Stemmen voor de staten Ouders willen lokalen bij Rembrandtschool \\s. Van Raalte eerste CDA-kandidatenlijst ANTIEKBEURS TRESLONG Peter van Dijk in De Pomp 'Beter zo dan andersom' waarderend ontvangen Orgelrestauratie in Leiderdorp begint Visserij berichten Ledenwinst voor zwemvereniging PPR-aktiecentrum wil werkelijke sportraad SGP-lijst Katwijk Nieuwe val voor Koudekerkse brug Rijnsburg geeft voor Katwijk Actie: 'Redt de Dorpskerk' Bestuur Frisoflat tegen parkeren van vrachtauto's Veemarkt Leiden [OW/RWAiRTEfT WOfiXSiDAG 13 MAlAUfT 1974 STAD EN REGIO L3 door Dick van Rietschoten DEN HAAG Drs. T. Spaan is lijsttrekker van de ARP in de Statenkieskringen Den Haag, Leiden en Ridderkerk. Hij is in de gemeente Voorburg wethouder van Financiën, Economische Zaken, Cul tuur en Recreatie, Sport- en Jeugdzaken en Agglomeratie-zaken. Vanaf 1966 is hij lid van de Pro vinciale Staten in Zuid-Holland. Kunt u tenminste drie onderwerpen noemen, waaraan de ARP in de ko mende zittingsperiode grote aan- [dacht wil besteden? ,'In de eerste plaats het tegengaan van lucht-, water- en bodemveront reiniging en, niet te vergeten, ge- luidshinder. Ook wil de ARP een sterk accent leggen op het volks- huisvestingsbeleid met dien verstan de, dat er zowel in de steden als in de kleinere gemeenten een voor ie dereen prettig woon- en leefklimaat 1 wordt geschapen. Uiteraard houdt mijn eerste opmerking over het mi- lieu daar ten zeerste verband mee. willen we meer aandacht 1 voor de zelfstandigheid van de regi- onale economie en tenslotte een goe- de afweging van belangen van het hopenbaar vervoer enerzijds en de ri noodzaak tot wegenaanleg ander- e zijds'. Hoe denkt u over de vorming van een meerderheidscollege van Gede- puteerde Staten met een vastomlijnd beleidsprogram? h 'In principe staat de ARP daar niet tegenover. Wij willen alleen een zo groot mogelijke meerderheid. Van deelname aan een dergelijk pro- gTam-college dient geen enkele par tij bij voorbaat te worden uitgeslo- Wjj zijn ook tegen het maken van afspraken met andere partijen vóór t de verkiezingen. Eerst moet de kie- e rer het woord hebben. Na de verkie- zal er dan overleg gepleegd j- noeten worden tussen de verschil- ende partijen over een samen te tellen gemeenschappelijk program, mdat tot een werkbare meerderheid r gekomen kan worden'. Wal is uw mening over het CDA? Ik vind het jammer, dat ARP. CHU ïejen KVP in Zuid Holland niet geza- ataenlijk als CDA de verkiezingen ni ;onden ingaan. Ik ben groot voor as tander van het CDA. Helaas is nu i iet overleg om tot samenwerking te k iomen ietwat gefrustreerd geraakt loordat de KVP samen met de pro- eigressieven plannen ging maken voor is en programcollege'. r Icht u vorming van gewesten zin tol? Drs. T. Spaan 'Ja, wel degelijk. Maar die gewesten moeten dan niet te klein zijn. Per soonlijk ben ik van mening, dat 3 k 4 gewesten voor Zuid Holland vol doende zouden kunnen zijn. Het Ge west Den Haag zou dan veel groter moeten worden. Het is natuurlijk wel zo, dat gewes ten alleen dan zinvol zijn, als ze duidelijke taken en bevoegdheden krijgen toegemeten, maar om dat te bereiken, dient er een 'herverkave ling' plaats te vinden van alle taken en bevoegdheden die