Ornas verkeert in depressie Maasdijk is ritme kwijt in Barendrecht DSO kort voor tijd knock out Knappe overwinning van Rozenburg op koploper Zwervers tl?ps ntal Be Fair udt stand enWNC: 1-0 Regelmatige winst Scheveningen in matige derby: 2-0 DOTO houdt kans in eigen hand MVV haalt voor rust uit Regelmatige winst ARC op SVOW: 2-0 Vrienden-voetbal fees den Otter matchwin ner voor DEVJO: 3-2 Zwaluwen deelt de punten KW UU L 1 ,i DINVEEX Niet alleen de heid van een stevige westen- maar nog meer de totaal ver lénde spelopvatting van de beide ia de ontmoeting Be-Fair-WNC, oorzaak van geweest dat deze Sing geen hoogstaand voetbal heeft ;n zien. Beide ploegen kregen in beginfase, van scheidsrechter Van Linde alle gelegenheid vrijuit te itballen. Het op techniek georiën- e spel van Be-Fair werkte echter 'prikkelend op de spelers van IC, die het middenveld als nie- ftfcifitand beschouwden. Al spoedig (t de Vrijheid' in het spel te [aarden in een nogal chaotisch PI [tbal. De Waardenburgers speelden lelijk fors. De overtredingen waren ook niet van de lucht, geheel mondde zelfs uit in een 'ttwijzing van de Be-Fair-speler Angenent. Na een charge van """""•speler wist Angenent zich meer, te beheersen, nam wraak rerd door Van der Linde het veld rnden. Hoewel Be-Fair offensief de meeste indruk maakte ont- de eerste reële scoringskans WNC. Deze mogelijkheid kwam I vijftiende minuut na een voor- ran Lamie v. d. Vliet waarna it de Ruiter inschoot op keeper die echter fraai redde. Vijf :n later was het Cor Vantriet Ret Koele aanspeelde waarna toemde Barend Tamerus in ésitie bracht, zag echter zijn schot wat 3«de gestopt door keeper Van Oort. thuisclub zocht het vooral op de "ftter flank om zijn aanvallen ge- te te geven. Hierbij bleek telken- Ie de wind roet in het eten te lien. Vaak zeilde de bal dan ook de zijlijn waardoor er geen vaart het spel kwam. In de dertigste uut schoot Be-Fair zich naar een voorsprong. Cor Vantriet kreeg i vrije trap te nemen en plaatste bal diep in de doelmond van IC. Via een WNC-verdediger rolde bal weg van het doel waarop end Tamerus attent reageerde en Fair naar een voorsprong school I). Na deze score voltrok zich het dent waarbij Angenent uit het 1 werd gezonden actieve Jan van Rijn. kreeg na trappen van een W\'C-spe!pr is schoen in het gezicht hetgeen een flink blauw oog opleverde, leidsreehter Van der Linde die hpt !e eerste helft z-ker niet gemakke- heeft genad vei koos in de tweede iode het zekere voor het onzekere trok de touwtje, strak aan. Hoewel ïgeen andere"keus bleef kwam dit s zeker het toch al niet aantrekke- voetbal ten goede. Van der Linde leerde niets meer. de voordeelregel kwam niet rin zijn boekje voor. WNC die een voordeel had daar Be Fair het een andere speler minder moest wist dit echter niet met winst buiten. Jacob de Fokkeert. die aar nogal traag opereerde joed bekijkend zuiver passte, irde vaak De Ruiter en Van iten in de ruimte, maar ook hjer- zijn geen gevaarlijke aanvallen het doel van Be Fair ontstaan, isselde nog een tweetal spelers e wat meer druk op het doel gastheren te scheppen. De iging van de thuisclub liet ech ten steek vallen en voorkeam de jkmaker voor WNC. |r\IR-WNC 1—0 <1—0). 