an Mulder: 'Ik ben geen op het veld' Geen perspectief voor UEFA-jeugd OLYMPIQUE HEEFT PROBLEMEN Dino Zo ff jaagt op magische grens van 1000 minuten jie levert nog altijd problemen op fnst voor $trick Sercu terdam-jeugd »|iest snort+kort Deferre dreigt met intrekking subsidie '/KiWiAiRmET DINSDAG 26 HEBRÖARt 1974 SPORT T9/K11 jSTERDAM Over dé knie van Jan Mulder wordt nog iwelijks gesproken. Daar is, zo op het oog, ook weinig aan- ling toe. Jan Mulder is immers terug in Ajax' hoofdmacht knapt al weer geruime tijd het werk op waarvoor hij, nu lerhalf seizoen geleden, van het Brusselse Anderlecht werd rgenomen. Speelt weer uitgekiend en attent, wint per wed- jd in feite aan snelheid, doortastendheid en durf en nadert, tom, stilaan weer dat niveau, waarvan hij door een obligate öviteit afstand moest doen. Omdat zijn meest recente Btatiecurve is opgebouwd uit een tamelijk evenwichtige fes yan persoonlijke resultaten, waarin zijn schitterend werk- t tegen AC Milan overigens absoluut detoneert, lijkt het !s alsof Jan Mulders zo vaak 'in beeld' gebrachte knie- fricht weer optimaal functioneert. dat is niet waar. Want Jan Mulder traint nog altijd aan- «st, volgt alleen dan de commando's van trainer Knobel in De Meer op, wanneer hij dat zelf verantwoord acht en sluit zich daarom doorgaans zo'n drie keer per week bij de driftig oefenende Ajax-meute aan. Alleen daardoor al wordt Mulder nog frequent aan zijn kwetsbaarste lichaamsdeel herinnerd. Mulder: 'Pijn heb ik niet Alleen blijft de vochtafscheiding doorgaan en daardoor kan ik ook niet zo intensief trainen als ik wel graag zou willen. Toch ben ik al lang blij dat ik zover ben. Ik werd indertijd idioot van die ziekenhuizen, waar ik onderzocht moest worden. Ik kan nu tenminste voetballen, al blijf ik een speler met beperkingen'. Jan Mulder is eerlijk in die constatering, beoordeelt zijn si tuatie nuchter en gaat zich niet te buiten aan te optimistische toekomstprognoses. Hij verwacht niet dat de hem toekomende waarderingscijfers worden opgeschroefd omdat hij nu eenmaal 'de voetballer van die knie' is. Mulder claimt zelfs taxaties op basis van de normen, die er ook voor zijn collega's worden aangelegd. Zegt: 'Ik doorzie de pluimpjes, die me worden toe geworpen, ontzettend gemakkelijk. Ik heb niets aan mensen, die alleen maar goeds over me kunnen zeggen. Daarom doet me het telefoontje van de man, wiens oordeel ik respecteer, na afloop van FeyenoordAjax, waarin gezegd werd dat ik die gigantische transfersom nog steeds niet heb waargemaakt, ook veel meer. Dat vind ik een eerlijke kwalificatie. Omdat ik het ook zo voel. Al kan ik met de beste wil van de wereld niet zeggen hoe ik ooit bij Anderlecht voetbalde. Daarover bestaan bij mij nog slechts vage beelden. Nooit kan ik concreet zeggen, ja deze actie had ik bij Anderlecht anders uitgevoerd. Dat is voorbij. Ik ben nog steeds gek van de voetballerij. En feitelijk is er ook geen onderscheid tussen de beleving van het spel, zoals ik dat als junior bij WVV-Winschoten deed en zoals ik dat nu als goedbetaalde prof van Ajax doe. Voetbal is nog alles voor mij .alleen ben ik niet vakblind.' lal r.jilder komt in het gesprek niet als 'vakblind' over. Hij manifes- jjjich als een sterk relativerende prater, die meer interesses heeft ;i}uter sportieve. Belangstelling voor politiek en