Verhoogde druk op V.S. Jewtoesjenko in moeilijkheden om Solzjenitsin Zuidvietnamees kabinet plotseling afgetreden Commentaar Arabieren: Golan moet ontruimdanders geen olie Suriname (1) Suriname 2() Suriname (3) Suriname (4) Pompidou volgende maand naar Moskou Gratie voor drie 'ontvoerders' van Sjah van Iran Brandts 'aftreden' fel tegengesproken het weer Weinig verandering weerrapporten Opstand op de Filippijnen: bijna 300 doden Sl TROUW/KWARTET MAANDAG 18 FEBRUARI 1974 RUJTENLAND/WEER TS/E Dc aankondiging door de Surinaamse regering, dat zij streeft naar de onaf hankelijkheid van het land op uiterlijk 31 december 1975, komt niet als een verrassing. Immers: in deze regering heeft zitting genomen een man als Eddy Bruma, die zich al vele jaren zonder enige reserve heeft uitgespro ken voor volledige (dat is volkenrech telijke) onafhankelijkheid. En Bruma hoort niet tot het type politicus dat op een zo essentieel punt genoegen neemt met een compromis. En wie in Nederland herinnert zich niet hoe premier Henk Arron op 19 december 1971 in het debat met dc VHP-er Lachmon voor de Nederland se televisie de stelling verdedigde dat wat hem en zijn partij betreft Surina me op 1 januari 1973 volledig onaf hankelijk zou moeten zijn? De krappe 12 maanden die oppositieleider Arron toen de regering liet om het karwei te klaren, heeft hij voor zichzelf uitge breid tot 22 maanden. Maar alleen die uitbreiding kan nu als verrassing worden betiteld. Het is goed dat de Surinaamse rege ring zich ten aanzien van een zo'n be langrijk punt concreet heeft uitgespro ken door een duidelijke termijn <e stellen. In het politieke debat in Suri name is onafhankelijkheid een gewich tig punt, waar geen politicus om heen kan. Maar het is er mee als met het geloof aan de wederkomst voor menig chris ten. Men kan als het ter sprake komt, peinzend 'ja. ja' knikken en er zelfs een keer heel mooi over preken of ho ren preken, maar dc dagelijkse prak tijk er op richten? Dat is toch wat an ders. Geen politicus in Suriname zal in het openbaar, beducht voor de geur van ketterij, dc noodzaak van volledige onafhankelijkheid ontkennen. Alleen 'wanneer' en 'hoe' - daar wil men nog wel eens een punt van maken. Menig een heeft zich met vaagheden op dit punt jarenlang kunnen handhavon in dc politiek - vaagheden, die waar schijnlijk werden gevoed door de hoop het zelf nooit allemaal te moeten mee maken. Dat is sedert zaterdag onmogelijk. Dc discussie over onafhankelijkheid is in Suriname voortaan concreet. Voor sommigen zelfs: hinderlijk concreet. Wie uitstel wil, zal meteen een andere datum moeten noemen: wie echt geen onafhankelijkheid wil, zal met die me ning voor de draad moeten komen. Dc Surinaamse regering heeft met haar verklaring dus wel een stuk dui delijkheid geschapen, maar dat wil nog niet zeggen, dat dc komende dis cussie zonder moeilijkheden zal verlo pen. De Surinaamse regering beschikt namelijk in het parlement niet over dc tweederde meerderheid die in eerste instantie nodig is om hef statuut te wijzigen. Merkwaardig genoeg is in het Nederlandse parlement voor deze procedure een gewone meerderheid voldoende. Wij komen dus juridisch gezien gemakkelijker va- hen af dan zij van ons. Nederland zal er goed aan doen de voor deze onafhankelijkheid benodig de besprekingen rechtstreeks met Su riname te voeren: dus niet volgens dc omslachtige opzet van de driezijdige Koninkrijkscommissie (waarin sedert januari 1972 Nederland. Suriname en de Antillen allerlei mogelijke alterna tieven voor nieuwe verhoudingen be kokstoven - overigens zonder veel concrete resultaten tot nu toe). Als Nederland tweezijdige besprekin gen met Suriname opent, draagt het het zijne bij tot verheldering van de discussie in Suriname. Het valt niet te