30. Tamèru* 1—0 STEFFEN VINK ■SCHOONHOVEN 10. In een wciniJT lend duel heeft SVPTT tegen Svhoon- juist aan het Jangste eind getrokken loende uitzicht behouden op een zeer eindklassering in het eerste vierde izoen. Overigens viel de overwinning teer mager uit, aangezien het enige int zelfs uit een strafschop tevoorschijn Rick Wagner mocht die na een van de goed leidende scheidsrech- bemitten. Het verdere gedeelte van e helft was het aankijken nauwelijks ;n dar trieste gebeuren werd na de itting van een verlengstuk voorzien. Ter Scholte liep nog een waarschuwing Toch was het een sportieve wedstrijd. )1 t-CAPPELE 20. Capelle heeft concur- Be Fair middels een onverwacht verlies Lyra een grote dienst bewezen en telf vrijwel uitgeschakeld inzake een tueel kampioenschap in de vierde klas ""it karaktervolle Lyra was in de eerste al niet de mindere en onderstreepte onder andere door een geschapen kans Voskamp. Capelle-doeiman Van Vliet bi) d-.e gelegenheid evenwel nog te Maar hij was na twintig minuten was de wedstrijd vrij gelijkopgaand |»pen. maar daarna was Lyra constant ktr. Het resulteerde uiteindelijk ln een tdè göal. dié "Van Schle na een half uur zijn rekening nam. Arbiter Llevaart ie goed. .SPORT HLl.i 1UBRUGGE Trainer A. Zweeris Koudekerk heeft het bestuur van voetbalvereniging Woubrugge doen leri. dat hij aan het eind van de inde competitie bedankt als oefen- «ster van deze vereniging. Hij is zodanis in dienst geweest vanaf 2 en in deze periode promoveerde lste elftal naar de 4de klas van de VB. DEN HAAG Ornas is zaterdag door Scheveningen naar een re gelmatige nederlaag gespeeld. Voor de pulillen van trainer de Rijk betekend deze nederlaag op nieuw een stap in de richting van de fatale grens tussen de vierde klasse en de afdeling. Bij Ornas- Scheveningen waren letterlijk al le bestanddelen aanwezig, die een wedstrijd nodig heeft om het pre dikaat 'slecht' te verwerven. Naast de harde wind, die goed voetbal al bijna onmogelijk maakte, was daar scheidsrechter Mast, die herhaaldelijk met beslissingen voor de dag kwam, die op zijn zachtst uitgedrukt aan vechtbaar waren. Hoofdoorzaak van de zeer matige partij voetbal was echter wel het falen van Ornas en Scheve ningen zelf. De climax in deze malaise werd vijf minuten voor tijd bereikt, toen Adrie Verwey een aan Ornas toegekende strafschop meters over het doel van Gerard van Roon schoot. Aanleiding voor het toekennen van deze 'elfmeter' was voor arbiter Mast een in het strafschopgebied struike lende René Heidenreich. Schevenin gen bleef door het missen van deze penalty gevrijwaard van een benauw de slotfase. De ploeg van trainer Schreurs, die vorige week juist zijn contract met de Scheveningers ver lengde, stond op dat moment name lijk reeds met 02 voor, door doel punten van Maart van Duyn, voor rust en Simon den Hertogh na de pauze. Het openingsdoelpunt van van Duyn dat na ruim een half uur tot stand kwam, was voorafgegaan door een openingsfase waarin nog van aan vaardbaar voetbal sprake was en waar in Scheveningen als eerste dicht bij een doelpunt kwam, toen Arie Harte- veld, hard en zuiver inschoot, Ewald Schrader, met Heidenreich de betere spelers bij Ornas, verwerkte het schot van Harteveld echter bekwaam. De enige kans voor Ornas ontstond bij ROZENBURG Tevreden met een dubbelblank gelijkspel leek Zwervers in de returnmatch te gen Rozenburg de negentig minu ten vol te freewheelen. De