Optimisme over Rotterdam ils oliehaven Winst Unilever steeg in 1973 met 12 procent Vlucht in goud neemt ongekende vormen aan Verzekeraars weigeren fiscus lijst polishouders Slotdividend f3.78 (4.-) Hof bevestigt faillissement Bood Co Wall Street vast gestemd Nog geen regeling tot verbetering van afkoopwaarden [0UW/Kim4iRfI1ET WOENSDAG 27 FEBRUARI 1974, FENWN'QëN/ECOXOMIE TI3/K15 Olieconcerns en Paktank lenen f 75 miljoen voor opslagtanks ,1,'an een onzer verslaggevers •«OTTERDAM (Europoort) Bij de grote oliemaatschappijen eerst een kennelijk optimisme over de positie van Rotterdam als Dat blijkt uit de gezamenlijke bouw van een reusachtig lSpslagbedrijf voor olie op de Maasvlakte, dat in augustus al voor l^n deel in gebruik moet komen. 'Er is ook tijdens het hoogtepunt i*n de 'oliecrisis' geen moment geaarzeld, of gedacht aan het stop- nétten van de bouw,' zegt directeur ir. H. Greeven van de nieuwe l^derneming. Deze gaat werken onder de naam Maasvlakte Olie r<*erminal c.v. en is opgezet door BP, Shell Nederland, Esso, Total» en Chevron. jgje bevolking in West-Europa en ook t energieverbruik hier zal blijven nlenemen', aldus ir. Greeven. 'Welis- idaar kan aan de verdeling van de D nsumptie over de verschillende 1 ergiebronnen iets veranderen mdat bijvoorbeeld meer gebruik gemaakt van kernenergie of «enkool maar de vrol van de olie Izeker niet uitgespeeld. Vandaar dat ij in het volste vertrouwen deze ter- linal hier op de Maasvlakte hebben gezet.' 'O aasvlakte Olie Terminal kan overi- rrfns met de nu geplande capaciteit en >nder verdere uitbreiding een econo- isch gezond leven leiden. 'De olie- aatschappijen die in het project lelnemen hebben alle de garantie ge wen voor een zekere hoeveelheid 'erslag per jaar5, aldus ir. Greeven. rij springen er dus altijd uit.' lezamenlijk oor een gezamenlijke opzet van de rminal is gekozen vanwege de uteeds enemende krapte aan grond in het ijnmondgebied. De gemeente Rotter- un voelde weinig voor een aantal af- nderlijke terminals op de Maasvlak- hoewei de oliemaatschappijen een oeiende behoefte hadden aan opslag- imte aan diep vaarwater vanwege •t steeds groter worden van de tan- >rs. In overleg is toen besloten dat oliemaatschappijen samen met Pak- nk één terminal zouden bouwen. nieuwe installatie wordt met pijp- idingen aangesloten op de raffina- irijen en andere opslagtanks van de iemaatschappijen in het Rijnmond maar zijn op het ogenblik nog in aan bouw. De verwachting is echter wel dat steeds meer tankers van deze grootte in gebruik zullen komen. Overigens kunnen deze giganten niet volgeladen in Rotterdam binnenlopen, maar zal een deel van de lading in volle zee in kleinere tankers moeten worden overgepompt. 'De kosten van een dergelijke operatie zijn echter ge ring', aldus ir. Greeven. In een tweede fase, die naar verwach ting in 1977 zal zijn voltooid, worden nogmaals 18 tanks van 120.000 kubie ke meter gebouwd terwijl uiteraard ook de piercapaciteit wordt uitge breid. Op de beschikbare grond kun nen in de toekomst maximaal 100 tanks worden gebouwd (met een tota le capaciteit van ongeveer 12,5 mil joen kubieke meter) en acht aanleg steigers. De terminal zou daarmee de grootste ter wereld zijn. Met de investeringen tijdens de eerste fase zal naar verwachting een bedrag van ca 190 min gemoeid zijn. De in vesteringen tijdens de geplande twee de fase zullen een bedrag in dezelfde orde van grootte belopen. Obligatielening Op 7 maart zal de inschrijving open staan op een 9,5 pet 15-jarige obliga tielening van 75 min ten laste van Maasvlakte Olie Terminal, waarvan de uitgiftekoers uiterlijk 5 maart voor beurs zal worden vastgesteld. De lening