ITALIAANS TOPVOETBAL NAAR ZUIDEN Revolutionaire plannen edding voor ijshockey Kosten organisatie gedekt Mogelijk ook jonge profs in Toekomstronde Sparta houdt straf Ondernemingsraad voor FC Groningen Peter Post: 'Rustig beginnen' Hulshoff thuis F/KWARTET DONDERDAG 21 FEBRUARI 1974 SPORT T13/K11 OME De Romeinse voetbalclub alio Roma is hard op weg de reeds irenlange hegemonie van de vereni- ingen uit Milaan en Turijn te door reken. Op dit moment ruim halver- ege de competitie, staat de ploeg rie punten voor op de naaste con- nrrent Napoll en vier op Juventus. Ie voorsprong is een bijzonderheid, ant in de laatste zestien Jaar is ien dergelijke marge na achttien edstrijden niet meer voorgekomen i de hoogste afdeling van het Itali- anse voetbal... oor deze opmars van Lazio lijkt er en einde te zijn gekomen aan de eerschappij van teams als Inter, C Milan en Juventus, dat zondag Rome met 31 verloor. Van de keer, dat er om het Italiaanse impioenschap is gespeeld, is de ti ll 42 keer naar Milaan of naar Tu- jn gegaan. Slechts vier keer is in e Italiaanse historie de hoogste eer »ar een club van beneden de lijn enua-Bologna gegaan. Eén van die ier titels was in 1942, toen Roma p 'bevel' van Mussolini kampioen noest' worden. n dit seizoen is Juventus met zijn erde plaats de hoogst genoteerde loeg van noord-Itaiië. Tweede en lerde zijn ook clubs uit zuidelijker streken: Napoli en Fiorentina. Lazio is echter de grote verrassing van dit jaar. De ploeg, die twee Jaar geleden nog in de tweede divisie uitkwam, heeft de laatste 'maanden de sympathie verworven van het Ro meinse publiek. Dit dan ten koste van de plaatselijke rivaal AS Roma. Laatstgenoemde neemt een lage po sitie op de ranglijst (vijfde van on der) in. De gemiddelde leeftijd van Lazio bedraagt ruim 24 jaar. Vorig jaar eindigde het team op de derde plaats, nadat het op de laatste speel dag verloor van Napoll. Door de ne derlaag van Lazio werd Juventus kampioen. Indien de ploeg uit Rome kampioen mocht worden zal het in het komende Europa Cup-toernooi niet van de partij zijn. In de tweede ronde van het lopende toernooi om de UEFA Cup kwam het in de thuiswedstrijd tegen Ipswich Town tot moeilijkheden met het publiek, dat het veld opstroomde. De Neder landse scheidsrechter Leo van der Kroft, die de wedstrijd leidde, werd bedreigd door allerlei projectielen, die van de tribunes werden gegooid. De straf die Lazio van de UEFA ontving was uitsluiting van beker toernooien, georganiseerd door de UEFA voor één jaar. De naaste 'Zuidelijke' achtervolgers van Lazio, Napoli en Fiorentina, be schikken eveneens over jonge ploe gen. Bij Fiorentina zijn liefst elf van de negentien contractspelers on der de 23 jaar. Het team uit Floren ce wordt in Italië beschouwd als een van de meest talentvolle ploegen. De equipe van trainer Luigi Radice legt zich niet louter toe op zwaar verde digend voetbal, maar is een van de meest aanvallend spelende teams. Napoli hangt al jaren tegen de top aan, maar komt eik seizoen net iets te kort om het kampioenschap ie grijpen. Dit jaar echter toont de ploeg, getraind door de Braziliaan Luis Vinicius, zich conditioneel ster ker. Mede door de terugval van de gerenommeerde teams uit het noor den, lijken de zuidelijken dit jaar de strijd om het kampioenschap te gaan beslissen. Schulden (1) DORTMUND 'Aan het einde van dit seizoen', zegt de voorzitter van Borussia Dordtmund, Heinz GUnther, 'zullen onze schulden ver drievoudigd zijn. Het beste wat we kunnen doen is er mee te stoppen en bij de rechter het faillissement aan te vragen'. Borussia Dordtmund, tot voor enke le jaren geleden nog een roemrijke club. is Günther zegt het