kunst, bijvoor die altijd al bestond maar die aanzwol toen Mulder rust werd |feschreven. Van Jan Mulder is bekend dat hij een eigen sterk ftJkelde maatschappij-visie bezit. Hij onderkent de waarde van ;t3l, maar weet ook dat er qua belangrijkheid andere stromingen lie de sport ruim overtreffen. Daarom irriteert het hem dat p* van zijn collega's zich beijveren om zichzelf zo belangrijk te a. Voetballers verdoezelen per definitie hun eigen fouten. Jan niet. dan tien minuten na afloop >èt duel tussen Feyenoord en fees hij op de kapitale blunder beging door, volkomen vrij- j een bal naast te koppen. Met (Sid/Afp/Reuter) De Belg H Sercu heeft de derde etappe Ronde van Sardinië gewonnen. ";e de 185 kilometer van Cagli- Bosa al in 4 uur, 51 minuten K>nden, hetgeen een gemiddel- leld betekent van 38.07 km per won de sprint van het pelo- -an Rik van Linden tweede daardoor de leiding nam in gemeen klassement. Eday die vijfde werd, heeft last van itworm en zal zich na afloop ide onder doktersbehandeling _jppe: 1. Sercu (Bel) 4 u, 51 min., rfi. Van Linden (Bel): 3. Ongarato "lasso (It); 5. Merckx (Bel) allen z.t. 4n klassement: l. Van Linden 11 u, 4 ij sec.: 2. Paolinl (It op 10 sec.; 3. .jert (Bel): 4. Merckx (Bel) belden op Dancelli (It) op 30 sec. isman Guy Sibille heeft giste- Grote Prijs van Aix en Pro- gewonnen Gerben Karstens jierde met vijf seconden achter- jGerrie Knetemann legde beslag sde plaats. IGGIO (AP) Sampdoria uit heeft gisteren het jeugdelftal Amsterdam met 40 verslagen jtrijd om de derde plaats in het ktionale toernooi voor jeugdelf- in Viareggio. De stand bij de p 1—0. (tina uit Florence versloeg Lazio ime met 2—1 in de Italiaanse NNEN één van de vaste deelnemers mpia'9 Ronde van Nederland, zal het nieuwe seizoen een amateur- ponsoren. in de ploeg van 19"4 inder leiding van ploegleider Joop De Boer (Westergeest). Groen om). Haller (Alkmaar). Kruunen- loofddorp), Jacob en Jan Langen de). Maas (Maastricht). Meijer gt (Hillegom). De Amsterdammers i Kuiken zullen ln de loop van Is zij negentien JaaT zijn gewor- n de ploeg worden toegevoegd. EK Bram Wassenaar heeft lij- Indoor-atletiekwedstrljden ln de hoofdstad Warschau de 3000 meter m ln 8 minuten 3.64 seconden. De plaats was voor de Pool Jan ir (8.04.56). de derde voor Halco in 8.07.05. De 1500 meter leverde ;e op voor de Pool Henryk Szordy- in 3.44.66. Irena Szewinska-Kir- won do 60 meter dames ln 6.34 in. EK Naast het wereldrecord nate Stecher op do 100 yards zijn ckeinde tijdens de postdultse in- npioénschappen nog enkele goede es geleverd. Zo won Karin Burne- 1500 meter In 4.10.10 en stootte ne Adam 19.55 meter met de ko- gela Schmalfeld won het versprin- mes met 6.60 meter. Bij do heren rde Hans-Joachin Rothenburg op lerdeel kogelstoten met 20.42. mo- De Amerikaan Stan Smith is geworden van het toernooi in ie. Hij versloeg in de finale de iër John Newcombe met 64. 3 Dit toernooi telt mee voor het :ampioenschap van de WCT (blau- tep). Het herendubbel-spel werd (Twinning voor de Amerlkaans-Au- Tie combinatie Borowlak/Crealy. drie sets wonnen van Case/Mas- .us)6—7, 61, 61. olt zegevierde bij de dames Billy Jng over haar landgenote Rose- asals: 6—1, 6—1. Het was de der- 1 dat Billy Jean King dit toernooi r naam bracht. Jim Connors heeft het Ameri- tenniskampioenschap op overdekte gewonnen. In de eindstrijd van rnooi, dal werd gehouden in Salis- laryland) versloeg hij de Zuidafri- Frew McMillan met 6—4, 7—5, resultaten van de halve finales McMillan (Zaf)-Delaney (VS) 7—6. 