Mouthwe proberen bij de eerste vijf te komen eoeo HAEEK Personalia VANAVOND LIEDJESKEUS Sensatiewerk ...OPROEP CODE WAITER JOST Geding over lawaai van zwakzinnigen Sherry TROUW/KW\RTET WOENSDAG 27 FEBRUARI 1971 BINNENLAND/RADIO-TV MARY PERKINS Mouth and MacNeal Achter het Nieuws voerde een num mertje sensatiejournalistiek op door de voortvluchtige Loeki van S. voor de televisiecamera te brengen. Hij kreeg daarmee de gelegenheid zijn excuses aan te bieden aan het Hilversumse echtpaar Labruyère dat hij kortgeleden gijzelde, en aan de rechercheur op wie hij had geschoten. Niet met de bedoeling hem te raken, zei hij nu. In deze hoogst ongewone vertoning gaf Van S. toe gevaarlijk te zijn, wanneer hij in het nauw wordt ge dreven. En dat had hij zich op die zaterdag gevoeld, toen de Hilversumse politie hem probeerde te pakken voor naar hij zegt het helen van wat grammofoonplaten. Hij dacht dat er een stuk of 30 tot 40 man achter hem aan zat en daardoor raakte hij in paniek. Van S. vreest dat het door hem ontketende gijzelingsdrama hem op zoveel jaar gevangenisstraf zal komen te staan, dat hij maar liever probeert uit te wijken naar het buitenland. Hoewel Van S. een ordentelijk bestaan interessanter vindt dan een leven van misdrijven en gezocht worden door de politie, denkt hij er niet over zichzelf aan te geven. Hiermee was de sensatie nog niet op, want Achter het Nieuws bracht ook het boek in beeld dat Loeki van S. onder zijn volle naam heeft geschreven met als titel 'Mafia in Hilversum?'. Zodat hij ook nog als auteur zijn portie reklarae kreeg. Als u vraagt: kan dat allemaal maar?, is slechts één antwoord moge lijk: ja, dat kan. U hebt het zelf gezien. Of het mag, is een andere vraag. Ik kan mij voorstellen dat de Hilversumse politie niet naar de studio wilde komen om commentaar te geven op deze stunt. Hermandad zegt: als Loeki spijt wil betuigen, moet hij dat met daden bewijzen. Dus naar het bureau komen. Misschien zou hij dat diep in zijn hart best willen, maar hij is doodsbenauwd voor de konsekwentie: de cel. Had Achter het Nieuws wat meer tijd uitgetrokken voor het gesprek met de Amerikaanse senator MacCarthy, dan zou het stellig aan belangrijkheid hebben gewonnen. Opvallende uit- sprak'en over het ingrijpen van de VS in het Chili van Allende en over Kissinger die volgens MacCarthy geen druk zal uitoefenen op de Griekse junta, bleven nu een beetje in de lucht hangen. Om de carnavalsvierders niets te laten missen van Merijntje onthaalde de Vara de rest van het kijkvolk op een documentaire over de Franse schrijver Paul Léautaud. Een curieus portret van een ongewoon mens. Ik ging het hoe langer hoe meer betreuren dat ik het niet in levende lijve te horen kreeg. Toen Cees Buddingh de documentaire opende met een saaie voorlezing (en uitzicht op zijn gebit dat nodig aan revisie toe is) leek het er niet op dat het zo interessant zou worden. TON HYDRA door Riet Diemer UTRECHT 'Ik zie er wel brood in voor Nederland, in dit Euro visie-songfestival'. Deze gerust stellende mededeling is afkom stig van Mouth, die samen met zijn onafscheidelijke MacNeal ons land op 6 april zal vertegenwoor digen in de Engelse badplaats Brighton. Als voorproefje is van avond het nationale festival, waarin het liedje gekozen wordt waarmee het duo zal uitkomen. 'We proberen in ieder geval bij de eerste vijf te komen. Als dat niet lukt stap ik eruit'. Deze krasse uitspraak verzwakt een goeiige forse Mouth even later met 'voorlopig ben ik van de kaart als het niet lukt'. 