blauw roden vormden als ploeg een wat beter geheel dat het op den duur wat verward en onsamenhangend aanvallend Rozenburg dat in fei- DOTO—ZCFC 3—2. DOTO heeft in een sensationeel duel een theoretische kans op promotie naar de eerste klas behouden. Na een van spanning en sensatie zinderend duel bleken de Pernissers met 3—2 juist aan het langste eind te trekken. In de eerste helft speelde DOTO met de wind in de rug een dat leidde pas élf minuten voor rust tot het eerste doelpunt. Nadat Polderman al vrij voor doei had gemist en Arie Verboon na een half uur de lat had geraakt, was het toen dezelfde Verboon, die uit een voorzet van Maarten Polderman raak schoot: 10. ZCFV duidelijk de bete re ploeg. Een kogel tegen de lat van Evenblij .illustreerde dat al gauw. Maar het was wel DOTO dat bij een uitval de voorsprong vergrootte. De Lange was bij die gelegenheid de schutter. Toch kwam ZCFC weer knap terug. Na negentien minuten resul teerde dat in het eerste tegenpunt van Meijer, die koppend de roos trof en kort daarop was het Evenblij die via een penalty de partijen op gelijke voet bracht. Maar in de slotfase zorg de Polderman nochtans voor een Per- nis-feestje, door een fout van de ZCFC-doelman af te straffen. Sportie ve wedstrijd, die goed 'geleid door Henk van Driel. ZUIDLAND—ZUID VOGELS 2—0. In een zeer atractief treffen heeft Zuid- land het laag geklasseerde Zuidvogels duidelijk terug gewezen. Het is slechts Zuidlands fout geweest, dat het ruimer afstand van het overigens lang niet onverdienstelijk voetballen de Zuidvogels had moeten nemen. Zuidland kwam in zijn beste helft aan de complete produktie. Na achttien minuten mocht Henk .van Kempen van de goed leidende scheidsrechter Do Looper een penalty benutten, na dat Visser in het strafschopgebied hands had gemaakt. Twee minuten voor rust besliste Piet Bevaart in feite de wedstrijd door op schitteren de wijze van 35 meter afstand doel- men Snel te passeren. In de tweede helft had de wedstrijd een meer gelijk opgaand karakter, met dien verstan de dat Zuidland toen voornamelijk via countervoetbal gevaarlijk was. Niet minder dan 750 toeschouwers waren er getuige van. een indirekte vrije trap binnen het 16-meter gebied. Heidenriech schoot de door Benno van Berkum aangegeven bal echter in de Scheveningse muur. Na de treffer van Van Duyn, die zijn inswingende corner door iedereen ge mist, achter Schraver zag verdwijnen, zakte het spelpeil nog verder. Eén van de oorzaken hiervan was onge twijfeld het feit dat trainer De Rijk van Ornas nog voor rust een dubbele wissel in de verdedigingslinie toepas te. Jan de Gelder en Bert Wolbersen wisselden respectievelijk met Arie de Ruiter en Leo Gerrits. Gevolg van de ingreep van de Rijk was dat in het tweede bedrijf zowel de verdedigingslinie als het midden veld door verschuivingen ingrijpend waren gewijzigd, waardoor Ornas nog onsamenhangender speelde dan in de eerste drie kwartier. Toen Simon den Hertog na zestien minuten uit een pass van Maart van Duyn dan ook de stand op 02 bracht, was de strijd beslist. Verwey kon hierin zelf van de pe naltystip geen verandering meer in brengen. ORNAS-SCHEVENINGEN 2 (O—li. 32. Van Duyn 01. 