is a pari aflosbaar in tien nagenoeg gelijke jaarlijkse termijnen, voor het eerst op 1 april 1980. Ver vroegde gehele of gedeeltelijke aflos sing is uitsluitend toegestaan op 1 april van elk jaar en voor de eerste maal op 1 april 1980. Deze aflossing zal in 1980 tot en met 1988 slechts kunnen geschieden tegen 101,5 pot De lening is overgenomen door een syndicaat onder leiding van de -Amro- Bank, ABN en Bank Mees en Hope. Het bestaat voorts uit Pierson, Held ring en Pierson. Opneming, van de lening dn de beurs notering in Amsterdam zal worden aangevraagd. De stortingsdatum is 1 april. De pijpleidingstraat tussen de 18 opslagtanks in aanbouw gezien van west naar oost. Door deze buizen zal straks de olie stromen naar de verschillende raffinaderijen in het Rijnmondgebied, maar ook naar het buitenland. Voor de onderneming is de niet zo vaak voorkomende vorm van een com manditaire vennootschap gekozen, met Maasvlakte Olie Terminal als behe rend vennoot en BP, Koninklijke Shell, Esso Total. Paktank en Che vron als stille vennoten. Volgens ir. Greeven zijn daarvoor een aantal re denen. Zo kunnen in de huidige opzet altijd nieuwe partners zich aansluiten, terwijl dat bij een naamloze vennoot schap niet mogelijk is. Ook kan de deelneming van de verschillende maatschappijen van jaar tot jaar wis selen, naar gelang van het gebruik dat zij van de terminal maken. Boven dien hebben de participanten ieder af zonderlijk de mogelijkheid 'nee' te zeggen tegen nieuwe investeringen, wat bij een naamloze vennootschap niet mogelijk is. In principe hebben de deelnemers aan het project ook ie der een 'eigen' deel van de terminal, waarbij vooraieningen als bijvoorbeeld kantoorruimten, steigers en brand weer gemeenschappelijk zijn. Ook het 'poolen' van olie is mogelijk, dat wil zeggen dat dezelfde kwaliteit olie van verschillende maatschappijen in één tank kan worden gepompt, zodat niet verschillende opslagruimten nodig zijn. GREEVEN (ebied en op die van Mobil bij Vlis- ingen. Ook komen er rechtstreekse '.pverbindingen met België en West- iitsland. jr. Greeven ziet voor het doorpompen t olie naar andere landen nog alle ïogelijkheden. hij 'gelooft niet zo' in toenemende concurrentie die Rot- 'dam zou ondervinden van andere kiehavens in Europa. Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De verkopen aan derden van Unilever zijn in het afgelopen jaar met 9 procent gestegen van 26.832 miljoen tot 29.276 miljoen. De winst toekomend aan de houders van het ge wone kapitaal, nam met 12 procent toe en kwam daardoor uit op 1.106 miljoen, tegen 987 miljoen in 1972. >e kosten voor het transport van olie ijn evenredig aan de lengte van de ijpleiding Een en ander op basis van de wissel koersen aan het einde van het jaar. Op basis van vergelijkbare wisselkoer sen bedroeg het stijgingspercentage van de verkopen 18 pet en van de winst 19 pet. Over het gehele jaar 1973 steeg de be drijfswinst, berekend op basis van vergelijkbare wisselkoersen, met 20 pet. De meeste produktgroepen droe gen hiertoe bij. In Engeland was de :il ffilSSTffoe d? bedrijfswinst op levensmiddelen vrij- J' *2. .-, «rol crolulr aan rlip nvpr het VOriPP. uurder. Daarom ligt Genua gunstig seloor de Povlakte, Marseille met Fos inj/oor Frankrijk en Zwitserland, le Ha- ijre voor het Noordfranse industriege- ed, maar Rotterdam is de natuurlij- a an voer ha ven voor Nederland en 3U oor het Ruhrgebied. Iedereen die qq raat over de toekomst van le Havre I Is oliehaven voor het Ruhrgebied 1 jjioet bedenken dat Rotterdam 250 ki- wneter van deze regio vandaan ligt, gen Le Havre 500.' léér raffinaderijen in het Midden- losten zouden voor Rotterdam als lie-opslag en -overslaghaven volgens r. Greeven zelfs gunstig zijn. 