provinciale- en gemeentebesturen nu hebben'. Wat is uiv mening over het kabinet- Den Uyl 'Er zitten enkele krachtige figuren in. die ik wel waardeer, zoals Lub bers en Vredeling. Er zitten echter ook personen bij die ik aanvecht baar acht. Ik betreur overigens ten zeerste de plannen van het kabinet om te ko- Op woensdag 27 maart is het weer stemmen geblazen. Zoals inmiddels u-el bekend mag worden verondersteld, gaat het die dag om de verkiezing van nieuioe le den voor de Provinciale Staten. Be paald geen onbelangrijke zaak, zoals vaak wordt gedacht, want provincia le besturen hebben meer in de melk te brokken dan wel eens wordt aan genomen. Alleen al haar taken op het gebied van milieubeleid en ruimtelijke ordening zijn van zo groot belang, dot daarover pagina's vol te schrijven zouden zijn. Boven dien zijn het de 11 provinciale be sturen in Nederland, die de samen stelling van de Eerste Kamer bepa len. zodat op 27 maart in feite ook voor leden van de Eerste Kamer wordt gekozen. In de komende dagen voor de ver kiezingen publiceren wij een reeks gesprekjes met Zuidhollandse lijst trekkers van partijen die meedoen aan de Statenverkiezingen. Aan iedere lijsttrekker zijn vrijwel dezelfde vragen gesteld, zodat de di verse partijen onderling vergeleken kunnen worden. Bijgaand verhaal is het eerste in de serie 'Stemmen voor de Staten' men tot een spreiding van rijksdien sten. De gevolgen ervan zijn welis waar nog niet geheel te overzien, maar duidelijk is, dat het een enor me aderlating voor Den Haag wordt. Het is jammer, dat het kabinet, ge heel in strijd met haar program, zo weinig gelegenheid geeft tot in spraak over deze kwestie'. Durft u zich te wagen aan e enprog- nose voor de verkiezingsuitslag? Voor wat de ARP betreft, heb ik geen redenen tot pessimisme. Overi gens vind' ik, dat prognoses weinig waarde hebben. Dat heb je kunnen zien bij de Engelse en Belgische verkiezingen. Wat ik wel 'zóu willen zeggen, is. dat ik liet onjuist acht als de lande lijke politiek een rol gaat spelen bij de Statenverkiezingen. Het kabinet- Den Uyl moet geen inzet worden van deze verkiezingen. zi^TWIJK In de Vredeskerk vond bijeenkomst plaats van de afde- Z ARP Katwijk aan Zee en Katwijk den Rijn, de CHU Katwijk-Rijn I de KVP. Belangrijkste punt was de ai en stelling van de CDA-kandidaten- voor de, gemeenteraadsverkiezing, volgende volgorde werd vastge- !d: 1. drs. J. van Raalte (AR-Zee). H. J. Grimbergen (KVP). 3. J. J. nmermans (CHU). 4. N. Parlevliet R-Zee), 5. J. P. Dijkstra (AR-Rijn). C. Spek (CHU). 7. C. L. van Keste- ai (KVP), 8. C. J. Nies (CHU). 9. P Boskamp KVP. 10. F. K. Hazel- f (AR-Zee). 11. F. van Duyn HU), 12. W. Duindam (AR-Zee), C. v. d. Berg (KVP), 14. mevrouw B .Varkevisser- Kruger (CHU), 15. D. van Delft (AR-Rijn), 16. A. Par iiet (AR-Zee), 17. F. A. M. van Ug- (KVP). 