PSY REVANCHEERT ZICH Late zege van Ajax op AZ'67 Feyenoord kan in bekertoernooi opnieuw niet imponeren lege DDR op Selgië: 1-0 üichels houdt lelectie nog oor zich )sgood naar Southampton Wout Gerritse zwempromotor in Amersfoort Toch nog succes voor Bert Jacobs Jan Mulder brengt Amsterdammers pas na 102 minuten op 2-1 TROUW/KWARTET DONDERDAG 14 MAART 1974 SPORT T17/K17 Van onze speciale verslaggever EINDHOVEN Vier minuten voor het einde ontlaadde de spanning zich in het zinderende PSV-stadion. Willy van den Dungen scoorde na een pass van Lubse de bevrijdende tweede Eindhovense treffer. Pat doelpunt betekende de zo vurig verlangde definitieve uitschake ling van de Rotterdammers in het nationale bekertoernooi. De revan che voor de competitienederlaag was een feit. Met dezelfde cijfers als waarmee Feyenoord een maand eerder PSV klopte. PSV-verdediger Nordqvist tracht te voorkomen dat Wim van Hanegem hem passeert. Dat de 2-0 eindscore in de tumulteuze slotfase nog tot 3-0 opgevoerd had kun nen worden, deerde het Eindhovense legioen tenslotte niet meer. Willy van der Kuylen, PSV's kanon, faalde in de voorlaatste minuut van de elfmeter- stip. Hard schoot hij de bal over. het Rotterdamse doel. Zijn tweede gemiste strafschop tegen Feyenoord overigens. 'SV-Feyenoord was een prestige ge recht. Beide ploegen, praktisch uitge schakeld voor het landskampioen- ichap, weten zich door hun klassering ils derde en vierde in de ere-divisie n ieder geval verzekerd van Europees roetbal (in UEFA-cupverband), had- len in Eindhoven belang bij de plaat- in.? in de halve finales van het [XVB-beker gebeuren. PSV niet in le laatste plaats als revanche voor de itschakeling door ditzelfde Feyen- lord in de competitie (de Rotterdam- ners brachten de Eindhovenaren en- ele weken geleden op eigen veld de erste nederlaag toe met 0-2) en als evanche ook op zichzelf ook voor de erie matige verrichtingen van de aatste weken. OST-BERLIJN (SID) Het Oost- uitse voetbalelftal heeft gisteravond i het Jahnstadion van Oost-Berlijn en zege van 10 behaald op België, et doelpunt kwam op naam van treich. ost-Duitsland, deelnemer aan het ndtoernooi om het wereldkampioen- :hap. bleef tegen de Belgen voor de ende achtereenvolgende keer onge- agen. In een hoog tempo werd de erdediging van België onder druk ezet, maar pas in de 80e minuut le- Brde dat een treffer op. Uit een aorzet van Vogel kopte Streich on- oudbaar voor Piot in. De Oostduit- irs namen met deze overwinning raak voor de nederlaag van 03, die j vorig jaar in Antwerpen moesten icasseren. Het duel in Oost-Berlijn erd bijgewoond door 30.000 toe houwers. an onze speciale verslaggever 1NDHOVEN Rinus Michels, super- sor van het Nederlands elftal, was steravond belangstellend toeschou- er in Eindhoven. Na afloop van het iel was hij uiterst vaag in zijn com- entaar. Meer dan een 'verdiend in e tweede helft gewonnen wedstrijd oor PSV', kwam hij niet. Over het ederlands elftal in de selectie voor et duel tegen Oostenrijk op 27 maart: >e ploeg maak ik tijdig bekend. Ik an niet zeggen, precies wanneer, elf hoop ik de voorbereiding vanaf aandag mee te maken. Ik kom die dag at uit Bilbao via Barcelona naar eist De selectie van zestien man voor eze wedstrijd maakt een grote kans ik te worden opgenomen in de defini- eve ploeg van 22 man voor het we- ïldkampioenschap'. 