wrang op sten-en na dood. Met in het recente verleden hoogtepunten als de nationale Duitse titel in 1956, 1957 en 1963 en de Europese beker voor bekerwinnaars in 1966. Het venal kondigde zich in 1972 aan, toen Borussia naar de Regionalliga degradeerde. Borussia heeft op het ogenblik een schuld van 300.000 gul den aan achterstallige betalingen aan spelers. Voor Borussia breekt de dag van de waarheid overigens op 15 maart aan, wanneer de club opening van zaken moet geven over zijn financiële situa tie aan de leden van de financiële commissie van de bond. Aan de hand van het dan uit te brengen rapport zal worden beslist of Borus sia in het betaalde voetbal mag blij ven spelen of naar de amateurs zal moeten terugkeren. Schulden (2) ESSEN Bundesligaclub Rot-Weiss Essen verkeert in zo grote moeilijk heden dat de vereniging overweegt de Nederlandse ster-aanvaller Willy 'de eend' Lippens te verkopen. Slechts wanneer het gemeentebe stuur van Essen de enige Bundesli gaclub in die plaats te hulp komt met een miljoen gulden, hoeft de verkoop niet door te gaan. Rot- Weiss is genegen de gemeente voor dat bedrag een gedeelte van het ei gen terrein te verkopen. De schul den zijn inmiddels opgelopen tot 1,7 miljoen. Club-voorzitter Will Naun- heim: 'Komt er geen goed bod van de gemeente dan is de verkoop van onze beste speler het enige alterna tief met als risico degradatie uit de Bundesliga en alle gevolgen van dien'. WILLY LIPPENS toch weg uit Essen?.. Van onze sport correspondent ROTTERDAM De straf die de tuchtcommissie van de KNVB Sparta heeft opgelegd naar aanleiding van de gebeurtenissen na afloop van de wed strijd tegen Telstar een supporter trof scheidsrechter Bart Ram met een bierflesje tegen het hoofd blijft ge handhaafd. De commissie van beroep heeft het door Sparta aangetekende beroep tegen de opgelegde straf van 7500 gulden naast zich neer gelegd. De Rotterdamse eredivisieclub moet nu ook de kosten van het mondeling onderzoek betalen (vijfhonderd gul den). Bovendien blijft de voorwaarde lijke straf van het spelen van een thuiswedstrijd zonder publiek van kracht tot 11 januari 1975. Sparta on dervindt overigens geen centje pijn van de opgelegde straf, omdat suppor ters het benodigde bedrag bijeen heb ben vergaard. hor veldslagen op ijs en suprematie van twee clubs op doodlopende weg Internationale wielerfederatie beslist deze iveek over voorstel n onze speciale verslaggever !N HAAG De Nederlandse ijshockeywereld heeft zich de afge- >en weken nadrukkelijk in de publiciteit geplaatst. Aanleiding was verregaande verruwing op het ijs die dit seizoen culmineerde in re veldslagen bij wedstrijden als Trappers-Raak, Trappers-London ins en CPL-Raak. reactie van het bondsbestuur, ver- lerping van de toch al vrij straffe lregels lijkt op het eerste gezicht i passende maatregel. De werkelij- oorzaak van die veldslagen is ech- aanzienlijk complexer. Dat zal er ider twijfel toe leiden dat het J.B.-bestuur op korte termijn met olutionaire plannen komt om te hoeden dat de ijshockeysport in Ierland niet voort blijft sukkelen de doodlopende weg die ondoor- ht is ingeslagen. |00DSITUAT!E is langzamerhand sprake van een Klsituatie in de ijshockeytop. Met sondering van de vorig jaar uit agse en Rotterdamse kringen gefor- erde Raak-formatie, hebben de eer- divisieclubs met tekorten te kam- Een sponsoring, die ook de ijshoc- rwereld in de greep heeft, is geen rerdeeld succes gebleken. Raak re- iteerde uit Canadees en Nederland- nadees talent een topteam. Maar was in feite de enige sponsor die zich kon en wilde veroorloven ijshockeybegrippen gigantische iragen in een club te pompen, ak manifesteerde zich als een team iedere tegenstander keihard tege- iet treedt. Deze speelwijze riep bij erse concurrenten repercussies op. LJ.B .