eoeo :€€CC€CH [CCC-CCC— ccccc-c- Nu nog grotere winsten met de 6 NMB- Spaarwinst- biljetten. Radio en tv volgen Engelse verkiezingen dsgpecspl Rente van 7XA% tot 9% W 'Ik zie een ster' naar Brighton Politie vermoedt dat vrouw uit raam is gegooid Europacup direct voor radio en tv Aswoensdag Hoofdrollen voor Bouber en v.d. Grijn in 'Kleine luyden' ...OPROEP CODE WALTER JO.ST TROUW /KWARTET DONDERDAG 28 FEBRUARI 1974 BINWENL-AND/RADIO-TV T4pL^ (ADVERTENTIE) Een andere manier van sparen, met een leuke spaarwinst na 2, 41/2 of 6 jaar. De NMB Spaarwinstblljetten zijn aan toonder en verkrijgbaar aan de kas van elk NMB kantoor. U hebt keuze uit 6 mogelijkheden: U stort 865,33 4.326,66 699,96 3.499,81 596,27 ƒ2.981,34 Looptijd Rente U ontvangt 2 jaar 2 jaar 4'/a jaar 4'A jaar 6 jaar 6 jaar 7'/z TA 8% 8% 9 9 ƒ1.000,- 5.000,- ƒ1.000,- 5.000,- ƒ1.000,- 5.000,- Vraag eens Inlichtingen over deze spaar- mogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In verschillende radio- en tv-uitzendingen wordt van daag aandacht besteed aan de verkiezingen in Engeland. De NOS-tv zal op Nederland I 's avonds om vijf voor half twaalf een programma uitzenden met uitslagen en achtergrondinformatie. Het NOS-journaal zal enkele extra bulletins brengen. MARY PERKINS HILVERSUM Het duo Mouth en Mac Neal zal ons land met het liedje 'Ik zie een ster* vertegenwoordigen op het Eurovisie songfestival, dat op 6 april in Brighton (Engeland) wordt gehouden. Het liedje (met muziek van Hans van Hemert en tekst van Gerrit den Braber) kreeg van de elf provin ciale jury's verreweg de meeste stem men: 79 van de 110. Het liedje 'Lief ste' bracht het tot 19 stemmen en 'Zo als de oudjes zongentot twaalf punten. Ton van Duinhoven bleek gisteravond overigens in zijn NOS-radioprogramma op Hilversum 3 ook al over de opna men van de drie liedjes te beschikken. Zij werden net niet synchroon met de televisie-uitzending uitgezonden. Ook op andere wijze stak het NOS-radiopro gramma overigens de draak met het Nederlandse songfestival. jjWUSfcN^] M Die) Hia4JLWKX lUÊ£FT ALTMt» "fJIÊTOVÉR *P4.2&UTM0Ê Van een verslaggever AMERSFOORT De politie van Amersfoort is geïnteresseerd in de manier waarop de 26-jarige Leentje, echtgenote van de 30-jarige barkeeper Tim D.. om het leven is gekomen. Aanvankelijk werd gedacht aan zelf moord. De vrouw, moeder van twee kinderen, zou uit het raam van haar flat op de vierde etage zijn gespron gen. Dat gebeurde maandag. In de nacht van maandag op dinsdag is ze in een ziekenhuis overleden. In de nacht van de 'val' is de echtge noot Tim D. in de flat geweest met een vriendin die in het rosse leven van Amsterdam werkt. De politie heeft het vermoeden dat de vrouw het raam uitgegooid is. Het slachtoffer had bovendien letsel dat moeilijk met de val in verband kon worden gebracht De vriendin uit Amsterdam heeft zich bij de politie te Amsterdam gemeld. Zij vertelde dat Tim D. de twee kin deren, een zevenjarig zoontje en een vierjarig dochtertje de kamer had uit gestuurd. Daarna zou er een korte ru zie tussen man en vrouw zijn geweest. Tim D. is gearresteerd. De NCRV-radio begint na het AXP- nieuws van half elf en de aansluiten de rubriek 'Hier en Nu' tegen tien voor elf met de verkiezingsuitzending op Hilversum I. Deze uitzending wordt voortgezet tot drie uur in de nacht Deze omroep neemt en passant de ge legenheid te baat de vaste correspon dent in Londen, Haye Thomas, die aan het programma meewerkt te in terviewen. Dit gebeurt in de donder dagavond-reeks 