Menko's vergaten in de VS hun geboorteplaats niet dichtbij Commentaar Jolda Meir 'Roomse Bijenkorf' in Enschede krijgt met joods geld bestemming 'ten bate van het algemeen' euwe vraag Dsterschelde Zeeland wil praten over raffinaderij Zelzathe het weer Cork: 6 cm regen weerrapporten spel met de naakte waarheid kampioen duister redding minister I W- ROLW/KWiAfRTET DINSDAG 5 MAART 1974 BXXXEXLAND/COMMEiNTiAAR T5/K7 •vrouw Golda Meir, de ijzcrstcrke itmoeder, met wie Israël vorig jr de ernstigste crisis in zijn bestaan torleefde, heeft het zondag met haar jen mensen van de Arbeiderspartij f moeilijk gekregen, dat zij het bijltje tij neergooide. Maar in de algemene jtreddering in de demissionaire rege- |g en in haar partij die daarop volg- L is zij toch weer gaan aarzelen. En recht. woede die haar deed besluiten om |ir formatiepoging op te geven, was joral gewekt door het geroep om een kering van nationale eenheid, waarin i onverzoenlijke rechtse Likoed-blok n fors woordje zou gaan meespre- n. Dat zou inderdaad, zoals zij zelf zei, in deze delicate periode van berikaanse bemiddeling tussen Is- H en de Arabische landen, rampza- zijn. Maar door haar grote per- bnlijke gezag en het vertrouwen dat (vrouw Meir in Israël is blijven ge iten, is zij de enige die zich een nderheidsregering zou kunnen per- peren en het Likoed-blok buiten de zou kunnen houden. Door terug treden zou zij dus juist de ramp tasten die zij wilde voorkomen, geroep om een regering van nati- eenhcid in deze kritieke tijd Israël lijkt alleszins redelijk. Al- weet iedereen, dat het weinig an- dan een regering van nationale leeldheid kan worden. Mosje Dajan zo'n kabinet wenst daarom weigerde in een minder- pskabinet te gaan zitten, is wellicht (dat hij voelt aankomen dat de VS fcke de Golan-hoogten veel meer Ik op Israël zullen gaan uitoefenen zij voor de troepenscheiding met l-pte hebben hoeven doen. De Ame- kanse ambassadeur in Syrië heeft, I mond voorbijpratend, al laten we- dat Amerika over de Golan-hoog- heel anders denkt dan Israël. En jan, reeds het voorwerp van zoveel (wijt wegens onzorgvuldigheid in band met de Jom Kippoer-oorlog, üt er kennelijk weinig voor om (ks ook nog te worden aangekeken een 'capitulatie', zoals eventuele (cessies op Golan door velen in Is- nu al worden aangevoeld. Er lig- trouwens nog gevoeliger onder pen te wachten: de Westelijke Jor- n-oever, Jeruzalem, de Palestij- p kan slechts hopen dat de algcme- schrik over mevrouw Meirs reactie Arbeiderspartij tot grotere eenheid brengen. Het is nog steeds de par- met de beste kansen om Israël r deze kritieke fase van zijn be- n heen te loodsen. zijn geen bepalingen in het wet- k van strafrecht om te verhinderen een stuk openbare weg door parti eren met een gesloten televisiecir- wordt bewaakt, zegt minister Van in antwoord op vragen van Twee- Camerledcn over de 'Big Brother' ons in het Utrechtse Hoog Catha- e in het oog houdt. is een griezelige zaak. Maar mis- en is er nog een Kamerlid dat aan minister wil vragen of hij bereid is dit punt een bepaling in het wet- k op te nemen. oplossing, die de commissie Klaa- heeft aangereikt voor de vragen (r de afdamming van de Oostcr- elde, is ingenieus en verdient alle vooral omdat deze commissie van ticulieren op eigen kracht, zonder pulp van een ambtelijk apparaat, in borte tijd dit werk heeft afgemaaktt. D belangrijke overweging blijven (ter de kosten. De oplossing is inge- jis. maar ook een stuk duurder: |r berekening ruim anderhalf mil- d gulden. Welke regering zou niet t dit bedrag op een aantal posten dus niet voor één werk, waarvan I iedereen één-twee-drie het belang goede sier willen maken? Let ruim anderhalf 'miljard gulden, wijl het