RENAULT haal het Renaultboek'74bij: elam \o°ieÏÏ$* oPee^ CDA en PAK Voorschoten worden voorbereid ee^fvat\9et Nieuwe kotter voor v. d. Plas Huizer koploper bij schaakkampioenscha p tw I*-." x v-, s.' i ^TflTTKimi 'Middeleeuwse toestanden' in Voorschoten Aktie familie Van Doeswijk Weer veiling in Nieuw-Vennep Weer loos alarm in Roelofarendsveen Twee scholieren op het dievenpad TROUW/KWAiRTET DINSDAG 5 M AART 1974 ST AD EN' REGIO 14 I)e Klerk Wólters niet terug OORSCHOTEN In Voorschoten hebben ARP, CHU en KVP het voornemen om met de komen de verkiezingen voor de gemeenteraad gezamenlijk deel te nemen onder de naam Christen Demo cratisch Appel (CDA). kort-mcvs.-c-nii.-Sc-^e^lo kor i-nïeutó-liii-a a-"2tt£lo Icorl-^iiotiwc-iiiï-Öe-ïegio >or l-nlcn c-Tcfrio Van een onzer verslaggevers KATWIJK Maandagavond werd .de nieuwe motorviskotter Kw 189 'Hans' aan rederij Van der Plas Van der Wiel te Katwijk (direktie C. van der Plas jr. en sr.) overgedragen. Gisteren lag de fraaie aanwinst van de Katwijksc rederij nog in Katwijk bij Zwitser, vandaag wordt hij naar IJmuiden gebracht om visklaar te worden gemaakt. De drie confessionele partijen hebben een CDA-voorbereidingscommissie in gesteld onder voorzitterschap van de heer W. J. Perquin, die nu met een kandidatenlijst in een vergevorderd stadium is. Het CDA-programma en de CDA-kandidatenlijst zullen half maart worden bekend gemaakt. Tot zover een mededeling van de heer Perquin, die nog niet bereid was ver dere mededelingen te doen over de kandidaten. Inmiddels is wel bekend dat de frac tievoorzitter van de Prot-Christelijke Groep, de heer M. de Klerk Wolters. niet op de nieuwe kandidatenlijst zal voorkomen. Na zijn uitlatingen over de persoon van de burgemeester bleek hij voor zijn politieke volgelingen niet meer acceptabel te zijn en heeft hij zich vrijwillig teruggetrokken. De overige thans zittende raadsleden van de PCG en de KVP hebben zich be- VOORSCHOTEN De Voorscho- tense afdeling van de Bond van Huurders en woningzoekenden (B.H.W.) heeft een brief geschre ven aan het college van B. en W. en de gemeenteraad. In die brief staat dat de overgrote meerder heid van de bewoners van de Voorschotense gemeentewonin gen zich heeft uitgesproken tegen de stookkostenverhoging, voor af schaffing is van hèt boetesysteem en verantwoording wil van de tuinonderhoudskosten. De brief van de B.H.W. begint met te stellen dat er van alles mankeert aan het beleid dat de gemeente Voorscho ten tegenover haar bewoners voert, speciaal de bewoners van de gemeen tewoningen. De B.H.W. tekent protest aan tegen de stookkostenverhoging zoals die bij de woningen aan de Rembrandtlaan en Ostadehof is doorgevoerd. Er be staat, aldus de B.H.W. een zeer on rechtvaardige incasso en administra tiekostenregeling. Wanneer maar één dag te laat betaald wordt, moet er 5 extra neergeteld worden en dat ter wijl er huurcontracten zijn, waarin staat dat pas drie dagen na het ver zenden van de waarschuwing 1,50 in rekening mag worden gebracht In dien deze boetes niet betaald worden, zijn dreigementen met afsluiting van licht, gas en water geen zeldzaamheid. De B.H.W. gebruikt voor deze ge meentelijke handelwijze de term 'mid deleeuwse toestanden'. Ook de