Suikerproduktie blijft achter bij de vraag Bezig bedrijf Steenkoolwinning gaat in Polen naar recordhoogte Minimumprijs voor melk blijft bestaan Amsterdams Belegging Depot. Een vermogen aan know-how. MARKT GEDRAAGT ZICH NIET 'ZOET' MEER; VOORDELEN VOOR ONTWIKKELINGSLANDEN H KNSM wil zich Mijnwerker is best-betaalde beschermen arbeider in het land tegen overval Regering VS wil handelsgunsten aan Arabieren ontnemen Staatsgarantie voor NS-Ieningen New York goed prijshoudend Frisdrankproduktie vorig jaar 20 pet. gestegen mOOT/KWLWEET DINSDAG 5 MAAKT 1974 FINAKCIëN EN ECONOMIE T11/X13 door Nico Kussendrager AMSfllEIRlDlAM Suiker is nliet alleen een zoetstof die wij dagelijks in ons kopje thee of koffie doen, het is ook een be langrijke grondstof voor hon derden zo niet duizenden voe dingsmiddelen. Vandaar dat het sniberverbruik per hoofd in ontwikkelingslanden zo snel toeneemt, zodra de welvaart er maar iets stijgt. Vandaar ook dat de wereldsuikermarkt zich veel minder 'zoet' gedraagt dan lange tijd het geval was. De laatste weken heeft de suiker prijs record op record geboekt Vori ge week bewogen de prijzen zich vlak order 300 Pond sterling per ton. Dat is bijna zes keer zo hoog als midden 1972, toen de notering zich op een dieptepunt bevond. Naast allerlei min of meer toevalli ge oorzaken is een belangrijke reden van de snel stijgende suikerprijs het achterblijven van het aanbod bij de vraag. Ook speculatie speelt zoals op het ogenblik bij vrijwel alle grondstoffen, een rol. De torenhoge prijzen maken wel duidelijk dat van een 'overproduk- tie' aan suiker geen sprake meer is. In de jaren 1965 tot 1968 werd in de wereld veel meer suiker geprodu ceerd dan kon worden genuttigd. Overschotten moesten met fikse ver liezen afgezet worden en alom werd gepleit voor het beperken van de bietsuikerproduktie in de westerse wereld om de ontwikkelingslanden de kans te geven hun rietsuiker tegen redelijke prijzen af te zetten. Met name Nobelprijswinnaar prof. Jan Tinbergen pleitte voor het ver- kleinen van het Europese suikerbie ten areaal met twee procent per jaar. FAO waarschuwt Tegelijkertijd echter waarschuwde de wereldvoedselorganisatie (FAO) voor dreigende tekorten in de jaren zeventig als het advies van Tin bergen en de zijnen zou worden op gevolgd. De feiten hebben de FAO gelijk gegeven. Nog onlangs waar schuwde de algemeen secretaris van deze organisatie, de Nederlander, dr. Boerma, voor het beperken van de suikerproduktie. In 1970 bedroeg het wereld suiker- verbruik ruim 70 .miljoen ton, in 1972-73 was dat reeds gestegen tot 78 miljoen ton en deskundigen verwachten, dat de consummptie in 1980 niet ver van de honderd mil joen ton af zal liggen. Vooral in de De bietencampagne is voor de suikerindustrie de d rukste tij,d van het jaar. ontwikkelingslanden zullen zich zoals gezegd fikse stijgingen in het verbruik voordoen (op het ogen blik consumeert een Amerikaan vijf tig kilo suiker per jaar, tegen de ge middelde Aziaat nog geen tien). De suikerproduktie loopt al enkele jaren bij het verbruik achter. Vol gens deskundigen zou de produktie iedere twaalf maanden zeker vier procent moeten toenemen om de consumptie bij te benen, maar op het ogenblik wordt dat cijfer bij lange na niet gebaald. De beschikba re suikervoorraad in de wereld slinkt steeds verder en is momenteel niet veel groter dan zeven miljoen ton. Dat is het wefeldverbruik voor hoogstens een week of zes. Daarnaast is er nog een voorraad van om en nabij veertien miljoen ton. die reeds op langere termijn is verkocht bijvoorbeeld door