0NDEN Reuter Peter Osgood, de nvaller die twee maanden geleden tor Chelsea op de transfexlijst werd zet. heeft een nieuwe werkgever, ij tekende gisteren voor Southamp- >n, dat daarvoor ƒ1.650.000,- moest stalen. Osgood, die 143 doelpunten loorde in de 369 wedstrijden die hij •or Chelsea speelde, verklaarde ver den week dat hij liever zou stoppen et voetballen dan nog één wedstrijd »or Chelsea te spelen, oor de transfer is Osgood de op één i duurste Britse speler geworden, ij passeert hiermee zijn mede-rebel de Chelsea-gelederen Alan Hudson, e voor ƒ1.440.000,- eerder dit jaar iar Stoke City overging. De duurste teler van Groot Brittannië is nog eeds Bob Latchford, die voor 2.100.000,- van Birmingham naar mm rerton ging. Dit bedrag werd echter ooit in zijn geheel uitbetaald, omdat et deel uitmaakte van een spelers- ül. udson en Osgood werden beiden oor Chelsea op de transferlijst gezet, 'en zij na een ruzie met manager ave Sexton weigerden met de overi- t spelers van het eerste elftal te trai- en. Hudson, die gehoopt had dat Os- ood hem naar Stoke City zou volgen, itmoet zijn oud-collega zaterdag als outhampton voor de eerste divisie gen Stoke speelt. W HAAG (ANP). De uitslag van toto i 35 is- deelnemers: 434.854. bruto Inleg: - 1 001.380.- prijzenbedrag: fl. 423.583.74. le 3e prijs en de premie elk fl.. 105.895.94 Prijs: 7 winnaars, die elk bruto fl. •127.90 ontvangen. 2e prijs: 115 winnaars, elk per kolom fl. 920,80 ontvangen. 3 'is: 1.510 winnaars, die elk per kolom fl. '•10 ontvangen. De premie wordt na het "strijken van de reclametermijn woensdag 4Pr" a.s. bij loting toegewezen aan een de eerste prijswinnaars. premie van toto 31 ten bedrage van bru- 1. 112.459.09 ls gevallen op formuliernum- 'r b. 3509638. De houder ontvangt nu aan 'ls cn premie totaal bruto fl. 117.900,59. Voor Feyenoord betekende bekerwinst toch nog een groot sportief succes in dit seizoen. Feyenoord was op verzoek van de spelers ook voor het treffen met PSV in trainingskamp gegaan om, zeker ook na de povere vertoning tegen de Graafschap van het afgelo pen weekeinde en de drukke verplich tingen (in drie weken spelen de Rot terdammers 6 duels, waaronder de dubbel met Ruch Chorzow) van deze maand zo optimaal mogelijk voorbe reid aan de start te komen. Feyenoord, met Lex Schoenmaker op nieuw op de reservebank en Henk Wery in de ploeg (Coerver: 'Alleen op het veld kan Wery weer zijn wed strijdritme en vorm terugkrijgen') en ook met de weer van zijn lichte bles sure herstelde Wim Jansen in de ge lederen, (Dick Schneider moest het veld ruimen) maakte zijn aspiratie snel duidelijk. Want ook al kwam een furieus startend PSV binnen enkele minuten aan twee hoekschoppen, het was Feyenoord dat het betere van het spel in handen had. Op het midden veld waren Wim van Hanegem, Theo de Jong en Jansen hun tegenstanders Willy van de Kerkhof, Pleun Strik en Willy van der Kuylen de baas, en de fensief klopte de zaak bij de Rotter dammers ook goed. Met van Daele ENSCHEDE Het bestuur van FC Twente heeft de KNVB telefonisch medegedeeld zeer verbolgen te zijn over het feit. dat PSV - ver voor de officiéle-transferperiode ingelir.d is - bezig is enkele speles van de Enschcdc- se eredivisieclub te benaderen. Enige weken geleden ai zicht Willy van de Kerkhof, die met broer Rene dit seizoen overging van FC Twente naar PSV, uit naam van Kees Rij vers telefonisch contact met René Notten. De Enschedcse middenvelder deed echter de zaak af met de mededeling dat hij nog tot eind volgend seizoen onder contract staat bij FC Twente en dat hij niet voornemens is de ze verbintenis voortijdig te beëindigen. Kees van Ierssel werd eveneens gevraagd of hij geen zin had naar Eindhoven te komen. De vleugelverdediger van FC Twente stelde zijn trainer Spitz Kohn van dit gesprek op de hoogte. Desondanks heeft Van Ierssel vorige week een gesprek gehad met Kees Rijvers, maar tot definiteve afspraken is het nog niet gekomen. Bij FC Twente is nu zeer veel ongenoegen ontstaan over deze handelwijze van PSV. FC Twente's voorzitter mr. Marsman die zeer verbolgen was over de door PSV ge volgde