Leimuidense Geerwegbewoners voelen zich één met Ter Aar 59,75,45,- en 35,- Echt rundleer voor de prijs van kunstleer. ANNA KLINIEK voor Orthopaedie HELPSTER IN DE DIENKEUKEN J Aktie voor annexatie van 'achtergebleven gebied' Ds> Sneep nam afscheid .ensink en Habraken in stuk van Claus Romeins schip te bezichtigen Hei prijsverschil^ de Bijenkorf] kï; van Alphen a. d. Rijn P.v.d.fl. Rijnsburg komt weer met open lijst Raad uit kritiek op bouw sporthal EHBO-examen COMMERCIEEL- ADMINISTRATIEF MEDEWERKSTER ADMINISTRATIEF MEDEWERKER(STER) !0 fROUW/CTiAiBmEfr DONDERDAG 14 MAART 1974. BINNENLAND/REGIO L2J POSTBUS 2475-UTRECHT MEZENSTRAAT 2 LEIDEN Om onze verpleegsters vele karweitjes uit handen te nemen, zoeken wij enkele beschaafde meisjes, minimum leeftijd 18 jaar. die bij ons de funktie van van de verpleegafdeling willen vervullen. Van deze helpsters verlangen wij, dat zij correct, maar bovenal prettig en vriendelijk de patiënten kunnen bedienen, d.i. hen voorzien van koffie en thee en maaltijden. Meisjes, die toch wel graag in een ziekenhuis zouden willen werken zonder nu direkt voor een beroep opgeleid te worden, kunnen zich voor een gesprek en nadere inlichtingen wenden tot de adj. direktricc iedere middag van 3-5 uur; behalve zaterdags. Deze baan is een volledige dagtaak. UlIDEN-OEGSTGEEST In het Rijnlands Lyceum voeren zalcrdaga\ond Ton Lenslnk, Mar ja Ilabrakvn en Peter Rei ner het blijspel 'Pas de dcu.\' van Hugo Claus op. Lensiuk en Habraken spelen de acteurs Gerard en Mla, die zonder egisscur aan het repeteren zijn voor een toneelstuk. Telkens duiken daarbij spanningen op, die betrekking hebben op iun vroegere liefdesverhouding, die in het normale leven tussen beiden niet meer mogelijk blijkt. Alleen het toneel- Huk neemt hun persoonlijke verhoudingen over, en vormt zodoende een spiegel van hun vroegere liefde. Op de foto ■to twee hoofdrolspelers met rechts regisseur Hugo Claus. Zaterdag, 8.15 uur. ALPHEN In het komende wee keinde. op 15, 16 en 1 maart tussen negen en vier uur kan men kennismaken met de opgravingen van het Romeinse schip op het ter rein van de Johannes Stichting in Zwammerdam. Er zal deskundige voorlichtng gegeven worden door me dewerkers van de VU. Rondom het schip is nu een damwand geslagen zodat begonnen kan worden met het blootleggen. Overigens zal in het eerste weekeinde nog niet zoveel te zien zijn omdat maar een klein ge deelte van het schip is blootgelegd. Men heeft bij het slaan van dc dam- want nog verschillende vondsten ge daan zoals scherven en potjes. Waar schijnlijk zal eind van dc maand het hele schip aan de oppervlakte zijn ge komen. Het actiecomité, dat nu een bedrag van 280.000 binnen heeft, is erg dankbaar jegens alle gevers. Uit dank zal u. in samenwerking van de Rijks dienst van de IJsselmeerpolders, een" loto van het schip worden toege stuurd alsmede een toegangsbewijs om over enige tijd .n het museum te Ketelhaven het schip te bezichtigen. Daar verwacht wordt dat de kosten hoger komen te liggen dan men aan vankelijk dacht blijft het actie comité nog giften inzamelen. Deze kunnen gestort worden op postrekeningnum mer 661878 van de Nederlandse Mid- denstandsbank. ten name van de Stichting tot behoud van het romein- se schip. Schoudertassen met veel berg ruimte door binnenvakken en een ingenaaid beursje. Kleuren; zwart, bruin, cognac, marine, camel en steenrood. Sterk en soepel rundleer. Prettig om te dragen. Deze tassen worden in het gebruik nóg mooier. Normaal 79,75, 59,75 en 47,95, Nu als tijdelijke prijs winners Afd. Lederwaren. heid. Juist zij kunnen belangrijk bijdragen aan de verbetering van de maatschappij. Niet alleen achter hun bureau of loket. Ook in hun viije tijd. Door lid te worden van de chrietelijke vakbeweging en zich een te sluiten bij door Henk Kamies LEIMUIDEN-LANGERAAR In de rustige, zo landelijke Geerweg, gelegen temidden