Teekens in voormalige Olga-complex ar Dr. J. Riemens (99) overleden i v.d. wiel Informatiecampagne in Leiden in kader van Cambodja-week CD A-program: 1000 wooneenheden voor werkende jongeren Wetzekgiên 5 LEIDSE SPAARBANK Agenda voor Leiden iechtsstreeks verbinding met slachthuis enige voorwaarde van directie v.d.wiel Tentoonstelling fan Leiden als ndustriestad Stand op markt en aantal lezingen EHBO-examens Bonthuis kreeg 'nieuw jasje' Citroënshows bij Bakker PCP-lijst Koudekerk Gemeente beloonde mooiste tuinen Nieuw BB-eentrum in Leiderdorp KVP-lijst Leiden ANTIEKBEURS TRESLONG Grof vuil Leiden Actiecomité vroeg weg buiten Alphen H oüW/KVARTET ZATERDAG 16 MAART 1974 L3 ZATERDAG 16 MAART Hooglandse kerk. 7 uur nam.: avondgebed. Tot hall 8. Onderwerp meditatie: Jesus Christ Superstar. taal: piano. Gehoorzaal: Residentie-Orkest. Werner Haas f in een onzer verslaggevers 1 1IDEN De directie van Teekens' Slagerijen begint op korte ter- Mn een vlees- en vleeswarenfabriek in het voormalige complex van Matrassen aan de Hansenstraat, welk bedrijf onlangs is ver- i natst naar de voormalige vestigingsplaats van Philips Nederland 1 n de Evertsenstraat. S r bestaat een voorlopig koopcontract ior het oude fabriekscomplex van e Matrassen, omdat de directie van «kens als enige voorwaarde voor de stiging van dit nieuwe bedrijf bij S aemeente Leiden een verzoek heeft gediend om een stuk bestrating aan 1 leggen tussen de fabriek en het i arachter gelegen Openbaar Slacht- 15 iis. Dit gebiedje bestaat uit een weiland, ook wel bekend als 'de lapenwei', dat op dit moment geen E actie heeft en volgens Teekens be dingen uitstekend zou kunnen die- in om een rechtstreekse verbinding :'4t stand te brengen tussen het abot- ir en de toekomstige vleeswarenfa- iek. eer slachtingen deze voorwaarde van Teekens worden voldaan is nog een vraag, oewel het college er niet afwijzend jenover staat, zijn er nog een aantal jen die de komende weken moeten rden uitgezocht. Zo speelt bijvoor- leid de kwestie van een servituut op jt recht van overpad, dat aan Tee ns zou moeten worden verleend, als ADVERTENTIE Schenkt 'n vrouw dat zelfbewuste gevoel er erg verzorgd uit te zien. 'n Gevoel van veiligheid. U ziet het aan haar open en stralende ogen. Die monter en tevreden de wereld inblikken. Dat siert de mens!. weet er het fijne van ....van brillen! Nieuwe Rijn 62 leiden ■EiDEN Met een tentoonstelling an 18 maart tot 11 april wil de Ge- mtelijke Archiefdienst een indruk even van Leidens wel en wee als in- ustriestad. Uit de archieven, biblio- ZJ theek prentverzameling kon een lC beeld worden gevormd van deze kant van Leiden, die weliswaar niet altijd even prettig aandoet, maar die toch een levensvoorwaarde is voor de sa- aenleving. Een serie dia's geeft de bezoeker een kijkje in een 19e-eeuwse Textielfabriek. Onder de aandacht wor sen gebracht de textielindustrie, Lei- dens oudste; de netaalindustrie, nu de meeste werknemers tellend; de voe- dings- en genotmiddelenindustrie en de bouwnijverheid. Door de hele ten toonstelling heen aanwezig: de grafi sche industrie vanaf een met de hand «zette gildekeur uit 1603 tot en met iet veelkleurige reclamemateriaal van Jize eigen tijd. Voor wie wat dieper n de materie wil doordringen is een leine leestafel ingericht ■peningstijden: maandag-vrijdag van 9-12 en 14-16.30 uur en op zaterdag H van 9-12 uur. Bovendien 's avonds op: 21. 