WIEL COERVER, DE GEDREVENE Harry Vos niet bezeten Ook Aussies maken problemen Dianne de Leeuw kanshebster WK Geen toppers in bekertoernooien Bij Feyenoord ben je verplicht te winnen Kowalik optimistisch Kans voor Theo Gorter Egypte wint van Zambia iVog drie Westduitse clubs in de strijd Dumerniët wint kort geding TROUW/KTC AiRTET DINSDAG 5 MAART 1974 SPORT T10/K10 ROTTERDAM Gistermiddag aan de vooravond van Feyenoords vertrek naar Polen waar de Rotterdammers in het kader van de UEFA-Cup woensdag avond aantreden tegen Ruch Chor- 7.0W, draaide Wiel Coerver weer zijn langzamerhand traditioneel geworden college af. Een college over het feno meen topsport, over Atje Keulen-Deel stra, onze 35-jarige onovertroffen schaatskampioene, over Eddy Merckx, de keizer onder de wielrenners, en over Jantje Peters, de talentrijke mid denvelder van NEC. Coerver had het natuurlijk ook over karakter, een slopwoord van de Lim burger, waarvan hij vindt dat verre weg het grootste deel van onze vader landse voetbalprofs dat ontbeert. De Feyenoord-trainer heeft een bijna grenzeloze bewondering voor mensen, die zich bij wijze van spreken dag en nacht, van minuut tot minuut met hun vak bezig houden en zich alle mogelijke opofferingen getroosten om het in hun vak, de voetbalsport, zo ver mogelijk te brengen. Maandagmorgen was hij in de bossen rond Nijmegen Jantje Peters tegenge komen. Alleen, zwoegend en ploete rend aan zijn conditie, aan verrui ming van zijn zuurstofvolume. Coer- vers voetbalhart sprong bijna open van vreugde. Jantje Peters, dat is nog eens een jongen. Die heeft karakter. Coerver had hem graag bij Feyenoord ingelijfd, had de Rotterdamse bestuur- deren ai geruime tijd ingefluisterd dat het een dergelijk ongelooflijk ka raktervol talent voor vele jaren aan zich moest binden. Maar zijn stem was die van een roepende in de woes tijn geweest. NEC was Feyenoord juist een slag voor, want de slagvaar digheid is bij de topclub Feyenoord een volstrekt onbekend begrip. Coerver, de gedrevene, wil ook Willi Kreuz, de met veel talent begiftigde Spartaan, die gisteravond in het ge heim onderhandelde met een Spaanse club. Intussen wacht Feyenoord rustig de ontwikkeling af, vindt het zelfs ten opzichte van Sparta niet fair om met het oog op de voor Sparta onbelang rijke derby tegen Feyenoord over 10 dagen nu al onderhandelingen aan te knopen. Coerver dacht er gisteren, zonder zijn gedachten hardop uit te spreken, het zijne "van. Met Kreuz en Peters als nieuwe aanwinsten zag hij voor Feyenoord een voorspoedige toe komst weggelegd. Want Coerver weet ook dat dit seizoen voor Feyenoord geen nationale titel is weggelegd. Hij is om die reden niet alleen teleurge steld in een aantal scheidsrechterlijke en grensrechterlijke dwalingen die Feyenoord een paar dure punten heb ben gekost, maar hij is ook teleurge steld in een Wim van Hanegem, een Dick Schneider, een Rinus Israel en een Lex Schoenmaker. Voerballers die hij met ai hun verdiensten toch ge brek aan karakter verwijt. Waarom loopt Willem niet meer van Hendrik Ido Ambacht naar het stadi on. zo vraagt hij zich af. Waarom bouden de anderen zich niet intensie ver met hun vak bezig. Het is de tra giek van Coerver dat hij er niet in slaagt zijn bezetenheid, zijn gedreven heid, eigenschappen die een topspor ter met een topsalaris toch automa tisch moet bezitten, niet kan over brengen. Coerver, het is duidelijk, heeft het moeilijk bij Feyenoord. Wat de wed strijd tegen Ruch Chorsow betreft, de Feyenoord-trainer heeft zijn Poolse opponent tegen Fortuna Düsseldorf (11) in het bijzijn van Mladen Ramljak onlangs geobserveerd. 