^eel incidenten in Surinaams parlement SS&e lit de weekbladen Huizum vecht voor overleven dorpskern 136 kerkgebouwen in principe beschermd Rijn en Maas bleven vies egenstellingen verscherpt an der Louw op jst opvolgers an Thomassen Vakbonden willen andere directie van broodfabriek Goud voor carnavalslied [einrich Böll iuinee Bissau Drs. W. Drechsel 'UweutöAt 500 GRM INSIMON-FIURIEN MET VERKOOP VAM VGXi UUS. GELD/6 T/M 23FXÖR. Ferry Hoogendijk Dr. H. Festen Smaakmaaksters JNilMOM-FIURLEN MErVERKOOP VAM QROEHTEENFRUlT.CCLD/6 T/M2ZFEBJL Optimisme over voortzetting landbouw- beraad Advertentie van verzekeraar zou niet eerlijk zijn Zigeuners in Stein willen einde aan lange onzekerheid 622e Staatsloterij tOOT/KWlAKfTET DONDERDAG 21 FEBRUAiRI 1974 BINNENLAND T9/K9 een onzer verslaggevers SN HAAG Onmiddellijk na liet optreden van de nieuwe Surinaamse regering, reeds tijdens t parlementaire debat over de regeringsverklaring van premier Arron, is duidelijk geworden hoe- g er de politieke tegenstellingen in Suriname verscherpt zijn. fractie van de VHP, de Hindoes- inse oppositie onder leiding van Igernath Laohmon, verliet op een geven ogenblik uit protest de zaal. •mier Arron reageerde hierop met verklaring dat zijn regering zich zal beraden of zij de vragen van oppositie wel moet beantwoorden, regering dient met de nodige ards behandeld te worden, aldus de miier. jdens de zes uur durende behande- ig van de regeringsverklaring deden h talrijke incidenten voor - vooral or interrupties van de publieke tri- Toen op een gegeven ogenblik nrzitter Wijntuin een VHP-aanhan- voor zijn interrupties van de pu- eke tribune liet verwijderen, werd VHP-fractie boos en stapte op. Het [ument was: de voorzitter had tegen VHP gerichte interrupties minder s bestraft en hij toonde zich dus rtijdig. lorzitter Wijntuin is parlementslid ir de Nationale Partij Kombinatie regeringscoalitie); in de vorige tingsperiode was de VHP-er Lach- de machtige voorzitter van de rinaamse staten. oppositieleider verdedigde nu de- fde Lachmon de stelling dat het rinaamse volk in zijn geheel zich moeten uitspreken over het plan premier Arron, Suriname in 1975 Uedig onafhankelijk te maken. Het rinaamse staatsrecht kent echter snmin als het Nederlandse, de mo- ijkheid van een volksraadpleging, heer Lachmon toonde zich in het rieden altijd een tegenstander van afhankelijkheid op korte termijn. Antillen n andere VHP-er L. Mungra, legde in het debat nog eens de nadruk Lachmon op dat zijn partij de zelfstandigheid van Suriname wil bereiken langs de weg van de geleidelijkheid "zonder dat er sprake is van een eeuwige ge leidelijkheid'. n een onzer verslaggevers JTTERDAM André van der huw, voorzitter van de PvdA, komt or op het lijstje van mogelijke kan- daten voor het burgemeesterschap a Rotterdam. A. J. Lems, voorzitter van de rdAnfractie in de Rotterdamse ge- tenfceraad, heeft voor de opvolging D burgemeester Thomassen (die het mend najaar zal vertrekken) een stje van veertien namen van PvdA- len opgesteld als mogelijke kans- bbers. halve Van der Louw komen op dit stje o.a. voor: burgemeester R. Laan n Zaanstad, burgemeester Th. J. asterhout van Vlissingen, mr. L. J. eters, voorzitter van de Scheepvaart- reniging Zuid, mr. H. Versloot, lid a de Eerste Kamer en directeur van t GAK in Vlaardingen, en dr. M. brecht, directeur personeelszaken n Hoogovens. Ook in het parlement van de Neder landse antillen is de Surinaamse rege ringsverklaring ter sprake gekomen. Premier Evertsz zei bij de begrotings behandeling dat deze regeringsverkla- Van een verslaggever UTRECHT De voedingsbonden van het NKV en het NW vinden, dat de huidige directie van de broodfabriek van de Limburgse Bakkerijen in Heerlen moet worden vervangen 'door een meer bekwame manager'. Beide bonden hebben dit laten weten aan het ministerie van economische zaken, dat binnenkort beslist over een kre dietgarantie aan de broodfabriek. De bonden willen, dat de vervanging van de directie een van de voorwaarden