde en Minke 's-Gravenhage: J. Heidema J. Heidema-Tromp Astrid en Edward Leiden: A. M. Heidema Barendrecht: E. M. Heesen-Heidema H. Heesen Jan-Derk en Minke Bennebroek, 17 maart 1974. Fazantenlaan 2. Corr.-adres: Abeelenlaan 13, Bennebroek. Vader ligt opgebaard in het mortuarium van Huize „Meerleven", Witte de Withlaan 1 te Ben nebroek (ingang achterzijde). Gelegenheid tot bezoek: dinsdag 19 maart van 19.00 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden woens dag 20 maart a.s. om 13.00 uur in de Herv. Kerk te Bennebroek, voorganger Ds. A. van Zuylen, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de begraafplaats aldaar. Daarna is-er gelegenheid tot condoleren in de kerk. Zalig zijn de doden, die in de Here sterven" Heden nam de Here geheel onverwacht tot Ziel mijn lieve Man, onze geliefde Broer, Zwager en Oom Gerbrand Jobannes den Heijer op de leeftijd van 55 jaar. Uit aller naam: K. de Heijer-Groen Scheveningen, 15 maart 1974. Korendijkstraat 145. Gelegenheid tot condoleren maandag en dinsdaj van 19.00-21.00 uur. Geen bloemen. De dienst van Woord en Gebed zal worden gt houden woensdag 20 maart om 14.30 uur in aula van de Algemene Begraafplaats aan Kerkhoflaan, waarna de begrafenis zal plaats vinden. Nog geheel onverwacht is overleden onze Zuster. Schoonzuster en Tante, mevr. J. J. Birkhoff- Henny Tiel: A. C. Stuyvenberg V. M. Stuyvenberg-Henny Katwijk: D. Hus W. A. Hus-Henny Neven en Nichten. 14 maart 1974. Aan allen die met mij en mijn kinderen hebben n» leefd in de moeilijke dagen na het overlijden van Vrouw en Moeder Leuntje Johanna Veerman-Koeta danken wij voor alle steun en gebeden. Jan Veerman Henk Arjen Leo Alwina 's-Gravenzande, maart 1974.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 16