procedure, stelde: 'Dat er nu, Juist in de beslissende fase van de competitie, aan onze spelers getrokken wordt vinden wij hoogst onsportief. Ik hoop echter alle spelers te kunnen houden. We willen namelijk nie mand graag laten gaan. We zijn momenteel ln onderhandeling met Van Ierssel over een driejarig en met Plet Schrijvers, die naar men zegt op het verlanglijstje van Ajax staat, over een vijfjarig contract'. De twen- te-praeses deelde verder nog mede dat zijn club. indien dit nodig mocht blijken, een schriftelijke klacht tegen PSV zal indienen bij de KNVB. weer als sterke laatste man, met Ramljak als goede bewaker van de nog steeds met een vorm-crisis kam pende Edström en de hardwerkende Rijsbergen en Vos tegenover Lubse en René van de Kerkhof. Doelman Eddy Treytel zag de eerste 45 minu ten dan ook maar één echt schot in zijn richting afgevuurd.Edström schoot vanaf de rand van het straf schopgebied rakelings naast het Feyenoord-doel. Het bijna traditioneel volgepakte PSV-stadion zag aan de andere kant ook niet zoveel werkelijk gevaarlijke akties van de bij vlagen zeer knap combinerende Rotterdammers. De Feyenoord-ploeg kreeg door het vaak massale oprukken in de buurt var» het Van onze speciale verslaggever Ajax-AZ'67 van gisteravond was wel een wedstrijd met een stukje historie. Elf dagen terug namelijk stonden bei- d2 ploegen ook al tegenover elkaar. Toen gold het een competitieduel. Veertig minuten lang bestreden beide ploegen elkaar toen met bet wapen van de techniek. Een kleine kortslui ting tussen de twee elftallen en arbi ter Geurens was er de oorzaak van dat het geheel echter ontaardde. Het kostte Ajax' Jan Mulder die uit het veld werd gestuurd en Piet Keizer, die een gele kaart kreeg. De schade viel achteraf mee. De strafcommissie toonde zich zeer clement Ook tegeno ver Van Dord en AZ'-speler Meijer, die officiële waarschuwingen opliepen. Zonder gevolgen. Zo kon het gebeu ren dat elf dagen na de overspannen ontmoeting die Ajax met 20 won, twee identieke teams weer tegenover elkaar stonden. Twee teams, die met de eerste wed strijd in gedachten gisteravond als ge waarschuwd, begonnen aan hun be ker-treffen. AZ bleek wat instelling betreft in vergelijking met toen ook niet veranderd. Geen angstige ploeg die Ajax vooral mentaal vreesde, maar een elf die weer volop durfde. Die de kracht van het eigen midden veld kende en niet bang was om met snelle tegenstoten veelal via Hoogeste- ger, Schaafstra, of de dikwijls verras send sterk opkomende De Vries pa niek te zaaien in de Ajax-defensie. Zo kon het ook gebeuren dat de eerste goede kansen van het duel voor de PSV strafschopgebied te weinig ruim te. Eén reële scoringskans was er voor Feyenoord. In de 11e minuut reeds, maar het schot van Peter Res- sel stuitte op de vuisten van de op nieuw voor van Beveren opgestelde André van Gerven (van Beveren heeft na zijn rentré tegen Haarlem opnieuw last gekregen van zijn liesblessure) af. VERVANGERS Het beeld veranderde na de rust. Feyenoord-trainer Wiel Coerver stuur de in de wisseling in één keer twee vervangers het veld op. Dick Schnei der en Jan Boskamp voor Wim Jan sen en Wim van Hanegem. 'Beiden last van oude blessures', zou hij later zeggen. De wisselingen deden het rit me in de Rotterdamse ploeg geen goed, ook al miste Theo de Jong in de 7e minuut van de tweede helft een unieke mogelijkheid op de openings treffer, toen hij door Kristensen de ruimte in werd gestuurd en schuin voor doelman van Gerwen juist voor lange schoot. Die openingstreffer kwam 7 minuten later aan de andere kant. PSV, dat meer vat op het middenveld kreeg, kwam door Harry Lubse op 10. Hij Alkmaarders was. Suurbier toonde echter zijn snelheid op het moment dat Hoogesteger wilde