Katwijkse KOLOM 4,5 miljoen voor Alphens cityplan v.d.wiel Agenda voor Leiden df Bezwaren tegen hogere tarieven bad De Fluit Door Niekjan van Kesteren Er gaat niets boven echte dorpspolitiek AR delegatie bezocht de regio Leiden Verkeer Comriekade wordt beperkt Politie-ambtenaren verontrust over criminaliteit v.d.wiel Raad Hazerswoude laakte publikatie Politieke avond in Marenwijk Kandidaten PPR Beiaarde man dood aantretroffen Gouden medaille voor mej. Gobée Scho'ieren gaan naar Zweden Lichtere straffen voor afperking en bedreiging J. Kicvits ere-lid gymver. 'Donar' Marktberichten Extra krediet voor bouw basisschool Visserijberichten Rayonvergadering CNV C.D.A. Lisse nog niet van de grond Ds. J. v.d. Haar gaat naar Gouda Kandidaten CHU I'KIHW KW.VRT.ET ZVTËRiU-VG 2 M,U,RT 1974 s i AO Ki\ KKGiO L4 ALPHEN De gemeenteraad nam belangrijke besluiten die verband hielden met de ontwikkeling en uitbreiding van de gemeente. In to taal zijn er miljoenen guldens mee gemoeid. In de eerste plaats werd 4,5 miljoen beschikbaar gesteld voor werken in en rond het in aan bouw zijnde winkelcentrum 'De Aarhof'. Aspiraties De heer Bijl (AR) was vooral Ingeno men met de bouw van eenoverkapte busha'te bij hot winkelcentrum. De heer Van der Vlies (PvdA) wees op de gevaarlijke oversteekplaatsen bij de Thorbeckestraat en Lijsterlaan en vond de 1.300.000 voor te plaatsen parkeermeters op het parkeerterrein, wel wat aan de hoge kant. De ver keersmaatregelen in en rond het cen trum zullen van ingrijpende betekenis zijn en het voetgangersgebied tussen Parkkade en Thorbeckestraat zal voor het verkeer veel ongemak betekenen. Hoorzitting KATWIJK Het aardige v;»n dorpspolitiek is dat zij nie* U om grote idealen, maar om met sen. Het besturen van een ge meente als Katwijk gebeurt op een soort platform, waarop maar voor een beperkt aantal personen plaats is. Omdat zo'n positie om onnaspeurlijke redenen nog al tijd een statussymbool is, wordt er hevig en nauwelijks beschaafd óm gevochten. Het gevolg voor degenen die verliezen is een daling van het prestige. Een uitstoting u,t een in aanzien staande kring. Over het algemeen wordt zo'n ontwikkeling als treurig ervaren en blijft er een bepaalde mate van wrok bestaan tegen degenen die er wel .n geslaagd zijn zich te handhaven. Bovenstaand proces heeft zich deze week in Katwijk voltrokken. De groot ste partij, de CHU, heeft haar gedeel te van het platform opnieuw inge deeld en dat is gebeurd op een ma nier die sommige figuren geen plaats meer Liet. De grootste smak maakte L. J. Haasnoot. Hij komt helemaal niet meer Voor op de lijst. Dat zit hem dwars. Haasnoot vindt namelijk dat hij gewipt is omdat hij in de kwestie rond het Centrumplan een ander standpunt heeft ingenomen dan de wethouders van de CHU. Een van die wethouders. C. van der Plas, zat in de commissie die adviseerde over de sa menstelling van de lijst. Vandaar dat Haasnoot in de afgelopen raadsverga dering nogal onvriendelijk deed tegen Van der Plas. Hij beschuldigde hem ervan achter de schermen gezegd te hebben dat hij, C. van der Plas, nooit mee zou werken aan een ander plan voor het Centrum dan dat van OD 205. De weihouder deed natuur lijk erg verontwaardigd over deze aan val en bezwoer de raad dat hij aan al le plannen loyaal meewerkte. Kenmerkend Eeinde incident. Maar het was wel en- merkend voor de manier waarop ge werkt is. Nu is dat van Haasnoot wel voorstelbaar. Hij zit erg graag in de raad en het wordt voor hem moeilijk die positie nog een zittingsperiode te handhaven. Om voor zichzelf te begin nen is zijn aanhang te klein, terwijl het ook niet meevalt bij een andere partij onder dak te komen. Het meest voor de hand liggend is dat hij noch tans het laatste zal proberen. Een der gelijke situatie geeft aanleiding tot talrijke speculaties. Dat is ook het ge val met die van mr. J. van der Plas, wiens