Limburgse wielrenners nu definitief onder dak Luis Cubilla uit selectie Uruguay |FC Den Bosch mist vooral forse spelers met karakter 'Betaald voetbal trekt mij niet meer' Cyrille Guimard in eindsprint sterkste ?eyenoord praat \erder met Kreuz fysieke kracht kan doorslag geven in bekerduel met FC Utrecht Merckx blijft leider in Parijs-Nice otterdammers in trainingskamp Lippens wil weg bij Rot Weiss Kwakkernaat wil van contract af Arend Migchelsen (tegenwoordig Nunspeet) reserve-doelman van amateurelftal DERMOND Met een gevoel van iluchting vernamen zes Limburgse ■roepswielrenners gisterochtend de ring dat Timmerman's Oliehandel ,V. uit Roermond als vvielersponsor at fungeren. Die opluchting geldt an vooral het feit dat Jan Krekels, firn Keileners, Matthieu Pustjens, Jo ranken, Ger Harings en Ben Koken et langer op de hoogst onbetrouw- ,re Ton Vissers zijn aangewezen ior het vinden van werkgelegenheid. )ORKEUR Trouw/Kwartet maandag al he chtte geven de Limburgse renners nder meer de voorkeur aan de nieu- e sponsor boven de Robot-formatie in Vissers. De nieuwe wielerforma- e gaat optreden onder de naam TIM- 1 en zal worden geleid door de aastrichtse aannemer Fred Rompel- trg, die ook de onderhandelingen voor de renners voerde met de Roer- mondse firma. Jeu Jeuris zal als hulp ploegleider optreden en de arts Thei Jesen als medisch begeleider. De Roermondse firma heeft voor het opstellen van de contracten het advies ingeroepen van de Vereniging Voor Beroepswielrenners. Eddy Beugels de VVWB-voorzitter: 'Er wordt precies gehandeld volgens de richtlijnen van de KNWU, alle renners worden soci aal verzekerd'. STICHTING Het ligt in de bedoeling om de ren ners onder te brengen in een stich ting die o.m. bestuurd zal worden door directeur Theo Timmermans. Timmermans zal zich ook verder be zighouden met de begeleiding van de renners. Het heeft er nog even naar uitgezien dat ook Ben Janbroers, Klaas Balk, Albert van Midden, Kees Zoontjes en Jan Serpenti bij de nieuwe sponsor zouden worden ondergebracht. De di rectie wilde echter in dit eerste jaar het aantal renners en de daarmee ge paard gaande kosten beperken waar door het niet Limburgse vijftal als nog op Visser's is aangewezen. Het programma zal voornamelijk worden afgestemd op Nederlandse wedstrij den. Wel ligt het in de bedoeling om ook deel te nemen aan de belangrijk ste Belgische en Duitse eendagswed- strijden en een meerdaagse wedstrijd zoals de Ronde van Luxemburg. MACHT Het vinden van een nieuwe werkgever betekent voor de Limburgse renners dat zij zich vanmiddag in het gesprek met de KNWU-commissie die de zaak Vissers behandeld vrij kunnen opstel len tegen de omstreden manager die vanaf nu geen macht meer op dit zestal kan uitoefenen. Eddy Beugels: 'Voor mij is die zaak met Vissers nog niets veranderd ik vwil mij principieel opstellen en ik hoop dat de anderen het ook zullen doen. Vissers heeft fouten gemaakt en naar mijn. mening verdient hij daarvoor "een correctie'. MONTEVIDEO (UPI) De voetbalselectie van Uruguay, in de eindron den van het toernooi om het wereldkampioenschap ingedeeld bij Neder land, heeft nu reeds met problemen te kampen. Sterspeler Luis Cubilla is door trainer José Guillermo Palesse uit de selectie gezet wegens on voldoende inzet. Het gebeurde op de eerste dag. dat de selectie bij elkaar was. Cubilla heeft momenteel contacten met de Argentijnse club San Lorenzo over een mogelijk contract. SAINT ETIENNE De Fransman Cyrille Guimard heeft de derde etappe van de wegwedstrijd ParijsNice