Geoproject verwerft opdracht Centrumplan Wethouder Van Duyn ziet voetangels en klemmen Zoeterwoudse middenstand is verontrust en verontwaardigd Staalwijk klaagt over fabrieken Oogarts stuurde dr. J. Riemens (99 jaar) terug Tweede tandarts in Nieuw-Vennep Familieberichten 'Socialisme is overleefd' Visserij berichten Kandidatenlijst KVP-Oegstgeest Grof vuil Leiden Burgerlijke stand STAD EN REGIO L4 Veertien stemmen voor. negen tegen Van een onzer verslaggevers KATWIJK Het Bureau Geoproject uit Nieuw-Vennep heeft van de Katwijkse gemeenteraad op dracht gekregen, een ontwerp-schetsplan te maken voor het centrum van Katwijk. De raad besloot daartoe met veertien stemmen voor en negen tegen. Tijdens de vergadering werden weinig nieuwe gezichtspunten aangedragen. In het algemeen werden de standpunten herhaald die in de speciale raadsvergadering van veertien dagen geleiden waren ingenomen. Wethouder Van der Plas heeft de raad toegezegd de bouwvergunning voor een manége in de Noordduinen eerst aan de raad voor te leggen. Dat gebeurde nadat er door de heren Van Raalte, Vink en Van der Plas bezwaar was gemaakt tegen het feit, dat b. en w. de bouw van een manége via arti kel 19 wilde regelen. Dit artikel biedt een gemeentebestuur de mogelijkheid, om zaken te verwezenlijken buiten de raad en de belanghebbenden om. Een dergelijke handelwijze is bedoeld voor kleinere projecten. De raadsleden von den niet dat een manége bij deze ca tegorie kan worden ongebracht. Deze Vleesgrossier begint maandag in slachthuis LEIDEN Maandag 4 maart, 's mor gens om 7 uur begint Philip B.V. uit Rotterdam met de kalverslachtproduk- tie in het Leidse openbaar slachthuis. De jaarproduktie van Philip in Lei den zal naar schatting ongeveer 60.000 kalveren bedragen. Wethouder J. Lij ten van Economische Zaken zal maan dagmorgen vroeg aanwezig zijn bij het in gebruik nemen van de slacht- lijn. LEIDEN Op een vergadering van de wijk Staalwijk zijn klachten geuit over het toenemende lawaai van de Rijnlandse Metaalbescherming-Maat schappij. de Holl. Constructiewerk- plaatsen en de Ned. Elektrolas-Maat- schappij cn over de verspreiding van fijne roestdeeltjes door deze fabrie ken, die auto's, verf, ramen en was goed ernstig aantasten. Het is de be doeling, een handtekeningenactie langs de huizen te gaan voeren. De directies van de fabrieken zal worden gevraagd, het werken in de avond- en nachturen te staken en aan de milieu verontreiniging een eind te maken. De buurt wil ook een speelgelegen- heid voor de kinderen of een snelver- keervrije straat in deze wijk. Redacteur Jac. Roos van Her vormd Nederland heeft een ge sprek gehad met dr. J. Riemens te Zeist, die enkele weken gele den 99 jaar is geworden. Dr. Riemens is in Leiden vele jaren hervormd predikant geweest. De oude predikant vertelde hem, dat hij nog steeds preekt in de gemeenten die hij heeft gediend: Hoogland, Dedems- vaart en Leiden. Hij is nu der tig jaar emeritus en is ook nog steeds actief in Zeist. Zo heeft hij de geestelijke verzorging van een tehuis voor bejaarde blinden en van nog een ander bejaardenhuis. Tevens leidt hij een bijbelkring aan huis en en kele discussiekringen. Ook viel hij tot voor kort wel in voor een dienst in het Zeister zieken huis. Dr. Riemens: 'Ik ben daar heel dankbaar voor. Het is een gena de van God. Wel vind ik het lastig dat ik soms op straat word aangehouden met de Vraag: Hoe oud bent u? Meestal zeg ik dan: zestien'. De predikant vertelde Jac. Roos onder meer. dat hij de laatste tijd wat hoofdpijn kreeg als hij veel gelezen had. 