van een fraai natuurgebied, is een aktiecomité be zig zieltjes te winnen voor annexatie. Van de ene gemeente naar de andere. De Geerweg neemt ook wel een merkwaardige plaats in. De oneven kant is Leimuiden, de buren aan de even zijde van de straat, zijn inwoners van Ter Aar. En het is de Leimuidense kant die in ak tie is gekomen. Niet alle bewoners van de oneven zijde staan erach ter, maar de indruk is toch wel dat de meeste Geerweg-bewoners naar Ter Aar willen. Pijdens de laatste gemeenteraadsver gadering van Ter Aar vroeg raadslid J. van Rijn, of de hele Geerweg net bij Ter Aar zou kunnen worden ;etrokken. Wethouder G. van Harten ran genoemde gemeente, zei dat de ietrokkenen dan zélf maar aktie moesten voeren en dat het zeker niet up de weg ligt van de gemeente Ter lar hier achter aan te gaan. De heer fan Rijn; 'Alle bewoners van de leerweg, dus ook degenen die tot Lei- ouiden behoren, zijn volledig geo- iënteerd op Langeraar (gemeente 'er Aar. Red.) en het is dus begrijpe- ijk dat zij zich geen Leimuidenaar oelen. Zij vinden dat zij door de ge- leente Leimuiden achter worden ge teld. De openbare straatverlichting is- an vèr voor de oorlog, om maar een oorbeeld te noemen. Damping ét gaat om rond de dertig gezinnen, én van hen is P. J. Hoógervorst, van e Geerweg 61. Hij staat genoteerd als andidaat voor de gemeenteraad van eimuiden en hoopt, als hij wordt ge- ozen, de belangen van de Geerweg- ewoners op de juiste wijze te verde- igen en er voor op te komen. 'Wij jn bezig met een comité te vormen, ijn mening is wel dat er slechts einig zijn die bij Leimuiden willen ijven. Kerkelijk zijn wij op Lange- ar georiënteerd en onze kinderen lan in Langeraar naar school. Wij jn lid van de verenigingen in Lange- iar. onze vrouwen gaan naar de win- ils in Langeraar. kortom wij zijn in met Langeraar. Wij kunnen rus- g zeggen dat wij hier in 't algemeen tor Langeraar zijn', aldus de heer oogervorst. Hij kojnt er voor uit in inflict- te zijn met de gemeente Lei- uiden, waarbij de inzet is dat hij in zijn bedrijf een camping wil ma- n, maar dat de Leimuidense vroede .deren daar niets voor voelen. 'Ook 'n buren hebben moeilijkheden met gemeente', zo laat de heer Hooger- irst weten. Medewerking van Lei- uiden blijkt niet te. verwachten. Een idere bewoner noemt de naam van C. Hydra, die een noodwoning bij bedrijf wil bouwen, maar daar ook én toestemming voor krijgt. olderweg ;t eerder genoemde raadslid Van 'ier gouden insignes ij Overheidspersoneel !IDEN De afdeling van de Ned. Bond van Overheidspersoneel eld in een zaal van de Bevrijdings- rk de jaarvergadering. De voorzit- de heer G. Steenge, merkte in n inleidend woord op, dat het CNV •staansrecht heeft. Niet het CNV eft de federatie getorpedeerd, st ledental schommelt rond de 680. was een batig saldo. De bestuursle- Steenge, J. Harland en G. J. Hee- werden herkozen. Een viertal lid- aatschapsjubilarissen kreeg van de mdsvoorzitter, de heer W. Wieringa, it gouden insigne met oorkonde; W. Mreman. W. van Joolingen, E. J. B Groot en P. A. Brussee. a de pauze sprak de heer Wieringa er: 'De ambtenaar in 1984'. ij zei. dat er duidelijkheid moet imen over wat dit kabinet met het erheidspersoneel wil. Rijn: 'Langs de Geerweg staan van die ouderwetse elektriciteitspalen. Regel matig botst er wel een auto tegenaan en zitten de bedrijven zonder stroom. Ze vinden dat de gemeente zich veel te weinig om hen bekommert. Als ze bij Ter Aar" horen rekenen ze er op dat ze meer in de belangstelling ko men en mogelijkheden krijgen om uit te breiden'. Er wordt verder beweerd dat Ter Aar wel wat aan de conditie van de Geer weg wil doen, maar dat Leimuiden geen medewerking wil verlenen. Over igens blijkt het een polderweg te zijn. De heer Van Rijn is zelf we leen voorstander van annexatie van de Geerweg. 