22, 27 en 28 maart en op 2, 4 en 8 april van 19.30-21.30 uur. Bezichtiging door groepen na afspraak (01710- 20191). De toegang is gratis. de bestrating zou worden aangelegd. Hetgeen wil zeggen dat de gemeente als eigenaar van het terrein aan Tee kens het recht verleend om te allen tijde van het stuk straat gebruik te mogen maken. Er is nog niet uitge zocht of dit recht zomaar kan worden verleend, en of B. en W. of zelfs de raad dat zou moeten doen. Mocht dit gebeuren, dan speelt nog een ander probleempje, namelijk het zakelijk recht dat Teekens in dat geval heeft verworven over het be wuste stuk grond. Bij een eventuele toekomstige afstoting van het slacht huis (de kans wordt steeds geringer, maar de mogelijkheid blijft aanwezig) zou dit andermaal problemen op kun nen leveren, aldus een woordvoerder van het college. In ieder geval ziet de heer Eimert Teekens zelf hierin een ideale entree voor de toekomstige fabriek, en een uitstekende mogelijkheid om de be- drijfsfruimte te verbinden met het abottoir, waar Teekens nu al veel (varkens) slachtingen verricht, maar welk aantal niet de toekomstige vlees warenfabriek nog aanzienlijk zal wor den vergroot Teekens heeft al een eigen rundveeslachterij in Ierland, die wekelijks in twintig koelcontainers 150 ton vlees naar Nederland expor teert. Voorts heeft men de beschik king over twee mestboerderijen (in Sassenheim en Voorschoten) met elk 150 stieren. Groei De plannen voor een vleeswarenfa briek zijn eigenlijk gevolg van de enorme groei die het bedrijf van Teekens de laatste jaren heeft meege maakt. Naast 36 filialen in de Rand stad kwamen er het vorig jaar 35 ambachtelijke slagerijen in V D.- warenhuizen door geheel Nederland bij. Dit jaar zal dat aantal nog met 25 worden uitgebreid, waarna alle Neder landse V D-warenhuizen een Tee kens slagerij zullen hebben. Ook is er de laatste jaren een samen werkingsverband tot stand gekomen tussen Teekens en een viertal andere slagersbedrijven in Nederland, gevij- ven 'De Vleesmeesters' genoemd. Dit vijftal begon enkele weken geleden met een aantal scherpe prijs-acties, alvast vooruitlopend op de voor dit jaar verwachte prijsdalingen, die ver oorzaakt worden door een belangrijk grotere vleesproduktie in EEG-ver- band. Het is Teekens' bedoeling om niet alleen voor zijn eigen filialen, maar ook voor genoemde slagerscombinatie vleeswaren te gaan fabriceren. Hij verwacht een toekomstige produktie van 40 k 50 ton per week. Op dit moment vindt de vleeswarenproduktie (20 ton per week) nog plaats achter de filialen aan de Lange Mare. waar echter een groot ruimtetekort is ont staan. De nieuwe fabriek aan de Han senstraat (3400 m2) zou daaraan voor lopig een eind maken. De bedoeling van Teekens is om de toekomst ook de fabricage van Kips leverworst (dat enkele jaren geleden door Teekens werd overgenomen) naar Leiden over te brengen. Eimert Teekens: 'We zouden graag gauw in Leiden beginnen. Niet alleen omdat onze bedrijven in deze buurt liggen, maar ook omdat we een beetje emotioneel aan Leiden zijn gebonden We hebben hier een fijne ploeg met mensen en daar zouden nog eens zo'n dertig tot vijftig aan kunnen worden