WD VECHT VETE UIT EN VLOERT (MET HULP) NOS dichtbij r Winstdeling voor verzekerden wordt onderzocht Commentaar Hard voorspel van het media-debat Partijdiscipline Belastingverlagers 'Volgend jaar geen geld meer voor Zestienhoven het weer Verandering 1 bierfabrikant mag 't zeggen antislipstier logeren uitverkoren wijnveiling wandeling 6 ROUW/KWARTET DONDERDAG 21 FEBRUARI 1974 BINNENLAND - T5/K7 el De Partij van de Arbeid heeft onlangs besloten, dat bestuurders en politici j die uit haar gelederen voortkomen, di zich moeten schikken naar de wil van de partij. Dat dit standpunt tot beden- jjj kelijke consequenties kan voeren, toont de kwestie-Hendriks in Gronin gen. JDc heer W. Hendriks, ex-wethouder van deze stad, komt niet meer voor op de kandidatenlijst voor de komen de verkiezingen. Hij deelt dit lot met twee van de vier Groningse oud-wet houders, wier aftreden, nu anderhalf jaar geleden, tot ver buiten Groningen aandacht trok. Er is echter een be langrijk verschil tussen Hendriks en de andere twee. Die twee wilden zelf 5 niet meer. Maar Hendriks mocht 6 niet. Hoewel hij van jongsaf socialist is, op een twintigjarig lidmaatschap van de PvdA kan bogen, en voor deze partij in de gemeenteraad gezeten en ij een wethouderspost bekleed heeft, 1 meende het Groningse afdelingsbe- Ciur Hendriks te moeten laten vallen, endriks heeft zich loyaler getoond jegens zijn partij dan zijn partij jegens t0 hem. Hij heeft steeds gezegd, geen ei gen politieke groepering te willen stichten, omdat hij trouw wilde blijven aan de PvdA. Het afdelingsbestuur heeft die trouw niet willen honoreren. Het heeft Hendriks niet eens het voor- deel van de twijfel gegund. Zelfs voor zg. onverkiesbare plaats op de id kandidatenlijst kon hij niet in aanmer king komen. Daardoor wordt hem de mogelijkheid onthouden, voorkeur stemmen te verzamelen. Tevens wordt de kiezers van wie er bij de Tweede-Kamerverkiezingen kort na Hendriks' aftreden zo'n 2800 een voorkeurstem op hem uitbrachten yde kans ontnomen, het afdelingsbe- ajstuur te corrigeren. De afdeling zelf levert maar een ge- jring aantal van de kiezers, maar ze imaakt wel de dienst uit. Als de afde- jling na de verkiezingen een andere [koers wil, kan dat zonder dat de kie- f zers eraan te pas komen. De bestuur- ders uit de kring van de PvdA zijn in opzicht nauwelijks mondiger dan de kiezers. Ook als een koerswijziging essentiële veranderingen meebrengt, zullen die bestuurders zich daarbij neer moeten leggen. Ze hebben niet het recht zich erop te beroepen, dat 4J ze in de eerste plaats verantwoording hebben af te leggen aan degenen die hen gekozen hebben, en niet slechts de minderheid van die kiezers die de plaatselijke afdeling vormt. Het is deze gang van zaken, waarmee Hendriks niet akkoord kon gaan. Hij wil zijn eigen verantwoordelijkheid niet ondergeschikt maken aan wat de partij hem meent te moeten voor schrijven. Hij verwerpt dit soort 'ka daverdiscipline' terecht als ondemocra tisch. Dat hij daarom, van het afde lingsbestuur moet verdwijnen zijn plaats aan de stedelijke PvdA-top is nu ingenomen door drs. Max van den Berg bewijst, dat er voor PvdA'ers die de democratiseringsgedachte predi ken, nog ruimte is voor inwendige zending. De WD meent, dat de overheid méér aan de burgers moet overlaten. De WD meent ook, dat de belastingen fors omlaag kunnen. De WD meent niet, dat je uit de combinatie van die twee standpunten de conclusie mag trekken, dat het verlagen van de be lastingen moet worden overgelaten aan de burgers. De particuliere belastingverlagers die deze week door minister Duisenburg aan de kaak zijn gesteld, handelden dus, wat boze tongen ook mogen be weren, niét in de geest van de WD. Wij hopen, dat de heer Wiegel hun dat zal inpeperen. Ook al is het voor hem misschien verleidelijk, deze kwes tie af te doen met het grapje, dat ze hun zwarte geld beter hadden belegd, als ze het niet in plezierjachten had den gestoken, maar in zijn campagne tegen het misbruik van sociale voor zieningen. (ADVERTENTIE) m