'We ;unnen dan niet meer ruwe olie in !én of een paar tanks opslaan maar ve hebben veel meer faciliteiten no- lig voor de opslag van de vele, ver- chillende olieprodukten.' wel gelijk aan die over het vorige jaar; de winstmarges daalden. In an dere Europese landen behaalden de levensmiddelenbedrijven in totaal be tere resultaten, hoewel die van marga rine lager waren. De winsten van de bedrijven op het gebied van diepvries artikelen namen toe door de belang rijke stijging van de vraag en door de introduktie van nieuwe produkten. De verkopen van vis ondervonden de nadelige invloed van de hoge prijzen. De uitzonderlijk mooie zomer in tal van landen droeg bij tot de uitsteken de resultaten behaald met consump tie-ijs. Tegen het einde van het jaar begonnen vele levensmiddelenbedrij ven de gevolgen te ondervinden van de sterk stijgende kosten, in het bij zonder die van geïmporteerde grond stoffen. l(lTwee fasen >e verwezenlijking van het Maasvlak- e Olie Termdnal-projekt, zal in twee asem geschieden. Fase 1 die begon in november 1972, zal in het midden van 1975 voltooid zijn. Fase 1 omvat met lame de bouw van 18 tanks (van 120.000 kubieke meter) voor ruwe olie en de bouw van 2 pieren die plaats heden aan mammoettankers van resp. 350.000 ton en 500.000 ton. )e laatste varen weliswaar nog niet, IED. FONDSEN IN NEW YORK Con. Olie noteerde gisteren 6 33%-33% (32%- 2%). Unilever 39%-40 (40%). Philips 11%-11*4 <onv.) en KLM 25-25% (24%-25). Opgave Hornblower en Weeks. Wasmiddelen De verkopen van wasmiddelen lieten een goede stijging zien. De toiletarti- kelenbedrijven hadden een uitstekend jaar; zowel de verkopen als de win sten waren in vrijwel alle markten hoger. Hoge verkopen en grotere effi ciëntie leidden tot een goede toename van de winsten op chemische produk ten, papier, kunststoffen en verpak kingsartikelen. De omvangrijke inves teringen in reorganisatie en moderni sering van de productiecapaciteit van de veevoederbedrijven hadden een gunstige invloed op de resultaten. De winst herstelde zich van het lage peil in de afgelopen jaren. In vele landen waar IAC Internationaal werkzaam is, verbeterden de economische omstan digheden; de winsten stegen aanmer kelijk. In het vierde kwartaal waren de ver kopen aan derden op basis van ver gelijkbare wisselkoersen 8.941 (6.779) min. Een toeneming derhalve met 32 pet. De bedrijfswinst steeg met 18 pet. De winst toekomend aan de houders van het gewone kapitaal nam daarentegen met 8 pet af tot 235 (256) min. Deze winst werd on gunstig beïnvloed door hogere belas tingen betrokking hebbend op voor gaande kwartalen. Deze nadelige invloed van veranderin gen in wisselkoersen bedroegen in het vierde kwartaal 22 min. Over het gehele jaar 1973 was dit ca. 70 min. Verleden jaar steeg de gecombineerde winst per aandeel van 20 met 12 pet •van 17.70 tot 19.83. In het vierde kwartaal daalde deze met 8 pet van 4.50 (in 1972) tot 4.21. ROTTERDAM Unilever mag het totale dividend over 1973 niet verho gen wegens de in ons land geldende dividendbeperking. Het bedrag van 6.71, dat over 1972 per gewoon aan deel van 20 werd uitgekeerd, kan niet worden overschreden. Daar het reeds eerder verkrijgbaar gestelde in terimdividend over 1973 22 cent hoger was dan in het voorgaande jaar, zal aan de op 8 mei a.s. te houden alge mene vergadering worden voorgesteld over 1973 een slotdividend uit te ke ren van 3.78 vergeleken met 4 in 1972. Het slotdividend bij Limited zal over 1973 6.17 pence bedragen per gewoon aandeel van 25 pence (1972 5.92 pen ce). Het zal in twee delen worden uit betaald. De verhoging, waarvoor