ontkennen: de Surinaamse verhoudin gen verschillen essentieel van die van de Antillen. En het is voor de Surina- mers. die wat de onafhankelijkheid betreft liever niet op hun orthodoxie beproeft worden, erg comfortabel zich te verschuilen achter de ander. Wil er snel gewerkt worden, dan zal Nederland een tweezijdig gesprek met Suriname moeten openen. En dan kan meteen een antwoord gegeven worden op de recente klacht van oud-minister Frank Essed van Suriname, die zich erover verbaasde dat Nederland wèl een hele vracht juristen naar de be sprekingen in de Koninkriikscommis- sie had gestuurd, maar eisenliik geen enkele ontwikkelingsdeskundige. Want ook op dat terrein is er nog we! wat te doen (en behoudt Nederland een groot aantal verplichtingen) na 31 december 1975. MOSKOU (AP) President Georges Pompidou van Frankrijk zal begin maart een bezoek brengen aan de Sowjet-Unie waar hij een onderhoud zal hebben met partijleider Leonid Breznjev. Dit heeft het Russische persbureau TASS bekendgemaakt. De datum werd in Parijs overeengeko men door Pompidou en de Russische minister van buitenlandse zaken An- drej Gromiko. WASHINGTON .CAIRO (Reuter, UPI, AP) De ministers van buitenlandse zaken van Egypte en Saoudi-Arabië zijn in Washington om garanties van de VS te krij gen voor een volledige terugtrek king van Israël van de hoogten van Golan. Eerder zal de olie-boy cot niet worden opgeheven, aldus diplomatieke bronnen in Cairo. De twee ministers hebben deze bood schap meegekregen van een topconfe rentie van Egypte. Saoedi Arabië. Syrië en Algerije. Alleen op deze voorwaarden is Syrië bereid om be sprekingen over troepenscheiding met Israël te beginnen, daarbij krachtig gesteund door Algerije. Een buffer strijdmacht van de VN zou dan gele gerd moeten worden op het gedeelte van de Golan-hoogten dat in de oorlog van 1967 door Israël werd bezet. De Amerikanen hadden gehoopt dat de olie-boycot reeds na voltociing van de troepenscheiding bij Suez zou worden opgeheven. De twee Arabische minis ters zijn in Parijs ook nog op bezoek bij minister Jobert geweest. Zij had den van de conferentie in Algiers op dracht gekregen de Franse regering dank te brengen voor haar houding tijdens de energie-conferentie van olie-importerende landen in Washing ton. Het is duidelijk dat de hernieuwde Arabische druk op Washington beoogt te worden omgezet in druk van de VS op Israël. Men meent in Caïro dat Kissinger daartoe vandaag in een goe de positie verkeert. Kort geleden ver klaarde Israëls premier mevrouw Gol- da Meir nog dat haar land vastbeslo ten is cm de stad El Koeneitra op Go lan-hoogten te behouden, daarmee el ke verwachting van eventuele bereid heid om zich uit in 1967 bezet gebied terug te trekken de kop indrukkend. De beide ministers wilden met de pers in Washington niet over de kwestie van de Israëlische krijgsge vangenen praten. Belofte? AP vernam uit de omgeving van pre sident Khaddaffi in de Libische hoofdstad dat president Sadat en ko ning Feisal aan de VS beloofd hadden dat de olieboycot al zou worden opge heven als de laatste stadia van de troepenscheiding tussen Egypte en Is raël zouden zijn voltooid. Maar bij de top in Algiers zouden zij bakzeil heb ben moeten halen door de weigering van Syrië en Algerije om daaraan mop te werken Het Libische blad Al Fajr Al Jadid meldde zondag dat de regering in Tri polis in het bezit is van geluidsband jes die zeer belastend zijn voor de 'vredespolitiek' van president Sadat De publicatie wacht volgens het blad nog slechts op toestemming van Khad daffi. Hoewel de conferentie van de grote olieverbruikende landen 'een vijandige houding tegenover de Arabi sche natie heeft getoond, zien we dat TEHERAN (AP) Drie van de vijf Iranezen die door het hoogmilitair ge rechtshof in