tl i DE GROTE Notedop 0 de fascinerende wereld van ai wat leeft FAMILIEBERICHTEN JEZUS REVOLUTIE! V Al: Zitten doet pijn ZWITSANAL TE PAARD! üv L.J. Veen - Wageningen HOE DICHTER IK NADER... vrije universiteit amsterdam adjunct-secretaris I£l HAMMEMraCWlOPEHE EHE2 TROLiW/KWiAiRfTET WOENSDAG 27 FEBRUARI 1974 Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven In welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. 1924 1974 God alleen de eer. Dankbaar zijn wij dat onze Ouders J. Tober en A. Tober-Tania vandaag woensdag 27 februari hun 50-jarig huwelijk mogen vieren. Dirk en Hannelore Tober John, Bill, Bert, Tania en Anita Klaas en Janka Kelder Ingrid, Kees en Margreet Margrietlaan 5, Vorden. Gelegenheid tot feliciteren van 4.00 tot 6.00 uur in hotel „Bakker", Vorden. Psalm 139 vers 2 en 4 (Ber.). In volle vrede is van ons heengegaan onze gelief de Broer, Zwager, Oom en Oud-Oom Krijn Haasnoot in de ouderdom van 81 jaar. Bloemendaal: Fam. Haasnoot-Hoek Katwijk: Fam. Van Delft-Haasnoot Fam. Spierenburg Fam Haasnoot Fam. Van Rijn Katwijk aan Zee, 25 februari 1974. Secr. Varkevisserstraat 291. Gelegenheid tot condoleren: 's middags van 35 uur 's avonds van 79 uur. Geen bloemen Geen toespraken De rouwdienst zal gehouden worden vrijdag 1 maart a.s. des nam. 3.00 uur in de zaal van de Ichtuskerk aan de Nachtegaallaan te Katwijk aan Zee, waarna de begrafenis zal plaatsvinden om streeks 3.45 uur op de nieuwe begraafplaats 'Duinrust' aan de Parklaan te Katwijk aan Zee. Zeg mij aan, Gij, Dien mijne ziel liefheeft, waar Gij weidt Hooglied 1:7a. Met grote droefheid geven wij kennis, dat de Heere geheel onverwacht uit ons midden heeft weggenomen in de Hope des Eeuwigen Levens mijn innig geliefde Man, onze zorgzame Vader, Behuwdvader en Opa, Broeder. Zwager en Oom Joris Bijl op de leeftijd van 48 jaar. L. Bijl-Krijgsman A. Boer-Bijl W. C. Boer W. Rietdijk-Bijl D. Rietdijk Chr. Meulendijk-Bijl G. Meulendijk D. Bijl kleinkinderen en verdere familie Barendrecht, 23 februari 1974. Rijnstraat 7. Geen bloemen Geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren woensdag en donder dag na 19.30 uur aan het woonhuis. De begrafenis zal plaatshebben D.V. vrijdag 1 maart a.s. in het familiegraf op de algemene be graafplaats te Barendrecht Vertrek vanaf het woonhuis om 14.45 uur. Aankomst in de kapel op de begraafplaats om plm. 15.00 uur. Met verslagenheid geven wij kennis van het over lijden van onze Direkteur de Heer J. Bijl Zijn toewijding en opgeruimd karakter zal ons im mer tot voorbeeld zijn. Gezamenlijk personeel van Accountantskantoor J. Bijl, Heemraadssingel 255, Rotterdam. Rotterdam, 23 februari 1974. Heden behaagde het de Here uit ons midden weg te nemen, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder Josina Laros sedert 1972 weduwe van Willem Frederik Chaudron in de ouderdom van 91 jaar. Papendrecht: W. F. Chaudron F. A. Chaudron-Van der Tempel Leidschendam: G. Chaudron M. Chaudron-Van Heiningen Benthuizen: H. A. Chaudron M. A. Chaudron-Van Pijlen Klein- en achterkleinkinderen Kesteren, 24 februari 1974 Bejaardencentrum ,,'t Anker", Kon. Emmalaan 19. Correspondentie-adres: Suurhoffstraat 22, Papendrecht De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 1 maart a.s. op de Algemene Begraaf plaats te Kesteren: daaraan vooraf zal om 1.45 uur een rouwdienst worden gehouden in het be jaardencentrum ,,'t Anker", waar de overledene is opgebaard. Vertrek vanaf ,,'t Anker" om 2.30 uur. Geen bloemen Heden is in de Here ontslapen onze lieve Moeder en Grootmoeder Pieternella Maria van Vliet-Van der Steen in de ouderdom van 80 jaar. A. van Vliet J. L. Houwaart-van Vliet C. Houwaart Cor, Rob, Peter A. van der Niet-van Vliet A. van der Niet Cor, Ellen, André J. Noort-van Vliet L. J. Noort