VERWARRING ROND VISSERS GROTER choenmaker begrijpt het niet Barcelona voorzitter Montal: 'Neeskens komt' Geels in Jong Oranje Ontslagen renners wachten nog steeds tevergeefs op 'nadere gesprekken' Dianne de Leeuw vierde na drie verplichte figuren [k kijk er niet van op als ik zondag weer tot de reserves behoor' Woensdag tegen Hongarije in Deventer Strafzaken Mulder en Keizer pas vanavond Ali'Ik ben niet meer de grootste' Vitesse heeft meer steun nodig Sporting Lissabon verslaat FC Zürich Overgang van Ajax-speler in de zomer van volgend jaar een feit? ijROUW/KWARTET VRIJDAG 8 MAART 1974 SPORT T13/K13 «Van onze speciale verslaggever AMSTERDAM Het dossier Vis- Isers ligt nog altijd open. De zaak Kissen de felomstreden wieler- (oanager en de ontslagen renners [is sinds gisteren in een nieuwe fase gekomen. Oorzaak is het per soonlijk ingrijpen van Robot- directeur Hans Markslag, finan cier van het door Vissers geleide Jjielerformatie. a£r Is Markslag alles aan gelegen om tie golf negatieve publiciteit rond de frploeg die onder zijn vlag ope- in te dammen, en zo mogelijk positief karakter te geven. De or-directeur heeft Vissers te ver- gegeven het oneens te zijn met i manier van handelen waardoor broodwinning van tien Nederland professionals ernstig wordt be- itgd. ien Markslag en Vissers is woens- tvond uitvoerig gesproken over :t negatieve reclame-effect dat de ielerformatie tot nu toe heeft opge- erd. Markslag: 'Ik heb tegenover fissers gesteld, dit kun je niet ma- Ik wil positieve -eclame'. Tijdens presentatie van de ploeg ruim een iek geleden had Vissers nog laten jten dat Markslag 'Amerikaans' denkt en het er niet toe doet hoe de naam van de sponsor in de publiciteit komt. Markslag: 'Dat was duidelijk verkeerd geïnterpreteerd. Negatieve reclame vind ik in commercieel op zicht ongunstig. Ik heb Vissers een DEN HAAT. Het hoofdbestuur van de KNWU heeft de commissie samengesteld die de zaak Vissers moet onderzoeken. Mr. Bergsma is voorzitter van de commissie, waarin verder zitting hebben het sportcom- missielid Förster en de adviseur van het hoofdbestuur Smit. Het ligt in de bedoeling om volgende week woensdag een hoorzitting te organiseren met afgevaardigden van de vereniging voor beroepswielrenners (VVBW). de renners Krekels, Pustjens, Janbroers, Balk. Zoontjes, Serpentl en Vissers. Na die zitting wil de commissie zich beraden over een definitief standpunt dat dan ter kennis van het hoofdbestuur zal worden ge bracht. bedrag gegeven om vla een wieler ploeg reclame voor mij te maken. Daarmee was voor mij de kous eigen lijk af. En hoe hij reclame maakt is mijn zaak niet Daarin is hij vrij. Maar hij mag van mij uitdrukkelijk geen anti-reclame maken zoals nu is gebeurd. Daar is uitvoerig over ge- sproken.' Vissers heeft tijdens de presentatie vorige week in osterwijk overigens nog een 'leugen verteld die ontzenuwd dient te worden. Hij verklaarde name lijk dat Markslag niet bereid zou zijn plaats te nemen in het bestuur van de Stichting Sportorganisaties Holland, waardoor Vissers niet kon voldoen aan de door de KNWU gestelde eis, dat een sponsor zitting moet hebben in een stichtingbestuur wanneer de renners door die stichting worden ge confronteerd. Markslag echter: 'Ik ben van het bestaan van die stichting niet op de hoogte. En er is mij ook nooit gevraagd er zitting in te nemen.' Hans Markslag wil alles in het werk stellen om de zaak zo spoedig moge lijk weer