'Nooit ergens zo'n samenwerking gehad' egio krijgt voorlichting per invullen IB-biljet Agenda ord houdt iff week rkeerssituatie lusenstraat et verbeterd Kunst, natuur en onderwijs in Ter Aarse school Universiteit neemt afscheid van Rueck Geen vlekkeloze uitvoering van oratorium Samson Zelfmaak-modeshow in Leiden Marktberichten Nieuwe manége voor Xanthus Ouverture Bruckner werd belevenis rgerlijke stand Gemeenteraden uit regio vergaderen UW/kwartet MAANDAG i8 FEBRUARI 19-4 STAD EN REGIO L3 |EN Op de Inspectie, Staticn- n 7, bestaat gelegenheid tot het ijgen van voorlichting bij het in- 1 van het aangiftebiljet en wel werkdagen maandag t.m. vrij- n 8.15 tot 12.30 uur en van 13 6.30 uur. Voor de inwoners van emeenten Alkemade, Leimuiden, aterwoude en Woubrugge zal laast extra gelegenheid bestaan itingen in te winnen, tijdelijke maatregel is genomen e voorkomen dat men zich ook vaak eenvoudige informatie naar centraal Belastinggebouw te Lei- zou moeten begeven. In Roelofa- ;veen zal daartoe een ambtenaar o kuur houden in het Dorpshuis "pijdag 1, 15, 22 en 29 maart a.s. tot 12 uur en van 13 tot 16.30 de inwoners van de gemeenten en Rijnsaterwoude zal het kuur werden gehouden in het ie Kruis gebouw. Acacialaan 50, oensdag 27 februari, 6, 13, 20 en aart a.s. van 9 tot 12 uur en van 16.30 uur. d(ners van de gemeente Woubrug- öunnen in hun gemeentehuis op erdag 28 februari; 14 en 28 maart inlichtingen verkrijgen terwijl de "cenaar op donderdag 7 en 21 spreekuur houdt in het wijkge- EN Van maandag tot en met lag 23 februari organiseert de I e studentenroeivereniging d' een skiffweek. en met vrijdag zullen 's middags twee tot vijf uur skiff-instruc- aanwezig zijn om belangstellen- Ie eerste beginselen van het skiff ren. erdag 21 februari wordt een gro- uifroeiborrel gehouden, die om zes begint. Zaterdag is er een ivalstocht waaraan met vele '00- toepasselijk uitgedost, zal worden enomen onder begeleiding van nde muziek. Om kwart over één afvaart. IVIJK Mevrouw Van der ivv-Flühr, uit de Van der Vegt- 24, en met haar nog 36 andere ijkers, hebben de gemeente ver- om verbetering van de verkeers- ,plie bij de aansluiting van de Ra mstraat. Het door de Digros aan- j kken verkeer heeft extra ver- haatregelen nodig. Van der Klaauw maakt ernstig lar t egen het verwijderen van windscherm uit haar voortuin. B. hebben de politie en de dienst Jsare werken om advies gevraagd. embad Nieuwkoop kt eerder dicht LJWKOOP Bij de behandeling Ajde begroting is rekening gehou- net een verhoging van de zwem- irieven van plm. 30Na infor- bij G.S. blijkt, dal een dergelij- irhoging geen goedkeuring zal Daarom zullen de tarieven 1974 een verhoging van 15?ö on- lan. Omdat het geraamde tekort 113.000 voor het zwembad al zo is, is gezocht naar een oplossing *?n de exploitatie zélf. Besloten is le sluitingsdatum te vervroegen september. Verder zullen de les ten niet voor het gehele seizoen ig zijn, maar slechts voor 20 les- ADVERTENTIE) Voor optimaal rendement GRATIS KONTROLE MOTORAFSTELLING Opdat u zeker weet dat uw auto zo economisch mogelijk rijdt. Maak even een afspraak. Deze gratis kontrole geldt voor al onze SIMCA-CHRYSLER-MATRA modellen. AUTO BIERMAN B V. EH1 MATHAi stations weg 11-17, LEILEN. Telefoon 01710-40447. bouw van het Wit Gele Kruis te Hoogmade. Deze regeling houdt niet in dat de dienstdoende ambtenaren zich tijdens deze spreekurren bezig houden met het invullen van de aangiftebiljetten noch met het ordenen of opmaken van jaaroverzichten, of het behande len van bezwaarschriften. De