door Bert de Jong DEN HAAG De WD heeft deze week een vete uitgevochten met de NOS en gewonnen. Met de steun van de confessionele partijen en DS'70 slaagde de liberale partij er in twee moties door de Tweede Kamer te krijgen, waarin de NOS pijnlijk op haar plaats werd gezet: het nieuws moet 'droog' worden gebracht en mag niet worden voor zien van een nadere toelichting en van achtergrond. De NOS draagt geen verantwoordelijkheid voor de uitzendingen van de radionieuws dienst. De minister zal overigens de moties niet uitvoeren. Intussen heeft de Kamer wel deze uitspraak gedaan. De dreun, die de WD aan de NOS uitdeelde kwam hard aan. Niet alleen werd de NOS gevloerd, ook stond het hele omroepbestel even op zijn funda ment te trillen. De moties mogen dan een steun zijn voor de omroepvereni gingen in hun concurrentieslag met de NOS, het succes van de VVD in de omroepstrijd is griezelig, want de par tij voor de vrijheid en democratie is tegen de omroepzuilen en het bestaan de omroepbestel. Dit is een motief van het handelen van de WD. De confessionele partijen in de Kamer zijn niet wakker genoeg geweest. Gramschap Bovendien, de WD heeft eindelijk haar eigen politieke gramschap kun nen tonen tegenover de NOS. Jaren lang reeds is de partij van Wiegel er van overtuigd, dat zij door de televi sie-jongens van de NOS achter wordt gesteld. Maar de omroepstichting wist in de discussie met de WD met har de cijfers, uitgedrukt in minuten en seconden, aan te tonen, dat de WD er niet slecht af kwam op het scherm. De NOS stuurde deze gegevens toe en berichtte tevens, dat ze graag de uit nodiging voor een gesprek aanvaard de. De WD liet echter niets meer van zich horen. Het gesprek ging niet door. Niettemin bleef de WD klagen. Vorige weëk, tijdens het CRM-debat laaide de twist weer hoog op. Ton Planken van de NOS kreeg het te ver duren, omdat mevrouw Van Dijk, echtgenote van het Kamerlid zijn uit zending verkeerd begreep. Zij lichtte haar man niet juist in, die in de Ka mer weer van leer trok tegen de NOS. Later moest Van Dijk erkennen, dat zijn kritiek op een misverstand be rustte. Verbazing De volgende fase In het gesprek was, dat de top van de NOS, bestaande uit voorzitter Schüttenhelm, televisiecom missaris Steketee, radiocommissaris Wagenaar en belangrijke hoofden van dienst, maandag naar Den Haag trok om het de parlementariërs in het hol van de leeuw eens flink aan te zeg gen. Nu is politiek Den Haag de laat ste jaren wel wat gewend met buiten parlementaire akties. Maar de NOS-de- iegatie wekte toch wel verbazing. Elke functionaris van de NOS was voorzien van een microfoon uit eigen arsenaal. De tegenaanval werd inge zet. Niet op de WD, maar op 'Kamer leden, die in grote mate onzorgvuldig zijn en begrippen verwarren'. Dat klonk insinuerend. De goede moesten het met de kwade ontgelden. Voorzit ter Schüttenhelm verontschuldigde zich met de opmerking, dat de NOS niet zo maar man en paard kon noe men. Maar je maakt het er niet beter op door alle parlementsleden verdacht te maken. De NOS-invasie in het Haagse pers centrum was overigens begrijpelijk. Het ging er immers om of het parle ment inderdaad zou pogen fe NOS- journalisten te verhinderen meer in houd te geven aan hun nieuwsbood- schappen. Stel je voor, dat de Tweede Kamer een motie zou aannemen, Ton Planken waarin aan de minister wordt ge vraagd, dat een krant zich zal onthou den van het geven van commentaar en achtergronden, of dat men uit spreekt wat de krant met een bepaald persbureau doet. Nu neemt de NOS een bijzondere pisitie in en is ze geen krant Maar de vergelijking mag ge maakt worden, omdat de vrijheid van de journalistiek in het geding is. Aan dit grondrecht moet altijd worden ge dacht. Dr. K. van Dijk het nieuws bewegen. Zo rollen de argumenten in de om roepwereld over en weer. Op het de partement van CRM in Rijswijk wordt hard gewerkt aan de nota medi abeleid. Dit jaar wordt het werkstuk aan de Tweede Kamer voorgelegd. Over een jaar ongeveer kunnen we het grote debat in da Tweede Kamer verwachten. Het zal dan ook gaan over het omroepbestel. Alle proble men uit de etherwereld komen aan de orde. De komst van de NOS naar Den Haag en het debat over de NOS-mo- ties waren nog maar een bescheiden preludium, dat echter wel hard en schril klonk. De besturen van de NOS en andere zendgemachtigden mogen dan wel dagelijks zitting houden in Den Haag. Het huis zal te klein zijn. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De PvdA, D '66 EN PPR zullen dit jaar nog wel, maar het volgend jaar niet meer het bedrag goedkeuren, dat minister Westerterp van verkeer en waterstaat voor het vliegveld Zestienhoven op de begro ting heeft geplaatst. Het Kamerlid Piet de Ruiter van de PvdA verklaar de gisteren, dat het 'gewoon van de gekke' is, dat een vliegveld als Zes tienhoven op een gering aantal kilo meters van het centrum van een grote bevolkingsconcentratie als Rotterdam ligt. Voor de uitspraak dat het vlieg veld als een normale voorziening moet worden beschouwd, draagt de minister geen enkel bewijs aan. In het buitenland worden nu nieuwe vliegvelden vaak op honderden kilo meters afstand van de bevolkingscen tra gevestigd. De minister doet er verstandig aan, aldus de heer De Ruiter, zich reken schap te geven van de opvatting van grote groepen in Rijnmond en van de meerderheid van de Rotterdamse ge meenteraad. Vervlakking Met de NOS-invasie werd ook even een stukje Gooise strijd tussen NOS en omroepverenigingen naar Den Haag verplaatst. In de omroepwet staat, dat de NOS zogenaamde ont moetingsprogramma s uitzendt en die programma's, die de omroepverenigin gen niet kunnen brengen. Welnu, is de redenering van de NOS, dan moe ten wij een dagelijkse actualiteitenru briek verzorgen. Door de versnippe ring van de zendtijd zijn de omroep verenigingen daartoe niet in staat. Geen sprake van, is de reactie van de omroepverenigingen. Het zijn onze vi sitekaartjes en bewijsstukken van on ze eigen identiteit. Een grote moeilijkheid is echter, dat de nieuwsrubrieken van de omroep verenigingen een onderdeel zijn van het gehele programma Daarom moe ten de actualiteitenprogramma's ook voldoen aan de eis van een voldoende kijkdichtheid. Wanneer je echter het leed in de wereld wat al te duidelijk brengt en nare problemen niet uit de weg gaat, is de kans groot dat er min der wordt gekeken. Want velen geven er onbewust de voorkeur aan alleen plezierige dingen op het scherm te zien. De verleiding tot vervlakking van de nieuwsprogramma's is duide lijk aanwezig. De NOS, die geen leden heeft, voelt de dreiging van het zwaard van de kijkdichtheid niet. Ze kan zich vrijer in de presentatie van Van onze parlementsredactie DEN HAAG Staatssecretaris De Goede (financiën) wil op kor te termijn het overleg beginnen over het doorgeven van de voor delen van de hoge rentestand door de levensverzekeringmaat schappijen aan de polishouders. Aan dit overleg moeten niet al leen de verzekeringmaatschappij en en Verzekeringskamer deelne men, ipaar ook de organisaties van consumenten en de assuran tie-tussenpersonen. Het probleem, zo zei de staatssecreta ris gisteravond in de Tweede Kamer, betreft vrijwel ieder Nederlands ge zin. Het gaat waarschijnlijk om een paar miljoen werknemers en om vele miljoenen polissen. Sprekend over de vraag, of de maat schappijen de winstdeling als gevolg van de hoge rentestand juist toepas sen, zei de heer De Goede, dat deze deling moet geschieden via de verho ging van het verzekerde bedrag. Dat is beter dan de contante betaling of korting op de premie. Verhoging van het verzekerde bedrag geeft immers een zekere beveiliging tegen de geld- Van onze weerkundige medewerker 'Zo veranderlijk als het weer'. Dit ge zegde is sinds de afgelopen vieren twintig uur zeer actueel geworden ln dat etmaal is de atmosferische pols veel sneller gaan kloppen en zag de weerman zich gedwongen, zijn blik abrupt van het noordoosten naar het noordwesten tot zuidwesten te ver plaatsen. Een snelle ontwikkeling in