toe stemming van het Engelse ministerie van financiën is verkregen, vloeit voort uit de daling van de wisselkoers van het pond sterling. DEN HAAG Het gerechtshof in Den Haag heeft de faillissementen van Bood en Co te Berkel en Roden rijs en de heer L. Bood, privé-direc- teur van Bood en Co en oud-directeu r-eigenaar van Peiger industries te Emmen bevestigd. De heer Bood had het over hem en zijn bedrijf uitgesproken failissement aangevochten, omdat hij meent dat de AMROJbank, die de faillissementen heeft aangevraagd, hem op een zeer grove manier heeft behandeld. Het ging om een schuld in rekening cou rant van 3.5 miljoen gulden, waarop de heer Bood en zijn bedrijf geen be taling meer deden. De advocaat van Bood stelde, dat de heer Bood op 4 februari een brief van de bank ont ving, gedateerd op 1 februari, waarin Bood en Co werden gesommeerd ui terlijk 4 februari te betalen. Voordat de vierde februari was verstreken, werd echter al per deurwzaader een op 1 februari gedateerd verzoekschrift aan de Rotterdamse rechtbank bete kend. Blijkens dit verzoekschrift was al op 1 februari gevraagd om failliet verklaring van Bood en Co. Het gerechtshof heeft in zijn bekrach tiging van het fail issement niet aan gegeven, waarom het tot zijn uit spraak is gekomen-. Van de later te ge ven overwegingen zal het afhangen of de heer Bood in cassatie zal gaan bij de Hoge Raad. Over de positie van curator De Vries, die zelf zakelijk belanghebbende zou zijn, is niets nader bekend geworden. Wel heeft zijn mede-curator mr. Nag- tegaal zich ter zitting gedistantieerd van publicaties, dat hij op de hoogte zou zijn van de positie van de heer De Vries. De heer De Vries zelf aan wezig, zweeg na deze verklaring. EFFECTENKOERSEN AVONDVERKEER AMSTERDAM In het telefonisch avondver- keer kwamen Gisteravond de volgende koer sen tot stand i tussen haakjes de officiële slotkoers van gisteren): Ak'/o 52.20 (51.80). Hoogovens (63.80). Kon. Olie 91.80-92.60 gl (92). Philips 31.80-32 00 gl (31.80 gl). Unilever 110.50-111.50 (111.30). KLM (70). ADVERTENTIE Nü met het aandelen- giroplan Vraag toezending van de brochure met inlichtingen over deze gemakkelijke wijze van beleggen. ROLINCO antwoordnr 1957, Rotterdam, tel.(010) 650711 Notering hard op weg naar 200 dollar Van een onzer redacteuren AMSTERDAM De vlucht in liet goud neemt ongekende vor- 'Waanzinnig' men aan. Opgestuwd door een gebrek aan vertrouwen in liet pa piergeld in een tijd van wereldwijde economische onzekerheid bereikte de notering van liet edele metaal op de voornaamste Eu ropese markten dinsdag een peil van ruim 177 dollar per ouiicó van 31,1 gram. Sedert het begin van dit jaar is da notering thans met een 60 dollar ge stegen en algemeen wordt verwacht, dat de huidige ontwikkeling nog wel even zal voortduren en dat een prijs van 200 dollar niet uitgesloten is. In nauwelijks één jaar tijd is de goudprijs meer dan verdubbeld. De dagen dat de minister van financiën van één van de voornaamste goud producenten in de westelijke wereld, te weten minister Diederichs van Zuid-Afrika. met een meewarige glimlach werd aangekeken omdat hij durfde voorspellen, dat de prijs van het goud in 1974 de 150 dollar per ounce zou bereiken liggen ver acn- ter ons. De Zuid-Afrikanen lachen thans in hun vuistje. Te meer nu enkele Eu ropese landen momenteel de moge lijkheid inderzoeken of het niet mo gelijk is verrekeningen tussen hun diverse centrale banken in goud af te wikkelen. Hierdoor zou het goud vooropgesteld, dat de officiële en niet meer met de werkelijkheid overeenstemmende goudprijs van 42,22 dollar per ounce wordt verla ten wederom een belangrijke rol kunnen