E KEIZER HEEFT SCHIK "t Johan Cruijff held van Spaans voetbal V&l CP RECHT 0 Gevechtssporten uit het oosten nog in het duister Geen cent van de clubsupporters Ie Dries ook als schaatser bij de top ie straf Sparta 22e taatsloterij Roffel assisteert Michels i Kwum.r i.i 19 I BIJ KI 19.1 SPORT T9/K11 £DORP Niets. Helemaal niets. Zelfs op een gedetailleer- indkaart niet. En toch. Het bestaat. Ik heb het notabene r- gezien. Vijf boerenwoningen, plus een huis annex kroeg een salonwagen. Kerkdorp dat is toch niet niks zoals de "•fcart wil doen geloven. Ze zouden echt eens wat zorgvul- Fmoeteu zijn die cartografen. Tweeëntwintig Nederlanders {ten. De bewoners van de vijf boerenwoningen, de salonwa- (R'jn het huls annex kroeg. Die kroeg daar komen ze allemaal Buièens. Vooral 's zomers als de zon op de akkers brandt Ook "jan Oosterwolde, die voor eigen volk niet willen weten dat jjjaaZ een borrel drinken. En dat allemaal In een verlaten polderlandschap Tweeëntwintig Kcrkdorpelingcn. Tenminste nu nog. Want aan het eind van de maand drijft er weer een in de huwelijksboot weg. Maar de rest blijft En zeker die van Van Wljhe, twee gezinnen, tien vrouwen en mannen sterk. Die ho ren daar in die laatste woningen op die terp. Ze kijken op de voormalige Zuiderzee, op Elburg en natuurlijk ook op Ooster wolde tien Van Wijhe's, bijna de helft van de alle Kerkdorpelin- gen. Ons kent ons. Maar Dolle Dries toch wel het best Mooie keerl is dat Ku'J machtig veel schik mee hebben. En sinds de afgelopen zomer weet heel Nederland dat Fietskampioen werd hij. En toen hij bovenop de hooiwagen in de belangrijkste kern, Oosterwolde, zijn intocht hield zijn ze allemaal gaan kijken. Die van Oldebroek, van Elburg, van 't Harde, van Wezep, ja en ze ker die van Kerkdorp. Die Boemerang toch, de Keizer van Kerkdorp. Deed tegen de krantenkerels en die lui van radio en televisie al krek zo als tegen iedereen. Mooie verhalen vertellen waar hij zelf nog het meeste plezier in had. Hij maakte er wei eens wat bij: ging er van uit dat die krantenkerels er op hun beurt weer wat bij zouden maken en kwam tot de conclusie dat het dan dubbel zo mooi was dan in werkelijkheid. Och als je maar schik hebt. Niet waar Dries? nian Wijhe, een 28-jarige boerenzoon uit Kerkdorp in de Veluwse gemeente Doornspijk, is sinds ment waarop hij Nederlands kampioen werd in de amateurwielrennerij niet meer uit de publici- reest. Dat stukje pure kracht van de noordelijke Veluwe sprak tot de verbeelding van de massa. Wijhe, alias Dolle Dries, alias Boemerang, alias de Keizer van Kerkdorp, deed bewust en onhe il m alles om aan het beeld, dat hijzelf had gecreëerd, tegemoet te komen. Zijn inlijving in de wie- jtjvan de Zwolse Pretty City-sexclub haalde alle kranten. Het verdriet van zijn moeder daarover dientengevolge gedwongen afscheid van die wielerformatie, werd door de exploitant van de sex- nieuw handig in de publiciteit gebracht. Dries blijft ook in deze stille wielermaanden de aandacht Vooral via zijn verrichtingen op de schaats, waarop hij in de lange afstandswedstrijden met de ius mee kan. Ga ;]haatsen, datbi s wat moois, 'pet zoals ik het doe. Maar de het algemeen. Dat is nog zui ger pure sport dan het wielren- n stap ik op de fiets en knal gefen eind aan. Met een sehaats- d ben ik de hele week bezig. AG De Fries Marten Hoekstra t eravond op kunstijsbaan De Uithof j- 1 aag de zesde van de tien wedstnj- Uitende cyclus om de Heinekentrofee Hoekstra won de eindsprint van on. Henk Portengen klasseerde zich 5 le. Jan Roelof Kruithof als derde. 