'In gesprek met' waar in Henk Glimmerveen in de BBC-stu- dio met Thomas van gedachten Wis selt Behalve de moeilijke situatie in Enge land komt ter sprake de positie van een Nederlander in dit land. Het be roep van een buitenlands correspon dent roept bij veel ménsen nog een waas van romantiek op. Daar zal Tho mas het ook over hebben. De uitzendingen komen vanuit de BBC-studio in Londen en behalve Thomas werken mee Paul Hollaar en dr. Peter Korteweg. In £en extra 'Hier en Nu'-editie 's morgens om tien over half twaalf op Hilversum 2 HILVERSUM De voetbalwedstrijd Ruoh Ohorzow-Feyenoord die volgen de week woensdag in Polen wordt ge speeld in de kwartfinale om de Euro pa Cup 3 wordt rechtstreeks door ra dio en televisie uitgezonden. De NOS-tv-zendtijd van 16.55 tot 18.45 uur op Nederland I uit. Het kinder programma begint zodoende een uur eerder dan gewoonlijk. Ook via de radio zal een rechtstreeks verslag van deze wedstrijd worden uitgezonden. De eerste helft van 17.06 op Hilversum III, de tweede helft vanaf 18.00 uur rechtstreeks op Hil versum II. 'Voor mij is het alle dagen aswoens- dag. Een mens moet zich voortdurend bewust zijn van de kortstondigheid van het leven. Stof zijt ge en tot stof zult ge wederkeren. En daar moet je je op prepareren.' Zoiets hoor je niet alle dagen zeggen en zeker niet door een inventieve kerel met een grote artistieke potentie. Dat alleen al maakte de ontmoeting met de schilder Ruudt Wackers in een televisie- portret van Hans Wortelboer tot iets bijzonders. Nu zou je kunnen denken dat dit piekeren over het einde iets te maken heeft met het feit dat de geweldig produktieve Wackers hoegenaamd geen schilderij meer verkoopt, sinds hij is omgezwaaid, van stijl is veranderd. Maar hij jammert helemaal niet over zijn geringe jaarinkomen van nauwelijks vijfduizend gulden; integendeel, hij weigert elke vorm van onderstand en tegemoetkoming. Er is dus meer met hem aan de hand en dat is er in het overigens fraaie en de mens aftasten de televisieportret niet tep volle uit gekomen. Wackers schijnt zich te rekenen tot de schilders die volgens hem niet door iemand beïnvloed waren (maar niemand is daar vrij van) en noemde onder andere Frans Hals en Francis Bacon. En juist van deze kunstenaars zijn duidelijke sporen in zijn nieuwe werk te herkennen. Hij zegt dat een schilder het publiek niet moet opknap pen met zijn problemen en depressies, maar Wackers' doeken zijn vol van hemzelf en van zijn gedachtenspinsels. Dat hij wel eens een vat vol tegen strijdigheden zou kunnen zijn, geeft hij zelf aan, of gaf hij zelf aan, door tussen zijn macabere en somber stem mende doeken gekleed te gaan als een soort geïncarneerde Bourgondiër. wordt de vraag gesteld 'Hoe reageert het Britse volk?' Het AVRO-radioprogramma 'Tref punt', dat om zeven uur vanavond op Hilversum 2 wordt uitgezonden, be spreekt eveneens rechtstreeks vanuit Londen de verkiezingen. Correspon dent voor de AVRO is Leo Davidson. Verder zijn in de Londense BBC-stu- dio aanwezig Jan Aagten en Hans En gelman. Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM Bob Bouber en Wim van der Grijn zullen de hoofdrollen spelen in het NCRV-jubileumspel voor televisie 'De dynastie der kleine luyden' naar het script van Willy van Hemert. Wim van der Grijn werd be kend door zijn toneelrol als Kees de Jongen en zijn tv-optreden als Tijl Uilenspiegel. Enkele andere spelers zijn Arend Kuik uit Drente, die verleden jaar de vader van Bartje speelde, Wil van Seist, John Leddy, Jaap Stobbe, Maya Bouma, Rita Boaz en Marijke van der Velde. Zij speelde in het tv- spel Cissy van Marxvelt Er doen ook amateurs mee, maar men is nog bezig met de audities. Wel klaar zijn de scripten van de eerste drie afleveringen. Volgende week donderdag beginnen de eerste studio-opnamen. Voor die tijd moet echter nog heel wat gebeu ren. Een lijst met acteurs is bekend, maar wie welke rol krijgt is nog een vraag. 