18. J. Krabbendam (AR- e), 19. C. D. van Beelen (CHU), 20. vrouw C. van Dijk-Wassenaar (AR- daf)- Krabbendam werd gekozen als be- lurslid van de afdeling Katwijk aan ld|e, als opvolger van prof. J. G. Knol. (ADVERTENTIE) ind WARMOND Nu alweer zo'n ie vijf jaar achtereen stelt Clara Sikking met Galery De Pomp kunstenaars en hobbyisten in de gelegenheid hun werk te ex poseren. Op het ogenblik is dat de 24-jarige Peter van Dijk uit Hazerswoude. Opvallend in deze, qua grootte, erg bescheiden verzameling zijn de zwart-op-goud-objekten. com- posities van goudkleurige '■Hoofdjes van kinderpoppen'met eveneens gouden balletjes en veren op een zwarte achter grond. De tere. bijna lieflijke voorstellingen komen sterk tot hun recht door de contrasten, gouden ronde vormen op zwarte vierkante achtergronden. Van Dijk: 'Voor mij hebben die kinderhoofdjes en die balletjes iets met vruchtbaarheid en ge boorte te maken'. Dat zijn voor keur uitgaat naar objekten ver klaart hij uit het feit dat hij anderhalf jaar «een opleiding heeft gevolfed aan de kunstaka- demie in Den Haag. Hij deed daar 'perspektief en decoratie'. Het liefst zou hij grote objek ten maken met 'helemaal te gekke effekten', maar daartoe ontbreekt hem de werkruimte. 1U Hij verliet de akademie omdat iacl von^ daar niet n'et voldoen de zijn richting te kunnen ont- wikkelen. 'Het leren van tech- ,cl|niekefi is wel belangrijk maar dat zou je ook in een soort sta ge bij een kunstenaar kunnen doen', aldus Peter van Dijk, die momenteel als verkoper in een grammofoonplatenzaak werkt. 'Het beste werk ik in een de pressieve bui. en dat is ook dui delijk te zien', vindt hij. Waarom deze expositie? 'Ik wil wel eens weten wat andere mensen van mijn werkstukken vinden. Niet voor de verkoop, maar gewoon om te zien of het overkomt'. Titels en omschrijvingen zullen ie bezoekers, die tot 1 april in Galery De Pomp voor deze ex positie terecht kunnen, niet vinden. Dat is niet nodig, zegt Peter van Dijk. Zaterdag 16 maart van 14 tot 22 uur en zondag 17 maart van 11 tot 18 uur wordt in de Treslong-hallen te Hille- gom Neerlands grootste antiekbeurs gehouden. Aan deze antiekbeurs met zeer bijzondere inzendingen wordt door 79 antiquairs uit geheel Nederland deelgenomen. TER AAR Het programma 'Beter zo dan andersom' is als geheel waar derend ontvangen. Elsje de Wijn en Martin Brozius brachten voor de pau ze vrijblijvend amusement, waar men smakelijk om kon lachen. Dolf Pierie 'omspeelde' de sketches op plezierige wijze. Frits Lambrechts gaf na de pauze een staaltje van zijn kunnen, door niet al leen achter het klavier plaats te ne men. Zijn voordrachten waren vaak ijzersterk. Alleen was er sprake van wat éénzijdige mimiek. Hij werd deze avond overigens gekweld door licha melijke pijn. Deze avond was een poging van de Kujturele Vereniging de mensen in grote getale weer eens echt uit te doen zijn. Het publiek scheen evenwel niet 'te vangen'. De belangstelling viel tegen. LEIDERDORP De kerkvoogdij van de hervormde gemeente te Leiderdorp heeft aan dc orgelfirma Van Vulpen te Utrecht opdracht gegeven het historische orgel van de Dorpskerk te restaureren. Het orgel ligt al sinds de drie jaar ge leden voltooide restauratie van de kerk in deze orgclfabriek opgeslagen. Met dc gehele restauratic van het orgel zal, naar schatting 150.000 gemoeid zijn. Er zijn subsidies tc verwachten van rijk, provincie en gemeente, maar aangezien die nog niet beschikbaar komen zal de herv. gemeente wel moeten voorfinancieren. Er bestaat al een orgelfonds, maar dat is bij lange na niet voldoende om het aandeel van dc Herkclijke