61: Den Hertog 02. Scheidsrech ter: Mast. Toeschouwers 130. ORNAS: Schrader, de Gelder (De Ruiter). Wolbersen (Gerrits) Buitelaar, van der Bliek, Bakker. Verwey, De Jongh, Van Berk. Heidenreich en Zegwaard. SCHEVENINGEN: Van Roon, Mooijman. J. Tuit, JTurfboer._ Verbaan. Van Duyn. Van Tuit (Jansen), Harteveld Een fragment uit de derby tussen Ornas en Scheveningen. te voor de laatste kans op het kampioenschap van klas 3A vocht. Dan met nog negen minuten te spelen een verrassende wending. Op rechts nam Euser een hoekschop, waaruit een fel belaagde keeper Slobbe de bal slechts kon aantippen. Voordat hij zich realiseerde wat er nadien gebeur de lag dankzij een fraaie kopbal van Jaap du Pon de bal in de touwen. Grote vreugde uiteraard aan Rozen- burgse kant waar men zonder bijzon der schokkende ontwikkelingen de be reikte score tot het einde toe hand haafde en dus deze sleutelmatch met 1-0 won. Met steun van de harde wind was Rozenburg voor rust wel het meest in de aanval geweest maar het had zich in die periode weinig, eigenlijk te weinig kansen weten te scheppen ook al omdat men gewoonweg vergat te schieten. Daar stond tegenover dat een sterkere middenveldbezetting door De Zwervers het roodgele voor nemen om een snelle beslissing te forceren geducht dwarsboomde. Met Cor van Seters aan de bal, dreigde er een. paar keer gevaar maar zijn spel- kwaliteiten waren al genoegzaam be kend om niet door zijn tegenstanders extra in de gaten te worden gehou den. Uit een voorzet van Lodder kop te v. d. Graaff eenmaal rakelings naast maar dat was voor Rozenburg- goalie Molendijk dan ook alle gevaar uit ae eerste speeThelit. Na de doelwisseling wekte Zwervers even de indruk met het schieten een beter gebruik te zullen gaan maken van het windvoordeel maar dat was slechts schijn omdat Rozenburg nu nadrukkelijk het initiatief voor zich opeiste. In de eerste vijf minuten waren er al kansen voor De Lange, Van Seters alleen voor Slobbe en voor Oostdijk maar allengs boette dit offensief aan kracht in. Oostdijk wisselde met Westbeek en al bleef Rozenburg met de nu veel overtredin gen makende Euser op het midden veld uiteraard proberen een beslissing te forceren, de gouden treffers van Du Pon kwam toch als een verrassing. In de slotfase toonde De Lange zich een nuttige stoorzender op het mid denveld, kreeg De Zwervers plotseling veel haast maar liet Rozenburg zich de zege niet ontgaan al liep Hecker wegens het ten val brengen van de oprukkende Heiden wel tegen een officiële waarschuwing van arbiter Breugel op. Deze Zwijndrechtse arbi ter hield het spel terecht kort en haalde ondanks wat schoonheidsfout jes een ruime voldoende. Rozenburg miste de geblesseerde Huizing en Zwervers moest het zonder rechtsback Eijfferts stellen, die de voorkeur aan een wintersportvakantie had gegeven. Hij werd door (linksbuiten) Rikaart goed vervangen. Zes a zevenhonderd toeschouwers zagen een duel dat voor al door de spanning van begin tot einde boeiend was. ROZENBURG; Molendijk. Dogeltng, Euser. Westbroek en Doorduin: M. Hecker, Van Seters en Kuiper; Oostdijk. De Lange en du Pon. DE ZWERVERS: Slobbe; Rikaart. Heiden. De Weerdt en Donker, Vos, De Hek en Stok; Van der Graad, Wilstra en Lodder. Hans de Lange bezorgt Zwersvers' doelman Slobbe problemen. De Weerdt (links). Vos en Hecker ('rechts; kijken aandachtig toe. BARENDRECHT Barendrecht, de laatste iveken door een reeks van nederlagen steeds dichter