97.-In diep gepeins stond smidje Ver holen tegen de muur van zijn smidse. Hij dacht na over alles wat er ge beurd was en trachtte de draad te zien, die door het geheel liep. Maar dat lukte nog niet zo best. Hij werd toen trouwens ook in zijn gepeins ge stoord door een grote auto, die het kleine pleintje voor de smidse op draaide en bij de benzinepomp bleef staan. 'Zo zomompelde de smid. 'Een wagen met hoge officieren. Wel wel, wie had ooit gedacht, dat ik nog eens leverancier van benzine van het leger zou worden Maar hier mee was hij toch falikant mis, want de inzittenden van de auto traden nu met ferme passen op de eigenaar van de smidse af. Ze salueerden allebei stram en model en stelden zich voor. 'Generaal majoor d'Afknijper van Cnoedelaere en de luitenant kolonel Putje van Schutter, beiden van de staf'Héél aangenaam,' zei de smid. En waarmee kan een eenvoudi ge dorpssmid de heren dan wel van dienst zijn?' 'Aha, dat is de juiste houding,' zeiden de twee hoge pieten. 'Wij zien het al. Men wil snel tot za- FERDINAND vaderland zulke uitnemende dienst wilt bewijzen.' *Wawat v|,eer voor diensten?' wilde de smid verb; terd weten. 'Moet ik soms met herr ling?' Welnee,' lachten de hogep kif ficieren. Het gaat om Uw uitvind» het knettercarter. Dat lijkt ons i iets voor het leger. Stel je voor, zrn laarn Daarmee zouden wt de snelste geftver toriseerde vervoermiddelen ter werian hebben. Da's nuttig zowel bij de al val als bij de elastische terugtocht!' 'a lan ran Hoe lang Ruudt Wackers in deze stijl getuigend blijft schilderen, weet ik uiteraard niet. Maar ik tip twee moge lijkheden: of hij kiest voor het leven van een Yogi, of hij wordt monnik. Een interessante man met een bood schap blijft hij hoe dan ook. Van Gewest tot Gewest filmde in de zichzelf opknappende Transvaalwijk van Leeuwarden. De daar gevormde projektgroep, die de bewoners met tekeningen en andere adviezen terzijde staat bij het opknappen van de huizen, mag een voorbeeld zijn voor andere steden. Wie zou niet een dergelijke bijstand in de buurt willen hebben? Studio Vrij komt weliswaar met goede tips voor woningverbetering, maar mij interesseren niet alle onderdelen van dit KRO-programma voor vrijetijds besteding. Overigens hoorde ik deze week van mijn dierenarts (ja, dokter Poll van Studio Vrij) dat veel mensen dit programma wel van voor tot achter bekijken. En waarom ook niet, ieder zijn plezier, je kunt er maar wat van opsteken. Waarschijnlijk zal niemand gedacht hebben dat Mouth and MacNeal met een ander liedje dan 'Ik zie een ster* naar het Eurovisiesongfestival worden afgevaardigd. Maar dat het een uitgemaakte zaak was, lieten de provinciale jury's wel zeer demonstratief blijken. Hoegenaamd geen genade voor de twee andere versjes. Daarmee is de basis gelegd voor een overwinningsroes bij voorbaat. Toegegeven het winnende liedje van Hans van Hemert en Gerrit den Braber ligt lekker in het gehoor; het doet een beetje vertrouwd aan, als u voelt wat ik bedoel. Maar om redelijk in de competitie te liggen, zal het wel iets beter moeten wórden gezongen. Radio vandaag ^)er iom kvap HILVERSUM I AVRO: 7,00 Nws. 7.11 Ocht«ndgymn. 