'Komaan, dacht ik. laat ik eens naar de oogarts gaan. Nadat ik verschillende glazen geprobeerd had, barstte de man in lachen uit. Gaat u maar weer, zei hij, want in de bril waar u het best door zien kon. zaten geen glazen'. Het verhaal besluit als volgt: 'Ik ben dankbaar dat ik het evan gelie zelf zo belangrijk rind dat alles wat daarover geschreven is, inclusief de hele dogmatiek, daar niet tegen op kan. Door het evangelie heb ik zo oud mo gen worden en ben ik zo rijk gezegend. Ik heb de leiding van God in mijn leven mogen erva ren en daar leef ik uit'. affaire was aangezwengeld door de heer Van Raalte die een bezwaar schrift tegen deze plannen voor een manége had ingediend. Hij werd daarop aangevallen door wethouder mr. Van der Plas, die deze procedure onjuist noemde en ook voorspelde dat GS het bezwaarschrift niet ontvanke lijk zou verklaren. De heer Van Raal te antwoordde hierop, dat het wel vreemd kan zijn om zo te werken, maar dat het de enige manier was een bevredigend resultaat te behalen. De raad had unaniem lof voor de oplos sing van het college vcor het tandart senprobleem. Zoals bekend krijgt Kat wijk een tandheelkundige kliniek die voor een belangrijk deel onder de hoede van de gemeente gaat draaien. Een stukje gemeentelijke socialisatie, noemde de heer Van Raalte dat. Hij vroeg zich in dit verband af. waarom er dan nog verschil in tarief is voor particuliere patiënten en fondspatiën ten. Wethouder Bergman antwoordde hierop dat het beslist niet gaat om so cialisatie, maar meer om een sociaal getinte aanpak. In zo een aanpak past Weer veel schade bij schoolgebouwen LEIDEN In de maanden december 1973 en januari 1974 hebben er weer een groot aantal vernielingen plaats gevonden aan oDenbare scholen. Tn december vrrig jaar bedroeg de scha de door bet vernielen van ruiten 2.946,55, terwijl voor 4.583,-53 schade toegebracht werd aan verschil lende fietsenloodsen. In januari jl. hebben onverlaten voor een bedrag van 4.863,66 aan ruiten ingegooid en werden diverse andere vernielin gen gepleegd met een totale schade van 1.153,24. Hervormd Valkenburg positief tegenover vrouwelijke diakenen VALKENBURG Voorzitter van de bouwcommissie M. K. Vos gaf tijdens de hervormde gemeente-avond een uit eenzetting van de stand van zaken betreffende de uitbreiding van de ker kelijke gebouwen. De financiering blijkt zo goed als rond te zijn. Ver wacht wordt dat het plan over enkele weken bestekklaar zal zijn. De oud-papier-actie heeft tot nu toe 3000 opgebracht. Verschillende ak- ties om aan geld te komen voor de bouw staan op stapel. Op 14 maart is er een bingo-avond en in november weer een bazaar met verloting. Ge dacht wordt ook aan het plaatsen van obligaties. Ook zou zèlfwerkzaamheid de kosten kunnen drukken. Gesproken werd over de toelating van de vrouw in het ambt. Het voorstel van de kerkeraad om twee vrouwelij ke diakenen te benoemen werd posi tief ontvangen. De restauratie van het kerkorgel, kos ten 5000, is al geschied. Een voor stel om gezamenlijk het „Onze Vader" te bidden werd niet enthousiast ont- NIEUW-VENNEP Mevrouw S. T. N. Oh-The heeft zich als tweede tand arts in Nieuw-Vennep gevestigd. Zij gaat praktijk uitoefenen met ingang van maandag op het adres Vagerveld 69 in Nieuw-Vennep Linquenda en houdt spreekuur op maandag, woens dag en vrijdag van 8.30 tot 9.30 uur en op dinsdag en donderdag van 14 tot 15 uur. In 1971 studeerde mevrouw Oh als tandarts af. Sindsdien was zij school- tandarts in de Bollenstreek. Overleden; CRtharlna Beider. 52 Jaar, Den Helder. Rouwdienst vrijdag 2.30 uur In herv kerk Sassenhelm. waarna begrafenis. Cornelia Dlseraad- van der Holst, 73 jaar. Den Helder, Rouwdienst zaterdag 11.30 uur in aula alg. begraafplaats Leiderdorp, waar na begrafenis. Mildred van ('er Kaalj. 