in goede banen te leiden, maar, 'ik ga daarbij voor een groot deel af op hetgeen Vissers mij zegt. Ik ga af op mijn persoonlijke erva ring met die man en ik kan niet an ders zeggen dan dat die ervaringen goed' zijD Niettemin heeft Markslag Vissers wel te verstaan gegeven de zaak met meer tact te benaderen dan tot nu toe gebeurd is. Markslag: 'Van avond heeft een gesprek plaats tussen Vissers en de vier renners die hij vo rige week ontslagen heeft (Kees Zoontjes, Klaas Balk, Ben Janbroers en Albert van Midden, red.). Ik hoop die zaak in ieder geval tot een oplos sing te brengen.' Wat de Limburgse renners betreft, het grootste deel weet nog steeds niet waar het aan toe is. Matthieu Pust- jens, Jan Krekels, Wim Kelleners en Jo Vrancken hebben in de krant de woorden van Vissers kunnen lezen dat zij ontslagen zijn. Maar recht streeks kontakt is er tussen hen en Vissers niet meer geweest sind vrij dagavond, toen Vissers aan Pustjens beloofde dat er over enkele dagen na der nieuws zou komen. Markslag gis terochtend: 'Vissers heeft mij gezegd dat de contracten met die Limburgers vanmorgen (donderdag red.) gete kend zouden worden'. Telefonisch kontakt met de Limbur gers leerde echter dat Vissers aan Pustjens, Krekels, Kelleners en Vrancken nog niets heeft laten horen. Wel is er een aanbod gedaan aan Ger Harimgs. De manager uit Oisterwijk heeft inmiddels alweer de nodige stappen ondernomen om de verwar ring nog te vergroten door onderhan delingen aan te knopen met Ben Ko ken. Duidelijk is in ieder geval dat Vissers probeert verdeeldheid te zaai en onder de ontslagenen in de hoop dat enkelen voor een habbekrats over stag zullen gaan en in de stellige overtuiging dat dan ook de anderen zullen volgen voor een bedrag dat nog ligt onder de aanvankelijk aangebo den fooi van vierduizend gulden bru to per jaar. De Belgische renners in de Vissers- formatie gaan al te graag akkoord met het bedrag dat ver beneden het door de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie als minimum jaarslaris gestelde bedrag van vierduizend gul den wordt bevolen. In de wetenschap dat er zestig andere Belgische profes sionals zonder sponsor staan te drin gen om een plaatsje in een ploeg biedt het duo Vissers-Driessen con tracten aan die die naam niet eens verdienen. Er zijn Belgen die bereid zijn voor het dragen van een broek en een trui him handtekening te zet ten onder een overeenkomst die hen verplicht een heel seizoen lang recla me te maken in de wielersport. Het ligt in de lijn der verwachting dat Driessens en Vissers nog verder moe ten beknibbelen op hun toch al niet te ruime budget, omdat zij van plan zijn de Belg Albert van Vlierberge (ontslagen bij Rokado) in te lijven, een renner met zoveel kwaliteit dat hij zonder twijfel eem flinke bres zal slaan in het budget. Met de tiende Nederlander die begin februari een contract had gesloten met de Stichting Sportorganisatie Hol land, Jan Serpenti is Vissers ook nog altijd niet rond. Serpenti gaat alleen dan akkoord met een minimaal con tract als hij voor halve dagen kan blijven werken. 