7.20 Dag met een plaatje. (8.06 Nws. S. 11-8.21 Ra diojournaal.) 8.S0 Morgenwijd. 9.00 Toppers van toen. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) V.d. kleuters. 10.10 (S-M) Arbeids vitaminen. (11.00 Nws. 11.03-11.05 Radiojour naal.) 11.30 (S) Rondom Twaalf: een uur al lerlei voor ledereen, met o.m. De Groente man en 11.55 Beursber. 12.30 Mod. plattel. 12:35 Sportrevue. 13.00 Nws. 13.M' Radiojour naal. 13.21 (S) Engelse Koormus. 13.52 (S) Beiaardmuz. 14.00 AVRO'» Notedop: gevar. progr. 15.00 (S) 't Is Motor.': progr. over ge schied. 15.30 (S) Met mu*. op stap. 16.00 Nws. 16.03 Radiojournaal. 16.03 (S) Aspec ten: fcunstrubr. 17.00 (S) Mobiel: beweegl. progr. voor beweegl. mensen. 17.55 Med. AVRO: 18.00 Nws. 18.11 Radiojournaal. PP: 18.20 Uttz. v.d. C.H.U. IKOR: 18.30 Kleur: Inf. en comm. over zaken van kerk en sa- menlev. NCRV: 19.00 (S) Leger des Hedls- fcwartler. 19.15 Ouder worden (7). 19.35 De kerk vandaag: nws en comm. SO.00 (S) Prom. Ork. met zangsollsten: aanueem.muz. 21.00 (S) Verf gevr. gewijde mui. 21.25 Vraggesp rek en laatste verklesingsrrwe uit Engeland. 21.53 (S) Blokfluit en orgel: ker Engeland. 21.55 (S) Blokfluit en orgel: k«k- conc. oude mor 22.20 Heeft de grens ook grenddsT 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier en Nu. 22.40-0.30 Verklezingsultsl. uit Engeland. (23.53-24.00 Nwe.) HILVERSUM II NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.08 (S) Preludium: klass. muz. 7.30 Nws. 7.41 (S) Hier en nu. 7.35 Aangestipt: pro- gr.overz. 8.00 (S) Te Deum laudamus: gewij de muz. 8.24 Op de man af - evangel, comm. bij de tijd. 8 30 Nws. 8.36 Gymn. v.d. huisvr. 8.45 (S) Podium v.d. vrouw: maat- sch.-inf. 9.20 (S) V.d. zieken. 10.00 Schoolra dio. 10.30 Nws. 10.33 (S) Select: pas versche nen gramm.pl. 11.10 (S) Radio Kamerork. met solist: klass. muz. 11.40 Hier en nu - ex tra: De Britse verkiezingen. 11.55 Med. 12.00 Zingen met Cecilia. 12.15 Meisjeskoor met in strumentale begel. en zangsoliste. 12 26 Med. t.b.v. land- en tulnb. 12.30 Nws. 12.41 (S) Hier en Nu. 12.50 Herv. middagdst. 13.10 (S) Lichte koorzang. 13.20 (S) Licht ensemble. 13.45 Er zijn zoveel andere levens (IX): poe- zie uit de 3e wereld. 14.05 Schoolradio. 14.25 (S) Mod. kamermuz. 15.15 De Bijbel maakt nwsgleng: gesprek. 15.30 Nws. 15.33 <S) Klanksnoer: klass. muz. 16.00 Een uur na tuur met 16.30 (Si Hier en nu. 17 00 Kinder visie. 17.30 Nws. 17.32 (S) Hier en nu. NCRV: 18.00 (S) Tijd vrij voor muz. In vrije tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18.53 Zojuist verschenen: nieuwe boeken. AVRO: 19.00 Trefpunt: Verkiezingen in Enge land. NOS: 19.50 Den Haag vandaag. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Radiojournaal. 20.10 (S) Ra dio ork. spelen klass. en mod. muz. 21.30 (S) Hosea. 22.20 (S) Mod. kamermuz. 22.55 (S> Dichter bij de muz.: nieuwe liedjes, chan sons of songs. 23.20 (S) Essay progr. waar- \An 1 Ri HILVERSUM III TROS: 7.02 Vaak 's ochtends, met o.a. tl keersinf. KRO: 9.03 KRO-op-drie: Uit lucht gegrepen. 11.03 (S) Verzoekpl. 12 (S) Van twaalf tot twee. met 13.30 Raé maar. 14 03 Theo Stokkink Show. NOS: 1( Daverende dertig. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. TR( 19.02 (S) Plaatvaeria. 20.02 (S) Poster. 21 (S) Sesjun, jazz en pop live. 22 02 <S) Hi| van Gelderen Show, met Nederlandstaï Top Tien en Kwiswljs. 22.55 Med. 23.02 I T S T sport en muz. 0.62 Akti 0 10 (S) Jazz-Sir. 1.02 Nachtwacht. NOS: j Satésaus Show. EO: 6.62-7.00 (S) Matinaf gevar. muz. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws, med. en SOS-ber. 12.0: muz.progr. (12 50 Buitertl. persoverz. Nws. act., weerber. en toneelagenda.) Beursber. 14.00 Nws. 14.03 Schoolrad (15.00 Nws.l 15.23 Lichte muz. 16.00 Nws beursber. 16.10 Licht klass. eonc. 17.00 N en med. 17.10 Uitz. voor oudere luisteraa 17.55 Weegschaal. 18.00 Nws. 18.05 Uitz. v.d. sold. 18.30 W. wijs wezen. 18.45 Sportprogr. 18 55 Taalwi ken. 18.57 Ork. v.d. week. 19.00 Nws en a 19.30 Intermezzo. 19.35 Polit. tribune. IS Lichte muz. 20.00 Lichte muz. (20.30 N1 20.33 Spldnternws.) 22.00 Nws. 22.05 Jei| 74. (23.00 Nws.) 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie 14.00-14.50 Schooltel«Visie NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal Vul horizontaal in; 1. verdacht, 2. moeraskoorts, 3. in dien, 4. betrekking, 5. zwervende vol ken, 6. weg ergens heen. Op de spijlen ontstaan bij juiste op lossing van boven naar beneden gele zen twee namen van een soort eend. Ladder-puzzel Oplossing: Hor. 2. stone. 7. basis. 8, Oeral. 9. paard, 10. roe, 12. Ali, 13. rob, 15. ie der, 17. arena, 19. en, 20. in. 21. Eel- de. 24. moede, 26. sté. 27. lee, 29. tot, 30. loens, 32. gelag, 33. sepia, 34. Se dan. Vert 1. garoe, 2. sip, 3. tsaar. 4. nori- a, 5. eed, 6. salon, 10. ribes, 11. edele, 13. renet, 14. baret, 16. end, 18. no. 22. etter. 23. eloge, 24. mensa, 25. do- ris. 28. Ee, 30. las, 31. sen. 30 Er gaat een gemompel door het hele vliegtuig tot in de eerste klas. Is het Volksfront dan werkelijk almachtig? Hebben de Britten niet genoeg aan dacht geschonken aan de veiligheid van hun vliegtuigen? Zijn ze dan sinds zondag niet extra voorzichtig ge worden? 'Niet goed', vindt Sean. 'Zij moeten ook maar eens ondervinden wat het is. Misschien worden de za ken dan wat sneller afgehandeld'. Sean wordt berispt, omdat er in dat nieuwe gekaapte vliegtuig ook mensen zitten, die in levensgevaar zijn geko men. 'Dat is wel waar, maar ik ben het zo verschrikkelijk beu allemaal', verdedigt Sean zich en neemt weer een grote slok uit zijn fles whisky. Abu Fadi weet iets meer. Het vlieg tuig, een machine van het type VC-10 van de Britse luchtvaartmaatschappij BOAC is op de vlucht van Singapore naar Londen in Bahrein door gueril la's van het Volksfront gekaapt. Het bevindt zich nu in Beiroet om te tan ken. Aan boord bevinden zich 105 pas sagiers en 10 bemanningsleden. Het vliegtuig zal vanmiddag hier landen. De VC heeft een wat lange baan no dig om te landen, maar het zal wel gaan. Onze machine kan altijd nog op zij gesleept worden. Hij zegt, dat het daarom noodzakelijk is dat wij het vliegtuig verlaten. We moeten naar zijn tent gaan, waar hij ons als zijn gasten welkom zal heten. 'En hoe staat het dan met de radio hulp aan de vliegers' vraagt captain Schreiber. 'Als u het aggregaat aan sluit, kan ik het een en ander met de verkeerstoren voor de Gaza Strip op nemen'. Abu Fadi wil dat met zijn chefs be spreken. We hebben nog tijd. Later meldt hij dat het aggregaat bij het TWA-vliegtuig moet blijven en dat de radiohulp in de cockpit daar wordt georganiseerd. Captain Schreiber mag zijn Amerikaanse kollega bezoeken om hem te helpen. TJMm Wij bepraten intussen deze nieuwe vliegtuigkaping. Deze keer zijn wij niet de slachtoffers, maar de toe schouwers, ja zelfs de gasten van de daders. Vliegtuigkenners onder ons zijn bang, dat het een crash zal wor den. De VC-10 heeft een langere lan dingsbaan nodig dan de