Cuba aan de Sowjet-Unie, door verschil lende voormalige koloniën aan En geland en Frankrijk en door Zuida- merikaanse landen aan de Verenigde Staten. Veel suiker wordt via bilate rale ('van-land-tot-land') overeen komsten verhandeld, wat de situatie op de wereldsuikermarkt en niet overzichtelijker op maakt. Daarnaast wordt ook buiten deze overeenkom sten veel suiker verhandeld. Vooral de Arabische landen treden daarbij op als belangrijke kopers en dankzij de olie-inkomsten hoeven de sjeiks niet op een pond meer of minder te kijken. Animo verdwenen Door dit alles is de animo voor de ontwikkelingslanden om aan de EEG suiker te verkopen verdwenen. De derde wereld kan zijn suiker op het ogenblik tegen veel hogere prij zen op de wereldmarkt slijten. De EEG zelve heeft een exportheffing op de uitvoer van suiker ingesteld net als bij graan om te voor komen dat de boeren binnen de Ge meenschap een uitverkoop van land- bouwprodukten houden. Dit van wege de hoge prijzen op de wereld markt. De regelingen die binnen de EEG gelden zijn er ook de oorzaak van dat de huisvrouw, die bij de groot grutter suiker inslaat, tot nu toe niets van de topprijzen op de wereldmarkt merkt. Verhoging van de suikerprijs ls dan ook eerder het gevolg van het stijgen van andere kosten (lonen en vervoer bijvoor beeld) dan van de situatie op de wereldgoederenmarkten. Of dat zo zal blijven is een andere vraag. En geland is er inmiddels al toe overge gaan zijn grote leveranciers, met na me in het Caraïbisch gebied, toesla gen te geven als zij maar zo vriende lijk willen zijn te leveren en niet al hun suiker op de wereldmarkt af zetten. Geen suikerakkoord Vanwege de recordprijzen op de wereldmarkt hebben de suikerprodu cerende landen op het ogenblik geen enkele .behoefte aan een wereldsui- kerakkoord. Vorige herfst sprongen de onderhandelingen over een derge lijke overeenkomst waarin de grootte van de produktie en de prijzen worden vastgelegd af om dat de consumenten niet aan de eisen van de producenten tegemoet wilden komen. Thans moeten de ge bruikers het dubbele betalen van wat de suikervoortbrengende landen toen vroegen. Ruim 70% opties Thomassen en Drijver aangeboden BRUSSEL Enkele dagen voor het aflopen van de termijn van het bod dat Europemballage heeft uitgebracht op de opties Thomassen en Drijver- Verblifa waren meer dan 70 pet van deze stukken aangemeld. De termijn is eind februari verstreken. Europem- ballage, een dochter van de Ameri kaanse Continental Can Company, is niet bereid de aanmeldingstermijn te verlengen. In de praktijk zijn de niet aangemelde stukken thans waardeloos geworden. De opties werden bij de overneming van het Nederlandse be drijf uitgegeven aan de aandeelhou ders en de houders van convertibles en zouden oorspronkelijk voorkeurs recht geven op nieuwe aandelen Euro- pemballage. Daarvan is later door om standigheden afgezien. Het Belgische bedrijf bood daarop per optie 6,50. Onveranderd interim Moara Enim AMSTERDAM Petroleum Maat schappij Moeara Enim zal na ont vangst van het slotdividend 1973 van Koninklijke Olie overgaan tot de uit kering van een eerste interimdividend over 1974 van 9,48 'per aandeel van nominaal 12,50; 124,40 per winst bewijs en 1168 per oprichtersaan deel (onveranderd). Eerste interimdividend bij Maxwell Petroleum AMSTERDAM De Maxwell Petro- leum Holding NV is van plan om in aansluiting op het slotdividend van de Koninklijke Olie een eerste interimdi vidend over 1974 uit te keren van 25,2 pet, hetgeen neerkomt op 5,04 per aandeel van 20. Amro-bank verlaagt