bedoe ling is het verstrekken van voorlich ting en inlichting voor het juist in vullen van het aangiftebiljet. TER AAR In de lagere agrarische school St. Valentijn aan de Westka- naalweg zullgn van 27 februari tot en met 2 maar» kunst-, natuur en onder- wijsdagen worden gehouden. De ope ning is op 27 februari om 3 uur door de burgemeeser van Alphen, mr. R. M. Gallas. Een groep kunstenaars uit Alphen en omgeving toont schilderijen, grafiek, penningen, ceramiek, wandkleden en tekeningen. De kwekerij Den Hoorn (Ter Aar) zorgt voor potplanten, de fa. J. de Vos (Bilderdam) voor cactus sen, Albatros (Ter Aar) voor planten, de fa. M. Lek (Nieuwveen) voor snij bloemen, het Rijkstuinbouwconsulent- schap Aalsmeer-A'dam voor de voor lichting over een en ander, de fa. L. P. Uyttewaal (Ter Aar) voor conser ven en Joop Oomen voor de arrange menten. In de klassen worden demon straties en openbare lessen gegeven. Woensdag 27 februari van half 8 tot 10 uur is de school open voor belang stellenden, donderdag 28 februari en vrijdag 1 maart van IC tot 12 en 2 tot 4 voor scholieren en anderen, van half 8 tot 10 uur voor belangstellen den. ten slotte zaterdag en maart van 10 to 12 uur. LEIDEN De heêr P. A. Rueck, se dert 1959 medewerker bij het bureau bouwvoorbereiding van de Leidse Universiteit, zal donderdag 28 februa ri zijn werkzaamheden in dienst van oe universiteit beëindigen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Donderdag 28 fpbruari van half vijf tot zes uur is in de kantine van het Bureau van de Universiteit, Stationsweg 46. een afscheidsbijeen komst. LEIDEN Morgenmiddag 0111 14.15 uur organiseren de bladen Mar griet en Knip een voorjaaremodeshow die een kleurrijke collectie biedt van lente- en zomerkleding, en ontwerpen voor speciale gele genheden. Allemaal modellen, die men aan de hand van knippatronen zelf kan maken. Ook aan herenkleding wordt aandacht geschonken. Dit alles vindt plaats in de Stadsgehoorzaal. De foto geeft alvast een voorproefje van wat er te zien zal zijn. ROELOFARENDSVEEN Bloemenveiling 15 februari, Anjers 28-45. Rozen Carol, Carina 30-34. Evergold 39-4S. Sonia 71-77. Belinda Chrysanten-jaarrond 2.80-3.05, Blauwe druif jes 27-37. Anemonen 50-65. Freesia's 1.25- 3.05, Narcissen 70-1.45. Tulpen Apeldoorn. Kees Nells. Dubbele tulpen 1.20-1.75. Lustige Witwe. Lucky Strike, Cassinl. Paul Richter. Ralph, Golden Eddy. Preludium 1.00-1.30. Blenda, v d. Eerden. Bellona, Prominence. Coriolan, Pav White, Bing Crosby, Charles 1 20-1,55 Golden Apeldoorn, Madame Spoor. Mickv Mouse. Oxford. China Pink 1.25-1.S5 Aladdin 3.10-3,70. West Point 4,85-5 10. Comét 2.55-2 80. tulpen gemengd 1.45-1.65 p bos Plannen voor sportzaal gemeente Nieuwkoop NIEUWKOOP Het ziet er naar uit dat Nieuwkoop binnen afzienbare tijd een riante sportzaal krijgt. Daarmee zal een eind komen aan de reeds ja ren bestaande ruimtenood voor het gymnastiekonderwijs en vooral voor de verschillende binnensporten. In de deze week gehouden vergade ring van de commissie voor financien van de gemeenteraad, heeft wethou der C. van -Vlier meegedeeld dat de plannen nu vaste vorm hebben gekre gen en dat in de komende raadsverga dering een voorstel zal worden gedaan tot de bouw van de sportzaal. De zaal krijgt wat speelveld betreft een afmeting van 22x28 meter en een hoogte van 7 meter. Deze ruimte za! door scheidingswanden kunnen v,orden verdeeld in twee of vier klei ne ruimten. Er komt eer tribune \oor ongeveer 150 zitplaatsen. De kosten van de zaal. die in 'Bouw- lust' zal worden gebouwd, worden ge raamd op 1.300.000 waarvan 100.000 door het rijk wordt bijge dragen. NIEUW-VENNEP De bestaande manége van Xanthus aan de Opstraat. bij het industrieterrein, moet weg. De gemeente heeft de grond nodig. Vol gende maand hoopt Xanthus de eerste paal te kunnen laten slaan voor een nieuwe manége, die in de buurtschap 't Kabel, onder de rook van Nieuw- Vennep, komt. Het wordt een over dekte. die zal voldoen aan de eisen voor wedstrijden. 