mogelijkheden om zich te hand haven echter beduidend hoger moeten worden aangeslagen. Ondanks het feit dat hij, in tegenstelling tot de oor spronkelijke bedoeling, ook niet op de CHU-lijst voorkomt. Maar Van der Plas kan wel bogen op een persoonlij ke aanhang van de vereiste omvang en heeft bovendien enige reputatie verworven als 'regelaar' van een door hem gewenste >tuatie. Hij werkt voorzichtig, houdt verschillende moge lijkheden open. Daarin paste een plaats bij de CHU. Nu die is wegge vallen zijn er zo op het oog nog drie wegen. Hij kan weer alleen optreden, hij kan nog enkele figuren op zijn ei gen lijst zetten en hij kan gaan sa menwerken met een bestaande partij. Wethouder J. C. Duin sprak van een zeer belangrijk en ingrijpend projekt. waarover op 14 maart in 'Centraal' en op 21 imart ii 'Nabil' e<m hoorzitrin" wordt gehouden. Inzake de recon structie van de Prins Bernhardlaan zei de wethouder dat is besloten het bromfietsverkeer in de Prins Bern- hardlaan te houden en niet door de Pieter Floriszstraat te laten gaan De heer Winninghoff vroeg om een *ncl groeiende beplanting, omdat de achterzijde van de woningen rond het cityplan een allesbehalve mooie aan blik geeft. Een bedrag van een half miljoen gul den werd beschikbaar gesteld als aan vullend krediet voor het bouwrijpma- ken van een bedrijfsterrein in de pol der Kerk en Zanen. Bij het voorstel tot aankoop van de boerderij 'Dwars- veld'. Rietveld 5. was het vooral de heer Kortman (KVP) die zich een te genstander toonde. Hij vond dat met de aankoop, waarmee ruim een mil joen gulden is gemoeid, best nog kan worden gewacht Wethouder Van Leeuwen noemde het echter een gele genheidskoopje. Een bedrag van 14.000 werd be schikbaar gesteld voor het kopen van grond voor de aanleg van een tweede voetbalveld voor de v.v. Zwammer- da/*> Hei voorstel om f 380 000 be schikbaar te stellen voor uitbreiding van het Bosnark ondervond evenmin tegenstand. Ook het voorstel om 121 woningwetwoningen te bouwen, waar van vijftig in de huurklasse van onge veer r 250.- kreeg de volledige in- stemmine van de raad. LEIDEN Gisteren heeft een AR-delegatie. bestaande uit kamerleden, statenleden en bestuursleden, een werkbezoek gebracht aan een aantal plaatsen binnen de kamercentrale Leiden, dit in het kader van de actie 'Wij komen terug'. Het bezoek concentreerde zich op Waddinxveen, Alphen aan den Rijn. Zoetermeer en de Bollenstreek. Dc delegatieleden spraken met vertegenwoordigers van verschillende bevolkingsgroepen en gaven ook een verantwoording van hun poli tieke beleid. Zij verklaarden na aanloop een goede indruk te hebben gekregen van de problemen en mogelijkheden in de verschillende regio's. Wij maakten een foto van het gesprek zoals dat werd gevoerd in het gemeentehuls van Ha- zerswoude. waar de delegatie een hoorzitting hield met agrariërs. Het onderwerp ging over agrarische problemen in dc Randstad. 40 S.30 uur. linperiu fïnnlanil Lyceum Ofg-lgeest. 2 30 uur .e- 'Cll inneel m»! Piet Prik ivnor kinderen van 8 lol 12 Jaar) .Maandag I maart l'raelhuvs. Vruuwcnkerkkoorstraai 9 8 uur. Curaus astrologie. Dinsdag 3 maarl Akademlegebouw 11.30 uur collegeserie Studium Generale F.rncst Mandel over dc bewapenlngseconomle Koningskerk. iNoordi. uur afd. Leiden- noord Christenvrouwenhond ds. Hagen over Tekenen van de wederkomst'. Driftstraat 49. 1.30 tol 11.30 uur. Spreekuur sociale raadsvrouw Woensdag 6 maart Dystraat 2a. 10 tot II uur: spreekuur sociale raadsvrouw Gerecht 10. 4.30 tot 6 i raadsvrouw Donderdag 7 maart Kantine Clos en Leembruggen. Derde Bin nenvestgr. 3 2 uur Ver Huisvrouwen de monstratie vlees en vleeswaren. Stadhuis, f tol uur: spreekuur sociale raadsvrouw speekuur sociale Vrlldag 8 maarl LAK-thea;er. I.C4endaal 130. opvoering van 'Interieur' van Huge Claus, door Litteris Sacrum Bovenzaal Bevrijdingskerk. Montgomeryslr 7 tol 9.3C uur: ruilclufc Boshuis Zaterdag f maart: LAK-theater. Levendaal. 