debetrente AMSTERDAM Gezien de jongste ontwikkeling op de geldmarkt heeft de Amsterdam-Rotterdam Bank NV besloten om met ingang van 4 maart de opslag voor de debetrentetarieven van rekening-courant kredieten boven 0,5 min te verlagen van 1 pet tot 0,5 pet, zo heeft de bank bekendge maakt. Mogelijk produktiestop bij Volkswagen BONN Volkswagen, de grootste au toproducent in West-Duitsland, zal zijn fabrieken volgende maand enkele weken achtereen moeten sluiten als de scherpe vermindering van de auto verkopen voortduurt In ieder geval zal het overgrote deel van de ruim 150.000 werknemers in april geduren de een periode van acht tot elf dagen thuis moeten blijven. Alleen als de verkopen een verbetering te zien ge ven zal deze produktiestop niet wor den verlengd, aldus een mededeling van het VW-concern. Gamma Holding boekt kleine winststijging HELMOND Gamma Holding gaat voorstellen het dividend onveranderd vast te stellen op 15 pet en dat op de 5 pet preferente winstdelende aande len op 9 pet. De omzet is in 1973 ge stegen van 306.7 min tot 339.3 min en de winst na belasting van 6.8 min tot 7.2 min. British Leyland verkoopt fabriek LONDEN British Leyland heeft er- mee ingestemd haar Spaanse dochter onderneming aan General Motors te verkopen voo** 61.5 miljoen dollar (ongeveer 142.2 miljoen gulden), zo is in Londen meegedeeld. DeSpaanse maatschappij, Automobiles de Turis- mo Hispane Inglese (AUTHI), is pas negen maanden geleden in het bezit van British Leyland gekomen. De overeenkomst met Genral Motors moet nog worden goedgekeurd door de Spaanse regering. Volgens ingewijden is de reden waar om British Leyland de onderneming van de hand wil doen het zeer aan trekkelijke bod van General Motors. British Leyland zou het geld heal goed kunnen gebruiken om haar uit breidingsplannen in Engeland te fi nancieren. Het is de bedoeling dat de Spaanse fabrieken de Mini en de Vic toria blijven maken krachtens een li centie die British Leyland aan Gene ral Motors zal verstrekken. De auto's zullen in de handel worden gebracht door een nieuwe maatschappij die ae- heel eigendom van British Leyland is. Winst bij Reiss 30 pet. gestegen AMSTERDAM De door Handelsver- eeniging v.h. Reiss en Co. behaalde nettowinst zal een stijging vertonen van ca. 30 pet. Dit overeenkomstig de eerder uitgesproken verwachtingen, aldus de onderneming:. Voorgesteld wordt een dividend in contanten van 4 .per aandeel van 25 onder de hui dige wettelijke bepalingen het maxi maal toelaatbare. Het in september 1973 aangekondigde keuze-dnterimdivi- dend van 8 pet. heeft overeenkomstig de wens van aandeelhouders het ka rakter gekregen van een agiojbonus. Daarom zal worden voorgesteld de reeds verrichte uitkering als agio-bo nus te boeken. De winstuitkering zal dan overanderd ƒ4 per aandeel bedra gen over edn met ca. 8 pet. vergroot kapitaal. ADVERTENTIE Het ABD beschikt over een uitge balanceerde aandelenportefeuille. Internationaal gespreid. Professioneel en dynamisch beheerd. Doel: vermogensgroei op wat langere termijn, met bovendien een redelijk rendement. Participaties ABD (koers rond de f 160,-) zijn officieel ter beurze genoteerd, dus elke dagverhandelbaar. Wilt u meer informatie, bel of schrijf dan naar ABD, Keizersgracht 706, Amsterdam. Telefoon 020-67661. AMSTERDAM De KNSM wil via een statutenwijziging de mogelijkheid om gewone aandelen te verwerven be perken tot één procent van het uit staande kapitaal. Doel van deze maat regel is bescherming tegen een over val. Noch de SER-fusiecode, noch de preferente aandelen (die door gelijk