gemeente in de komende restauratie te dekken. De kerkvoogdij verwacht echter, dat heel Leiderdorp zijn steentje zal willen bijdragen om dit waardevolle instrument in goede conditie voor de plaatselijke gemeenschap tc behouden. Het werk zal worden uitgevoerd in twee fasen. De eerste betreft het hoofdwerk. Als in het najaar van 1974 met dc restauratie wordt begonnen, kan dit deel van het orgel om streeks het midden van 1975 bespeelbaar zijn. In de tweede fase komt het bijwerk aan dc beurt. Aan de dinsdagmarkl werden tc IJnunden aangevoerd: 1870 kg. tong. 19 kisten tarbot en griel, 702 kisten kabeljauw, 2578 kisten koolvis, 423 kisten schelvis, 196 kisten wij- tin-g. 400 kisten schol, 18 kisten schar. 6 kis ten haring en 452 kisten diversen BESOMMINGEN KW4 1 72 C00. SCH117 16.000. IJM211 13.800 VL90 60.600 1.103 40 700, UK159 4.00. LK218 3 2, WR7 7 70. KW33 en KW180 2 60 UK23 en UK4S 3 9U. UK54 en UK208 1.700, UK7S en U107 2.500. VD1 en 200 3.900, VD9 en VD19 3.200. Prijzen per 1 kg :n guldens: tarbot 1 40 9.27. grote tong 6 56—6.25. grootmiddel tons 9 529.35. kleinmiddel long 9 799.52: tong 1 10.66—10.05, tong II 9.759.47; per 40 kg. :n guldens: scheiv.s 1 70—40. schelvis 2 70—36. schelvis 3 56—28. schelvis 4 5443 wijlinc 3 5553, Wijting 3 4542. wijting 4 33—31: schar 7233; schol 1 4642. schol 2 6753. schol 3 7259. schol 4 7654: kabeljauw 1 9371. kabeljauw 2 122—74. kabeljauw 'i 10076. kabeljauw 4 9478. kabeljauw 5 56—66; koolvis 1 4S—44. koolvis 2 4740. koolvis 3 49—3S. koolvis 4 4635 tarbot 294—225. gTlet 212—151; tongschar 118—70: haring 1 20 50; haring 2 19.20. blanke koolvis 1 108, blanke koolvis. 2 78. SASSENHEIM Volgens het jaar verslag van de zwemvereniging steeg het aantal leden tot tweehonderd. On der leiding van A. Brugman en Mar griet Verdegaal wordt intensief ge traind. Aan ruim honderd kinderen werden de eerste beginselen van de zwemkunst bijgebracht. Men gaat zich bezighouden met waterpolo. De polo doelen zijn in bestelling. Het nadelig saldc bedroeg 2.396,97. Er is subsi die bij het gemeentebestuur aange vraagd. Van de 104 landelijke verenigingen nemen de dames de 55ste plaats in; bij de 98 herenverenigingen staan de Sassenheimers op de 77ste plaats. Van onze correspondent LISSE De oudercommissie van de Rembrandtschool protesteert tegen de gemeentelijke plannen inzake de bouw van scholen in de Poelpolder. B. en W stellen voor twee lokalen te plaatsen achter het ESSO-station, waar een mogelijkheid is voor een uitbreiding met een derde lokaal. Tegen deze plaats wordt- ernstig be zwaar gemaakt door de ouders. Ge steld wordt dat het zuiver klassikaal onderwijs langzaam maar zeker aan het verdwijnen is en plaats maakt voor het niveau-onderwijs. Als depen dances worden geplaatst zal de klok onderwijs-technisch gezien worden te ruggedraaid en zullen verdere ontwik kelingen worden gestagneerd, zo me nen de ouders. De oudercommissie vindt plaatsing van de lokalen bij het ESSO-station dan ook onaanvaardbaar. Als alternatief wordt voorgesteld twee lokalen aan de lange vleugel van de Rembrandtschool te bouwen en uit- HAZERSWOUDE Het PPR-aktie- centrum vindt dat de Sportraad- Sportstichting in de gemeente moet veranderen in een werkelijke sport raad, waarin verenigingen en raadsle den in en bepaalde verhouding zitting hebben. Een Sportraad met eigen be voegdheid en budget, met e cnadvise- rende stem. Op de manier, zoals door de PPR ge suggereerd, kan een gezamenlijk sportbeleid worden gemaakt, waarin het mogelijk wordt op het juiste ni veau te werken. 