toegevoegd. Maar als het niet lukt gaan we het land in. Daar is niets aan te doen'. Op de foto: Gezicht op de binnenplaats van het thans leeg staande fabriekscomplex van Olga Matrassen, dat onlangs is verplaatst naar de Evertsenstraat LEIDEN De Brede Vietnam Beleging Leiden organiseert de komende week in samenwerking met de PvdA, de PSP, de PPR, de Studentenekklesia, de Leidse Studentenbond, de Vormingscentra Oud-Poel geest en Troef, de Buitenlandse Werknemers en andere organisaties verschillende activiteiten in het ka der van de week van internationaal protest tegen de situatie in Cambodja. In december 1973 besloot een wereld conferentie over Cambodja tot het houden van deze protestweek, waarin het precies vier jaar geleden is, dat de staatsgreep gepleegd werd tegen de regering van prins Norodom Siha- noek. De informatiecampagne in Leiden start vandaag op de markt aan de Hooglandse Kerkgracht. In een speci aal ingerichte stand kan iedereen ia- formatie verkrijgen. Bovendien wor den er stencils en een blaadje uitge reikt aan voorbijgangers. Op woensdag 20 maart komt dr. Mal colm Caldwell een lezing houden over de corlog in Cambodja en de actuele situatie in Zuid-Oost Azië. Dr. Cald- NIEUW VENNEP Van de dertig cursisten die aan het EHBO-examen meededen slaagden er achtentwintig. Uit Nieuw Vennep de dames S. P. M. ten Veen-Bol, J. G. v Eyk-Brands, H. v d Zee, L. Groeneveld, G. H. v Oor schot-de Jong, J. J. v <1 Molen-Beuze, A. Vogel-Korringa, M. Korsuize-Blom, J. M. Bakker-Kops, C. A. M. v d Vlugt, H .P. M. Bolhuis-Huiser, W. Hekman-v Toor, de heren A. Hin- derks, G. W. Dannljs, J. J. van Eg- mond, L. A. v Iperen, C. J. Hinderks, P. L. Koolhaas, N. L. Strous en J. Lei. Abbenes; de dames; A. van Beek, A. van Beek, H. M. Ruiternberg-de Kie vit, G. J. Schalk-Kroon, P. E. Ooster hof- v Tol. Leiden; mej J. M. Bakker. Hoofddorp; mevr E. M. C. Horstink- v d Zande en de heer T. J .W. v Schip. De cursus stond cnder leiding van de arts A. Dunning en instructeur S. Bokhorst. Het examen werd afgeno men door dokter J. G. v d Sluys uit Bermebroek. LEIDEN De verkoopruimte van 't Bonthuis J. van Egmond aan de Nieu- w« Rijn 53 heeft en 'nieuw jasje' pkregen. Gistermiddag ontving de neer Van Egmond zijn vrienden, ken- nissen en relaties om het resultaat van de verbouwing te laten zien. Tevens herdacht hij gisteren, dat het binnenkort twintig jaar geleden is, dat hij zakelijk 'voor zichzelf begon. LEIDEN Bakker's Automobielbe drijven B.V. te Leiden en Sassenheim, organiseren op vijf achtereenvolgende zaterdagen een serie voorjaarstentoon- stellingen. Men geeft daarin een over zicht van het Citrcënprogramma 1974. De tentoonstellingen vinden plaats in het bedrijf aan de Zijlsingel 36 te Lei- doi en Hoofdstraat 133 te Sassenheim. De eerste op zaterdag 16 maart en vervolgens iedere zaterdag tot en met J,3 april. De openingstijden zijn van 9-00 tot 18.00 uur. LEIDEN-ZEIST Op 99-jarige leeftijd is in Zeist dr. J. Riemens overleden. Vorige maand bereik te hij deze leeftijd. Maandag wordt hij op Rhijnhof in Leiden begraven. (Zie ook pag. 11 in de ze krant). Dominee Riemens, die nog altijd bruiste van activiteit, regelmatig in kerkdiensten voorging, kringen leidde en zelfs moeite had in zijn agenda een plaatsje te vinden voor het ma ken