'Het is de modernste ploeg die Polen ooit heeft gekend. Het is een elftal, dat zich nog niet bewust is van zijn ge weldige kwaliteiten', aldus de Feyen oord-trainer, die desondanks met 3 spitsen wil aantreden: Ressel, Wer.v (of Schoenmaker) en Ivristensen. Feyenoord maakt de reis naar Polen met 15 spelers. Rinus Israel blijft thuis. Aanvankelijk lag het in de be doeling Israel in de selectiegroep op te nemen, omdat Wim Jansen een spierblessure had opgelopen. Clubarts Max Abarbanel verklaarde Jansen gis teravond echter voor genezen. 'Ik zal een telefoontje met Rinus plegen dat hij niet mee hoeft', was het lakonieke commentaar van Coerver. Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Harry Vos (27), Feyenoords linkerverdediger, valt niet te rangschikken onder de categorie voetballers die regelmatig in de publiciteit komen. Recentelijk richtte het alziend televisie-oog zich nog op hem in de confrontatie met Ajax, toen de Feyenoorder de doorgebroken Johnny Rep diens shirt bijkans aan flarden trok om hem de weg naar doelman Treijtel te versperren. De daaruit voort-1 vloeiende strafschop bracht heel wat tongen in beroering en dat is nu juist niet bepaald de soort publiciteit waarom een voetbalprof zit te juichen of zich gestreeld voelt. Harry Vos verstaat overigens de kunst van het relativeren uitstekend. Hij ziet de betrekkelijkheid van de din gen die in het voetbal- en maatschap- lepijk leven gebeuren in en gedraagt zich ook dienovereenkomstig. Tijdens het gesprek excuseert hij zich een Van onze speciale verslaggever ROTTERDAM Janusz Kowa lik, Sparta's Poolse spits, die se rieus overweegt aan het eind van het voetbalseizoen naar Amerika terug te keren waar hij zakelijke beslommeringen heeft, geeft Feyenoord woens dag tegen Ruch Chorzow in het toernooi om de Europa Cup III een goede kans de wedstrijd on geschonden door te komen. Ko walik, die via de Poolse kranten en zijn vader die trainer is het voetbal in zijn geboorteland in tensief volgt, baseert zijn me ning op het feit dat de voetbal competitie in Polen nog niet is begonnen. 'Dat lijkt me voor Feyenoord een geweldig voor deel'. Hij kenschetst Ruch Chorzow, dat wordt getraind door de 49- jarige Tsjechische trainer Mi- chal Vican, als een bikkelhard technisch geschoold team dat tot heel wat meer in staat is dan Feyenoords eerdere oppo nent Gwardia Warschau. 'Laat Feyenoord vooral rechter spits Marx in de gaten houden. Met hem heb ik nog in het Poolse nationale elftal gespeeld. Hij heeft een verschrikkelijk schot in de benen en is fysiek, zoals trouwens het hele elftal, bijzon der sterk', waarschuwt Kowalik de Feyenoordeis. AMSTERDAM (ANP) Theo Gor ter. de enige van de nieuwe lichting die zich duidelijk heeft gemanifes teerd bij de tenniskampioenschappen op overdekte banen heeft een kans om deel te nemen aan het WCT-toer- nooi. De 17-jarige Amsterdammer be hoort tot de groep van acht spelers die is geselecteerd voor de voorwed strijden van het toernooi dat van 25 tot 31 maart in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam wordt gehouden. De acht spelers voor die voorwedstrij- den zijn naast Gorter: Hemmes, San ders. Hordijk, Fleury, Thung, Laudin en Fok. Zeven van de acht waren