gaan spelen, zo meent men. Centrale banken De goudreserves van de centrale banken in de westelijke wereld wor den geraamd op zo'n 50 miljard dol lar. Hoev/el de centrale banken je- dert november 1973 weer goud uit hun reserves op de vrije markt mo gen verkopen is tot dusverre nog geen onsje goud uit deze voorraden in Zürich en Londen aangeboden. Merkwaardigerwijze delen vele beursmakelaars in Hollardstreet in Johannesburg, waar zich de grootste markt van de wereld voor goudaan delen bevindt, het optimisme van Zuidafrikaanse regeringsfunctiona rissen niet. Naar hun mening, worit momenteel de prijs van het goud kunstmatig opgedreven. Zij vinden, dat de prijsstijging thans veel te snel plaatsvindt en dat op de goud- markten al lang een zekere mate van consolidatie had moeten intre den. De regering denkt hier echter an ders over. Niet alleen zijn enkele oude, reeds stilgelegde goudmijnen weer in bedrijf genomen, ook wordt overwogen de uit de goudmijnen af komstige reusachtige zandbergen na bij Johannesburg daterende uit de tijd van de 'goudboom' aan het be. gin van deze'eeuw, nog eens goed na te pluizen. Met de meest moder ne methoden, zou, zo meent men, uit iedere ton zand zeker nog twee gram goud te winnen zijn. Daarbij realiseert men zich dan, dat de pro- duktie van de Zuidafrikaanse goud mijnen, c.a. omdat de goudaders steeds moeilijker bereikbaar worden, voortdurend terugloopt. Sommige.i zien zelfs het moment al naderen, dat het helemaal met de goudpro- duktie in Zuid-Afrika afgelopen zal zijn. Arabische sjeiks Hoe dan ook, de goudprijs zit krach tig in de lift en rijst de pan uit De stromachtige hausse, die we thans op de goudmarkten beleven, wordt voor een belangrijk deel toegeschre ven aan de activiteiten van Arabi sche oliesjeiks. Zij zouden momen teel op grote schaal bezig zijn dol lars in goud om te zetten. In Zürich verluidt in dit verband, dat de Ara bische landen zowel in Londen als in Zürich grote kooporders hebben geplaatst. Een ontwikkeling, die niet alleen voor het verdere verloop van de goudprijs, maar ook voor de inspan ningen om het wereldvalutasystecm een zekere stabiele basis te geven wel eens van groot belang zou kun nen zijn. Wat het laatste aangaat be staat nL het grote gevaar, dat de goudhausse van dit ogenblik wel eens een volledige verstoring van de internationale kapitaalmarkten tot PARIJS 'Het is een waanzinnige stormloop', zo karakteriseerde een goudhandelaar op de Parijse goud- markt dinsdag de situatie. Op deze betrekkelijk kleine markt werd gis teren een notering bereikt van niet minder dan 188 dollar per ounce. Handelaren zeiden, dat de prijs werd opgedreven door een internatio nale golf van speculatieve vraag. Door berichten over fantastische stijgingen van de prijs van het goud zou de situatie in belangrijke mate zijn verergerd. In Amsterdam bedroeg de goudprijs dinsdag 16.320-16.720 per kg. Maandag was de notering 15.050- 15.350. per kg. gevolg zou kunnen hebben met alle gevolgen vandien. Zou het publiek, wat overigens nu al gebeurt, op gro te schaal obligaties en aandelen gaan afstoten om voor de opbrengst daarvan goud en gouden munten te kopen, dan zou dit vrijwel zeker tot zeer sterke koersverliezen aan de beurzen leiden. Dit zou weer conse quenties voor de investeringen kun nen hebben. Over eventuele maatregelen, die te gen de vlucht in het goud zijn te nemen, is men het allerminst eens. In ieder geval, zo is de mening ln Zürich, kunnen afzonderlijke centra le banken er weinig tegen onderne men. Men zou weer tot een nieuwe sterke internationale goudpool moe ten terugkeren, die genoeg autori teit zou moeten hebben, om de spe culatie met succes te kunnen afrem men. Deskundigen twijfelen er even wel sterk aan, of in de westelijke wereld nog voldoende gemeenschaps zin voor een dergelijke stap aanwe zig is. Vast staat, dat de toestand op het gebied van de- algemene tn de valutapolitiek in het bijzonder door de aan de gang zijnde verhui zing van de goud- en deviezenreser ves naar de olielanden van dag tot dag slechter wordt. Ook de zilverp.