bij de fatale laatste plaats aangeland, liet in het soms pittige duel tegen het hoger geplaatste Maasdijk blijken niet in de onderste regionen thuis te horen. Onder het spiedend oog van toekom stige trainer Daan Den Bleijker, won nen de gastheren dan ook verdiend met 2—0. In het prille begin zag het er helemaal niet naar uit dat Baren drecht met de volle winst zou gaan strijken, want aanvankelijk had Maas dijk het beste van het spel. De spe lers van Maasdijk vonden elkaar wat gemakkelijker in de combinatie en vooral de acties via rechtbuiten C. Hordijk stelde de thuisclub voor gro te problemen. Reeds in cle vijfde minuut miste hij ternauwernood voor keeper Kooiman. Deze had overigens een onzekere start want bij enkele harde schoten van de voorwaartsen van Maasdijk bleek hij niet altijd klemvast. Barendrecht had in de 12e minuut over geluk niet te klagen toen bij een hoekschop van Maasdijk een inzet van Voogt op dè doellijn werd gekeerd. De thuisclub wist zich via de grote- rust-brenger Rinus Leeuwenberg en kele malen te ontworstelen aan de druk van Maadijk, waarbij al rap bleek dat de bezoekers moeite hadden zich op het zware veld staande te houden. Na ongeveer een half uur spelen waarin Barendrecht bijna niet gevaar lijk was geweest wist Frans Slinger land (nadat hij enkele minuten daar voor alleen voor doelman Staalduinen faalde), te profiteren van een misser van aanvoerder Hogendam: I0. Een belangrijk doelpunt voor de thuisclub, want dit stimuleerde tot beter spel. Maasdijk geprikkeld door de opgelopen achterstand probeerde alles om terug te komen, maar ue nodige rust in het spel ontbrak. De achterhoede van Brendrecht g/eep steeds resoluut in en gaf de voor waartsen van Maasdijk weinig moge lijkheden om gevaarlijk te worden. Maasdijk dat na de wisseling Vos voor II. Hordijk liet opdraven kreeg dire minuten na de rust de volgende tegenslag te verwerken. Want een fraaie combinatie van Barendrecht op rechts, kon niet worden onderbroken en via voorzet van Hennie van der Linden kopte Frans Slingerland feil loos in: 20. Maasdijk zette nu alles op de aanval, maar het ging allemaal te onstuimig om de verdediging van de thuisclub te verontrusten. Trainer Piet Wikcel hierover: 'Wij hadden nog meer van het aandringen van Maasdijk moeten profiteren'. Ge durende de laatste fase van de strijd probeerden beide ploegen door enkele vervangingen nog verandering in de stand aan te brengen. Bij Barendrecht werden Hennie van der Linden en Frans Slingerland vervangen door Arie Koedood en Kees van der Meer en bij Maasdijk De Zeeuw, door Lie- vaart. Hetgeen niet gelukte. Maasdijk bleef tot het einde aanvallend spelpn en Barendrecnt counterde bekwaam. Bijna werd het nog 30 toen vlak voor tijd Kees van der Meer rakelings naast schoot. Het af en to-' grimmige duel hield scheidsrecht."