van een volgende afspraak, is 27 jaar predikant van de hervormde ge meente in Leiden geweest. In 1944 legde de in 1875 in Driebergen gebo ren predikant zijn werk hier neer. Hij is niet minder dan dertig jaar emeri tus-predikant geweest. Maar, zoals ge zegd, dat betekende allerminst rust voor de hoogbejaarde pastor, die zijn hele leven lang gewerkt heeft zolang het dag was. Ds. Riemens kwam niet alleen naar Leiden om te preken het liefst in de Hooglandse kerk maar ook om uitvoeringen van Ex Animo, waarvan hij ere-voorzitter was, bij te wonen. Hij beperkte zich daarbij niet tot de jaarlijkse uitvoering van de Mattheüs- Passion, maar bezocht ook de zanga vonden van het kinderkoor. Met ds. Riemens is een man heenge gaan die als het ware de verpersoon lijking was van een groot stuk Leids hervormd gemeenteleven. Maar hij stond niet met zijn gezicht naar die geschiedenis en zijn rug naar de toe komst. Zijn leven was op de toekomst gericht. En dat gaf hem een onver woestbare blijmoedigheid. Daarin vond hij ook de geestelijke en licha melijke kracht in dienst van zijn Heer werkzaam te blijven. well is als lector in de economische geschiedenis van Zuid-Oost Azië ver bonden aan de School of Oriental and African Studies van de universiteit in Londen. Hij bracht in 1966-'67 een bezoek aan Cambodja en heeft vele reizen in Azië gemaakt. De lezing wordt gehouden om 16 uur in het Instituut voor Internationale Studiën. Hugo de Grootstraat 27, collegezaal II. Het Kreatief Sentrum aan de Bree- straat is donderdag 21 maart het decor voor een speciale avond over Cambod ja. Op die avond, die om 20 uur begint en gratis toegankelijk is, zal o.m. gesproken worden door Michel Korzec over het verzet onder scholie ren en studenten. Bart Klaaijsen, een van de oprichters- van de vriend schapsvereniging Nederland-Cambod- ja, komt iets vertellen over de doel stellingen van de nieuwe vereniging. Eveneens zullen er twee vertegen woordigers aanwezig zijn van de nati onale Cambodjaanse regering (de ko- Residentie-Orkest en Concertgebouworkest in gecombineerde serie LEIDEN Het Residentie-Orkest en het Concertgebouworkest zullen in het seizoen 1974-75 een gecombineerde serie van vijf concerten in de Leidse Stadsgehoorzaal, tweemaal op vrijdag avond, driemaal op zaterdagavond, geven. Het Residentie-Orkest geeft drie van de vijf conceren, het Con certgebouworkest twee. De samenwer king tussen het Haagse en het Am sterdamse orkest was het nu aflopen de seizoen al ingezet met één gastcon- cert van het Concertgebouworkest in de serie van het Residentie-Orkest Dirigenten van wereldnaam zullen de beide orkesten leiden. De Pool Jerzy Semkov dirigeert twee concerten van het Residentie-Orkest, zijn landgenoot Jan Krenz leidt het eerste concert Jan Krenz is momenteel muzikaal di recteur van de opera te Warschau. Het Concertgebouworkest staat onder leiding van de Rus Roshdestvensky en van onze landgenoot Edo de Waart eerste dirigent van het Rotterdamse orkest. Als solisten treden o.a. op de sopraan Heather Harper, het duo Janine Da- costa, piano, Theo Olof, viool, en de pianist Michel Berof. De concertdata zijn; vrijdag 1 november (Residentie), zaterdag 30 november (Concertge bouw), zaterdag 11 januari (Residen tie), vrijdag 14 maart (Concertge bouw) en