'Vorig jaar hebben we geweigerd, toen zaten we helemaal in de toprun- ning in Nederland. Nu is dat alleen in het buitenland zo. Daarom willen we nu wel voor Nederland uitkomen, om iets goed te maken. We zijn overi gens echte festivallopers geworden. Deze week gaan we naar San Remo voor het Italiaanse festival. Een uit stekend liedje, door een Italiaan ge schreven, half Engels, half Italiaans. Daar hopen we een deuk mee te ma ken'. 'Moet dat nou echt?' is zijn reactie op de vraag, wat hij van de liedjes voor het nationale songfestival vindt Even diep nadenken: 'Het zijn echte leuke liedjes geworden. De eerste indrukken waren niet zo bie, maar door de ont zettend fijne arrangementen van Piet Sauer is het helemaal te gek gewor den'. Uitverkoren liedjes De drie uitverkoren liedjes uit een stapel van vijftig zijn: 'Zoals de oud jes zongen' van H. Bouwens, P. Schoonhoven en J. Meuring; 'Liefste' van Hans van Hemert en Lennaert Nijgh en 'Ik zie een ster', ook al van Hans van Hemert en Gerrit den Bra- ber. Vanavond zal een jury, die op 'sociologische wijze' is samengesteld, zoals producer Fred Oster het noemt als een 'doorsnee' van het Nederland se volk per provincie en door de tele foon laten weten welk versje naar Brighton gaat Mouth durft geen oordeel te geven 'Ik weet niet of ik het zeggen mag*. Diri gent Harry van Hoof van het songfes tivalorkest en componist Hans van Hemert zeggen beslist: 'Het wordt 'Ik zie een ster". Gestoken in een gobelin-broek, met een Hoofdredacteur De heer J. J. van Raalte (59), tot voor kort voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Journalisten, is per 16 mei benoemd tot hoofdredacteur van het Financieel- Economische Magzine, een uitgave van Bonaventura NV. Hij volgt als zo danig de heer G. J. N. Wijnands op, die een functie aanvaard heeft bij de Europese Gemeenschappen in Brussel. Hij was hoofdredacteur van het Eco nomisch Dagblad (de voormalige Han dels- en Transportcourant). Hoge Raad Tot advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden is benoemd mr. J. van Soest, hoogleraar aan de universiteit van Amsterdam, tevens raadsheer-plaatsvervanger bij het gerechtshof aldaar. Gerechtshof Tot raadsheer in het gerechtshof te Leeuwarden is be noemd mr. J. J. de Zoete, nu rechter te Arnhem. met bloemen geborduurd vest, blauwe laarzen en het bekende gekleurde fondsbrilletje loopt Mouth al uren voor de repetitie in het Utrechtse jaarbeurs-congrescentrum achter de coulissen. MacNeal is er nog niet. 'Ik vond dat ik vroeg moest zijn om het sfeertje te proeven. Lekker hoor, niet zo jachten. Ik heb gisteren een rust dag genomen. Op strand gehuppeld, ademhalingsoefeningen gedaan. Echt gezorgd dat we zo goed mogelijk be slagen ten ijs komen. Zijn stem is schor maar dat hoort erbij. Voor het repeteren van 'Ik zie een ster' staat hij met een miniatuur- straatorgeltje, dat speciaal voor de ge legenheid is gemaakt, te zeulen. Bo venop wiegelen twee poppen: het duo zelf. Er komt antieke muziek uit die speciaal is opgenomen in het Utrecht se museum 'Van straatorgel tot Piere ment'. Verleden eert harraonicaatje voor Ben Cramer, nu een straatorgel tje, dat is toch weer echt Nederland sen Een stukje tekst van het sterrelied: 'Ik zie een ster, hij staat te ver, maar strakjes komt ie dichterbij. Ik zie een lach, een lieve lach, die is alleen voor mij'. De antieke nootjes uit het or geltje kunnen het qua volume niet helemaal halen. Romantisch 'Zeer romantisch toch' weerlegt Hans van Hemert kritiek op de tekst. 