schakeling van de EEG-wetgeving op den duur hun kracht kunnen verlie zen) bieden voldoende bescherming aldus de KNSM. Bij de statutenwijziging van de KNSM zullen de gewone aandelen op naam worden gesteld. Wie meer dan een 1 pet. belang wil, is aangewezen op royeerbare certificaten aan toonder, die zullen worden uitgegeven door een op te richten onafhankelijke Stichting Administratiekantoor Aan delen KNSM Group. De Britse Jessel Securities verwierf in 1972 via de beurs een belang van ruim 25 pet. in KNSM. In beurskrin- gen meent men, dat er nog andere be leggers met grote pakketten zijn. Tot nog toe schiepen de meeste on dernemingen de mogelijkheid prefe rente aandelen uit te geven als wapen tegen een overval. Zonder voorbeeld is de stap van de KNSM echter niet. Ook de HVA kent de regel, dat een aandeelhouder niet meer dan 1 pet. aan aandelen kan bezitten, verkregen rechten uitgezonderd. De HVA hoopte door een statutenwijziging in deze zin voor de toekomst moeilijkheden te voorkomen, zoals die welke ontstaat door de oppositie van het Aministra- tiekantoor Westertoren. Bij de statenwijziging van de KNSM zal het maatschappelijk kapitaal wor den vergroot van ƒ200 miljoen tot ƒ320 miljoen. NED. FONDSEN IN NEW YORK Kon. Olie noteerde gisteren 3 32%-33l4 (33%-%). Unilever 3 38%-39 1 (38%-39%). Philips J11M (11%-%) en KLM S 247i->4 (257*-%. Opgave Hornblower en Weeks. WARSCHAU (AP) Terwijl Groot-Brittannië zwaar te lijden heeft van de mijnwerkersstaking, heeft de steenkoolproduktie in Polen recordhoogten bereikt. In Polen zijn de mijnwerkers de hoogstbetaalde arbeiders en de 9taat maakt er geen geheim van dat mijnwerkers meer loon ontvangen dan wie dan ook. De mijnindus trie is liet belangrijkste smeermiddel van de Poolse economie en steenkool een voornaam uitvoerprodukt* Nu de energiecrisis de westerse lan den treft, heeft Polen meer aanvragen uit het buitenland voor de levering van steenkool dan het aankan. Het is momenteel de grootste leverancier van het 'zwarte goud' in Europa en neemt van de totale uitvoer van steenkool in de wereld niet minder dan 20 procent voor zijn rekening. D« Poolse mijnwerkers verdienen ge middeld 5400 zloties per maand. Dat is meer dan bijvoorbeeld artsen of ad vocaten. Een arts verdient gemiddeld 4000 zloties. Het gemiddelde inkomen in Polen is 2500 zloties per maand. Omgerekend is dat ongeveer 350 gul den. Mijnwerkers die het allerzwaar ste werk verrichten, bereiken per maand wel een inkomen van 9.000 tot 11.000 zloties wat neerkomt op 1270 a 1540 gulden. Gierek De man die zich vooral met het lot van de mijnwerkers bemoeit is Ed ward Gierek, de leider van de Poolse communistische partij en zelf oud mijnwerker. Er gaat geen maand Winkeliers nog niet uit de problemen DEN HAAG De minimum-prijs voor verpakte melk blijft voor lopig. Het produktschap voor zuivel, dat de bevoegdheid heeft over het vaststellen van de minimumprijs, behoudt deze bevoegdheid nog tot 1 maart 1975. Dat hebben de ministers Boersma, Van der Stee en Lubbers besloten. Het produktschap kreeg een jaar gele den het recht van de prijsvaststelling, omdat toen melk tegen te lage prijzen verkocht werd. Zelfs een zeer efficient bedrijf kon bij die prijs geen bruto winst behalen. Het voortbestaan van de normaal efficiënt geleide bedrijven en van de melkbezorging werd be dreigd. Het aandeel van melkwinkels en -be- WASHINGTON (Reuter) George Schultz, de Amerikaanse minister van financiën heeft het Congres om uitge breide volmachten gevraagd om han delsgunsten van de VS aan Arabische landen te