'Ik heb een vrouw en oerver heeft op de hem bekende Ri anier in Polen heel wat moeten pra- n om het hoe en waarom van zijn plectiebeleid te motiveren,. Het resul- iat van de wedstrijd stelde Coervers ïleid in het gelijk, zelfs Wim van anegem gaf uren later na de ont ij oeting toe, dat de Limburger het bij Tet rechte eind had gehad. Fey en oord teelde tegen Chorzow niet fraai noch igstrelend, maar in tactisch opzicht in uitgekiende wedstrijd. Toen Van anegem zich twintig minutdn voor et einde wegens een blessure moest 'an onze speciale verslaggever [ATOWICE/ROTTERDAM Lex Schoenmaker, de meest besproken [ritsspeler van Feyenoord, weet sinds woensdagavond toen hij in Ihorzow een kwartier voor het einde als vervanger voor Henk Wery et voor de Rotterdammers zo uiterst belangrijke doelpunt scoorde, "eter dan wie ook hoe betrekkelijk roem en glorie in de sport is. choenmaker, in de laatste competitieduels maar matig" op dreef, ïoest, zo had trainer Wiel Coerver, de man die wars is van com- romissen. bepaald, wijken voor Henk Wery. Een beslissing die choenmaker maar moeilijk kon aanvaarden, zoals ook Jan Boskamp n Dick Schneider morrend moesten accepteren, dat Coerver in de trijd tegen Ruch Chorzow, geen plaats voor hen had ingeruimd in basisteam. laten vervangen door Jan Boskamp en Wery kort daarop te kennen gaf dat hij aan het eind van zijn krachten was, werd Wiel Ooerver bevangen door twijfel. Bekende hij gisteren openhartig: 'Nooit in mijn leven heb ik zo getwijfeld wie ik moest inzetten voor Wery: Dick Schneider of Lex Schoenmaker. Hot was nog 00 en met die score was ik al tevreden. Het was enerzijds volkomen logisch ge weest als ik een extra verdediger in de strijd had gegooid, maar ik dacht later laat ik de gok wagen, laat ik Lex de kans geven.' Twee minuten la ter veerde Lex Schoenmaker, terwijl zijn clubmakkers zich op hem stort ten, van vreugde op. Een pasje van Jan Boskamp had hij op zijn juiste waarde getaxeerd. En hij. Lex Schoen maker, knalde Feyenoord naar een 01 voorsprong. De gok van Coerver was geslaagd. NIET HARD Lex Schoenmaker gisteren: 'Ik was en ben nu nog verschrikkelijk blij dat ik dat doelpunt heb gescoord. Maar dat Coerver voor deze wedstrijd de voorkeur had gegeven aan Wery begrijp ik nog niet en zal ik nooit be grijpen ook. Ik begrijp trouwens zo veel van Coerver niet. Je bent niet hard genoeg voor jezelf, zegt hij als maar. Hoe kan hij daar nu over oor delen. Hij kent me pas een maand of drie. Hij verkeert in de mening dat hij iedureen kan veranderen zoals hij zelf is. Maar dat lukt hem nooit. Ik geef toe: Coerver heeft veel positieve kanten, maar zoals hij met mij om springt, dat is een volslagen raadsel voor me. Je mag na de wedstrijd te gen Ruch Chorzow toch veronderstel len, dat je zondag verzekerd bent van je plaats in de spits als we tegen De Graafschap spelen. Ik heb toch op nieuw het bewijs geleverd, dat ik op die moeilijke positie doelpunten kan scoren. Maar ik zou er niet van opkij ken als ik weer tot de reserves be hoor.' MARKTWAARDE Er klinkt geen bitterheid in zijn stem, wel een intense teleurstelling. Het contract dat hem aan Feyenoord bindt loopt over een paar maanden af en geen enkele profvoetballer vindt JKSEN De Nederlandse zwaarwetter jhting Mack heeft een uitnodiging ont- ngen op 18 maart in Parijs te komen rtcsen. Zijn tegenstander zal zijn oe •anse kampioen in het junior middenge- icht. Vermandere De partij is vastge- eld over tien ronden van drie minuten. Cl De 17-jarige Noorse Anita Wold 'eft in Fliiberg haar eigen onofficiële sreldrecord skispringen voor vrouwen n 82,5 meter gebracht op 84 meter, nita springt al sinds zij vijf jaar is en seft thuis al kasten vol met trofeeën. )t nu toe is zij alleen maar uitgekomen gen jongens. Zaterdag zal zij