75.C onnors (VS)-Maycr 1. 6—1, 6—0. Een ploeg van de Intematlo- ub van Nederland heeft dit week- een tenniswedstrijd tegen Ham- gewonnen. dat optreden is Jan Mulder evenwel een eenling 4n dat, door de diversiteit van meningen, met zichzelf zo ingeno men en bij vlagen ridicuul handelen de spelers tot bizar vervormd, voetbal wereldje. Jan Mulder typeert die ei genschap als een spontaan verworven eerlijkheid. 'Ik heb de pretentie dat ik voor mezelf uit kan maken wat ik goed en wat ik slecht heb gedaan. Maar anderen mogen daar anders over denken, zolang dat ook in alle op rechtheid gebeurt. Voor mij blijft te allen tijde voorop staan dat ik gelukkig ben. Ik heb twee gezonde zonen en ik kan goed met mijn vrouw Johanna opschieten. Dat is voor mij het belang rijkste. Wat een man als Solzjenitsyn doormaakt dat is erg en zo zijn er an dere voorbeelden. Dat ken ik niet en daarom ben ik gelukkig. GOEDKOOP Voetbal is in feite natuurlijk ook niet belangrijk. Ik vind het goedkoop om dat zo te stellen. Voor mij persoonlijk is voetbal belangrijk, maar alleen maar omdat ik er plezier in heb. En niet slechts om het spektakel op het veld, maar ook om het randgebeuren. Je komt met zoveel leuke mensen in aanraking, je wordt bovendien, als je op niveau-voetbalt, gemakkelijk her kend waardoor je gemakkelijk contac ten legt. Plotseling gaan er dan aller lei deuren voor je open en dat is na tuurlijk niet helemaal eerlijk, maar wel de realiteit. Ik zoek niet zoveel contact met mensen uit die voetbal kring, ik wil communiceren met ieder een, maar niet om binnen een be paald cirkeltje te worden geplaatst Ik heb mijn eigen kringetje en dat ben ikzelf. Ik heb niet zoveel vrienden, wel veel kennissen. Maar niet omdat ik introvert ben of zo. Ik heb er al leen geen behoefte aan om me ergens bij aan te sluiten. Ik waardeer Ajax, de trainer, de bestuursleden en de spelers, maar daarom hoef ik me toch niet in dat milieu op te. sluiten.' KEUS Wie Jan Mulder kent, weet dat hij is zoals hij dat zelf schetst Hij houdt van zij ri sport. Vult aan: 'Ik onderga de fysieke inspanning bij die sport als Iets weldadigs. Er zijn mensen die de geest boven het lichaam stellen. Ik niet Ik ben liever zoals ik nu ben dan geweldig geleerd. Ik verzorg mijn lichaam goed, omdat ik ervoor wil wa ken er op latere leeftijd als een wrak uit te zier. Daarom kun je je als top sporter ook niet laten 'gaan'. Er gel den vrij strenge leefwetten, waaraan ik me houd. Er zijn anderen, die re gelmatig uit de band springen. Ik ben tamelijk serieus, altijd geweest ook. Ik heb bewust gekozen voor het voet balvak. Daarvan heb ik tot op van daag geen spijt gehad. Wij als prof voetballers hebben niet zo'n moeilijk Jan Mulder (links) in duel met zijn oud-streekgenoot Ab Gritter. beroep. Natuurlijk wordt er wel eens geklaagd over het monotone, de sleur van ons bestaan. Maar heeft de arbei der, die bij Philips aan de lopende band staat, niet veel minder afwisse ling dan wij.' Voetbal, zo zegt Jan Mulder, is een bewuste keus geweest. Als jonge HBS- er weerstond hij daarvoor de-geringe- verleidingen, die het Groninger plat teland bood. Om half vijf iedere mid dag trainde