15.00 opvoering van 'Interieur' van Hugo Claus door Litterls Sa- RIJnl. Lyceum. Oegstgeest, 8.15 uur: Tftc a Ted 3 (cabaret mei Tcd de Braak en Syl via Alberts". Gehoorzaal. 8.13 uur K en O.. Conccrtge bouworkest, m m v Malcolm Frager. piano Apotheken In regie Lelden De avond-, nacht- en zondagsdiensten van de aptoheker In de regio Leiden worden waargenomen van vrijdag 1 tol 8 maart door de aptoheek Centraal. Breestraai 74. Leiden, dc apotheek Voorschoten en de apotheek Beker Oegstgeest F !m< in Le'rten tot 7 maart. CAMERA. Schreeuw zonder antwoord IS j dag. 19 en 2' 13 uur. do. vr. ma. di 14 30 uur Km- derm: De nieuwe avondturen van D'k Trom. y wo. 14 30 uur zo 14 00 en 16 15 uur. Nachtv. If. 18 j. vr en za 23 30 uur LIDO. Help de dokter verzuipt a I dag 14.30 19 en 2113 uur. zo 14 30. 16 15. 19 00 en 21.15 uur STUDIO. Jesus Christ Superstar. Tijden z:e Lid... LUXOR: The Slone Killer. 18 J .dag 14.30. 19 en 2130 uur. zo 14 30 en 16 30 uur TRIANON. De avonturen van Rabbi Jakob, a I 14 30. 19 en 21.15 uur. zo 14.13. 16.15. 19 00 en 21.15 uur. RV;.\. Poesjes in een mannenhuis. 18 jr Nachtv Dc laatste uitweg. 18 jr. Tijden zie r.lanon Bezoekuren A-ademlsch Ziekenhuis Lelden Voor alle patier ten (behalve kinderen) zijn de bez- ekuren als volgt: Elke dag 15.00-16.'iO uur. 18.30-20 00 uur Voor de prematurenaf- deling gelden de -.-Igende bezoekuren 'al leen voor ouders' maandag t e m. vrijdag 18.3Q-1S 45 uil-, zaï >rdag en zondag 15 30- 15 45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneer voor ernstige patien tn doorlopend bezoek wordt toegestaan, kan -e hoofdverpleegkundige 16 30 uur. 18.30-19.30 uur Kinderafdeling 1- leen voor juders cagelijks 14.00-15.00 uur. Kinderen oe.ï-den 1e 14 Jaar hebben geen toegang op de kinderafdeling hiervoor speci- alee'muupumtk-crstrekken BEZOEKUREN ST. ELISABETH ZIEKENHUIS Klasse-afdellngan: Volwassenen dagelijks van 11.15-12 uur, 14-14 45 en van 18.45-19.43 uur. Kraamafdellng: dagalijks van 11.15-12 (alleen v echtgenoten) '5-15. en van 18.45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 5-18 30 uur 3e klasse: Volwassenen dagelijks van 14-14.45 cn van 18 45-'9 45 uur. Kraamafdeling: digelljks van 15-16 uur en van 18 45-19.45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 uur. Endegeest: Unsdag en vrijdag 13-14 uur. 's zondags 11-12 uur en 14-15 uur. Ie klasse de gehele dag. Annakliniek: dag 13 30-14 30 uur en 18-19 Bezoekuren Dlaconcssenhuls le klas: dagelijks van 11-12 uur. van 13.l5-i4 uur en van 18 45-19 30 uur. 2e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 13.45-19.30 uur 3e klas: dagelijks van 13.15-14 uur en van 18.45-19.30 lur. Kinderafdeling dagelijks van 14-19 uur. Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: elke dag 15-16 uur en van 18.30-20 uuivoor de kinderafdelin gen elke dag 15-16 uur en van 18.30-19 uur. vALPHEN AAN DEN RIJN Rijnoord: le en 2e klasse 10 30-11, 14-14.45 en 18-19 uur. 3e klasse 14-14.45 en 18-19 uur. Kraamafdeling 16-17 uur alleen voor echtge noten 19-20 uur. Kinderafdeling 15-15 30 uur. Het hangt van (ie aspiraties die hij heeft af welke hij kiest. Een grotere fractie heb je nodig om een machts factor te zijn en zoiets moet je weer rijn om een rol te spelen bij bijvoor beeld een wethoudersverkiezing. Op dit moment wordt hardnekkig be weerd dat Van der Plas zou gaan sa men doen met Van Mierlo in diens, door het vertrek van de WD. ver zwakte Gemeentebelangen. Het lijkt misschien wat overdreven, al het ge speculeer over wat één man zal gaan doen. maar dat is het niet omdat Van der Plas zich naar verschillende kan ten wendt. Eigenlijk hebben bijna al le partijen met hem te maken. Vooral en nog steeds dc CCP. De contrc verse met deze partij, en dan in het bijzon der met fractieleider Van Raalte, wordt de laatste tijd in het volle