Teheran ter dood waren veroordeeld wegens een samenzwering tot ontvoering van de Sjah, keizerin Farah en de 13-jarige kroonprins Re- za. hebben zondag gratie gekregen. De twee andere veroordeelden, kunstcriti cus Khosrow Golsorkhi en Karamatul lah Daneshian, weigerden gratie aan te vragen op grond van hun marxisti sche overtuiging. In een communiqué van het militair hooggerechtshof is medegedeeld, dat de Sjah de doodvon nissen tegen hen heeft bekrachtigd en dat deze binnenkort zullen worden voltrokken. Na protest tegen arrestatie I MOSKOU, MILAAN, ZURICH, BONN (AP, Reuter, UPI, AFP) I> Russische dichter Jewgeni Jewtoesjenko heeft in een 'Brief aan c Russen' verklaard dat hij gestraft is, omdat hij op de dag van de a restatie van de inmiddels gedeporteerde auteur AJeksander Solzjeni sin, een protesttelegram had verzonden aan de Russische partijle der Leonid Breznjew. Ismail Fahmi omhelst Henry Kissinger die hem en zijn Saoedi-Arabische collega Omar Sakkaf kwam af halen op het vliegveld van Washington. Ondertussen werden de overige passagiers van het vliegtuig waarmee zij gekomen waren in het toestel ondervraagd over een explosie tijdens de vlucht waarbij twee stewardessen werden gewond. delegaties van Arabische reactionaire krachten naar Washington snellen om diens zegen en goede raad', aldus het blad. De resultaten van het overleg in Was hington zullen aanstaande vrijdag ter sprake komen op een conferentie van 30 Islamietische landen in Lahore in Pakistan, die ook door Khaddaffi zal worden bezocht, aldus kringen rond de Libische leider. Deze grote ont moeting van Aziatische Arabische en Afrikaanse en Aziatische landen hebben bezighouden met bevestiging van de solidariteit in de Midden Oosten-kwes tie, maar ook met tal van andere kwesties - zoals de moeite die veel Af rikaanse en Aziatische landen hebben met de gevolgen van de stijging der olieprijzen en de verhouding Paki- stan-Bangla Desj. Nog steeds woedt onder de Palestijnse organisaties het conflict over het al dan niet vormen van een voorlopige Palestijnse regering voor de Westelij ke Jordaan-oever en Gaza, die in het kader van de VN-resolutie van 1967 door Israël zouden moeten worden ontruimd. Brand In een laboratorium van de Israëli sche olieraffinaderij in Asjdod is za terdag door brand een schade ter waarde van 700.000 gulden ontstaan, zo meldde radio Tel Aviv. Volgens ie mand van de raffinaderij is een tech nische fout de oorzaak, maar de Pales- tijnen claimen dat zij brandbommen in de raffinaderij hebben geplaatst. In Aboe Dhabi. een van de Golf-Sta- ten, werden vijf Amerikanen, waaron der een meisje, vastgehouden op ver denking van een poging om een vlieg tuig te kapen waarin een minister van de Verenigde Arabische Emiraten reisde. Zij hadden geboekt voor het zelfde vliegtuig en bij de controle werden in de tas van het meisje een pistool met grote hoeveelheden patro nen en explosieve stoffen aangetrof fen. SAIGON (UPI/AP/Reuter). Meer dan de helft van het Zuidvietnamese kabinet, dat zaterdag plotsklaps af trad, zal verzocht worden aan te blij ven om de lopende zaken te beharti gen tot er in de loop van deze week een nieuwe regering is gevormd, zo is door het bureau van premier Tran Thien Khoem medegedeeld. Dit aftre den dat zelfs de Amerikanen verras te, kwam na het ontslag van de minis ter voor oud-strijders-aangelegenhe- den, Pham Van Dong, van wie was ontdekt dat hij uitgebreide relaties met gok- en prostitutiebusiness onder hield. Het kabinet zou zijn afgetreden om zijn morele verantwoordelijkheid voor de praktijken van Dong te betui gen. Het nieuwe kabinet zou een groep deskundigen moeten omvatten om de ernstig achteropgeraakte econo mie, vooral de landbouwproduktie, weer nieuwe injecties te geven. Bij de