tuinonderhoudskosten zijn te lioog voor wat er voor geboden wordt. Men betaalt per huurder 10 per maand. In de Langehorststraat moest iedere bewoner 120 betalen aan de gemeente voor een tuinafscheiding of daar nu 2, 3, 4 of 5 paaltjes voor no dig waren. Een eigen afscheiding met 8 paaltjes kost maar 80, maar zelf doen mag niet. De B.H.W. heeft al bijna driehonderd handtekeningen verzameld en nog lang niet alle gemeentewoningen zijn afgelopen, aldus de kontaktpersonen van de B.H.W. De kontaktadressen van de B.H.W. zijn F. Overdevest. Rembrandtlaan 126 en mevrouw P. dc Zwart, Maduroweg 3. reid verklaard een eventuele herbe noeming te aanvaarden. Bezetting Er wordt in Voorschoten ook hard ge werkt om te komen tot een Progres sief Akkoord (PAK) tussen PvdA, D'66. PPR en PSP. Een basisprogram ma is naar de betrokken partijen ge- 'Brasem' in federatie TER AAR De hengelsportvereni ging 'De Brasem' te Ter Aar is toege treden tot de regionale federatie van de Stichting ter Voorbereiding van de landelijke Hengelsportorganisatie, die werd opgerciht in 1971 en op haar beurt in relatie staat met de Algeme ne Hengelaarsbond (A.H.B.). De stich ting heeft tot doel te komen tot een nieuwe landelijke hengelsportorgani satie waaronder 15 regionale hengel sportfederaties gaan ressorteren. Met ingang van 1 januari jl. geven deze 15 federaties gezamenlijk de 'Grote Ver gunning' uit, waardoor vele tiendui- zcTvden hengelaars in 50.000 hectare viswater kunnen vissen. Op de jaarvergadering van 'De Bra sem' deed secretaris P. C. Zwaan deze zaak uit de doeken, waarop de verga dering positief reageerde. De aftre dende bestuursleden C. J. Heemskerk, D. Vlasveld en P. C. Zwaan werden herkozen. Tijdens deze vergadering ontving de heer F. Wortman defini tief de wisselbeker, omdat hij 3x ach tereen kampioen van het jaar was ge worden. Hij stelde deze beker op nieuw beschikbaar. Voorzitter G. Wilms reikte tevdns de gouden me daille uit aan de heer P. C. Zwaan (tweede prijs) en een beker aan de heer J. C. v. d. Hoek voor het vangen van de grootste brasem. De financiële positie van 'De Brasem', die vorig jaar haar 20-jarig bestaan vierde, is gezond. Door Gunst Verkregen gaf muzikale show NIEUWE WETERING Steeds weer is het een genoegen een concert van de muziekvereniging Door Gunst Ver kregen te mogen bijwonen. Met be wondering omdat men in zo een klei ne dorpsgemeenschap het rijke bezit heeft van een orkest 'van klasse'. Maar dan is het ook wel zo dat hierin van jong tot oud, nl. de jongste van 12 en de oudste 78 jaar, de partij wordt meegeblazen. Dat dit jaarlijkse concert in het Cul tureel Centrum gewaardeerd wordt kan men afleiden uit de grote belang stelling die men weet te trekken want er was weer geen stoel onbezet. In het welkom van voorzitter Koos Schoo kon men beluisteren dat veel geld voor het korps nodig is en dat een groot gedeelte besteed was aan het tamboerkorps. Dit mocht dan ook het programma openen, waarbij in de niet al te grote zaal de trommelvlie zen danig op de proef werden gesteld. Overigens wisten zij in het tweede ge deelte een machtige show te maken. Hierna mocht dirigent C. G. Baart uit Leiden zijn muziekkorps met de mare 'Overlord' van Joh. Wichers los spe