2 makers als vierde en Marcel Pen- 5 vijfde. In het klassement leidt Por- 0 41,2 pnt), voor Marten Hoekstra Johan Wardenier (35,1). Dries van 3 e zich alleen in het begin van de j n liet zien. stapte uit de baan. De 1 an Kerkdorp 'ondervindt kennelijk 2 slag van zijn enerverend optreden jjet Nederlands kampioenschap, afge- 2«erdag, waar zijn voortdurende de- wel het veld uiteen trokken, maar l k geen effect sorteerden. 7 tmes won het oud-kernploeglid An- ink. voor Sophie Westenbroek. "7 mt misschien ook omdat er %der schaats- dan wielerwed- 2 zijn'. 1 edstrijden heb ik gereden in I sement voor de Heinekestrof- 4n heb ik er gewonnen, één sleede en een keer niets. T oen in het begin van de wedstrijd egeven. Buiten dat klassement ik nog twee wedstrijden ge- Maar denk niet dat het per- it Ik heb een geweldig korte 1 als je mij over het ijs ziet j jkt het meer een houthakker II schaatser. Neem een Gerrit sjiberg of een Karei te Winkel, i nen netjes htm handen op de 7jgen. Dat lukt mij niet Ik heb geintje techniek. Mijn armen 5, ils molenwieken langs het li- .1RDAM De beslissing van 2 (orzitter Guus van der Heijden jaren geleden om uit Ihet be- 'an de CEBA (de Europese ijfederatie) te stappen, heeft ëzer dagen opnieuw wrange 31 afgeworpen. Dit bestuur, oï in feite Italië de dienst uit een Nederland steeds meer in soleerde positie drukt heeft k besloten landskampioen uit Rotterdam voor twee jaar "Jernationale wedstrijden uit te en ook deelneming aan het Cup-toernooi te verbieden, aaatregel is genomen, omdat 3 in september 1973 weigerde uit j »n in de Cupfinale tegen Forti- 3 t Italië. De reden hiervoor was ?4rta zich gemanipuleerd voelde 21 de toewijzing van de plaats r finale zou moeten worden ge- Onderhandelingen bleken 3>r verder zinloos, waarop Spar- terug trok. Dolle Dries als wielrenner. Op weg naar een imponerend Neder lands kampioenschap. chaam. De hele wedstrijd lang. Vorig jaar ben ii met dat alnge afstands- schaatsen begonnen. Toen kwam ik de bochten nog niet door. Ik kwam in de tribunes uit. Maar dit jaar is mij die techniek plotseling aan komen waai en, zonder training, want daar heb ik geen tijd voor in de zomer. Dan wil ik fietsen'. 'Ik geloof dat ik op den duur dat schaatsen mooier zal vinden dan fiet sen. Dat is natuurlijk ook een kwestie van leeftijd. Die lange afstandsrijders zijn aUemaal rond de dertig of uder. Als amateurwielrenner ben je op zo'n leeftijd een oud ezak. Maar wat mij treft is dat echte amateurisme. Er ko men massa's lange afstandsrijders uit Groningen en Friesland helemaal naar Eindhoven voor een lange af standswedstrijd. Ze krijgen geen start- geld, ze kunnen hooguit een bekertje winnen. Sterker nog ze moeten vaak 5,- Inschrijfgeld betalen. Maar ze ko men. Moet je de wielrenhers eens om komen'. 'Mijn leven is door het Nederlands kampioenschap nauwelijks veranderd. Ik blijf in de W.W. Zolang meneer Den Uyl mij niet aan het werk zet. Laatst moest ik van hem in de bieten- ADVERTENTIE S februari 1974 Veede trekking ri ijzen van 15. zijn gevallen op 50. zijn gevallen op 50. zijn gevallen op 100,— zijn gevallen op 100 zijn gevallen op 200,— zijn gevallen op 400 zijn gevallen op 1.000,— zijn gevallen op nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: 5 93 68 350 670 838 992 2436 n prijs van 2.000;is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: 2.000,is gevallen op het nummer: prijs van t5.000,— is 0.000.