zaterdag 12 april (Residen tie) KOUDEKERK Tijdens een dezer dagen gehouden gecombineerde leden vergadering van de ARP-CHU in Kou dekerk aan den Rijn, werd de volgen de lijst van kandidaten voor de ge meenteraadsverkiezingen samenge steld. Lijsttrekker van de Protestants Christelijke Partij is deze keer een ARP-vertegenwoordiger, TH. O. Vreugdenhil, gevolgd door 2 J. C. van der Vlugt, 3 G. van Bostelen, 4 A. Slot, 5 H. H. Didden, 6 H. D. van der Ouw, 7 J. J. Adema, 8 M. C. Reijne- veld, 9 A. van Egmond, 10 J van den Bergh 11 L H Westdijk 12 J Ken- beek 13 C Boelhouwe 14 C Lex 15 Mevrouw J Oudshoorn en 16 A C Kroon De eerste drie maken deel uit van de huidige 5-mans-fractie waarvan me vrouw E Slot en de heer W van Vegten te kennen hebben gegeven niet meer voor herverkiezing in aan merking te komen Nieuw is dat op de PCP-lijst vertegenwoordigers van de SGP-lijst vertegenwoordigers van en de 10e plaats. Via zgn. voorkeur stemmen kan een vertegenwoordiger van deze partij een raadszetel verwer ven, ninklijke regering voor Nationale Eenheid van Sihanoek). Zij zijn vol gende week in Nederland om te spre ken op enkele avonden, die in ver schillende plaatsen in ons land gehou den worden in het kader van de Cambodja-week. Tevens zal er een film getoond worden over de achter gronden van de staatsgreep in 1970. ZOETERWOUDE Vorig jaar stelde de gemeenteraad een 'commissie tuin- beoordeling' in, die spoedig met haar werkzaamheden begon. De tuinen werden niet alleen in het zomersei zoen beoordeeld, maar ook in de win ter. De winnaars werden in het ge meentehuis ontvangen, waar zij prij zen, bestaande uit tuingereedschap, in ontvangst namen. Uitslag; (Hoge Rijndijk); 1 P. M. Omtzigt, 2 H. W. v. d. Hoeven, 3 A. Rotteveel. (Weipoorseweg-Ommedijk- seweg); 1 N. v. d. Meij, 2 W. de Graaf, (dorp oude gedeelte); 1 P. W. Hagendijk, 2 T.H. J. v. Leeuwen, 3 G. A. Kerkvliet, (plan Westeinde 1); 1 N. J. Stikvoort, 2 d. Kruijs, 3 A. G. Borst. Rijnlands Lyceum Oegstgeest, 8.15 uur: Ton Lensink. Marja Habraken en Peter Römer met 'Pas de Deux' van Hugo Claus. ZONDAG 17 MAART Hartebrugkerk Lelden, 3 uur; orgelconcert Jan Schmltz. Programma met werken van Franck. Groene Kerk Oegstgeest. 2 uur: afd. K. en O.. Ardlto Kwintet MAANDAG 18 MAART Museum Volkenkunde, 8 uur K. en O. Jean Piret. stedebouwkundige, over 'In de straat waar Je woont'. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9, 8 uur: cursus astrologie. DINSDAG 19 MAART De Lakenhal, 8 uur: Ver. Belangstellenden, dr. J. van Asperen de Boer te A'dam over natuurwetenschappelijk onderzoek van schil derijen. Nieuw-Ouderzorg Leiderdorp. 8 uur: afd. Lelden Chr. Plattelandsvrouwenbond, me vrouw v. d. Meiden-Coolsma over 'Omgaan met mensen'. Praethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. 8 uur: lezing paragnost Croiset over parapsycholo gie. Driftstraat 49. 10.30 tot 11.30 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. WOENSDAG 20 MAART. LAK-theater, Levendaal 8.15 uur: voorstel ling groep Multi Media (vorm tussen modern ballet en bewegingstheater). Schelpenkade 6. 8 uur afd. Leiden e.o. Tuinbouw en Plantkunde, kleurendia's over vegetatie In het duingebied Meijendel. Gehoorzaal. 