-secretaris Joop van Rijswijk: it Raakteam speelt erg hard. Nie- nd was daar in Nederland aan ge nei'. Op de achtergrond speelde de Dnsoring uiteraard een belangrijke Hans van der Heijden, voorzitter het Haagse HIJS: 'Er spelen be- igen mee die eigenlijk buiten het rtieve resultaat vallen. Daarmee A 1 ik op de belangen van de spon- Iws die uiteraard zoveel mogelijk pu- Kiteit uit de investeringen willen len'. Joop van Rijswijk gelooft niet ;r in een mogelijk negatief effect de sponsoring. 'Een sponsor is er t mee gediend als hij op een nega te manier in de publiciteit komt', stelling van Hans van der Heijden jdt echter meer hout. 'Voor mij is belangrijk om te weten met welke telling een sponsor als geldschieter treedt. De een wil zo snel mogelijk ambekendheid krijgen, de ander kt zijn reclame op een ander vlak. ch kun je niet gaan selecteren. Op eerste plaats is het moeilijk daar teria voor aan te leggen, maar ook et iedere sponsor vrij zijn in zijn ïadering zoals ook iedere vereni- ig vrij moet zijn in de keuze van i sponsor. De klok terugdraaien en hele sponsoring uitbannen is naar jn idee onjuist. IJshockey is een rmate dure sport dat steun van bui- laf onmisbaar is'. Praktisch alle t ibs hebben die steun van buitenaf rd nodig. Ook HIJS, het team dat i in de ijshockeywereld toch een ote naam heeft verworven. Er moet zoals de laatste jaren gebruikelijk wéér geld bij dit seizoen. Hoe- !l dat precies is weet Van der Heij- n niet te vertellen, maar wel: 'We bben een subsidieaanvrage bij de meente Den Haag lopen. HIJS lagt om 50.000 gulden. Als wij dat d krijgen zijn we voor een belang- deel uit de zorgen.' Tel gekocht !t spelen is de hoogste afdeling die NIJB kent, de eerste divisie, is ft voor alle clubs even aantrekke- k. Wie in die afdeling mee wil ko- ;n moet dure buitenlanders aantrek- o: Canadezen, Tsjechen of in Cana- wonende Nederlanders. Raak was reid daar de nodige gelden voor te teren, waardoor een kampioensteam n worden gekocht. De andere eerste risie clubs met uitzondering van de mpioen uit het recente verleden Iburg Trappers, moesten daar ver achterblijven. Het gevolg was een nelijk oninteressante competitie, lak en Tilburg Trappers maakten de enst uit: De overigen volgden op ote afstand. GIJS-Groningen, vorig ar kampioen van de tweede divisie, g die ontwikkeling al aankomen en dankte voor promotie. Terecht, zo als dit seizoen bleek. Joop van Rijs wijk: 'Het grote probleem is de hege monie van Raak en Tilburg. De toe schouwers vinden die hegemonie blijkbaar niet interessant. Dat kun je aflezen uit de cijfers. Het gemiddelde aantal bezoekers in de eerste divisie bewoog zich dit seizoen tussen de 13 en 1400. De tweede divisie, waar het spelpeil dus lager ligt, trok gemiddeld 16 tot 1800 bezoekers per wedstrijd. Hans van der Heijden weet nog een belangrijke factor aan te dragen om dat opmerkelijke verschil te verkla ren. 'Het geheim ligt gedeeltelijk ook in het creëren van idolen van spelers uit eigen omgeving die zich opwerken tot een acceptabel niveau. Daar wil het publiek maar al te graag achter gaan staan, zoals in de tweede divisie is gebleken'. stap terug Het is duidelijk dat vrijwel alle clubs door de financiële nood gedwongen worden het volgend seizoen een stapje terug te doen. HIJS, dit seizoen sterk gehandicapt doordat enkele sleutelfi guren geblesseerd raakten of terug keerden naar Canada, heeft zelfs over wogen om die stap terug al vorige week te maken. Het niet doorgaan van de Coupe International was een nieuwe tegenvaller voor