-ijs zette maandag de opmars voort. In Londen werd een recordpeil van 266-271 pence per ounce bereikt. In Amsterdam steeg de zilvernotering tot 604-616,50 (535-547,50) per kg. Advies overkoepelend orgaan Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De Umie van Schadeverzekeraars lieeft haar leden (de verzekeringsmaatschappijen) geadviseerd geen lijsten aan de fiscus te verstrekken van polishouders, die een plezierjacht met een waarde boven 50.000 verzekerd hebben. Voor het verstrekken van DOW JONES INDEX zulke lijsten bestaat geen wetsgrond, aldus de Uaiie. Onveranderd dividend Bredero Vast Goed UTRECHT Bredero Vast Goed wil over 1973 het dividend over het van 12 min tot 15 min vergrote kapi taal bepalen op onveranderd 11 pet Dit leidt voor houders van de 6 pet winstdelende obligaties 1965 tot een toeslag van 1,25 pet en dus tot een rente van 7,25 pet en voor die van de 8 pet winstdelende 1969 tot een toe slag van 0,5 pet en voor die van de 8 pet winstdelende 1969 tot een toeslag van 0.5 pet en dus tot een rente van 8.5 pet, aldus Bredero Vast Goed. De zaak van de informatie over de ei genaars van plezierjachten Is aktueel geworden, toen minister Duisenberg vorige week aankondigde, dat hij ach ter zwart verdiend geld zou aangaan. Veel vam dat geld is belegd in plezier jachten. Het Assurantieconcern De Stad Rotterdam amino 1720 weigerde vervolgens aan de Fiscale Opsporings dienst FIOD de lijsten met polishou ders te overhandigen, maar óók om de FIOD inzage te verlenen in de boe ken. Op die manier zou de FIOD zij het op omslachtiger manier nl. toch achter de gewenste gegevens zijn ge komen. Het speuren in de boeken ié volgens de stad Rotterdam Sn strijd met de Grondwet, en het Europees verdrag ter bescherming van de rech ten van de mens. Zoals dezer dagen gemeld neemt de fiscus de weigering van de Stad Rotterdam niet en heeft een geding tegen de verzekeringsmaat- NgW york schappij aangespannen, dat op 5 maart dient. acf industrie De Unie van Schadeverzekeraars heeft allied Chemical nu gesteld (geadviseerd door haar Alum. Co of Am. commissie voor belastingaangelegen- American Brands heden) dat de lijsten niet mogen wor- Am "y an ami d den overhandigd, maar dat inzage in Am Eiecir Power Am Metal Climax de boeken normaal voortvloeit uit de wet Artikel 49 van de belastingwet stelt dat een ondernemer verplicht is inzage in de boeken te geven in het belang van belastingheffing bij derden (in dit geval de jachteigenaars. red.). Het 'is zeer de vraag of naast de Stad Rotterdam ook andere verzekerings maatschappijen zover gaan, als de Unie van Schadeverzekeraars sugge reert. Bij een van de grote maatschap pijen wil men de fiscus alleen toe gang tot de boeken verlenen in con crete gevallen, namelijk wanneer het om de bewijsvoering van fraude gaat. Inzage in het algemeen vindt men niet voortvloeien uit artikel 49. Indtisl. Sporen Kill. Obl. Mud* 22 febr. 855.99 190.96 94.10 73.31 773.7 25 febr. 851.38 191.74 93.37 73.22 783.9 26 febr. 859.51 195.06 93.97 73.24 785.6 Aand. obi. Tot. H. L. 22 febr. 16.360 19.400 1.782 980 446 25 febr. 12.900 16.270 1.799 731 689 26 febr. 15.860 18.180 1.781 975 438 Koersen in Montreal Bnvl* Own Tar Chetn Hu-tv Nat. Gas Mas* Ferguann Nat Resnurcea Shell