VISSERS IS WEER BEZIG Omkoping in Griekenland Als uw hart u werkelijk ter harte gaat Sanctie gevraagd Opmerkelijke uitspraken van Cor Coster Manipulerende wielermanager ontslaat vier renners voordat één van hen werkelijk in dienst is getreden I! terreinen worden verreden. Start en fi nish zullen waarschijnlijk ln Doetinchem zijn. Luto in korfbalfinale tegen AKC Becel, goed voor harten bloedvaten RZ loopt verder uit na zege op Flamingo's UEF A-team uitgeschakeld LgOUW/1K.VARTET DONDERDAG 28 FEBRUARI 1974 SPORT Tl.l KIJ Van onze speciale verslaggever blSTERWIJK Wielermanager Ton Vissers slaagt er steeds weer in i>m records te vestigen. In het negatieve dan wel te verstaan. Het spoor van vernieling dat hij vorig jaar door de wielrennerij trok, heeft gisteren een (voorlopige?) climax gekregen tijdens de presen tatie van een nieuwe profformatie. Zijn 'weinig elegante' manipula- es van het vorige seizoen werden overtroffen door een nieuwe itunt: het aan de dijk zetten van vier beroepsrenners voordat één van le coureurs in dienst is getreden. Slaas Balk, Ben Janbroers, Albert an Midden en Kees Zoontjes waren isterochtend nietsvermoedend naar iistenvijk gekomen. Alle vier cou- eurs verkeerden in de vaste overtoi ling dat deze dag de start zou beteke ien van een nieuw wielerseizoen ra ar in zij met de merknaam Robot- •azelle op de trui zouden rijden, laar toen zij op het Oisterwijkse andgoed De Roseps aankwamen, loorden zij van Vissers dat er voor ïen geen plaats was in de ploeg. On- lanks vier door Vissers getekende ivdreenkomsten van 4000 gulden elk. )ndanks waterdichte afspraken. Met illeen de uiterst vage belofte van Vis- ers, dat hij zou proberen een van de :omende dagen nog een oplossing te 'inden voor dit viertal, échter die nieuwste manipulatie van Vissers schuilt een beerput van ellen- ie. Het heeft alles te maken met de ►verigens weinig daadkrachtige maat- •egel, die de KNWU heeft genomen om een eind te maken aan de bizarre iraktijken van deze manager. De riem van die maatregel ligt in het vo- ige sdizoen. Toen had Vissers zijn renners ondergebracht in stichting Sportorganisatie Holland, een weidse naam voor een instituut dat als dek mantel dient voor zijn praktijken. De Richting die volgens zijn zeggen buiten zijn vriend Gerard Sterk en nanager Vissers geen bestuursleden iende, verhuurde de renners aan Ca nada Dry, onder welke naam al een wielerploeg opereerde. Toen Vissers :egen het eind van het vorige seizoen ond dat het geld op was, ontsloeg hij de renners. De stichting gaf geen geld, dus daarvan viel nidts te halen. De renners hadden bij de stichting en niet bij Vissers of Canada Dry gete kend, waardoor Vissers dus buiten schol bleef. De KNWU bepaalde (wijs geworden door deze jongste ervaring) dat met ingang van 1974 de sponsors in het ïtichtingsbestuur vertegenwoordigd moeten zijn. Sportcommissielid Harry van Gestel: 'Op die manier valt er dan wat te halen als het weer eens fout zou lopen bij de stichting'. JV Op de vijfde januari werd Vissers tij- f dens een bijeenkomst met leden van de sportcommissie van deze maatregel ■jop de hoogte gesteld. Vissers: 'Ik heb daarna geprobeerd om Hans Markslag (directeur Ronot rrid.) in het stich tingsbestuur te krijgen, maar hij wil de niet'. Desondanks liet Vissers be gin februari Janbroers, Balk. Zoontjes en Van Midden een contract tekenen met die stichting, waarvan hij toen al kon vermoeden dat die stichting in deze vorm door de KNWU niet