Illegale alkoholstokers vooral in zuiden actief DS'70\keert zich af van 'vernielende' polarisatie 1 Iraanse ambassadeur -terug naar Teheran- boos op Nederland ADVERTEREN DOET VERKOPEN op weg inde TE PAARD! GEMEENTE ZOETERWOUDE BEKENDMAKING Verhuizingen Jan van Duurt Mercedes-Benz HS TROUW kW.VK'lLl Mi ,k,i ,.i i\AKT 1974 Li Sfeer (nog?) niet hard-crimineel Werk niet zonder gevaar Van onze correspondent EINDHOVEN Illegaal gestookte alcohol is zowel in Nederland als België een veel gevraagd artikel. Derhalve wordt er grof geld mee verdiend. Een stoker brengt wekelijks al gauw zevenhonderdvijftig gulden mee naar huis. Afgelegen Schuurtjes worden gehuurd voor bedragen die schommelen tussen /enkele honderden tot soms wel vijftienhonderd gulden per week. Öe grootste winst wordt echter ge maakt door de eigenaar van de stokerij, die, afhankelijk van de ca paciteit, elke week tien- tot twintigduizend gulden in zijn zak kan laten glijden. Wordt de alkohol ^bovendien in eigen beheer aange lengd tot verhandelbare sterke cy-ank, dan is de winst zeker eens zo hoog. Dat het stookproces niet zonder geva ren is, blijkt wel uit de cijfers van vorig jaar. Drie stokerijen vlogen in brande De meest tragische was die in het Limburgse Wittem. Toen de brandweer de uitgebrande resten uit elkaar trok vond men de stoffelijke overschotten van twee stokers, een Belg en een inwoner van Eindhoven. De laatste brand deed zich voor in Westelbeers, waar de stokerij met en kele enorme explosies uit elkaar klap te Illegale alcoholstokerijen komen over wegend voor in Zuid-Nederland. IncJ- denteel wordt er een aangetroff&i boven de grote rivieren, zoals vorig jaar in Coevorden, maar de grote klappen vallen toch wel in de zuiap- lijke provincies: Weert, Roggel, Vdr- stenbosch, Someren, Wittem, Waalre. Eersel, Bladel, Oostelbeers en begin dit jaar Westelbeers. Zo verwonder lijk is dat niet als men romantische verhalen wil geloven, die vertellen hoe het stokersgilde is voortgekomen uit de vroegere smokkelaars, die vele roei jaren geleden brodeloos werden tfoen CaDQCltöit er niets meer te smokkelen viel. Opmerkelijk is, dat de verhouding tussen de douane-recherche, die belast is met de opsporing en de stokers over het algemeen goed is. Er heerst, nogmaals op een enkele uitzondering na misschien, geen harde criminele sfeer, zoals die er is bijvoorbeeld tussen de veldpolitie en de /huidige stropersbenden. Douane-recherche noemt houding justitie 'slap'' Of dat zo zal blijven is echter de vraag, temeer daar men steeds meer de indruk heeu te maken te hebben met enkele A-ote syndicaten, die de stokerswerela beheersen. In die rich ting wiüen ook duidelijk de rpcente diefstalen van volgeladen suikerwa- gens^ie enkele dagen daarna ergens in Brabant leeg werden teruggevon den. Nu door de suikerfabrikanten beloningen zijn uitgeloofd die deze diefstallen moeten tegengaan, ter-ijl ook de veiligheidsmaatregelen zijn verscherpt, ziet het er naar uit. dat de houding van de stokers zal 'verhar den'. De diefstallen zijn ongetwijfeld het gevolg van maatregelen van de suiker fabrieken, die het de stokers vrijwel onmogelijk maken grote partijen sui ker op te kopen. Omdat dit echter een van de belangrijkste grondstoffen is voor de alcoholbereiding moet er suiker komen, hoe dan ook. De eerste stokerijen werden nu al weer jaren geleden aangetroffen in ^België. Omdat de straffen daar echter veel hoger zijn dan in Nederland en de justitie er bovendien veel feller is gebeten, op stoke j en iedereen, die ermee te maken heeft, werden al snel de activisten overgeplaatst naar de andere kant-van de grens. In Nederland .is het niet strafbaar alcohol voorhanden te hebben. Men is niet eens verplicht om aan te tonen waar het spul vandaan komt. In Ne derland is men aHeen strafbaar als men