Voor Boorsmaschool zag het er maar somber uit Jeugdbende maakte de Bollenstreek onveilig Voetpad Koudekerkse brug is onmogelijk Rijnsburgse jeugdclubs weer massaal voor het voetlicht Automobielbedrijf DIJKSMAN Uitnodiging Ford Capri II Introduktie Show Katwijk goed voor twee openbare scholen Johannes Passion in Sassenheim Commissaris Vrolijk bezoekt Voorschoten Minder werkloosheid in Bollenstreek Sleutelstad-tochten Gouden kelk St. Jeroenskerk terecht De Wit aanvoerder Hazerswoudse ARP CHU Hazerswoude optimistisch Wethouder Iestra bedankt voor CDA Openingstijden: Donderdag 14 maart 10.00—21.00 uur Vrijdag 15 maart 10.00—21.00 uur Zaterdag 16 maart 10.00—18.00 uur Sluisweg 29-31 Katwijk Telefoon 01718 - 72344 In onze showroom aan de Sluisweg - Paul Krugerstraat kunt u een UITGEBREIDE KOLLEKTIE 1974er FORD AUTOMOBIELEN bewonderen en berijden. In het middelpunt staat „DE NIEUWE CAPRI II". Maakt u zich even vrij op 14, 15 en 16 maart a.s., 't is de moeite waard. TROUW/KWARTET DONDERDAG 14 MAART 1974 STAD EN REGIO k orfc-ni ours-n t-:ïc-:re£ kort-7ucuv!S-sJii-3e-Trfc^; kori-nïouir::-nit-9e-ie£ kori-niouws-uit-Se-iefi kori-nicp ws-qri^-5 o-Tqg Van een onzer verslaggev ers KATWIJK Het gaat langzamerhand de goede kant op met de Boormasckool. De aanmeldingen voor het nieuwe schooljaar komen in bevredigende mate binnen. Net op ijd, want het heeft er somber uitgezien. Men is er op dit moment van verze kerd dat er vijftien kinderen aan het eind van de zomer naar deze school zullen gaan. Dat is belangrijk omdat men er daardoor van verzekerd is bo ven het aantal van twee en zestig leerlingen te blijven. Een school die onder dit getal komt heeft nog maar recht op twee leerkrachten. Een der gelijke ontwikkeling zou voor de Boorman school fataal geweest zijn. Volgens het hoofd, waarnemend nog, Wim Boelhouwer zou men in die om standigheden beter kunnen stoppen. 'Als je maar twee onderwijzers hebt dan wordt het erg moeilijk om voor de mensen geloofwaardig te maken dat het onderwijs er kwalitatief niet op achteruit gaat Ik geloof dat men het samenvoegen van drie klassen niet accepteert Dat men dan zegt: 'dan leren ze niet'. Daarom is het goed dat we uit de gevarenzone zijn geraakt Dat geeft ons de basis om de zaak uit te bouwen en terug te bren gen tot het oude peil'. Tot halverwege de jaren zestig had de Boormaschool ruim tweehonderd leer lingen en momenteel zijn dat er nog maar vijfenzestig. Voor die daling zijn verschillende oorzaken aan te geven. In de eerste plaats is men enige jaren geleden gestart met een school in de Hoorn es onder leiding van de heer Vermielen. Die school heeft bijna tweehonderd leerlingen. Maar het ver minderde de toeloop naar de school (ADVERTENTIE) van de jaarvergadering, die onder lei ding stond van de heer K, van der Vijver. Musical Voordrachten, zingen en het presente ren van het jaarverslag, volgens Farce Majeure-procédé, maakten van de jaarvergadering een aantrekkelijke avond. De musical 'Professor Knap' droeg hieraan een belangrijke steen bij. De heer H. Heemskerk en mevrouw D. de Mooy-Heemskerk, resp. secreta ris en penningmeesteresse, lieten tus- KOUDEKERK B. en W. schaarden zich tijdens de raadsvergadering ach ter de financiële commissie die het plaatsen van verkiezingsborden voor de gemeente een kostbare zaak vond 8000 voor vijf borden). Wonder- gem vond hierin aanleiding te verzoe ken goedkopere borden te plaatsen. Vreugdenhil meende dat men het best alleen met raambiljetten afkan. Me vrouw Le Large kwam