gewonnen. In het algemeen klassement blijft Eddy Merckx op de eerste plaats. an onze speciale verslaggever uit OTTERDAM Het nationale bekergebeuren nadert langzamerhand 16eer zijn voltooiing. Na vanavond mogen drie clubs dit nog immer et bijster veel aandacht trekkende festijn als avontuur voortzetten een men met bekerhouder NAC. Het gaat om de prijs die recht geeft op on- ternationaal contact via Europa Cup II. De enige eerste divisie-club e zich nog een potentiële kandidaat voor de beker kan noemen, is Den Bosch, dreumes onder de groten, of 'FC Madurodam in de inhte voetballerij', zoals Dick Beek het zou willen uitdrukken, die - ploeg als FC Den Haag'. De daling in de prestatiecurve van FC Den Bosch heeft ook zijn weerslag op het spel van de blonde spits. 'Ik moet spelers van kaliber naast en achter me hebben, die me de bal aan spelen. Zolang ik moet wachten op ballen, wordt het uiterst moeilijk om tot sco-- ren te komen. Tot" nu toe heb ik pas vier doelpunten gemaakt. In een elf tal als Excelsior waren dat er al zeker tien geweest. Daar kan je ook eens kansen missen, maar bij Den Bosch niet'. De overgang naar de eerste divisie bleef niet beperkt tot een verblijf van één jaar in deze categorie. Beek: 'Er bleven maar een paar spelers met er varing over, terwijl het daar in de eerste divisie toch op aankomt. En op hardheid. Er wordt veel minder ge voetbald dan in wedstrijden tegen Ajax, Feyenoord en zo. Qua grootte blink ijk weliswaar ook niet uit, maar ik ga er wel stevig tegen aan. De ploeg in zijn geheel is echter net een soort Madurodam. Vooral de achter hoede telt momentcel veel lichtge wichten'. concept Toch sleutelposities die in het beker- treffen tegen Utrecht wel eens snel doorslaggevend zouden kunnen zijn voor de uitslag. Zowel in hardheid en lengte steken Van Maurik en Van Veen ver boven de Bosschenaren uit. Beek: 'Misschien dat trainer Nol de Ruiter lange spelers zal inzetten, die door de jeugd zijn verdrongen. Wel licht ook kan hij een concept vinden dat ons als underdog succes kan ople veren. Het zal voornamelijk op bluf gebaseerd zijn. Maar uiteindelijk is het maar één wedstrijd: we moeten gewoon risico's nemen. Wat kan ons gebeuren! Ik ga niet pessimistisch van start'. Beek gelooft dat zijn medespelers, in tegenstelling tot het optreden in de competitie, voor deze gelegenheid wél de juiste instelling hebben en zijn ijverige voorbeeld zullen volgen. 'We hebben het tegen FC Den Haag (2-0) en Sparta (winst na strafschoppen) bewezen. We trekken ons 'door het be tere soort voetbal aan de tegenstan ders op. De entourage helpt trouwens ook mee'. De man die zo lang de. sfeer van de eredivisie heeft geproefd, verlangt nog steeds naar die tijd terug: 'Ik ver lies liever met 9-2 van een Ajax met Keizer en Neeskens, dan te moeten spelen tegen een club waarvan je de namen niet kent. Ik mis ook de voorbereidingen voor zo'n wedstrijd als tegen Utrecht. Zelf neem ik een vrije dag om naar dat duel toe te leven, maar de meeste jongens moeten tot half vijf werken om dan rechtstreeks naar Utrecht toe te gaan'. Beek verhult dan ook niet dat hij aan het einde van dit seizoen best terug wil naar een club in de eredivisie: 'Ik ben dan vrij en ik geloof dat er vere nigingen zijn die me wel willen heb ben. Ze weten in elk geval wat ze aan me hebben, als ik kom. Negentig mi nuten klap ik er in, daar moeten an deren van mee profiteren. Hier in Den Bosch overheerst nog teveel het gemoedelijke karakter: we zijn langza- als humoristische inlas in het irek, typeert