als eerste ouw mogen springen van de grote hans in Holmenkollen, Daar worden »n die dag internationale wedstrijden ehouden, uitsluitend voor mannen. Anita temt er niet aan deel, maar zal wel lordat de wedstrijden beginnen, een of eer proefsprongen doen. Het record an Homan Kollen staat op 92 meter SHAKEN De halvef-inaletweekampen het kandidaten-schaaktoernooi zullen orden gehouden in Leningrad en Odes- Bij deze wedstrijden zijn nog uitslui- nd Russen betrokken. Oud-wereldkampi- Boris Spasski speelt vanaf 10 april Leningrad tegen Anatoli Karpov; Tl- an Petrosjan, ook al eens titelhouder, amt vanaf 12 april in Odessa in actie igen Viktor Kortsjnoj. De finale van het indidatentoernooi moet ook dit jaar nog orden gehouden. De uiteindelijke win- lar heeft het recht wereldkampioen obby Fischer uit te dagen ÜFELTENNIS De Nederlandse tafel- nnisploeg voor het Europees kampioen- :hap tafeltennis, dat van 6 t.m. 13 april i de Joegoslavische plaats Novi Sad ordt gehouden, bestaat uit de dames lien Klatt. Nora Bakker en Marjan Wa lmakers en de heren Bert van der elm. Carel Deken, Hans Lingen en Nico Slobbe Reserve zijn Marian van der r en lierman Hopman. De ploeg (kozen uit de 9 spelers en 5 speelsters. ;t aan het begin van het seizoen tot de ilectiegroep behoorden. Om die reden is erard Bakker, die bij de achtkampen erde werd en bij het Nederlands kampi- enschap vierde, niet geselecteerd. BNNIS De twee Nederlandse deel- eemsters aan het toernooi in Dallas, jn in de eerste ronde uitgeschakeld. Hy Appel verloor met tweemaal 46 i de als tweeds geplaatste Amerika an- Nancy Gunter-R'.chey en Betty Stöve s met 26, 62, 36 de mindere van als zevend# geplaatste Australische (sley Hunt. ENNIS De Franse lawntennisbond eelt in een telegram aan de intematio- Jle lawntennlsfederatie laten weten dat rankrijk zich wel eens zou kunnen te- aftrekken uit het toernooi om de Davis !up als men moet spelen tagen een team iet spelers, die een contract bij de TT-groep hebben getekend. ENNIS De Chileense tennisbond zal an de internationale lawntennisfederatie ragen Zuid-Afrika van verdere deelne ming in de Zuidamerikaanse groep wnn et toernooi om de Davis Cup uit te slui- Chilt speelt tegen Zuid-Afrika in Bo- van 8-10 maart. De Chileense rege ls weigerde de wedstrijd in eigen land t laten plaatsvinden Op 5 juli zal de LTF in Londen over de kwestie spreken. OETBAL Kickers Offenbach heeft in etzenberg de overgespeelde kwartfinale- ■edstrijd voor het toernooi om de West- ultse beker tegen FC Kaiserslautern na erlenging met 32 gewonnen. Bij de wt stond Kickers met 21 voor en na tgentig minuten was de core gelijk: 2— Kickers Offenbach plaatste zich bij de latste vier met Bayern München, Ham- orger SV en Eintracht Frankfurt. De lo- >ng is op 16 maart. RICHARD MATTHIJSSE DEVENTER (ANP) Assistent bondscoach Cor van der Hart zal vol gende week Ruud Geels toch kunnen opstellen in Jong Oranje. Tot donder dagmiddag weigerde FC Brugge, de oud-Go Aheadspeler af te staan aan de KNVB omdat beide partijen geen overeenstemming konden bereiken over de verzekering (ruim een half miljoen gulden). FC Brugge eiste van de KNVB een verzekering tot een half miljoen gul den en anders wilde het de spitsspeler niet afstaan. Nadat Ruud Geels de Belgische vereniging ervan had kun nen overtuigen dat de wedstrijd van Jong Oranje hem de enige kans bood op een plaats in de a-selectie voor het wereldkampioenschap in