55 voor 99 CENT GOEDKOPER totty See me, feel me, touch me. Uit de weekbladen SS voor Peek&Cloppenburg DE KRANT KUNT U NIET MISSEN, GEEN DAG 3 voor FEESTPUDDING VOOR VIER Laat ze's glunderen geel ze C' bi—3950 Vader Abraham Irene Vorrink Harold Wilson SLANK QUARK ~v~ GROEIEN STOEI VJ Ota Sik Van Vriesland Minister Trip Lachmon: eerst referendum, dan onafhankelijkheid 'Liberalen Voorburg' komen met eigen lijst Burgemeester Arnhem niet naar Utrecht B,auw*53t50 18.90 TROUW/KWARTET DONDERDAG 28 FEBRUARI 1974 Vrij Nederland: Boeken, boeken en nog eens boeken bepalen deze week voor een belang rijk deel de inhoud van de weekbla. den. Ieder zichzelf respecterend week blad besteedt aandacht hieraan in het kader van de Beokenweek, de een in een luxe uitgevoerde bijlage, de ander opvallend genoeg tussen de andere re dactionele pagina's. Die een is in dit geval Vrij Nederland, dat echter naast die bijlage genoeg ander 'leesvoer' brengt, zoals een interview met Vader Abraham, eens als Pierre Kartner banketbakker te Breda, maar nu veel voudig multimiljonair in het levens lied. "Mijn verdienste is', zegt hij, 'dat ik de gewone mensen de schouw burg binnen heb gekregen. Daar zit dan de directeur naast zijn werkne mer, zo maar, bij een gezellig lied. Om daar drie uur lang feest te vie ren'. Waarbij Vader Abraham zich echter wel afvraagt of die arbeider 'nu echt meer nodig heeft dan een glas bier, pantoffels onder de kachel, boerenkool en Bonanza'. Elseviers Magazine: Dezelfde Irene Vorrink prijkt ook, fraai geportretteerd (dat wel) om het omslag van Elseviers Magazine. 'Een mens van goede wil' luidt het bij schrift. Binnenin schrijft het blad, dat 'Er een vrouw in dit kabinet moest, maar dat achteraf bezien nie mand daarmee gelukkig is: het parle ment niet en de bewindsvrouwe zelf ook niet'. En verderop: 'daar kan men heel kort over zijn; ze mist gewoon de deskundigheid voor haar zware func tie'. EM staat verder stil bij Suriname's onafhankelijkheid, die 'eind volgend jaar wordt uitgeroepen in een leeg, verlaten land, want alle Surinamers zitten dan al hoog en droog in Neder land. In de Bijlmer zal geen enkele flat meer leeg staan en het probleem van onze rijksgenoten is definitief op gelost, want dat zijn dan allemaal landgenoten geworden'. Gelukkig laat het blad er zelf dan op volgen, dat 'de werkelijkheid zich iets minder over spannen laat aanzien, maar feit blijft, dat de 'Surinamers een gouden hand druk eisen voor een stiefkind'. De Groene: De Groene biedt het PSP-Kamerlid Bram van der Lek de gelegenheid om uitvoerig het gebeuren rond Dennen dal uit ae doe<^n te doen. Dit onder de kop 'De psycho-hygiënische wan- Het wordt een beetje feest als u trakteert op Jolly Feestpudding. Een heerlijke ■amandelpudding met kersensaus. Kant en klaar. En groot genoeg voor vier. r r toestanden van de gevestigde orde' en waarin Van der Lek schrijft, dat 'De autoriteiten: het bestuur, interim-be stuur, gedeputeerden, staatssecretaris sen, inspecteurs, kanseliers en bouw bedrijven blunder op blunder kunnen maken. Ze worden politiek gedekt, en niemand wordt er koud of warm van. Zo hecht blijkt dat bolwerk van de gevestigde orde dan toch maar te zijn.' Arnout Weeda voorspelt dat 'de Brit se sociaal-democraat Harold Wilson een goede kans maakt om de verkie zingen te winnen, al zal hij vrijwel zeker geen absolute meerderheid be halen' en de Italiaanse senator Lelio Basso zegt over het tweede Russell-tri- bunaal (over Brazilië, Chili en Latijns- Amerika): 'Wat het menselijk gewe ten veroordeelt moet verboden wor den door internationale wetten'. Hervormd Nederland: In de serie 'Macht en onmacht van de vakbeweging* dit !n samenwerking met een drietal zusterbladen publi ceert Hervormd Nederland een ge sprek met prof. dr. Ota Sik, vooral be kend als grondlegger van het 'sodalis- me met een menselijk gezicht', dat onder Doebtsek in Tsjechoslowakije gestalte begon te krijgen. Sik: 'Zolang de arbeider niet geïnteresseerd is bij eigendom, aandelen en winst, zolang zal de belangenstrijd voortduren. Pas als mede-eigenaar zal hij belangstel ling hebben voor de perspectieven, die de ontwikkeling van kapitaal en winst laat zien. Belangrijk is alleen dat de arbeiders op grond van hun belangen bij het kapitaal gedwongen worden zich met de problemen van het besturen bezig te houden'. Het blad heeft verder een verhaal over 'Ontwapening via bewapening', een interview met dr. J. Riemens (99), die alleen nog door 'het evange lie op de been wordt