— is gevallen op het nummer: gevallen op het nummer: Sfn extra prijs van 100.000,is gevallen de serie N op het nummer: een troostprijs van 2.000,op nummer: |n elk van de andere series. •fen extra prijs van 100.000,is gevallen U de serie F op het nummer: Sop een troostprijs van 2.000,op nummer: an elk van de andere series. 066086 068783 051947 085456 034497 046088 048661 068530 068530 032856 032856 «jewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden 5 sïnd. campagne helpen. Maar de Arabieren hebben ervoor gezorgd dat ik weer in de WW kwam. Het is hier op de boer derij alleen wat drukker geworden. Krantenkerels lopen hier de deur plat, de televisie is al twee keer hier geweest om opnamen te maken. Vroe ger vrat ik iedere letter op die er over mij werd geschreven. Nu vind ik het allemaal wel wat te veel worden. En zeker voor mijn moe. (Moe van Wijhe: 'Ze praten ook allemaal zo def tig'). 'Ze hebben van alles geprobeerd na dat kampioenschap. Ik was nog nau welijks over de streep of er was al ie mand, die mij kwam vertellen dat ik het aan hem te danken had, die titel. Of ik maar even wou betalen. Dat was een enorme afknapper. Betalen ook nog nooit. Ik zou mij niet lekker voe len van binnen als ik ook maar één tientje had moeten betalen voor die kampioenstrui. En dan die organisato ren. Ze hebben startgelden geboden, waar ik zelf van schrok. Maar ik ben dezelfde rondjes blijven fietsen als in het verleden. Drie wedstrijden in Bra bant heb ik gereden. Voor de rest ben ik hier in de buurt blijven fietsen. Zoals ik vroeger altijd deed. Ik kreeg hier en daar wel eens reiskostenver goeding, maar ncoit veel. En ik weet veel te goed hoe moeilijk het os voor een vereniging om een wedstrijd te organiseren om hoge startgelden te vragen. De meesten kunnen aan dat kampioenschap een auto over .hou den. Ik misschien een fiets. Ik rijd nog altijd in een oude eend. Ik heb ook alle uitnodigingen afgeslagen om linten door te knippen om balonnen op te laten. Dat is niets voor mij. Maar ik denk niet dat geld voor mij helemaal onbelangrijk ls. Ik moet er alleen zin in hebben'. ENERGIE 'Dolle Dries noemen ze mij. En dat vind ik best. Ze mogen mij ook Gekke Dries noemen, als dat beter uitkomt. Ik moet nu eenmaal soms gek doen, uit de band springen. Dat is de ener gie, die ik over heb. En die moet ik gewoon kwijt. De mensen denken bij mijn naam aan een soort oermens. Vorig jaar had ik een koers ergens in Brabant. Voor de start deed het pu bliek niet anders dan mij aangapen. Ik wist niet hoe ik het had. Toen ben ik maar gekke bekken gaan trekken en gaan doen alsof ik niet een race fiets, maar een motor had. Brrrrm, Brrrrm. En de mensen vonden het prachtig. Na afloop werd ik meegeno men een kroeg in. Er werd van alle kanten aan mij gesjord. Ik had geen knoop meer aan mijn overhemd. Toen ben ik naar buiten gevlucht de auto in, richting kerkdorp'. 'Ik heb wel betere uitslagen gemaakt dan ooit tevoren. Voor dat kampioen schap. stapte ik nog wel eens af als ik de mensen langs de kant lomonade zag drinken en ik zat kapot op de fiets. Maar met die trui, vond ik dat ik het waar moest maken. Dat is toch wel goed voor mij geweest'. VERKERING 'De gekste dingen heb ik meegemaakt na dat kampioenschap. Ik heb geen verkering en dat had een weduwe van 54 gelezen. Ze had in de krant gezien dat ik ook niet zo vreselijk knap ben en ze dacht nog wel een kansje te wa gen. Maar ja, dat is mij toch te gek. Dan ga ik nog liever naar de Pretty Dries bereidt zich voor op weer een volgende wedstrijd. Op de klom pen in de vette klein van Kerkdorp. City'. 