betrapt wordt i^et een bedrijfs klare stookinrichting.. Het in losse onderdelen vervaardigen van bijvoor- G6hUUrCl beeld de stookkolommeh kan dus zon der meer ergens in een\schuurtje of Een stokerij ziet er meestal eender uit. Alleen de capaciteit varieert sterk en kan uiteenlopen van twee- tot vierduizend liter hoogwaardige alco hol per week. De capaciteit is voor een deel afhankelijk van de ruimte waarin de installatie staat opgesteld. Hoe kleiner de ruimte, hoe kleiner de capaciteit, die wordt bepaald door het aantal gistingsbakken dat men kan opstellen. Om dit aantal zo groot mogelijk te maken is niets de stokers te gek. In Westelbeers werd zelfs onder de schuur een soort keldertje gegraven, waarin weer enkele bakken konden worden geplaatst. Het stookproces begint in de gistings- bak. Hierin worden tweeduizend liter water gemengd met driehonderd kilo suiker en dertig kilo gist. Deze oplos sing blijft drie dagen ongemoeid staan, om daarna te worden overge pompt naar de eerste stookkolom. Hierin wordt de vloeistof opgewarmd met drie of vier gasbranders. De damp condenseert bovenin de kolom en wordt meestal via een vergaarbak overgepompt naar een tweede, veel hogere stookkolom. Daar vindt het zelfde proces plaats. Opnieuw verhit ting en condensatie. Met de hoogte van de kolom stijgt de uiteindelijke kwaliteit van de alcohol, die eenmaal afgetapt wordt opgevan gen in onschuldig uitziende plastic vaten. Het overblijfsel is een vies stinkende vloeibare drab, die moet worden afgevoerd. De reuk hiervan is een groot aantal stokers fataal gewor den IV» moeet inowiioino j\l onnAtifls worden uitgebroed om de stank te verdoezelen. In Westelbeers werd een mestvaalt aangelegd bovenop de afval put. In Waalre werd een enkele hon derden meters lange slang dwars door een weiland ingegraven, zodat uitein delijk geloosd kon worden op een grote afgravingspias. Zoals gezegd zien vrijwel alle stokerij en er eender uit. Een eng boeren- schuurtje of in sommige gevallen zelfs alleen maar een deel daarvan, waar duidelijk met de ruimte is ge woekerd. Overal staan balen suiker opgetast, tussen en tegen de gistbak- ken. Dominerend zijn altijd weer de twee stookkolommen, die vooral de laatste tijd een meter of meer de grond zijn ingegraven om een hogere condensatie'pijp' te kunnen realiseren. weten. Steeds wordt bij ontdekking hetzelfde verhaaltje opgedist, wat een van de mensen van de douane-recher che de opmerking ontlokte 'Het lijkt wel of de bazen achter de stokerijen met stenciltjes werken, waarop pre cies staat vermeld wat aan de politie en aan ons moet worden verteld'. Uitgangspunt bij elke verklaring is het feit, dat de boer van niets weet, niets gemerkt heeft, niets geroken heeft, kortom helemaal niet weet, dat er in zijn schuur iets gebeurt. De verhuur werd in alle gevallen beklon ken in het donker, op het erf, zodat de boer geen beschrijving kan geven van zijn huurder. Meestal wordt het een lange magere of een korte dikke. In alle gevallen werd verteld dat de schuur gebruikt zou worden om een tijdlang wat materiaal op te slaan. Let wel, onschuldig materiaal waar helemaal geen luchtje aan zou zitten. Deze transactie heeft, in alle gevallen ongeveer drie weken geleden plaatsge vonden en sinds die tijd taal noch teken van de huurder vernomen. Ui- te-aard is er ook nog geen huur betaald. Dat in sommige gevallen kei hard kon worden aangetoond, dat de stokerij al veel langer in produktie moest zijn deed aan al deze bewerin gen geen afbreuk. D? boer wist van niets en daarmee basta Een doorn in het oog van de mannen van de douanerecherche is de slappe houding van de justitie met name in het arrondissement Den Bosch. De stokers gaan met bijzonder korte straffen naar huis, om nog maar niet te spreken van de straffen die de verhuurder» van de