de 27-jarige in Rot- woonachtige spitsspeler van ible-vü Bosch toch op treffende wijze de Deuatie waarin zijn club verkeert. Eilek, zelf al niet in het bezit van een be-»liath-gestalte, doelt in de eerste litietats (fl> de paar lurven hoog die in met formatie uit Brabant meedraaien. •cheJnge spelers, die nietig van pos- r het woensdagavond zullen jten opnemen tegen toch zeker in- ikwekkende reuzen als Joop van urik en Leo van Veen van FC recht ook als vereniging is Den sch, eens eredivisionist, gedaald tot peil van de grauwste regionen in betaalde voetbal. De positie op de iglijst stempelt de ploeg op papier het slechtste elftal in de eerste di- ie na het bijna ontslapen Volewijc- •s, Veendam en Willem II. In de abantse hoofdstad kan alleen nog idels een blik naar het verleden proken worden over de kwaliteiten de via een fusie (BW en Wilhel- ïa) geformeerde vereniging. Jen grote h toch wel trieste en frustrerende lachte voor Dick Beek, die onder naam 'Witte Tornado' bekend werd Excelsior, zich daarna bij Telstar zekere naam als gevaarlijke spits wierf en tenslotte bij Go Ahead een aantrekkelijke voetbaltoe- nst verzekerd leek te zijn. Beek liet Deventer echter, omdat hij zo- hij zelf toegeeft 'geen grote is. Als het van mijn techniek moest heb- dan was ik nooit zo ver geko- verwege het seizoen '71-'72 kwam bij het in degradatiezorgen gewik- de FC Den Bosch, dat hij in de fase van de competitie door zijn ersinstinct toch voor de eredivisie t te behouden. Het jaar daarop de- deerde'de ploeg alsnog en is in- idels gezakt tot een absoluut niet lonerend elftal, dat moet vechten en voormalige eredivisieclubs die in de top kunnen meedraaien, rijke aantal supporters is snel ge- nken tot een mager gemiddelde hooguit 2.500 bezoekers per duel. luit zijn ervaring heeft Beek de rgang van Den Bosch bestudeerd. onlangs heb ik het er met onze rmalige trainer (nu bestuurslid) Remmers over gehad. Ook hij et nu, achteraf, toegeven dat de jonging van het elftal te snel is irgevoerd. Wat er gebeurd is, is on- antwoord. Toen wij nog in de ere- isie mee draaiden, waren veel jon- is zo'n 28 tot 30 jaar. En ik weet er gaat niks boven ervaring'. varing taring die Den Bosch -nu node ont- irt. Belangrijke krachten verdwe- Hans Verhagen, Kees Krijgh, ip Wildbret, Beek: 'Zo'n man als Idbret missen wij nu enorm. Hij 'it karakter in het team. Maar een n die uit een amateurclub komt ^rechtstreeks in het eerste wordt iot, moet wel een erg groot talent als hij direct in het betaalde tbal slaajt. Bij ons is de jeugd te ingeze:. En wat de gevolgen ■an zijn kun je ook zien aan een TERDAM Feyenoord is gister- naar Papendal vertrokken ter fbereidiig op het bekerduel tegen Trainer Wiel Coerver zal, zo is >verleg met manager Guus Brox fesproken de opstelling van liet elf- Aas kor: voor de wedstrijd bekend- |en. De selectiegroep bestaat uit itien spelers, waaronder Wim Jan- 1 die noj niet geheel fit is. jager Brox: 'Ik hoop van ganser i dat we beter zullen spelen dan lopen zondag tegen De Graaf- pp. Hel was afschuwelijk slecht zo toen werd gevoetbald. Ik heb verk.aring kunnen vinden waar- |het toen zo abominabel ging. Na- ijk speelde de vermoeidheid van freis mai Polen een rol, maar dat I en nug niet de belangrijkste oor- t zijn voor zo'n povere vertoning, we hopen dat Feyenoord in Ihoven rehabiliteert. De Rotterdammers wacht behalve de ontmoeting tegen PSV de komende dagen een bijzonder zwaar program ma. Zondag treedt Feyenoord tegen stadgenoot Sparta aan en drie dagen later volgt de