Noordwijk, 26 februari 1974. Prins Hendrikweg 27. De begrafenis is bepaald op vrijdag 1 maart a.s. op de Algemene begraafplaats te Noordwijk om 15.00 uur. Gelegenheid tot condoleren donderdag van 19.0020.30 uur. Prins Hendrikweg 27. Wat is het hier stille, nu jij er niet meer bent Het is zo verlaten, ontluisterd, wij hebben jouw lief en leed zo gekend, nu lijkt er het zonlicht verduisterd, althans hier voor ons, in jouw hart was slechts rust, met het einde in zicht, want met Hem was jij niet meer bang maar vertrouwend, bewust slechts horend en volgend Zijn stem Zijn rust gunnen wij jou, na veel leed en veel strijd, nu mag je hierboven Hem loven en zingen je lied aan de Heiland gewijd:dat het hert aan de jacht is ontkomen Met schroom dank ik u voor het overstelpende medele ven, in welke vorm dan ook, tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve Man en Vader T. J. i der Heden Dit heeft mij en de kinderen al die jaren ontroerd en gesterkt Uit aller naam: Mevr. v. d. Heden Rijpwetering, februari 1974. 4 Lees om de Jezus-beweging te leren kennen de paperback van W. Kroll en Jan J. van Capelleveen Een eerlijk verslag van de situatie in de Verenigde Staten en elders. o.a. Nederland. Met foto's t 8.90 Verkrijgbaar m de boekhandel Zomer Et.Keuning Wagen' nger. Smeedt het ijzer als het heet is. Het recht van de werknemers op medezeggenschap, op mondig heid wordt door vrijwel niemand meer ontkend. De democratie klopt aan de poorten van het bedrijfsleven. Werkgevers en werknemers sa men moeten daar vorm aan geven. De christelijka vakbeweging werkt daaraan van harte mee, omdat zij uitgaat van de gelijk waardigheid van alle mensen in evangelische geest Daarvoor hebben we alle krach ten nodig, leder, die op deze manier wil meewerken aan ver nieuwing van de samenleving, hoort erbij. Meldt u daarom ook aan bij: POSTBUS 2475 UTRECHT Lopen ook. als u last hebt van aambeien. Die narigneld gaat voorbij met Zwltsanal van Zwitsal. Dat helpt goed. brengt die noodzakelijke verlichting: u hebt meteen al minder pün. De Jeuk stopt en de gevoelige zwellingen verdwijnen.Zwitsanal.een we tenschappelijke combinatie van helende, verzachtende en pijnstillende stoffen, kan u vlug: van uw aambeien- ellende afhelpen. W. M0SELER Aanschouwelijk rijonderricht Het klassieke hand- boek voor ieder die werkelijk goed wil Ieren paardrijden. 6a druk. Met foto's en tekeningen f 19.90 Verkrijgbaar in de boekhandel Dr. C. Gilhuis Gesprekken over het ouder worden 14e druk f9.90 Verkrijgbaar in de boekhand ZOMER KEUNING WAGENINGEN Bij het secretariaat van de Universiteitsraad is plaats voor een Gedacht wordt aan een jong academicus (bij voorkeur jurist) met een analytische geest en goede stylistische vaardigheden. Zijn werk zal in eerste instantie omvatten het optreden'als secretaris van meerdere commissies uit de Universiteitsraad en voorts het assisteren van de secretaris. Instemming met de doelstelling van de Vrije Universiteit is een voorwaarde tot aanstelling. Indiensttreding op korte termijn, indien mogelijk vóór 1 april, is gewenst. Het salaris zal voorshands uitlopen tot f 2.259,— (exclusief f 30,— toeslag) bruto per maand. De premie AOW/AWW komt voor rekening van de Vrije Universiteit, de Algemene Burgerlijke Pensioenwet is van toepassing. De secretaris, mr. F. F. G. Postemt, zal gaarne inlichtingen verstrekken over deze functie onder tel. nr.020 - 48 35 33. Schriftelijke sollicitaties, onder veemelding van vacaturenummer 001 -754. te richten aan de Hoofdafdeling Personeelszaken, De Boelelaan 1105. postbus 7161Amsterdam. ALLES OVER naaien, breien, haken, borduren, tapisserie Een unie* doe-het-zelf boek» verrassend door zijn veelzijdigheid, kwaliteit en praktische opzet. U kunt geen onderwerp op handwerk gebied bedenken, of u