'Xanthus' werd ongeveer zes jaar gele den opgericht. Momenteel heeft de Stichting Xanthus, die de manége ex ploiteert. twintig paarden en pony's. Bij de nieuwe manége zal ook gele genheid zijn pensienpaarden onderdak te verlenen. LEIDEN Dinsdag 19 februari wordt een openbare vergadering ge houden van de Welzijnsraad, met als onderwerp het funktioneren van de welzijnsraad. De bijeenkomst is in het gebouw Stationsweg 28. HILLEGOM De chr. oratoriumver eniging Asaf (van 1890) gaf in de akoestisch redelijk goede St. Marti- nuskerk, in samenwerking met de vo- kale solisten Thea Ekker-van der Pas (sopraan), Frieda van Engelenburg (alt), Jan Waayer (tenor) en Hans Zomer (bas), de clavecimbalist Tijn van Eijk en het, gereduceerde. Gewes telijk Orkest, onderleiding van Gé van der Steen, een uitvoering van Handels oratorium Samson (1741). De St. Martinuskerk is de tempel van Dagon in Gaza niet. Er is hier ook niets, dat aan die oudheid herinnert of er de sfeer van oproept. Dit is in dit geval helemaal geen bezwaar, om dat tekstdichter en komponist het bei den ook hebben laten afweten. Handel heeft zich tot de laatste levensdag van de held moeten beperken. Dit zou na tuurlijk geen enkel bezwaar voor hem hebben opgeleverd. Veel erger was, dat de tekst vol onmogelijkheden zit; de Israëlitische vrouwen zingen tegen de Filistijnse in, Manoach vertelt, als ooggetuige nota bene, de ondergang van zijn zoon, enz. Van enige aktie is verder geen sprake. Er zijn gesprek ken (recitatieven), persoonlijke (ari a's) en massale gevoelsontladingen (koren). Volgens de late. pralende, barokstijl heeft Handel dat alles, met behulp van formules streng gestyleerd en dus gesymboliseerd. Wie zich zon der kennis hiervan en zonder gevoel voor deze muziektaal bij voorbaat op een spannend drama instelt, moet dus wel teleurgesteld zijn. Het gaat vóór alles om de muziek, want ook de stemmen doen niets anders dan mu zikale vormen verklanken. Ik denk, dat iedere dirigent, als het goed is. hier wel mee in zit. De artis tieke leider kan zich niet vrij bewe gen. moet zich stipt aan de regels houden, zal de zaak geen chaos wor den. Ik ken Van der Steen van ver scheidene vorige gelegenheden en weet, dat hij bekwaam is en een goed stijlbegrip bezit. Dit bleek ook nu in deze moeilijke affaire. Hij hield zijn, in alle groepen, goed en zuiver zin gend koor, stevig bijeen, zodat het als een homogene eenheid optrad. De uit drukking was echter zwak zelfs in de ze gestyleerde muziek had alles feller en overtuigender kunnen klinken. In het bewonderenswaardige dubbelkoor (einde II) op gelijke tekst (behalve 'Gott en Dagon') kwam het verlangde kontrast niet uit. En de filistijnse vi ouwen stemden niet geheel gaaf en niet van harte met Dalila in. Deze op merkingen willen echter niets van de zangkwaliteit zélf afdoen. Men had 7 ch deugdelijk voorbereid en zong met vulkumen toewijding. Het was nii t alles vlekkeloos, wat de uitspraak en vooral wat de iets te zwakke zeg ging betreft. Maar enkele hoogtepun ten in klank en gevoel maakten veel goed, al was de toch zeer verdienste lijke