14 dagen. Leiden. Rosslnlstraat 5. Antonle Gans. 87 Jaar, Lelden. Transvaalhof 30. Crematie Ir stilte. Maartjo de Jager. 80 jaar. Huize Salem Kat wijk aan Zee Rouwdienst zaterdag 1.15 uur In aula Salem. wa=rna begrafenis op Duin- rust te Katwijk aan Zee. Johanna van der Harst. 75 Jaar. Rijndijk 28 Leiden Rouwdienst vrijdag 9.30 uur in rk kerk Haagse Schouw, waarna begrafenis op RhIJnhof. Overleden: Maarten Duindam, 84 jaar. La- vendelhof 41 NoordwIJk. Begrafenis zaterdag 2 maart II uur op alg. begraafplaats te NoordwIJk. ARNHEM Het gerechtshof te Arn hem heeft een 32-jarige douanebeamb te uit Leiden veroordeeld tot 14 da gen gevangenisstraaf voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar en voorts een Jaar ontzegging van de rij bevoegdheid en 1000 boete. Hij had op 22 februari vorig Jaar een promo- tlefecstje gebouwd in het douanekan toor te Winterswijk, waarna hij met twee beschonken vrienden in een auto naar huls reed. BIJ een botsing raak ten twee inzittenden zwaar gewond. De politierechter te Zutphen had de Leidcnaar veroordeeld tot twee weken gevangenisstraf onvoorwaardelijk en twee Jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. geen gelijkschakeling van de tarieven; wel is de verwachting, dat de kliniek wat de tarieven betreft, corrigerend zal optreden, aldus de heer Bergman. De heren Van Mierlo en Van der Plas pleitten voor een blijvend bevorderen van de vrije vestiging. De heer Van Mierlo noemde dit een oplossing op lagere termijn. De wethouder beves tigde dat b. en w. erop uit is, naast de kliniek de komst van tandartsen die 'solo willen rijden' mogelijk te blijven maken. WASSENAAR Het socialisme is voor een land als Nederland een ge passeerd station. De oorspronkelijke idealen zijn óf verwezenlijkt óf inmid dels onbruikbaar, aldus WD-voorzit- ter mevrouw Van Someren-Downer op een partijbijeenkomst gisteravond in Wassenaar. Volgens spreekster is dat de reden van het krampachtige optreden van Den Uyl en de zijnen: het in de prul- Iemand gooien van Kameruitspraken, het bolle gepraat over machtssprei ding en tegelijkertijd het naar zich toetrekken van de macht onder het mom van een crisis, die er niet is. Laat de aktiegroepen maar spelen, laat de inspraak de inspraak, de cen trale overheid besldst: de machtssprei ding is nog nooit zo ver af geweest, de staat nog nooit zo almachtig. De socialisten zeggen de grote onder nemingen te willen bestrijden of on der controle te krijgen en de zwakke ren te steunen. Resultaat: nog een tijdje Den Uyl en er is geen kleine onderneming meer over, alleen de zeer grote zullen er dan nog zijn. De socialisten bereiken bij alles wat ze aanpakken het omgekeerde van wat zij beogen, meende mevrouw Van So meren. SCHEVEN1NGEN 28 februari Vlsserljbe- richten, Besommingen trawlers SCH 323 12 19. Besommingen kustvlssers SCH 12 1530. SCH 43 1130. SCH 64 6135. SCH 67 3800. SCH 9 6 500. TH 36 8055. TH 10 5920. TH 21 6365. TH 26 9505 Noteringen per 40 kg; Schol gm 75 90. m 96 118. kl 94 105. Wijting gestr 38 48. dicht 2240 30. Schar 55 75. Bot 720 750. Kabeljauw m 7250 90. 1 75 85. 11 81 105. Ill 81 100, Per 100 g Kabeljauw Gr 180 235. Aanvoer 4S0 kisten kabeljauw. 40 schol. 300 wijting. 30 schar, 35 bot. Verwachte aanvoer voor vrijdag; trawler SCH 122 uit de noord. Ca 15 kustvissers. IJMUIDEN 790 kg tong. 19 kisten tarbot en griet. 1146 kisten kabeljauw, 95 kisten schelvis. 266 kisten wijting 475 kisten schol, 58 kisten schar. 145 kisten haring. 