de lucht drukverdeling heeft ertoe geleid dat wij na een ochtend met twee k drie graden vorst in het oosten en noord oosten van het land, de mini-koude golf alweer konden vergeten. De ho- gedrukzone van de Azoren (1035 milli bar) tot Ierland, is snel dichterbij ge komen en aan het transport van vrij koude lucht uit Zweden kwam een einde. Na passage van de as draaide de wind naar west tot zuidwest, mee onder invloed van een gebied van luchtdrukdalingen dat zeer snel over de Fdröer in Schotland naar het oost zuidoosten trok. Het is deze randstoring van een sto)-mdepressie van 985 millibar ten westen van IJsland geweest, die onze opvatting te lezen in het overzicht van gisteren dat de hoge barome terstand op weerschip J (1028 milli bar) garantie zou bieden tegen de pressie-overvallen, lelijk heeft gelo genstraft. En zo komt het, dat er van daag regenval (meest lichte) bij een vooral in het noorden tot krachtig en hard aanwakkerende zuidwestelijke rvind komt. De circulatie in de hogere niveaus boven de oceaan is gericht naar Scandinavië en het continent. Daardoor is het geven van verdere vooruitzichten niet zo'n groot pro bleem meer. We zullen de komende dagen op 2achter weer met middag- temperaturen van circa 8 graden mo gen rekenen, waarbij ook vooral de nachtelijke temperatuur omhoog gaat. Na voorbijtrekken van bovengenoem de regenzone volgen er opklaringen en aangezien er van de Azoren flinke drukimpulsen in de richting van West- Europa blijven komen, zal de kans ontwaarding. Deze kwestie gaat niet alleen de ver zekeringmaatschappijen aan, maar misschien nog veel meer degenen door wie en voor wie de contracten worden afgesloten. De werkgevers en werknemers en hun organisaties moe ten dus ook zeer attent op deze zaken zijn. De opmerkingen zijn dus niet al leen voor de levensverzekeringsmaat schappijen bedoeld, aldus de heer De Goede. Op de vraag, of de winstdeling van de maatschappijen bij de juiste personen terecht komt, gaf de staatssecretaris geen direct antwoord. Dit antwoord moet gegeven worden in het kader van een algemeen pensioenbeleid. Wèl wees de heer De Goede erop, dat er een probleem bestaat voor hen die bij verandering van werkkring belangheb benden blijven bij hun premievrij ge maakte polis, waaraan geen verdere winstdeling toevalt, terwijl het verze kerde pensioen door geldontwaarding wordt aangetast. Bij de toenemende veranderingen in werkkring wordt dit een steeds nij pender probleem. De uitholling van de aanspraken, waarschuwde de staats secretaris, kan zo ongekende vormen aannemen. Staatssecretaris De Goede ontkende, zoals de heer Joekes van de VVD had gesteld, dat de nodige zorgvuldigheid zou ontbreken bij het Rijksinkoopbu- reau. Er is geen sprake van dat dit bureau enige voorrang zou geven aan buitenlandse ondernemingen. In 1972 maakten de in het buitenland geplaat ste orders slechts drie procent van het totaal uit. Het bedrijf bereikte een omzet van bijna één miljard gul den. De kosten bedragen slechts één tot anderhalf procent van de omzet. De uitgifte van het zilveren tientje ter gelegenheid van het regeringsjubi leum van koningin Juliana is een suc ces geworden. Van de tientjes zijn on geveer 4,2 miljoen stuks onder het publiek gebracht. Van het speciale tientje voor munten\'erzamelaars zijn 90.000 exemplaren besteld. Staatssecre taris De Goede achtte het niet uitge sloten dat de beeldenaars van deze tientjes voor munten in de toekomst zullen worden gebruikt. Staatssecretaris Van Rooijen deelde mee dat de fiscus met succes zou kun nen optreden tegen de grotere beun hazerij in de bouw. De gegevens over deze beunhazerij worden door de in specteur van belasting met voorrang behandeld bij de aanslagen van de in komstenbelasting of bij de controle hierop. De wettelijke mogelijkheden voor de controle achtte de staatssecre taris voldoende. op regen van betekenis in de rest van de week betrekkelijk klein blijven. De hoogtestroming ten westen van de Britse eilanden is tot vrij ver de oce aan op (40 