licht van de publiciteit uitgevochten. Dat is misschien maar het beste ook. Als het spannend wordt in de dorps politiek wordt er in onbedekte ter men gesproken. Een meester daarin is ook het CH-raadslid Berkhev. een van de weinigen die zonder aanzien des persoon* zegt wat hij vindt. Dat wordt meestal als 'not done' be schouwd. Misschien is dat zo. maar kleurrijk is zo'n optreden natuurlijk wel. En dat is een element dat niet verloren mag gaan. Daarmee va.t of staat namelijk het karakter van de dorpspolitiek Een zaak die ermee ge baat is een bron van vermaak te blij ven. WOI BRUGGE De gemeenteraad :s akkoord g?gaan met de verhoging van een aantal gemeentelijke belastingen. De heer Van Hijcoop (Gemeentebe lang) bedankte voor bet raadslidmaat schap omdat hij zich kandidaat heeft gesteld voor de VVD. De voorzitter doelde meo, dat ie. heer Oudshoorn ;s benoemd to* directeur Gemeentewer ken van Putcershoek. Maatregelen zulhn genomen worden om het autoverkeer over de Comrie kade naar Woudsoord zoveel mogelijk te beperken De raad ging ook ak koord. met dc verordening tegen par- keerexcessen In principe besloot men tot instelling van een inilieucommis- sie. Het wordt een praat- en doe-com- missie, zei de voorzitter. De bezoldi ging van de wethouders werd ver hoogd tot f 5109 per jaar. NOORDW1JK Op een vergadering van de afdeling Katwijk-Noord wijk van de Chr. Bond van Politie-ambte naren kwam de toeneming van de cri minaliteit ter sprake. Bij haar optre den tegen misdadigers loopt de politie een steeds groter risico. Het verzet te gen de politie krijgt een hardere vorm. Gelaakt werd de opvatting dat ernsti ge vormen van criminaliteit kunnen worden bestreden door veranderingen in de maatschappij. Men vertelt er dan niet bij hoeveel jaren men nodig denkt te hebben om die wijzigingen aan te brengen. 'De verwachting is ge rechtvaardigd, dat de maatschappij in middels door de misdaad is opgevre ten'. merkte een der aanwezigen op. Unaniem verlangde de vergadering, dat op korte termijn maatregelen wor den getroffen tot een doeltreffende bestrijding van dc criminaliteit en dat de veiligheid van de burgers alsme de van de politie ambtenaren en hun gezinnen zal worden gewaarborgd. De ze uitspraak zal ter kennis van het hoofdbestuur worden gebracht met het verzoek deze als eis op tafel te leggen. Kritiek werd geleverd op sommige po litici, die ondanks hun belofte van trouw aan de grondwet en de wetten van het land. welbewust verordenin gen van lagere organen overtreden als dit in de kraam van bepaalde akties te pas komL P. Paul geïnstalleerd HAZERSWOUDE Gistermiddag werd in het gem.-entehuis van Hazers- woude de heer P. Paul geïnstalleerd als commandant van het district Den Haag van bet Korps Rijkspolitie. De installatie geschiedde door zijn voor ganger, de neer W. M. Rehorst, die nu als alg-uiieen inspecteur de leiding heeft van bet gehele Korps Rijkspoli tie. Vele burgemeesters gaven bij deze installatie van hun belangstelling bliik. (ADVERTENTIE) montuur past uiterlijk bij uw innerlijk... Dat is die wonderlijke Werrelman- verdienste. Die merkwaardige eigenschap om haast wiskundig zeker en psychologisch zuiver uw uiterlijk en innerlijk in 'n harmonische balans te brengen. Tóch knap. weet er het fijne van ....vant Nieuwe Rijn 62 HAZERSWOUDE De grote meer derheid van de gemeenteraad stelde zich achter de verklaring van de AR- fractie waarin de handelwijze van de PvdA met betrekking tot een publika tie in het februarinummer van 'PvdA- actualiteiten' wordt afgekeurd. In dit blad werden ir. Kamphuis woorden in de mond gelegd die volgens de ARP nooit ge/egd zij". Er werd uitvoerig over net incident gepraat De grond waarop in Hazerswoude- dorp een aantal winkels zal worden gebouwd, wordt verkocht van de BV Egbo, onder de voorwaarde dat in 1e gemeente gevestigde ondernemers de eerste rechten v :or huur