kwartfinalisten bij de 'overdekte' kampioenschappen het afgelopen week einde. alleen Laudin niet. Laudin werd uitgeschakeld door de voortref felijk spelende Gorter, die in de kwartfinales, na drie sets, struikelde over de latere kampioen Hemmes. De voorwedstrijden die vier spelers voor het eindtoernooi zullen opleve ren. worden op 20 en 21 maart in het sportpaleis Ahoy' gehouden. De gese lecteerden zullen ook strijden om twee plaatsen in het dubbelspel van het professionaltoeraooi daarvoor zijn de volgende combinaties ge vormd: Laudin-Hemraes. Hordijk- Fleury. Thung-Sanders, en Fok-Gor- ter. De verliezers van de partijen in het enkelspel zullen op 22 maart nog eens spelen voor het geval dat er een plaats open komt door afwezigheid van een van de gecontracteerde pro fessionals in Rotterdam. CAIRO (Reuter) Egypte heeft in de A-groep voor het toernooi om 'het Afrikaanse kampioenschap voor lan denploegen met 31 gewonnen van Zambia. Bij rust leidden de Egyptena- ren met 21. Het team van de Ivoor kust en Oeganda speelden tegen el kaar gelijk: 22. De Ivoorkust had met do rust de leiding (1—0). paar maal voor het feit dat hij niet, zoals een Wim van Hanegem. zijn be toog kan larderen met een aantal ge kruide, grappige of ironische opmer kingen. Niettemin uit Harry Vos zich vrij gemakkelijk, zegt niets te willen verbergen en stelt nog eens nadrukke lijk dat er uit zijn mond geen specta culaire uitspraken vallen te noteren. EVENWICHTIG Harrv Vos is een evenwichtige jon gen, die met zijn problemen niet te koop loopt en zelden of nooit een jammerklacht heeft geuit, dat het zo lang heeft geduurd voordat hij bij Feyenoord een goede kans kreeg in het keurkorps. Onder Ernst Happel was het vaak kwakkelen met de voor malige ADO- en SV-verdediger. Pas onder het bewind van Wiel Coerver kwam hij op de stek terecht, die hij ambieert en waarop hij zich happy voelt, al moest Vos in het begin nog de concurrentie gedogen van de belof tevolle Everse. Vos heeft een duidelijke verklaring voor zijn langdurige afwezigheid in Feyenoords hoofdmacht: 'Het is voor iedere nieuweling bij Feyenoord moeilijk om ingeburgerd te raken. Ik kreeg wel voldoende kansen, maar draaide beneden peil. Dat lag echter aan mezelf. Ik voelde me niet vrij. Ik kon en wilde mezelf niet opofferen voor het team en op die manier haal de ik mezelf uit het spel. In die eer ste maanden speelde ik de ba! maar zo snel mogelijk af om geen enkel ri sico te lopen. Maar dat is niet mijn speltrant. Ik heb heus wel de nodige lef om initiatief te ontplooien en mee ten aanval te trekken, al moet je bij Feyenoord wel oppassen met al te veel risico te lopen, vooral met met een linksbuiten als Knstensen. Hij is een geweldige voetballer, maar verde digen is met zijn sterkste zijde. En daar heb ik gewoon rekening mee te houden. Vandaar ook, dat ik niet zo als een Suurbier kan opkomen, of schoon ik dat wel graag zou willen.' BEZETENHEID Binnen de selectiegroep vormt de in breng van trainer Wiel Coerver vaak een punt van discussie. De bezeten heid van de Limburger voor de voet balsport wordt niet door iedereen ge deeld. Harry Vos komt er eerlijk voor uit: 'Voor Coerver is voetbal het al lerbelangrijkste in zijn leven. Die in stelling kan ik niet onderschrijven. Ik ben met voetbal wel dagelijks bezig, maar er zijn naar mijn overtuiging ook nog andere dingen in het leven, die de moeite waard zijn om over te praten