de Hage naars. Van der Heijden: 'We hebben besloten zo lang mogelijk door te gaan met het spelersarsenaal dat we nu ter beschikking hebben. Voor het volgend seizoen zullen we het waar schijnlijk over een andere boeg moe ten gooien'. HIJS is niet de enige club die derge lijke geluiden heeft laten horen. De NIJB heeft binnenskamers dan ook ijverig gespeurd naar een oplossing van dit probleem. Het plan bestaat nu, om in grote lijnen de eerste en tweede divisie samen te trekken en het aantal buitenlanders werkelijk te rug te brengen. Hans van der Heij den: 'Op die manier zal er zonder twijfel kwaliteitsverlies ontstaan, maar ik ben ervan overtuigd dat een dergelijk verlies binnen twee jaar wordt opgevangen dankzij het beslist aanwezige talent dat wij hier in Ne derland hebben'. Die overtuiging van Van der Heijden wordt gedeeld door Van Rijswijk. 'Dat tijdelijke kwali teitsverlies is voor ons geen pro bleem. In de tweede divisie is al be wezen dat een spannende competitie meer een waarborg is voor veel pu bliek dan kwaliteit Waar wij mee zit- In Heerenveen iveer publiek bij schaatstoernooi Van een onzer verslaggevers HEERENVEEN Het ziet ernaar uit, dat er eindelijk weer eens een schaatstoernooi wordt verreden voor volle tribunes. In de voorverkoop van het wereldkampioenschap dames dat het komend weekeinde op de kunstijs baan Thialf wordt verreden, zijn tot gisteravond ruim 5.50 Okaarten ver kocht Dat aantal 5.500 kaarten ligt boven het aantal kaarten dat twee jaar geleden werd verkocht in de voorverkoop voor het Europese da meskampioenschap in Heerenveen, toen er uiteindelijk bijna 20.000 toe schouwers waren. Het is nu al zeker dat de organisatiekosten volledig ge dekt zullen worden. Thialf-directeur Marius Roeper is uitgegaan van een begroting van 65.000, meer dan 35.000 minder dan twee jaar gele den. Roeper: 'Er hoeft dit jaar geen vermakelijkheidsbelasting betaald te worden en dat scheelt mij 16 procent cp ieder kaartje dat wordt verkocht. Verder heb ik een versobering over de hele lijn doorgevoerd. De gouden tijd is voorbij. Daar heb je rekening mee te houden. Met het Europees herenkampioenschap in 1971 had ik vijfentwintig betaalde krachten aange trokken. Dit jaar doe ik het met twee extra betaalde krachten af en de rest vrijwilligers.' De Thialf-directeur zou overigens graag zien, dat de KNSB haast maakt met de toewijzing van het Europees herenkampioenschap dat volgend sei zoen in Nederland wordt gehouden. In het verleden was het zo, dat De venter en Heerenveen bij toerbeurt de internationale herenkampioen schappen kregen toegewezen. De schaatsbond heeft echter in een brief aan de baandirecties laten weten, dat dat principe inmiddels is verlaten, waardoor in theorie alle Nederlandse banen in aanmerking kunnen komen voor een Europees herenkampioen schap. Dat houdt in dat sommige baandirecties in de verleiding ge bracht kunnen worden cm dure inves teringen te doen in de hoop een in ternationaal toernooi binnen te halen. Een beeld uit de voor de ijshockeycompetitie beslissende wedstrijd tussen de Haagse rivalen HIJS en Raak. Dick Decloek heeft Raak op 2-0 gebracht, dat via een ruime zege enkele weken geleden reeds het kampioenschap greep. ten is: wat doe je met clubs als Raak en Tilburg. Als de andere clubs kwa liteit kwijtraken wordt de kloof nog groter. Een competitie voor Raak en Tilburg alleen is uiteraard absurd. Tijdens congressen heb ik in gesprek ken met westduitse officials alleen ge suggereerd om een competitie met Duitse clubs te maken. Maar de Duit sers willen graag ook hun eigen com petitie in ere houden. Het is een pro bleem waar wij nog lang niet uit zijn'. JOOP