of koop heb ben. LEIDEN Met het oog op de verkie zingen voor Prov. St. en de Gemeente raad organiseert de Werkgroep Ont wikkelingen Merenwijk. onderdeel van de buurtvereniging 'De Horsten', een politiek forum in de aula van het scholenkomplex in de Merenwijk op dinsdag 5 maart 20.00 n.m. Leidse po litici van verschillende partijen (er wordt naar gestreefd om van iedere politieke partij een vertegenwoordiger te krijgen) nemen zitting in het fo rum dat onder voorzitterschap staal van de heer J. Kamphuis. LEIDSCHENDAM De beheerscommissie van het gemeentelijk sportcentrum 'De Fluit' heeft met enkele kleine wijzingen de ver hoging van de tarieven voor de zwembaden met ingang van 4 mei, met gemiddeld 12,5 procent aanvaard. Haarlemmermeer wil mooier landschap HAARLEMMERMEER De gemeen- te houdt een aktie om tot verbetering van het landschap te komen. Een on derzoek van de dienst Openbare Wer ken heeft uitgewezen dat bij meer dan honderdvijftig boerderijen en an dere bedrijfsvestigingen niet of nau welijks sprake is van enigerlei voor ziening. Dank zij een goede samenwerking met het Staatsbosbeheer, is het nu moge lijk degenen, ook particulieren, die willen meewerken aan een betere groenvoorziening optimaal bij te staan. Aan een groot aantal inwoners is een folder toegezonden, waarin ook aanwijzingen zijn opgenomen om in aamerking te komen voor een subsi die ten behoeve van zgn. erfbeplan- ting. LEIDEN De PPR in Leiden heeft de volgende kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen in mei: 1. K. du Gardijn, 2. L. Beijen, 3. K. van Eg- mond, 4. L. Neve, 5. mevr. J. E. Der- nee-Ei 6. P dc Groot, 7. J. va«i Reek. 8. X. van Oosten. 9. J. v. d. Hoeven, 10. N. Roovers, 11. N. Bil, 12. Mej. E. Vogels. 12. mevr. C. Volmer- Barth. 14. A J Lamping, 15. H. Raaijmakers, 16. M. Teekens. Een voorstel van het commissielid J. J. Roovers de 25-badenkaarten voor volwassenen inplaats van op de voor gestelde 29,75 op 27,50 te brengen en voor kinderen inplaats van op 22,25 op 20,50 werd met 4 tegen 2 stemmen verworpen. Aanvankelijk had dit commissielid nog heel wat meer bezwaren tegen de voorgestelde verhoging, omdat door de huidige aantasting van het besteedbaar inko men de tariefsverhogingen daarin slecht passen terwijl deze verhogingen maar in beperkte mate de exploitatie kosten zouden opvangen. De heer Roovers vond aanpassing wel eens no dig maar niet op deze drastische wij ze. Hij deed een aantal voorstellen, die inplaats van de voorgestelde 6300,- slechts 3900,- meer zouden opbrengen. Volgens de heer Roovers zou het grote assortiment tarieven verwarring verwekken, reden waarom hij vereenvoudiging wenste. Het hoofd van de afd. financiën van de gemeente, de heer Nierman meende, dat de tariefsstruotuur niet ieder Jaar veranderd moet worden; in Den Haag worden de tarieven automatisch ver hoogd jaarlijks naar aanleiding van de gegevens van het C.B.S. over de al gemene kostenstijging. Uiteindelijk ging de heer Roovers toch akkoord met de verhogingen nadat de wethou der had toegezegd de dekkingspercen tages te laten vergelijken en er naar te zullen streven de tarieven te vereen voudigen. De raad besloot tot de voorgestelde scholenbouw tbv het rk onderwijs. Er kwam nog 35.000 bij voor een 'speelplastiek'. Er wordt gewerkt aan alternatieve plannen voor rijksweg 11 zodat de in gekomen stukken daarover werden aangehouden. De provincie heeft geen geld voor res tauratie van de Burmaatse Verlaat. Wethouder De Jong deelde mee, dat de persleiding voor het ricolwater naar Leiden tegelijk met het gemaal is aanbesteed en in de volgende herfst klaar komt. Wethouder Duindam deelde ten aan zien van de omstreden levensmidde- lenvestiging aan de Keerweer mee. NOORDWIJK In een bejaardenwo ning aan de Lavendelhof werd de 84- jarige heer M. Duindam dood aange troffen. De man. die sinds het overlij den van zijn vrouw in