'Het lied is in het Engels geschreven, zo zal het ook in Brighton worden ge bracht. Alleen voor vanavond is het in het Nederlands vertaald'. 'Het is moeilijk mensen te krijgen voor het festival', klaagt Fred Oster, als producer van de AVRO afgestaan aan de NOS. "Vroeger was het een ere zaak, nu niet meer. Kijk maar het Nederlandse elftal. De mensen willen niet meer, het gaat ze te goed'. Winnaressen het zijn toevallig alle maal dames van vorige Eurovisie festivals zullen het optreden van Mouth en McNeal vanavond omlijsten met hun winnend liedje van eertijds en een favoriete song van nu. Lenny Kuhr, Séverine, Vickey Leandros, An ne Marie David. Dit in de plaats van circus optreden van Nederlandse ar tiesten. Fred: 'We hebben twee keer circus gedaan en dan ben je in Nederland uitgeput, wat betreft mensen, die een nummer kunnen instuderen. We heb ben deze zangeressen erbij gehaald om de kijker te kunnen laten vergelij ken, waaraan je bij een songfestival moet voldoen'. Kenmerk over Proloog en over Theodorakis HILVERSUM De rubriek Kenmerk besteedt vanavond op Nederland 2 om half acht aandacht aan het stopzetten van de subsidie aan het toneelgezel schap "Proloog' en aan de energie crisis. Verder is er een interview met Theodorakis. 96. Smidje Verholen had gelijk, want toen hij nieuwsgierig rondspeurde naar de oorzaak van deze ruitenbreke- rij, zag hij tussen al de glasscherven op de grond een steen liggen en om die steen was een stukje papier ge wikkeld. Snel ontvouwde de smid dat stukje papier, hetwelk een briefje bleek te zijn, dat in tamelijk stumpe rige taal de volgende mededeling be vatte: 'Als je leefe je lief is, vabrie- zeer dan in het ferfollug geen knet- terkaarters meer! Me wraak zal bloei- erig weeze!' Nadenkend schoof de smid het vreemde papiertje met de FERDINAND akelige bedreiging tussen zijn vin gers. 'Hoe bestaat het! Nou zullen ze mijn ruiten nog stukgooien en nou zullen ze mij nog gaan bedreigen! En heb ik ooit van mijn leven een knet tercarter gemaakt? Welnee, nog nooit! En ik zal er nooit een maken ook. Ik geloof niet eens aan die r.dingen!' Net op tijd slikte hij dat ene leijlke woordje in en hij begaf zich naar zijn smidse. Misschien vond hij de kleine Kareltje daar. Dan kon hij hem eens vragen of hij misschien een verdacht persoon in de buurt had zien rond scharrelen, die in staat geacht kon worden de bedrijver te zijn van dij snode steensmijiterij! Maar de smii kon Kareltje niet vinden, wat troi wens niet zo'n wonder was, want kleine leerling Avas boos weggeloi en liep nu mopperend door de ni stille straatjes van het dorp Dat zelfde dorp was trouwens het doel van een auto, die getooi| was met een boordje, waarop enkel vergulde metalen sterren waren g( monteerd. Dat er een hoge militair ii de wagen zat is dus wel duidelijl maar wat de plannen zijn daarvan zj nog moeten blijken. Radio vandaag AVRO gaat Hollands Glorie opnemen HILVERSUM De Avro heeft van Jan de Hartog toestemming gekregen een televisieserie van zijn meest succes volle boek Hollands Glorie te maken. De serie, die wordt geregisseerd door John van de Rest (van 'Een mens van goede wil'), zal uit dertien afleverin gen bestaan en wordt de duurste, die ooit voor de Nederlandse televisie is geproduceerd, reden waarom in co- produktie met de Belgische en West- duitse televisie wordt gemaakt. De opnamen zullen waarschijnlijk een half jaar in beslag nemen en gedeelte lijk op zee worden gemaakt. HILVERSUM i VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (S) Akt.show. (7.45 VPRO: Deze dag. 8.00 Nws.) 9 35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 (S) Radioweekblad. 