uithalen. Na die eerste tien minuten kreeg Ajax wat meer greep op AZ, trok het middenveld bedachtzaam over en schakelde de snelheid van Johnnie Rep in. Ajax moest voortdurend be dacht blijven op de razendsnelle coun ters van AZ. Zo kwam Vredenburg snel langs Blankenburg,'maar aarzel de op enkele meters van het doel zo lang met zijn voorzet, dat de terugge komen Blankenburg kon redden. Maar na 39 minuten was Ajax wel kansloos. De doorgebroken Hoogesteger zette de bal voor en van Dord taxeerde het in alle rust helemaal fout Hij kopte pre cies voor de voeten van de helemaal vrijstaande Kees Kist, die keihard raak schoot: 01. Twee minuten later was het echter allemaal weer in even wicht. Willem Suurbier stuurde een magnifieke voorzet over de hele AZ- defensie op het hoofd van de vrij staande Gerrie Mühren. Vallend scoor de hij de gelijkmaker: 11. DRUK AZ herstelde zich van die snelle ge lijkmaker maar moeilijk. Kon in de eerste helft nauwelijks meer voor ge vaar zorgen en moest na de pauze een feller Ajax tolereren, dat soms minutenlang voor een zware druk zorgde. Daaruit ontstonden kansen. Zo regelden Jan Mulder en Johan Neeskens een flitsende combinatie die uitmonde in een schot van Nees- schoot laag in, nadat Nordqvist de bal hoog in het Feyenoordse strafschop gebied had geplaatst waar Edström de bal taktisch liet lopen voor de achter hem door Rijsbergen vrijgela ten Lubse. De voorsprong sterkte PVS. De Eind hovenaren, tot Lubse's treffer een nog verre van zelfverzekerde formatie, ging in de zo vurig nagestreefde be kerwinst geloven. Ze speelden ook met meer overleg en lieten zodra er de kans voor was de bal ook in de eigen ploeg rondgaan. PSVFeyenoord, tot die 14e minuut een vooral op het middenveld boeien de partij voetbal, veranderde ook in een werkelijk bekergevecht. Met uit eindelijk ook sensationele duels voor de doelen, met kansen ook. Voor Feyenoord van Theo de Jong (vliegend schot juist over) van Peter Ressel (ge weldige safe van Van Gerven) van Dick Schneider (hard naast) en een wegens een overtreding van Van Dae le afgekeurde treffer van Ramljak. Voor het door de snelheid gevaarlijke PSV ook, van vooral René van de Kerkhof. Het renpaard van de Eind hovenaren zag een schot door Treytel goed gestopt, maar speelde ook te egoistisch. Met Van der Kuylen en Ed ström vrij naast zich tegenover slechts twee Feyenoord-verdedigers, speelde hij de bal niet over. PSV kwam desondanks toch verdiend op 20. Vier minuten voor het einde. Door de opgerukte verdediger Willy van den Dungen en miste tenslotte in de voorlaatste minuut de kans op 3-0. Doelman Eddy Treytel pakte de door gebroken René van der Kerkhof bij de benen vast en arbiter Keizer kon niets anders doen dan de bal op de stip leggen. Willy van der Kuylen mis te echter. Voor de tweede keer dit sei- soen tegen Feyenoord. Het deerde PSV niet meer. De revanche op Feyenoord was een feit. PSV en niet Feyenoord bekert verder. De Rotterdammers met slechts het UEFA-cup toernooi nog voor handen, een illusie armer. PSV—FEYENOORD O (0—0) 14. Lubse 10, 41. Van den Dungen 20. Scheidsrechter: Jan Keizer. Toeschouwers: 17.000. PSV: Van Gerwen; Van den Dungen. Nord qvist, Van Kraav. Deijkers: W. van der Kerk hof. Strik. Lubse; R. van der Kerkhof. Ed ström. Van der Kuylen. Feyenoord: Treytel; Rijsbergen. Ramljak. Van Daele, Vos; De Jong, Jansen (Schnei der), Van Hanegem (Boskamp); Ressel. We ry, Kristensen. PETER ONVLEE AMERSFOORT (ANP) De gemeente Amersfoort heeft Wout Gerritse, de trainer van onder meer Anke Rijnders, be noemd tot gemeentelijk promo tor van de zwemsport. In deze voor Nederland unieke functie wordt de AZPC-trainer een con sulent voor zowel het wedstrijd als het recreatieve zwemmen in