12.45 uur tot 1.30 uur: pauze- orgelconcert door Hans van Nieuwkoop. Wer ken van Bach. Sweelinck. Roberday. Böhn en H. Andrlessen. Dijkstraat 2a, 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10. 4.30 tot 6 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. DONDERDAG 21 MAART Stadhuis. 6 tot 8 uur: soc. raadsvrouw. VRIJDAG 22 MAART Gehoorzaal. 8.15 uur: Rotterdams Philharmo- ntsch Orkest o.l.v. Edo de Waart, medewer king van George de Waart klarinet en GERARD Hettema viool. Werken van R. Strauss. Mozart, Britten, Haydn en von Weber. ZATERDAG 23 MAART Doelenkazerne. 3 uur: Jaarvergadering afd. Zuid Holland-Noord Bond van Ned. Mil. Oorlogsslachtoffers. 7.30 uur nam.: contacta vond in d emanschappenkantine. Rijnlands Lyceum Oegstgeest. 8.15 uur: to neelgroep Baal speelt 'Joko viert zijn ver- Jaardag'. ZONDAG 24 MAART Foyer Gehoorzaal. 11.30 uur: koffieconcert door gitarist Antonio Pereira Arias. FILMS TOT 21 MAART Camera: 'Easy Rider'. 18 J. dag. 19. 21.15 uur, do. vr, ma, d: 14.30 uur. Kindermat. 'Robin Hood en zijn schelmen', za. wo 14.30. zo 14 en 16.15 uur. Nachtv. 'Gimme Shelter' (Rolling Stones). 18 jr. vrij en za 23.30 uur. Lido: 'Help. de dokter verzuipt', a.l. dag. 14.30. 19 en 21.13 uur, zo 14.30. 1615, 19 en 21.15 uur. Studio: 'Jesus Christ Superstar', tijden zl« Lido. Luxor: 'Ben'. 14 J. dag. 14.30. 19.00 en 21.30 uur. zo 14.30 en 16.30 uur. Trianon: 'De avonturen van Rabbi Jakob', a.l. 14.30. 19.00 en 21.15 uur: zo 14.15. 16.15. 19.00 en 21.15 uur. Rex: 'Sexavonturen van de drie musketiers'. 18 j. Tijden zie Trianon. DIENST APOTHEEJN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken In de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 15 maart tot 22 maart door de apotheek Van Dricsum. Lange Mare 110 Leiden, de apotheek Voorschoten te Voorschoten en de apotheek Van Breest Smallenburg te Leiderdorp. Tevens zaterdag tot 1 uur nam. door de Oegstgeester apo theek. Wilhelminapark 8. TENTOONSTELLINGEN Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat 3 Lelden: abstracte schilderijen van Nico Koomen te Amsterdam. Pieterskerkgracht 9 Leiden: tentoonstelling van werk van leden van Ars Aemula Natu rae. Van maandag tot en met vrijdag van 3 tot 5 en 7.30 tot 9.30 uur, zaterdag en zon dag van 12 tot 4.30 uur. Van 16 maart tot en met 6 april. Aacadcmlegcbouw, Rapenburg Lelden: textle- Iobjectcn von Marian Westra, Maria de Bruvn, Rolf Petersen en Marian Steenhuizen, tot 6 april. LAK-tentoonstelMng. Bezoekuren Academisch Ziekenhuis Lelden Voor alle pattenten (behalve kinderen) zijn LEIDERDORP Op 1 april zal het nieuwe centrum van de organisatie Bescherming Bevolking van de A- kring Zuid Holland A aan de Zijldijk 22a te Leiderdorp officieel worden ge opend. Burgemeester Gallas van Al phen aan den Rijn, die voorzitter is van de kring, zal daarbij een toe spraak houden, alsmede het hoofd van de organisatie, de heer F. D. Laurens. Het nieuwe onderkomen van de BB bevindt zich op het Vertocomplex op de hoek van de Zijldijk en de Zijl- oordkade. LEIDEN De eerste vier kandida ten op de KVP-lijst voor de gemeente raadsverkiezingen in Leiden zijn: H. Driessen, J. van Zijp, M. Ham. we thouder, en P. Stroinck. Hoe de plaat sing op de gemeenschappelijke lijst van het CDA zal zijn, is nog niet te zeggen. uur. BEZOEKTIJDEN DIACONESSENHUIS TH Bezoektijden Dlaconessenhuis Leiden: le klas: dagelijks 11.00-12.00 uur; 15.45-16.30 uur: 18.30-19.30 uur. 2e en 3e klas: dagelijks 15.45-16.30 uur: 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling: alleen voor ouders dagelijks 14.00-19.00 uur: voor overige familieleden zondags 14.00-15.00 uur. Kinderen beneden de 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling. yALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en ?e klasse 10.30-11, 14-14.45 en 18-19 uur. Je kms&n 14-14 45 en 18-19 uur. Kraamafdeling )6 17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. K.t.derafdeling 15-15.30 uur. ADVERTENTIE LEIDEN Op het programma van het Christen Democratisch Appel voor de komende gemeenteraadsperiode staat de verwezenlijking van 1000 wooneenheden voor werkende jongeren met lage inkomens als een eerste urgentie punt, alsmede een verlaging van de leeftijd als norm bij urgentieverklaringen voor gehuwde en ongehuwde woning zoekenden. Daarnaast staat bij het CDA een stel selmatige verbetering en herstel van de bewoonbaarheid van vooroorlogse wijken voorop. Men zal streven naar 8000 woningen per jaar. Het CDA wil een aktief beleid van het gemeentelijk deling golden de volgende bezoekuren leen voor ouders) maandag Le.m. vrijdag 18.30-13.45 uur, zaterdag en zondag 15.30- 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan de hoofdverpleegkundige 16.30 uur. 18.30-19.30 uur. Kinderafdeling al leen voor ouders dagelijks 14.C-0-15.00 uur. Kinderen oeanden de 14 jaar hebben goen toegarg up de kinderafdeling hiervoor speel- aleemuupumtkoerstrekken. BEZOEKUREN ST. ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdelingen: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur, 14-14.45 en van 18.45-19.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 11.15-12 (alleen v. echtgenoten) '.5-16. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 5-18.30 uur. 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14.45 en van 18.45-'9.45 uur. Kraamafdeling: dagelijks van 15-16 uur en Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 uur. Endegeest: n.'nsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags U-12 uur en 14-15 uur. le klasse de gehele dag. Annakllclek: dag 13.30-14.30 uur en 18-19 bouw- en woningtoezicht. Het stelt wat het woningbeleid betreft ook een uitbreiding en verbetering van de voorzieningen voor de bejaarden voor op 'opdat zij zolang mogelijk zelfstan dig in hun wijk kunnen blijven wo nen en leven'. Uitgangspunt bij het binnenstadsbe- leid is de handhaving van een krach tige winkelstand, waartoe de binnenstad voor iedereen goed bereikbaar moet blijven. Door krotopruiming en nieuwbouw moet het wonen daar be vorderd worden. Daarbij moeten de gebieden Herengracht-Zijlsingel en de Camp voorrang krijgen. Op welzijnsgebied het CDA allereerst een nieuw overdekt zwembad verwe zenlijken. Verder krijgen fietsroutes in de stad en het tandartsentekort veel aandacht. Zaterdag 16 maart van 14 tot 22 uur en zondag 17 maart van 11 tot 18 uur wordt in de Treslong-hallen te Hille- gom Neerlands grootste antiekbeurs gehouden. Aan deze antiekbeurs met zeer bijzondere inzendingen wordt door 79 antiquairs uit geheel Neder land deelgenomen. L. haald in de volgende straten; Lage