11.00 Nws. 11.03 V.d. kleuters. 11.15 (S) Melodieenboeket: licht muz.progr. 12.00 Den Oever Centraal: reg. progr. 13.00 Nws. 13.11 Dingen v.d. dag. 13 25 (S) Een middagje Stoomradio- progr. vol goede Jeugdherinneringen. 16.00 Nws. 16.03 (S) Wagen 107 In sterbezett. 16.45 (S> Dansork. met solisten. 17.10 (S) Metrop. Ork. 17.55 Med. VARA: 18.00 Nws. 18 11 Dingen v.d. dag. PP: 18.20 Ultz. v.d. A.R.P. VARA: 18.30 (S) Tekst en muz.: cabaretprogr. EO: 19.00 Klankbord. 19.15 tS) Wij hebben een woord v.d. wereld. 19 45 Bijbelstudie. 20.00 (S) Gramm.muz. 20.05 Christel, onderw. In bewe ging. 20 25 Het geslacht van Garderen (9>- 21.00 EO-Metterdaad. 21.07 De grote op dracht: nws van zend. en evangells. 21.15 (S) Gramm.muz. 21.20 Avondslult. TROS 21.30 (S) Specialiteiten a la carte: ntuz. wensprogr. 22.20 Aktua. 22.30 Nws. 22.40 Prometheus XIII (10). 23.00 (S) In Pim Ja cobs" Notenbar. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II TROS: 7.00 Nws. 7.02 (S) OntbIJt-Soos, met 7.30 Nws; 7.41-8.00 Aktua: 8.30 Nws en 8.36- 8.45 Gymn. v.d. huisvr. 10.00 (S) Kabouter- tijd. 10.30 Nws. 10.33 (S) Sphinx: progr. v.d. vrouw. 11.30 Aktua. KRO: 11.45 Bejaarden- progr. 11.55 Med. 12.00 (S) Van twaalf tot twee. met 12.26 Med. t.b.v. land- en tuinb.: 12.30 Nws: 12.41-12.50 Echo: 13.00-13.05 Raden maar 14.00 Huisbezoek. NOS: 14.10 Onder Duitsland. 16.00 Meer over minder: de stem v d. sprekende mlnderh. 17.20 Overheids- voorl.: Terzake. 17.30 Nws. NCRV: 17.32 (S) Hier en nu. NOS: 18.00 Bopthema's en swlngsesslons: Jazz uit de Jaren 1935-1955. 18.30 Nws, 18.41 Spiegel van Gr.-Brltt. 19.00 Openb, Kunstbe zit. 19.10 RVU: Jongeren en milieu - progr. n.a.v. Milieucompetitie. 19.50 Den Haag van- daag. 20.00 Nws. 20.05 (S) Wgensdagavond Muz.magazine. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III AVRO: 7.02 Steevast. (8 02-8 05 Radiojour naal.) 9.03 (S-M) Arbeidsvitaminen: pop.ver- zoekpl progr. 11.03 Knipperlicht: muz.progr. met verkeerstlps. 12.03 Radiojournaal. 12.1 (S) Zet 'm op. 14.03 Hitvisser. 15.02 Cel van Zijtveld. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Po# bus 700: verzoekpl.progr. NOS: 18.02 Joost mag niet eten. 19J Hee Ton van Duinhoven?!, waarin o.fl 19.02 Gouwe Ouwe en 22.55 Med. 0.02 Ml tro's Midnight Music. 1.02 Take it easy. 2.1 Hilv. Ill lacht. 4.02-7.00 Meurders'Metu de. BELGIE 324 m NED. 12.00 Nws en med. 12.08 Lichte mux. (12. Buitenl. persoverz. 13.00 Nws. act., weerbt en toneelagenda.) 13.55 Beursber. 14.00 Nw 14.03 Schoolradio. 14.23 Lichte muz. (15. Nws) 15.30 Schoolkoren. 16.00 Nws en beut ber. 16.10 Intermezzo. 18.15 Kinderuitz. 17. Nws en med. 17.10 Sound van 1930-190 17 55 Weegschaal. 18 00 Nws. 18.05 Ultz. v.d. sold. 18.15 I kenmoraal en-filosofie, 18.45 Sportprotf 18.55 Taalwenken. 18.57 Ork. v.d. week. 19. Nws. 19 30 Lichte muz. (19.49 Keurig E gels.) 19.45 Missieuitz. 20.00 Goed fol (20.30 Nws.) 21.00 Splinternws. 21.10 Los] in de blues. 22.00 Nws. 22.05 Jeugd (22.05 Gevar. progr. 