geto lereerd zou worden. Vissers: 'Ik heb niet ter kwader trouw gehandeld. Ik dacht dat de KNWU nog wel bij zou draaien', daarmee een poging doend om de unie de schuld van het ontslag in de schoenen te schuiven. DEKMANTEL Toen Vissers tot de onvermijdelijke conclusie kwam dat die stichting niet meer langer bruikbaar was dan als dekmantel voor zijn dubieuze praktij ken. zocht hij naar een ander juri disch foefje1. Hij besloot om in plaats van een Nederlandse een Belgische I ploeg te beginnen, waardoor de basis van de ploeg drastisch gewijzigd moest worden. De reglementen van de f; Internationale Wielrenunie schrijven DAMMEN De strijd om het persoonlijk j kampioenschap dammen van Europa zal i dit jaar worden gehouden in Italië. I Plaats van handeling is Arco, nabij Tren- to, van 18 tot en met 24 mei. Aan het kampioenschap mogen de nationale titel- I houders deelnemen, in dit geval de ver- I teger.v.-oordigers van de Sowjet-Unie. Ne derland. België, Frankrijk, Zwitserland, Tsjechoslowakije, Monaco en Italië. BILJARTEN De Belg Ludo Dielis zal I van 27 tot en met 31 maart in Zandvoort zijn Europese blljarttltel ln het bandsto ten verdedigen tegen de Nederlanders i Hans Vultlnk en Christ van der Smissen, i de Fransman Francis Connesson, de Oos tenrijker Heinrich weingartner, de West- UEj duitser Gunther Siobert, de Spanjaard Allejardo Munoz en de Portugees Mano Machado. pr ge GEWICHTHEFFEN De Bulgaarse mid- im dengewicht Andon Nikolov heeft het we- reldrecord trekken verbeterd. Hij bracht /a.o kilogram omhoog. Het oude record stond op naam van de Rus Riget met I/O kg. TENNIS Betty Stöve neemt momenteel op de lijst van verdiensten van beroeps tennisspeelsters de zevende plaats in. De Nederlandse nummer één ontving dit sei- 1 zoen tot.dusver voor haar prestaties 8400 dollar longeveer 25.000 gulden). Eerste op de lijst is Billie Jean King met 41.300 I dollar (ruim 120.000 gulden). TENNIS Betty Stöve heeft zich in de tweede ronde geplaatst van het internatl- onaal toernooi in Chicago. ZIJ versloeg in twee sets de Amerikaanse Isabel Fernan dez: 7—5. 63. Enkele uitslagen: Billie Jean King (VS)—Peaches Bartkowicz (VS) 7—3, 61. Sharon Walsh (VS)— Patty Shoolman (VS) 6—1, 6—2. Rose mary Casals (VS)Janet Newberry (VS) 6—7, 6—2, 6I. i AUTOSPORT De Internationale Neder- I land Rallye die dit Jaar voor het eerst I als winterrallye zou worden gehouden SI werd in verband met de energiecrisis eerst uitgesteld maar Is nu althans voor I 1974 definitief van de baan. De organlsa- 1 toren hebben besloten om deze rit die zal meetellen voor het nationale rallye kampioenschap In het begin van 1975 (fe bruari) te houden. In de route, waarvan de lengte tussen de 600 en 800 kilometer zal liggen, worden veel klassemcntsproe- ven opgenomen die allen op afgesloten de Italiaanse Luciano Borgogononi. De derde plaats was voor een andere Italiaan. Enrico Paolini, met een achterstand van 20 seconden op Van Linden, namelijk voor dat tegenover iedere buitenlander twee renners van het land van registratie gecontracteerd moeten worden. Oftewel dat voor ie dere niet-Belg twee Belgen moeten worden aangetrokken. Vissers: 'Ik had tien Nederlanders, meer dan zds kon ik er niet gebruiken. Er moesten er dus vier afvallen'. Voor Vissers een koud kunstje. Hij had immers ook nog te maken met een aantal voor hem lastige Limburgers als Krekels, Kennemers, Pustjens, Harings en Vrancken. Hij had hun aanvankelijk een jaarsalaris (van 4.000 