returnwedstrijd tegen Ruch Chorzow in het kader van de UEFA-Cup. Manager Guus Brox zal maandag met de Spartaan Willi Kreu? (24) rond de tafel gaan zitten over een mogelijke transfer van de Oostenrijker naar de Stadionclub. Kreuz, die in eerder sta dium al een oriënterend gesprek voer de met vertegenwojrüigers van Real Madrid, geeft de voorkeur aan Feyen oord. In Rotterdam wordt algemeen aangenomen dat Kreu' volgend sei zoen in de 'Kuip' zal spelen. Sparta vraagt voor zijn middenvelder, die bij Feynoord de rol van spitsspeler krijgt toebedeeld, een bedrag dat rond de acht ton ligt. Dick Beck (rechts) van FC Den Bosch: 'Ik ben bereid iedere wedstrijd er helemaal voor te knokken'. merhand een soort Volendam gewor den door het karakterverlies'. De trainerswissel die vijf weken gele den tussen Jan Remmers en Nol de Ruiter heeft plaats gevonden, moet de mogelijkheden bieden voor een serie betere resultaten. Hoe vriendelijk Beek ook Remmers bejegend, de felle re aanpak van de jeugdige De Ruiter levert wellicht een meer westerse mentaliteit", zoals Beek en Wildbret die tonen en die in de eerste divisie, aldus de aanvalsleider harder nodig HARO HIELKEMA De derde rit, die voerde van Paray le Monial naar Saint Etienne, over een afstand van 164 kilometer, had een rustig verloop. Pas tegen het einde werd er gedemarreerd en slaagde Gui mard erin in de eindsprint zijn naaste concurrenten, Willy Planckaert en Rik van Linden achter zich" te houden. Ger- ben Karstens was met een negende ESSEN Willy Lippens de Neder landse spits van de bundesligaclub Rot Weiss Essen, wil weg bij zijn club. Hij heeft de voorzitter van Rot Weiss, Will Naunheim, gevraagd hem volgen de week op de transferlijst te plaat sen.. De aanleiding tot deze stap van de eermalige international van het Ne derlandse elftal is, dat Rot Weiss zijn financiële eisen niet wil inwilligen. Lippens heeft laten weten, dat hij mi nimaal 180.000 bruto per jaar als ba sissalaris wil hebben. 'Wij willen hem graag behouden, maar wij kunnen niet aan zijn eisen voldoen, omdat de club kas nagenoeg leeg is', aldus voorzitter Naunheim. Lippens moet ongeveer een miljoen gulden opbrengen ENGELAND Voor de eerstfe divisie van de Engelse league is gisteren de wedstrijd Shef field UnitedIpswich Town gespeeld. Ipswich Town won deze op 1 decem ber uitgestelde wedstrijd met 3-0. ROTTERDAM De 27-jarige midden velder Thijs Kwakkernaat van de eer- stedivisieclub Excelsior heeft het be stuur gevraagd om hem onmiddellijk van zijn contractuele verplichtingen te ontheffen. Kwakkernaat is van mening dat zijn beroep (hij is timmerman) niet meer te combineren valt met zijn verplichtingen die hij als semi-prof heeft. Een tweede motief om zijn afscheid aan te kondigen is het feit. dat hij Henk Zon, de voorzitter van Excelsior, verwijt, dat deze zijn belofte dat hij een baan als benzinepomphouder zou krijgen niet is nagekomen. Excelsior zal met de KNVB contact opnemen om het verzoek van Kwakkernaat in te willigen. plaats de best geplaatste Nederlander. Derde clappc. 1. Guimard (Fra) 164 km in 4 u. 31 min. en 42 see.: 2. Planckaert (Belg) 4.31.44 3. Van Linden 'Belg) 4.31.46: 4. Thcvenet (Fra) 4.31.47. 5. SzurkOWSkt (Po). 6 Lcman iBelg). 7. Merckx 'Belg). 8. Rouxel Fra). 9 Karstens (Ned). 10. Danguillaumo Fra). 12. Zoetemelk (Ncd). 19. Kuiper (Ned) 21. Bal (Ned). 30. Van Katwijk iNed). allen in dezelfde tijd als Szurkowski. Algem. klassement: 1. Merckx 'Belg) 13 u. 14 min. en 22 sec.: 2. Bruycre .Belg) 15.14.27. 3. Van Linden iHelg) 15.14.30. 