West-Duits- land gaf Brugge alsnog toestemming. Cor van der Hart, die in Deventer de zestien geselecteerden voor Jong Oranje, dat volgende week in het Go Ahead-stadion tegen Hongarije speelt, bekend maakte, was bijzonder ver heugd over de toestemming van FC een kind. Het zou onverantwoord zijn om voor een paar centen het hele sei zoen te gaan koersen, zonder sociale zekerheid. Ik ben bereid om de wed strijden in Nederland en een paar in België te rijden. Maar ik wil niet het risico lopen naar de Tour de France gestuurd te worden. Vissers moet mij zwart op wit geven dat ik van derge lijke klussen wordt vrijgesteld of mij een zodanig contract bieden dat het sociaal verantwoord is ten opzichte van mijn gezin'. JOOP HOLTHAUSEN ZEIST (ANP) In een. op verzoek van Ajax. besloten vergadering in Utrecht zal de tuchtcommissie van de KNVB pas vanavond uitspraak doen over de rode kaart van Jan Mulder en de gele kaart van Plet Keizer die de beide AJacieden zondag opliepen in de zo uit de hand gelopen ontmoeting met AZ'67. De waarschuwingen die Pirn van Dord (A- jax) en Co Meijer (AZ) ln deze wedstrijd opliepen werden omgezet in een boeking. De gele kaart die Wageningen spits Gerdo Hazelhekke zondag van scheidsrechter Van Gastel werd getoond in de uitwedstrijd tegen Willem II betekent dat hij drie wedstrijden langs de kant zal moeten zitten. Hazelhekke kreeg daarnaast een boete van honderd gul den. De overige straffen die donderdag door de tuchtcommissie werden uitgesproken zijn: Go Ahead: M. Maiwald twee wedstrijden en een boete van 100. FC Den Haag: A. Klla een wedstrijd en een boete van 150. FC VW: A van der Weide een wedstrijd en een boete van 150: Fortuna VI: R. A. van der Bol een wedstrijd en een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 100: Telstar: C. van Honk een wedstrijd en instandhouding van een lo pende voorwaardelijke schorsing voor twee wedstrijden: FC Utrecht: J A van Huisste den: een wedstrijd een wedstrijd voorwaar delijk en een boete van 150. SW: F Meer hof omzetting van een lopende voorwaarde lijke schorsing voor een wedstrijd in een on voorwaardelijke; SC Amersfoort: R. Speibos een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 100. Twee minuten nadat hij als wisselspeler in het veld was gekomen haalde Lex Schoenmaker in Chorzow al doeltreffend uit. Ostafinski kijkt de bal angstig na. het in dit stadium prettig in de dug out te zitten. Dat drukt de markt waarde. Lex Schoenmaker: 'Ik hoop dat het wat wordt met Frankrijk. Cor Coster is voor mij in onderhandeling met Nantes. Iets positiefs weet ik nog niet. Ik wil overigens, als Feyenoord mij een goed contract aanbiedt, in Rotterdam blijven. Maar het is de vraag of het bestuur mij wil houden. Ik heb inmiddels leren leven met de kritiek op mijn spel. Zo ben je de held, zo ben je de zak. En dat heeft dan alleen maar te maken met het doelpunt dat je wel of niet scoort. Na de wedstrijd tegen Chorzow wist ik dat ik weer in de belangstelling zou komen, volgende week schelden de mensen me wellicht weer uit. Dat is het voordeel om voor een topclub te spelen; je leert enorm veel. Bij Feyenoord leer je iedere dag. Wat me alleen dwars zit is dat iedereen denkt dat Wim van Hanegem me de handen boven het hoofd houdt. Daar is echter absoluut niets van waar. Van Hane gem heeft de afgelopen dagen gezegd, dat hij van mening is dat er onrust in de ploeg ontstaat, wanneer steeds maar wordt gezegd van Feynoord-zij- de. dat Israel en Schneider hun ren tree* zullen maken. Die hele kwestie is in Chorzow uitgepraat. Maar de affai re is sterk overdreven Brugge. 