is hij eventuele kredietverlening. Bij dé broodfabriek van de Limburgse Bakkerijen, de voortzetting Van de Co-op bakkerij in Zuid-Limburg en de Mabro in Maastricht, werken 300 men sen. ring niet alleen een interne Surinaam se zaak is, maar ook de Antillen raakt. Hij sloot niet uit dat de Antillen (als Suriname onafhankelijk is) Nederland alleen zal moeten confronteren. Dat levert geen probleem op als Neder land correct handelt, maar aldus pre mier Evertsz 'Nederland is geen Ne derland, maar een som van Neder landse politici die het belang van hun kiezers stellen boven het belang van de landen die zij hebben gekoloni seerd en tot vandaag geregeerd. Met andere woorden: het k niet uitgeslo ten dat Nederland met de Antillen en Suriname machtspolitiek bedrijft in de slechtse zin van het woord. Wij moeten er daarom voor zorgen dat wij de nodige garanties in onze zak heb ben voordat Suriname uit het Konink rijk treedt in 1975'. Van een verslaggever ROTTERDAM Ondanks natio naal en internationaal overleg en het bouwen van zuiveringsinstal laties is het water van Maas en Rijn er vorig jaar niet beter op geworden. De zoutvracht van de Rijn liep nog eens acht procent op tot 328 kilo per seconde. Ook werden meer smaakstof fen, fenolen en reinigingsmiddelen aangevoerd. De hoeveelheid per liter bleef wel gelijk, maar er werd vorig jaar vijftien procent meer water door de Rijn aangevoerd dan in 1972. Een lichte verbetering vertoonde het zuur stofgehalte, dat van 5,6 naar 6,1 milli gram per liter steeg. Maar de Rijnwa terbedrijven, waarvan de meetcijfers afkomstig zijn, vinden dat nog altijd veel te laag. Het zuurstofgehalte van de Maas is bijvoorbeeld 8,3 milligram. De hoeveelheid ammoniak en olie in het Rijnwater daalde vorig jaar. In de groep van aromatische ami n en trad een verschuiving op van gechloreerde naar genitreerde anilines en toluidi- nes, die als zeer ongewenst wordt ge zien. In de sector zware metalen ver anderde niet veel aan de zorgwekken de toestand. Het zoutgehalte van de Maas liep 35 procent op, wat volgens de waterlei dingbedrijven tot waakzaamheid aan spoort Dat Nederlandse lozingen de Maas mee achteruit helpen blijkt uit metingen van het smaakgetal, dat in Maastricht ongewijzigd bleef maar in Heusden verslechterde. Hetzelfde gold voor het gehalte aan reinigingsmidde len. België leverde ons een forse stij ging van de hoeveelheid fosfaat en zink. Maar het fluoridegehalte liep met dertig procent terug tot 2,7 milli gram per liter. Terpdorp door Leeuwarden ingesloten Van onze correspondent LEEUWARDEN De inwoners van het Friese dorp Huizum, dat eeuwenlang op een terp gelegen heeft en nu geheel door de zuide lijke buitenwijken van Leeuwarden is ingesloten, vechten voor het behoud van hun oude dorpskern. De politicus Koekoek en de musicus Vader Abraham hebben hun car navalslied 'Den Uyl is in de olie' niet zonder succes op de plaat opge nomen. Het begaafde duo kreeg de gouden plaat voor de compositie waarvan op het ogenblik 100.000 exemplaren zijn verkocht. Op de fo to de artiesten en hun gouden schijf. Van onze Haagse redactie DEN HAAG De monumentenraad heeft 136 rooms-katholieke ker ken, die zijn gebouwd tussen 1825 en 1924, onder bescherming van de Monumentenwet gebracht. De 136 kerken zijn geplaatst op een ontwerplijst, waardoor de kerken in beginsel zijn beschermd. De eigenaren, de gemeenten en de provinciale besturen kunnen hier over nog discussiëren, waarna de kerken dan eventueel definitief op de monumentenlijst worden geplaatst. Met het beschermen van gebouwen uit de 19e eeuw en het begin van de 20e eeuw, is de registratie van monu menten in een tweede fase gekomen. De eerste fase na de totstandkoming van de Monumentenwet in 1961 be stond uit het globaal registreren van waardevolle panden van vóór 1850; momenteel zijn er ongeveer 40.000 ge bouwen als monument erkend. Vol gens mr. baron Bentinck, vooratter van de monumentenraad, is er ook na 1850 veel waardevols gebouwd, leze gebouwen zijn