met een tusse- noplosing, wat 4000 zou kosten. Eén en ander zal nog eens nader wor den bekeken. Mevrouw Le Large vroeg om een voetpad aan de westzijde van de Kou- dekerke brug. Zij vond dat het nu mogelijk is omdat de klap vernieuwd moet worden, waarmee 200.000 ge moeid is. De voorzitter zei dat het met de pro vincie is besproken. Er zijn bezwaren van technische aard, omdat de klap uit balans zou kunnen komen. Om het verkeer te dwingen langzaam te rijden stelden B. en W. voor negen verkeersdrempels aan te brengen in woonwijken en enkele trottoirs van kruisende traten door te trekken. De raad voteerde hiervoor 14.000. Er SASSENHEIM De christelijke ge mengde zangvereniging 'Kom nu met Sangh' gaf, in samenwerking met de vocal solisten Thea Ekker Van der Pas (sopTaan), Frieda van Engelen burg (alt), Bert van 't Hof (tenor), Henry Blackman (bas), Rudolf Gras man (tenor) en Jan Hulsbos (bas), het Gewestelijk Orkest, Dicky Zwart (klavecimbel) en Richard Heidema (orgel), onder leiding van Cor Kool in de gereformeerde kerk een uitvoe ring van Bachs Johannes Passion. De verklanking van dit grootse werk, dat met name in het tweede deel schoonheidstoppen bereikt, betekent voor ieder koor een vrij zware onder neming. Met het kennen en zuiver treffen van de noten is men er nog niet. Zelfs niet met een gevoelige, goed getroffen voordracht. Bij Bach züjn de bewegende vormen, het diep te-effect zeer belangrijk. Ik moet zeggen, dat de, in deze mate rie ervaren dirigent Cor Kool samen met zijn koor er alles aan gedaan hebben het ideaal zo dicht mogelijk te bereiken. Het is nu eenmaal zo, dat de zangers het hier al meteen erg moeilijk krijgen. Het beginkoor stelt hoge eisen aan de intonatiezekerheid en de beweeglijkheid. Onder de straf fe, zorgzame leiding is men er zonder letsel, zij het wat te traag doorgeko men. Uit alles bleek verder, dat er ijverig, degelijk en met alle liefde gestudeerd was. De intonatiezuiverheid liet vrij wel niets te wensen, de expressie was doelbewust de zekerheid, het even wicht zeer voldoende. De zang bewoog zich constant en in de heftige volks koren pittig geaccentueerd. Ik vond het tempo van de koralen nu en dan iets te langzaam en de uitdrukking wat te lyrisch-bezwaard. Deze uitvoering verhief zich echter kwalitatief gemiddeld een stuk boven de middelmaat Dit was ongetwijfeld tot op grote hoogte te danken aan de dirigent die zijn koor deugdelijk heeft gesahoold, zodat het de moeilijk heden aamkcn, in elk geval technisch. De klank was in het forte vrij hard, althans wat minder goed afgewerkt, overigens beschaafd. Een bijzondere vermelding verdient nog de geslaagde, want stijlvolle uitvoering van het be roemde sol datenkoor. Van de solisten onderscheidde zich Jan Hulsbos als zanger van de bas-ari a's. Mij trof bijvoorbeeld zijn uitste kende vertolking van "Eilt Ihr ange- fochtnen S eel en'. Verder Blackman als nogal lyrische, maar toch ook knappe vertolker van de Christus-par tij. De sopraan onderscheidde zich voornamelijk om haar intensieve, sprekende uitdrukking. De alt heeft een mooie stem, maar zong voor Bach te onrustig, ten koste van de vaste lijn en de zuiverheid. Bert van 't Hof was als evangelist zeer ongelijk, nu eens onvast en krampachtig, dan weer vrij evenwichtig en expressief. Hij wilde kennelijk gevoelvol zingen, in plaats van zingend vertellen en uit beelden, zoals gewenst. Grasman was als aria-tenor voldoende. Het gewestelijk Orkest speelde de par tijen vlot en geroutineerd, zonder echter om het