224 kisten diversen- Prijzen In guldens oer kilogram: grote tong 7.00-6.62, gr. m. tong 10.75-10.31. kl. m. tong 10.95-10.54. tong I 10.79-8.81. II 10.84-8.61. zalm 8.51. tarbot 9.33-9.09. Prijzen per guldens in 40 kilogram: tarbot 307-210. griet 224-152. kabeljauw I 90-62. II 102-73. III 92-76, IV 84-72, V 80-70. schelvis I 114-112. II 126. III 142-136. IV 85-72. schol I 54-45, II 70-84, III 86-70. IV 78-62. Wijting 81- 24. IV 56-34. haring III 37-21.40. schar 77-44, lever 42-34. kuit 52-34, bot 13-9, steenbolk 44- 32. tongschar 158-118. BESOMMINGEN VAN DONDERDAG SCH 25 3240, SCH 65 9690. IJM 57 10500, GO 24 13800. KW 39 39300, 4 10000, 150 3660. 205 7530, UK 72 5030, 234 4920, VD 25 1590. VD 89 9770, WR 7 1 9800. Spanvlssers IJM 205 en 221 6460. YE 25 en ZL 6750. VD 46 en 115 6550. KW 32 en 180 6400. UK 23 en 48 8200. UK ot en 208 2310. UK 115 - n 200 5240. UK 1?5 en 145 5940. k ort-rri ouvg-uit-do-regio k ort-nieuws-u it-d e-regio kort-nieuvs-uit-de-ingio kort-niouvs-uit-de-regio kor fc-nieuvr.-ui t-de-rogio 'N Rond de hal is het al een drukte van belang. Grote levensmiddelenvestiging ZOETERWOUDE De plaatselijke middenstand is in een alarm toestand nu er een regelrechte aanslag op zijn bestaan dreigt. Deze bestaat uit de voorgenomen vestiging van een levensmiddelengigant in een hal aan de Keerweer. De verontwaardiging is daarom zo groot omdat volgens het bestemmingsplan Westeinde 1 dit terrein bestemd is voor de vestiging van bedrijven met uitzondering van detailhandel. Het begon allemaal vorige week zater dag toen er huis-aan-huis een wat ge heimzinnig drukwerkje werd be zorgd. Daarin werden voor direkt 'kassiëres, verkopers en part-time krachten' gevraagd voor 'n nieuwe levensmiddelenvestiging. Het wekte bevreemding dat de plaats van deze vestiging niet werd genoemd. Sollici tanten moesten zich maandagavond melden in café Landzicht en vragen naar L. v d Meer. Intussen waren bestuurders van plaat selijke ondernemersorganisaties gea larmeerd. De geheimzinnigheied werd ten top gevoerd toen maandagavond zelfs de adspirant-werknemers, een ne gental gegadigden geen antwoord kre gen op de vraag waar zij zouden ko men te werken. Er kwamen ontwij- Grond voor dependance Visser 't Hooft-lyceum LEIDERDORP Volgende week woensdag 6 maart vergadert de kom missie Ruimtelijke Ordening en Open bare Werken. Op de agenda staat het voorstel van burgemeester en wethou ders om een deel van het onlangs ver kochte industrieterrein achter de Touwf abri eken aan de Zijldijk bouw rijp te maken. Ook wordt gesproken over het bouwrijpmaken van het ter rein in Buitenhof op de hoek Dwars- watering-Vossiuslaan ten behoeve van de bouw van een nieuwe Chr. Mavo-' school en de dependance van de Vis ser 't Hooft-scholengemeenschap; de aankoop van gronden en opstallen van T. van der Meij, Zijldijk 27; en de mogelijke verhuur van grond aan de Rijksuniversiteit Leiden ter ontslui ting van het roeicentrum aan de Dwarswetering. Ook komt aan de orde de mogelijkheid om op korte termijn te komen tot realisering van een vol gend deel van het sport- cn recreatie park De Bloemerd. kende antwoorden als; 'Nog voor Lei den' en 'U kunt het belopen'. En dat terwijl het dienstverband reeds over 14 dagen zou moeten ingaan. Er zou een korte opleiding volgen in een reeds bestaande zaak van de initiatief nemer buiten Zoeterwoude en buskos- ten daarheen zouden vergoed worden. Het nieuwe bedrijf wil zich vestigen aan de Keereweer waar Stikvoorts Bouwbureau een viertal hallen van elk 300 m2 heeft gebouwd. Twee daar van zijn inmiddels in gebruik en twee andere staan al geruime tijd leeg. Hiervan is er per 15 maart a.s. één verhuurd aan de Roelofarendsveense zakenman Leo v. d. Meer en het A. en O-concern. Geen vergunning Een en ander had koortsachttige akti- viteit tot gevolg. Het gemeentebestuur werd ervan verwittigd. Op het ge meentehuis bleek men volledig on kundig van deze