echter, hoewel de be langstelling voor de 19e eeuwse bouw kunst toeneemt, minder duidelijk als monument herkenbaar. Om registratie te vereenvoudigen, zijn verschillende deelgebieden ter hand genomen, waar van dan de rooms-katholieke kerken als eerste terrein is voltooid. Zo wordt gewerkt aan een inventarisatie van spoorwegstations, terwijl ook het opstellen van een lijst van 19e eeuwse woonhuizen, watertorens en bruggen ter hand is genomen. Bij het opstellen van de lijst van 136 kerken zijn meerdere criteria gehan teerd, zoals de ouderdom, de kunsthis- Russische schrijver Alexander lzjenitsyn bepaalt deze week voor q belangrijk deel de inhoud van de iniebladen. Elseviers Magazine jdt er de omslag aan en schrijft er deze dissident als was hij de ver ren zoon, die nu met gejuich in het esten moet worden binnengehaald, it kon echter weieens tegenvallen, andere weekbladen op Accent na, naderen deze zaak enigszins genuan- erder, al moeten ze van verbanning zich niets hebben. lagse Post de Haagse Post treft de lezer(es) i interview uit Der Spiegel aan, dit blad had met Heinrich Böll er Solzjenitsyn. Hij noemt 'verban- ng het ergste voor een schrijver', lerry Duyns volgt opnieuw Wiegel, t keer in Utrecht op een feestje n de JOVD. Hij smaakte het 'wer- lijk bijzonder grote voorrecht en »rpletterend3 genoegen Hans te mo- n zien dansen', noteert dat 'ons bru- le oog In de unieke gelegenheid ordt gesteld een wit stukje scheen- en waar te nemen' en kan eindigen et de zinsnede, dat 'Hans nu geheel od is en bier drinkt'. Wat ons be eft is Duyns bij uitstek de man om deze stijl een unieke biografie van WD-leider samen te stellen.* iyns bezocht verder Ton van Duin- iven, de vermakelijke, en weet ook t dit onderhoud een uiterst smake- ik stuk te peuren. Hij heeft geen ge- :hte vragen bij zich, maar ook zon- t dat, wil Van Duinhoven wel wat rijt, zoals 'Toneelspelen is mallig- lid, denk ik wel eens' en 'Ik weiger a het een vak te noemen. Het is eer een levenshouding denk ik dan. en mentaliteit die gevoed wordt wr bepaalde elementen in je....' e Nieuwe Linie e Nieuwe Linie legt op de voorpagi- uit 'Waarom Nederland Guinee issau niet erkent.' Kooijmans en »n der Stoel lopen braaf mee aan et Atlantische handje en ook wat dat etreft is er niets veranderd sedert ons. Alsof er nooit een Vietnam is eweest. alsof de VS zouden denken »n druk op Portugal'. »c. Vroemen schrijft in een commen- lar over Solzjenitsyn: 'Wij zijn niet een positie om van de Russen te isen, dat zij hun verleden blootleg en (tenzij Sacharows verwijzing naar et bestaan van slachtoffers van het talinisme ook in andere landen hout nijdt). Solzjenitsyn was dat wel. Nu hij verbannen is, moeten de Westerse landen hem gastvrijheid bieden en aandringen op herstel van zijii Rus sisch staatsburgerschap. Maar hem daarboven nog verheerlijken, zou hypocriet zijn'. DNL heeft verder een pagina Welzijn, volgeschreven dcor medewerkers van Nieuw-Dennendal en een interview met het PPR-Kamerlid Leo Jansen ('De groei-motor uitschakelen'). Elseviers Magazine Zoals al gememoreerd gaat Elseviers Magazine's omslagartikel over Solzje nitsyn en 'Do macht van het woord'. Het weekblad brengt verder een inter view met CRM-minister Van Doorn, die laat weten een verder opdringen van de NOS niet te verdedigen. 'Wat ik moet bestrijden is dat ik de NOS kan verbieden nieuwsanalyses te bren gen, zoals bedoeld worden in de nota- Steketee. Ik kan alleen maar iets ver bieden, wanneer de wet mij daartoe de bevoegdheid geeft'. Paul Witteman tekent uit de mond van drs. W. Drechsel bestuurslid van de Willem Arntsz-stichting op: 'Bij (ADVERTENTIE) 2» Dennendal ruik ik het gevaar van doordrammers'. En verderop zegt deze beroepsbestuurder: 'Ik draag nu een maal graag verantwoordelijkheid'. Dr. Ferry A. Hoogendijk komt in zijn commentaar op voor de middengroe pen, die het kabinet-Den Uyl in de kou laat staan. Vrij Nederland Dezelfde Hoogendijk komen we ook tegen in Vrij Nederland. Niet als scri bent (dat zou