23.00 Nws. 23.10 Lie jes.) 23.40-23.45 Nws. TV vandaag NEDERLAND I NOS NOT 10.45-11.35 Schooltelevisie KRO 17.00 Nogal wiedus NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest Intern. Agrarisch Nieuws 19.50 Socutera: Leger des Heils Horizontaal: 2. gewicht, 7. grondslag, 8. gebergte in Rusland, 9. ros, 10. stok, 12. meisjesnaam, 13. zeehond, 15. elk, 17. strijdperk, 19. voegwoord, 20. voorzetsel, 21. plaats In Drente, 24. vermoeid, 26. societé (afk.), 27. wate ring, 29. voorzetsel, 30. een weinig scheel, 32. gezamenlijk verteer, 33. kleurstof, 34. plaats in Frankrijk. Verticaal: 1. reukhoutboom, 2. verle gen. 3. vroegere heerser over Rusland, 4. ketting zonder einde, 5. plechtige gelofte, 6. ontvangkamer, 10. Amer. sierheester, 11. nobele. 13. soort ap pel, 14 hoofddeksel, 16. eind, 18. ri vier, 22. wondvocht, 23. lofspraak, 24. studenten eethuis. 25. naaktkieuwige slak, 28. water in Friesland. 30. tus- senzetsel, 31. vreemde munt. OPLOSSING 1. parket. 2. krekel, 3. deksel, 4. ele gie, 5. ellens, 6. snedig, 7. tering, 8. servet, 9. satire. 29 Maar jullie geen zorgen en heb ver trouwen. Ik kom gauw terug!' Deze brief zou mijn gezin pas meer dan een week later bereiken en het zou de Laatste zijn Kort na 10.00 uur krijgen we bezoek van de voor de onderhandelingen ver antwoordelijke afgevaardigde van liet Internationale Rode Kruis. Hij laat zich een megafoon brengen en gaat achterin de eerste klas staan. Hij ver zoekt om stilte en attentie. Hij komt zojuist uit de TWA-machine. In verge lijking met dat vliegtuig zijn de toe standen hier bepaald paradijselijk. Ook> de stemming is hier veel ont- spannender. Daarom moet het aggre gaat voorlopig daar blijven. Zwitser land, Duits'and en Groot-Brittannië zijn in principe bereid de gevangen Palestijnen tegen ons te ruilen, maar de politieke situatie is verward en de onderhandelingen gaan moeizaam. Hij voert die onderhandelingen in Am man. Daarom ken hij niet lang bij ons blijven. Onze bevrijding is slechts een kwestie van enkele dagen. Hij kan geen inlichtingen over details ge ven. maar is desondanks bereid om onder ons vliegtuig een kort" bijeen komst te houden. Wij wijzen captain Schreiber als onze vertegenwoordiger aan. Hij volgt -.ie Rode Kruisman, die in zijn goedzit tende witte tropenpak wat onbeholpen en stuntelig de ladder afklautert. Wij wensten zooral dagelijks vrije wande lingen, beschikking over onze bagage, trappen voor de uitgangen, desinfek'.e- rende middelen voor de toiletten, mi neraalwater, drinkbekers en fruit, meldt captain Schreiber. de IRK-afge- vaardigde heeft een vragenlijst van de direkteur van Swissair Fischer meege bracht. De direkteur is op het mo ment in Amman en bemoeit zich met ons transport naar huis. Captain Scnreiber beantwoordt de vragen en houdt eraan vast, dat de terugkeer »ia Beiroet mogelijk moet zijn, doch wel met de huidige cockpitbemanning. Uitgave Centrl Press, Bussum Even later verschijnt Abu Fadi #tn geeft toestemming voor een wande ling. Wij krijgen ook de beschikking over onze bagage en mogen schoon ondergoed pakken. Lange tijd zoek ik vergeefs naar mijn koffer. Ze zijn al lemaal hetzelfde: grauw en onder het stof. Tweemaal loop ik de rij langs tot ik mijn bagage eindelijk aan het etiket herken. Het fijne zandstof is tot in de koffers gedrongen. Ik pak schoon ondergoed een overhemd, een paar sokken en een doos chocolade, die ik als geschenk naar Washington wilde mceremen. We blijven in de schaduw van de vleugels staan. Het is heet en oijna middag. Ondanks de moordende hitte zijn er vandaag mensen en dieren in c'e woestijn: e*n kameienkafavaan, die waarschijntük handelswaar naar het tweestromenland Irak brengt, trekt in de verte voerbij. Ver