len. Bepaald niet gemakkelijk had men het zich gemaakt met het door de vroegere dirigent B. Ruiter ge schonken muziekstuk 'Othello tone poem', maar dank zij de eminente lei ding van Baart bleek men het voor beeldig te hebben ingestudeerd. Na de pauze was het de toneelvereni ging 'Maskerade', die voor een vrolij ke noot zorgde met het blijspel 'Een aap op visite'. stuurd. Er zijn nog moeilijkheden over de bezetting. PPR en PSP zijn niet in de gemeenteraad vertegen woordigd, van de drie PvdA-raadsle- den hebben de heren Pels (wethou der) en Van Wijk zich bereid ver klaard nogmaals een termijn van vier jaren te beginnen. Omtrent D'66 is nog niets bekend, de twee raadsleden van deze partij ne men een afwachtende houding aan. In Voorschoten is er in tegenstelling tct andere gemeenten nimmer een duidelijke samenwerking geweest tus sen PvdA en D'66. Uiterst links en rechts hebben zich in Voorschoten ook nog niet uitgespro ken. Bij de vorige gemeenteraadsver kiezingen nam ook de CPN deel even als de SGP; beide partijen behaalden toen geen raadszetel. De enige partij in Voorschoten, die al gereed is voor de gemeenteraadsver kiezingen, is de WD, die met wet houder Koetser als lijstaanvoerder de verkiezingen 'met vertrouwen' tege- moetziet. NIEUW-VENNEP Onlangs kwam op trieste wijze de zoon Ton van de familie Van Doeswijk uit 't Kabel te Nieuw-Vennep in Spanje om het le ven. Om hun zoon toch in Nieuw-Ven nep te kunnen laten begraven, moest het bejaarde echtpaar Van Doeswijk zesduizend gulden op tafel leggen, een bedrag dat nauwelijks was op te bren gen. Begaan met het lot van de familie heeft men besloten een aktie te voe ren om het bedrag te kunnen terugbe talen. Daartoe hebben de initiatiefne mers een rekening beschikbaar ge steld bij de plaatselijke RABO-bank. onder vermelding van de familie Van Doeswijk, thuisreis. Het gironummer van de bank: 58433. NIEUWVEEN/NIEUW-VENNEP De boedelveiling die door Hans van Groningen werd begonnen, maar vo rig jaar niet meer mocht worden ge houden, zal woensdag 27 maart voor het eerst weer 'draaien'. Hans van Groningen moest ruim twee jaar geleden stoppen in verband met ziekte. De zaak werd overgenomen door D. Kalshoven uit Nieuwveen. De politie stak een spaak in het wiel, om dat de gewenste papieren ontbraken. Nu heeft de heer Kalshoven, die ook al vele jaren marktkoopman is, de vereiste vergunningen in zijn bezit. De veilingen worden weer gehouden in 'De Gouden Leeuw', t.o.v. notaris J. de Best uit Hoofddorp. ROELOFARENDSVEEN Zaterdag avond om 11 uur werd de brandweer gealarmeerd. Er werd gemeld dat er brand was in de Li.jsterbesstraat 14 te Roelofarendsveen. Het was echter loos alarm. Dit valse alarm is een ver schijnsel van de laatste jaren. Ri'eds eerder gebeurde dit precies een jaar geleden, op zaterdag 3 maart 1973. op hetzelfde uur nl. ook 's avonds 11 uur. Op 7 nov. 1973 was er tweemaal loos alarm op dezelfde avond. De Kw 189 'Hans', genoemd naar de kleinzoon van de heer Van der Plas sr, komt in de plaats van de gelijkna mige Katwijker, die in augustus j.l. werd verkocht aan een rederij in Urk en die in 1968 bij 'Dageraad' te Wou- brugge werd gebouwd. De nieuwe kot ter komt van scheepswerf Seghers te Oostende (België). De motorinbouw LEIDEN Na in de vierde ronde in een oogstrelende partij Ad v.d. Berg op een remise te hebben gehouden heeft de sensationeel optredende Hui- zer door een overwinning op Bongers nu alleen beslag gelegd op de eerste plaats in de strijd om het Leids schaakkampioenschap. Met nog twee rondes te gaan kan er natuurlijk nog wel van alles gebeuren. RAG de Graaff is eveneens bezig aan een kei harde come back, na het in de derde ronde bij Joop Piet opgelopen pak slaag. Het slachtoffer was Bakker. Door dit resultaat heeft De Graaff zich bij de twee achtervolgers van Huizer, Ad v.d. Berg en Theo Piket, geschaard. Joop Piket is naast dezen de enige die ook nog in de race ligt; Sikkel was spoedig een geslagen man. Mieremet boekte een fraaie zege op de met eigen middelen bestreden De Jong. Haasnoot en Van Loon hebben nog kansen om in de prijzen te val len; de onderlinge ontmoeting zal moeten uitmaken wie van de twee er zal moeten af vallen. Groep 2 lijkt een onderonsje te wor den tussen LSG-er Oosterom, Phili- dor-speler v.d. Wijngaard en Lissenaar R. v.d. Aardweg; gebroederlijk delen zij de eerste plaats. Uitslagen vijfde ronde, groep 1: W. A. HuizerE. Bongers 10, Th. Piket A. M. J. v.d. Berg \'2V>, J. Bakker R. A. G. de Graaff 51, H. v. Loon G. Haanoot uitg., D. SikkelJ. Piket 01, R. M. MieremetJ. J. de Jong 10, R. DobbelaarB. Houweling Vv.J- TolenaarL. Barendse 10, J. PostmaC. C. Berg 01, A. J. en algehele afbouw vonden plaats bi' machinefabriek en constructiebedrijf Zwitser b.v. te Katwijk. De afmetin gen: 32.98 bij 7.53 meter met een hol te van 3.65 meter. 'Hans' is van alle technische hulpmiddelen voorzien en heeft ook twee dinghy's (tienper- soons). Zaterdag zal een proefvaart worden HendriksenP. J. Piket 10, A. W. Lommersexx 10 regl. Uitslagen groep 2: R. v.d. AardwegC. v. Oos terom ViVi, J. v.d. WijngaardO. v.d. Aardweg 10, J. v. Oudshoorn E. Eerland 10 gegl., P. Zwetsloot A. D. v. Ingen Schenau 10, Th. v.d. BergG. J. Bannink 01, E. v. Dijk A. Ravensbergen 10, A. GeyerJ. v. Beek 01, J. KampsR. den Tonke- laar y2W. KnoopsT. Rijnsbur ger 0—1. B. KwakenaarG. Merchant 01 regl. Nieuwe regeling voor kosters in wording LEIDEN De afdeling Leiden e.o. van de Prot.-Chr. Vereniging van Kos ters hield in hotel 'Toor' te Alphen aan den Rijn, haar jaarvergadering. Als spreker was uitgenodigd de bondsvoorzitter de heer E. v. d. Brink uit Nijkerk. In zijn toespraak wees de heer v. d. Brink er op, dat er momen teel, vanuit het hoofdbestuur hard ge werkt wordt aan een vernieuwde ar beidsvoorwaardenregeling voor kos ters en koster-beheerders. Uit het jaarverslag van de secretaris kwam naar voren, dat de afdeling ge staag in ledental omhoog gaat en nu rond 50 leden telt. In het bestuur werd gekozen de heer J. Nicola uit Sassenheim. De voorzitter, de heer Joh. Onderwater die aftredend was, werd herkozen. Besloten werd ook dit jaar weer een uitgaansdag te organiseren. gemaakt, waarna de nieuwe 'Hans' maandag in de vaart zal komen en voor de eerste maal ter visvangst zal gaan. Schipper is J. Aandewiel, die ook het bevel voerde op de oude Kw 189. De 'Hans' krijgt een bemanning van zeven koppen, één meer dan z'n voorganger. NOORDWIJK Met het inrekenen van