beëindigen. De maatregelen van Schultz zouden ook voor andere landen moeten gelden, die weigeren olie of andere goederen naar de VS te exporteren. De minister zei, dat hij ontvankelijk was voor een initiatief van het Congres de gunsten aan de Arabieren te ontnemen vanwege het olie-embargo. Schultz deed zijn uitspraken tijdens een nieuwe ronde hoorzittingen van de Senaatscommissie voor financiën. Deze hoorzittingen worden gehouden in verband met het wetsontwerp voor herziening van de buitenlandse han del. De wet heeft het Huis van Afge vaardigden gepasseerd en heeft nog goedkeuring van de Senaat nodig voordat de VS kunnen gaan deelne men aan de internationale handelsbe sprekingen in het kader van het GATT (Algemene Overeenkomst inzake ta rieven en handel). Tijdens de hoorzitting verklaarde Schultz zich een tegenstander van de bekende passage in het wetsontwerp, waarbij de handel met de Sowjet-Unie niet kan worden geliberaliseerd tenzij dit land de emigratie van joden en in tellectuelen vergemakkelijkt. Schultz wil de passage afzwakken in die zin. dat het Congres zijn spijt betuigt over het voorbijzien van de rechten van de mens zonder dat de handel geblok keerd wordt. DEN HAAG De NS hebben in de periode van 1 juli 1973 tot en met 31 december 1974 behoefte aan aanvul lende geldmiddelen tot een bedrag van ƒ400 miljoen. Omdat een beroep op de kapitaalmarkt zonder garantie van staatswege niet denkbaar is, is thans aan de tweede kamer voorge steld die garanties, voor de verzeke ring van de betaling van rente en af lossing van geldleningen, te verstrek ken. Deze garantieverlening is noodza kelijk, omdat de parlementaire behan deling van een wetsontwerp tot rege ling van de financiële positie van de spoorwegen nog niet is afgesloten. Dat zal vermoedelijk in de loop van dit jaar gebeuren. Het bedrag van ƒ400 miljoen is als volgt opgebouwd: resterend financie ringstekort 1973 ƒ10 miljoen, verschil tussen het bedrag van de vervangings- en diepte-investeringen in 1974 ener zijds en van de afschrijvingen in 1974 anderzijds 101 miljoen, investerin gen in 1974 in nieuwe spoorlijnen 65 miljoen, aflossing in 1974 van eertijds aangegane geldleningen ƒ30 miljoen en nadelig bedrijfsresultaat goederenvervoer in 1974, incl. kosten herstructurering en rentekosten finan- new vork ciering van het verlies in het goederen vervoer ƒ155 miljoen en onvoorzien 39 miljoen. zorgers in de totale melkverkoop gaat nog steeds achteruit (ten koste van supermarkten, andere kruideniers en groentezaken, red.). Wel heeft de melkdetailhandel zich trachten aan te passen, ondermeer door het in ge bruik nemen van winkelwagens, maar een nieuw evenwicht is er volgens de ministers nog niet bereikt. De ge neigdheid van levensmiddelenbedrij- ven om volle melk blijvend op of on- geveer op het minimumprijsniveau te verkopen is het afgelopen jaar toege nomen, bij magere en halfvolle melk neemt de prijsconcurrentie toe. Voorzichtigheid Voorzichtigheid blijft daarom gebo den, vinden de ministers. Daarom mag het produktschap nog een jaar minimumprijzen voor volle melk han teren, al zal dat wel moeten gebeuren op basis van een verantwoorde kost prijsberekening. Ook moet in bij indi viduele gevallen ontheffing mogelijk zijn, zoals het afgelopen jaar ook al het geval was. De hoogte van de minimumprijs voor verpakte volle melk blijft voorlopig 71 cent per liter. De ministers van economische zaken en van landbouw en visserij willen die hoogte pas op nieuw bezien als de EEG-prijzen voor de boerenmelk gedurende het nieuwe melkprijsjaar bekend