Boeing 707 of onze DC-8. Bijwijze van voorzorgs maatregel moeten we onze dekens meenemen om eventueel bij de red ding der mensenlevens te kunnen hel pen. Beatrice wil de captain om toe stemming daarvoor vragen, maar die zal daar nauwelijks iets op tegen heb ben. De hitte is al nagenoeg verdwe nen als Abu Fadi ons beveelt het vliegtuig te verlaten. Wij pakken on ze dekens en glijden een voor een naar de grond. De glijbaan links heeft geen lucht meer en is niet meer te gebruiken. De andere is weliswaar slap, maar nog altijd te benutten. Voor de tenten van de Palestijnen staan groepjes guerilla's. Enkele ge zichten kennen we nu al. We hebben ze af en toe gezien, maar we weten weinig over de mensen en over hun organisatie. Wie zijn de officieren en- wie is hier de hoogste chef? Ik ver- Uitgave Centrl Press, Bussum moed dat het een kleine man is met een rond gezicht en een zwarte snor, de man, die ons zondagavond in ont vangst heeft genomen. Abu Fadi zal zo ongeveer de rang en de functie van kompagniekommandant hebben of misschien is hij slechts luitenant. Vandaag is de man met de snor er weer. Hij is er altijd als er iets beslis sends staat te gebeuren. Zal de landing slagen? Tot nu toe zijn alle kapingen van de Palestijnen met beangstigende precisie verlopen. Hoe wel de overval op een vliegtuig be paald geen heldendaad is, zijn die mensen toch niet ontbloot van intelle- gentie, discipline, moed en toewij ding. Zij zetten hun leven met een moed op het spel op de manier, zoals slechts fanatieke desperados dat kun nen. Voor ons welvaartsmensen uit het westen is een dergelijke manier van doen onbegrijpelijk. Die mensen moeten wel au serieux genomen wor den. Ook het trotse Brittannië heeft vandaag een slag verloren, precies zo als het aan oorlog niet gewende Zwit serland de afgelopen zondag. Toen wa ren wij de slachtoffers, vandaag staan we als toeschouwer bij een dergelijke slag aan de kant. Menige journalist of militair zou er wat voor geven als hij erbij mocht zijn. 'Daar komt-ie!' schreeuwt iemand. Aan de noordwestelijke hemel is een enkeL puntje te zien. Het moet het vliegtuig van 'de Britten zijn. Buiten de kapers zitten er 115 mensen in het puntje. 115 mensen, die in doodsangst een onbekend lot tegemoet vliegen. Abu Fadi staat gelaten naast me. Zijn ogen stralen. Het puntje wordt groter, groeit tot een punt en van punt tot vliegtuig. Rechts van de al in het westen staande zon raast het op ons toe. Ik hoor het gebrom van motoren. Het vliegtuig zal nu spoedig hier lan den. Zoals een vis, dié naar de wurm aan de fatale haak hapt, zo hangt hij aan de lijn. De visser staat hier en trekt de lijnt binnen. Het snoer zal niet stukbreken. Het gebrom der mo toren wordt dreunen. Op lage hoogte raast hij over ons heen. Een wind hoos blaast het zand in wolken om hoog. 'Dat doet het vliegtuig', zegt Abu Fadi. T)at is ook gebeurd toen u hier landde'. De VC-10 heeft een brede bocht be schreven en suist nu snel over de grond op ons toe. Zal hij erin slagen zonder onze lieve DC-8 te raken? De doffe klap en enorme zandwolken kondigen de landing aan. Onze DC-8 staat nog! Langzaam breidt de stof wolk zich uit en onthult tenslotte het nieuwe slachtoffer de luchtkolos van de BOAC, wit met blauwe strepen overlangs. De landing is gelukt! De machine is helemaal heel gebleven. Langzaam rolt hij mi op zijn uiteinde lijke rustplaats toe, die de plaats van zijn terechtstelling zal worden. Zijn neus wijst recht naar de neus van on ze 'Nidwalden'. Kruiselings