vindt het tot in details behandeld. In elk van de vijf hoofddelen wordt de handige stap-voor-stap methode toegepast. Telkens wordt begonnen met het allereenvoudigste. Nadat de materialen besproken zijn, worden de grond beginselen duidelijk uiteengezet. En dan komen de vele honderden toepassingen: van gemakkelijke en alledaagse tot meer exclusieve. De Grote Handwerkencyclopedie is een boak voor iedereen. Voor de vrouw die pas met handwerken begint én voorde ervaren handwerkster. Het is tegelijk'instructie- én ideeënboek! Met uitvoerige registers'en handige duimgrepen voor het snel opslaan van de rubrieken. 1500 instructieve tekeningen en 50 kleurenfoto's 512 bladzijden, in prachtige band f 47.50 Verkrijgbaar in de boekhandel Verschenen in ZOMER KEUNING'S HANDWERKBIBUOTHEEK VROOM DREESMANN Uw warenhuis, óók met openhaar vervoer, steeds dichtbij. SERIE helemaal in kleur leuke kijk-, lees- en voorleesboekjes Ook uw kinderen zullen dol gelukkig zijn metdieprachi tige nieuwe Notedopboek- jes. Over allerlei ïnte. ressante onderwerper worden tal van wetens) waardige dingen verteld Op iedere bladzijde staal een aantrekkelijke kleureni tekening met leuke detail^ En onderdie tekening worr^ in eenvoudige, korte woor den en zinnen uitgelegd wat el te zien is. Op een bijzondej boeiende manier maken de kin] deren zich, al kijkend en lezend veel nieuwe woorden en begrip! pen eigen. De serie werd opge zet door een team van onder wijsmensen en is pedagogisch geheel verantwoord. Als eindadviseusj van de Nederlandse editie trad op drs. Rita Kohnstamm. De volgende twintig deeltjes zijn verschenen: Bijen, Vogels, MuzieJ^ Schepen, Vissen, Sport,Telefoon, Strand, Slangen, Zee, Regen| Kleur, Wegen, Auto's, Eieren, Melk, Vliegtuigen, Tijgers) Maan en Vuur. 1 Per deeltje f3.90 Verkrijgbaar in de boekhandel ÜV L.J. VEEN - WAGENINGEN Vernieuwing van de maatschap pij is geen loze kreet. Er wordt hard aan gewerkt, zowel na tionaal als internationaal. We zijn op weg, al gaat het lang niet snel genoeg. De christelijke vakbeweging roept daarom alle hens aan dek. Geen man en geen vrouw kan worden gemist als het erom gaat mee te bouwen aan een nieuwe maatschappij die meer aan de normen van het evan gelie voldoet. De koers is: billijke verdeling van een welvaart over alle men sen; rechtvaardige verhoudin gen in de maatschappij; inrichting van de samen leving op basis van naas tenliefde en gerechtvaar digheid. Doet u ook mee? Meldt u dan aan bij: POSTBUS 2475-UTRECHT DR. K. E. GRAEBNER Het grote kennis-der-natuurboek voor het hele gezii In honderden briljante foto's en fijne beschrijvingen geeft dit boek ee beeld van de overweldigende rijkdom van de natuur. U maakt kenni met geheimen van het leven die door de moderne biologie werde ontsluierd. Met heel de rijk-gevarieerde planten- en dierenwereld o alle continenten. Met wat er leeft en groeit in de tropische regenwou den en dorre woestijnen, in de oceanen en binnenwateren, in de moe rassen en bossen, op de heidevelden en rotsen. Ongelooflijk mooi! I leest ook over natuurwonderen waarvan u nog nooit hebt gehoord ei die u en uw kinderen zullen fascineren. KIJKEN, LEZEN, GENIETEN! De schrijver, de bioloog en wereldreiziger Dr. K. E. Graebner, is presentator van grote tv-natuurprogramma's. Zijn boek, uitgegeven in samenwerking met het Wereld Natuur Fonds, is een van d( fraaiste en meest omvattende werken die ooit op dit gebied verschenen zijn. Enthousiast aanbevolen door bekende Nederlandse natuurkenners als Dr. Fop. I. Brouwer, Jan P. Strijbos, Dr. A. Scheygrond en A. B. Wigman. 480 groot-formaat bladzijden 700 tekeningen en foto's, waarvan de meeste in kleur f 57.50 djK ZOMER KEUNING WAGENINGEN Verkrijgbaar in de boekhande

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 14