totaal van de uitgaven van rijksbegroting 47 miljard gulden bopt. dit punt maakt het rapport Klaa- k van de Oosterschelde niet meer of (der dan een proefterrein om de pndheid en politieke wil van het jderlandse volk ten aanzien van het ieu (en dat vooral op langere ter- n) te testen. lenlijk stelt het rapport-Klaasesz (ar één vraag: hebben wij dit be- (g over voor een gezond milieu (in Bbinatie met veiligheid)? Het komt voor dat het politieke antwoord (der verdere lippendienst aan wat I ook 'ja' moet zijn. krbij moeten wij nog twee dingen lenken. Ten eerste: dat die ander- ff miljard over tien of vijftien jaar (men worden uitgesmeerd, maar bral ook ten tweede: het gaat hier pnlijk nog maar om een eerste re- bing- door Jac Lelsz ENSCHEDE De Menko's uit Enschede dié van de textiel hebben in Amerika hun geboorte plaats niet vergeten. Zij zorgden er met een schenking van bijna een half miljoen gulden voor dat deze Twentse stad in het bezit komt van een centrum, waar vooral ook de amateuristische cul tuurbeoefenaren zich kunnen uit leven. De Menko's gaven de groot ste helft, de gemeente stelde de rest beschikbaar, en zo kon het gebouw Concordia aan de Markt, eens eigendom van de Roomsch- Katholieke Arbeidersvereniging' na aankoop en verbouwing, een bestemming krijgen 'ten bate van het algemeen'. Zo stond het eigenlijk al in de statuten van ze ventig jaar geleden, al zal men er toen wel iets anders mee bedoeld hebben. De Menko's hebben in het verleden een belangrijke bijdrage geleverd tot Enschede's welvaart. Ze stichtten er drie textielfabrieken, waar met elkaar tegen de vijfduizend mensen werkten. Zoals bekend, is het later met de tex tiel niet zo best gegaan. Er is op het moment geen fabriek meer, die de naam Menko nog draagt. Het laatste Menko-bedrijf, dat overigens al deel uit maakte van de Kon. Ned. Textiel Unie, is een tijdje geleden na ener verende maanden voor de werknemers verkocht aan Nino-Nordhorn (Duits land). De Menko's zelf hadden er al lang niets meer mee te maken. Weversleerling' 'Het waren sociaal voelende mensen, hun ondernemingen behoorden tot de beste van Enschede', zegt PvdA-wet- houder H. Gönning (60) Hij kan er een beetje over meepraten. Hij heeft zelf bij hen gewerkt. Hij begon als weversleerling en eindigde als chef-personeelszaken. Met Alfred Men ko, die nu niet meer leeft, kon hij best opschieten. Een markante man, niet gemakkelijk maar eerlijk. Aan vankelijk eiste hij van de toen nog jonge Gönning dat hij zou bedanken voor arbeidersbeweging en politieke partij, maar die voorwaarde liet hij al gauw vallen. Toen nieuwe directeuren opdoken, kwamen er conflicten. De heer Gönning ging toen over naar de wegenbouw ('van de katoentjes naar de klinkers'). Hij stichtte een bedrijf, dat nu door zijn zoon wordt geleid. Zelf werd hij wethouder van Enschede. Maar daar komt ook gauw een eind aan. 'Ik heb me niet weer beschikbaar gesteld, want ik kan niet tegen het tegenwoordige gedraai in de politiek'. De Enschedese kunstenaar David van Veen met de portretten van Alfred Menko en zijn vrouw. Hij zal in Concordia een plaats zoeken voor de portretten, die geschilderd zijn door Lizzy Ansingh, een van de 'Amsterdamse joffers'. trek van de Menko's, tot hun dood een soort pensioentje hebben gehad. Met de schenking ƒ491.281,94 is de Fraag Menko Stichting tevens geli quideerd'. De gemeente Enschede heeft het ge bouw Concordia gekocht om er een cultureel centrum van te maken, dat een eigen plaats zal krijgen naast de stadsschouwburg. De schouwburg is vaak te groot voor het amateuristi sche verenigingsleven op het gebied van zang, muziek, toneel enz. En daardoor ook te duur. In Concordia zal het, denkt cultureel ambtenaar T. Linssen, kunnen floreren. Er zullen vele initiatieven ontwikkeld worden. Het zal, zo is de bedoeling, dienst doen als creatief ontmoetingspunt. Ook voor tentoonstellingen is het bijzon der geschikt Concordia was aanvankelijk, als ge zegd. van de Roomsch-Katholieke Ar- beidersvereeniging. De bekende pries ter Alphans M. A. J. Ariëns, niet al- Stichting De heer Gönning heeft in de schen king van de joodse Menko's aan En schede. als oud-werknemer van Al fred, bemiddeld. 