Amersfoort. De kansen voor Gerritse, zelf onderwijzer, om zich in zijn nieuwe functie 'waar' te maken, zijn groot nu Amersfoort beschikt over een overdekt 50 meterbad. Deze ac- comodatie, die zaterdag door burgemeester Trootstwijk werd geopend, heeft 4,5 miljoen gul den gekost. Tot directeur is be noemd de bekende ex-waterpolo- intemationaal en internationaal Het tegenspel van AZ '67 beperkte zich in die periode veelal tot uitstel len. Echter niet altijd van gevaar ont bloot. Ook ontbrak er meermalen voldoende mankracht om de Ajax- defensie werkelijk te verrassen. Een maal soleerde Adri Hoogesteeger zich knap richting Stuy, maar werd hij door de doelman van Ajax gestuit. Dat alles speelde zich al wel af in een steeds dikker wordende mist. Wat er gebeurde op het veld, werd overi gens duidelijk aan de helft van de ongeveer 20.000 toeschouwers, die op dat moment het geluk hadden het dichtst bij de bal te zijn. Ook voor arbiter Korver was het soms allemaal wat schimmig. Hij floot een uitsteken de wedstrijd, maar werd te zwaar ge handicapt door het slechte zicht om alles werkelijk voor de volle honderd procent juist waar te kunnen nemen. Gebruik werd daarvan echter nu niet gemaakt door de tweeëntwintig ac teurs. Wel openbaarde zich dat Ajax wer kelijk kampt met een schutterspro- bleem. Zoals wel vaker de laatste we ken, schiepen de Amsterdammers zich voldoende kansen maar geprofiteerd daarvan werd er opnieuw te weinig. En omdat AZ'67 zich conditioneel sterk toonde, moest Ajax in de laatste mi nuten van de normale speeltijd, daar toe gedwongen door trainer Joop Brand, die een slotoffensief eiste, soms ver terug. Maar in de normale speeltijd lukte het niet de winst te forceren. 1 Ajax-AZ'67 I—I (na verlenging (1—1). 39 Kist 0—1; 42 G. Mühren 1—1. 102 Mulder 2—1. Scheidsrechter: Ch. Corver. Toeschou wers: 20.000. Ajax: Stuy; Suurbier; Blankenburg. Van Dordt, Krol; Haan, Neeskens, (A. Mühren), G. Mühren; Rep, Mulder, Keizer (Steffenha- gen). AZ'67: Vooys; Vonk, Meijer, De Vries, Suu- rendonk: Nygaard. Wildbret, Kist; Schaaf stra. Vredenburg (Frank), Hoogesteger. RUUD VERDONCK Van onze speciale verslaggever UTRECHT Bert Jacobs, de trainer van FC Utrecht, ziet zijn aspiraties dan toch nog enigszins gerealiseerd. De oefenmeester die in zijn periode bij de Utrechtse club lang gesnakt heeft naar suc cessen, maar steeds met zijn for matie terugzakte naar de midden moot van de ere-divisie, zag zijn spelers doordringen tot de halve finales van het bekertoernooi. Een simpele 3-1 zege op de enig overgebleven eerste divisieclub FC Den Bosch, was er de oorzaak van. FC Utrecht startte het bekerduel te gen Den Bosch zeer offensief. Een tactiek die trainer Bert Jacobs al en kele weken had aangekondigd. De Utrechtse oefenmeester weet dat de zesde plaats in de competitie na af loop van dit seizoen geen recht geeft op Europa Cup-voetbal: 'Die kans is alleen te benutten als we in de finale van de beker kernen en dan tegen de landskampioen moeten aantreden. Daarom moeten we alles op dit beker toernooi gooien', aldus Jacobs. AFSCHEID Een beter succes van Utrecht zou te vens voor Jacobs de laatste mogelijk heid zijn om op een geslaagde manier van#zijn club afscheid te nemen. De blonde trainer heeft immers zijn con tract niet verlengd. Daarmee gaf hij ook zijn destijds geuite verwachting op FC Utrecht tot een topclub te ma ken. Jacobs wil zijn aspiraties nu el ders waarmaken, maar de berichten als zou hij door Barcelona benaderd zijn voor de toch zeker aantrekkelijke positie als hulptrainer, venvees hij re soluut naar het land der fabels. Ook een overstap naar FC Den Haag of NEC noemde hij ongecontroleerde ge ruchten. Jacobs richt zich volledig op de be ker. Hield daar al enkele