twee scholieren van respectieve lijk 14 en 13 jaar oud, heeft een Noordwijkse politiepatrouille een goe-1 de greep gedaan. De politieipannen troffen de knapen aan, elk rijdend op een bromfiets, die zij elders in het dorp hadden weggenomen. Toen zij door de recherche aan de tand werden gevoeld, kwam er nog heel wat meer aan het licht. In een rijdende winkel stalen de jongelui rookgerei en snoepgoed, dat zij ge deeltelijk opmaakten, terwijl de rest in het Huis ter Duinbad werd ver stopt. Ook in andere winkels sloegen zij hun slag. Het register vermeldde verder het bij herhaling inbreken in het gebouw van de Noordwijkse Hoc key Club, diefstal uit een auto, joy-ri- ding op bromfietsen en het weghalen van lege flessen bij een winkelier te Noordwijk aan Zee met de bedoeling het statiegeld te incasseren. Kw 117 van Van Duyn wordt vervangen KATWIJK De motorviskotter Kw 117, 'Mare Liberum' (Vrije Zee), van rederij J. van Duyn, Vuurbaakplein, wordt vervangen door een nieuwe kotter. Het casco werd gebouwd in Oostende en zal door Zwitser b.v. te Katwijk aan Zee worden afgebouwd. De lengte van de nieuwe Kw 117 is 35.3 meter. De boot wordt voorzien van een 1310 pk. Stork-motor. De oude 'Mare Liberum' dateert uit 1958 en werd gebouwd door Boot te' Alphen. ROELOFARENDSVEEN M De heer Nieuwint. hoofd van de Ignatius- school. heeft zijn zilveren jubileum gevierd. Hij is niet alleen van het on derwijs bekend, maar ook door het parochiële zangkoor en de muziekver eniging Liefde voor Harmonie. Tij dens een kerkdienst dirigeerde de ju bilaris zijn eigen mis voor groot koor. Velen moesten in de parochiekerk van St. Petrus Banden, met een staan plaats genoegen nemen. Tijdens een receptie warden de kwaliteiten van de jubilaris voor het onderwijs en het plaatselijke maatschappelijke leven, uitvoerig 'bezongen'. Vele geschenken en bloemstukken mocht hij in ont vangst nemen. KATWIJK AAN ZEE Ds. C. Treu- re te Katwijk aan Zee heeft bedankt voor een toezegging van beroep van de hervormde gemeente te Wouden berg. LEIMUIDEN De afdeling Braasse- mermeer van de WD houdt op 8 maart om 8 uur in Het Spant een openbare bijeenkomst, waarin de heer Th. H. Joekes, lid van de Tweede kamer, zal spreken over 'Een liberale samenleving'. De WD zal dn Leimui- den voor het eerst gaan deelnemen aan de gemeenteraadsverkiezingen. TER AAR De heren G. van Dam en C. de Vogel, resp. boekhouder en chauffeur, vierden hun zilveren jubi leum bij de NAL. In het kantoor wer den beiden door directuer P. Lang- hout zeer waarderend toegesproken. Beiden kregen een gouden polshorlo ge. Ook het personeel liet zich niet on betuigd. Het personeel van de NAL bestaat nu uit 32 personen. SASSENHEIM Vrijdag 8 maart wordt in de jeugdsooiëteit 'de Storm bal' aan de Vaartkadd een bijeen komst gehouden i.v.m. de komende verkiezingen van de provinciale sta ten. Als spreker zijn uitgenodigd de heer v. d. Meer uit Numansdorp, voorzitter van de Antirevolutionaire Jongeren Organisatie in Zuid-Holland, tevens kandidaat voor de pro vinciale staten, en de heer Klaasesz uit Noordwijkerhout. zoon van de oud-commissaris van Z.H. Na de inlei dingen bestaat er ruime gelegenheid tot het stellen van vragen en discus sie. De avond is ook