ondenkbaar zijn) maar als geïnterviewde door Bibeb. Hoo gendijk: 'Wij zijn echt mannen van het midden, maar als 90 procent van de opinieprogramma's links is, dan heb ik iets van de advocaat van de duivel in me, dan ga ik naar rechts. Zo ook met Elsevier. Het was jarenlang een blad van het midden, maar als tegen wicht voor de linkse concentratie zijn we wat naar rechts gegaan. Maar daarom wil je nog niet voor conserva tief worden uitgekreten. Ik ben tegen polarisatie, maar je wordt erin ge drukt. En meteen geëtiketteerd'. In VN verder twee pagina's Solzje nitsyn (Hij is misschien geen socia list, maar Breznjew is dat zeker niet), een verhaal over de Rijks Psychologi sche Dienst en de omstreden onder zoektechnieken en een interview met Leo Herbergs, voor de overname door De Telegraaf, redacteur van het Lim burgs Dagblad en nu hoofdredacteur van het weekblad De Uitkijk, waarin hij ten strijde trekt tegen de gezapige clericale carnavalsgeest van de door snee-Limburger. De Groene Amsterdammer De Groene Amsterdammer bericht jp de voorpagina over 'het nietszeggende prijsindexcijfer van de gezinscon sumptie'. Arnout Weeda laat zien, dat het 'prijsverloop systematisch wordt onderschat*. Dr. H. Festen van de cen trale raad voor de volksgezondheid vindt, dat we 'het ziekenhuis tot iets onaantastbaars hebben gemaakt'. Fes ten: 'De moeilijkheid in de gezond heidszorg is. dat je bijna nooit iets kunt bewijzen. Je hebt erg weinig harde gegevens. Je kunt niet bewij zen. dat de mensen te lang in het zie kenhuis liggen, want je kunt altijd wel een reden bedenken oin een pa tiënt toch nog een paar dagen in het ziekenhuis te houden. Maar het is wel duidelijk zichtbaar: de mensen wor den to lang en te snel in het zieken huis opgenomen. Dat moeten we te rugdringen' Het blad publiceert ver der twee pagina's over Engeland (Po well en Heath) en twee pagina's over Japan, geen supermogendheid, wel een onmisbare vazal van de Verenigde Staten'. Accent Accent, nooit te beroerd om voor eni ge eenvoudige vrolijkheid te zorgen, levert deze week een omslagverhaal over de dansmariekes: 'Smaakmaak sters van het carnaval', publiceert 'Het verhaal van Solzjenitsyn's ver banning". en staat uitvoerig stil bij de 'positie van de gulden'. Onder het kopje 'Buizerd en de EO' laat de re dactie van dit blad weten, dat sommi gen zich hebben gestoten aan bepaal de bewoordingen en formuleringen !n dat artikel over de uitzending van de EO over homofilie. 'Wij bieden de 'e- zers hiervocr onze verontschuldigin gen aan. In een der komende num mers zal hij hetzelfde onderwerp in andere bewoordingen opnieuw behan delen. Wij vragen de lezers dan het artikel van 9 februari als niet ge schreven en gepubliceerd te beschou wen'. Waarvan acte. (ADVERTENTIE) torische betekenis, de architectonische bijzonderheden en de ligging en de functie. Tot de kerken behoren voor beelden van de zg. Waterstaatsstijl (kerken gebouwd vóór 1853, het jaar van het herstel van de bisschoppelijke hiërarchie) en de neo-gotische vorm geving, die in de tweede helft van de 19e eeuw een dominerende plaats in nam in de kerkelijke architectuur. Ook andere bouwstijlen zijn echter vertegenwoordigd, zoals de Amster damse Sint Nicolaaskerk van A. C. Bleys, die in neo-renaissance stijl is gebouwd. Op de lijst staan ook de in drukwekkende koepelkerken, die We ber in de jaren '80 en '90 in Brabant bouwde en die zijn geënt op de over gangsstijl van het Romaans naar de Gothiek. Binnensteden Het sterkst bedreigd worden momen teel de grote monumentale kerken in de binnensteden, die zich moeilijk le nen voor aanpassing aan de nieuwe li turgie. Bovendien loopt het bezoek aan deze kerken, door de ontvolking van de binnensteden, sterk terug. In de afgelopen jaren zijn daarom al veel kerken afgebroken en de lijst moet dan ook worden gezien als een pleidooi voor het behoud van deze kerken, die zo vaak een stadsbeeld be palen. De inventarisatie beperkt zich niet al leen tot rooms-katholieke kerken, maar zal