november jl. alleen in de woning huisde, werd ge vonden door een buurvrouw, die hem nu en dan hielp. Zij zag hem in de keuken liggen en omdat ook een kap stok van de wand was gevallen, werd aanvankelijk misdrijf vermoed. Men waarschuwde de politie, doch bij een onderzoek bleek van opzet geen spra ke. Een dokter stelde vast, dat de man als gevolg van een hartverlam ming was overleden. LEIDEN Burgemeester Vis heeft gistermiddag in de recreatiezaal van de polikliniek aan de Wassenaarseweg aan mej. J. I. A. Gobée, observatrice bij de afdeling dindergeneeskunde van het Academisch Ziekenhuis, de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt. Mej. Gobeé. over wio wij in onze krant van donderdag al schreven, is mt pensioen gegaan. Zij is dertig jaar op de kinderklinieK werkzaam ge weest. Groot was de belangstelling voor haar afscheid. Van verschillende kanten werden haar geschenken aan geboden. Ook de Vereniging van Ob- servatrices liet zich niet onbetuigd. NOORDWIJK De derdeklas sers van de Christelijke Nijver heidsschool gaan toch naar het buitenland. Het zag er de laat ste maanden naar uit dat ze niet verder zouden komen dan de jeugdherberg in Noordwij- kerhout. maar het wordt Zwe den. Aan het einde van de derde klas gaan de leerlingen altijd een reis naar het buitenland maken, waarvoor ze zelf het geld verdienen. Het stond in de tweede klas al vast dat het En geland zou worden. Gezien de moeilijkheden daar, ging de reis niet door. Wat nog over bleef was een vakantie in de jeugdherberg. Plotseling werd- het plan geopend met de TOR- line naar Zweden te gaan. Het bleek een haalbare kaart te zijn en het gevolg is dan ook dat op 6 maart de leerlingen van de Nijverheidsschool zich zullen inschepen. Ze vertrekken vanuit Amsterdam. V.orfc-rneiM.-r—ui t-3o-rcnio Y ort-ïi irtu vs-ti i t-fl kort-nioui'::-uit-flo-"Tri£Tio Yarl-n i cuws-Tiit-Bo-Wigio kor t-niouv/n-nit-fl c-ro/rio dat het bestemmingsplan ter plaatse geen detailhandel toestaat. Als het toch tot een opening zou komen, wordt onmiddellijk ingegrepen. Er is de gemeenteraad veel aan gele gen om de heer P. C. v. d. Drift als nog de gelegenheid te geven zijn werkplaats achter de woning aan de Schenkehveg uit te breiden. Het colle ge zal zich nog nader beraden. DEN HAAG De Haagse rechtbank veroordeelde een 28-jarige varensge zel, uit Den Haag en 21-jarige colpor teur tot resp. twee maanden gevange nisstraf en acht weken waarvan vier weken voorwaardelijk, terzake van af persing en bedreiging. De eigenaar van een winkel in Surinaamse artike len, had voor 75, wat hash gekocht en betaalde bij voorbaat 35,-. Maar toen het restant wat op zich liet wachten, nam het tweetal hardere maatregelen en deelden mee de win kel in elkaar te zullen slaan en de winkelier een kogel door het hoofd te zullen jagen. Bovendien had de varensgezel deelge nomen aan diefstal van een gouden armband in een winkel aan de Spui straat en hij zou ook een meisje haar paspoort afhandig hebben gemaakt. De Officier had tegen de varensgezel vijf maanden en de colporteur vier maanden gevangenisstraf gevorderd. DEN HAAG Op de jaarvergadering van de gymnastiekvereniging 'Donar' vrijdagavond in de J. van Zwijn- drechtschool aan de Houtrustweg is adspirant-secretaris J. Kievits be noemd tof erelid. Uit handen van vuorzitter J. Willemsen werd de tech nische zuil uitgereikt aan de jeugd- ploeg turnen. Zes leden met 12'/i-jarig lidmaatschap ontvingen de Donarlepel en mevr. P. van Randwijk en de heer K. .1. Klazema vierden hun 50-jarig lidmaatschap. Zij ontvingen een fraaie vaas. De jeugdbeker ging naar Henny van der Harst als blijk van waarde ring voor het vele werk voor de vere niging, verricht als propagandiste. Do nar telt thans meer dan 800 leden. Ter gelegenheid van het 70-jarig be; staan wordt op zondag 17 november in het Congresgebouw een grotp gymnastiekuitvoering