gulden net to) toegezegd en had vervolgens be dongen dat dit 4.000 gulden bruto zou zijn. Het kwartet Limburgers zou bo vendien op de loonlijst worden ge plaatst van Fred Romelberg, een aan nemer die er wel enkdle duizenden guldens voor over had om Limburgse professionals te helpen. Deze laatste affaire ging overigens grotendeels buiten Vissers om. Romelberg: 'Ik betaal de sociale lasten voor deze Limburgse jongens tot en met oktober, de laatste maand waarin zij nog actief zijn voor Robot. Dat kost mij 10500 gulden en daar voor hebben deze Limburgers dan so ciale zekerheid'. RODE POTLOOD Vissers belde op de avond voor de presentatie van zijn ploeg Romelberg. Vissers: 'Ik heb hem toen gezegd dat ik. zijn Limburgers niet meer nodig had*. Maar Romelberg kwam tot een akkoord met de vijf Limburgers en reisde gisterochtend met 'zijn' renners naar Oisterwijk. Op dat moment kwam Vissers in moeilijkheden. Hij was er vast van overtuigd dat die Limburgers weg zouden blijven, maar toen zij toch kwamen opdagen, had hij renners teveel. Hij stelde Lomme Driessens, de man die als ploegleider, gaat fungeren, het lijstje met Neder landse coureurs ter hand en vroeg hem vier namen af te strepen. Balk, Janbroers, Van Midden en Zoontjes verdwenen' onder het rode potlood van ploegleider Driessens. Serpenti, Krekels, Pustjens, Harings, Vrancken en Kennemers bleven gespaard. Voor lopig tenminste. Want geen van deze renners heeft nog een contract gezien. Vissers heeft immers zijn ploeg in België ingeschreven en dat opent voor hem de mogelijkheid op alle moge lijke manieren te marchanderen met de contracten. In België hoeft hij im mers alleen de rijksmaatschappelijke zekerheid te betalen. En dat is een bedrag van om en nabij de duizend gulden per renner. Aanzienlijk veel De vier renners die gisteren direct weer uit de boot vielen: Balk, Van Midden, Zoontjes en Janbroers fv.l.n.r.;. DE NIEUWSTE STUNT van Ton Vis sers toont weer eens aan hoe gemak kelijk ordinaire geldduivels vaste voet aan de grond kunnen krijgen binnen de wielrennerij. Het schreeuwend on recht, dat hij nu weer heeft begaan tegenover een viertal beroepsrenners \-erdient een keiharde sanctie. De KNWU heeft zich wat dat betreft te genover Vissers altijd té coulant ge toond. Hoewel de Unie op de hoogte was of in ieder geval kon zijnkvan zijn discutabele praktijken vorig jaar, werd hem in dit seizoen grif een ma- nagerslicensie verstrekt, nadat hij een bankgarantie had verstrekt voor de 72 mille, waarvoor hij de organisatie van het nationaal kampioenschap op de weg 1974 had gekocht. Geld stinkt blijkbaar niet, hoewel de manipulaties van de heer Vissers in de wielrenne rij langzamerhand een hoogst onwel riekende geur verspreiden. Het is zo als de voorzitter van de vereniging voor beroepswielrenners Eddy Beu gels stelt, de hoogste tijd om zijn li- censie als ploegleider in te trekken. Het is echter zeer de vraag of de KNVU tot een dergelijke, ongetwij feld noodzakelijke maatregel zal be sluiten. Sportcommissielid Harry van Gestel toonde zich gisteren wel ge schokt door deze gang van zaken, maar stelde al dat de Unie niet van plan is om hun Belgische zusterorgani satie te bewegen Vissers in België ook nog een strobreed in de weg te leggen. Een excuus van broodroof ten opzichte van een man, die wielrenners bij voort during het brood uit de mond stoot kan in ieder geval niet worden gehan teerd. JH. Van onze sportredactie AMSTERDAM In een gesprek met het