ook kerkgebouwen van ande re confessies beslaan. Volgens drs. De Jong, hoofd kunsthistorische afdeling van de Rijksdienst voor Monumenten zorg, werd een aanvang gemaakt met de rooms-katholieke kerken, omdat daarover reeds meer kennis was ver gaard. Binnen een jaar zal echter ten aanzien van andere kerken ook een lijst tegemoet kunnen worden gezien. Van een onzer verslaggevers BRUSSEL 'Vorige week was somber gestemd. Nu ben ik veel optimistischer. Er heest onder ons zeker geen crisissfeer'. Deze vertrouwingwekkende woorden spreekt de Nederlandse minister van landbouw Van der Stee, na het schor sen van de bijeenkomst van EEG- landbouwministers tot 11 en 12 maart De bewindsman heeft een redelijk vertrouwen In het welslagen van deze bijeenkomst, evenals de Franse land bouwminister Chirac. Als de atmosfeer zo goed is als tij dens deze zitting zullen er op 11 en 12 maart zeker besluiten vallen', aldus Cirac. Hij was ongetwijfeld de meest teleurgestelde van de aanwezigen, toen de bewindslieden na niet eens zo lang overleg dinsdagavond laat uiteen gingen. In januari had hij al om een extra-landbouwberaad gevraagd om voor zijn rundvleesproducenten wat extra's uit het vuur te slepen. Dat ge lukte toen nauwelijks. Om de Franse pijn wat te verzachten, zei de Europe se Commissie toen dat de nieuwe rundvleesprijzen op 1 maart zouden kunnen ingaan in plaats van op 1 april Ook dat zal niet mogelijk zijn nu het overleg uitgesteld ls. Dat er deze keer geen resultaat inzat werd al duidelijk tijdens de wer- klunch van afgelopen dinsdag. De Britse minister van landbouw, God- ber, zei toen dat de Britse delegatie geen volmacht had om aan een be sluit van de ministerraad actief mee te werken. Waarnemers in Brussel menen echter dat Godber wegens do aanstaande verkiezingen in zijn land gedwongen was zich op de vlakte te houden. Er ls een stichting opgericht die aller eerst actie voert tegen het gevaar, dat momenteel het grootst is: het doortrekken van de Leeuwarder Bor- niastraat waardoor het dorp volkomen in tweeën zou worden gesneden. Hoewel er al veel moois verloren is gegaan, zou dat het volstrekte einde betekenen van het dorpsbeeld, dat ge vormd wordt door oude straatjes, het vijftiende eeuwse kerkje met Friese zadeldaktoren, de ligging aan een ou de vaart met ophaalbrug. Bovendien zou over de negen meter brede asfalt straat een druk autobusverkeer ko men. Er zal overigens wel heel wat moeten gebeuren om het dorp terug te bren gen in de staat waarin het een jaar of tien geleden nog verkeerde. De heer F. IJtsma voorzitter van de stichting die voor het dorp op de bres staat* zegt: 'De bebouwing is al hard achter uit gegaan. De situatie hier wordt voor bewoning steeds onaantrekkelij ker. Er is door het ontbreken van een goed gemeentelijk beleid in steeds sneller tempo verkrotting ontstaan. De gemeente zelf gaat over tot het aankopen van oude huizen, waarna ze meteen worden dicht gespijkerd Naastwonende voelen zich dan ook niet meer thuis in de straat en verko pen hun huizen ook'. Daar komt dan nog de gevaarlijke Van een verslaggever DEN HAAG De Consumentenbond heeft bij de reclamecodecommissie een klzcht ingediend over een adver tentie van de levensverzekeringmaat schappij De Nederlanden van 1870. De advertentie, die gisterochtend in een aantal kranten verscheen, droeg als ti tel: 'Spiekbrief voor minister Lub bers', en handelde-over de nota van de minister over winstdeling bij de levensverzekering De Nederlanden van 1870 zegt in de advertsntie dat de strekking van de ministeriële nota was: er is nogal wat onduidelijkheid over de wijze waarop de maatschappijen hun ren twins t doorgeven aan polishouders. Maar de belangrijkste strekking van de nota was, dat de polishouders te weinig van de rentewinst krijgen. De Consu mentenbond wijst erop, dat dit In de advertentie niet wordt gezegd. Ron duit onjuist is volgens de bond de mededeling dat er 80 procent van de rentewinst wordt gereserveerd. Als dat werkelijk gebeurde, zou de verze