schuurtjes krij gen. De douanc-recherche l'gt in veel ge vallen nachtenlang op de loer om de stokers op heterdaad te kunnen be trappen. Wekenlang wordt er soms gepost om de gangen van in stokers kringen bekende figuren na te gaan. En wordt er dan met succes een invai gedaan, dan moet de douane-recherche de stokers na zes uur verhoor laten gaan, omdat voorlopige hechtenis in Nederland niet is toegestaan. De dou ane-recherche en dan vooral de man nen die dag m dag uit bezig zijn met de daadwerkelijke opsporing is van mening, dat een effektieve bestrijding alleen dan mogelijk is, als de straffen hoger worden, ook voor de mensen die maar zijdelings met het stoken ie maken hebben. Er is onlangs :n de tweed" kamer een interpellatie gehouden over deze straf maat en over het ontbreken van de mogelijkheid tot voorarrest. Minister Van Agt heeft daarop geantwoord dat hij een gevangenisstraf van maximaal twee jaar genoeg vindt. En daar kun nen de stokers en de mannen van J: douare-recherche het voorlopig wee; mee doen SCHIPHOL/WASSENAAR De Iraanse ambassadeur in Nederland, Abbas Farzanegan, die gisteren naar Teheran is vertrokken, heeft dit gedaan omdat hij 'ernstig teleurgesteld' is over de wijze waarop Nederland is opgetreden tegen de Perzisch studenten die twee weken geleden de Iraanse ambassade in Wassenaar bezetten en direct na hun berechtingen in vrijheid werden gesteld. klein fabriekje gebeurenA De douane recherche mag niet ingrijpen. De schuurtjes worden in vrijwel alle gevallen gehuurd van boeren, die elke keer opnieuw zeggen van niets te Met nadruk zei hij bij zijn vertrek op Schiphol niet uit protest terug te gaan. Een verbreking van de diploma tieke betrekkingen tussen Nederland en Iran is dan ook geen prake. Wie de Perzische belangen in ons land behartigt, is overigens nog on- ^••idelijk. Dezer dagen vertrekt ook de rest van uo jipiumaiiche star. x><- enige, die achterblijft, is een niet- diplomatieke employé. Volgens de ambassadeur is niemand aangewezen de diplomatieke banden in stand te houden. 'De ambassade blijft bestaan, maar functioneert niet'. Avonturiers De ambassadeur omschreef de groep jongelui, die zijn ambassade binnen drong, als 'een groep avonturiers, die wellicht in het bezit van Iraanse pas poorten zijn, maar die gezien hun gedrag geen echter Iranezen kunnen worden genoemd'. 'Zij bekladden', aldus de heer Farza negan, onze Sjah, onze regering en hun land, terwijl zij niet op de hoog te zijn van de toestand in hun vader land. Hun leider is pas negentien jaar en nota bene lang niet in Iran ge weest. Hoe kan hij dan weten, wat zich daar afspeelt?' Van onze parlementsredactie DEN HAAG Een buitengejwoon congres van DS'70 heeft zaterdag in Den Haag zich uitgesproken voor samenwerking met andere constructieve partijen. Verder sprak het congres door middel van een motie uit, dat DS'70 zich}afwendt van de vernielende polarisatie van links en rechts. Voor het congres deze motie aannam had dr. W. Drees de fractieleider-in de Tweede Kamer, de meeste andere politieke partijen lafhartig genoen\d. In het noorden of in Limburg pleiten deze partijen immers voor de sprei ding van de rijksdiensten, maar in Den Haag gaan de plaatselijke afdelin gen hier weer tegenin. Deze partijen, zei dr. Drees, durven geen landelijk beleid te voeren. De fractieleider van DS'70 zei te hopen dat de kiezers deze^ lafheid zouden afstraffen. Pikant Partijvoorzitter en Tweede Kamerlid De Brauw. zei in een slotrede tot het congres, dat de kwestie van de CDA pikant begint te worden. Steenkamp heeft als CDA-voorzitter 'verfrommeld van ellende een brief op poten ge schreven'. De heer De Brauw consta teerde dat bij de confessionele partij en een angst bestaat om tegenover het kabinet de verantwoordelijkheid in eigen hand te nemen. Hij zag als een functie voor DS'70 het vormen van een brug tussen de WD en de confessionele partijen. De ware libera len, die zich in de WD van Wiegel niet meer thuisyoelen, kunnen vol gens de heer De Brauw bij DS'70 onderdak vinden. Dr. Drees deed in zijn lange en theoretische rede felle aanvallen op het kabinet van Den Uyl dat 'geen blijk geeft van een duidelijk princi pieel beleid'. 