hij. Jan Mulder, de jonge amateur waarvoor toen alleen maar voetbal bestond. In de wereldstad Brussel welden er andere interesses op. In hoeverre de soberheid van de pro vincie de carrière van Jan Mulder heeft beïnvloed is uiteraard niet te meten. Mulder zelf: 'Natuurlijk was mijn ontwikkeling in een stad als Brussel of Amsterdam anders geweest dan het nu in Winschoten is gegaan. De interesses waren dan eerder geko men, maar of je dat als voetballer schaadt? Ik geloof het niet. Ik kwam in Brussel in contact met film en the ater, waarvan ik hou. Ik bezocht voor stellingen. maar zag dat als een nood zakelijke afwisseling. Als je niet uit kijkt, stompt topsport af. Je moet eens uit je milieu vluchten, maar dat geldt niet alleen voor topsporters, dat geldt ook voor mensen, die in de bouw werkzaaiö zijn, voor journalis ten etc. Zo af en toe moet je er eens uitbreken.' UITVINDER Als voetballer is Jan Mulder, zo ver onderstelt hijzelf, in al die jaren niet veranderd. Nu hij zichzelf weer regel matig terugvindt in "de televisiebeel den, beoordeelt hij zichzelf: 'Ik ben een vrij droge voetballer, geen uitvin der op het veld en dat valt me van mezelf een beetje tegen. Ik vind het jammer dat ik zo weinig van die, voor schoonheidsprijzen in aanmerking ko mende, acties onderneem. Dat spreekt aan. Ik weet van mezelf dat ik vrij in telligent voetbal en dat is belangrijk. Neem Johnny Rep bijvoorbeeld, dat vind ik een grootse speler, een jongen die ontstellend veel kan, maar die nog te weinig met zijn 'kop' speelt. Hij kan zijn rendement zeker met 50 pet. verhogen.' 'Als spitsspeler hoef ik, vind ik, geen concessies aan mijn creativiteit te doen. Van nature heb ik een broertje dood aan werken, dat is voor een aanvalsleider belangrijk. Ik dacht dat ik als spits vrij nuttig was, maar te ken als grootste bezwaar toch mijn te kort aan werkelijke hoogtepunten in mijn spel aan. Wat Cruijff bijvoor beeld wel heeft, dat flitsende, dat mis ik bij mezelf. Overigens: alles in het voetbal wat goed is doet me goed. Zelfs het werk van een keeper. Als ik naar voetbal kijk let ik niet op de taktiek die er gespeeld wordt Ik let op de briljante acties, de schitterende passes en ik geloof dat het publiek daar ook voor komt. Daarom moeten we 'breken' met het schaakvoetbal. Daarop moeten de belanghebbenden zich gaan bezinnen, niet de voetbal lers, die moeten alleen maar voetbal len, maar trainers en de WCS wel licht' Jan Mulder bestrijdt de bewering dat voetballers meewerken aan de onder mijning van hun branche door steeds hogere salarissen te eisen. Hij: 'In vergelijking met de voetballer in Ita lië verdienen wij echt weinig. En dan denk ik nog alleen maar aan de spe lers van Ajax en Feyenoord. Want de gemiddelde Nederlandse voetbalprof verdient helemaal niet zoveel. In ver gelijking met de 65 mille, die Tom Jones hier voor een optreden incas seert. is dat loon zelfs een schijntje. Voetballers verdienen echt geen ton nen.' POUL ANNEMA ROME (Reuter, ANP. EFE, AFP) De vriendschappelijke wedstrijd van vandaag tussen Italië en West- Dultsland ln Rome ls niet alleen de krachtmeting tussen nummer twee uit het wereldkampioenschap 1970 en de houder van de Europe se titel. Het is tevens een gevecht tussen de Italiaanse doelman Dino Zoff en de Duitse spits Gerd Milller, tenminste wanneer bonds coach