'Dat is mij wel wat geweest, die Pretty City. Ik kon 100,- per week vangen, als ik daar bij was gebleven. En ik hoefde niets anders te doen dan rond te fietsen in een trainings jack met die Teclame er voor en na de wedstrijd dat jade aan te trekken. En dan nog gratis massage op de koop toe door een van die dames'. Maar ja, dat kon niet hier in de buurt. Wat weten ze hier nu van sex. Ze dachten eerst dat het shag was. Toen ben ik er maar mee gestopt'. 'Dat geloof is belangrijk hier. Er is maar een kerk: een hervormde. Ja, ik ga er ook heen: Iedere zondag. Ik ge loof wel, maar ik leef er niet naar. Ik zit zo vaak in de kerk en dan ben ik met de gedachten bij het fietsen. Maar ik kan niet anders voor mijn va en mijn moe. Die mensen doen alles voor mij. Waarom zou ik ze dan ver driet doen om 's zondags te gaan fiet sen. Ik voel mij daar echt niet beter om dan de anderen, die wel op zon dag fietsen'. 'Die salonwagen kon ik voor een paar honderd gulden kopen. Van mijn va kon ik een stukje land krijgen en toen heb ik hem maar naast het huis gezet. Hij is helemaal ingericht, maar ik woon er praktisch nooit in. Och, als ik nog eens trek krijg in die we duwe van 54 heb ik in ieder geval een dak boven het hoofd'. JOOP HOLTHAUSEN Pele niet in Braziliaan se selectie MADRID (AP) De Spaanse pers heeft gisteren de verrichtingen van Johan Cruijff in het duel Real Ma drid-Barcelona zeer hoog geprezen. Unaniem was men van oordeel dat Cruijff er met zijn onberekenbare speelwijze alles toe had bijgedragen dat Barcelona dat duel met 5—0 won. 'Hoja del Lunes' beschreef Johan Cruijff als een 'spectaculaire midvoor' die tijdens de hele wedstrijd een 'prachtig stuk voetbal had laten zien.' De 'Pueblo' noemde de ploeg van Bar celona een 'harmonieus spelend sa menspelend elftal (dat wordt geleid door een geniale man: Cruijff.' 'Infor-' maciones' schreef over Cruijff. 'Behal ve dat hij een geniale voetballer is, is hij een heer op het veld. Hij maakt geen boze gebaren, als hij schopt is dat uitsluitend naar de bal. Tegenover iedereen treedt hij elegant op. Kort om, Cruijff'is buitengewoon. Hij is de enige in zijn soort' Tot zover de loftrompet die vrijwel alle kranten gisteren staken over de Nederlandse spits. BRAZILIë In Brazilië zijn gisteren de namen be- WIELRENNFN Eddy Merckx zal nor maal starten In de wielerklassieker Pa- rijs-Nlce. ondanks de deelneming van Poolse amateurs. Franse en Italiaanse profs hebben bezwaren geopperd tegen het meerijden van de Polen In een wed strijd voor berocpsrenners. Wereldkampi oen Felice Gimondl. die er ook op tegen was. Is enigszins op zijn eerder genomen besluit teruggekomen, maar kon Jn starten nog niet bevestigen. Parljs-N lee zal van negen tot en met zestien maart worden verreden kend gemaakt yan de 22 spelers die de wereldtitel voetbal in juni in West Duitsland moeten gaan verdedigen. Zoals te verwachten viel, behoort Pe le, de grote ster van het Braziliaanse voetbal niet tot de geselecteerde spe lers. Pele die in drie toernooien om de wereldtitel heeft geschitterd had al in Mexico aangekondigd dat hij niet meer voor Brazilië wilde uitkomen in zo een toernooi. Er is op Pele de afgelopen weken meermalen soms uiterst sentimen teel een beroep gedaan om zich toch nog beschikbaar te stellen. Pele weigerde echter steeds. En uit de gis teren gepubliceerde lijst van namen valt af te leiden, dat de Braziliaanse bond zich nu ook maar heeft neerge legd bij Pele's weigering. Andere ook al te voorziene afwezigen in de selectie zijn Gerson die nog steeds ernstig geblesseerd is en Tos- tao die na een oogoperatie nooit meer geheel hersteld is. De