graden westerlengte) uit 210 tot 220 graden, oftewel zuidzuid west tot zuidwest. Doorgaans betekent dit aanvoer van zachte lucht in de hoogte, waarvan een zekere stabilisering uitgaat. Van daar vermQedelijk ook de term 'over wegend droog' in de driedaagse ver wachting van he, KNMI. Op 57 gra den noorderbreedte, 35 westerlengte was de zuidwestelijke wind op 12.000 meter hoogte bijzonder pittig, name lijk 270 kilometer per uur. Vijf gra den meer westelijk echter, maar 90 ki lometer per uur: eer typische eigen schap van een straalstroming. De sto ring bij de Fdröer had tot gisteravond zeven uur in Aberdeen en Stomoway 7 mm regen gebracht, in Kinloss aan de Schotse oostkust 11 mm. De baro meter steeg er alweer. Ook in het Spaanse Valencia en op Palma Mallor- ca was het alles behalve droog giste ren met respectievelijk 15 en 8 mm re gen. HOOG WATER 22 februari Vllsslngen: 2.09-14.29: Haringvlietsluizen3.59-16.07; Rot terdam: 4.51-17.20. Schevenl.ieen: 3.36: 15.44. IJmulden: 4.09-16.17; Don Helder: 7.39-20.OS; Ilarlingen- 10.14-22.25; Delfzijl: 12.28 plaatselijk I ?7PS i onder redactie van loessmit 'Wij begrijpen wel dat u nu niet plotseling ophoudt met het drin ken van alcohol Dat is ons doel ook niet. We willen u niets verbie den of opdringen. Maar wel willen we onze mening laten weten. Over al wordt door mensen die er aan verdienen alcohol aangeprezen. Maar stemmen die op de proble men wijzen, krijgen geen kans'. Deze tekst en nog meer, af drukt op een felgeel pamflet krijgen de mensen in handen ge drukt die het komende weekend het Thialf-ijsstadion in Heeren veen binnenstappen om de wereld kampioenschappen schaatsen voor dames van dichtbij te zien. Voor de jongerenorganisatie 'VOOR' van het Drankweer Comitee Heeren veen is dat pamflet een nood sprong, een laatste middel om het publiek te laten weten dat alcohol óók niet alles is. Ze hadden het op een officiële manier willen doen: een bord iussen de andere reclame borden in het stadion met 'Alcohol nee, drugs nooit' er op. Vorig najaar al vroegen ze plaats ruimte voor hun bord aan bij het Amsterdamse reclamebureau Tals- ma, dat de reclames in dit stadion en soortgelijke pretruimten ver zorgt. 'Eerst kregen we een telefo nische toezegging van het bureau dat het in orde was', zegt Bernard van der Vliet, 'maar daarna kwam er een brief dat de tekst niet lias geaccepteerd. Wel mochten we iets als '0,0 promille' op het bord zet ten, maar dat begrijpt niemand en dat hebben we dus geweigerd. Uit- fokstieren zijn voor een grote slachtvee-producent als Manning Beef in Californië natuurlijk hoogst belangrijk. De dieren zijn daar on dergebracht in stallen met beton nen vloeren, waarop ze nogal eens plegen uit te glijden. Toen hun baas merkte dat die slippartijen elk jaar enkele tientallen stieren zo de das omdeden dat ze óf afge maakt moesten worden of vanzelf al dood gingen, besloot hij iets met een antislipmiddel te probe- -en. Niet op de hoeven, maar op de vloer van de stierenverblijven. Die heeft nu eenzelfde antisliplaag gekregen die je ook op snelwegen en landingsbanen ziet eindelijk is de zaak terecht geko men bij het bestuur van het Thi- alf-stadion, dat er over gestemd heeft. Onze tekst werd met vijf stemmen voor en zeven tegen ge weigerd. Er is een uitvoerige brief wisseling over geweest, maar dat heeft niets uitgehaald. Op de ach tergrond speelt natuurlijk, dat ze bang zijn dat de grote 'drank-klan ten' hun advertenties uit protest terug zulUn trekken, want om de plaatsruimte oaat het niet. De plek waar ons bord zou moeten hangen, en andere plekken trouwens ook, is nog steeds onbezet'. Mag een reclamebureau het ene bord weiperen en het andere aan pakken? Ja, dat mag. 'Het is een goed streven van het drankweerco- mité en daar hebben we best res pect voor', zegt een woordvoerder van het bureau, 'maar we kunnen hun bord niet accepteren, omdat we zoveel andere, grotere klanten met precies tegenovergestelde be langen hebben'. Maar die becon curreren elkaar onderling toch ook? 