toegankelijk voor niet-leden van de sociëteit. Aanvang half negen. SASSENHEIM De Vereniging van Postzegelverzamelaars Sassenheim or ganiseert op zaterdag 9 maart a.s. weer een postzegelbeurs waarbij elke postzegelverzamelaar welkom is. Deze beurs zal worden gehouden bij 'Cees en Iineke' in de grote zaal (v.h. ksa). De beurs is geopend van 's morgens 10 tot 's middags 5 uur. SASSENHEIM Vrijdagavond 8 maart is er in 'Ontmoeting* een her vormde gemeente-avond. Door kerk voogdij en diaconie zal over het jaar 1973 verslag worden uitgebracht. Te vens zullen er zendingsfilms worden vertoond. SASSENHEIM In het weekeinde werd in een woning aan de Hoofd straat ingebrokdn terwijl de bewoners afwezig waren i.v.m. een bruiloft. Door het inslaan van een ruit van de voordeur verschafte men zich toegang. Uit een kistje werd voor cdrca 1000 aan sieraden ontvreemd. TER AAR Op zaterdag 9 maart zal de jonge cabaretgroep bestaande uit Martin Brozius, Elsje de Wijn en Frits Lambrechts, een voorstelling ge ven van hun programma 'Beter zo dan andersom', om half 9 in het Dorpshuis. Voor de pauze hebben Els je en Martin, bijgestaan door Dolf Pierie, gekozen voor vrijblijvend amu sement, waarna Frits met eigen tek sten en liedjes komt. Elke Renault is al op de fabriek tegen roest beschermd metTECTYL-ML Renault17TL Bij 100 km/u 1 op 122 Renault 12 TL Renault 6 TL Bij 100 km/u 1 op 13.2 4 L f 6.795,- 4 Export 1 7.150,- 5 L f 7.777,- f 11.110,- f 12.825,- f 14.547,- f 11.719,- f 12.109,- f13.330,- f 15.336,- f19.904,- f 8.491,- f 8.005,- f 8.933,- f 9.764,- f 10,17V 12 TL 12 Stationcar f10.860, Adviesprijzen Inclusief BTW, ar I Wijzigingen voorbehouden. sportieve vloerpook Renault 5 TL 956 cc., 44 DIN pk., 135 km/u. Lengte 3,5 m. Gesloten koelsysteem. Onafhankelijk geveerde wielen d.m.v. torsievering. Schijfremmen voor, trommelremmen met remdrukbegrenzer achter. Polyester schiidbumpers. Verstelbare kuipstoelen, sportieve vloerpook, wegklapbare achterbank. Achterruitverwarming. Vlakke vloer en derde deur. Renault 5 L 845 cc., 36 DIN pk., 125 km/u. Dashboard-versnellingshandel Gewicht744kg. Benzineverbr. Gewicht695 kg.Benzineverbruik bij 100 km/u top 14.1 Bij 100 km/u 1 op 15.2 Haarlemmerweg 2-4 - Leiden - 01710-33141 ontdek de ruime veiligheid van de renault 5 Ontdek élles waarin een kleine auto gróót kan zijn. De veiligheid door wegllgging. De veiligheid door de beschermende kool-con structie en de vervormbare polyester schiidbumpers. De binnen ruimte die 't vier passagiers mogelijk maakt om te genieten van het aanwezige comfort. Extra ruimte met 'n vlakke vioer door voorwielaandrijving. De verstelbare kuipstoelen en de geheel neerklapbare achterbank. En de royale derde deur die de baga geruimte geheel toegankelijk maakt. Over ólle ruime Renaults gaat het boek dat wij voor u klaar hebben liggen. Niet alleen over de Renault 5, maar ook over de 4, de 6, de 12, de 15, de 16 en de 17. En over onze service Service door speciaal voor tiw Renault geschoolde monteurs, die werken met de modernste apparatuur. En.„ met vaste reparatie- tijden 112 pagina's in kleur,kosteloos aangeboden door uw Renault-dealer als u vooreen autokeuze staat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4