weekblad Vrij Neder land heeft Cor Coster, 'de meest invloedrijke man in het Neder landse topvoetbal', deze week een aantal opmerkelijke uitspra ken gedaan over de gang van zaken rond enkele ophefmakende affaires. Zo stelt Coster bijvoorbeeld dat niet hij naar Johan Neeskens toe is gegaan om hem in contact te brengen met Barce lona, maar dat het contact via Johan Cruijff is gelopen, die Neeskens adviseerde maar eens met zijn schoonvader te gaan praten. Coster wijst de beschuldiging die enkele weken geleden door Ajax werd geuit, dat Coster en Cruijff bezig, zouden zijn Ajax kapot te maken (een uitspraak die Ajax-dokter Greep in Barcelona opving) van de hand. Coster: 'Johan heeft twee jaar van de zeven bij Ajax uitgediend en daar om vind ik dat we nog altijd recht hebben op die twee ton. Ik heb tegen Greep gezegd, ik kom de heren nog wel eens tegen, je komt elkaar in het leven altijd nog wel eens tegen. Ik ben er namelijk van overtuigd dat Cruijff over 2Vg jaar weer terug gaat naar Ajax en dan haal ik uit het handgeld wel die twee ton plus rente'. Over de mogelijkheid dat Ajax een proces zal aanspannen tegen Neeskens- Coster als Johan Neeskens van plan blijft vroegtijdig van zijn contractuele verplichtingen ontheven te worden, stelt Coster: 'Als er een proces komt ben ik er voor 100% van overtuigd dat we winnen. En in dat geval be paalt de rechter de afkoopsom en ik garandeer dat die lager is dan het bedrag dat Barcelona nu wil betalen.' Coster licht ook zijn rol toe bij de sponsoringskwestie rond het Neder lands elftal: 'Bij de sponsoring van het Nederlands elftal heb ik me ver keken. Ik had op minstens één miljoen gerekend, vanuit die gedachte heb ik de premie voor de spelers bedongen. Maar ik kon anderhalf jaar ge leden ook niet voorzien dat de economische situatie zou verslechteren. Ik ben me dan ook bewust in de nu te voeren onderhandelingen over de premies voor de eindronden, dat de KNVB met een stuk erfenis van mij zit:' De bekendste schoonvader van Nederland stelt in Vrij Nederland verder dat hij niet gelooft in een snelle leegloop van Ajax, omdat buitenlandse verenigingen vooral geïnteresseerd zijn in spitsen en niet in verdedigers. Ook noemt hij het een fabeltje dat een contract over reklame dat Cruijff met Philips heeft afgesloten, automatisch inhoudt dat PSV de grootste gegadigde wordt als Cruijff naar Nederland terugkeert. Waar hij wel zal gaan voetballen? Coster: 'Johan heeft nog altijd een emotionele binding met Ajax. In 1976 is Johan transfervrij: hij is dan pas 29 jaar. Momenteel heeft hij een bezit van 5 miljoen gulden, tijdens het wereldkampioen schap hopen we op nog eens twee miljoen en als hij over ruim twee jaar terugkeert is zijn vermogen aangegroeid tot tien miljoen. Dan is het welletjes. Dan zouden wij en zeker Johan graag zien dat hij weer bij Ajax gaat voetballen. Ik stel me voor dat hij dan hetzelfde bedrag aan salaris krijgt als de andere spelers. Maar let wel, dat is onze uitdrukkelijke wens. Het kan best' zijn dat Ajax het niet wil, zeker als Van Praag en Timman er nog zijn. Die twee mensen hebben het uiteindelijk grandioos gedaan bij Ajax; ik hoop dat we tegen die tijd de emoties zijn vergeten. Van Praag en Timman zijn voor ons zeker geen obstakel, hopelijk is het om gekeerd ook niet zo.' Én tot slot Coster: 'We gaan er van uit dat we elkaar tegen die tijd weer recht in de ogen kijken. Maar mocht Ajax hem niet echt willen, dan heeft Johan te kennen