'Het was voor mij toch al moeilijk een elftal samen te stellen. PSV, Ajax en Feyenoord spelen vol gende week wonsdag om de KNVB-be- ker. Voor Ruud Geels is de wedstrijd tegen Hongarije de enige kans voor een plaats in de a-selectie.' Waarneer Jong Oranje de Hongaarse jeugdploeg verslaat zal Jong Oranje op 12 mei tegen de Sowjet-Unie of Tsjechoslowakije moeten spelen. Jong Oranje, dat op 17 april de returnwed strijd moet spelen in Hongarije, zal voor de tweede wedstrijd worden aan gevuld met spelers uit PSV, Ajax en Feyenoord. De geselecteerden zijn: Leen Barth (Anderlecht), Henny Spij kerman. Peter Arnzt, Bert van Mar wijk (Go Ahead), Ruud Geels (FC Brugge), René Notten, Kees van Iers- sel Frans Thijssen (FC Twente), Jaap Visser, Theo Husers, Nico Jansen (FC Amsterdam), Aad Kila, Simon van Vliet (FC Den Haag), Jaap Bos (FC Groningen), Jan Peters (NEC) en Bobby Vosmaer (Haarlem). BEIROET (AP) De voorma lige wereldkampioen zwaarge- wicht Muhammed Ali, heeft ge zegd dat hij zijn bokshandschoe- nen aan de wilgen zal han gen na zijn gevecht tegen de huidige kampioen George Fore man, ongeacht wie dit gevecht zal winnen. De 33-jarige Ali heeft toegege ven dat hij niet langer 'De Grootste' is zoals hij jaren lang van zichzelf heeft beweerd. Te genover een aantal Arabische verslaggevers verklaarde Ali in Beiroet: 'Ik was de grootste voordat ik moslem werd.' Voor dat hij zich van het christen dom tot de Islam bekeerde, teas Ali bekend als Casius Clay. 'Maar wat boksen aangaat', zo verklaarde AU', is hij nog steeds de grootste. Waarom 'Omdat er eenvoudigweg nie mand ter wereld is die het te gendeel kan bewijzen'. Zo zei Ali met een brede grijns op zijn gezicht. 'Maar ik ben de grootste wanneer ik in topvorm ben', zo voegde hij er vlug aan toe, zich kennelijk herinnerend hoe hij in 1971 door Joe Fra- zier werd verslagen, ln het tweede gevecht afgelopen maand, versloeg Ali Frazier echter op punten. Ali voegde eraan toe dat hij verwacht binnen zes of zeven maanden in de ring aan te tre den tegen George Foreman, een match die zo'n 25 miljoen dollar zal opbrengen. Muhammed Ali maakt momen teel een reis door het midden oosten op uitnodiging van de heersers van sjeikdommen als Aboe Dabi Katar en van de Li bische leider Gadaffy, waar schijnlijk zal hij ook een bezoek brengen aan Turkije, Egypte en Soedan. Op zijn reis wordt hij vergezeld door vrouw en kinde ren. Op de vraag waar zijn vrouw was tijdens de persconferentie antwoordde hij: 'Ze loopt mijn geld uit te geven; ze heeft al voor 17 000 dollar aan meubels gekocht.' De Oostduitse favoriete Christine Errath tijdens de verplichte figu ren. MUNCHEN (Reuter) De Neder landse kunstrijdster Dianne de Leeuw, tweede bij de Europese kam pioenschappen in Zagreb, heeft tij dens de wereldkampioenschappen in München na drie verplichte figuren de vierde plaats bereikt. Zij kreeg van de jury het plaatscijfer 37 en behaal de 70.3 punten. Evenals in Zagreb staat ook nu de Zwitserse Karin Iten bovenaan, maar aangezien zij een niet al te sterke kuer rijdt, maakt zij toch weinig kans op de titel. Grootste kanshebster is de Oostduitse Christine Errath die tweede staat. Vandaag moeten de deelneemsters nog in twee minuten de verplichte kuer afwerken waarin zes voorgeschreven onderdelen