uitvoering niet bepaald indruk wekkend. Maar Handel maakte liet de uitvoerders dan ook niet gemakke lijk. LEIDEN Zondag 24 februari om 3 uur geef Wim van der Panne, orga nist te Voorburg, een orgelconcert in de Hartebrugkerk aan de Haarlem merstraat. Hij speelt werken van Bux- tehude, Bach, Franck én Widor. ALPHEN Maandag 8 uur houdt de ANWB in Nabij een filmavond. Dezelfde aanpak en geest was trou wens, misschien met uitzondering van dc wel imponerende bas (als de hoge priester Harapha) op te merken. De sopraan zong helder, vooral in het middengebied heel gaaf, steeds bemin nelijk, maar en gewoon en helemaal niet verleidelijk. De alt heeft een heel mooi getimbreerde stem, is tech nisch bekwaam, maar vibreerde veel It erg en intoneerde niet zuiver. Over de tenor (als titelrol-vertolker) kan ik zangtechnisch en qua begrip alleen maar goede dingen zeggen (zó is wer kelijk de barokstijl), maar de expres siekracht was niet groot. Alleen Hans Zomer schièp met zijn sterke stem en uitdrukking de echte sfeer. Tijn van Eijk zorgde voor een puntga ve basso continuo-basis en de Gewes telijke Orkest-spelers deden hun werk naar de vereiste stijl, duidelijk ge lijnd, vrij levendig en vaak ook kleu rig JOHAX VAN WOLFSWINKEL LEIDEN Ferdinand Leilncr, die zaterdagavond het abonnementscon cert van het Residentie Orkest leidde, behoort tot een dirigententraditie die zich vooral heef georiënteerd op het Duitse klassiek-romantische repertoi re. Men kan van hem dan ook niet verwachten dat hij voor eigentijdse muziek zal komen pleiten, wél dal hij de blijvende geldigheid van de symfo nische literatuur zal beklemtonen. Dit is hem bijzonder goed gelukt met een programma, dat niettemin één novi teit behelsde: een ouverture in g van Brückner. daterend van 1862 d.i. van vóór de nulde symfonie van 1864. Het is op zichzelf een niet al teoorspron- kelijk stuk, herinnerend aan de late Schumann, maar verklankt met zoveel indringendheid en beheerste retoriek dat het toch een belevenis werd. Leit- ner had het orkest uitstekend onder bedwang zodat hij van dc aanwezige capaciteiten het grootste profijt kon trekken. De vrij talrijke concertbezoe kers kwamen evenwel vooral tot geestdrift bij het optreden van de so liste, de celliste Zara Nelsova. Canade se van Russische afkoms, die meet briljante en grote toon en een opmer kelijke virtuositeit van Dvoraks cello concert in b dat we zo goed meenden te kennen, een sensatie maakte. De harmonie tussen soliste en dirigent leek voortreffelijk te zijn. Haydns symfonie no. 98 in B. beho rende tot de eerste reeks der zgn. En gelse symfonieën waarmee de 60-jari ge componist zijn symfonisch oeuvre besloot, is een boeiend werk met na me in de spitituelc finale. Leitners vi sie op dit stuk was misschien iets aan dc pompeuze kant, maar dat valt bij een omvangrijk ensemble nauwelijks te vermijden. Anderzijds wist de diri gent zoveel details van motivische en orkestrale aard op onverwachte wijze te belichten, dat aan de vaak nog on derschatte meester Haydn ten volle recht werd gedaan. Historisch volko men juist was het clavccimbel dat vooral in de finale goed tot zijn recht kwam. Dit door gaafheid en vakman schap gekenmerkte concert vond bij de toehoorders veel weerklank. Dr. J. van der Veen F. Feenstra verwacht veel van reünie t.g.v. 50-jarig bestaan Ireneschool iri N Oderlroinvd: J R de Groot en <- M El Keiraouani en O 1 M Ba- jr: II de Bruin en B A Marsh; P J Ot- en T de la Rie; P C Vijlbrief en A C boom; P G Ooijendijk en C B E Fuchs: Haakman en C G M