besprekingen voor de vorming van een nieuwe regering worden de oppo sitieleiders van het parlement niet be trokken. Inmiddels heeft China via Hongkong 43 Zuidvietnamezen vrijgelaten, die krijgsgevangene waren gemaakt bij de strijd om de Paracel-eilanden. Ze wa ren allemaal eerst in de bekende blauwe arbeiders-uniformen van de volksrepubliek gestoken. Ook de Ame rikaanse bediende, werd vrijgelaten. In de Mekong Delta is het tot hevige gevechten tussen Zuidvietnamese re geringstroepen en het Bevrijdings front gekomen nadat een pantserko- lonne op 80 km. ten Zuiden van sai- gon tijdens een patrouille was bescho ten. Volgens een communiqué in Sai gon zouden 91 Viet Cong zijn gesneu veld en werden grote hoeveelheden lonne op 80 km ten zuiden van Sai- ketlanceerders. Als eigen verliezen werden opgegeven een dode en der tien gewonden. De Zuidvietnamese commandanten plegen volgens AP de vijandelijke verliezen nogal eens te overdrijven en moeten vaak niet in staat worden geacht om deze ter plaatse na te gaan. De Cambodjaanse hoofdstad heeft za terdag weer onder vuur gelegen van de Amerikaanse houwitzers bediend door kanonniers van de Rode Khmer. Volgens de eerste berichten zijn drie mensen gedood en 21 gewond. Het was de eerste nieuwe beschieting sinds vorige week maandag, toen 139 personen om het leven kwamen. Hoog-explosieve granaten sloegen in op een paarhonderd meter van de Amerikaanse ambassade en het paleis van president Lon Nol in het zuiden van de hoofdstad. Twee grote colon nes van het regeringsleger zijn er in geslaagd een sluitende ring te maken rond de Phnom Penh maar een po ging om ook de afdelingen van de Ro de Khmer in te sluiten mislukte. HAMBURG (DPA) In de West- duitse pers verschijnen steeds meer berichten dat bondskanselier Willy Brandt ambtsmoe zou zijn en met le gedachte speelt af te treden. De staatssecretaris van de kanselarij in Bonn, Horst Grabert, is gisteren tegen de geruchten fel in het geweer geko men en heeft ze omschreven als een poging een campagne tegen Brandt te ontketenen om de 'band van de coali tie' te torpederen. Van onze weerkundige medetverker liet rustige weertype, dat er sedert het weekend heerst hangt samen met een hogedrukzone van 101 tot 1020 mb over de Britse eilanden, verbin ding tussen de Azoren en de Far Oer. Het systeem verplaatst zich in ooste lijke richting. Wij geloven dan ook niet dat een ander, koud maximum van 1040 mb boven Nova Zembla met een uitloper over Scandinavië, deze week in onze omgeving tot sterke staaltjes In staat zal zijn. Hetzelfde geldt eigenlijk voor de uitloper van een diepe stormdepressie bij de zuid punt van Groenland. Zaterdagavond had deze op het schip DEXM tussen Canada en Zuid-Groenland de barome ter tot 957 mb doen dalen. De tempe ratuur was daar 12 graden Het schip lag aan de achterzijde van de Groen landdepressie geheel in het pakijs. De dikte van de ijsaanzet op het schip werd 38 centimeier. Wij blijven voorlopig in een soorf overgangsgebied met mistkansen en overdag aanhoudend zacht weer tus sen genoemde depressie en een uitge breid lagedrukgebied met centrum van 995 mb over Tunis tot Sardinië. In Cagliari op de zuidpunt van Sardinië werd zondagavond onweer waargeno men. Bastia op Corsica tapte zondaga vond meer dan 20 mm regen af. Zater dagmiddag werd het op het Europese continent opvallend icarm. 