vooruit schrijdt de leidende kam-iel met langzame, ge- lijkmatige schreden. De overige die ren volgen dicht opeen gesloten in een lange, lange rij. Welk een tegenge stelde werelden ontmoeten eikair hier. Hier twee moderne luchtreuzen, die in enkele uren ocearton kunnen oversteken, doch die nu in een alles zins ongewone situatie vastgehouden worden en daarginds de eerbiedwaar dige, langzame kamelen, de lastdieren, die al gedurende duizenden jaren Je woestbijnbewoners en hun goederen geduldig over do oneindige verten van de oceanen van vuur dragen. Het is do eerste keer in mijn leven, dat ik een echte karavaan zie en dat dan on der omstandigheden, die ik nooit had durven dromen. Een maand geleden, tijdens mijn oponthoud in Libanon, heb ik wel ka melen gezien, maar die vormden geen karavaan. Voor do ingang van de Ju- pitertempel ir» Baalbek stond er een vastgebonden. Toen ik naderbij kwam om 't dier te fotograferen, verscheen plotseling zijn bezitter en eiste twee Libanese ponden van me. Op de terug reis naar Beiroet had ik nogmaals de kans een kameel in een woestijnachii- ge omgeving te fotograferen en dit maal lukte het zonder betaling. Bo vendien wa? deze foto nog natuurlij ker en origineler: hoog boven op tie kamelenrug troonde trots de heer der schepping, terwijl diens vrouw naast het dier voortliep en het aan de teu gel meevoerde. De film zat nog onont wikkeld 4n mijn fototoestel. Voor net middageten krijgen we nog een bezoe ker. Het is de vertegenwoordiger van de katholieke hulporganisatie Caritas. Hij vertelt ons, dat de Paus zeer be zorgd is over de vliegtuigkapingen on dat hij voor ons bidt. Verder kan hij ons ook niet helpen. Waarom zijn de onderhandelingen dan zo moeilijk en waarom gaat de reis naar huis niet sneller nu de ge vangen Palestijnen worden Vrijgela ten? Misschien is dat wel de schuld van de Engelsen, vermoeden enkelen van ons. Het Volksfront heeft immers van de Engelsen geen onderpand te pakken kunnen krijgen. De mensen van het Volksfront weten dat en i.e hebben inmiddels al gehandeld. Kort na 14.00 uur komen we dat te weten. De Palostljn.se guerilla met de zwaar moedige blik, die overigens ook Ach- med heet, springt plotseling als door een adder gebeten op en begint wild te dansen. In zijn vreugde had hij me bijna omhelsd. 'Onze kommando's hebben eeu nieuwe overwinning oe- haald! Onze kommando's zijn sterk! Onze kommando's zijn onoverwinne lijk!' schreeuwt hij steeds weer. Wat hebben ze dan nu weer gedaan? Wat is er aan de hand?' vraag ik een hele tijd tevergeefs. 'De kommando's hebben een nieuwe overwinning behaald!' herhaalt hij steeds weer. Dat gaat zo een tijdje door tot hij eindelijk kalmeert en weer zijn flegmatieke houding aan neemt. Het Volksfront heeft weer een vlieg tuig gekaap. ditmaal een Engels. Dat is wat ik ui* het een en ander kan op maken. Het bericht was zojuist bin nengekomen. Het Britse vliegtuig had in Beiroet een tussenlanding gemaakt. 'Onze kommando's zijn sterk!' begint Achmed weer opnieuw, terwijl hij me enthousiast op de schouder klopt. Als dc Egypcenaren onze mensen niet vrijlaten, die ze zondag gearresteerd hebben, dan is het volgende vliegtuig dat gekaapt wordt een Egyptisch!' Zijn cgen fonkelen. (wordt vervolgd) 20.00 Journaal 20.20 PP: R.K.P.N. NOS 2030 Nederlands Songfestival 1974 21:45 Dat gevoel van twijfel 22.40 Den Haag vandaag 22.55 Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal KRO 19.05 Anna en de Koning van Siam IKOR KRO RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal KRO 20.20 Studio Vrij 22.05 Schilder van Aswoensdag NOS 22.30 Journaal TELEAC 22.35 Computerkunde - les 8 DUITSLAND I 10.90 Journaal. 