klankschoon op te van gen. Enkele solisten onderscheidden ziah om htm fraaie toon (fluit, cello). De klavecimhalist en organist speel den zeer bekwaam de basso-continuo- partijen in de aria's respectievelijk de koren. Johan van Wolfswinkel werd 530.500 beschikbaar gesteld voor het bouwrijp maken van grond in Dorp-oost IV. waar o.m. 42 woning wetwoningen zijn gepland. Voor de verbouwing van 'Het Voor hof'. dat 'Werkhof' /al gaan heten, werd 10.500 beschikbaar gesteld. Het voortel tot het verlenen van een garantie aan de afdeling Groene Kruis voor de verbouwing van het gebouw bij de brug, ondervond aanvankelijk kritiek. Mevrouw Slot-Schouten sprake over 'lapwerk'. De garantie tot 100.000 werd toch verleend. VOORSCHOTEN Voorschoten krijgt maandag 18 maart bezoek van de commissaris der koningin in Zuid Holland, mr M. Vrolijk en echtgenote. Om 14 uur is de aankomst van Mr. M. Vrolijk en mevrouw G. Vrolijk-Tee- rink en de griffier van de Staten, mr. P. Zegwaard op het gemeentehuis. Na de begroeting door B. en W. volgt een besloten vergadering met de com missaris. Tijdens deze vergadering gaat mevrouw Vrolijk met mevrouw Van der Haar naar het Cultureel Centrum voor een gesprek met de dames van de Federatie Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Dit bezoek is niet openbaar. Om 15.15 uur vertrekt het gezelschap naar 'De Zilverfabrlek' voer een ex cursie .Om 17 uur komt het bij de sporthal 'De Vliethorst, waar op dat tijdstip tenniswedstrijden plaats vin den. Om 17.20 uur vertrekt het naar 'De Knip' voor een aperitief en een warme maaltijd. Om 20 uur begint een buitengewone openbare raadsvergadering. Daarbij zullen de volgende onderwerpen ter sprake komen ;1 onderwijs en cultuur door mevrouw mr. M. E. Bloember gen-Munters (WD) 2 welzijnszorg door L. L. Marselis (KVP); Modern bestuur en inspraak van de buigerij door mr. J. Goosens (D'66); 4 Natuur en milieubeheer door Drs. J. Menne- ma (PVDA); 5 Voorschoten vroeger, nu en straks door de nestor van de gemeenteraad, M. de Klerk Wol- te rs(PCG). RIJNSBURG Eens per jaar willen de kerkelijke jeugdclubs graag even voor het voetlicht treden. Daar om was de Immanuëlkerk woensdagavond bezet met jongens en meisjes van 8 tot 15 jaar. Het waren er zo'n vierhonderd die in twintig gereformeerde clubs zijn ondergebracht. Als men bedenkt dat elke club min stens twee leiders of leidsters heeft, dat er een soort jeugdraad is en dat daarboven een oudervereniging de grote lijnen uitstippelt, bijgestaan door vier jeugdouderlingen, dan is de uitstekende opkomst van belangstel lenden niet vreemd. Zo'n avond draagt een speciaal stempel, afge stemd op de wekelijkse clubavonden, waarop als voornaamste punt Bijbel kennis wordt beoefend, waarbij al naar gelang de leeftijd, de stof wordt besproken. Maar daarnaast wordt vol doende aandacht besteed aan de ont spanning. Ook dit was een onderdeel sen de bedrijven door 1973 de revue passeren. Het hoogtepunt was en daar zal ie dereen het wel mee eens zijn het tableau 'Geef de Heialnd 't roer in handen', uitgebeeld door de wat oude- rej ongens en meisjes. De klacht dat het vroeger allemaal zo veel beter was, lijkt ongegrond, als men een avond als deze bezoekt. De gereformeerde jeugd voelt zich be paald nog wel thuis in de verenigin gen. Ds. Van der Linde sloot de avond. Waarschijnlijk wel voor de laatste keer, omdat hij zijn emeritaat heeft aangekondigd per 1 augustus. aan de Voorstraat. Daar kwam bij dat het centrum van Katwijk Zee enigszins vergrijsde. De