4. Svrcrls .Belg) 15 14.33. 5. Santy (Fra) 15.14.35. 6 Poulidor (Fra) 15.14.36. 7. Zoetemelk (Ned) 15.14.3(1, S. Glmondi ilt) 15.14.38, 9. Guimard (Fra) 15.14.39, 10. Mortenst-ri (Den) 15.14.41. 17. Kuiper (Nerlt 15.14.48, 23. Karstens (Ned) 15.14.59, DWARS DOOR ITALIË De Belgische wielrenner Walter Planckaert heeft de eerste etappe van de wegwedstrijd 'Dwars door Italië' gewonnen. Planckaert legde de afstand. 187 kilometer, af in 1 uur, 47 minuten en 30 seconden. De Italiaan Franco Bitossi eindigde op de tweede plaats en de derde positie was voor de Span jaard Domingo Perurena. 1. Planckaert 'Belg) 1S7 km in 4.47.20 2. Bitossi li) 4.47.25. 3. Perurena (Spa) 4.47.27, 4. Roger de Vlaeminck (Belg) 4.47.30. 5. Bergamo ill) 4.47.30. (advertentie) Van onze speciale verslaggever HARDERWIJK In zaterdagvoet- bal-kringen wordt de selectieproce dure van bondscoach Arie de Vroet al geruime tijd sterk aangevochten. Waarom, zo vraagt men zich af, zijn de zaterdagacteurs steeds in zó'n ge ringe mate vertegenwoordigd in de selectiegroep van het Nederlands amateurelftal? Arie de Vroet trekt zich van dergelijke kritiek niets aan. 'Ik kijk uitsluitend naar kwaliteit en vooral mentaliteit', verduidelijkt hij, 'of ze zaterdags of zondags voet ballen interesseert me niets.' In de selectiegroep, die zich de laat ste weken consciëntieus voorbereidt op de inmiddels onbelangrijke con frontatie met Frankrijk (a.s. woens dag op het terrein van RVC te Rijs wijk) zijn slechts terriër Kees Kar stens (Noordwijk), koelbloedige af- werker Wim van Laar (Actief Am stelveen) en sluitpost Arend Mig chelsen (Nunspeet) representanten van de door Fokke Remmers geleide zaterdagsectie. Voor Arend Migchelsen (28), sinds vorig seizoen deel uitmakend van de Oranje-selectie, was de uitnodiging een persoonlijke wraak op de lei ding van PEC (Zwolle), dat hem na één seizoen (1971-72) professioneel voetbal aan de kant schoof. 'PEC had me niet meer nodig, liet de voorzitter me weten. Hij vond me te gespannen', merkt hij e'en tikkeltje verbitterd op. 'Ik kwam vervolgens op de transferlijst terecht, maar ver nam daarna niets meer van PEC. Toen ik één dag voor het begin van de training nóg niets had gehoord, belde ik zelf op. Toen werd verteld, dat ik niet meer hoefde op te dra ven. Zalai daarentegen wilde me wél handhaven.' Dat was meteen het einde van een kortstondige profearrière van de Harderwijkse banketbakker, die ze ker nog prettige herinneringen be waart aan zijn PEC-periode. Hij daarover: 'De mooiste ervaring was voor mij een bekerwedstrijd tegen Ajax. Toen .stond ik. hoewel ik voor namelijk als reserve-keeper optrad, onder de lat. Dat was voor mij een enorme belevenis, omdat je nu een maal niet dagelijks met klassevoet ballers als Cruijff en Keizer in het veld staat. Het feit, dat Ajax met 83 won, was dan ook geenszins van belang.' Achteraf toont Arend Migchelsen geen spijt van zijn noodgedwongen terugkeer naar de amateurs. Waar hij zich tot ieders verrassing zelfs van bestuursleden liet re gistreren bij het juist daarvoor naar de zaterdag eerste klas gepromoveer de Nunspeet Migchelsen wenste niet terug te gaan naar zijn 'oude liefde' VVOG (zondagsectie), waar hij zijn loopbaan begon. Migchelsen: 'Het oevalt me best in Nunspeet, al verkeert de club door diverse omstandigheden (o.a. trai nerswisseling) in ernstig degradatie gevaar. Op zondag ben ik volkomen vrij. Tóch kom ik vroeg uit de ve ren. Om te vissen. De rest van de dag besteed ik aar. mijn gezin. Slechts een enkele keer bezoek ik