'Bovendien worden de tegenstellingen in het kabinet steeds duidelijker. De linkse drie zoeken sa menwerking met de PSP, de meest anarchistische partij van ons land. Het is een partij die een weerbare democratie afwijst', zei dr. Drees, 'die vergeten is hoe het pacifisme van een vorige generatie, de opkomst van Hit- Ier heeft vergemakkelijkt'. De gematigden in de PvdA komen volgens dr. Drees in de knel. Ed van Thijn, de fractieleider van de PvdA pleit voor duurzame samenwerking met de KVP en ARP. Maar in de provinciale en gemeente wil de PvdA de confessie nelen uitschakelen. Het congres was bijeengeroepen om Iwee partijrapporten over de inko menspolitiek over onderwijs en cul tuur te bespreken. Het kamerlid Ber ger maakte duidelijk dat inkomenspo litiek zich in de eerste plaats richt op het geluk van de mens. Op het ogen blik is het zo. dat inde hoogte van het salaris ook een M deel ligt over de mens als geheel, 'wet zijn alleen de zeer ^begaafden, die zich de luxe van de ahnoede kunnen permiteren. Er zijn echter mensen met hoge inko mens, die weinig presteren en met lage inkomens die veel presteren. De heer Berger noemde het maar arrogant ttan de genieters van hoge inkomens, te denken dat ze werkelijk het recht hebben om veel meer te verdienen dan anderen. Het is maar al te gemakkelijk als je goed wordt betaald, te zeggen dat de ander die minder verdiend afgunstig is. Overi gens kan die andere wel eens terecht afgunstig zijn. De inkomenspolitiek, aldus de heer Berger, mag in geen geval uitgaan van arrogantie en hoog moed. Het tweede kamerlid van DS'70 pleitte tot slot voer een grondige herziening van de belastingstructuur. Op het ogenblik kan immers 70 pet van het nationaal inkomen niet meer vrij wor den besteed. De ambassadeur ontkende, dat het studenten waren. 'Veertien van de vijftien waren uit Duitsland afkomsti ge agitatoren met een lange staat van dienst op dit gebied', ben, dat de verdachten de gelegenheid kregen de heiligheid van de rechtzaal te misbruiken door daarin propaganda iw voor nun leugenacnuge zaak'. 'En van hen heeft zelfs de kans gekregen een kwartier lang leugens te verkondigen over onze monarch'. Straf te licht De ambassadeur vond, dat de verdach ten voor het aantasten van de diplo matieke onschendbaarheid een te lich te straf was opgelegd door hen direct na het proces in vrijheid te stellen. Hun uitgeleiding over de grens noem de hij een farce. 'Sommigen van hen zijn meteen naar Amsterdam terugg- keerd en gaven daar in hotel Krasna- polsky een persconferentie. Dat dit mogelijk is geweest, betreur ik in hoge mate'. Het bestuur van het genootschap Ne- derland-Iran heeft de minister van buitenlandse zaken in een telegram inm ddels gezegd met bezorgdheid te hebben kennisgenomen van de jongste ontwikkelingen in de betrekkingen tussen Nederland en Iran. Het genoot schap 'vertrouwt, dat er van Neder landse zijde alles in het werk zal worden gesteld om de bestaande goe de relaties met Iran te handhaven'. Commentaar van een woordvoerder van buitenlandse zaken in Den Haag: 'We hopen dat ze gauw weer terugko men'. W. MÜSELER Aanschouwelijk rijonderricht Het klassieke hand boek voor ieder die werkelijk goed wil Ieren paardrijden. 