'Vlak voor de oorlog gingen ze naar Amerika, onder de dreiging wat zich in Duitsland af speelde. Ze zagen de bui aankomen. In Amerika hebben ze een stichting gevormd, de Fraag Menko Stichting. Fraag, dat woord wordt gevormd door de beginletters van de namen van de verschillende Menko's. Hun landgoed in Amerika heette ook zo. De stichting had ten doel het klimaat in Enschede wat te doen verbeteren. Er werd een fonds gevormd, waaruit overigens ook een paar tuinlieden, die in Nederland achterbleven na het ver leen een enthousiast drankbestrijder maar ook- een pionier van de rooms- katholieke arbeidersbeweging, heeft er zich persoonlijk voor ingezet. In Enschede, waar hij kapelaan is ge weest, staat een standbeeld voor hem. Zijn naam prijkt ook nog in de hoog oprijzende, smalle en niet zo fraaie gevel van het gebouw. 'Door het volk, voor het volk' staat er bij. En ook Tot God'. Hoewel hij diep in de geldzorgen zat. streefde hij er krachtdadig naar in het hart van Enschede een centrum te stichten voor heel het katholieke leven. En dat is er gekomen, bene vens een volkskoffiehuis en logement. Ariëns sprak gaarne van een 'Roomse Bijenkorf'. Alle ijveraars zouden er in- en uit kunnen vliegen. Het moest komen tot een verbroedering van acti viteiten. De naam Concordia vond hij in dit verband zeer passend. Koningsbedelaar Volgens het boek 'Een beeld van lief de' dat opstellen over Ariëns bevat, was deze een koningsbedelaar. Hij was 'nooit overtuigender in zijn wel sprekendheid, nooit onweerstaanbaar der in zijn beminnelijkheid dan wan neer hij iemand de weg tot weldaden wees'. Het geld kwam bijeen om zijn doelstellingen te verwezenlijken. Vooral een zekere George Koster een welgesteld man. droeg financieel in ruime mate bij. Ariëns sprak van 'Mijn goede genius, die Concordia fei telijk mogelijk heeft gemaakt'. Aangepast mmmMÊ Het gebouw Concordia In Enschede zeggen ze dat de geschie denis zich herhaalt. Ook nu is er een goede genius, de familie Menko. Het verschil met vroeger is dat Concordia straks niet meer alleen open staat voor allerhande rooms-katholieke aan gelegenheden, maar werkelijk 'ten ba te van het algemeen' zal zijn. Concor dia is onder leiding van gemeente-ar chitect Ane van Wageningen aange past aan zijn nieuwe bestemming, maar er is naar gestreefd de bijzonde re, ouderwetse sfeer (de cabaretier Sieto Hoving sprak van 'een parel') vooral in het zaaltje te bewaren. Op 8 maart hoopt wethouder Gönning het hernieuwde Concordia te openen, onder meer in tegenwoordigheid van vijf Menko's uit Amerika, nazaten van Alfred. Daarna volgt een week van uit eenlopende culturele evenementen, waaraan landelijk bekende artiesten zowel als plaatselijke verenigingen meewerken. Portretten Concordia blijft Concordia heten, met de toevoeging Theater aan de Markt. In het gebouw zullen portretten ko men te hangen van Alfred Menko en zijn vrouw, geschilderd door Lizzy Ansingh, een van de 'Amsterdamse joffers'. Van een verslaggever MIDDELBURG Gedeputeerde Sta ten van Zeeland willen op korte ter mijn met het bestuur van de provin cie Oost-Vlaanderen in België gaan praten over de eventuele vestiging van een olieraffinaderij in het Belgi sche Zelzathe. Daarbij willen