gehouden' en een tweespraak over de zin var het leven. De Haagse Post: Vanaf het omslag van de Haagse Post kijkt (deze keer) dr. Victor van Vriesland de lezer engiszins argwa nend aan. Betty van Garrel en K. Schippers brachten een namiddag bij hem door en kregen van hem op de vraag 'of iets in het leven voor hem toch de moeite waard is geweest' als antwoord 'Ja ja...mijn verzen..en dat is nog zo. Met mijn verzen ben ik dolgelukkig. Als ik dat niet had zou ik niet weten waarom ik nog leef. Ab soluut. Ik bedoeldai is voor mij de hoofdzaak'. Martin Schouten liet zich twee keer als werkzoekende (in Leiden en Am sterdam) inschrijven bij het arbeids bureau en doet daarvan verslag onder de kop 'Wachtkamers, geldnood en een klein gehouden leven'. Daan Dijksman stortte zicli in het Amster damse homofiele uitgaansleven en komt tot de conclusie, dat de 'relnicht terrein verliest' De Nieuwe Linie: Roel van Duyn interviewt voor De Nieuwe Linie minister Boy Trip van wetenschapsbeleid. Trip, destijds di recteur van een fabriek voor smaak stoffen en vanaf de oprichting lid van de PPR, zegt over die PPR: 'Ik was en ben van mening dat de maatschap pij, zoals die zich de laatste decennia ontwikkeld heeft, zich kenmerkt dooi* een ongebreidelde groei, gebrek aan inbreng en inspraak van de mensen. Ik vond, dat ik daaraan meer kon doen in de PPR. Als ondernemer was ik in de maatschappelijke ontwikke ling op een aparte manier betrokken. Maar in 1970 had i het bedrijfsleven bekeken nog eens 15 jaar winst ma. ken en groei continueren zag ik voor mezelf niet zitten. Vanuit mijn visie op het christendom ben ik daartoe ge komen'. Rudie Kagie schrijft over burgemees ter B. Lodder van 's Gravendeel, die zich beijvert om de kerncentrale, be stemd voor de Maasvlakte, naar zijn woonplaats te halen. Hij zegt, gezien zijn ervaringen als oud-burgemeester van Borssele, 'voor mij heeft zo'n ding weinig afschrikwekkends meer'. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De leider van de op positie in het Surinaamse parlement, Jaggenath Lachmon, blijft bij zijn me ning dat Suriname niet eerder volle dige onafhankelijkheid moet verwer ven dan na een referendum onder het hele volk. De heer Lachmon vroeg met nadruk aan de regering welke voordelen er verbonden zouden zijn aan onafhanke lijkheid. 'Onafhankelijkheid betekent slechts een stoel bij de Verenigde Na ties, een dure auto in Washington en miljoenenuitgaven aan defensie en buitenlandse zaken. Wat heb ik aan een papieren paspoort, als het land economisch ten gronde gaat?', aldus de heer Lachmon. Hij dacht dat met name Nederland van het Statuut afwil, omdat men de banden als knellend gaat ervaren. 'Maar dat is niet ons probleem. Ik doe wat goed is voor mijn land en niet wat Holland wil. Ik ben een nati onalist en u niet!' zo riep Lachmon zijn tegenstanders toe. Toen van de publieke tribune tegen Lachmon werd geroepen: 'U bent bang', antwcordde Lachmon: 'Ja, ik ben inderdaad bang. Ik ben gang voor mijn land en mijn volk, omdat ik ook bang ben voor plunderingen, brand stichting. broedertwist en moord'. Van een verslaggever VOORBURG Twee Voorburg! VVD-raadsleden, die wegens een coij flict met de eveneens WD-wethoud® Jacobsen (stadsontwikkeling) hun partij hebben bedankt, zullen 1 de gemeenteraadsverkiezingen v mei met een eigen lijst uitkomen o|a der de naam 'Liberalen Voorburg*. krijgen daarbij steun van een voorn lig D'66-raadslid, die onlangs nai de WD overliep. De ex-WD-ers noï men zichzelf 'progressieve liberalenr maar blijven lid van de landelijk! WD. Het conflict ontstond over h« al of niet plaatsen van de wethoudq op de verkiezingslijst. ARNHEM Burgemeester Roele/ van Arnhem voelt er niets voor bui| gemeester van Utrecht te worden. beloof geen gebruik te zullen maker van vacatures', zei hij in de gemeente"]" raad, nadat de WD hem genoemy had als mogelijke kandidaat voor de vrijkomende pest in Utrecht. De libe ralen vinden dat er gezien de politie ke verhoudingen in ons land idtsv Utrecht plaats is voor een liberalerac burgemeester. Hen Y\ td ret iteT" Uit de Promode-shop: Denim pak van Faret.-f QQ Blauw. IOa Gewassen denim shirt met bloem print Zelfstrijkend katoen. Denim hemd jasje. Lois. gQ Slank gesneden Jiemdjasje. Blauw. Lois pantalon met steekzakken. Modern T-shirt in felle kleuren. 100% Katoen. Ontwerp Pieter Golding of London. In blauw en ^cru Bedrukt T-shirt met lange mouw. In bruin en marine. 100% Katoen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8