'Dit kan tot resultaat hebben dat de afzonderlijke verenigin gen zich daadwerkelijk verantwoorde lijk voelen voor de wijze waarop in Hazerswoude de sport wordt beleefd', zo wordt gezegd. De animo voor de Sportraad is. aldus de PPR, gering. Overigens hebben de PPR-ers waardering voor het werk, dat door sommigen in de huidige Sportraad is verricht'. We hopen dat deze mensen in een 'echte' Sportraad hun inbreng zullen blijven leveren. breiding van de speelplaats aan de westzijde. De oudercommissie is ook van mening dat de twee noodzakelijke lokalen langdurig zullen worden gebruikt. B en W. gaan o.a. uit van een prognose van de groei en samenstelling van dc bevolking in de Poelpolder, zoals die is geregistreerd in de bevolkingsadmi nistratie van de gemeente. De ouder commissie vindt dit geen uitgang spunt voor een discussie. KATWIJK AAN ZEE Dezer dagen kwam de kiesvereniging S.G.P in le denvergadering bijeen in het Her vormd Centrum aan de Voorstraat. Deze vergadering was belegd om de kandidatenlijst vast te stellen voor de gemeenteraadsverkiezingen. Dc voor zitter. J H. van Neerbos stond stil bij enkelf verzen uit Marcus 10, waarin de Schrift ons leert niet te veel bezig te zijn in de dingen van deze wereld, maar allereerst de aandacht te richten op het ene nodige. Vervolgens werd de advies-kandidatenlijst, zoals die door het bestuur was opgesteld, be sproken. De voorzitter deelde mede, dat het raadslid C. Hoek zich om ge zondheidsredenen niet meer beschik baar stelde voor een volgende perio de. Na een korte bespreking werd de definitieve lijst vastgesteld. 1 Jac van Dijk. wethouder: secretaris Coop Rabo Bank. Kerkvoogd Herv Ge meente, 2 KI v d Meij, raadslid frak- tievoorzitter. rijksambtenaar, jeugdlei der. 3 H J de Haan, raadslid, bloe- menhandelaar. bestuurslid Huize Sa lem. 4 J. v d Plas, raadslid, procura tiehouder visserijbedrijf, 5 Jac Guijt, raadslid, aannemer, voorzitter Zon dagsschool Herv gem. 6 B v d Plas, aannemer, voorzitter College van No tabelen Hen' Gem. 7 C Oskam, spraakleraar. S C Verheij. onderwij- zer, 9 M v d Meij, economisch direk- teur Van den Berghstichting, 10 L C v d Marei, aannemer, kerkvoogd, Ned Herv Gem., 11 D v d Plas, 12 J van Duyn, 13 G van Duijvenbode, 14 I Prins. 15 J van Duijn. 16 B van Kruistum. 16 A van Duijvenbode .18 T Hoek. 19 Ds J Catsburg. 20 Ds H C v d Ent. KOUDEKERK Het besluit van de raad van Koudekerk om de Koudekerkse brug in verband met de toestand van de brug gesloten te ver klaren voor voertuigen van meer dan 20 ton heeft voor het plaatselijke bedrijfsleven onprettige gevolgen. Daarom hebben B. en W. zich erover beraden hoe de brug weer voor al het verkeer toegankelijk kan worden gemaakt. Het is daarbij gebleken dat algehele vervanging van de val noodzakelijk is. De kosten liggen tussen 150.000 en 200.000. De vervanging van de val zal in de bouwvakantie gebeuren. B. en W. hebben