gegeven. KATWIJK AAN DEN RIJN. 1 maart Groenteveiling. Aanvoer >vasp°en 191 ton, prlizen waspeen AI 30-38. All 15-30. BI 57-67, Bil 41, Cl '15- 39, C1I 25-33, boerenkool 50-53, knolselderij 13-40, witlof 74-118. LISSE De heer C. H. Steenwinkel werd gekozen tot nieuwe voorzitter van de Chr. Ouderenbond. Hij volgt als zodanig wijlen de heer J. Kooij- man op. De heer Kooijman werd her dacht. De vergadering van de Ouderenbond werd opgeluisterd m.;t verhalen door mevrouw Montagne-Rigtering. VOORHOUT WARMOND De weekenddienst van de plaatselijke art sen is als volgt gewijzigd: voor zater dag 10 uur tot maandag 8 uur dokter Walenkamp, Dorpsstraat 45 in War mond. telef. 01711-2220 De arts De Gijzel heeft géén dienst. LISSE De heer G. J. de Vos (VVD) zal zich voor de komende raadsverkiezingen niet herkiesbaar stellen. Ook de naam van het tweede VVD-raadslid, mevrouw S. A Pothof- Haaxman, ontbreekt op de lijst. Zij volgde onlangs de heer J. F. Snik op. De kandidatenlijst ziet er nu als volgt uit: Joh. Osephinus 2 J. Meule- mans-Seelen, 3 L. W. Robertus, 4 J. M A. Thomas, 5 drs. J. F. van Stigt, 6 Mevr. I. S. Roes-Schalij, 7 G. A. Glaai. 8 mevr M. Mooij-van der Willi gen. 9 W F. Sprink, 10 P. G. Huis. ALKEMADE In Alkemade hebben de christelijke partijen zich verenigd in een C D A. (Christen Democratisch Appel). Het overkoepelend bestuurs orgaan wordt gevormd door vertegen woordigers van KVP, afd. Oude-Ade- C. N. v. d. Geest, K.V.P Gijpwetering Jac. v. d. Bosch, K.V.P. Alkemade- Oost M.J.J, v d Heuvel en N.M.J Bak ker, Roelofarendsveen en Oude Wete ring, W. P. Klerks, Nieuwe Wetering en H. G. van Gerven, Binnen Kaag; voor de A.R.P. C. Langhout en P Vink en voor de C.II.U. H.J.Renee en M. Verboon. Als voorzitter treedt op J. M. Nooij (K.V.P.). Er is reeds overeenstemming bereikt over een verkiezingslijst op basis van dorpen- vertegenwoordiging. ALPHEN Zondagavond om 7 uur zal voor het eerst een dienst worden gehouden in de serviceflat Driehoor- ne. Het initiatief is uitgegaan van de geref kerk. Voorlopig zal een proef worden genomen tot aan de grote va kantie. Het is de bedoeling om de veertien dagen zo'n dienst, op inter kerkelijke basis, te houden, voor Driehoorne en de bejaardenwoningen aan de Sterrenlaan. VOORSCHOTEN Begin dit jaar is de afdeling Voorschoten van de UW begonnen met het verstrekken van maaltijden aan bejaarden. De zusters van Bijdorp koken op maandag en woensdag. Vrijdags wordt een diep vriesmaaltijd aangeboden voor het weekeinde. Er zijn nu ook dieetmaal- tijden verkrijgbaar. Vorig jaar werden 1929 maaltijden verstrekt. NIEUW VENNEP Op vrijdag 8 maart om 8 uur komt Frank Verhoef (gitaar, voetbas, mondharmonica en zang) in Lambiek, Venneperweg 298. VOORHOUT Vrijdag 8 maart om 8 uur wordt in de kantine van Forehol- te een klaverjaswedstrijd gehouden voor de bejaardentocht van dit jaar. VOORHOUT Op 7 maart om 8 uur geeft de muziekvereniging St. Cecilia een concert. Na de pauze is er een bin go dansant. VOORHOUT Vrijdag 8 maart om half 8 wordt in het parochiehuis een rayonwedstrijd EHBO gehouden, ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de afdeling Voorhout. Er hebben zich 12 ploegen aangemeld. OEGSTGEEST Maandagavond half 8 komt de raad bijeen. Agenda: uit breiding complex volkstuinen ten wes ten van de Grunerie, reconstructie hockeyvelden en tennisbanen eerste fase. Op het vergrote terrein kunnen 39 volkstuinen van ongeveer 150 vier kante meter en 2 tuinen met een klei nere oppervlakte worden aangelegd. LEIDERDORP De kleuter- en ba sisschool De Hobbit aan het Van Alp- henplein (Binnenhof) is gisteren geo pend. De opening geschiedde in speel- vorm door de leerlingen. Vandaag, za terdag. is er van 2 tot 4 uur open huis. LEIDERDORP Vandaag neemt de ruitervereniging Liethorp haar ver bouwde kantine in gebruik. De vereni ging werd in 1967 opgericht. In 1969 kreeg zij de