'Er moesten meer grenswij zigingen komen in de omgeving, waar bij ik ook aan Nieuwveen denk', zegt de heer Van Rijn. Wethouder G. van Harten (Ter Aar) denkt er anders over en spreekt als man van ervaring en kennis van za ken, want hij is geboren en getogen aand ie zelfde Geerweg, voor hij naar Ter Aar verhuisde. 'Ik heb helemaal geen behoefte aan annexatie. Persoon lijk heb ik geen uitbreidingsdrang en ik heb bet altijd best naar m'n zin ge had aan de Geerweg, waar ik toch ook aan de Leimuidense kant woonde'. Hij vervolgt: 'Omdat veel bewoners van de Geerweg zich tot Ter Aar voe len aangetrokken, is het zo dat onze gemeente als het even kan wel mede werking verleent wanneer het om ver huizingen enzo gaat. Maar het is een onbegonnen zaak de Geerweg bij Ter Aar te voegen. Je moet nu eenmaal een lijn trekken. Ik kan mij niet voorstellen dat de Geerweg een ach tergebleven gebied is, omdat er zelfs een wethouderv an Leimuiden woont'. Die wethouder is J. den Haan. Vuilnisman Leimuidense wethouder Den Haan, wonende aan de Geerweg, kan er kort over zijn en vindt het een zonderling geval dat op dit moment enkele bewo ners een aktie op touw zetten. 'Ik kan niet begrijpen dat ze het ernstig me nen. Er zijn anderen, in Ter Aar, die beweren dat in Leimuiden alles moge lijk is en veel liever Ter Aar de rug willen toekeren, om in Leimuiden te komen wonen. Maar wij zitten nu eenmaal met bestemmingsplannen en het natuurgebied. De voorstanders van Ter Aar kunnen hun beweringen nooit via de werkelijkheid benaderen. Ik voel weinig voor grenswijzigingen. Bij Nieuwveen zijn ze een paar jaar geleden ook bezig geweest, maar de provincie keurde het niet goed. Er zijn anderen, op hoger niveau, die zich met de reorganisatie van gemeen telijke- en provinciale grenzen be moeien'. Een merkwaardig trekje is overigens dat de ene dag de vuilnisman de em mers komt ledigen aan de Leimuiden se kant en de volgende dag komen de Ter Aarse collega's het huisvuil opha len aan de even zijde. Wethouder Den liaan hierover: 'Daar is eerder over gesproken. Het is echter zo dat er een nieuwe regeling op komst is, die ver band houdt met de vuilverbranding. Dan komt er een reorganisatie'. Geenveg-bewoner W. H. van der Meer (nummer 77), vindt dat het allemaal niet veel uitmaakt. 'Mijn kinderen gaan in Langeraar op school, maar tot nu toe heb ik met de gemeente eigen lijk weinig te maken gehad. Ik kan niet zeggen dat het hier nu directe en achtergebleven gebied is. Zeventien jaar woon ik hier en het bevalt mij Ambtenaren bewijzen onmis bare diensten aan de samen leving. Juist zij ervaren vaak in hun dagelijks werk hoeveel on recht er nog bestaat. Juist zij ontmoeten telkens weer toe standen en verhoudingen die mensonwaardig zijn en niet stro ken met de bijbelse boodschap van naastenliefde en gerechtig- ALPHEN In een vrijwel geheel bezette kerk heeft ds. P. Sneep dinsdag avond wegens vertrek naar Driebergen afscheid genomen van de Chr. Gerefor meerde kerk van Alphen aan den Rijn, waaraan hij bijna vier jaar verbonden was. Dc tekst voor de afscheidspreek was Jesaja 12: 10: O mijn dorsing, en dc tarwe mijns dorsvloers, wal ik gehoord heb van den Hecre der heerscharen, de God Israels, dat heb ik uliedcn aangezegd. De Geerweg vormt de grens tussen dc gemeenten Leimuiden en Langeraar. De even zijde is Leimuiden. maar de mees te bewoners willen liever inwoner van Langeraar zijn. Collecte Daarentegen ziet mevrouw Hoogeveen (nummer 81) wel wat in annexatie. 