- It. J Dammers voort reffelijk ni d? hand Scheidsrechter R J. Dammers. Toeschouwers BARENDRECHT: Kooiman. Damman. Poel. van der Hoek. Van der Velden. Va;, der Linden (Koedood). Leeuwenburg. Rosier, Van Luljken. Sllnderland (Van der Meeri, en Van Houten. MAASDIJK: Van SUalduinen. Van der Siok Visser. Hogendam. Haring, de Zeeuw. Llev- aard. J. Hordijk. Van den Hout. C. Hordijk. Voogt en H. Hordijk (Vos). MVV-ME LI SS ANT 3-1. In Maasland werd MVV-Melissant door de thuis club al in de eerste helft beslist. Nadat Van Buuren al in het prille begin een dot van een kans had gemist, was het De Munnik, die MVV na een kwartier aan de leiding bracht. Vijf minuten later maakte dezelfde sueler er 2-0 van. Vervolgens miste Melissant na een goed half uur de kans op een tegenpunt, toen Mijn- ders een penalty miste, nadqt Jansen een overtreding binnen dc beruchte lijnen had begaan. En die klap werd nog van een verlengstijk voorzien, toen Lagerwoij in ri e zelfde minuut aan de andere kant wel raak schoot. MVV bleef in de tweede helft de betere ploeg. Toch was het Huib Klink die voor Melisant de eer bren gende tegengoal scoorde. Sprtief duel, goed geleid door arbieter Dc Mol. ALPHEN AAN DE RIJN Bijna 300 toeschouwers zijn zaterdag getui ge geweest van een levendige semi- derby, tussen ARC en SVOW. Dc ploeg van trainer Bekkering had in Oude Wetering met 31 gewonnen en moest nu rnaar weer trachten waar te maken dat ARC sterker is clan de pupillen van trainer Vessies. Welnu, het is op deze winderige middag over duidelijk gebleken: de cijfers waren 20. maar de in blauw-witte kleuren gestoken Alphenaren hadden voor hetzelfde geld met 30 of 40 kun nen winnen, ijverig werd er gewerkt en het samenspel was soms zeer goed en cle beide doelpunten waren van 'grote klasse'. Grote klasse was het doelpunt van Anton Bakker, gescoord uit een ka nonskogel' toen hij in de vierde mi nuut de bal op rechts kreeg toege speeld van Jan de Jeu (10). Van nog grotere klasse zou het doel punt van de hard werkende Nootje Maranuanaya geweest zijn maar in de 13e minuut kopte hij de bul na een voorzet van Anton Bakker, vallend in het zijnet. De tweede treffer van ARC raag ook met grote klasse betitei I worden, want Jan dc Jen ontving de bal halverwege de tweede helft van Dik van Veen. omspeelde handig Kok Turk en schoot hard en iaag 2—0 langs de verbouwereerde doelman Pim Tol. Was het dan allemaal ARC wat de klok sloeg? Neen, dat was het niet maar SVOW kon geen enkele keer eon vuist maken en dc scbrnrse uit vallen van Muys, de behendige Rinie van der Wetering en Hans van Zuilen hadden weinig te betekenen en het kostte aanvoerder Pim de Jong weinig moeite om de voorhoede van de Rood zwarten een halt toe te roepen, bo vendien was keeper Cor Pronk in goede vorm, al kreeg hij het zelden erg moeilijk. Door de vele aanvallen van ARC moes ten Piet Pccht en de zijnen zich wel defensief insteilen en kreeg do thuis club vrij gemakkelijk het middenveld in handen. Door te Overhaast spel bleef meer succes voor ARC voorlopig uit en konden de gasten het heft daarna zelfs tijdelijk overnemen. Rinie van der Wetering kreeg in de 25e minuut een geweldige kans toen Kees van Leeuwen de bal verkeerd kopte en van der Wetering vrij voor Prook kwam. schitterend door de Al- phense goalie dc bal uit de hoek al had hij daarbij het gèjuk op zijn hand ln de 44e minuut redde invaller Frans van Triet op de doellijn en voorkwam zo de gelijkmaker Na de thee nog steeds een schuin over het veld staande wind, die SVOW iets in de rug had, maar toch was er weer ARC dat de iakens uit deelde en de verdediging van SVOW bergen werk liet verzetten. Hans van Nes kreeg het daar druk mee maar loste menig probleem vakkundig op. In de tiende minuut schoot Jan de Jeu na goed aangeven van