of van gedachten over te wis selen. Ik heb naast voetbal mijn siga renzaak, mag graag naar actualiteiten programma's op de televisie kijken en ben bovendien geïnteresseerd in poli tiek, ofschoon ik er gee'n uitgesproken politieke mening op na houd. Met een vriend ga ik vaak naar verkiezingsbij eenkomsten van verschillende politie ke partijen. Dat is reuze interessant, maar veel wijzer word je er met van. Alle politieke partijen, niet één uitge zonderd, beloven je koeien met gouden horens, maar wat komt er in de prak tijk van terecht? Ik geloof wel dat het Nederlandse publiek door de Harry Vos: 'Als het moet gaat iedere tegenstander onderuit' energiecrisis meer in politiek geïnte resseerd is geraakt. Iedereen weet er wel iets over te vertellen en dat was AToeger niet zo. Wat mij zo opvalt is dat we over alle zaken in de wereld direct onze mening hebben. Waar ha len we eigenlijk die arrogantie van daan? We zijn maar een stipje op de wereldbol, maar we hebben de groot ste mond. Om echter op trainer Coer ver terug te komen, ik verwijt hem zijn bezetenheid en zijn gedrevenheid voor het voetbal niet. Hij voelt zich in het voetbal gelukkig en ieder mens zoekt naar een bepaalde vorm van ge luk. Mijn geluk lift niet alleen in het voetballen.' WAARDERING Harry Vos' waardering voor het vak manschap van Coerver is buiten kijf. Hij vertelt hoe intensief de Feyen oord-trainer met hem en Joop van Daele intensief heeft gewerkt aan de sliding. Vos: Tedere achterhoedespeler moet steeds meer zijn toevlucht ne men tot de sliding. Je moet er steeds harder in kunnen gaan. Dat brengen de belangen van het profvoetbal met zich mee. Als het moet dan gaat de tegenstander onderuit. Voetbaltech- nisch gezien wordt de sport er niet aantrekkelijker door. Maar we kunnen op geen andere wijze meer onderricht worden. We zijn best in staat om het publiek een gave, technische show vo - te schotelen. Daar ga je echter toch de boot mee in. Het publiek is resultaatpubliek. Het herinnert zich wel de mooie wedstrijden, maar als je dan op de vijfde of zesde plaats staat, komt er geen hond meer kijken. En bij Feyenoord ben je verplicht elke zondag te winnen. Als je bij ADO wel eens verloor dan was er geen man over boord. Een nederlaag waren we zo vergeten. Hier bij Feyenoord moet je bij wijze van spreken dag en nacht geconcentreerd zijn. Daar heb je een aparte instelling voor nodig.' Het zit Harry Vos vaak dwars dat het spel van zijn vriend en (omstreden) spits Lex Schoenmaker zo scherp wordt veroordeeld. Een kritiek die hij in geen enkel opzicht deelt. In de op vatting van Feyenoords linkerverdedi ger zou Schoenmaker achter de voor hoede veel beter tot zijn recht komen. 'Ik zeg, laat Feyenoord dan maar een andere spits kopen, zolang Lex hier nog speelt. En dan gaan we vergelij ken, wie het beste speelt. Lex staat er om doelpunten te scoren. Dat doet hij regelmatig. Nu is er geen vergelij kingsmateriaal, als dat er wel zou zijn, zou hij nog positief worden be oordeeld ook, sterker nog, zou hij wellicht een pluim krijgen.' Een .ander punt waar mee de Hage naar niet gelukkig zegt te zijn is het 'imago' dat het publiek in het alge meen over de beroepsvoetballer heeft. Poen en nog eens poen schijnt in de ogen van de mensen de voetballer te beheersen. Harry Vos vindt dat een volstrekt onjuist beeld. Hij trekt een waar de artiest soms ook tonnen ver dient, zonder dat iemand er een vergelijking met het amusementsleven woord over vuil maakt. 