weken gele den rekening mee door Marco Cabo als laatste man te posteren. Cabo, van oorsprong middenvelder, moest in de moeizaam draaiende Utrechtse defen sie rust brengen, en daarnaast vooral het begin van de aanval zijn: via pas ses op de lange reuzen als Van Mau- rik en Van Veen. Jacobs' drang naar aanvallend voetbal leek aanvankelijk succes op te gaan leveren. Vooral via Cabo, maar ook dankzij de middenvelders Hildebrand en Olsen werden de lange spitsen steeds met hoge voorzetten gevoed. Eén goede kopstoot zou voldoende zijn om de te licht geachte Brabantse defensie te doorboren. Van Maurik en Van Veen slaagden er echter niet in zich de tegenstanders van het lijf te schudden. Hun directe opponenten Van der Ley en Salfischberger klitten zich als terriërs aan hen vast Marco Cabo. juist hij. doorbrak tegen het einde van de eerste helft als eer ste de enorme muur van Den Bosch spelers. Cabo, inmiddels als achtste ausputzer in de formatie van Bert Ja cobs dit seizoen, rukte weer op, maar besloot eens zelf op de veste van doel man Van der Pluyrn aan te leggen. Zijn afstandsschot belandde in de ui terste hoek: 10. SCHAARS De acties die Den Bosch in de richting van Hendriksen ondernam, waren uiterst schaars. De Brabanders hadden alleen Dick Beek in de voorste linie, die echter vaak te onnauwkeurig werd aangespeeld en bovendien door Adri- aanse goed in bedwang werd gehouden. Na rust aanvankelijk een identieke voorstelling: Utrecht massaal in het offensief, hetgeen na zestien minuten tot een tweede treffer leidde. Van Maurik en Hulshorst snelden met de bal over het veld en de pass die de laatste puntgaaf voortrok, werd door Van Maurik koelbloedig ingekopt: 20. Den Bosch moest zich nu wel in de aanval begeven en tegen alle verwach tingen leverde dat zowaar een doel punt op. Laatste man Donkers rukte snel door het midden en knalde de bal met effect ineens achter Hendriksen: 21. Dit offensief duurde slechts kort, want niet lang daarna volgde Van Veen het voorbeeld van zijn lange col lega en rondde een ingeschoten bal met het hoofd af: 31. Het betekende het einde van de Bra bantse illusie om het uitermate zwakke seizoen in de eerste divisie nog enige kleur te geven. Moedeloos speelde de ploeg van trainer Nol de Ruiter de laatste minuten in het mistige stadion Galgenwaard uit. FC Utrccht-FC Den Boscli 3—1 (1—0). 40. Cabo 1—0; Van Maurik 62 2—0: 66.iDlnkers 2—1; 73. Vain Veen 31. Toeschouwers 12.900. Scheidsrechter De Bruin. FC Utrecht: Henriksen; Van Oudenallen, Ca bo. Adriaanse. Van Huissteden; Hildebrand. Van Veen. Olsen: Hulshorst, Van Maurik. Bonslnk. FC Den Bosch: Van der Pluym: Van der Ley, Donkers, Salfischberger, Brands: Ouwens. Vreeburg. Graaumans; Peltier, Beek, Visser. HARO HIELKEMA Marco Cabo doelpunt. Gerry Mühren zit juichend op de grond nadat hij Ajax naast AZ'67 heeft gebracht. kens, dat voor Vooys echter knap ver- Haan die onder zijn normale peil ac- werkt werd. En even later werd Haan teerde, schoot gehaast en onnauwkeu- alleen voor de AZ-doelman getoverd; rig naast. AMSTERDAM Twee uur voetbal had Ajax gisteravond nodig om een beslissing te kunnen forceren in het bekerduel tegen AZ'67. Twee uur, want na de normale tweemaal drie kwartier wees het scorebord in het Ajaxstadion voor de mensen tenminste die er onder stonden, want de mist onttrok veel van het gebeuren aan de ogen van de toeschouwers de stand 11 aan. In de verlenging echter moest AZ'67 buigen voor de Amsterdamse routine en condi tie. AZ, dat in de normale speeltijd volstrekt recht had op die punten- deling, werd na 12 minuten in de eerste verlenging gevonnisd door Jan Mulder, die een voorzet van Arie Haan verzilverde.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 17