Rijndijk. Voorstraat. Sumatrastraat. Atjehstraat. Soemsbastraat. Balistraat. Tlmorstraat. Rlng- kade. Bonairestraat. Arubastraat. Suriname- straat. Anteillenstraat. Curacaostraat. St. Maartenstraat. St. Eustatiusstraat. Saba- straat. Bankastraat. Btlitonstraal. Koolhof. Herensingel. Hambroeklaan. Koollaan. Cele- besstraat. Decimastraat. Sleboldstraat. Flo- resstraat. Bloemstraat, Formosastraat. Borne- ostraat, Driftstraat, Lombokstraat. Java- straat. Medusastraat. Parkstraat. Koolprk. Athehstraat. Ambonstraat. Madoerastraat. Dinsdag zijn de volgende straten aan de beurt; Jacq. Urlusplantsoon. A Noordewler- laan. C Schuytlaan. Diepenbrocklaan, Joh Verhutststraat, Richard Holstraat. Obrecht- straat, Churcllllaan, Willem Piloerstraat. Pe ter van Anrooystraat. Joh Wagenaarlaan. Valeriusstraat. Van Blankenburgstraat. Juli us Rontgenstraat, Mozartstraat. Bernard Swearsstraat. Sweellncklaan, Edurard van Belnumstraat, Brucknerstraat, Debussystraat, Ravelstraat. Chopinstraat, Moesorgsklstraat. Caesar Franckstraat, Verdlstraat. En woensdag komt do kraakwagen ln. Sehu- bertlaan, Mahlerstraa, Handelstraat. Beetho- venlaan, Vivaldlstraat, Bachstraat, CorelM- straat. Toscanlnllaan. Berllozpad. Rossingnl- straat, Lisztpad. Mendelssohnkade. Wagner- plein. Brahmslaan. TsJalkowsMkade, Sibelius- straat. Bartokstraat. ennedylaan. Max Re- gerlaan. Haydnlaan. Apollolaan. Smetana- straat. Paganinllaan. Scarlattistraat. Grieg- straat. Donizettllaan. ALPHEN Op een verkiezingsbij eenkomst van de plaatselijke afdelin gen van ARP en CHU spraken de heren J. H. J. Rose (ARP) en N. Buijsert (CHU) over verschillende onderwerpen. De heer Rose, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid Hol land stelde het milieuprobleem aan de orde. 'Het vliegveld Zestienhoven bij Rot terdam dienst gesloten te worden cn daarvoor in de plaats moet een nieuw vliegveld in de omgeving van Rotter dam waar geen huizen in de omge ving staan. België zoekt ook naar ruimte voor een nieuw vliegveld, waarom niet samenwerken?', vroeg de heer Rose zich af. De heer Buijsert sprak over de ruim telijke ordening wat volgens hem de belangrijkste taak van Provinciale Staten is. Hij noemde een aantal prio riteiten aangaande het milieubeleid. De heer Buysert zei ook dat de con fessionele partijen het evenwicht be waren tegen anderzijds het comminis- me en socialisme. De kans dat Alphen groeikern zou worden taxeerde hij op 50 proc., maar de mogelijkheden liggen nog steeds open. Er werd namens het actiecomité Prins Bernhardlaan gevraagd een randweg buiten Alphdn aan te leggen, om de Prins Bernharlaan van het vele doorgaande verkeer te ontlasten. De heer Buijsert kon hier geen antwoord op geven omdat dit een zaak van de gemeente is, maar hij vond wel dat er een andere doorgaande weg wou moeten komen. LEIDEN Bevrijdingskerk. Zondag middag 5 uur gaat in de Bevrijdings kerk ds. Bolwijn uit Rijswijk (ZH) voor. LEIDEN PromotiesAan de Leidse Universiteit vinden deze maand negen promoties plaats, te weten vier in de faculteit der geneeskunde, twee in de faculteit der wiskunde en natuurwe tenschappen, een in de faculteit der sociale wetenschappen en een in de faculteit der letteren. (ADVERTENTIE) Maak het u gemakkelijk: voor alle geldzaken naar één adres ook voor i

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3