18 gr. c. werd plaatselijk in Joegoslavië geme ten en in het Hongaarse Debrecen. In het Tsjechische Ostrava werd het 14 gr. in Innsbruck en Slazburg 13. in het Oostduitse Gera eveneens 13 gr. Zover kwam West-Duitsland niet hele maal met Neurenberg en Stuttgard met 12 gr. In ons land bereikte Zuid- Limburg ook 13 gr. Curieus is dat ook het in Midd?n lolen gelegen Katowich 13 gr. bereikte, Lodz 10 en het dicht bij de Russische grens gelegen Bialgs- tok 3 gr. Zondagmiddag om 4 uur meldde ondermeer hei Zuid-Poolse Krakow zelfs 15 gr. Leicow (het vroe gere Lemberg) in West Rusland '4 US'INGftAO 1 Weerrapporten va gisteravond 19 u. max. neersl. gr. Smolensk halverwege tussen de Poolse grens en Moskou rapporteerde plus 1, evenals Leningrad. Moskou kwam tot plus 2. Alleen in het uiter ste noorden van Scandinavië en noord- Rusland heerst winterweer, maar de temperatuur van Kiruna in Noord- Zweden was zondagmiddag niet lager dan -4 gr. Hoog water 19 februari Vlissingen; 0.17- 12 37 Haringvlletsluizen: 2.04-14.25 Rotter dam 3.04-15.36 Schevenlngen: 1.42-13.59 U- mulden: 2.21-14.36 Den Helder: 5.15-17.50 Uarlingen 7.51-20.12 Delfzijl: 10.23-22.42. overwegend droog ANP/KNMI 12.00 temp. 7-19 U. Amsterdam geh bew 10 0 De Bilt mist 11 0 Deelcn mist 9 0 Eelde geh bew 6 0 Eindhoven mist 12 0 Den Helder geh bew 6 0 Luchth Rtd. z mist 10 0 Twente mist 4 0 Vlissingen zw bew 11 0 Zd. Limburg licht bew 9 0 Aberdeen regen 9 0.1 Barcelona zw bew 15 1 Berlijn geh bew 9 0 Bordeaux zw bew 12 1 Brussel licht bew 11 - 0 Frankfort onbewolkt 10 0 Genève half bew 10 0 Helsinki geh bew 1 0 Innsbruck onbewolkt 13 0 Kopenhagen geh bew 4 0 Lissabon onbewolkt 12 0 Locarno zw bew 7 11 Londen zw bew 10 0 Luxemburg licht bew 13 0 Madrid hagelbui 11 0.3 Malaga half bew 16 0 Mallorca regen 15 0.4 MUnchen licht bew 6 0 Nice regen 14 0.1 Oslo geh bew 3 0 Parijs licht bew 13 0 Rome geh bew 15 0 Split geh bew 14 O Stockholm geh bew 2 0 Wenen licht bew 10 0 ZUrich zwaar bew 4 0... Casa Blanca zwaar bew 14 16 Istanboel geh bew 8 0 4^- ZONNIO SNEEUW OPKLARINGEN MIST De brief is gisteren door het Milanese blad II Giorno gepubliceerd. Het blad meldt dat de Russische autoriteiten een concert hebben verboden, dat zaterdag in Moskou gegeven zou wor den en waarop liederen gezongen zou den worden, gemaakt naar gedichten van Jewtoesjenko. De dichter had ook verzen van zijn hand willen voordra gen. In zijn brief zou Jewtoesenko hebben gezegd dat het Russische volk. dat zo vaak van zijn vaderlandsliefde heeft getuigd, het verdient dat men het op ernstige wijze voorlicht over het ver leden. Onze literatuur, aldus de dich ter, heeft niet de tijd gehad, 'de zak ken met fouten uit het verleden' te ledigen. Door kunstgrepen wordt dit verhinderd. p correcte wijze, zo gaat Jewtoesjen ko volgens het Milanese blad verder, heb ik in mijn telegram verteld dat ik mij zorgen maak over het lot van Solzjenitsin en de gevolgen van zijn arrestatie voor het prestige van ons land. Ik heb ook onderstrept dat ik het op vele punten niet eens ben met Solzjenitsin, maar ondanks mijn ern stige en vertrouwelijke boodschap ben ik op onrechtvaardige wijze gestraft.' aldus Jewtoesjenko. Het bestaan van de brief is later ook bevestigd door westelijke journalisten in Moskou. De dichter schrijft ook dat de Russi sche autoriteiten destijds geprobeerd hebben hem over te halen. Boris Pas ternak te 'ontmaskeren', die voorzijn roman 'Dokter Zjiwago' de Nobelprijs voor literatuur ontving. '7elfs hoewel ik dat werk toen nog niet begreep, heb ik geweigerd om daaraan mee te werken, omdat ik hem als dichter ho gelijk waardeerde. Thans proberen de autoriteiten mijn poëzie te bannen uit het culturele leven van het land waar in ik ben géboren. Waarom? Is het te gen de staat, wanneer men zich direct tot de staat richt? Ik ben het daar niet mee eens.' Leugens De Russische autoriteiten lebben ge waarschuwd dat de schrijvers die Solzjenitsin nog langer steunen, uit de Bond van schrijvers worden gesto ten. Dat betekent dat zij hun werk niet meer in de Sowjet-Unie mogen publiceren. Solzjenitsin had zo blijkt thans voor zijn arrestatie en daaropvolgende deportatie nog een es- MANILLA (Reuter) In