bescnikking over een houten kantine. De kantine is nu uit gebreid in afwachting van de manege in het sportpark. TER AAR In verband met de te bouwen Aardammerbrug heeft de ge meenteraad besloten het pand Oostka- naalweg 49 te open voor de sloop. De raad ging akkoord met garant te staan voor een lening van ƒ20.000 t.b.v. de voetbalvereniging TAVV. voor de aan schaf van een lichtinstallatie. Discussie ontstond toen het extra klassige school te Langeraar ter spra ke kwam. Inzet was o.a. de vaste vloer bedekking. Het aanvullende krediet van 145.000 voor de bouw van de school hield enigszins met het voor gaande voorstel verband. De raad ging akkoord met de voorstellen. LISSE Tijdens de bijeenkomst van de KVP werd teleurstelling uitgespro ken over het feit dat de CDA in deze gemeente nog niet van de grond is ge komen. 'Het zal slechts bij een samen werking moeten blijven', zo werd ge steld. Samengaan met CHU en ARP wordt wèl gewaardeerd, maar er moet eerst een 'oud brok van de vroegere haat worden weggewerkt'. Mr. N. W. A. Brink, kandidaat voor de Provinci ale Staten, zei dat de KVP wat dat be treft in een overgangsfase zit. Hij ging in op de plannen in Haar lemmermeer-Zuid om een Schiphol- stad te bouwen en toonde zich teleur gesteld dat vanuit de bollenstreek nog géén alarm was geslagen, hoewel er ook geruchten gaan dat de bollen streek zal worden verstedelijkt als de Schipholstad-plannen niet doorgaan. IJMUIDEN. 1 maait 10.850 kg tong. C6 kisten tarbot en griet, 1404 kisten kabeljauw, 100 kisten -cheivis. 496 kisten wijting. 1821 kisten schol. 140 kisten schar. 25 kisten ha ring. 388 kisten diversen Prijzen in guldens per 1 kilu: grote tong 7 14-7.66. groot middel tong 10 35-9 71. klein middel tong in.22-9.76 tong I 9.95-9.70. II 9 99-9.38. tarbot. 10.42-9 40. Prijzen in guldens per 40 kilo: tarbot 336- 277, grie; 342-144, kabeljauw I 90-60. II 00- 68. III 98-70, IV 92-70, V 88-64. schelvis I 104, II 94-96, Itl 88 SO. IV 76-72, schol I 47- 31.20. II 65-53, III 70-56. IV 66-42, wijting I 66-56, III 51-26, IV 34-23, haring II 37-24, III 42, schar 63-34, kokkels 30-28, bot 17-7,50, kleine kult 104-80, grote kult 50-41, steenbolk 44-26. BESOMMINGEN: SCH 173 15.000, KW 171 11.000. 175 52.800, 197 80.800, 178 7000. 213 16500 UK 16900, 75 10.200, 123 60.200. 18 '0.200, 159 60.600, 218 40.900 234 720, VO 70.800 25 10.400, S9 f 10.8V0, 243 17.900, IJM 44 15.800. 15 90 800, GO 26 13.000. Spanners: KW 33 et. 180 2000. UK 23 en *8 30 700, 115 en 200 70.700. VD 46 en 115 30.900, UK 78 en 107 8100. 135 en 145 40 200, IJM 2»5 er 221 10.500. ALPHEN He Christelijk Nationaal Vakverbond belegt op donderdag 7 maart om 8 uur een openbare rayon- vergadering in Alphen aan den Rijn. De tweede voorzitter van het CNV. da heer L. de Graaf, zal daar spreken over 'Het CNV en de toekomst'. In deze toespraak zal hij met name aan dacht besteden aan de situatie die voor het CNV is ontstaan nu het overleg over een federatie van drie vakcentrales is afgebroken. Na de pauze krijgen de aanwezigen gelegen heid vragen te sellen aan en in dis cussie te treden met een forum, be staande uit de heren G. Jens, voorzit ter van de Ned. Chr. Grafische Be- drijfsbond, F. de Vries, secretaris van de Industriebond CNV en de tweede voorzitter van het CNV, L. de Graaf. De bijeenkomst /al worden gehouden in 'Centraal' Hoofdstraat 26. LEIDEN Ds J. van der Haar, gere formeerd vrijgemaakt predikant te Leiden, heeft het beroep van de kerk van Gouda aangenomen. Sinds septem ber 1963 is hij aan de kerk van Lei den verbonden. LEIDE De CHU in Leiden heeft de volgende kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen in mei: 1. C. H. Vink, 2. H. de Geus, 3. J. P. van der Reyden, 4. D. van 't Zelfde, 5. D. Bleyie, 6. mej. E. M. van Dee, 7. J. P. Karstens, 8. H. Siere, J. v. d. En- de.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4