Schön meent dat Müller na zijn zaterdag in Barcelona opgelo pen blessure fit genoeg ls om te spelen ln Rome. Gerd Müller ls, zoals bekend, niet alleen de gevreesde topscorer van Bayern München. HIJ heeft tevens ln zijn loopbaan 250 doelpunten in de Bundesllga gemaakt en daar naast ln 51 interlandwedstrijden nog eens 62 keer gescoord. Dino Zoff, de 31-Jarlge doelman van Juventus en van Italië wil echter Juist tegen een voorhoede met Müller zijn record vestigen. Op 20 september 1972 werd hij voor het laatst gepasseerd in een interlandwedstrijd. Door de Joe goslaaf Vukotic, die zeventien mi nuten voor tijd de treffer maakte die de Italiaanse overwinning be perkte tot 3—1. Daarna kwamen tien wedstrijden zonder tegentref fer en dat betekent dat Zoff in 913 minuten interlandvoetbal onpas- seerbaar is gebleken. Wanneer hij erin slaagt Duitse treffers te voor komen heeft hij de magische grens van 1000 minuten bereikt. Die 1000 minuten zijn een uitda ging voor Dino Zoff, want precies een jaar geleden was hij er In competitievoetbal vlak bij. Tien wedstrijden hadden hij en Juven tus de nul gehandhaafd, toen op 18 februari 1973 een andere Internati onal een strafschop op zijn doel mocht nemen. Gianni Rivera, de oude vos van AC Milan, schoot raak. Het is geen toeval dat Zoff zelden wordt verslagen. Hij is een perfec tionist. Wanneer hij er maar de kans toe krijgt bestudeert Dino Zoff zijn tegenstanders. TV-opna- men van mogelijke tegenstanders laat hij keer op keer herhalen. Zoff weet, net als de man die hij als zijn grote voorbeeld beschouwt, de legendarische Russische doel man Lev Jasjin, wat aanvallers gaan doen. Maar bij Zoff ls die we tenschap minder een kwestie van intuïtie dan van studie. Hclmuth Schön heeft zijn opstel ling nog niet bekend gemaakt, maar te verwachten is dat Duits land speelt met: Maier (Bayern); Ilöttges (Werder), Schwarzenbeck, Beckenbauer, Breitner (allen Bayern); Höness (Bayern) of Cull- inann (Köln), Netzcr (Real Ma drid), Overath (Köln); Heynckes (Borussia MG), Müller (Bayern) cn Herzog (Fortuna Düsseldorf). De opstelling van Italië is: Zoff (Juventus); Spinosi (Juventus), Facchettl (Inter), Benetti (Milan), Morlnl (Juventus): Wilson (Lazi- o), Mazzola (Inter), Capello (Ju ventus); Chinaglia (Lazio), Rivera, Chiarugi (beiden Milan). HANDTEKENING LERIDA Een voetbal met de handtekening van Johan Cruijff heeft zondag in de Catalaanse plaats Cervera 25.000 peseta's (1250 gulden) opgebracht. De bal werd verkocht tijdens een regionaal sportfeest. De 25.000 peseta's gaan naar liefdadige instellingen, niet naar Johan Cruijff. ZAIRE KINSJASA Het elftal van Zaïre heeft ook zijn tweede oefenwed- Dino Zoff, tijdens een van die zeldzame momenten dat hij ge passeerd wordt. Een opname uit het duel met Ajax, toen Rep scoorde. strijd tegen de Braziliaanse club Flamengo gelijk gespeeld. De eind stand van het duel op zondag was 33, zaterdag eindigde de eerste wedstrijd met 4—4. PREMIE SYDNEY De premie voor de Nederlandse elftalgroep naar het wereldkampioenschap in West- Dultsland, de zusterorganisatie in Australië kent heel wat minder moeilijkheden met het toekennen van winstpremies. Sir Arthur Ge orge heeft gisteren in Sydney het bonusschema bekend gemaakt voor de Australische voetballers, die meedoen aan de eindronde van het wereldtoernooi. Bij winst ontvangt