gegeven en dat meent hij oprecht dat hij voor FC Amsterdam wil spelen.' minder dan de minimum-contracten in Nederland (vierduizend gulden per renner). De formaliteiten in België moet hij overigens vandaag nog 111 or de maken, wil hij zaterdag in de Om loop Het Volk kunnen starten. TRIEST Voor Van Midden, Balk, Zoontjes en Speler levenslang geschorst ATHENE Een Griekse top-voet- baller, die meermalen in het natio nale elftal heeft gespeeld, is giste ren door zijn club levenslang ge schorst wegens het aannemen van steekpenningen met het oogmerk om zijn club opzettelijk te laten verliezen in het toernooi om de Griekse beker. In een officiële ver klaring maakte de Atheense club Panionis, vijfde in de competitie, bekend dat het bestuur 'éénstem mig heeft besloten om Thanasis Intzoglou levenslang te schorsen wegens zijn poging om het spelpeil van de ploeg opzettelijk naar bene den te halen in de Cupwedstrijd van afgelopen zondag tegen Etlini- kos uit Piraeus.' In de bekendmaking werd gezegd dat Intzoglou heeft toegegeven dat zich al eens eerder heeft laten om kopen. Het bestuur vertelde dat Intzoglou heeft toegegeven dat hij 'is benaderd door figuren uit het kamp van Ethnokos.' Dezen boden hem 200.000 Drache (ongeveer 18.500 gulden). Met dit bedrag had hij ook een aantal van zijn teamge noten moeten omkopen. Deze heb ben hem echter na de wedstrijd bij het bestuur aangegeven. Panoinis heeft Ethnikos uiteinde lijk toch weten uit te schakelen, maar alleen na twee verlengingen en strafschoppen waarbij Intzoglou niet meedeed. Het bestuur van Ethnikos heeft Inmiddels met rechtsmaatregelen gedreigd wegens het 'zonder doorslaggevend bewijs In discrediet brengen van een his torische voetbalclub.' Extra treinen UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen laten samen met een reisbureau in juni 12 extra treinen rijden naar Hannover en Dortmund voor Nederlandse supporters, die het Nederlands elftal willen zien spelen in de wereldkampioenschap pen voetbal. Naar Nederland-Uruguay in Hanno ver (15 juni), Nederland-Zweden (19 juni) en Nederland-Bulgarije (23 ju ni. beide in Dortmund te spelen) rijden telkens vier extra treinen. De Nederlandse Spoorwegen hebben voor de wedstrijd in Hannover 1550 kaarten en voor de twee matches in Dortmund 1500 kaartjes gekocht om ze in combinatie met een treinkaart je aan de man (of vrouw) te kun nen brengen. Het reisbureau heeft een gelijk aantal kaartjes geclaimed. Pers FRANKFURT Meer dan 2000 persvertegenwoordigers - 1800 jour nalisten en 320 fotografen - zullen de eindronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal van 13 juni tot 7 juli in West- Duitsland bijwonen. Bij de finale wedstrijden in Mtinchen zullen verder ook nog eens zo'n 1200 radio- en televisiereporters in actie ko men. De persvertegenwoordigers zijn af komstig uit 66 landen. Eenderde gedeelte van de ruim 2000 man is afkomstig uit West-Duitsland zelf. Brazilië zendt verder het grootste contingent (150), gevolgd door Ita lië (120), Zweden (100) en Neder land (80) Engeland voert de lijst aan van de landen die niet deelne men met toch nog 80 verslaggevers en fotografen. Frankrijk en Zwit serland komen tot 75 man. Overi gens: niet alle persvertegenwoordi gers zullen de openingswedstrijd en de finalewedstrijden in Miinchen kunnen bijwonen. Het aantal plaatsen blijft dan tot 1200 beperkt. Janbroers dus geen plaats. Een trieste affaire voor vier betrokkenen en de hele wielrennerij. Het meest