leerlingen moesten uit de verder afge legen nieuwe wijken komen. Op dat moment begon de factor 'afstand' een rol te spelen. Het bleek dat mensen die er eigenlijk wel voor voelden hun kinderen naar een openbare school te sturen daar maar vanaf zagen omdat die te ver was. Men is van plan hier wat aan te doen. Boelhouwer: 'We zitten eraan te den ken de kinderen met een busje van school naar huis te laten vervoeren. We hebben daarover een enquête ge houden en we wachten nu af hoe groot de belangstelling is. Financieel moet het allemaal wel haalbaar zijn, vooral ook omdat wethouder Haasnoot hiervoor steun heeft toegezegd'. Men is ook bezig om de manier waar op men werkt te veranderen. Wim Boelhouwer, die sinds een jaar op de Boormaschool werkt, heeft de nadruk verlegd van de klassikale naar de in dividuele begeleiding. Speelbult Van klassikaal naar meer individueel onderwijs. In die opzet passen ook de plannen om het schoolplein te veranderen. Dit plein, dat nu nog een ommuurde grauwe vlakte is, moet een vriendelij ker uiterlijk krijgen. De muren moe ten weg en vervangen worden door een groenstrook. Men wil er ook een huil in maken waar de kleinste kinde ren kunnen spelen, terwijl men ook een speelbult wil aanbrengen. Om het verkeersonderwijs te bevorderen wil men op het plein een kruispunt met zebrapaden en zo namaken. Deze plannen, zoals ook die voor een betere verlichting en een documenta tiecentrum, worden op het ogenblik door de wethouder bekeken. Met Boelhouwer is hij van mening dat er in Katwijk twee openbare 6cholen moeten kunnen bestaan. BOLLENSTREEK De werkloos heid in de bollenstreek geeft een gun stig beeld. Sinds eind januari is het aantel werkzoekenden gedaald van 538 aantal werkzoekenden gedaald van 538 tot 41 (eind febr.). Eind februari 1973 stonden 524 werkzoekenden ingeschre ven. De daling is voor een groot deel te danken aan de bouwvakken, land bouwsector en de sector losse arbei ders. Ook in de bloembollencultuur beginnen de werkzaamheden weer op gang te komen. De vraag naar jeugdige werknemers is fors gedaald. Bij de vrouwen liep het aantal werkzoekenden terug van 115 tot 93, welke daling hoofdzakelijk is te vinden in de sectoren winkelbe dienden en kantoorpersoneel. De situatie in de bollenstreek laat zich in ieder geval gunstiger aanzien dan in 1972. LEIDEN Zaterdag en zondag wor den de Sleutelstad-wandeltochten ge houden, over 5, 10, 20 en 40 km. Voor de 40 km is de start op beide dagen tussen 9 en 10 uur, voor de overige afstanden tussen 9 en 2 uur. De start is bij de zaal aan de Maria Gijzen- steeg, naast de Overdekte aan de Haarlemmerstraat. NOORDWIJK In samenwerking met de rijkspolitie te Noordwijkerhout en de districtsrecherche uit Den Haag heeft de Noordwijkse recherche na een onderzoek van enkele weken een jeugdbende kunnen oprollen, die gedurende de laatste maanden de duin- en bollenstreek onveilig heeft gemaakt. Tot nog toe werd een twaalftal jongelui in de leeftijd van veertien tot twintig jaar, afkomstig uit Noordwijk en Noordwijkerhout, aangehouden. De zaak begon met een inbraak in een schuurtje achter hotel 'De Witte Raaf' in het Langeveld, waarbij ten nadele van crossende scholieren brom fietsonderdelen werden gestolen. Een tot de buit behorend stuur vond men enkele dagen later terug op de brom mer van een jeugdige postbesteller uit Noordwijkerhout. Toen deze knaap door de rechercheurs aan de tand werd gevoeld, kwam aan het licht dat hij met zijn vriendjes heel HAZERSWOUDE MR. L. M. Rem