Braziliaanse selectie ziet er nu als volgt uit: keepers: Felix, Leao en Wendell; verdedigers: Carlos Alberto, Ze Maria, Luis Pereira Marinhi (San tos), Alfredo, Piazza, Marco Antonio, Marinho (Botafogo); middenvelders: Carbone, Clodoaldo, Ademir da Guia, Paulo Ceasar (Internacional); aanval lers: Jairzinho, Leivinha, Mirandinha, Eeas, Dirceu. Paulo Ceasar (Flamen- go). Coach Mario Zagallo maakte be kend dat in verband met eventuele blessures nog wijzigingen in dit spe lersbestand mogelijk zijn. AMSTERDAM Otto Roffel, de di recteur van het Olympisch Stadion in Amsterdam, is als assistent van super visor Rinus Michels tijdens het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal aangesteld. De 46-jarige Roffel heeft vijftien jaar het doel van GVAV verdedigd en is meermalen uitgeko men voor noordelijke elftallen en De Zwaluwen. Hij heeft eveneens enkele wedstrijden voor het Nederlands b-elf- tal gespeeld en was bij de a-ploeg re serve. Zijn taak zal bestaan uit admi nistratieve werkzaamheden. Hij zal zich niet met het technische deel be zighouden. door Ruud Ver donck Precies drie weken geleden stond op deze plaats een reportage over de nogal gecompliceerde situatie ir het Nederlandse wereldje van beoefena ren van oosterse gevechtssporten. Even recapitulerend: er bestaan in Nederland een aantal bonden en bondjes die zeggend e belangen van deze sporten te behartigen. In totaal zijn dit er zes. Drie daarvan werden in dat artikel wat nader belicht. Op de eerste plaats de officieel door de Nederlandse Sport Federatie en door het Nederlands Olympisch Co mité erkende Budo Bond Nederland (BBN). Daarnaast ook een Internati onale Organisatie Gevechtskunst (I- OG) en sinds kort ook de Neder landse Bond Oosterse Gevechtsspor ten (NBOG). Drie bonden die hoog in het vaandel hebben geschreven dat op de eerste plaats de sport ge diend moet worden Zo een gezamenlijk standpunt lijkt een zeer aardig uitgangspunt om een gesprek te beginnen om alles weer bij elkaar te krijgen. Dat is echter tot nu toe niet gelukt De BBN met z'n 50.000 leden de groot ste bond, staat op het standpunt dat men niet direct in paniek dient te geraken wanneer zich een groep mensen afscheidt of een nieuwe or ganisatie op poten zet. De IOG vindt dat de BBN tekort schiet in de po gingen die worden aangewend om het belang van alle oosterse ge vechtssporten te dienen. Een stand punt dat ook gedeeld wordt door de NBOG. De IOG heeft ongeveer 1000 leden, de NBOG zo wordt nu ge steld, heeft 75 sportscholen vere nigd. Het artikel van drie weken geleden riep vooral bij de IOG nogal wat re acties op. Zeker ook omdat daarin werd gesteld dat het faillisement van de heer Dumerniet zou zijn aan gevraagd. Daar is, zo zegt Dumer niet, geen sprake van.' Ik begrijp niet hoe ze daarbij komen'. BBN- voorzitter Methorst: 'Ik had het ge lezen in de Haagse Courant. Niet dat de BBN het faillisement zou hebben aangevraagd, hoe kan dat nu. Wij hebben geen enkele vorde ring op hem want we doen geen za ken met hem'. Dumerniët: 'Dat be richt im de Haagse Courant dateert van na het artikel in Trouw/Kwar tet en was daaruit afgeleid. Van een faillisementsaanvrage is geen spra ke'. De NBOG splitste zich vorig jaar de cember af van de IOG. Een van de redenen volgens de NBOG was dat Dumerniët zelf zou verdienen aan de wedstrijden die hij voor de IOG organiseerde. Een aantijging die door Dumerniët van de hand wordt gewezen. 