nog een voetbalwedstrijd. Bij Feyen oord, waar ik vroeger een seizoen kaart had, zien ze mij niet racer. Het betaalde voetbal trekt mij. eer lijk gezegd, niet meer zoals voor heen. Het voetbal wordt te hard en daardoor minder interessant. AjaxAZ'67 was cr een aardig voor beeld van. Onlangs was ik bij PECSC Amersfoort. Dat was er barmelijk slecht. Tien minuten voor tijd was ik al vertrokken.' De prestaties van Arend Migchelsen trokken spoedig de aandacht van de KNVB-selectieheren. Arie de Vroet was een paar keer te vinden in Nun speet. Dóór constateerde de bonds coach telkens een excellerend optre dende Migchelsen. Toen Henk War- ringa (Eilermark) zich afmeldde was De Vroets keus aan geen twijfel meer onderhevig. Wel dient Nun- speets goalie zich tevreden te stellen met een plaatsje op de reservebank achter Bob Hoogenboom (De Spar taan). 'Ik heb heus wel een bepaald eergevoel, maar ik ben óók realist. De realiteP is. dat Bobby gewoon beter is', stelt Migchelsen eerlijk vast. 'Dan móét je je bij de beslis sing van De Vroet neerleggen. Voor al omdat De Vroet een eerlijk mens De sfeer binnen de selectiegroep is nauwelijks voor verbetering vatbaar. Migchelsen voelt zich volledig geac climatiseerd in het selecte gezel schap amateurvoetballers: 'Onderling hebben we veel voor elkaar over. Er wordt heel wat plezier gemaakt. AREND MIGCHELSEN Maar zo gauw als we op het veld staan, wordt er keihard gewerkt. De prestaties zijn goed. In kwalitatief opzicht is het te vergelijken met een redelijke eredivisieploeg. De gelijke spelen tegen Go Ahead en Telstar zijn de bewijzen. Ik ben er van overtuigd dat er intensiever wordt getraind dan bij een betaalde club. Als prof móét je trainen, als ama teur doe je het in jo eigen belang. Dat is het verschil.' 'Je bent als betaald voetballer niet meer dan een nummer. Een ama teurclub kan soms meer begrip op brengen voor bepaalde omstandighe den, waarin een speler verkeert, dan een betaalde vereniging. De resulta ten staan primair. Ik voetbal nu echt voor mijn plezier. Het is alléén een nadeel, dat je uitsluitend 's a- vonds traint. Ik geloof trouwens, dat er in het amateurvoetbal te weinig aandacht wordt geschonken aan ta lentrijke voetballers. Waardoor die klasse zich niet altijd manifesteert, het gevolg van een dikwijls te uitge breide trainingsgroep.' Arend Migchelsen (gewicht: tachtig kilo) werd \oor de aanvang van dit seizoen wéér benaderd door PEC (lees: Kessler). dat z:eh via een con tactman met hem in verbinding stel de. Zijn ambities gingen echter uit naar Nunspeet en tiet amateurteam. 'Een profcontract zou me te veel van mijn tijd vergen. En dót niet al leen. Als amateur ,s het zeker niet onaantrekkelijk. Vergeet niet, dat ik het afgelopen jaar leuke reisjes heb meegemaakt naar Schotland, Fin land, Cyprus en Frankrijk.' De kritiek aan het adres van Arie de Vroet over het geringe aantal za terdagvoetballers in de amateurse lectie schuift Arend Migchelsen ter zijde. Hij: 'Dat is een zaak van De Vroet. Daar laat ik me niet over uit. In ieder geval is het wél een feit, dat er in het verleden zaterdagspe lers waren die niet op zondag wen sten te voetballen. Dergelijke voet ballers zijn natuurlijk van generlei waarde voor het elftal. Met alle res pect overigens voor hun principes. Er zijn voetballers, die uit principe niet op zondag voetballen. Maar wél naar NOS-sport kijken. Is dót dan konsekwent?' WIM HUISMAN :i(jtOl'W 'KWARTET WOENSDAG 13 MAiARiT 1974Sl'ORT T9/K11

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11