'Wat hebben wij met Leimuiden te maken? Wij voelen ons nauw verwant met Langeraar. Het enige contact dat wij met Leimuiden hebben is dat er tweemaal per jaar een collecte wordt gehouden voor de bejaarden of een ander goed doel. Ook voor het bevol kingsonderzoek en om te stemmen Plannen voor nieuwe openbare scool NOORDWIJKERHOUT Op 19 maart zal de raad beslissen waar de nieuwe drieklassige openbare school komt, waarvoor de raad eerder 600.000 beschikbaar stelde. De meest voor de hand liggende plaats is langs de Van Iersellaan, naast het zwembad, waar ook rekening kan wor den gehouden met de uitbreiding van de school. Het ligt in het voornemen de school als eën definitief gebouw te stichten. Inmiddels zijn er plannen de openba re school op 1 augustus in voorlopige lokalen te laten beginnen. In dit ver band wordt de gemeenteraad gevraagd geen medewerking te verlenen aan de plannen van het bestuur van de Ire- neschool om een zevende lokaal te bouwen. RIJNSBURG De leden van de PvdA gingen akkoord niet het pro gramma en dc vaststelling van de kandidatenlijst voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. Besloten werd weer met een zgn. 'Open lijst' aan de verkiezingen deel te nemen, omdat D'66. PPR en PSP niet met een eigen lijst uitkomen. Lijstaanvoerder wordt mevrouw Ada de Haas-Kromhout, gevolgd door 2. J. de Mooij. 3. H. Muskee, 4. H. Tenwol- de, 5. A. von Hofe, 6. N. Paauw, 7. D. Graaff. S. M .de Mooij-van Vreden daal. 9. R. Reinsma .10. L. Schild-de Best, 11. G. Hogewoning, 12. J. Krom hout. 13. D. v. d. Meij. moeten wij helemaal naar Leimuiden, terwijl Langeraar aan de overkant ligt'. Problemen in de anders zo rustige en landelijke polderweg, omzoomd door een kassengebied en water. De grens tussen twee gemeenten, een weg met een oneven kant (Leimuiden) en een even kant (Ter Aar-Langeraar). Een weg ook, die ligt in een natuur- en kwekersgebied, waardoor er nu een maal beperkingen zijn voor de bewo ners. Zoals bijvoorbeeld wat betreft de bouw van woningen, kassen en dergelijke. 'Laat de bewoners zelf maar aktie voeren', zeggen ze in Ter Aar. Nu, de aktie is op gang gekomen Of het kans van slagen heeft? Zowel in Lei muiden als in Ter Aar weet men wel zeker van niet. De bewoners van de Geerweg vinden het in ieder geval de SASSENHEIM Een aantal raadsle den had tijdens de raadsvergadering kritiek op het voorstel van B. en W. om 680.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een gymnastiekzaal in De Kooi. B. en W. hadden tal van objekten bezocht ondermeer in Lei den, Hoogvliet, Bodegraven en Nieuw Vennep. Het gebouw in De Kooi moet aan hoge eisen voldoen, ondermeer op het gebied van de architektuur. Wagner was niet zo enthousiast, voor al ook omdat de voorlichting mini maal was. Rotteveel en Montfoort vroegen zich af of er niet meer offer tes mogelijk waren geweest. Hulsber gen verweet B. en W. dat de kwestie niet goed was overgekomen. Zou het voorstel niet worden geaccepteerd, dan zou het zeker anderhalf jaar du ren voor een nieuw voorstel op tafel zou komen. Gerekend wordt op een exploitatietekort van vierduizend gul den per jaar. Bij stemming was de uitslag 10 voor en 4 (WD, PVDA en D'66) tegen. In verband met werkzaamheden in de Gouverneurlaan zal de NZH-bus wor den omgeleid, wat in de toekomst zo zal blijven. De beide voetbalverenigin gen krijgen 13.000 subsidie voor het clubgebouw. De doorstroming naar de 99 premiewoningen in Teylingen werd een succes, zo werd meegedeeld. moeite van het proberen waard. Het brengt ook een beetje leven in de brouwerij, zoals een bewoner zich er tegen mij een beetje gekscherend over uitliet. Hoe het ook is, de eerste indruk is dat de meesten wel naar Ter Aar wil len. De Geerweg is een uithoek van Leimuiden, het is amper te belopen. Langeraar (gemeente Ter Aar) ligt op een zij het (flinke) steenworp af stand Ds. Sneep stelde, dat op een avond als deze de gedachten zich vermenigvuldi gen. De opdracht om het Woord te prediken, brengt ons, zowel de leraar als de gemeente, in het gericht, om verantwoording te doen. Wat sprekers persoonlijke werk betreft, zei hij er van overtuigd te zijn voor alle ambte lijke arbeid het bloed der verzoening te moeten inroepen. En wie kan dan staan voor het aangezicht des Hceren. En tot de gemeente komt dc vraag; Wat heeft de prediking u in dié vier