ohtwikkeling. Er was geen vestigingsvergunning aange vraagd wat niet zo verwonderlijk is getuige de verklaring van secretaris Wingelaar dat het gezien het bestem mingsplan, dat nog enkele maanden terug werd 'bijgesteld', onmogelijk is OEGSTGEEST Tijdens de algeme ne ledenvergadering van de KVP werd de kandidatenlijst vastgesteld voor de gemeenteraadsverkiezingen. De drie confessionele partijen zullen de verkiezingen ingaan met één lijst als Christen Democratisch Appèl. KVP-kandidaten zijn: J. J. Thorn wet houder CRM- P. F. Groenendijk, raadslid; Drs. W. J. Kakebeeke; Mr. E. J. Ph. Roberts; Mevr. G. M. X. van Nijnanten; Mevr. A. L. Reterink- Schellart; J. W. E. Colsen. Noordivijk denkt aan plukakker Van een onzer verslaggevers NOORDWIJK Wethouder C. van Duyn vindt het op zichzelf een goed idee van raadslid Bedijn. 'Maar', zo zegt hij, 'helemaal zitten voor Noordwijk zie ik het niet'. Het gaat hier om de aanleg van zogenaamde 'plukakkers', bloemenvelden waar iedereen z'n eigen boeketje kan plukken. Het idee blijkt niet hele maal nieuw, maar in de Leidse regio onbekend. Raadslid Bedijn heeft een jaar gele den al op de mogelijkheid plukakkers aan te leggen gewezen en tijdens de laatste raadsvergadering, die deze week werd gehouden, kwam hij er op terug. Naar aanleiding daarvan vroe gen wij wethouder Van Duyn of de kans bestaat dat Noordwijk binnen kort over plukakkers beschikt. 'Ik ken ze niet Een plukakker schijnt te zijn een stuk grond waar de ge meente een grote hoeveelheid ge mengd bloemenzaad uitstrooit. Je krijgt dan in een bepaalde periode een bloemenzee van verschillende soorten. Het is de bedoeling dat de jeugd vrijelijk aan het plukken gaat. Ze kunnen daardoor meer liefde voor de natuur krijgen. Maar ook volwasse nen kunnen plukken. Daarbij wordt dan wel zoveel discipline verwacht dat de ouderen de kinderen de kans laten bloemen te plukken en niet in v de eerste plaats aan zichzelf denken [yy om toch maar voor de zondag zoveel 1 mogelijk bloemen in huis te hebben'. De moeilijkheid is dat je een stuk grond moet hebben, met paden er door. Doe je dat laatste niet, dan krijgt men dat alleen de bloemen aan de kant worden geplukt en de bloe men in het midden van het veld staan weg te kwijnen'. Centraal Wethouder Van Duyn vindt de pluk akkers een goed idee, maar wat Noordwijk betreft waarschijnlijk niet haalbaar. 'Op sommige plaatsen blij ken plukakkers te zijn, maar ik heb ze nog nooit gezien. Alleen in een na- Wethouder C. van Duyn goed idee tuurtijdschrift', aldus Van Duyn. Of zo'n 'openbare' bloementuin wel op prijs wordt gesteld door de plaat selijke bloemendetaillisten? Tk zie daar géén moeilijkheden. Het is maar een bepaalde tijd dat zo'n plukakker in bloei staat en och, in een bloemen winkel kun je toch andere bloemen en planten kopen'. In Noordwijk wordt nu onderzocht of een plukakker zin heeft en realiseer baar is. Men kan zo'n plukakker zien als een gemeenschappelijke volkstuin, met dien verstande dat de volkstuin ook groenten en fruit kan telen, wat hier onmogelijk is. 'De moeilijkheid is dat je een stuk grond moet hebben dat centraal bin nen de gemeente ligt. En dat zal hier in Noordwijk niet meevallen. Natuur lijk heb je altijd te maken met omlig gende gronden van beroepskwekers. In zaad zit altijd wel onkruid en dat mag niet overwaaien op hun grond. Daardoor zou er schade aan de gewas sen kunnen ontstaan'. Controle De plukakker-gedachte spreekt wet houder Van Duyn wél aan, maa'r de realisering ervan lijkt hem niet ge makkelijk. 