merswaal, die onlangs werd gekozen tot voorzitter van de KVP-afdeling, heeft de leden megedeeld het als zijn eerste taak te zien samen met het bestuur wat meer 'leven' in de afde ling te krijgen. Zijn naam komt ook voor op de groslijst die de KVP-ers na 15 maart krijgen thuisbezorgd. Ook de namen van de zittende raadsleden M. de Boer en J. Wesselingh (de frak- tieleider) zullen op de lijst voorko men. Wethouder P. A. Th. v d Werf zal nog beslissen of hij zich al dan niet kandidaat stelt. Intussen is bekend geworden dat de lijst van de ARP zal worden- aange voerd door het huidige raadslid J. D. de Wit, gevolgd door de als fractielei der optredende ir. A. Kamphuis en het zittende raadslid B. Poot. Bij de PVDA is P. Oosterhoff, de enige soci alist in de raad van nu, aanvoerder. De SGP heeft L. Matze bovenaan staan. De debuterende PPR heeft G. Nieuwendijk als kopman. wat op de kerfstok had op het gebied van diefstallen van bromfietsen, bromfietsonderdelen, joy-riding, ver nielingen en dergelijke. Hun brutali teit ging zo ver, dat een van de kna pen op een gestolen brommer ker kwaarts toog. Op hun strooptochten gebruikten zij zelfs stiekum moeders autoToen zij met de wagen een aanrijding veroorzaakten, werd de schade snel hersteld met onderdelen gesloopt van een op straat geparkeer de auto. Bij het onderzoek moest de assistentie worden ingeroepen van de postale re cherche, omdat bij de PTT-besteller een zak met brieven werd aangetrof fen, die hij niet had bezorgd, kenne lijk omdat hij dit te veel moeite vond. De zaak begon te lijken op een sneeuwbal, toen de rechercheurs op het spoor kwamen van enkele Noord wijkse jongelieden, die zich met werk van zwaarder kaliber hadden bezig ge houden. Zij bleken zich te hebben schuldig gemaakt aan inbraken in vil la's te Noordwijk, in het clubgebouw van de Noordwijkse Hockey Club en in kantoren en bedrijven te Sassen heim en op het industrieterrein 't Heen te Katwijk. Twee van de jeugdi ge daders kraakten daar in één nacht vijf bedrijven. Het wa de groep hoofdzakelijk om geld te doen, dat later in bars en ca- fé's werd opgemaakt Maar ook andere HAZERSWOUDE Na de vergade ring van de CHU-afdeling te Hazers woude kan men zich afvragen, of deze politieke groepering, die thans in de gemeenteraad twee zetels bezet, in de volgende zittingsperiode drie stoelen gaan innemen. En daaraan de vraag toevoegen, of de CHU die derde zetel zal doen bezetten door de nog jeugdi ge Matthijs de Kort. Tijdens de verga dering was men optimistisch ontrent de resultaten van de komende ge meenteraadsverkiezingen. De heer L. Verweij, wethouder, voert toch de kandidatenlijst aan, ondanks andersluidende berichten als zou hij zich niet meer beschikbaar stellen. Zittend raadslid E. van Elderen staat op de tweede plaats en Matthijs de Kort derde. Voorts vermeldt de lijst de namen van D. P. Elsman, C. G. van Spronsen, A. J. Huisman, me vrouw Van Gasteren-Viersen, ir. N. G. van Veen, Jacques Vos, C Buitenhuis, mevrouw C. G. Everaarts-van Dijk en Jac. Buitenhuis. De heer Robbe is nu secretaris van de afdeling, nu mevrouw Everaarts-van Dijk haar functie beschikbaar stelde. De CHU kent een propagandacommis- 6ie in de heren Van Elderen, Van Spronsen en Robbe. Algemene mening was dat de CHU- raadsleden, die nauw samqpwerken met ARP en KVP, goed werk hebben verricht. Op 26 april komt drs. L. Leynhorst in Het Anker een toespraak houden. goederen en dranken bleken van hun gading. Nadat zij van een vriendje, die mis dienaar was, hadden* vernomen, dat zich in de St.