6e druk. Met foto's en tekeningen f 19.90 Verkrijgbaar in de boekhandel UVL.J Veen - Wageningen VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Zoeterwoude maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 28 februari 1974 heeft besloten te ver klaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor: a. het gebied, dat globaal wordt omsloten door de Dorps straat, de bebouwing aan de noord-oostzijde van het Watertje, Zuidbuurtseweg, Zwetkade en Dr. Kort- mannstraat; b. het gebied, omvattende de aan de Oranjelaan ge legen percelen, kadastraal bekend gemeente Zoeter woude, sectie B nrs. 2960 en 3274. Genoemde raadsbesluiten (voorbereidingsbesluiten) lig gen met bijbehorende tekening met ingang van 19 maart 1974 voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken,ter inzage. Zoeterwoude, 18 maart 1974. Oe burgemeester voornoemd, DETMERS. Bezinning op het lijden van Jezus KRUISWEG door Dr. Okke Jager Overdenkingen in een eigentijdse vorm over dezeven passieweken met tekeningen van Jac. J. de la Rie In de Hoogtezonreeks. ge bonden f 4.90. In de boek handel verkrijgbaar. ZOMER 8- KEUNINQ WAGENINGEN Gedeputeerde staten van Ziud-Holland maken ingevolge artikel 24, lid 1, van de Wet inzake de luchtverontreiniging bekend, dat door de Gemeenschappelijke Vuilver branding Leiden E.O. te Leiden bij hen een aanvraag is ingediend om vergunning krachtens artikel 22 van voornoemde wet voor haar inrichting tot het verbranden van huis- en grofvuil (stedelijke afvalstoffen) in drie verbrandingsovens op de percelen, kadastraal bekend gemeente Leiden, sectie K, nos. 5001 en 4913 (gedeeltelijk) aan de Gabriël Metzustraat te Leiden. Een exemplaar van de ingediende aanvraag ligt met ingang van de datum van dag tekening van deze openbare kennisgeving, te weten 18 maart 1974, voor een ieder ter inzage in de blibliotheek in het Provinciehuis te 's-Gravenhage en ter secretarie van de gemeenten Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg. Wassenaar, Katwijk, Noordwijk, Voorhout, Noordwijkerhout, Sassenheim, Lisse, Alkemade, Warmond, Woubrugge, Koudekerk aan den Rijn, Alphen aan den Rijn, Leiderdorp, Hazerswoude, Zoeter woude, Leidschendam, Voorschoten, Leiden en Haarlemmermeer. Belanghebbenden kunnen tegen het verlenen van de gevraagde vergunning schrifte lijk bezwaren indienen. Bezwaarschriften moeten worden gericht tot gedeputeerde staten voornoemd en in tweevoud worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Leiden uiterlijk op de tiende dag na bovengenoemde datum. Voorts kunnen mondeling bezwaren worden kenbaar gemaakt tijdens de gehoorzitting, te houden op 5 april 1974 om 16.00 uur in het Stadhuis (kamer 204) te Leiden. Belanghebbenden kunnen in persoon, dan wel bij gemachtigde op de gehoorzitting verschijnen. Gemachtigden, die niet als advocaat en procureur zijn ingeschreven, moeten zijn voorzien van een schriftelijke lastgeving. De gehoorzitting voornoemd zal worden gecombineerd met een openbare zitting als bedoeld in artikel 11 van de Hinderwet. Begrafenisondernem Van der Lui in binnen- en buitenlau Onder garantie. pianofransporli Verwarmde bergplaait voor inboedels. Middelstegracht 36. Leiden - Tel. 25468-241 Telef. 01710-31, Korevaarstraat Leiden - i«j/ zuinig van huis uit inde serie lichte vrachtwagens, typen LP608-LP913.biedt Mercedes-Benz u een uitge breide keuze. Met 4 en 6 cilinder dieselmotoren van 85 of 130 DIN-pk. Met een bruto laadvermogen van 4 tot 6 ton. Hoge topsnelheid. Informaties worden u verstrekt door: Automobielbedrijf ADRI MULDER B.V. Rijnsburgerweg 86b RIJNSBURG telefoon: 01718-13468 personeel gevraagd Tielemans Kapsalons vraagt: EEN EERSTE KAPSTER of KAPPER. Voor de herensalon: een modern werkende HEREN KAPPER. Vakantie-afspra ken wordt rekening mee gehouden. U wordt gehaald en gebracht Sollicitaties: Damlaan 58. Tel. 01761- 3325, Leidschendam. Gevraagd een Halfwas Brood-Banketbakker en een 3e bediende banketbakker. Aanmelden Tijsterman, Lange Vaart 30, Rijnsburg. Tel. 