kerde die in de advertentie als voor beeld wordt genoemd, naar schatting maar liefst 2.000,- meer krijgen dan nu. Als De Nederlanden van 1870 de minister van economische zaken wil voorlichten, moet de maatschappij dat wel eerlijk doen, aldus de Consumen tenbond. verkeerssituatie bij. Door de smalle dorpsstraat rijden zeer veel auto's en voor de voetgangers blijft er nauwe lijks plaats over. Een dodelijk ongeval heeft al aanleiding gegeven tot een protest bij het gemeentebestuur. De straat is voor vrachtauto's verboden, maar die trekken zich daar niets van aan. Ondanks dat alles vormen de inwo ners van Huizum nog een levende ge meenschap; een uitnodiging om eens over de situatie te komen praten le verde een zaal vol mensen op. De stichting hoopt dan ook dat van het dorp nog zoveel mogelijk gered kan worden. Men heeft een ontwikkelings model voor het behoud van het dorp gemaakt Doorgaand autoverkeer zal uit Huizum moeten worden geweerd. Een verantwoorde uitbouw met veel groen, waardoor het wonen in het dorp aantrekkelijker zal zijn, wordt mogelijk geacht. De Huizummers gelo ven dat het voor het volledig omgooi en van de noodlottige koers van het gemeentebestuur nog niet te laat is. Van onze correspondent STEIN Vier zigeunerfamilies op een klein woonwagenkamp in Stein, hebben de raadsleden van deze ge meente een brief gestuurd, waarin zij het college van B en W betichten van bedrog. De zigeunerfamilie bij het opstellen van hun brief geholpen door het 'onderwijs-collectief vaan leerlin gen van de Maastrichtse rijks pedago gische academie zeggen dat B en W van Stein de nu al jaren slepende affaire rond het al of niet ontruimen van het kampje op de lange baan wil Ien schuiven. Volgens een uitspraak van de Hoge Raad moeten de vier gezinnen het kampje in Stein verlaten en elders in een der regionale woonwagenkampen een standplaats zoeken. Na diverse protestacties van de vier families be loofde burgemeester H. van Coenders van Stein de vier families alle steun om er voor te zorgen dat zij Stein niet zouden hoeven te verlaten, waar op gedeputeerde staten van Limburg B en W opdracht gaven een onthef fing te verlenen voor standplaatsen op een nieuw voorlopig stand terrein in Stein. Tot nu toe gaven B en W van Stein echter nog geen enkel gevolg aan deze opdracht In een brief aan de gemeenteraadsle den vragen de zigeunerfamilies, tij dens de vergadering van vrijdagavond een einde te willen maken aan de ze nuwslopende onzekerheid omtrent het voortbestaan van hun woonwagen kamp, een nieuw terrein te willen aanwijzen en dit uit te rusten met al le nodige voorzieningen. (ADVERTENTIE) derde trekking 20 februari 1974 Prijzen van 25,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 8 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 84 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 38 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 00 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 37 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 37 f 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 880 400,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 504 1.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 823 2.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 4139 Een prijs van 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,Is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: 5.000,is gevallen op het nummer: De prijs van 10.000,is gevallen op het nummer: 25.000,is gevallen op het nummer: 50.000,is gevallen op het nummer: 100.000,Is gevallen op het nummer: Een extra prijs van 250.000,Is gevallen In de serie X op het nummer: En een troostprijs van 4.000,op nummer van elk van de andere series. Een extra prijs van 500.000,is gevallen in de serie P op het nummer: En een troostprijs van 5.000,op nummer van elk van de andere series. 036429 036610 003165 022273 086055 012027 002693 065308 022638 078313 078313 032760 032760

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9