'In mijn gecontroleerde boekhouding kan iedereen zien, wat ik zogenaamd aan zou hebben ver diend aan die wedstrijden. Nul -om- ma niks. Ja, ik organiseerde de wed strijden voor eigen verantwoorde lijkheid. Maar hoe was dat anders mogelijk geweest ij een pas begin nende bond? En dat ik commercieel zou zijn? Dat komt waarschijnlijk door een uitlating van mijzelf. Ik heb namelijk altijd beweerd dat een organisatie professioneel moet func tioneren. Dat een klein bedrijfje meer op progressie draait dan orga nisaties op sportgebied. Dat heeft men hoogstwaarschijnlijk verward met commercieel'. De IOG gaat in ieder geval onverv aard door met het organiseren van evenementen. Zoals ook de NBOG manifestaties op touw zet Daarbij is intussen de eerste confrontatie al gekomen. De IOG huurde een zaal in Eindhoven om een 'free fight' te organiseren. Door een kortsluiting binnen de IOG verliep het contact met de Eindhovense zaalverhuurder niet zo soepel, zodat de NBOG erin slaagde op dezelfde datum als de IOG de zaal te huren. De OOG heeft echter al laten weten het er niet bij te zullen laten zitten. Dumerniët: 'Waarom moeten zij nu ook juist in Eindhoven op dezelfde datum als wij dezelfde zaal proberen te huren. Er zijn genoeg zalen in Nederland. Het is een belachelijk soort concur rentie. Een zaal proberen af te pik ken. Kinderen van twaalf jaar ma ken dat soort dingen'. Het zit duidelijk niet zobe st tussen de IOG en NBOG. Beschuldigingen rollen over en weer. Dumerniët bij voorbeeld over het IOG-blad 'Samu rai' waarvoor de BBN waarschuwde dat er min of mee sprake zou zijn van weggegooid geld als men een abonnement zou nemen op dit blad. Dumerniët: Tot 1 januari 1974 was de heer Kok, thans administrateur voor de NBOG, dit ook voor de Sa murai. Hij was dus ook de verant woordelijke figuur voor het verstu ren van het blad aan de abonnees. En tevens voor het innen van de ab- I onnementsgelden. De Samurai is sinds 1 februari onder directie van de heer Sekrève en mij. Onze advo caten zijn bezig stappen te onderne men om de heer Kok te dwingen met opening van zaken te komen. Momenteel heeft Kok bij een druk ker in Alkmaar 16.000 gulden schuld en bij een lay-out man en een foto graaf nog eens zo'n 1000 gulden. Ab onnees die hem hun geld hebben ge stuurd zullen van hem geen blad meer kunnen verwachten, want hij kan ze niet meer leveren. Wij wil len de gedupeerde abonnees van de heer Kok ter wille zijn en hun gra tis ons blad tegen portokosten ver- .strekken'. NBOG-bestuurder Theo van Gaaien, ex-voorzitter van dc IOG, reageert op die woorden met: 'Volstrekt on juist. Kok had geld en Dumerniët niet. Kok heeft toen de Samurai ge financierd. Het geld moest binnen komen over Kok, maar na een tele foontje met de boekhouder van het bureau waarover de betalingen lie pen, kwam dat geld bij Dumerniët. Nu is Kok met advocaten bezigo m nog iets van dat geld terug te krij gen'. Tot zover iets over geweldige touw trekken tussen de verschillende orga nisaties die de belangen van de oos terse gevechtssporten behartigen. Be schuldigingen worden over en weer geuit. Het blijft moeilijk om objectief een oordeel te vellen over de thans bestaande situatie. Alleen waarschijn lijk dat die veelheid van oosterse ge vechtssporten de dupe zuUen zijn van het gekrakeel. En dat dan ondanks de wedstrijden die elke organisatie vaststelt die steeds weer succesvol zijn geweest of succes vol beloyen te worden. Daar boven staat dan de BBN. De grote organisa tie die zich niets wenst aan te trek ken van alles wat er gebeurt op een gebied dat die bond zegt ook tc be strijken. BBN^voorzitter Methorst: 'We doen echt wel wat op dat gebied. We hebben het