zijn. Het be stuur van het produktschap gaat woensdag aanstaande wel een nieuwe minimumprijsverordening vaststellen, maar dat zal zo is althans de be doeling van het dagelijks bestuur slechts een formaliteit zijn. voorbij of er worden in de Poolse pers of voor radio en televisie mijn werkers gehuldigd, wordt een speciale mijnwerkersdag gevierd of brengt Gierek, veelal in gezelschap van pre mier Pjotr Jaroczewicz, een bezoek aan een mijn. Gierek begon als 13-ja- rige knaap te werken in een Franse mijn. In 1943 werd hij dat land uit ge zet omdat hij behoorde tot de organi satoren van één der eerste zit-stakin- gen in de Franse geschiedenis. In Polen zijn thans, volgens officiële opgaven, 330.000 mijnwerkers, tegen 280.000 in Engeland. Zij worden niet alleen zeer goed betaald, maar kun nen ook gratis studeren en het langs deze weg tot ingenieur brengen. Zij ontvangen gratis boven- en onderkle- ding en krijgen per jaar acht ton steenkool voor eigen verbruik. Een Poolse mijnwerker gaat op 55-jarige leeftijd met pensioen net zoals in Nederland het geval was maar mag als hij dat wil tot zijn zestigste jaar blijven werken. Gaat hij met pensioen dan krijgt hij 80 procent van zijn laatst verdiende loon en als hij meer dan 20 dienstjaren achter de rug heeft het volle pond. Gebrek Aan huizen is in Polen nog steeds een tekort en dat geldt ook voor be voorrechte mijnwerkers. De huizen bouw geniet momenteel voorrang in het land. Gelukkigen die beslag heb ben kunnen leggen op een woning met drie slaapkamers betalen aan huur per maand ongeveer 500 zloties (60 gulden). In Polen zijn vier grote ziekenhuizen, 103 klinieken voor lo pende patiënten en 2400 medische op vangcentra. Er zijn speciale artsen voor mijnwerkers. De behandeling in ziekenhuizen is gratis, maar er is een tekort aan geneeskundige inrichtingen. Ongeveer 153.000 mijnwerkers kunnen gebruik maken van goedkoop vervoer van huis naar het werk en omge keerd. De symbolische betaling daar voor is 9 zloties 1,26) per maand. De mijnwerkers werken zes dagen per week tot een totaal van 45 uur. Zon dags wordt er niet gewerkt, overwerk wordt niet gedaan. Er is wel een bo nussysteem voor goede prestaties. Hierbij komt nog, dat de mijnwerkers dit jaar vermoedelijk zes vrije zater dagen zullen krijgen en 12 in 1975. Britse ambassadeur In 1973 bedroeg de Poolse steenkool produktie volgens officiële statistie ken 156.5 miljoen ton, waarvan 35 ton werd uitgevoerd. In weerwil van de bezwaren van Britse mijnwerkers zal Polen in de komende maanden Groot- Brittannië een half miljoen ton steen kool leveren. De Britse ambassadeur in Warschau verklaarde toen dit be kend werd: 'Het kan wel waar zijn, maar ik heb er officieel via mijn am bassade niets mee te maken gehad.' Over de transactie is in de Poolse pers niets bekend gemaakt, maar wel is er het nodige gezegd en geschreven over de mijnwerkersstaking in Enge land. Zo kon men in de 'Trybuna Lu- du', het officiële partijblad, lezen: 'De Britse mijnwerkers behoren tot de slechtst betaalde arbeiders van de EEG en tot de laagstbetaalden in hun eigen land. Zij staan vooraan in de strijd om een eerlijker verdeling van het nationale inkomen van hun land, waar 84 procent van de welvaart aan slechts 7 procent van de bevolking toevalt DEN HAAG De produktie van fris dranken in Nederland heeft in het af gelopen jaar volgens het Centraal bu reau voor de Statistiek 836.6 miljoen liter bedragen tegen 707.3 miljoen li ter in 1972, een stijging van een klei ne twintig procent. De produktie van vruchtenlimonade steeg