Iedere speler 2000 dollar (onge veer 5600 gulden) cn bij een ge lijkspel 1000 dollar (ongeveer 2800 gulden). Deze regeling geldt alleen voor de wedstrijden in de eerste ronde. In het uiterst onwaarschijn lijke geval dat Australië drie over winningen behaalt, verdienen de spelers per man 16.800 gulden. Au stralië speelt op 14 Juni tegen de DDR, op 18 Juni tegen West-Duits- land en op 22 juni tegen Chili. Het geld voor de premies wordt beschikbaar gesteld door een aan tal grote bedrijven in Australië. In de voorronde verdienden de Au straliërs per man 7800 gulden aan premies, een bedrag dat werd toe gekend buiten de 325 gulden die iedere speler ontving, voor iedere week dat hij ter voorbereiding op de wedstrijden ln trainingskamp was. BEDROG Rome De Italiaanse kranten zijn van mening dat Polen met op zet beneden zijn kunnen speelde, toen het afgelopen zondag met 1 0 verloor van Fiorcntina. De Cor- riere dello Sport stelt dat de Polen de Italiaanse teammanager Ferru- cio Valcareggl en Haiti's trainer Antoinc Tassy zand in de ogen wil den strooien, toen zij zo armzalig acteerden tegen de Italiaanse club uit de hoogste afdeling. 'Gorski, Polens coach, deed alles wat hij kon cn misschien meer dan Juist was gezien de prijzen die voor de kaartjes betaald moesten worden om Valcareggi en Tassy ln verwarring te brengen.' 'Wij hebben de boot gemist' DEN HAAG (ANP) Het Neder landse Uefa-jeugdelftal (spelers van 16 t/m 18 jaar) vecht morgen aan- MARSEILLE (ANP) Olym- pique Marseille, eind 1971 nog een door Ajax gevreesde tegen stander in de tw.eede ronde van het toernooi om de Europese be ker, vecht wanhopig, maar chao tisch, voor zijn bestaan. De ver eniging die met vier landskam pioenschappen en acht gewonnen Franse bekers tot de meest voor aanstaande van Frankrijk be hoort, maakt de ernstigste crisis in zijn bestaan door. De nederlaag van zondag tegen degra datiekandidaat Rennes 'heeft Marseille nog maar een punt voorsprong gela ten op de beste van de drie ploegen die voor degradatie in aanmerking ko men. Uitgerekend tegen Marseille scoorde Rennes voor het eerst dit sei zoen drie doelpunten, waardoor als premie een extra-competitiepunt 'ge pakt' werd en van de andere ploegen uit de rode zone veroverden ook Se dan en Strassbourg drie winstpunten, terwijl Monaco een normale overwin ning behaalde. In Rennes had Marseille zondag een nieuwe trainer op de bank zitten, Ju les Zwunka, de man die dit seizoen al drie voorgangers had. Zwunika is sinds 1955 de negentiende trainer die bij Marseille in dienst is getreden, maar ook hij kon niet voor het schok effect zorgen dat Marseille de zo broodnodige punten moet brengen. Zwunka heeft het moeilijk. Hij moet werken onder vrijwel' onmogelijke omstandigheden. Sinds het vertrek van voorzitter Marcel LecLerc is het een chaos in de leiding van Olympi- que. Leclerc heeft Marseille groot gemaakt. Onder zijn bewind werd de ploeg kampioen in 1971 en 1972. Hij door brak de machtspositie van Saint-Etien- ne mede door de internationale Car- nus en Bosquier bij de 'Stephanois' weg te kopen in een geruchtmakende transferzaak. Maar Saint-Etienne is te rug gekomen en voert op dit moment weer het klassement aan in de eerste divisie. Marcel Leclerc echter is ver dwenen nadat zijn financiële manipu laties, die hij rond de club uitvoerde in de