'Er moet een aantal voor waarden worden gesteld. Aanvankelijk dachten wij wel een stuk grond ter beschikking te hebben, maar dat blijkt achteraf toch niet zo te zijn'. De wethouder voelt er in ieder geval weinig voor een kleine plukakker al leen voor de jeugd te bestemmen. Dat zou te veel werk vereisen, met name door het uitoefenen van contró- le. Ook om de jeugd zelf te laten zaai en blijkt geen haalbare kaart. Mocht Noordwijk besluiten een stuk grond als plukakker te bestemmen, dan zal het in ieder geval niet dit jaar zijn: 'Dat is uitgesloten. Wij heb ben het nu in onderzoek en mocht het gunstig uitvallen, dan wordt het op z'n vroegst volgend jaar', aldus de wethouder. een dergelijk bedrijf daar te vestigen. Ingrijpen is in dit stadium voor het gemeentebestuur nog niet mogelijk, hoewel de betrokkenen reeds een zachte wenk hebben gekregen. Met nadruk werd verklaard dat als de plannen toch worden doorgezet en de deuren worden geopend deze direct door het gemeentebestuur gesloten zullen worden. Intussen, zo bleek uit een onderzoek ter plaatse, wordt reeds gewerkt aan de inrichting van de hal. Hoe moeilijk de situatie in de levens middelenbranche ter plaatse is, bleek enkele maanden terug toen twee be drijven (Van Schagan in de Noord- buurt en Schuur in de Zuidbuurt) hun deuren sloten. Het is duidelijk dat er nog meer koppen zullen rollen als de Keerweer-plannen doorgang zouden vinden. De gemeentelijke pla nologie zou geheel op zijn kop komen te staan en de kansen voor het win kelcentrum van bescheiden omvang tussen Dorpsstraat en Dokter Bouw dijkstraat, toch al een moeilijke zaak, zouden aanzienlijk dalen. Raadslid Ben van Leeuwen zegt er van; 'Als dit mogelijk is behoeven nooit meer te spreken van een bestemmingsplan'. CHU Hazerswoude besprak verkeersproblemen HAZERSWOUDE Tijdens de con tactavond van de CHU zijn diverse suggesties ter tafel gebracht betreffen de het rijverkeer in de wijk Rhynen- burch. Zo werd het voorstel geopperd van de Potgieterlaan een B-weg te maken. Een ander idee was in de Pot gieterlaan alleen eenrichtingverkeer toe te staan en verkeersdrempels of dwarsprofielen in de weg aan te bren gen. Het verkeersplan moet aan woon- en leefmilieu worden aangepast, al moet ook rekening worden gehouden met het feit dat Rhynenburch in be perkte mate een werkmilieu is. Het verval van de Rhynenburcher Mo len is menige CHU-er een doorn in het oog, temeer omdat de restauratie niet voor 1978 is te verwachten. Het door CHU-raadslid E. van Elderen op te richten aktiecomité tot behoud van de molen kón wellicht verhinderen dat de 'Rhynenburch' verloren gaat. Maandag 11 maart. 20 uur, houdt do CHU een bijeenkomst in het voorma lige raadhuis, om te praten over do definitieve samenstelling van de kan didatenlijst voor de gemeenteraadsver kiezingen. Op dinsdag 26 maart komt drs. L'eyen- horst een spreekbeurt houden. LEIDEN Maandag wordt in Leiden in de volgende straten grof vuil opgehaald: Hoge Morsweg van Lage Morsweg tot Hoge Morswegl. Morslaan. dr. Lelviaan. Granaat hof. Diamantlaan. Onyxhof. Amethisthof. Smaragdlaan. Robiinstraat. Parelstraat. To paaslaan, Aquamarijnstraat. Bothastraat H. Costerstraat, Morskade, Rhilnhofweg. Agaathlaan, Saffierstraat. Turkooislaan. Berylstraat. Carneoolstraat, Barnsteenpad. Kristalstraat. Lage Morsweg. P. C. Hooft- laan Vondellaan. van Baerlestraat. Jacoh Catslaan. Gerard Brandstraat. Coornhert- straat. C. Huvgenslaan. Brederostraat, Spieg- helstraat. R Visserstraat. Tesselschadestraat. Leeehwaterstraat, St. Buysinghstraat, Ca- landstraat, Leemanstraat, Conradstraat. Dijk- straat. Stuwstraat, Sluisstraat. Duikerstraat. Damlaan. Haag9estraatweg Dinsdag ln de volgende straten: Lammen- schansweg (belde zijden van Zoeterwoudse- slngel tot station), Kamerlingh Onnesplein. De Sitterlaan. v d Waalstraat, Buys