'In zekere zin. We hebben al le biermerken bij elkaar, maar die moedigen ondanks de concurrentie allemaal aan om bier te drinken'. In de STER-reclame komen wèl al lerlei tegenstrijdige belangen in één uitzending bij elkaar. De tand pasta's en appels schijnen de ener gie-verstrekkende repen en andere zoetigheden niet te bijten. Maar m een stadion, dat advertentiecon tracten voor drie jaar tegelijk of- sluit, lijkt dat voorlopig niet moge lijk. 'Het zou natuurlijk in feite anders moeten, maar als we t»u zo'n reclame zouden accepteren, krijgen we ruzie met onze grootste klanten en dan is het eind zoek. Bovendien hebben de besturen en directies van de stadions een grote rinper m de pap. Een reclamebu reau wil best alles verdienen waar maar iets te verdienen valt, maar als zo'n directie of bestuur van een stadion nee zer ijn wij uit gepraat. Op die m •r zijn ook advertenties van omroepverenigin gen en politieke partijen gewei gerd'. Pax Christi Kinderhulp is de nieu we naam van de werkgroep Ber- lijnse kinderen, die in twaalf jaar vele honderden kinderen uit Ber lijn in ons land heeft laten loge ren. De laatste jaren alleen al brachten door bemiddeling van de werkgroep zo'n 1600 kinderen de grote vakantie hier door. Pax Christi Kinderhulp zet dit werk voort, maar heeft de kersttranspor ten laten vervallen. Daarvoor in de plaats zijn de paasreizen gekomen en dit jaar voer het eerst logeren zevenhonderd Westberlijnse kinde ren in de paasvakantie bij Neder landse pleegouders. Binnenkort start een campagne om nieuwe pleegouders te vinden die tussen 9 juli en 15 augustus een kind in huis willen nemen. Boven dien gaat de organisatie bekijken hoe ze kan meewerken aan de ac ties voor Noordierse kinderen. In juni 1001 gaf de Britse koning Edward de Zevende opdracht om zestigduizend flessen sherry uit de eivolle koninklijke kelders bij op bod te verkopen. 'De noden van de koning' aldus de annalen 'waren op dit punt verzadigd'. De veiling werd een van de beroemd ste uit de geschiedenis in het ook al wereldberoemde veilingpaleis Christie's in Londen, dat daar overigens al een behoorlijke erv.i- ring mee had. De vroegst bekende wijnveiling bij Christie's dateert al van 1766 en sindsdien zijn veilin gen van alcoholhoudende dranken, met name Franse wijnen, daar een soort traditie geworden. De laatste oorlog heeft er een stevig stokje voor gestoken: pas in 1966 is de wijnverkoop bij Christie's herleefd. En nu gebeurt er eind van deze maand weer zoiets, want goede wijn geldt tegenwoordig als een doeltreffende en smakelijke geldbe legging. Er komt een indrukwek kende partij flessen met inhoud uit de jaren 1948-1960 onder de ha mer met de nodige zachtheid natuurlijk Allemaal wijnen van bekende Franse kastelen, zoals La- tour, Lafite, Mouton-Rothschild, la Misson Haut-Brion en Margaux. Dit is de zeventienjarige Yvonne Jansen uit IJmulden die gister nacht in Amsterdam werd uitver koren om Nederland te vertegen woordigen bij de Miss Europa-ver kiezingen. In april zal op de Cana- rlsche eilanden de allermooiste Eu ropese vrouw worden aangewezen. De internationale hondenwande ling in het Noordbrabantse Oir- schot is niet alleen een wandeling voor honden, maar vooral mét honden. Hoofddoel van zo'n wande ling is, zeggen de organisatoren, 'kvpologen te laten ondervinden dat het heerlijk is met de hond of meerdere honden een fikse wande ling te maken door de mooiste contreien van Brabant, namelijk die van Oirschot'. Fikse wandelin gen in andere mooie streken van het land zijn natuurlijk ook heer lijk, maar we hebben het nu over die in Oirschot, die op 24 maart gaat plaatsvinden. Er wordt trou wens nog voor een goed doel ge wandeld ook, want de baten gaan naar Het Zorgenkind. Het parcours zal wel mooi, maar niet al te lang zijn, beloven de organisatoren en wie mèt hond mee wil wandelen, kan op de inschrijfbureaus bij de Markt in Oirschot terecht. Afdoende maatregel met een lastig jongetje.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7