Maranua- nava de bal in het doel, maar terecht floot de uitstekend leidende arbiter van Suntomaartensdijk. Een kogel van Frans van Triet werd door Pim van Tol schitterend weggestompt, maar in de 25e minuut had Jan de Jeu toch wel succes en van Tol had nu geen schijn van kans: 20. Het bleef span nend. vooral in de 41e minuut toen een combinatie tussen Maranunaya Jan de Jeu en Gerard Gesman, door laatstgenoemde met een geweldig hard schot werd besloten waarbij de bal rakelings over de lat ging. Een leuk en sportief duel, dat volko men verdiend door ARC werd gewon nen. ARC-SVOW 2—0 (1—4)). 4 Bakker. 70: De Jeu 2—0. ARC: Pronk, van Leeuwen 'Gesinam De Jong. Van Duyn. Boesveld. Vonk. Boevee. Van Veen. Bakker (van Triet). De Jeu en Maranuanaija. VSOW: van Tol. Vreeken. Van Nes. Turk, l Pechl. van Heek. Gortzak. J. Pecht. Muys. van der Wetering, van Zuilen (Riedijk). QUICK BOYS-I JMU! DEN 0—3 <00Ton Verschoor 01. Oldenburg 02. Spaans 03 Het tegen de eerste klas aanlelnende IJmui- den liep Quick Boys na rust volledig onder de voet. KATWIJK-MONSTER 3—1 (2—1). Van de Bos 01. De Vreugd 11. Van Beelen 21. Rients 31. J. Haasnoot 41. H. Schaap 5 1. Bijna derdeklasser maakte een sterke indruk. VGRAVENZANDSE SV-SSS 1—2 (0—I). Nool enboom 0—1, Blom 02, Koole 12. Leuk oefenduel, waarin van krachtsverschil geen sprake was. STELLENDAM-BOLNES 2—0 (1—0). C. Brink man 10, C. Brinkman 20. Stellendam was !n de tweede helft de betere ploeg, na een gelijkopgaand eerste deel. NBSVV-OUDEMAAS 2—1 (0—1). Glelcn (Peni 0—). De Wolff 1—1. Kievit 2—1. NBSVV gaf enkele Jeugdspeler met succes een kans. WIT ZWART en VEEN deelden de punten niet elkaar ln Sprang Capelle. Het werd 1 BARENDRECHT-.MAASDIJK 2—0 (1—0). 32. Slingerland l—O. 4S. Slinderland 2u. ETERMEER In een spannende taoeting. die een sensationeel slot i«g. is DEVJO met het kleinst 'gelijke verschil dc baas gebleven ér het laag geklasseerde DSO: 2-3. zege van het Voorburgse DEVJO '2 worden gezien als 'een beloning ör iets' beter spel en een goede "passing bij de weersomstandighe- Daaraan moet échter onmiddel- worden toegevoegd, dat de Voor- rgse bezpekers meer geluk hadden gastheer DSO, dat overigens best - eep P.aar punten had kunnen 'ruiken. l was geen ontmoeting die een 'i peil bereikte. De grootste handi voor beide vierde klassers was de affc wind, die hoge eisen stelde dc techniek. Vaak waren die ci te hoog. hetgeen onder andere *k uit een groot aantal missers, sses die ij de tegenstander uit- 'ndden of waaruit de bal over de 'ijn rolde. DEVJO, dat voor de rust t de wind in de rug speelde, was nvankelijk wel sterker dan DSO, Wan vele aanvallen op buitenspel strandden. De treffer waarmee DEVJO na tien minuten de leiding nam was een cadeautje van DSO-doelman Dart Spie- gelaar, die een schot van Luuk Ver- weij onvoldoende keerde, waarna Klaas de Winter weinig moeite had om zijn club een voorsprong te geven: 0-1. Tijdens een van de vele DEVJO-aan- vallen die hierop volgden kreeg keep er Spiegelaar nog ruimschoots de ge legenheid om zich te rehabiliteren, al had hij wel geluk toen Klaas Groene- berg de bal na 20 minuten tegen de paal van het DSO-doel knalde. Gelei delijk slaagde DSO er daarna in om het spel le verplaatsen waarbij ook reeds spoedig de kans op de gelijkma ker kwam toen de DEVJO-doelman de bal buiten