Ballot- straat, Hugo de Vrlesstraat, Kaptevnstraat, v d Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentz- kade. Zeemanlaan. van 't Hoffstraat. Bakuis Roozeboomstraat. Woensdag zijn aan de buert: M. Treublaan. Stieltjensstraat. Franchimontlaan. v d Hoe- venstraat. Kanaalweg (van Vollenhovenplein tot spoorlijn), v d Sande Bakhuyzenlaan, Beyerineklaan, Temminckstraat. Suringar- straat, Burggraveniaan, Asserstraat. Schol- tenstraat. Moddermanstraat. Oppbnheim- straat. LEIDEN Geboren: Ltzette dv C Abspoel en H Boehlee. Monique C M d v J van Leeuwen en M van der Blom. Raymond zv J Veriind en C Bijl. Eva 1 M dv F Wltteman en A Dvllee. Overleden: G Plcterse 1910 man. C J Boeh- mer 1902 man. P M Hecmrnod 1913 m?n S L C van der Ziel 1974 zoon. F Brand 1928 man. G Noorlander 1897 man, H Wolters 1902 man. A van Leeuwen 1894 geh gew m I de Moed. M J W Kleijn 1884 man. Gehuwd: W A van Remmen en M C Blelji. J P H Raat en M J G de Bruljn. D Knoester cn A van Hoff. J Gijsman en A A de Meij. L van der Meer en A Janssen, H P van der Velde en I van Dljke. H C JongcJan en M J S Sanders, B J Heemskerk en M A E Stou ten. C M A Knul en M Faddegon, J J W Koppers en J C Montanje. Ondertrouwd: K Bösecke en H Rlaijen, R van Donge en N van Dijk. A Vroomans en G Favier. A Bisschop en M van Dijk. J van Eek en M Breukhoven. A HaaIJman en A van der Bruggen, F Koolmoes en C Kuipers, J Korbee en E Petersen. P Kuiper en M Kar stens. J van Maren en A de Wit, D Mole naar en M Heljmans. J Rljsbergen en G Brandt. J van der Schroeff en C van Wijk. J van Tongeren en E Overduin, J Wijn en R van Veen. RIJNSBURG/VALKENBURG Vrij dag 8 maart verzorgt een Haags revue gezelschap een ontspanningsavond in het dienstencentrum in Rijnsburg voor de bejaarden van Valkenburg en Rijnsburg. Het begint om 8 uur. Voor vervoer kan worden gezorgd (tel. 71350). LISSE De speeltuinvereniging 'De Bijenkorf' hield de jaarvergadering. Voorzitter Bouwmeester zei dat de kosten voor het nieuwe clubhuis ge raamd worden op 18.000. Er wordt hard gewerkt aan de bouw en door middel van akties hoopt men aan het bedrag te komen. Eind maart ver wacht men het nieuwe clubhuis in ge bruik te kunnen nemen. Er is 4238,36 in kas. LISSE De buurtvereniging 'Wil- helmina' houdt maandag 4 maart om 8 uur in 'Het Baken' een kienavond. NOORDWIJKERHOUT Zondag 10 maart wordt voor de zevende keer een strandloop gehouden. De start is om 13 uur. De afstanden zijn 4 km. voor de jeugd tot 14 jaar; 8 km. voor da mes en heren en 15 km voor de erva ren strandlopers. Het is een recreatie ve loop, maar er wordt ook een wed strijdtintje aan gegeven. Vanaf 11 uur kan worden ingeschreven bij restau rant 'Oase' aan de Langevelderslag. NIEUW VENNEP De voorberei ding is nu zover gevorderd, dat bin nenkort een begin kan worden ge maakt met de bouw van flatwoningen voor onvolledige gezinnen in het plan Nieuw Vennep Zuid III, nabij de Weegbreestraat. De verkoopprijs van de bouwterreinen voor de 48 wonin gen is bepaald op 192.000. NIEUW VENNEP B. en W. willen de aansluiting van de Oosterdreef op de Venneperweg spoedig tot stand brengen. Hierdoor kan het verkeer uit deze wijk naar rijksweg 4 en te rug zich geheel buiten de dorpskern afwikkelen. Op iets langere termijn moet ook de aansluiting van de Wes- terdreef gereed komen. Er is voor een en ander een krediet nodig van 915.000. WOUBRUGGE De kiesvereniging van de CHU kwam bijeen, om kandi daten te kiezen voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. De lijst ziet er als volgt uit; 1 P. F Noordam (zit tend raadslid), 2 G. Taal, 3 P. Slinger land, 4 C. de Jeu-Boon, 5>P. Donker, 6 P. Groot, 7 S. Couperus. Noch van de zijde van de ARP. noch bij de CHU