zij de Belgen attent maken op de al aanwe zige belasting van het leefklimaat in Zeeuws-Vlaanderen. Èr bestaan in België plannen voor een raffinaderij met een capaciteit van tien miljoen ton per jaar. Van onze weerkundige medewerker Maandagmorgen vormde zich een alto- stratusdek over ons land. Overeen komstig de 'regel' regende het binnen zes uur. De neerslag, samenhangend met processen in de bovenlucht, stel de niet veel voor. Wij hebben te ma ken gehad met restanten van een oud Noordzee-minimum, dat onder meer in zuidoost-Engeland en aan de Engelse zuidkust plaatselijk een sneeuwbui veroorzaakte. San Sebastian in noord- Spanje volgde dit voorbeeld, Mahon op de Balearen meldde onweer. In ons land waait een noordoosten ivind, die wordt aangeblazen door een in betekenis toenemende hogedrukzo- ne van Schotland over Noorwegen naar midden-Rusland, waar de lucht druk circa 1050 millibar bedraagt. Met de aanwezigheid van een uitge breide Middellandsezee-depressie, die in Italië veel neerslag brengt Ve netië gisteren overdag 62 mm en over het afgelopen etmaal 76 mm bete kent dat een markante oost- tot noordoostelijke circulatie in Duits land en de Benelux. Het weer blijft daardoor de komende dagen overwe gend droog met plaatselijk opklarin gen en in de nacht lichte vorst. Eén van de allernatste plekjes in Eu ropa is zuid-I triand geweest. In de meteorologische winter van 1 decem ber t.e.m. 28 februari viel er in Cork maar liefst 591 mm neerslag tegen 264 mm normaal: een surplus van 327 mm. Dit gebied moest in de afgelopen maanden dan ook herhaaldelijk de eerste depressie-stoten vanuit het Azo- rengebied of het zuidwesten opvan gen. Te nat was het ook in Manches ter (235 mm, normaal 202 mm), te droog daarentegen in Cardiff met 240 mm, normaal 287 mm. In Kew (Lon den) viel 163 mm neerslag tegen nor maal 141. Terwijl de afgelopen winter in ons land twee volle graden te warm is ge weest ook in Bornholm was de af- wijking royaal met 2,6 gr. C. icaren de temperatuurafwijkingen op de Britse eilanden wat kléiner. Men is daar uiteraard wat meer winter- warmte gewend: gemiddelde etmaal- temperatuur Manchester 5,6 gr. C. (afwijking 1,6 gr.), Plymouth 7,6 gr. C. 1,2 gr.). In het veelgeplaag de Cork was het met 6,1 gr. C. zelfs een halve graad te koel. De gemiddelde wintertemperatuur van de lucht op de weerschepen Isaac, Jo hannes, Karei op het oostelijk deel van de Atlantische Oceaan was 0,7 gr. C. onder normaal; het zeewater was 0,3 d 0,5 gr. C. te koud. De tachtig millimeter van Toulouse (zie ons overzicht van gisteren) moest zijn: 8 mm. Amsterdam regen 5 0.5 De Bilt geheel bew. 4 0.4 Deelen geheel bew. 4 0.1 Eelde geheel bew. 5 0.0 Eindhoven zwaar bew. 5 0.0 Den Helder motregen 4 0.5 Luchth. R'dam geh. bew. 5 1.0 Twente geheel bew. 4 0.0 Vlissingen regen 6 0.1 Zuid-Limburg geheel bew. 4 0.0 Aberdeen regenbui 6 0.6 Barcelona zwaar bew. 12 0.0 Berlijn zwaar bew. 8 0.0 Bordeaux half bew. 8 0.0 Frankfort geheel bew. 7 0.0 Genève geheel bew. 6 0.0 Innsbriick regen 7 0.1 Kopenhagen zwaar bew. 5 0.0 Lissabon licht bew. 12 0.0 Locarno regeiy 1 13.0 Londen licht bew. 8 0.0 Luxemburg geheel bew. 5 0.0 Madrid licht bew. 9 0.0 Malaga onbewolkt 16 0.0 Mallorca licht bew. 12 0.0 Nice zwaar bew. 11 1.0 Oslo zwaar bew. 2 0.0 Parijs zwaar bew. 7 0.0 Rome zwaar bew. 13 28.0 Split regen 12 3.0 Wenen geheel bew. 9 0.0 Zürich geheel bew. 3 0.0 Casablanca licht bew. 15 0.0 Las Palmas zwaar bew. 14 0.0 Tel Aviv licht bew. 16 0.0 Tunis zwaar bew. 16 6.0 mGSk BEVOLKINO MAX.TEM». ID MIN. TEMP. WINORICHTINB HOOG WATER 6 maart VltMlngen: 0.04- 12.38, Haringvlietslimen: 1.40-14.07. Rotter dam: 2.36-15.23 Scheveningen: 1.17-13,40, IJmutden: 1.56-14.17, Den