hierop, wat achteruit gezet, staat de Boeing 707 van de TWA. Zal dit halve kruis spoedig door een vierde machine, dit maal door een vliegtuig van de Deut sche Lufthansa tot een heel kruis worden uitgebouwd? '(wordt vervolgd) VPRO 19:05 Beertje Colargol 19.15 Zwijgen is goud 19.45 Popeye NOS 20.00 Journaal VPRO 20.21 Berichten uit de samenleving 20.35 All in the family 21.00 In kleur bij God thuis 21.45 Fruitventer NOS 23.15 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal EO 19.05 Koffiebar 19.25 Robbenjacht NOS 20.00 Journaal EO 20.20 Moody Chorale op toernee 20.50 Geschonden door oorlogsgeweld, God geve, in vrede hersteld 21.45 Nader Bekeken 22.05 De gapende ravijn 22.55 Antillen zingt NOS 23.10 Den Haag vandaag 23.25 Journaal 23.30 Verkiezingen in Gr. Brittannië DUITSLAND I 16.66 Journaal. 10.65 Journaal van gistera vond. 16.25 Das schonste Fest der Welt. 1135 Dok. progr. 12.05 Inl. en meningen uit het bedrijfsleven. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.13 Journaal. 16.20 Progr. over vrijetijdsbest. 17.03 Klnderprogr. 17.35 Idem. 17.55-18.60 Journaal. (Reg. progr.: NDR: 9.30-10.00 Sesamstrasse. 18.00 Kult. magazine. 18.30 Akt. 18.45 Zand- mann. 13.55 Nordschau-Magazln. 19.26 Rep- 19.39 Progr.overz. WDR: 8.05-12.15 Schooltele visie. (9.30-10.00 Sesamstrasse) 18.00 Nws uit Noordr.-Westf. 18.03 Kinderprogr. 18.15 Graf Yoster pbt stch die Ehre. 18.40 Akt. 19.20 TV-serie, verv.) 20.00 Journaal en weerber. 20.15 Wetensch. magazine. 21.00 Cannon. 21.45 Disk. 22.30 Journaal, komm. en weer ber. 22.50 Zaalhandbal. 23.50 Journaal, DUITSLAND II 16.36 Inf. fUmserle. 17.00 Journaal. 17.10 Tekenfilmserie. AanSl.: Mainzelmannchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Alexander und die Tochter. 19.00 Journaal. 19.30 Dok. film. 20.30 Komisch irogr. 21.00 Journaal. 21.15 Inf, progr. 22.15 lok. film. 22.45 Journaal. DUITSLAND III WDR 8.05 t.e.m. 11.45 Schooltelevisie. (9 30-16 Sesamstrasse.) 16.0 0 Sesame Street. 11 Schooltelevisie. 17.30 School in gesprek. 18 00 Sesamstrasse. 18 30 TV-kursus. 19 Zandmann. 19.05 Voor Turkse werkn. 15 Akt.rubr. 19.45 Nws uit Noordr.-Westf. 19 Komm. 20.00 Journaal en weerber. 2q Don't touch him. he might resent it. 21 Kostomies. 21.45 Journaal. 22.05-22.20 Kol Jogesosl. film. DUITSLAND III NDR 8.05 12 45 en 16.30-18.00 Schooltelevisie. 18 00 Spsamstrasse. 18 30 TV-cursus 18 Mod. gymn. 19.00 Inf. TV-serie. 19.30 TV-d sus. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Dl serie. 21.00-21.45 Dok. rep. BELGIE NEDERLANDS 14.00-16.00 en 17.00-18.00 SchoolteH sle. IS 00 Colargol. 18.05 Jeugdfeuill. 18.30 "I nerklanken. 19.05 Bekroonde Science-flctJi 19.35 Kortweg. 19.43 Med. 19.45 Journal 20.15 Polit. uitz. 20.30 Wachtwoord. 21.00 I ris, c'est raon amour. 22.40 Fragm. uit nil we films. 23.20 Journaal. Gevulde grapefruit 2 grapefruits 2 kleine sinaasappelen 1 peer 100 gr. walnoten 3 eetl. honing Snij de grapefruits doormidden e haal er het vruchtvlees en de wit) velletjes uit, zonder daarbij de scW te beschadigen. Verdeel het vrucli vlees in kleine stukken en verwijd! de pitten. Pel de sinaasappelen, sn| er plakken van en vervolgens ook i stukjes verdelen. Meng de geschild en kleingesneden peer, enkele fijngj hakte walnoten, grapefruit en sinaal appel met honing. Doe dit mengst over in de vier grapefruitshelften e garneer ze met walnoten. Koel serv» ren, Menutip: Tomatensoep, rosbief, Io| aardappelen, gevulde grapefruits.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6