HOLTHAUSEN Roeper: 'Het is voor ons, net als voor Deventer, belangrijk om regelmatig een grote wedstrijd te hebben. Op die wedstrijden verkoop je je reclamebor den, plaats je je in de belangstelling en wordt dientengevolge het bezoek aan de baan geactiveerd. Dit seizoen komt er ongeveer honderdduizend gulden binnen aan bordreclame, en dat maakt het exploitatieverlies min der groot. Want geld moet er toch bij. Dit jaar houd ik rekening met een verlies van vijf ton. Dat wordt ge dekt door de provincie Friesland, door de gemeente Heerenveen en door tachtig procent van de overige Friese gemeenten.' Het verlies over het huidige seizoen betekent een nieuw record voor Thi alf. Vorig jaar was het verlies nog 460.000. Een en ander wordt mede veroorzaakt door een terugloop in het aantal bezoekers. Die terugloop be draagt tot nu toe 16 procent. Roeper: 'Daarom moet je zorgen, dat je in de belangstelling blijft. En dat kan via de organisatie van toernooien.' BREDA (ANP) Peter Post zal zijn profwielerploeg in het eerste jaar nog niet naar de zware karweien sturen. De ploegleider van de Nederlands- Engelse Ti-Raleigh-ploeg die op het ogenblik met zijn ploeg van 12 renners een trainingskamp in Zuid Frankrijk heeft opgesla gen, gaf een inzicht in de plan nen voor het aanstaande sei zoen. 'Ik heb', vertelde Post, 'bewust gekozen voor een niet te zwaar programma in dit eer ste seizoen. Dit jaar dus geen rondes van Italië, Spanje cf Frankrijk en ook niet Parijs-Ni- ce. Ik heb mijn kalender aange past aan de renners die ik heb en het aantal is gewoon niet groot genoeg om al meteen naar d? zwaarste wedstrijden ie gaan' Het betekent niet dat Post zijn renners in de watten zal leggen. In de periode voor het huidige trainingskamp aan de Middel landse Zee, hebben de renners trouwens ook veel kilometers gevreten. Theo van der Leeuw bijvoorbeeld kwam tot 3500' trainingskilometers, de nieuwe professional Wim de Waal was recordhouder met 6000. Met na me van zijn kopman René Pij nen verwacht Post veel voor het komende seizoen. 'Bij Pij nen zijn de kwaliteiten er op de weg eigenlijk nooit uitgekomen Hij kan veel meer dan hij tot nu toe heeft bereikt. Ik zal hem ervan doordringen dat succes sen op de weg in de zomer maanden zich in de winter beta len. Je bent tenslotte professio nal of je bent het niet'. Peter Post, die een contract voor drie jaar heeft gesloten, zal zijn ploeg in de komende ja ren zowel kwantitatief als kwa litatief uitbreiden. 'Volgend jaar zal ik mijn ploeg zeker la ten zien in de grote ronden m ik zal pas het gevoel hebben dat :k ben geslaagd, wanneer de ploeg in de Ronde van Fran krijk 1976 tot de besten be hoort'. De Raleigh-ploeg bestaat voor dit seizoen uit achttien renners, van wie er zes als 'home-team' in Engeland zullen blijven en twaalf als Europloeg aan een reeks wedstrijden op het conti nent zullen deelnemen. Het twaalftal voor het vasteland be staat uit: René Pijnen, Tino Ta bak, Jos van Beers. Theo van der Leeuw, Bas Hordijk n Wim de Waal en de Britten Da ve Lloyd, Phil Bayton, Garv Crews, Bill Bilsland, Sid Barras en Brian Jolly. De belangrijkste punten op de kalen der voor het komende seizoen zijn: tot 26 februari: trainingskamp in Zuid Frankrijk: 2 maart: Omloop Het Volk; 3 maart: Brussel-Kuurne-Brus- sel: 16 maart: Ronde van Zuid-Hol land: 24 maart: Brabantse Pijl; 31 maart: Ronde van Vlaanderen; 2 april: Gent-Wevelgem: 6 april: Ronde van Midden-Zeeland: 11 april: Waalse Pijl: 13 aprilt Amstel Gold Race; 11 tot 19 april: Ronde van België: 27 april: Ronde van Gelderland; 1 mei: Henniger Turm: 8 tot 12 mei: Vijf daagse van Duinkerken; 18 en 19 mei Ronde van de Oise: 