01718-13291. HL2 Ter aanvulling van ons team medewerksters voor het schoonhouden der kan toorruimten zoeken wij een FLINKE VR. KRACHT voor maandag t.m. vrijdag avond van 1&-20 uur. Sala ris 270,24 p.m. 7 pet. va- cantiegeld p.j. Sollicitatie Zendingsbureau Oegstgeest na tel. Afspraak (bureau uren) 01710-52940, toestel 44. Hnn T. k. grond met aanlegstei gers voor weekendboot of klein jacht speedboot met motor en ijzeren roei boot. Tel. 01710-26902. HL8 onderhoud en reparatie KUNSTGEBITTEN- REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Dag., beh. zat., van 8-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19-19.30 uur. Fa. v. Bergen Henegouwen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 20794. HL9 WASSERIJ 'OZON' voor uw was, chemische reini ging, partijen, jassen, overhemden, overalls, kleding, reparatie, stoppa ge, suède reiniging, enz. Vraagt inlichtingen. Tel. 22675. SCHILDERSBEDRIJF Voor al uw behang-, wit- en schilderwerk, synthetische muurverven Tijdens de wintermaanden 20 pet. korting. Erkend schil dersbedrijf sinds 1880. Laan van Meerdervoort 392, Den Haag. Telefoon 070—33.65.02. HL9 zaken en hypothekën, verzekeringen HYPOTHEKEN, event.' 100 tot 125%. Normale hypo theekrente. Vrijblijvende offertes, geen kosten. Inl. L. B. Higlei. Soest. Tel. 02155-16540. BANKSTELLEN zeer fraai uitgevoerd in diverse kleu ren. 5 jaar garantie op bin nenwerk. Normale prijs 1300,- voor 695,-. Parian, Nieuwe Meerdijk 17, Bad hoevedorp. Tel. 02968-5817. Geopend dinsdag t.e.m. za terdag van 10.00-17.00 uur. Vrijdags tot 21.00 uur. BIEZEN TEGELS voor wand, vloer, caravan, boot etc. 20 soorten. Geheel ka merbreed genaaid. Cash and carry v.a. 0.69 per te gel. Home-Fix, Vondelstr. 107, tel. 070-659889, Hobbe- mastr 203. Tel. 070-320114 Den Haag, donderdagavond geopend. Bankstellen met 5 j. garan tie op het binnenwerk, nor male prijs 1350 voor 695. Verder talloze moge lijkheden tegen de scherp ste prijzen b.v. zeer fraai hoekbankstel in ribkord ƒ795. LUNSTROO-MEUBE- LEN BV, Industriegebouw. Oostzeedijk 234, R'dam. 010-129038. Hoefweg 129. Bleiswijk, 01892-5188 di t.e.m. za. 10-17 uur. Vrijdag tot 21 uur. HL12 auto's en aütobenodigdheden DATSUN dealer AUTOBEDRIJF BROERTJES SASSENHEIM 02522-12921 r huisdieren en planten Te koop Duitse DWERG- PINCIIERS met stamboom, zwart en bruin, 8 w. oud. Inl. mevr. Paauw, Geerweg 1, Zoeterwoude-Dorp. Telef. 01715-1562. HL24 lessen én kluBs POSTZEGELVERZAME LINGEN te koop gevraagd: topprijzen voor o.a. Neder land. Geen object te groot. Tel. 070-321206 of 070- 299583. LAAT NU UW GRASMA CHINE SLIJPEN EN NA ZIEN. Korte levertijd. Kip pengaas, harm, gaas, afr. palen en alles voor uw tuin en gazon. W. P. Hart- rijk, Nieuwe Beestenmarkt 7-11. Leiden. Telef. 26627. HL31 HOE WORD IK DETEC TIVE? Inl. Postbus 318, IJmuiden. HL31 Problemen met uw LASINGAANGIFTE? Bel vrijblijvend 078-601 HANG-LEGKASTEN, nenkasten, wandstijlml li len, keukenkasten, kens, slaapkamers en reaus. Enorme sorte Ultra modern. Niet i De Kastenspecialist, H Kerkgracht 47-49. H Nieuwstr. Tel. 01710-33 1 Rondreis In de wereld van Jezus en de apostelen Tekst en tekeningen van Gerd Wilk Boelende achtergronden van de heilige his torie. van Jezus' geboorte tot Paulus' laatste Jaren in Rome. Wat wij ons moeten voorstellen bij al dia namen van landstreken, steden, dorpen, ge bouwen. bij al die wegen en reisroutes die wij In het Nieuwe Testament tegenkomen. De wereld waarin het evangelie zijn zegetocht begon, weerspiegeld In een Interessant boek. Met aantrekkelijke tekeningen die met de tekst volkomen harmoniëren. Ook jongeren zullen met dit helder geschreven •n modern uitgevoerde boek Ingenomen zijn. gebonden f 9.50 Verkrijgbaar In da boekhandel ZOMER&KEUNING-WAGENINGEN ni

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14