mis schien nog wel voor Klaas Balk, die in tegenstelling tot de anderen niet als semi-professional maar als full-pro- fessional wilde opereren. Balk: 'Ik had mij serieus voorbereid. Ruim vijf duizend kilometer had ik al getraind. Als Vissers er piet in slaagt om ons toch nog onder te brengen, voel ik mij goed belazerd. Dan zie ik het niet meer zitten. Dan stop ik met fietsen.' Janbroers heeft al negatieve ervarin gen met Vissers, waarvoor hij het vo rige seizoen ook reed. Janbroers: 'Voor mij ligt de zaak toch anders. Ik heb een baan als vertegenwoordiger. Dat fietsen beschouw ik meer als een grap. Ik ben gek op wielrennen, en daarom dacht ik bij mezelf al komt de allerslechtste hond van de wereld, dan doe ik het nog.' Het gebrek aan alternatieven is ook voor renners als Krekels. Kennemers, Vranken en Pustjens het motief ge weest om met Vissers in zee te gaan. Samen met Prinsen, De Koning, Van der Leeuw, Koken is het eerder ge noemde viertal van plan om gerechte lijke stappen tegen de stichting Sport organisaties Holland (lees: Vissers) te ondernemen. Omdat zij van het vo rig jaar nog drie maandeh salaris te goed hebben. Jan Jansen, bestuurslid van de Vereniging voor BeToeps Wiel renners stelt: 'Toch hebben deze jon gens zelf ook schuld. De renners zijn vorig jaar bedonderd. Nu gebeurt het weer. Er is maar één oplossing. Zij gaan met de directeur en met Vissers rond de tafel zitten. We stellen het duo voor de keus: óf acceptabele con tracten óf stoppen. Dergelijke spon sors heeft de wielersport niet nodig. Over twee maanden is het met de ploeg afgelopen.' JOOP HOLTHAUSEN AMSTERDAM Wil Reuter, de ko- ningsschutter uit de hoofdklasse B van de zaalkorfbalcompetitie zorgde er uit eindelijk zelf voor dat Luto het beslis singsduel tegen Blauw Wit met 107 won. Zijn ploeg komt daardoor zater dag in de Rotterdamse Ahoyhal in de finale voor het Nederlands kampioen schap uit tegen AKC de volkomen ver rassing uit de hoofdklasse A. Een daardoor volkomen open strijd met twee ploegen die in bet begin van deze compeitie beslist niet als finalisten ge doodverfd waren. 32 (23 en 24 416.950 Bruto Inleg: 926 836 Prljzenbe- drag: 392.051,63. Eerste prijs: geen win naars. beschikbaar nu voor de 2e en de 3e prijs elk 147.019.36 en voor de premie ƒ98.012.91. Tweede prijs: 26 winnaars, die elk bruto 5.654.50 ontvangen. Derde prijs: 486 winnaars, die elk per kolom 302,50 ont vangen. (ADVERTENTIE) Ongeschikt MUNCHEN Franz Beckenbauer, een van de Duitse sterren, heeft gisteren verklaard, dat het Olym pisch Stadion van München, waar dc belangrijkste duels van het ko mende wereldkampioenschap wor den gespeeld, eigenlijk niet ge schikt is voor dit soort wedstrijden en het voetbal in het algemeen. 'Het is bijna onredelijk om te vragen op zulk turf te spelen', zei Beckenbauer. Beckenbauer speelt overigens wekelijks met zijn club Bayern op dat 'turf*. We zitten teveel. We roken meer aan goed voor ons is. We leven vaak te gespannen. En door veranderde eetgewoonten eten we teveel vet van verkeerde samenstelling. Allemaal faktoren die de kans op hart en vaatziekten vergroten. Wat kunnen we eraan doen? Meerbewegen.Spanningenvermijden. Minder roken. En vooralverstandiger eten. Daarbij is naast de hoeveelheid vooral de samenstelling van de vetten in onze dagelijkse voeding van belang. Verzadigde en meervoudig onverzadigde vetten. De gebruikelijke voeding in ons land bevat veel verzadigde vetten. In het algemeen teveel. Want