13 tot 21 Juni: Ronde van Zwitserland. PARIJS (AFP) Er bestaat een goede kans, dat dit jaar de Ronde van de Toekomst ook voor de neo-profs toegankelijk wordt. De orga nisatie wil renners contracteren, die niet langer dan twee jaar be roeps zijn. De bedoeling is, dat deze renners in een ploeg van ama teurs worden ondergebracht of een apart team vormen. Aan het einde van deze week zal met de internationale wielerfederatie wor den nagegaan in hoeverre het moge lijk is in dit evenement voor ama teurs ook neo profs toe te laten. Als dat het geval zou zijn, zal België toch in deze Ronde van de Toekomst verte genwoordigd zijn. De Belgen hadden geen amateurs ingeschreven, omdat in de periode de wedstrijd om het Bel gisch kampioenschap wordt verreden. In Parijs is ook het programma be kendgemaakt van de Ronde van de Toekomst. Het evenement start op dinsdag 9 juli in Martigues en eindigt op zondag 21 juli in Parijs. De ronde bestaat uit elf etappes en heeft een totale lengte van 1292 kilometer. Er is een rustdag tussen de zesde en ze vende etappe. Ook dit jaar zijn weer enkele grote bergen inhet programma opgenomen. De 'Envalira' (vijfde etappe), de 'Bonaigua' en de Cols van de 'Portillon' en de 'Psyresourde' (zesde etappe), de 'Tourmalet' en de 'Soulor* (zevende etappe). Het programma !s als volgt samengesteld: 9 Juli: proloog ln Martigues (tijdrit voor ploe gen): eerste etappe: 10 Juli: Martlgues-Oran- ge (12S kilometer): tweede etappe: 11 Juli: Orange-Montpelller f118 km.): derde etappe: 12 Juli: Mazamet-Colomiers (136 km.): vierde etappe: 13 Juli: Individuele tijdrit in Colo- miers van negen kilometer; vijfde etappe: 14 Juli: Pamiers-Seo de Urgel (166 km.); zesde etappe: 15 juli: Sort-Saint lar Village (165 km.): 16 Juli: rustdag In Bagneres de Blgor- re: zevende etappe: 17 juli: Bagneres-Pau (141 km.); achtste etappe: 18 Juli: Mont de Marsan-Bordeaux (120 km negende etappe: 19 juli: individuele tijdrit in Tours over 25 kilometer: tiende etappe: 20 Juli: Tours-Orie- ans (115 km elfde etappe: 21 Juli: Orleans- Parijs (169 km.). schuiten terug Roy Schuiten, de Nederlandse achter volgingskampioen bij de amateurs, is teruggekomen op zijn besluit een eind te maken aan zijn wielerloopbaan. Schuiten die de titel veroverde voor Herman Ponsteen en Fedor den Her- LAIGUEGLIA Eddy Merckx heeft in het nieuwe seizoen zijn eerste overwinning op de weg behaald. Hij zegevierde In de strijd om de Trofee van Laigueglia. een wedstrijd over 173 kilometer aan de Italiaanse Riviera. Hij legde de afstand af ln 4 uur en 24 minu ten De Italiaan Paolinl werd tweede ln de zelfde tijd als Merckx. Wereldkampioen Felice Gimondi eindigde op de derde plaat* met een achterstand van 56 seconden. Daar na volgden de Belg Mintjens, de Italiaan Polidorl en de Noor Knudscn. tog en die bovendien vierde werd op de 50 kilometer zonder gangmaking, besloot na de wereldkampioenschappe- nin San Sebastian te stoppen. Het in tensieve wielrennen was voor hem niet langer te combineren met zijn werk. Aangézien voor de Zandvoortsa winkelier (dranken en wijnen) voor zijn werk een oplossing heeft gevon den, zal hij in het nieuw© seizoen op nieuw aan de start staan. Bondscoach Frans Mahn heeft hem weer opgeno men in zijn selectie voor de achtervol- gingsploeg, die in San Sebastian brons veroverde met onder andere Ponsteen en Nieuwenhuis. Tot de kandidaten voor die ploeg behoren ook de win naars van de Rotterdamse amateur- driedaagse Koot en Van Gerwen. PROFPLOEG Wielermanager Ton Vissers heeft tot nu toe zestien profs gecontracteerd voor zijn professionalploeg, die zal worden gesponsord door Robot en Ga zelle. Het is te verwachten dat de