liet werk inmiddels aangemeld als werkgelegenheidsobject in het kader van de werkloosheidsbestrijding. De provincie is verzocht de voorbereiding van het plan ter hand te nemen en 200.000 te reserveren in het kader van de centrale financiering. RIJNSBURG KATWIJK De col lecte die zondag in de beide kerken van de Hervormde Gemeente van Rijnsburg werk gehouden ten bate van de restauratic van de (gesloten) Dorpskerk in Katwijk aan en Rijn heeft 2461 opgebracht. KATWIJK A.D. RIJN Het ingeza melde bedrag voor het behoud van de Dorpskerk is sinds vrijdagavond j.l opgelopen van ruim 43.200 gulden tot 45.060 gulden. Hopelijk zullen nog meer giften volgen, zodat de halve ton vol komt. Zodra de actie is afgelopen, zal het eindbedrag bekend worden ge maakt. VOORSCHOTEN Het bestuur van de 'Johan Willem Friso Flat' te Voor schoten heeft in een brief aan B. en W. dringend verzocht om maatrege len, waardoor het parkeren van vrachtwagens in de dorpskern wordt beperkt. Voor de flat ligt eeti groot parkeerterrein voor personenauto's. De laatste jaren wordt dit terrein meer en meer gezien als een plaats voo v rachtwagens en vooral voor vrachtwagencombinaties. Het bestuur van de Vereniging van Eigenaren var de flat wijst erop dat reeds twee jaar geleden een ver zoek werd gericht tot burgemeester en wethouders om aandacht voor deze situatie. Het gesprek met enkele amb tenaren heeft geen resultaat gehad. Het bestuur zegt dat de bewoners van de 34 flats niet naar Voorschoten zijn gekomen om het uitzicht geblokkeerd tc zien door vrachtauto's afkomstig uit Den Haag, Venlo en Roelofarends- veen en andere. Slechts door enige personenauto's voor het gebouw te parkeren, kunnen de flatbewoners verhinderen dat vrachtwagens tot vlak voor de ramen worden neergezet. Er staat reeds we kenlang een combinatie (Meubelpa leis, Den Haag) op het parkeerterrein op een zodanige wijze dat de speelmo- gelijkheid voor de kinderen wordt be lemmerd. Het aantal vrachtwagens neemt steeds toe, door het grote aantal goedkopere flats in de omgeving. Vele bedrijven geven hun vrachtwagen mee aan de chauffeur omdat zij in eigen bedrijf geen ruimte hebben. De beroepschauffeurs begrijpen de be- zwanen van de bewoners van de dure flats best. Er is echter geen alterna tief. De chauffeur die probeert zijn wagen b.v. op het M.O.C.-terrein te plaatsen of bij het station van de N.S. ontdekt de volgende morgen dat er een 'slopershand' aan het werk is ge weest. LEIDEN Aanvoer op de markt van dins dag 12 maart: Slacliirunderen 253. gebruiks- vee .'>22, graskalvcren 7U. vette kalveren 10. nuchtere kalveren 3788, ponys 13. paarden 1. varkens 37, lopers 24. biggen 461, bokken "f geiten 34. Prijsnoteringen slachlvec. slaclitrunderen: si:e.-cn Ie kwal. van 610 tot 640 per kg ge slacht gevviclii. 2e kwal. van 570-5S5 per kg geslacht gewicht vaarzen le kwal. van 5S«- 630 per kg geslacht gewlch!. vaarten 2e kwal. van 505-560. koeien le kwal. 330-5t>u. koeien 2e kwal -130-510. 