afgelopen weekeinde in Barneveld op de Nederlandse kam pioenschappen karate 2650 toeschou wers gehad. We hebben binnenkort kampioenschappen karate voor club teams, we hebben de judo kampioen schappen, we hebben de kampioen schappen taekwondo gehad met 600 toeschouwers. We doen echt wel wat'. Een toenadering van de BBN tot de overige organisaties zit er echter nog steeds niet in. Methorst: 'Nog een keer, moeten wij ons als grote bond ongerust maken als enkele mensen zich elders organiseren. In iedere bond heb je wel mensen die het niet eens zijn met de manier waarop alles gaat. Maar dan kun je niet meteen in paniek raken en proberen kontakt te zoeken met die mensen om alles weer recht te zetten Ik, nou ja de BBN na tuurlijk, staat open voor ieder con structief gesprek. Niet vrijblijvend, maar gecoördineerd'. De NBOG wil zo een gesprek ook wel voeren. Zegt Van Gaaien; 'Over twee weken als we alles helemaal rond hebben, dan willen we best naar de BBN toestappen om eens te praten. Stel dat we groot worden, dan kun nen we misschien met de BBN samen wedstrijden organiseren. Praten moet echt gebeuren. Want het is alleen maar jammer dat dit soort afsplitsin gen tot stand komen. Door de televi sie die afgelopen zondagavond een re portage gaf in Studio Sport over de karate-kampioenschappen wordt er heel wat goodwill gekweekt. Dat was echt erg goed, dat vinden wij ook. Dat moet uitgebouwd kunnen worden. Voor dat gesprek staan wij dus echt helemaal open'. De IOG ziet het echter bij de BBN niet meer zo zitten. Dumerniët: 'Ik vraag mij af, als de IOG zo onbelang rijk is volgens de BBN en de NBOG dat men zich altijd weer opnieuw af zet tegen mij en het IOG. Als wij on belangrijk zijn, klein en niet bona fi de enz. waarom dan weer atiijd ons als onderwerp? Ik heb het laatste jaar erg geslaagde wedstrijden en sportma nifestaties georganiseerd. Vraag eens een statistiekje van alle afgelopen wedstrijden in Nederland. Vraag eens hoeveel keren kampioenen als Anton Geesink, Wim Ruska, Jon Bluming, Henri Seriese, de gebroeders Snijders, Martin Poglajen enz. enz. hier in Ne derland ooit tegen een Japanse of an dere Aziatische topjudoka heeft ge staan? Hoeveel keer het Nederlandse publiek heeft kunnen genieten van het erg hoge niveau van onze budo- ka's? Wat men heeft gedaan door gro te internationale wedstrijden te orga niseren? We hadden er toch de men sen voor'. Het Nederlands elftal ontbeert nog steeds voldoende steun om straks als er In West-Duitsland gevoetbald iient te worden om de wereldtitel inder daad naar die hoge top te kunnen be reiken. Vorige week werd in Zeist het plan gelanceerd door een reclamebu reau - met Instemming van de KNVB - om het grote publiek achter Oranje te krijgen. Een bijdrage van vijf gul den zou voldoende zij om in het bezit te komen van een weinig omponeren- de tegenprestatie, een sticker, een goedkoper kaartje v«or een wedstrijd van het UEFA elftal (nota bene niet eens voor 'onze jongens') enz. Er wordt op een grote belangstelling voor deze aktie gerekend. Maar zon dag liet Bram Kreuger, voorzitter van de supportersvlub van FC Amster dam, al weten dat hij er helemaal niets voor voelt om deze aktie ook te entameren onder de supporters van 'de Lieverdjes'. Kreuger: 'De suppor ters moeten nog nie*. eens mee gaan betalen aan de salarissen van de spe lers van het Nederlands elftal. De amateursectie wil geen geld geven, dan moet het geld voor het Neder lands elftal niet nog eens over onze ruggen worden verkregen'.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11