'Wij komen in interviews vaak verkeerd over. Er wordt altijd maar over voetbal gespro ken. Zelden over onze andere interes ses. Als dat wel zou gebeuren, zou ons 'imago' ook beter zijn. Ik moet toegeven dat de voetballer daar zelf ook schuldig aan is. Daarom zou er een betere begeleiding moeten zijn. PSV is daar erg sterk in. Hier bij Feyenoord heb ik het gevoel dat er aan die maatschappelijke begeleiding niet veel wordt gedaan. Gelukkig hoef ik me over mijn toekomst, ook al wordt mijn contract niet verlengd (de verbintenis met Feyenoord loopt 1 ju ni af) geen zorgen te maken. Ik ben door het voetbal niet rijk geworden, maar heb iets om op terug te vallen. En dat kunnen helaas veel profvoet ballers niet zeggen.' RICHARD MATTHIJSSE Dianne de Leeuw MüNCHEN (Reuter) De. we reldkampioenschappen kunstrij den beginnen morgen in Mün- chen met de verplichte figuren. Er zullen in ieder geval twee nieuwe wereldkampioenen te hul digen zijn, beide in de individuele nummers. Het terugtreden van de Tsjech Ondrej Nepala, die vo rig jaar de wereldtitel voor de derde maal in successie opeiste en van de Canadese Karen Mag- nussen, impliceert dat er t\vee nieuwe wereldkampioenen zullen komen. Drie-en-twintig landen met in totaal 130 deelnemers zullen aan de start van dit 65e toernooi verschijnen. De eerste maal dat er om wereldtitels kunstrijden werd gereden was in 1896 in het Russische St. Petersburg, het huidige Leningrad. Het waren uitslui tend de heren die toen op het ijs ver schenen in het individuele nummer. De 130 deelnemers zijn onderverdeeld in 28 dames, 28 heren, 18 paren en 19 koppels voor het ijsdansen. De Sow- jet-Unie heeft het grootste contingent afgevaardigd met 15 schaatsers, ter wijl de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Canada de tweede plaats de len met ieder 12 schaatsers. Twee nieuwe titelhouders dus op de indivuduele nummers, maar op de an dere nummers zullen weinig schok kende dingen te verwachten zijn. Iri- na Rodnova, ditmaal schaatsend met Aleksander Zaitsev, zal haar zesde en Zaitsev's tweede wereldtitel voor de Sowjet Uniet gaan winnen. De Rus sin, die viermaal zegevierde met Alexej Oelanov en nu rijdt met Zait sev zal haar zesde wereldtitel in suc cessie vrij gemakkelijk prolongeren. Bij het ijsdansen gaat het kampioen schap ongetwijfeld ook naar de Sow- jet-Unie, want concurrentie voor het brillantje duo Loedmilla Pakhomova en Alexander Gortsjkov, dio reeds vier maal op rij zegevierden, is nog niet in zicht. Zes man maken aanspraak om de (nog) regerende Nepala op te volgen. Dat is in de eerste plaats de Europese kampioen van Zagreb Jan Hoffman uit Oost-Duitsland. de Rus Sergei Vol- kov, die in Zagreb zilver greep en de Brit John Curry, derde in Zagreb en vorig jaar bij de wereldkampioen schappen vierde. Maar ook de Ameri kaan Gordon Mckellen en de Canade zen Toller Cranston en Ron Shaver rijden een uitstekende schaats met grote kansen op het allerhoogste. Bij de dames lijken de zaken iets een voudiger te liggen. De grote favoriete om op de troon van Karen Magnussen plaats te nemen is de charmante Oost- duitse Christine Errath. maar zij heeft in de Amerikaanse Dorothy Ha- mill en onze landgenote Dianne de Leeuw grote concurrenten. Het toernooi weordt afgewerkt in de Olympische ijshal, die plaats biedt aan ruim 9000 bezoekers. Het pro gramma begint met de