Helder: 5.51-18.22, Harlingen: 8.22-20.S8. Delizijl: 11.17-23.27. onder redactie van loes smil Jan Soldaat is niet meer dan een 'opknapper', net als Jan de Arre- beier, Mien de Werkster en Ach- med de Gastarbeider. Daarom heeft deze Jan in het kersverse 'hekel kwartet' van het VJV vormings werk jonge volwassenen opval lend grote handen en voeten, want meer heeft een dienstplichtig sol daat niet nodig. Zeker geen denk werk, reden waarom hij maar een piepklein hoofdje tussen zijn ge weldige schouders draagt, zonder gezicht, omdat hij toch maar een legemummer is, maar wèl met een barretje natuurlijk. Gezichten heb ben ook Mien, Achmed en de andere Jan niet. Wel yweer flinke handen uit de mouwen en boven dien bezit Mien een goeie kwaliteit spons en een emmertje met schui mend sop. Nu dragen de twee Jannen, Ach med en Mien nog stevige werkpak ken, dat met de meeste figuren in dit kwartet niet 't geval is. VJV een organisatie met tweeëntachtig centra, waar jaarlijks zo'n tien duizend werkende jongeren tussen zeventien en vijfentwintig jaar he lemaal uit zichzelf aan vormings- werk komen doen beschouwt zijn hekelkwartet als een medicijn, dat 'de hardnekkige tegenstellin gen blootlegt die de samenleving verkrampen'. Meestal letterlijk bloot, want ontdoe je zoals dit kwartet doet een minister, een filmster, een topsporter, een mana ger, een prelaat, een dictator of een kapitalist van de schone schijn en kijk je dwars door het glanzen de vernisje aan de buitenkant heen, dan hou je de naakte waar heid over en iets anders. Moeten die tegenstellingen nou zo spier- blootgelegd worden? Dat moet in derdaad van het VJV, want 'de werking is gebaseerd op het prin cipe van overdosering. Dit geeft impulsen tot zelfgenezing'. Meestal, vindt het VJV, wordt de kwaal verhuld. Vandaar. Maar gelukkig, 'in hekelkwartet worden er geen doekjes om gewonden. U staat oog in oog met de naakte waarheid. U ontdekt welke schaamteloze mid delen gebruikt worden in de strijd om het naakte bestaan'. Een oogje dichtknijpen is dan ook verboden. Wie het spelletje wenst te spelen. moet de tegenstellingen recht in de ogen durven zien. Anders blijft 'de vieze smaak'. Wie al spelend de filmster (catego rie 'zoethouders') in handen krijgt en z'n ogen er bij open houdt, zal dan ook haar naakte waarheid aanschouwen: een juffrouw, die niets anders is dan een paar Comtesse Trayer de Dhuizy heeft zegevierend de internationale Kat- Expo in Den Haag de grootste tot nu toe ooit in Europa gehou den verlaten. Haar fraaie naam zou best bij de fraaiste poes kun nen passen, maar dat klopt niet helemaal. De comtesse is de Parij- se bazin van Isis de Fontenaille, ook een mooie naam en bovendien volgens de jury de mooiste kortha- rige kat, die in Den Haag de me daille van de koningin won, de hoogste onderscheiding in haar ca tegorie. De beste langharige woont in ons eigen land, bij mevrouw Roerhorst in Ede, het vrouwtje van 'glamour van der eiken'. Vijfentwintigduizend bezoekers hebben de kort- en de langharige winnaar plus nog bijna elfhonderd andere bezienswaardige poezebees- ten in het Congresgebouw bewon derd. vastgestelde maten, en verder niets uitzonderlijks. De politicus ('slim merds') spreekt met twee monden en kan dus zowel naar links als naar rechts praten. Een betweter kun je net zo goed op zijn kop houden, want ook dan heeft hij nog een gezicht. Van de kapitalist ('machthebbers') is nauwelijks meer te zien dan zijn bezit, een enorme zak duiten, en de topspor ter ('zoethouders') bestaat, so sportief ais hij is, eigenlijk uit niet meer dan de fabrieksmerken traaraan hij zo lekker verdient. 