di recte leiding van de wielerploeg in handen zal worden gelegd van Lomme Driessens. De zestien renners uit de ploeg zijn: Ben Janbroers, Jan Ser- penti, Wim Kelleners, Jan Krekels, Ger Harings, Jo Vrancken, Thieu Pustjens, Cees Zoontjes, Klaa sBalk en Albert van Midden (Ned), Romain Maes, Roger Kindt, Theo Flierens, Willy Scheers en Mare van de Putten (Belg) en de Amerikaan Bill Kund. GRONINGEN (ANP). Als eerste voetbalorganisatie in Nederland krijgt de Stichting FC Groningen een onder nemingsraad. De betaalde spelers zul len hierin met dri eleden vertegen woordigd zijn, het overige personeel van de stichting met één, terwijl het stichtingsbestuur hieraan uit zijn midden een voorzitter zal toevoegen. Het hoofdbestuurslid van de KNVB, Ma W. J. Kastermans, heeft zijn forma tie-opdracht van het gemeentebestuur van Groningen om tot een nieuw be stuur van de FC Groningen te komen, inmiddels voltooid. De raad van ad vies van de FC Groningen is met de nieuwe samenstelling accoord gegaan. Volgens de vernieuwde statuten wordt het (van zeven op negen leden ge brachte) bestuur samengesteld op bin dende voordrachten van het gemeente- bestuur, kamer van koophandel, per soneel en het bestuur. Vandaag heeft overleg plaats tussen gemeentebestuur en provinciaal bestuur, dat zal wor den uitgenodigd eveneens een be stuurslid voor te dragen. De nieuw gekozen bestuursleden zijn: mr H. van der Vlugt en mr W. F. van den Berg (gemeente), A. M. Seelt en G. Steen (kamer van koophandel), M. Boon (personeel), en c. H. Kammei- jer, T. Teenstra en H. Nijhof (be stuur. Volgende week maandag heeft de eerste bestuursvergadering plaats, waarop de functies zullen worden ver deeld. De leden van het nog samen te stellen dagelijks bestuur zullen optre den als gedelegeerd bestuur. Op 4 maart beslist de gemeenteraad van Groningen opnieuw over de toekomst van de Groniner eredivisie-club. Het college van b. en w. heeft voorgesteld de rekening-courant schuld van 515.000 die de FC Groningen bij de gemeente heeft lopen kwijt te schel den. Het college is verder bereid FC Groningen gedurende drie seizoenen een minimum-subsidie te verlenen van 220.000 per jaar onder voorwaar de dat een andere schuld van ƒ460.000 - voor 1 juli is weggewerkt. Om dit te kunnen realiseren zullen FC Groningen en b. en w. aankloppen bij de provincie (die jaarlijks al 75.000,- aan subsidie beschikbaar stelt) en het bedrijfsleven, waarvan de respons tot op heden vrijwel nilhil is geweest. Een persoonlijke poging van burgemeester H. Buiter om het bedrijfsleven voor het 'projekt' FC Groningen te interesseren, heeft tot dusver slechts 150.000 opgeleverd. AMSTERDAM Barry Hulshoff zal vandaag het ziekenhuis kunnen verla ten. De Ajacied, die tijdens de wed strijd tegen NAC aan zijn knie' gebles seerd raakte, zal hoogstwaarschijnlijk maandag weer met een lichte loop training kunnen beginnen. Verwacht wordt dat hii over een maand speel- klaar is. Hulshoff, die zegt geen risico's te willen nemen, heeft geen pijn meer aan zijn nog wel dikke knie. Bij het uitgebreide onderzoek in het zieken huis bleek de vrees voor een meniscus ongegrond. DEN HAAG (ANP) Van de wedstrijden die voorkwamen op sporttoto nummer 31 (16 en 17 februari "74) blijkt geen van de deel nemers er dertien goed te hebben voorspeld. Daardoor wordt het voor de eerste prijs be schikbare bedrag 112.459,gelijkelijk ver deeld over de tweede- en derde prijs. De 31 mensen die twaalf wedstrijden goed voor spelden ontvangen nu elk 5.441.50. De cijfers van Sporttoto no. 31 zijn: Aantal deelnemers 455.927. Inleg 1.063.443, Prijzcnbedrag 449.836.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11