jaar gedaan? Ik heb uw behoud daarin op het oog gehad, aldus ds. Sneep, en niet uw ondergang. U is daarin gesproken van leven en dood en Christus is u voor gesteld als de enige weg tot dat be houd. Daarom stelt die prediking ver antwoordelijk en is ze tot een oordeel of tot een eeuwig voordeel. Tot zijn tekstwoord komende stelde de predikant dat daarin 6prake is van dc boodschap van de dorsing des Hce ren; hij vroeg aandacht voor de eigen aardige benaming en voor de verze kering die de tekst geeft. Jesaja heeft moeten spreken van de ondergang van het volk des Heeren. dat in balling schap was in Babel, maar ook van het herstel. Babel gaat ten onder; dit rijk is het beeld van de duisternis, de we reld. die zonder God leeft, de oude mens. Maar er wordt ook gesproken \an de overwinning door Kores. die de knecht van God genoemd wordt. Zo typeert deze heidense vorst Je/us Christus. Die deze wereld bevrijdt. Hij maakt gevangenen los. stelt hen in de vrijheid der kinderen Gods. Maar de weg is een moeilijke; het gaat via de dorsvloer, een bekend beeld in de oude oosterse landen. Het koren of andere zaden moeten ge dorst. geperst, alles wat er niet in be hoort moet eruit, totdat door Gods ge nade het goede overblijft. Door het voortdurend dorsen komt het kaf openbaar, hoewel er zijn die geen pijn gevoelen ondanks dat zij geslagen worden en vallen onder de verhar ding. Alleen wat uit God is. dat blijft. Zijn in Alphen de vruchten van de genade tot openbaring gekomen'' Een dienaar des Woords mag niet pleiste ren met loze kalk. niet op zandgrond doen bouwen. Al gaat nu de dienaar heen. dc Hcere gaat door. In het slot van zijn preek wekte ds. Sneep met nadruk op. dicht bij Gods Woord te leven. Bid om de werking van de Hei lige Geest, dan zal Hij Zijn Woord ook in uw leven waarmaken, door de gerechtigheid van de Heere Jezus Christus Na de preek werd gezongen Psalm 138; 4 waarna ds. Sneep nog een kort afscheidswoord sprak. Hierin prees hij met name het trouw medeleven van de jeugd, zich ook openbaarde in het catechisaticbezoek en de gevoerde ge sprekken. Hij richtte zich ook tot de vertegenwoordigers van dc Chr. Gere formeerde Kerken te Aarlanderveen. Nieuwkoop. Rijnsaterwoude (in welke gemeenten hij regelmatig diensten verleende). Katwijk aan Zee, Scheve- ningen en zijn nieuwe gemeente Drie bergen Ook de afvaardiging van de Stichting Prot. Chr. Basisscholen waarin de Reformatorische school waarschijnlijk een placts zal krijgen, van welke groepering ds Sneep voor zitter was. stelde hij zeer op prij6. Afscheidswoorden werden gesproken namens de classis en als consulent en als vriend door ds. C. II. v. d. Ent uit Katwijk. De heer .1. van der Lee schetste de gevoelens van kerkeraad en gemeente voor de scheidende pre dikant. die men node /iet heengaan, maar Gods Woord blijft. Toegezongen werd Psalm 121 :4. KOUDEKERK Van de dertig cur sisten die aan het EHBO-examen mee deden, slaagden er negenentwintig: d? dames C M J de Jong-v d Kraft, M Kraayer-Simons, G Stijmmen-van Rhe- nen, J C de Jong-Brommers, N Keycr- man-v d Bos, F Schoonderwoerd, E M Versteeg, Harting-de Heer, T Heems kerk-De Boer. Th v Dam-v Leeuwen, M v Triest, H de Langc-v d Hoek. A M Goemaat-Pex, E M M Maks-Pauw, K G Schunselaar, mej H C de Bruin, en de heren H W van Dorp, G R Burggraaf, D Verhagen, Th Kraan, T Heemskerk. M J van Oosten. L Dui ker. H J van Diggelc. P H van Vel- zen. A J Blom. A M Bultman. A H Guldemond, J J P Zuidwljk. HAKAF B.V. TECHNISCHE GROOTHANDEL KATWIJK vraagt: met: Middelbare schoolopleiding Goede contactuele eigenschappen Kennis van Duitse en Engelse taal. met: Mavo-opleiding Kantoor-ervaring. Wij bieden: gevarieerde werkkring en goede honorering. Sollicitaties schriftelijke of telefonisch aan HAKAF B.V., Ambachtsweg 3 te Katwijk. Telefoon 01718-72541. i

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 21