'De kwaal kan geen daglicht velen, hei medicijn juist wel. Het medi cijn is onbeperkt houdbaar. Tot de kwaal genezen is'. Wie dit medi cijn wil (in-) nemen, kan het bestellen bij het VJV, Mariahoek la in Utrecht, tel. 030-333325. Het is erg goedkoop voor zo'n ook al onbeperkt te gebruiken medicijn, dat werkzamer wordt naarmate het vaker wordt ingenomen: 4,40. En wie tien doses tegelijk nodig denkt te hebben, krijgt de hele handel voor dertig gulden. In Canada is een wetenschappelijk onderzoek over de voortplanting bij konijnen aan de gang, waar voor proefdieren van een Engelse fokkerij betrokken w-orden. Dit ge soigneerde witte konijn ran het ras Norfolk White is zo'n Brit se immigrant. Een half miljoen voorgangers van dit blijkbaar tech nisch geïnteresseerde dier zijn al bestudeerd om op de hoogte te ra ken van de paargeiooonten en -fre quentie van dit en andere konij nenrassen. Aan de hand van die gegevens selecteert de computer de beste exemplaren en programmeert vervolgens een uitgekiende gezins planning voor ze. Intussen zijn ze er in Canada al studerend wel ach ter gekomen, dat één mannetjesko nijn van het (ook Engelse) ras Norfolk Star in staat is elk jaar meer dan honderd kerngezonde na komelingen op de wereld te zetten. dat is drie keer zoveel als wat een gewoon Noordamerikaans ko nijn gemiddeld presteert. Het gebeurt wel vaker dat bewo ners van de Utrechtse Batavia- straat en omgeving zich een onge luk schrikken doordat er plotseling een duistere stem uit apparaten als radio's, tv's of elektronische orgels komt. Dit weekend is er opnieuw zoiets gebeurd en daarom heeft de politie de PTT nu gevraagd de klandestiene zender op te sporen die zoveel schrik en verbijstering in de buurt zaait. Aanleiding tot het onderzoek is een voorval in de Bataviastraat, waar zaterdagavond een man gezel lig voor zijn kleurentoestel zat. Midden onder het programma klonk ineens een vreemde mannen stem die niets met de uitzending te maken had, door de ether: 'je hebt je kleuren-tv nog niet be taald'. Totaal overstuur rende de beschuldigde naar de politie en vertelde daar dat het de stem van zijn overbuurman geweest moest zijn. De politie kon hem er van overtuigen dat die er vast niets mee te maken had, waarop de man kalmeerde. De PTT heeft de geheimzinnige stem nog niet gevonden. Drie kwartier had de brandweer van Hoofddorp nodig om een poes uit een 22 meter hoge Haarlem- mermeerse eik te halen. Het dier was in de boom geklommen, was op vijftien meter hoogte gestopt en durfde toen niet meer naar be neden. Een schoteltje melk en an der lekkers konden de poes niet over haar angst heen helpen en zelfs de lange brandweerladder bracht geen redding, omdat die maar tot de helft van de boom kwam en de stam te glad was om er verder in te klimmen. Brand wacht eerste klasse J. de Mol kreeg uiteindelijk een lumineus idee: de dragline er bij halen. Hij ging zelf in de bak zitten, werd omhoog gehesen en kon schuivend over de takken de doodsbange poes pakken. Het valt wel mee met de belasting ontduiking, vertelt minister Dui- senberg van financiën' in een inter view in de VARA-gids en geeft vervolgens toe daar persoonlijk ook wel eens iets mee te maken te hebben gehad: 'We wilden ons huis laten verbouwen en we had den daar een bepaald bedrag voor uitgetrokken. Toen de aannemer aan het rekenen sloeg, viel het knap tegen. Wij om de tafel aan het rekenen, maar het bleef boven onze limiet. Toen zei die man dat hij bij anderen nog wel methoden wist om lager%te gaan, maar ja, hij zat nu bij de minister van finan ciën. En: 'Bij mij gaat zoiets niet, nee. Wij hebben de verbou wing dus maar wat eenvoudiger moeten aanpakken.' 'Jij dacht dus, dat een kleine trap zou helpen?'

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7