verplichte fi guren voor heren. DEN HAAG (ANP/SID) Nadat FC Basel en Celtic vorige week woensdag al voor een voorzichtige ouverture hebben gezorgd, kan komende woensdag, na een winterslaap van bijna vier maanden, het Europese bekervoetbal weer in volle hevigheid ontbranden. I Aangezien Ajax en ^AC al in een vroeg stadium werden gewipt en FC Twente enige weken daarna niet langs het Engelse Ipswich Town kon ko men, bleef voor Nederland slechts Feyenoord over. In de kwartfinale van het UEFA-Cup toernooi wacht de Rotterdammers nu het Poolse Ruch Chorzow. Niet direkt de moeilijkste tegenstander-bekerhouder Tottenham Hotspur bijvoorbeeld is op eigen veld al sinds 30 cupwedstrijden ongeslagen maar de moeilijkheid is dat de nummer drie in de nationale competi tie nog altijd strijdt op drie fronten landkampioenschap-beker-UEFA- Cup).West-Duitsland is het enige land dat nog ploegen in alle drie de toer nooien heeft. In de Europa Cup voor landskampioenen zal Bayern Miinchen dat vorig jaar nog royaal door Ajax werd gewipt, het moeten opnemen te gen CSKA Sofia, de ploeg die de be kerhouder dit seizoen in de tweede ronde wipte. Beide ploegen ontmoeten SYDNEY (Reuter) Een (schrale) troost voor de KNVB. Ook in Au stralië zijn er problemen ontstaan over de honorering van de voetbal lers, die het kleinste werelddeel zul len vertegenwoordigen op het we reldkampioenschap voetbal in West- Duitsland. De spelers van het alge meen zwak geachte Australië hebben van hun bond geëist dat de premies aanzienlijk verhoogd zullen worden. De Australiërs ontvingen ieder 2800 dollar (ongeveer 7800 gulden) voor de kwalificatie. Zij eisen nu een ex tra premie van 5000 dollar (onge veer 14.000 gulden). De Australische voetbalbond, die zich al diep in de schulden heeft moeten steken om de spelers naar het wereldkampioenschap te kunnen sturen, is niet van plan om verder te gaan dan een extra premie van 1000 dollar (ongeveer 2800 gulden). Een van de Australische spelers zei gisteren: 'Als wij morgen een been breken, is er niemand die zich om ons bekommert. Wij hebben alle maal veel inspanning geleverd om Australië in de eindronde te bren gen. Het is niet meer dan billijk dat er dan een redelijke beloning tegen over moet staan'. Er is de Australiërs wel een premie systeem in het vooruitzicht gesteld, wanneer zij in hun poule een over winning behalen op hun tegenstan ders West-Duitsland. de DDR en Chili). Maar de Australiërs beseffen dat zij al heel erg blij mogen zijn wanneer zij erin slagen één winst punt te veroveren. Vandaar dat zij zich bij voorbaat al financieel willen indekken tegen het te verwachten echec. De coach van de Aüstraliërs, Rasic. maakt ook al problemen. Hij be schuldigt de clubs ervan dat zij de spelers niet voldoende trainen, waar door zij uit vorm zijn. Rasic: 'Een aantal spelers, die ik mee wil nemen naar West-Duitsland, hebben een schrikbarend slechte conditie. Al leen wanneer zij er op korte termijn in slagen weer in vorm te komen, zal ik hen meenemen naar het we reldkampioenschap.' Rasic is ook ontevreden over het oe fenprogramma van de Australiërs. Op 20 maart is er een wedstrijd te gen Auckland, waarna er op 26 en 28 maart twee wedstrijden zijn ge pland tegen de Braziliaanse club Pa rana. De laatste wedstrijd, in het ka der van de voorbereiding op het we reldkampioenschap is die tegen Bris tol Rovers, die is vastgesteld op 15 mei. VERDELING FRANKFURT De