«Jeroenskerk te Noord- wijk-Binnen een klui met geld zou bevinden, braken zij in de kerk in. De kluis mankeerde uiteraard en om zich voor de moeite schadeloos te stel len nam een van de daders een gou den kelk mee, die in de kerk bij de eredienst werd gebruikt. Bij een inbraak in een Noordwijkse villa bemachtigde een jeugdige dader een cassetterecorder. Onder een smoesje gaf hij die bij familie in be waring met het verzoek de plaat 'Je sus Christ Superstar' op, te nemen. Dezelfde knaap stal uit de politieloods aan de Nieuwe Zeeweg een Puch- bromfiets, die daar stond opgeslagen. Bij het onderzoek kwamen, danl zij team-werk tussen de verschillende po litiekorpsen, ongeveer vijftig diefstal len, inbraken, vernielingen en derge lijke aan het licht, waaronder ook nog een geval van insluiping te Voorscho ten, waar uit een keuken een handtas je werd gestolen. Het onderzoek duurt nog voort. VOORSCHOTEN Wethouder W. J. Iestra (PCG) heeft aan de besturen van de A.R. en C.H. kiesverenigingen zijn besluit meegedeeld zich niet meer beschikbaar te stellen voor een nieuwe raadsperiode. Hij is ruim tien jaar raadslid, waarvan bijna acht jaar wethouder. In zijn brief aan de besturen herin nert de heer Iestra aan zijn reeds in het begin uitgesproken twijfels ten aanzien van de realisering van een C.D.A.-lijst. Uit ideële overwegingen wil de hij de vorming van een V.D.A. niet^afwijzen, maar om praktische re- dene'n moest hij de garantie vragen, dat er een groepering gevormd zou worden, die niet op opportunistische gronden tot stand kwam, maar duide lijk gedragen werd door het gemeen schappelijke ideaal om op christelijke wijze de samenleving te willen die nen. Nimmer mag, naar het gevoel van de heer Iestra, christelijke poli tiek ontaarden in het willen nastre ven van groepsbelangen, hoe zwaar een dergelijke opgave zeker in het huidige tijdsbestek ook valt. Nu het C.D.A in Voorschoten een ge stalte krijgt, die niet langer het ver trouwen van de heer Iestra kan weg dragen, wil hij zich ook niet meer be schikbaar stellen. De heer Iestra be sluit zijn brief met de zin: 'Mij moet niets liever zijn dan beschaamd te worden in mijn huidige visie'. De heer Iestra is de derde wethouder, die na de verkiezingen niet terug keert Zoals bekend heeft ook de PvdA-wethouder P. S. Pels zich niet herkiesbaar gesteld. Wethouder Koet- ser (WD) komt ook als wethouder niet terug, maar wel als raadslid. Hij is de lijsttrekker van de WD. Ver wacht wordt dat wethouder T. C. Es- selaar (KVP) de lijsttrekker gaat wor den van het C.D.A. LEIDERDORP Donderdag Pe maart om 8 uur vergadert de conJ°I sie onderwijs in het gemeentehuis]1® staan belangrijke punten op de ajln da, zoals; voltooiing van De Bloem]5C subsidie aan K. en O., de ruitersptre vereniging, de hockeyclub Alecto,|Ti zangver. Excelsior, de drumband]011 de speeltuinver. Zijlkwartier, de deling van schoolruimte in de t?e Binnenhof en uitbreiding van}81 6chool aan de Kastanjelaan. vii LEIDERDORP Zaterdag tussei de uur en half 12 zal de Ronde van Holland, een klassieke wielerweds voor beroepsrenners, Leiderdorp ka seren. Route: Hoge Rijndijk- Pertbo Snoepweg- bij Alberts Corner lie ra richting Rijpwetering. re LEIDERDORP De Wereldwi in Leiderdorp is zaterdag geslotei m verband met een bezinningsweeke voor zijn leden. LEIDERDORP Op 14 maart half 9 is er bij Wik van de Wijng aan de Hoofdstraat weer politiek Aanwezig zijn; J. van Eisen, lid Ti de Kamer KMP, ontwikkelingssai werking, mevr. Den