openbaarheid waren gekomen. Na hem heeft de club geen krachtige voorzitter meer gehad en zeker geen leider die voor financiële injecties kon zorgen. Gallian volgde hem op als Twee v; mpique's sterren: Skoblar (links) en Magnussen. president, maar bleek een zwak voor zitter. Na zijn aftreden werd een drie manschap met de leiding belast en aan deze onbevredigende situatie werd een einde gemaakt door de keu ze van de heer Antoniotti als voorzit ter. Antoniotti heeft zijn voorzitters- stoel nog niet kunnen beklimmen, want dë andere leden van het uitge breide bestuur noemden hem onaan vaardbaar. Bij die vereniging zonder stuurman trad Jules Zwunka enkele weken geleden in dienst. Dit weekeinde heeft Marseille's burge meester Gaston Deferre de vereniging met de neus op de feiten gedrukt De realist Deferre wil eindelijk een be stuur dat zich met de leiding van een befaamde voetbalclub bezig houdt en niet een groep mensen, die voortdu rend onderling aan het strijden en kiften is. 'Wanneer niet binnen enke le weken', dreigde Deferre, 'de organi satie binnen de club gezond wordt ge maakt, zal de gemeente zijn subsidie (een bedrag dat bijna met zeven cij fers wordt geschreven) inhouden. Geld van de gemeenschap dient goed gebruikt te worden en niet verspild aan een club, die een wanbeleid voert.' Marseille hoopt dat de stok van De ferre achter de eur van invloed zal zijn op de kijvende bestuurders. Maar niemand wil nog geloven dat de ploeg, die door de zwakke tweede klasser Besiers voor de beker werd uitgeschakeld, met sterren als Cam us, Bosquier, Tresor, Magnusson en Sko blar zelf in die tweede divisie terecht kan komen. staande voor zijn laatste kans om de eindronden van het jaarlijkse Europe se toernooi te bereiken. Dan staat in het Haagse Zuiderpark de wedstrijd tegen de Engelse leeftijdgenoten op het programma. Gezegd moet worden dat de UEFA- jeugd, sinds vijf maanden onder de hoede van Cor van der Hart, nog slechts een te verwaarlozen theoreti sche mogelijkheid heeft Nederland dient van Engeland, dat in de voor- rondegroep bovenaan staat, met 5-0 te winnen (twee weken geleden in Bir mingham was het 1-1). En indien dan ook nog Engeland en Wales gelijk spelen ls het doelsaldo van Nederland en Wales gelijk. Cor van der Hart er kent dat de strijd ge»treden is. Tegen Wales thuis (0-0) cn Engeland uit (1- 1)' hebben we de boot gemist Maar eigenlijk kon het ook niet anders. Als je ziet hoe wij in do voorbereiding moeten werkenhet is allemaal erg moeilijk. Ik heb nu bij de selectie een heleboel jonge jongens, om in elk ge val al vast te bouwen voor volgend jaar. Het is een goede groep, maar je krijgt er toch niet echt greep op', al dus de oefenmeester. De vermoedelljie opstelling van het UEF A-elftal is: Hoek (Volendam), Swerissen (Amsterdam), Norel (GA Eagles), Dusbaba (Den Haag), Veenen- daal (Ajax), Jol (Den Haag). Buma (Ajax), Toet (Den Haag). Vreijsen (NAC), Hendriks (GA Eagles) of Bouma (Ajax), Swaneburg (Den Haag). Bij de zestien spelers, die Engeland heeft geselecteerd voor de UEFA-cup wedstrijd bevinden zich twee eerste divisiespelers: Steve Powell en Ray Hanklns. De zestien geselecteerden zijn: Brad- shaw, Taylor, Kettle, Cahill, Davids, Powell, Powling, Smith, Stirk, Do- naghy, Hankin, Syrett, Turner en Tynan.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11