Canada 21/2 22/2 1.99 1.95 21', 24*, 20 s 20** 9% »s; 17* 17*4 5.40L 1»% 19% 52% 52% 13 Am Motors Am Smell C Ref Am Tel 4 Tel Ampex Anaconda Armco Steel Atlant. Richfield Bnpdtx Bethl Steel Boeing Burlington Ind. - 40% 47 4914 36", 36% 28% 29 21% 21% 25% 26% 47% 10% 11 26 27 52% 52% 4% 4% 29 29% 24 24% 99 100% 25% 26% 34% 34% 14% 14% 16% 17% 30% 31% 52% 53% 17% 55 DEN HAAG De Consumentenbond constateert in, zijn 'Consumentengids' Hy voor maart, dat er ondanks de toezeg- Chase Manhattan gingen van de levensverzekeraars nog chessie System steeds geen regeling is getroffen tot crnea'servica verbetering van de te lage afkoop- Colgate Paimoiive waarden, van gemengde levensverzeke- colt industries ringen en spaarbrieven. Informatie ^nl^rvnïnn 0" bij het Voorlichtingbureau van het Cont. Can Levensverzekeringsbedrijf ln Den cont 011 Haag leert, dat een verbetering ook wrhSt a nog niet op komst is. Men herhaalde Dar, Ind de mededeling van geruime tijd gele- Deere and Co den, dat er aan wordt gewerkt. Du^on?™!?!» De Consumentenbond zegt de strijd voor verbetering te zullen voortzetten. Eastman Kodak Hij zal dat doen door voorbeelden te F!rst Nat CUy blijven, publiceren van de stroppen, die verzekerden hadden, wanneer zij hun verzekering of spaarbrief gingen ^"ngheny pow s afkopen, hetzij omdat zij het geld no- Akrona dig hadden, hetzij omdat zij de pre- Am standard mie niet meer konden betalen. In de Ami e Consumentengids van maart worden weör enkele voorbeelden gegeven van Bait Ohio si%b 54 mensen, die volgens de becijferingen Bavuk ctgara 5,4 5% van de Bond stroppen hadden van soms duizenden guldens. c2iï0Brewer'M 16% De bond herinnert er aan, dat de om- chadboum Guth 1% 1 budsman van het levensverzekerings- Chaae Salect Fd 8.81 b$.8ib bedrijf al meer dan een jaar geleden Coml(lCO 32% 32% heeft laten weten, dat verbetering van com. Teiephona 17% is% de afkoopwaarden spoedig op komst was. Fluor Corp 48% 49% 23% 18% 18% 29% 30 21% 21% 24% 24% 44% 44 11% 12 - 24% 18% t9 45% 47% 58% 57% 165% 166% loon*ex 39% 39% 12 11% 19% 19% 20% 20 13% 14% 41% 41% Gen Electric Gen Foods Gen Motors Gen Publ Utll Gen Tel Tel Getty Oil Giletle Cimbel Brothers Goodyear I and B Gulf Oil Illinois Central Ind. Instlcn lm Busln Mach Intern Harvester lm Nick of Can Int Paper int Tel (t Te! 57% 58% 23% 28 50% 50% 19% 19", 24", 25 141% 145 37% 38% 17% 17% 25% 25% 23% 23% 18% 19 8% 8% 235*4 237% 26% 26% 38% 39% 47% 48% 27% 28% Ltnc-Lemco Vough 11% Llttor, Ind 9% Lockheed Aircraft 5% Marcor 25 Martin Marietta May Dep Stores McDonnell Dougl Mobil 011 Corp Nabisco Nat Cash Regtat Nat Distillers Nat Cypsura Nat Steel Nat Lead tnd 18*4 19 27% 29 19% %ex 46 45% 13 13% 13 13% Pac Gas and El Penn Central Papslco Phelps Dodge Philip Morris Philips Petr Procter Gi 14% 14% 23% 24 3% 3% «3% 63% 43 43% 105% 107 k 51% 54% 85% 85% bl RCA Republic Steel Reynolds Ind Royal Dutch Petr Santa Fé Ind Sears Roebuck Shell Oil Southern Co Southern Pacific Southern Railway Sperry Rand Stand Oil Calif Stand Oil Indiana Exxon Corp 84% »4% Studebaker Worth 33% 33% Sun OU 48% 49% 33 33% 87% 88 56*4 56% 16% 17 36%i6%cx 47% 48% 40" 4 62% 29 29 Texas Gulf Texas lnsl. Transnmerlca Unilever Unior, Carbide Unl Royal United Aircraft United Brands US Steel 28% 28% 10% 108% 10% 10% 24% 25% 7% 7*4 «3 63% West Union Wesllnghnui Woolworth Tel 14*4 14% Int Bank tor Kec Int Flav Freg Int Paper (i 4) Kansas City Ind Kansas Power KLM Kroger Madison Fund 99*4 b 99% b 36% 88% 43% 44% 20% 21 24% 25% 69 69% Nat Can NV Centr A North West R N Am Philips Co Occidental Petr Reliance Group 20% 20% 16 5%ex 6% 8%

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15