het strafschopgebied op raapte. Terecht kende scheidsrechter X. van Rij (Oegstgcest) een handsbal toe. Het harde schot vloog echter via het DEVJO-muurtje naast. Het was slechts een kort uitstel. Tien minuten voor de pauze gaf de DEVJO-aanvoer- der Huib Stel namelijkeen slecht voorbeeld van sportiviteit door een tegenstander aan zijn shirt te trekken. DSO-middenvelder Piet van Rampen hout nam de vrije schop razendsnel en voor DEVJO gelegenheid kreeg het gevaar te beseffen had Dirk Huur man de gelijkmaker reeds in het doel geplaatst: 1-1. Ondanks zwakke momenten ïii de de fensie kon DEVJO toch nog met een voorsprong gaan rusten. Een voorzet van Arie de Kruijk wérd namelijk grandioos gemist door DSÖ- verdedigers hetgeen Klaas Groenen- berg een gemakkelijk kans bood om keeper Spiegelaar voor dc tweede maalte passeren: 1-2. Een mogelijkheid om de zege voor de pauze zeker te stellen ging verloren toen Klaas Groeneberg alleen voor het DSO-doel kwam en de bal toch nog tegen de keeper schoot. Met steun van de wind is DSO na rust bijna voortdurend in de aanval ge weest. In die periode bleek dc defen sie van DEVJO echter heel wat te kunnen weerstaan, terwijl de zeldza me uitvallen van de Voorburgers ech ter te gevaarlijk waren om DSO niet tot voorzichtigheid te manen. Na gedurende 40 minuten elke aanval te hebben afgeslagen ging DEVJO vijf minuten voor het einde toch nog door de knieën. Op fraaie wijze kopte de naar voren gekomen Engel Akker mans de gelijkmaker in het net: 2-2. En juist toen DSO van plan bleek om met een hevig slotoffensief de volle winst te pakken, kon Kees den Otter na een verrassende uitval kort voor het eindsignaal toch nog het niet meer verwachte winnende doelpunt voor DEVJO scoren: 2-3. DSÖ-DEVJO 2—3 (1—2) 10 De Winter 0—1 33. Huurman 1—1. 40: Grnenenbure 12. 85 Akkermans 2—2 88 Den Otter 2—3 Toe schouwers 300 DSO: Spiegelaar: a de Werk. Akkermans. Brlnksma. Douw: m Sulken. Van Kampen hout. van der Heuvel; v. Overduin, Huur man. Oudshoorn. DEVJO: Wagener: a Verwey. Spaan. spek. L'ffen; m. den Hartog. Weert. Den Otter, v, Groenenberg. de Winter. De Kmljk. HENK VAN DER WERFF ZWALUWEN—DINTELOORD 1—1. Het duidelijk resultaatvoetbal etale rende Dintcloord is bij Zwaluwen in Vlaardingcn in zoverre geslaagd, dat het één punt aan dc wedstrijd heeft overgehouden. Dat dankte het dan niet in hel minst aan de toch weinig positieve speelwijze, dat het vooral in de eerste helft op dc grasmat legdp. Met kunst en vliegwerk bleef het toen overeind. Derhalve enige perspectief voor na rust, aangezien het toen windvoordecl kreeg. En het zag er voor Zwaluwen allerminst florissant uit, toen Duivelaar de Brabanders al na twee minuten aan de leiding bracht. Zwaluwen antwoordde nog of- fensicver na die tegenvaller en dat resulteerde na een goed kwartier in de gelijkmaker. Henny Kuiten nam die na een 1-2 met Rrussé voor zijn rekening. Zwaluwen heeft daarna met man en macht nog voor de winnende goal gestreden, maar het defensief sterke Dinteloord gaf geen krimp meer. Vooral doelman Reuvers van Dinteloord maakte een goede indruk. Zeer goed leidende scheidsrechter Bie zen. Uitblinker doelman Reuvers van Dinteloord heeft het nakijken. Hen ny Kuiten (rechts) en bezorgt Zwaluweu de gelijkmaker.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15