blijkt achteraf genoeg belang stelling te hebben bestaan om met ééq gezamenlijke lijst uit te komen. LEIDERDORP In Leiderdorp is een schermvereniging opgericht. Voorzitter is L. J. Kruidenier, Laan van Ouderzorg 265, secretaris F. L. Neuman, Reviusdreef 8. penningmees ter G. J. de Bruijn, Laan van Ouder zorg 261, instructeur J. Svhoelink, Vo gellaan 31. Er wordt getraind op maandagavond; van 6 tot 15 jaar van 7 tot 8 uur. de senioren van 8 tot 11 uur, in de sportzaal van de Willem de Zwijgerschool, Oranjewijk, ingang Bernhardstraat 1. Contributie; 6 tot 12 j. 7,50 per maand. 12 tot 18 j. 11,-, 18 j. en ouder 15,- per maand. ALPHEN Het afscheid van ds P. Sneep van de Chr. Gereformeerde kerk alhier wegens vertrek naar Drie bergen zal niet plaats vinden, zoals eerder bericht, op zondag 10 maart maar in een op 12 maart 's avonds om 7.30 uur te houden avonddienst in de Jeruzalemkerk aan de Grijpenstein- straat. De vertrekkende predikant had bij voorkeur in een gewone dienst af scheid genomen, maar er blijkt ook van buiten de gemeente belangstelling te bestaan en om onnodig reizen op zondag te voorkomen is deze gewijzig de datum vastgesteld. KOUDEKERK F. van Veen, slager alhier, en G. Biesheuvel, chef-kok van het bejaardenhuis Rhijndael, hebben met hoed gevolg het examen 'koud buffet' aan de Slagersvakschool afge legd. Biesheuvel kreeg voor zijn bit tergarnituur goud (29 en de 30 te be halen punten) cn Van Veen voor zijn opdracht 'gevulde buik' zilver (met 28 punten). WARMOND Correspon dent van onze krant voor de plaatse lijke berichtgeving is de heer A. Scha- vemaker geworden, Dorpsstraat 20 Warmond. Wie berichten heeft, kan ze bij hem brengen. ZOETERWOUDE De onlangs tot stand gekomen Raad van Kerken heeft het initiatief genomen tot het houden van een gezamenlijke gebe dsdienst. Deze vindt vrijdagavond om half acht plaats ln de Christus Die- naarkerk. Thema; Maa ons vredestich ters. Het dameskoor o.l.v. de heer H. J. C. Paardekooper verleent medewer king. KATWIJK Vanavond om 8 uur wordt de jaarvergadering gehouden van Philadelpia, landelijke protestant se vereniging van ouders en vrienden van het afwijkende kind. De bijeen komst is in de kantine van de sociale werkplaats aan de Jan Evertsenstraat. KATWIJK In het kerkelijk cen trum aan de Voorstraat wordt zondag èen aangepaste kerkdienst gehouden voor minder-valide kinderen en hun familie. Voorganger is ds. G. L. Zwa nenburg uit Huizen. De dienst begint om 3 uur. LEIDERDORP De kandidatenlijst van DS'70 voor de gemeenteraadsveri kiezingen in mei is als volgt: 1. J. Nievaart, 2. W. D. C. v. d. Wijngaard, 3. Ch. W. Ligtvoet, 4. mevr. M. Doorn-Blok, 5. D. Pison, 6. F. J. Prins, 7. mevr. D. Kersten-Boer. LEIDERDORP Bij K. en O. be staan planner voor een viertal open luchtconcerten op zondagmiddag in 'Ie zomermaanden, te houden in de Hout kamp. De commissie maatschappelijk welzijn praat er donderdag 7 maart over, om 3 uur in het gemeentehuis. LEIDERDORP In atelier Rien van der Nat, Jaagpad la, wordt tot en met 23 maart een expositie gehouden van schilderijen, pentekeningen en kera miek van Henny van Zunderen, Ma- thisse en Ramanandra. De openingstij den zijn dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 11.30 uur, zaterdag en zondag van 1 tot 4 uur. LEIDEN In overleg met de Bis schoppelijke Vastenactie heeft de werkgroep voor Missie- en Ontwikke lingswei k van het dekenaat Leidon twee kleine projecten van het ontwik kelingsplan voor haar rekening geno: men. Het eerste project is de school 'Ngangula' in Zambia, het tweede een ziekenhuis in Mtwara in Tanzania. Hiervoor is tenminste 50.000 nodig.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4