Westduitse voetbalbond verwacht dat er onge veer 26 miljoen mark (bijna 27 mil joen gulden) te verdelen valt tussen de 16 landen, die deelnemen aan het wereldkampioenschap voetbal. Ver wacht wordt dat de bruto-opbrengst ongeveer 80 miljoen mark zal bedra gen. Na aftrek van de kosten gaat van dat bedrag 35 procent naar de internationale voetbal organisatie en 65 procent naar de deelnemende lan den. Het aandeel per deelnemer hangt af van zijn prestatie in dit toernooi. Een land, dat al in de voorronde wordt uitgeschakeld, zal ongeveer 625.000 mark ontvangen (bijna 650.000 gulden). URUGUAY MONTEVIDEO De coach van het nationale elftal van Uruguay Rober to Porta, heeft 34 man aangewezen waarmee hij de voorbereidingen start voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioen schap. Hieruit zuilen later de 22 man voor Duitsland worden aange wezen. De 24 man die Porta heeft aangewezen zijn: doelverdedigers: Ladislao Mazurkiewicz, Gustavo Fer- nadez, Pedro Santos en Walter Cor- bo. Achterspelers: Atilio Ancheta, Walter Olivier a, Juan Masnik, Wal ter Vallarino, Luis de Simone en Luis Garisto. Middenvelders: Pablo Forlan, Mario Gonzales, Pedro Bur gos, Elbio Pavond, Ricardo Mier, Ma rio Zorzez, Roberto Cardaccio, Saul Rivero, Daniel Mantegazza, Pedro Rocha, Victor Esparrago en Ramon Silva. Aanvallers: Luis Gubilla, Ri chard Forlan, Pedro Alvarez, Luis' Jimenez, Rafael Perrone, Fernando Morena, Americo Paredes, Omar Mondanam, Jose Gomez, Romeo Cor- bo. Jorge Laclau en Denis Milar JUBILEUM MILAAN Tarzisio Burgnich (35), laatste man van Inter Milan en het Italiaanse nationale team, zal zondag zijn 400e competitiewedstrijd spelen. elkaar vanavond in het Olympisch Stadion van Miinchen. Hoewel alle drie de toernooien al tot de kwartfinale zijn gevorderd, zitten er geen echte top ontmoetingen bij. Het meest interessant lijkt de wed strijd voor de UEFA-Cup tussen FC Köiii en Tottenham Hotspur omdat de confrontatie West-Duitsland-Engeland nog altijd een bepaalde charme bezit Europa cup 1 (landskampioenen): FC Basel (ZWit) Celtic Glasgow' (Schot) 3-2 (gespeeld op 27 februari): Rode Ster (Joeg Atletico Madrid (Spa); Sparta Tnava Tsj) Ujpesl Dosza (Hon: Bayern München (WD1) CSKA Sofia (Bul) 2 maart. Europa cup II (bekerwinnaars): AC Milan (Ita) PACK Saloniki (Griek) op 13 maart; FC Magdenburg (DDR) Beros Stara Zagora (Bul), Sporting Lissabon (Port FC Zürich (Zwi); Glentoran Belfast (N. Ier)Borussia Möncheflgladbacli (Dell) 2 maart. UEFA-Cup: Vfb Stuttgart (Wdl)Vitoria Setubal (Port); Ipswich Town (Eng)Loko motiv Kosice (Pol).; FC Köln (Wdl)— Tottenham otspur (Eng.); Ruch Chor zow (Pol)Feyenoord (Ned.). De returns zijn op 20 maart. De lotinj voor de halve finales is op 22 maar! in Zürich. Deze wedstrijden zijn gej| pland op 10 en 24 april. AMSTERDAM De directeur-spoi van de Internationale Organisatie G vechtssport (IOG) Ch. Nic. Dumernii heeft een kort geding tegen W. K( administrateur van de Nederland Bond Oosterse Gevechtskunst (NBO< gewonnen. De heer Kok, ex-admii strateur van de IOG, dient alle adn nistratieve bescheiden van de IOG oi middellijk te retourneren aan de he< Dumerniët. Daarbij hoort ook het aboi nementenbestand van het IOG-bla 'De Samurai'. De Amsterdamse recht bank heeft bepaald dat er eet dwangsom van 1000 gulden moet woj den betaald voor iedere dag dat heer Kok in gebreke blijft.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10