3e kwal. 435-470, worstkoelcn 445-465- per kg geslacht gewicht. Nuchtere slachtkalvcren van 125 tot 200 per kg levend gewicht. Gebruiksvee. Behoudens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit of eigen schappen waren de prijzen als volgt: melk en kalfkoeien van 1400 tot 2050 per stuk. va re koeien 800-1950. graskalveren van 700- 1000. nuchtere kalveren voor rood 125-300. fok of mesterlj 70-185, lopers 140-160, biggen 110-125. pony» 350-100H. drachtige zeugen «00-750. geiten 20-100. Toelichtingen: slaclitrunderen: aanvoer groot, handel kalm. prijzen iets gedrukt in prijs. Kalf- en melkkoeien: aanvoer groot, handel rustig, prijzen stabiel, vare koeien: aanvoer groot, handel tedelijk. prijzen zelfde graskalveren: aanvoer groot, handel vlot. prijzen stabiel. Nuchtere kalveren: aanvoer grooi. handel rustig, prijzen niet hoger. Ponys: aanvoer redelijk, handel rustig, prij zen iels hoger. Lopers en biggen, aanvoer groot, handel ma- t g. prijzen lager Geiten: aanvoer redelijk, handel goed. prij zen stabiel. kort-nicui.-G-uït-d e-regio k ort -nieu vs -u .i t-d e -reg io kor t-n iouvö -uit-de -regio kort-n iouws-uit-de-regio kor fc-nieuw.-,-ui t-do-regio NIEUW VENNEP In een perceel aan de Hoofdweg te Nieuw-Vennep werd ingebroken. Er werden 52 dozen films weggenomen, die bij uitstek ge schikt zijn om vals geld te maken. ALPHEN Vanavond spreekt minis ter Lubbers (KVP) in 'Dc Bron'. Het begint om half negen. ALPHEX Kinderkoor 'de Lente klokjes' zingen vanavond om 7.30 uur onder leiding van dirigent D. van Vliet, tijdens een uitvoering in De Bron. AAR LANDER'VEEN De K.P.J. hield een toneelavond in het dorps huis. Het blijspel 'Het begon in 'n gracht' van W. Dunant werd voortref felijk gespeeld. De regie was in han den van J. Valentijn. LISSE Muziekvereniging 'Kunst en Volharding' heeft een jubileumuitvoe ring gegeven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan. De leden van de ver eniging waren in nieuw kostuum ge stoken. Dirigent G. van Strien en zijn ensemble ondervonden veel waarde ring voor hetgeen ten gehore werd gebracht. Vrijdag 15 maart vindt een herhaling plaats. Er wordt een operet teprogramma gebracht. LISSE Ten bate van het werk van dokter Greet Rietkerk in Etiopië werd een fancy-fair gehouden die 3000 opbracht. NOORDWIJK De marktkooplieden die wekelijks op het Northgoplein staan organiseren op donderdag 14 en 21 maart een feest- en reclamemarkt. Zij organiseren akties waarmee veel prijzen te winnen zijn. ALPIIEN Donderdag 21 maart houdt de VVD in 'Avifauna' een bij eenkomst die om 8 uur begint. Me vrouw C. J. Nobel-van Vuren (kandi daat-statenlid), G. van de Zande (ge deputeerde) en het tweede kamerlid mej. A. Kappeyne van de Coppello. zullen spreken en eventuele vragen beantwoorden. RIJNS ATERWOUDE Vrijdag 15 maart om 8 uur wordt een toneela vond gehouden van NuVo. die het tienjarig bestaan viert. Opgevoerd wordt de klucht 'Een huis vol verras singen'. KATWIJK Donderdag 14 maart komt de wijkgemeente Noordwest in de 'Hoeksteen' bijeen. Ds. Poert zal spreken over 'de geestelijke verzor ging onder militairen'. KATWIJK De financiële aktie 1973 t.b.v. de kerkvoogdij van de hervorm de gemeente is afgesloten met 360.794,05. KATWIJK Voor het ophalen van grof huisvuil is donderdag 14 maart de beurt aan de dinsdag- en vrijdag- wijk. LEIDERDORP De Nederlandse Christen Vrouwenbond, afdeling cen trum, vergadert 19 maart om 8 uur in de Zuiderkerk. De heer L. J. van Tol