Haan, wetho te Leiden, WD, aspecten van gei I heidszorg, mevr. N. J. Ginjaars, Tweede Kaer VVD, milieuzaken! de heer Dolman, lid Tweede K PvdA, financiële aspecten. De he< Vos van Stenwijk te Voorscl VVD, wil proberen vragen te woorden. RIJNSBURG Aan de tandhel dige kliniek van de rijksuniven] te Utrecht is onze plaatsgenoot heer D. van Iterson Dzn. voor het examen tandarts. Zaterdi maart van 3 tot 6 uur is er opt naalstraat 26 alhier gelegenheid J geluk te wensen. LISSE De v^orjaars-kledingb van de UW wordt op 3 en 4 apri d houden in het Poelhuys aan de 1 homlaan. Op 3 april zal men gow ren kunnen inbrengen tussen 7 i uur 's avonds. De verkoop is o in april van 2 tot 5 uur. Betaling tant. 0 LISSE Vandaag, woensdag, w grof huisvuil opgehaald 's morgen wijk 2, Poelpolder met flats en 's dags in wijk 1, het 'niet in de Poe der gelegen deel van de maandagi ss LISSE De gemeente gaat 100 gri? bloembakken aanschaffen voor de ig fraaiing van de gemeente. Kos al 25.000. Vi LISSE In de komende we et wordt de collecte gehouden ter ia; strijding van de kosten van de vie ia; van de koninklijke' verjaardag op o] april en van de bejaarden-uitgaans c Deze dag is op 18 juni. g< LISSE Het bestuur van Veilig si1 keer geeft zaterdag een filmmidns voor de jeugd in de zaal van het Pin huys. De fa. Kooy en Blanken ope'tr bij het bedrijf aan de Hereweg te over de inrijlaan naar Dever d. nieuw tuincentrum. Op vrijdag 29 en zaterdag 30 m« wordt in de Bloemlusthal onder a piciën van het comité Vakantievre eeii grote handenarbeidtentoonstel gehouden. Vrijdagavond 7 uur is opening. Op vrijdag open tot 9 uui k op zaterdag van 10 tot 5 uur. SASSENHEIM —Rederij Triton Katwijk heeft een nieuw onderi toegevoegd aan het pakket dat de risten wordt geboden. Vanaf 21 m zal namelijk dagelijks een boott<Qr worden georganiseerd vanuit de r ven van Sassenheim, via de Kagerj sen langs de Hollandse molens. ALPHEN Op een ledenvergadei j van de PVDA is de kandidaten unaniem aangenomen. Lijsttrekke J. H. vd Vlies. Als tweede mevri H. Donker, 3 W. Peeters, 4 Mevr!, A. J. Kuipers-Bos, 5 H. Metaal jr. J. Dekker, 7 K. van Zee, 8 Mevn A. J. Berkemeuer-Allon, 9 J. Blom H. de Heer. ALPHEN Vanavond (donderd zal de gemeente een voorlichtini vond geven omtrent de verkeersafv keling rondom het winkelcentrum Aarhof', die omstreeks oktober kl moet zijn. Deze avond is in de eer plaats bestemd voor de bewoners in deo mgeving van de Thorbei straat en de Aarkade wonen, m. ook andere belangstellenden zijn ijv kom. De bijeenkomst is in hotel traal en begint om half acht. Er k«n op 20 maart een tweede voorlichtid avond. RIJNSBURG De heer D. van I m son Dzn., is in Utrecht geslaagd v N tandarts. Dat betekent niet dat tandartsentekort in Rijnsburg en geving nu zal zijn opgelost. In lv gaat de heer van Iterson eerst in n a= taire dienst en waar hij zich daa 01 zal vestigen weet hij nog niet. a RIJNSBURG De Partij van de 0: beid en de WD organiseren een <ltl cussie-avond op 19 maart om 8 uui r Centraal, Vliet NZ 73. Onderwerj 1 zijn 'Politieke openheid' en 'Welzi ir> Sprekers; mevrouw N. A. den Ha™ Groen en de heer L. Jonker. RIJNSBURG Woensdag 20 mald om 8 uur vergadert de VW in raadhuis. ALPHEN Vanavond, 14 maarts uur spreken in gebouw Nabij ir. B ni sert, lid van Ged. Staten, en ir. Bri ar kandidaat voor de prov. staten, - een verkiezingsbijeenkomst. Deze g uit van de ch Statenkring Leiden. Meer plaatselijk en regionaal nieuws pag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4