zitten en zaterdag zal de beslissing vallen in de vrije figuren. Stand na verplichte figuren: 1. Karin Iten (Zwi) plaatscijfer 9.5 - 87.7 pun ten. 2. Christine Errath (Odl) 21 - 73.7; 3. Maria McLean (Eng) 40 - 69.4; 4. Dianne de Leeuw (Ned) 37 - 70.3; 5. Dorothy Hamill (VS) 37 - 70.5. Irina Rodnina en Alexander Zaitsev hebben beslag gelegd op de wereldti tel paarrijden. Het was voor Irina Rodnina de zesde maal dat zij tot ijs koningin werd gekroond. Alexander Zaitsev werd voor de tweede maal sa men met zijn landgenote met goud bekroond. De andere drie titels won Irina Rodnina met Alexej Oelanov, die met Loedmilla Smirnowa nu be slag legde op het zilver. 1. Irina Rodnina en Alexander Zait- sew (Rusl) plaatscijfer 9, 141.09 pun ten; 2. Loedmilla Smirnowa en Oela nov (Rusl) 21 - 139.05; 3. Romy Ker- mer en Oesterreich (DDR) 24- - 138,53; 4. Groos en Kagelmann (DDR) 36 - 136.73; 5. Bezie en Bezie (Can) 44 - 134.96; 6. Worbieba-Blasow (Rusl) 54 132,79. ARNHEM (ANP) De Gemeente Arnhem zal zijn subsidie moeten ver hogen om het voortbestaan van de voetbalvereniging Vitesse te verzeke ren. Eind april krijgt de gemeente raad een voorstel te behandelen de eerstedivisieclub met grote bedragen te steunen. Burgemeester en wethou ders zijn nog met een onderzoek be zig, hdeft het gemeentebestuur be kend gemaakt. Uit de onlangs gepubliceerde sportno- ta van de gemeente blijkt dat ook voetballiefhebbers van buiten Arnhem de verrichtingen van Vitesse geregeld gadeslaan. Daarom wordt gesugge reerd de omliggende gemeenten te la ten bijdragen in de exploitatie van de club. De financiële huishouding ver toont door teruglopende bezoekersaan tallen grote tekorten die niet meer door de gemeentelijke subsidies kun nen worden gedekt. LISSABON (UPI) Sporting Lissa bon heeft de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen FC Zürich met 3-0 gewonnen. Bij de rust was de stand nog 0-0. De doelpunten kwamen op naam van: Nelson (55e minuut), Marinho (57e) en Yazalde (80e, strafschop). Er waren 60.000 toeschouwers. 1EN HAAG (ANP) De uitslagen van de 'oetbalwedstrijden. die voorkomen op het ormulier van Sporttoto nummer 34. zijn: 'lllem Il-Wageningen 2-2. Fortuna Vl.-Eind- loven 1-0. Vitesse-Amersfoort 0-1. Veendam- Bosch 0-0, Ruch Chorzow-Fevenoord 1-1, *»yern München-CSKA 4-1, Rode Ster-Atle- 'co M. 0-2, Spartak-Trnava-Ujpest 1-1. Sp. -issabon-Zilrich 3-0, Glentoran-Borussia MG '-2. Stuttgart-Vitorla Set. 1-0. Ipswich-Loko- noUve 1-0, FC Koln-Tottenham 1-2. juist ingevulde kolom ziet er als volgt u it 12331231211 2 BARCELONA Barcelona-voorzit- ter Montal heeft in een interview met het dagblad Pueblo uit Madrid verklaard, dat Barcelona en Ajacied Johan Neeskens volledige overeen stemming hebben bereikt over een transfer van de Nederlandse mid denvelder naar Barcelona. Neeskens zal, aldus vertelde Montal, in de zo mer van 1975, na afloop van zijn contract met Ajax, naar Spanje ko men. Barcelona heeft dan tevens ruimte voor de AJacies, omdat tegen die tijd de Peruaan Sotil, met Johan Cruijff buitenlander bij Barcelona, de Spaanse nationaliteit zal hebben verkregen waardoor het toegestane aantal van twee buitenlanders door de vereniging niet zal worden over schreden. Volgens Montal en het blad Pueblo hebben Barcelona en Neeskens reeds volledige financiële overeenstem ming bereikt Over Ajax wordt in het interview overigens niet gerept. Moeilijk MARSEILLE Jules Zvunka, de vierde nieuwe