uit Rotterdam spreekt over 'Mens in het verkeer'. ALPIIEN De ARP en CHU organi seren op 14 maart om 8 uur in 'Nabij' een gezamenlijke bijeenkomst. Spre kers zijn ir. N. Buijscrt uit Alphen. gedeputeerde van Zuid-Holland (CHU) en ir. W. Brink uit Schoonho ven, kandidaat voor provinciale staten namens de ARP. WOUBRUGGE Op 14 en 28 maart van 9 tot 12 en van 1 tot half 5 geeft de belastingdienst Leiden in het ge meentehuis voorlichting die van be lang kan zijn bij het invullen van het belastingbiljet. Ieder kan er met zijn vragen komen. HOOGMADE Op 21 maart geeft de belastingdienst Leiden in het wijkge- bouw van het Wit-Gele Kruis voor lichting die van belang kan zijn voor het invullen van het belastingbiljet. Ieder die met belastingvragen zit, kan hier terecht. HAZERSWOUDE De voetbalvere niging Hazerswoudse Boys organiseert vrijdag om 8 uur een bingo-avond in de kantine. HAZERSWOUDE Donderdagavond om 18.30 en 20.30 uur, wordt in de kantine van de SV Bernardus een film gedraaid van de wereldkampioen schappen voetval in Mexico (1970). HAZERSWOUDE Derde en vierde klassers van de protestantse mavo 'Ds Dirk Arie van den Bosch' gaan in de paasvakantie naar Parijs. Met leraren en leraressen hopen ze een week in de 'lichtstad' door te brengen. HAZERSWOUDE De Tafeltennis vereniging 'Avanti' gaat zaterdag 30 maart goederen ophalen, die in de schoonmaaktijk worden weggegooid, terwijl ze over het algemeen nog wel waarde hebben. De goederen zullen via een veiling of markt worden ver kocht. De opbrengst is voor de finan ciering van het clubgebouw, waarvan de eerste paal waarschijnlijk nog dit jaar de grond in gaat. ZOETERWOUDE Woensdagavond houdt de Stichting 'Oud Zoeterwoude' de jaarvergadering in 'Ons Huis'. Het bestuur zal de bekende 'Zeven Zalig heden van Zoeterwoude' aanbieden. Dit werd in 1946 geschreven door de heer L. C. J. Roozen, en is reeds jaren uitverkocht. Dankzij een gemeentelijk subsidie wordt dit nu in zijn oorspronkelijke vorm op nieuw uitgegeven, maar het is door de auteur aangevuld met een achtste 'Zaligheid'. KATWIJK AAN DEN RIJN Vana vond. woensdag, wordt in het dorps huis een bidstond voor het gewas ge houden. Voorganger is ds. II. van Niel uit Rijnsburg. Het begint om 7 uur. NIEUW VENNEP Er werd inge broken in de christelijke MAVO aan de Dotterbloemstraat. Verschillende bureaus en kasten werden doorzocht, er werd niets meegenomen. NOORD WIJKERHOUT O.D.I., de plaatselijke toneelvereniging, brengt vrijdagavond in hotel Van der Geest de klucht van Bert Peets 'Het hing in de lucht' op de planken. ALPHEN A de Haan (orgel) en'G. van dc Vate (trompet), beiden uit Alphen afkomstig, zijn vanavond (woensdag) voor de EO-radio te be luisteren. De opname werden 30 janu ari gemaakt en worden uitgezonden via Hilversum 1 im 7.10 uur. ALPHEN De commissie van ruim telijke ordening en stadsontwikkeling werkte in zes minuten de agenda af. Aan de orde kwam een voorstel over herziening van het bestemmingsplan 'Kerk en Zanen'. Ook het bestemmings plan 'west' zal worden herzien, wat betreft het terrein tussen Tolstraat en Willem de Zwijgerlaan en het terrein tussen Dillenburgstraat en Amalia van Solmsstraat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3