met ongeveer 80 miljoen liter tot 457.4 miljoen liter, die van cola met 32 miljoen liter tot 145.8 miljoen liter. De produktie van limonadega- zeuse (39.5 miljoen liter) tonic (25.3 miljoen liter) en sodawater (1.1 mil joen liter) bleef ongeveer gelijk aan die van 1972, Koersen in Montreal Bnvlf Dora Tar Chem Husky Nat. Gas Mas* herguson Nat. Kesources Shell ('anarta 28/2 1/3 2.02 25% 25% 22% 22 «4 97a 9% 18 Vb 5.48L 19 H 19% ACP Industrie Alreo Allied Chemical Alum Co of Am. American Brands American Can Am Cyanamid Am Elecir Power Am Metal Climax Am Motors Am Smelt C Rel Am Tel Tel Ampex Anaconda Armco Steel Allant. Richfield Bendis Belhl Steel Bneing Burlington Ind. Can Pacaflc Ry Celanese Chase Manhaltan Chessle System Chrysler Cities Service Colgate Palmollve Colt Industries Commonw Edison Cons Edison Cont. Can Cont OU Curtiss Wright Curtlss Wright A Dart Ind Deere and Co Dow Chemical Du Pont (El) Eastman Kodak First Nat City 54% 55% 13 12% 4374 43 28% 28% 237'» 23% 109 100% 28% 28% 35% 33 15% 15% 22% 22% 16% 16% 3074 30% 5374 53 55% 54% 17% 17% 547', 54% 24% 257b 19 29% 29% 21'4 21H 2574 23% 41% 41% 12% 12% - 29% 18 1874 45'4 45% 57 567% 160Vb 161 101 Vb 1007b 40% 41% Gen Elecirlc Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty Oil Gilette Glmhel Brothers Goodyear 1 and.B Gulf Oil Illinois Central Ind. Insllco Int Busln Mach Intern Harvester Int Nick of Can Int Paper Int Tel Tel 56% 56% 27% 28 50 50% 197'# 20 25% 25% 143% 143% 36% 36% 17% 1674 ex 25% 25% 22% 22% 19% 197b 87b 8% 236 236% 2674 27% 39% 39% 48% 487b 27% 27% Llng-Lemco Vough Litton Ind Lockheed Aircraft Marcor Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougl Mobil OU Corp Nabisco Nat Cash Reglst Nat Distillers Nat Cypsum Nat Stee) Nat Lead Ind 18% 18% 28 2774 19% 197b 45% 46% 32% 33 Vb 37% 37% 13% 13% 13% 13% 35% 35% 13% 13% Pac Gas and El Penn Centra) Pepirico Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter Gambl RCA Republic Stee] Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell OU Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp Studebaker Worth Sun 011 2474 2474 3% 3 63% 63% 41 40»i 106% 106'4 54% 53% 87% 83% 20% 2074 26% 27% 47% 47% 33% 3274 33 33% 87' 86% 5874 58% 16% 16% 357', 35% 48% 48 41% 417'. 2774 27% 93% 93% Texas Gulf 28 28 Texas Inst. 108% 108% Transamerica 9% 9% Unilever Union Carbide 3574 35% Uni Royal 9 9 United Aircraft 25% 26 United Brands 7% 874 US Stee) 4474 Admiral Corp Aüengheny Puw S Aktona Am Siaridard Amsted Ind 1974 19% 207'. 21 1374 13% 41% 41% Balt Ohio DOW JONES INDEX U.vuk Cigars IndUHt. Sporen Utlll. Obl. Mnd« 28 febr. 860.53 197.31 93.40 73.28 755.5 ca.. Brewer.es 1 mrt. 851.92 195.68 93.24 73.10 785.5 Cei.o 4 mrt. 853.18 195.10 93.17 73.13 762.3 chUw'seïec^Fd Aand. obi. tut. H. L. Columbia Ga» 28 febr. 13.680 14.560 1.775 641 760 ConLTelephone 1 mrt 12.880 13.840 1.755 593 788 4 mrt. 12.270 14.350 1.781 669 736 Fluor Corp 8.8108.82 b 27 2674 31% 32% 18% 18% Gen Clgar 14 14% Int Bank for Ree 99%b99%b Int Flav Frag 38% 39% Inl Paper (3 4) 44% 44% Interspar 18 60L18.50L Kansas City Ind hai.sd» Power 20% 20 ex KLM 25% 24% Kroger 69 67% Lone Stor Cement 1974 20 ex Lehman 14% 14% ladison Fund 10 10% West Union Tel 15% 1574 Westinghouse KI 2374 24 Woolwortb 17% 17% Nat Cao 874 NY Centr A 9 9 North Wed B 69 67% N Am Philips Co 21% 21% Occidental Petr 10% 10% Reliance Group Standard Brands Stalhain Ind. Tandy tri.on tlectr Uni'ed corps Umied Gas Western Bancorp 11% 11% 52% 52% 21% 21% 15% 15»,

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 13