deze verzadigde vetten verhogen het cholesterolgehalte van het bloed. Steeds meer- ook jongere - mensen hebben een te hoog cholesterol gehalte. En een hoog cholesterol gehalte verhoogt de kans op hart- en vaatziekten. (Cholesterol is een vetachtige stof die zich afzet in de bloedvatwand). De meervoudig onverzadigd® vetten - met name het (cis-cis) linolzuur-hebben een cholesterol verlagende werking en dat kan een vermindering van de kans op hart- en vaatziekten betekenen. Daarom is Becel goed voor hart en bloedvaten. Want elk kuipje bevat maar liefst 60-65% (cis-cis) linolzuur, de beste van de meervoudig onverzadigde vetzuren. Gaat u minder roken? Meer bewegen? Als u dan ook maar verstandiger gaat eten. En ervoor zorgt de consumptie van verzadigde vetten te beperken en deze zoveel mogelijk te vervangen door meervoudig onverzadigde vetten. De 4 Becel produkten helpen u daarbij. Becel margarine. Becel olie. Becel voor de koffie. En Becel Dressing, voor sla en salades. Begin morgen met Becel. Begin er jong mee, want dan zijn hart en bloedvaten nog in goede conditie. Becel helpt mee ze zo te houden. Schrijf voor meer informatie over voedingsvetten naar: Postbus 37, Rotterdam. ROTTERDAM 'Rotterdam-Zuid is duidelijk in het voordeel want het heeft alle gelegenheid in Ahoy te trai nen', liet Flamingo's coach Egon Steu- er gisterenavond weten voor het hp- gin van de belangrijke basketbalcon frontatie met R.Z, De barge voorge voelens van de Tsjech werden reali teit. De Haarlemse kampioensformatie moest voor de tweede keer dit seizoen diep buigen in Rotterdam: 8576. Een zege waarmee RZ zich duidelijk manifesteerde als de meest serieuze kandidaat voor de nationale basketbal titel. Twee sterke Amerikaanse aankopen (Jack Dinkins en Lloyd Richardson) hebben de formatie van Jan Bruin (tevens de coach van de nationale basketbalploeg) dit seizoen meer in houd gaven. Over enkele dagen zal worden beslist of zij ook volgend sei zoen in Rotterdam blijven. Het treffen tussen RZ en Flamingo's trok gisteravond niet minder dan 6000 bezoekers, dat van het eerste tot het laatste moment aan weerszijden groots basketbal gaf te zien. De grote vraag was: weet RZ de Israëliër Barry Leibowitz lam te leggen? Want juist hij is de centrale figuur van de ge routineerde Haarlemse brigade. RZ vond een oplossing en stationneerde kleine Marcel Welch bij deze spelbe paler. En met succes, want slechts heel in het begin voerde Flamingo's de toon aan (48). Tot halverwege de eerste periode hield Flamingo's de score in evenwicht (1818 2020 en 2222). Toen sloeg RZ toe, hetgeen naar later zou blijken, van beslissende invloed was op het spelbeeld! Via 28- 24 en 38-26 ging de rust in met een duidelijke Rotterdamse voorsprong: 4432. Na de wisseling liep Flamin go's langzaam maar zeker in (5034, 56—42, 58—50, 60—54 en 64—56). De laatste acht minuten echter liep RZ weer verder uit, mede door de opeen stapeling van persoonlijke fouten aan Haarlemse zijde. Daardoor ook kwam de Rotterdamse triomf niet meer in gevaar: 8576. DEN HAAG Het Nederlands UEFA- team is gisteravond in Den Haag door Engeland uitgeschakeld voor het Euro pees kampioenschap. Nederland ver loor de laatste wedstrijd in groep twee tegen Engeland met 0-1. Het winnende doelpunt werd in de 65e mi nuut gemaakt door Swindlehurst. De stand in poule 2 is nu: Engefland 3 2 1 0 5 3—1 Wales 3 1113 3—1 Nederland 4 0 2 2 2 1—5

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15