venvoede gevechten op het Pilippijnse eiland Jolo zijn volgens de minister van ver dediging, Juan Ponce Enrile, onge veer driehonderd personen omgeko men. van wie 259 islamitische opstan delingen, 26 soldaten van de regerings troepen en een naar schatting even groot aantal burgers, die in de vuurli nie zaten. Het 'opstandige eiland zou volgens de minister weer geheel on der-controle van de regering in Ma nilla staan. Enrile sprak eerdere ge ruchten als zouden er wel tienduizend slachtoffers zijn tegen. Functionaris sen van sociale diensten hebben ver klaard dat vele doden niet geborgen kunnen worden doordat sluipschutters onafgebroken blijven vuren. Jolo is een van de grotendeels door moslems bewoonde eilanden die zich proberen af te scheiden van de rest van het land. Deze bewegingen zijn nog actiever geworden sinds president Marcos in september 1972 de staat van beleg afkondigde en de bewoners trachtte te ontwapenen. Vorige week namen de rebellen stormenderhand de hoofdstad van het gelijknamige eiland Jolo in en overmeesterden de politie. De burgemeester vluchtte met de re bellen bij de komst van de regerings troepen. President Marcos heeft zijn arrestatie bevolen. Het grote aantal slachtofffers onder de burgers wordt verklaard doordat een mortier-aanval op een legerkamp in Jolo zich voltrok terwijl dit kamp volgestouwd was met binnengedrongen vluchtelingen. Jewgeni Jewtoesjenko say geschreven, getiteld 'Leef met leugens', gedateerd 12 febru: j de dag van zijn arrestatie. Het stuk doet de ronde onder Ru sche intellectuelen. Solzjenitsin z er in dat bijna elke Rus elke dag n j of meer onder druk staat, offici verdraaiingen als waarheid te a vaarden, of ze niet openlijk in twij te trekken. Hij stelt voor: 'Laten weigeren dingen te zeggen, die niet menen. Dat houdt in: niet gi| luisteren naar sprekers, die leugi. vertellen, geen kranten kopen die 1 genverhalen schrijven en geen sp doeken dragen, waar men het mee eens is.' Een dergelijke campagne zou mini moeilijk zijn dan 'de campagne burgerlijke ongehoorzaamheid, Mahatma Gandhi voorstond. Aldus de schrijver die voorts zegt 'Als de Russen zelfs te bang z] dit te doen, moeten ophouden met klagen dat iemand de keel dicht knijpt we zijn dan zelf die dat doen.' Verzoek Associated Press meldt uit Mosk dat mevrouw Solzjenitszin een 'Off! el verzoek heeft ingediend, met h gezin haar man naar het buitenl: te mogen volgen. Zij wacht thans bericht, wanneer het vertrek plaatsvinden. Vermoedelijk zal wachten totdat haar man beslo heeft waar hij zich zal vestigen. Dri ook de mening van de Westdu:l schrijver Heinrich Böll, bij wie S jenitsin vorige week enkele da heeft gelogeerd. In een interview met Der Spiegel Böll dat Solzjenitsin oprecht gelo uiteindelijk naar de Sowjet-Unie1 kunnen terugkeren. Maar waarsch1 lijk moet hij lange tijd 'de bitri smaak van de emigratie proeven veel, erg veel heimwee krijgen,' Böll die meent dat er geen verb moet worden gelegd tussen de z J Solzjenitsin en de huidige ontsj1 ningspogingen in Europa. Kosygin Premier Aleskj Kosygin verklaard Moskou tegenover een Scandinav journalist, dat het gezin van Solzjf sin de Sowjet-Unie inderdaad ri verlaten. Over de letterkundige chieven van dc schrijver wilde niets zeggen. 'U weet, dat wij d voor speciale organisaties hebben.' voegde er aan toe: 'U meent, da alleen aan Solzjenitsin denk en die zaak mij geheel beheerst. Niet minder waar.' Het internationale comnité voor verdediging van de mensenrecl j heeft de oprichting aangekondigd een tribunaal, dat de verbanning Solzjenitsin uit de Sowjet-Unie n onderzoeken. REGEN HAGEL W-"V BEWOLKING 10 MAX. TEMP. 10 MIN. TEMP. WINDRICHTING 'Dit is de ober, over wie ik je vertelde

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8