10.05 Herh. Journaal van gisteravond. 10.25 Dagboek. 10.50 Kennze:- chen D. 11.25 Reisimpressies. 12.25 Akt. 12.50 Persoverz. 13.00-13.20 Journaal. 16.15 Jour naal. 16.20 Filmrep. 17.05 Klnderprogr. 17.55- 18 00 Journaal. (Reg. progr.: 18.00 Dok. 18.31 Nordschau-Magazln. 19 26 Klnderprogr. 19.59 Progr.overz. WDR: 8.05-11.30 Schooltelevisie. (9.30-10.00 Sesamstrasse.) 18.00 Nws »lt Noordr.-Westf. 18.10 Klnderprogr. 18.40 Akt. - 19.20 Inf. progr. 19.45 Herdenklngsprogr.) 20.00 Journaal cn wcerber. 20.15 Filmver- slag. 21.00 Quiz. 21.45 Rep. 22.30 Journaal, comm. en weerber. DUITSLAND II 10.20 Gymn. voor kinderen. 18.30 Kleuter- progr. 17.00 Journaal. 17.10 Lassies Abenteu- er. Aansl.: Malnzelmannchen. 17.45 Akt. en muz. 18.25 Sergeant Berry und die 1000 Dol lar-Bande. 19.00 Journaal. 21.15 Kult. maga zine. 22.00 Die Sache mit dem Gartner. 22.35 Journaal. DUITSLAND III WDR 8.05 t.e.m. 11.00 Schooltelevisie. (9.30-10 30 Sesamstrasse.) 16.00 Sesame Street. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Sesamstrasse. 18.30 TV-kursus. 19.00 Zandmann. 19.05 Progr. voor Spaanse arbei ders. 19.15 Handel en verkeer. 19.45 Nws Uit Noordr.-Westf. 19.55 Komm. 20 00 Journaal en. weerber. 20.15 One way passage 21.20 De drie neven. 21 43 Journaal. 22.95-22.10 Voordracht. DUITSLAND III NDR 8.05-12.45 en 16.30-18.00 Schooltelevisie. 18,00 Sesamstrasse. 18.30 TV-cursus. 19.oo Gitaarles. 19.15 Engelse taalcursus, 19.45 Weekjournaal in het Engels. 20.00 Journaal en weeroverz. 20.15 Golt des Donners. 21.45- 22.30 Gesprekken met Jean-Paul Sartre. BELGIE NEDERLANDS 16.30 Jeugdprogr. 17.25 JeugdfeulU. 17.55 Colargol. 18.00 Vrljetljdsmagazine. 18.53 Volksunlver- sitelt. 19.20 Filmmuseum v.d. schaterlach. 19.35 Kortweg. 19.40 Med. en weerovei 19.45 Journaal. 20.15 Pollt. ultz. 20.27 Me en weeroverz. 19.45 Journaal. 20.15 Pol ultz. 20.27 Komische show. 21.15 Panoram 22.00 Lledjesprogr. 22.40 Journaal. UTRECHT De president van l Utrechtse rechtbank gaat morgen Zeist luisteren hoeveel lawaai de acl tien geestelijk en lichamelijk geham capte kinderen van de verpleeginric ting Tamarinde in Bussum maken, worden in de ene helft van een vi! verzorgd door zeventien verpleegstei kinderverzorgsters ert dergelijke, de andere helft van de villa woont zangeres G. E. M. Max, die gisteren kort geding eiste dat het lawaai z< ophouden. Volgens mevrouw Max en ande buurtbewoners schreeuwen en gill de kinderen vaak, ook 'snachts, zod de zangeres in een caravan moet ga slapen. 'Over het personeel hebben geen enkele klacht, ze zijn lief vo de kinderen, maar ze kunnen kenn lijk de geluidshinder niet voorkomei De raadsvrouwe van Tamarinde vol het een principiële zaak: zwakzinnig mogen niet ver van de wereld wordi geïsoleerd. En de pupillen gaan dan zij de goede zorgen in Tamarini goed vooruit. Over de feiten: de tall ze-malen door mevrouw Max geali meerde politie heeft nooit proces-v« baal opgemaakt of overlast geconst teerd. En er is 18.000 besteed ai geluidsisolatie. De buren aan de and re kant, waar bejaarden worden ve pleegd, verklaren dat ze nergens la van hebben. Rechtbankpresident prof. mr. V. J. van Dijk gaat morgen luisteren. (ADVERTENTIE) Wie Spanje kent,kent Osborne sherry Af CalidadSnperlor

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 6