trainer van Marseille in één seizoen, heeft spelers en sup- Johan Neeskens Barcelona porters opgeroepen achter hem te gaan staan en zo een einde te ma ken aan de problemen waarmee de vereniging kampt. Op een persconfe rentie vertelde Zvunka: 'De situatie is erg moeilijkMaar we moeten realistisch zijn. En alleen met de in spanningen van allen kunnen we uit het moeras komen'. Zoals bekend Is Marseille naar de staart van de ranglijst van de Franse eerste divi sie gezakt mede (voornamelijk zeg gen velen) als gevolg van een serie bestuurstwisten en wijzigingen in de leiding. Beskov MOSKOU Konstantln Beskov, de vroegere coach van Dynamo Moskou, is aangesteld als eerste coach van het Russische nationdle elftal. Hij volgt daarmee Efgeni Gorjanskl op. Beskov, 54 jaar, Is sinds zijn veer tiende jaar in de voetbalsport actief. Hij speelde toen zijn eerste wed strijd voor een fabriekselftal in Mos kou. Het is de tweede keer dat hij als bondscoach wordt benoemd. Hij leidde Rusland in 19G3-1964 naar de tweede plaats ln het toernooi om het Europees kampioenschap. Hij werkte daarna van 1967 tot 1972 bij Dynamo Moskou, waarvoor hij van 1941 tot 1954 ook als speler was uit gekomen. Met Dynamo veroverde Beskov twee keer het Russische kampioenschap en eindigde twee keer als tweede. Ook is Beskov werkzaam geweest bij Torpedo Mos kou, Lokomotief Moskou en Zarja Vorosjilovgrad. Zware straffen CASTELL-VETRANO De Itali aanse vierde divisieclub G.S. Folgore Castell-Vetrano is door de voetbal bond de zwaarste straf opgelegd die het Italiaanse voetbal heeft gekend. De ploeg mag twee jaar niet op el- gen veld spelen omdat woedende supporters scheidsrechter Rafellc Atena tijdens een wedstrijd tegen Palmi (0-0) hebben gemolesteerd en zelfs bijna gelyncht. Inter Milan kreeg een boete van ruim 5000 (1.5 miljoen lire)' omdat toeschou wers van alles op het speelveld gooi den. AC Fiorentina werd wegens de toestanden rondom scheidsrechter Lo Bello veroordeeld tot een boete van ongeveer 3000 (850.000 lire). Bookmakers LONDEN Het Nederlands voetbal elftal zal, wanneer het aan de book makers ln Londen ligt, bij de aan staande wereldkampioenschappen voetbal in West-Duitsiand ln ieder geval doordringen tot de laatste vier. Zowel bij Ladbrokes als bij Hills, twee grote bookmakers ln En geland, staat het Nederlandse elftal als vierde. West-Dutsland Is bij bei de firma's eerste en Italië en Brazi lië bezetten een keer de tweede en een keer de derde plaats. Haiti en Zalri bezetten in beide lijsten de laatste plaats, de activiteiten van de te hulp gesnelde regenmakers, to venaars en andere dokters ten spijt. De lijsten zien er als volgt uit: LADBROKES: West-Duitsland 11-4, Brazilië 4-1, Italië 5-1, Nederland 10- 1, Uruguay 14-1, Argentinië 16-1, Oost-Duitsland, Schotland en Joegos lavië 20-1, Chili en Polen 25-1, Bul garije 33-1, Zweden 66-1, Australië, Haiti en Zaire 250-1. HILLS: West-Duitsland 11-4, Italië 4- 1, Brazilië 9-2, Nederland 8-1, Uru guay 10-1, Joegoslavi ël2-l, Argenti nië 14-1, Oost-Duitsland 16-1, Polen ^ove^ en Schotland 20-1, Bulgarije, Chili en Zweden 33-1, Australië en Zaïre 200-1, Haïti 300-1. Nederlaag CATANIA De Italiaanse tweede divisieclub Catania heeft een over winning behaald op het Zweedse na tionale elftal, in West-Duitsland te genstander van Nederland. Spagnola scoorde al ln de achtste minuut het enige doelpunt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15