Philippo: W Beijer Lepelaar: C van As en D Bos; C nzeel en A Platteel; J Stuurwold en C eer; J W Valentijn en C T M Gerdes; G lij en S II Fraay; L Kuipers en A van Tang: J Brussee en A van Polanen; J en M Teerink; H G M Verhoosel en M thuysen; M M van Berkel en M A B "uuren; W R de Ru en C II Wesselius: Kabel en P C Goudswaardt: AEG en O A T M R Kolks; H R Keesen- en E Borger; O A P Gaarlandt en R trs; T Rijsenbergen en II A E Hllkens: nkes en C J Klein; P de Vries en A M ot; A J M Smulders en J M E Koster «den: B J Nijhof 9 aug 1924 man; P ijk 4 mei 1924 man; H Oudshoorn 13 n 1913 echtgen van J C Bakker; A J van jan 1923 man; W F Taverne 31 okt wd: L J Hofman en A H M Hemerik; J Ier Niet en H G Offerman; A Compton C Kensenhuis; W de Jong en M Siera; Hoekstra en S J van Vliet: A J Groot- en B P M Thijssen door Henk Kamies NOORDWIJKERHOUT 'De reacties zijn van die aard dat er wel meer dan duizend mensen naar de receptie kunnen komen. Wij heb ben tussen de vijfhonderd en zeshonderd adressen opgespoord van oud-leerlingen. Als er vijfhonderd komen en die nemen hun vrouw man mee. dan kon het best een boven ons hoofd uitgroeien. Er zijn van die echte Noordwijkerhoutse families, die blijven in Noordwijker- hout wonen, maar hun kinderen zwermen uit. Zelfs naar het buiten land. Bij die ouderen hebben wij veel adressen van oud-leerlingen we ten te krijgen'. Hoofdonderwijzer F. Feenstra ver wacht véél van de reünie die cp 9 maart in de Ireneschool wordt gehou den ter gelegenheid van het vijftigja rig bestaan van de school. De Irene school, van de Vereniging tot stich ting en instandhouding van Hervorm de scholen in Noordwijkerhout, gaat feest vieren. De school heeft daar alle reden toe. want voor Noordwijkerhout is ze eigenlijk in dubbel opzicht een 'bijzondere' school. Het is namelijk een protestantse school in een over wegend rooms-katholieke gemeen schap. Er zijn twee protestantse scho len. inclusief de kleuterschool, en rond de negen rk scholen. 'Dat maakt hier géén enkel verschil. Vroeger misschien wél, maar nu niet. Als er ergens van een oecumenische gedachte sprake is, dan is dat wel in Noordwijkerhout. Zo'n samenwerking met de collega's als ik hier ondervind heb ik nergens anders meegemaakt', zegt de heer Feenstra. Op 1 april zal het tien jaar zijn gele den dat hij in Noordwijkerhout als hoofdonderwijzer van de Ireneschool zijn intrede deed. Hij was afkomstig van een school in IJmuiden en heeft in totaal al zo'n 35 jaar onderwijser varing achter de rug. De samenwer king met de collega's is hecht en er is een veelvuldug contakt. Viermaal per jaar heeft men vergadering van de hoofden van scholen. Noodlokalen 'Het Is zelfs zo dat er bij ons op school zeker twintig rooms katholieke kinderen zitten. Het verkeer speelt daarbij misschien een rol. Als iemand z'n kind op school doet, doet hij dat als 't even kan op de dichtstbijzijnde, zodat de kinderen, vooral die uit de eerste en tweede klas, géén drukke verkeersweg hoeven over te steken. Op de katholieke scholen zitten trou wens ook protestantse kinderen. En wat gééft dat?' Dc Ireneschool maakte vooral het laatste jaar een buitengewone groei door. Anderhalf jaar geleden waren er 140 kinderen, nu zijn het er 180 en zoals het cr nu naar uitziet zal in au gustus een zevende leerkracht moeten worden aangetrokken. Dat betekent dat de gemeente in de beurs zal moe ten tasten, want er zullen wel noodlo kalen aan te pas moeten komen. In 1955 waren er vier klassen. In dat jaar werd de nieuwe Ireneschool geo pend, die in de plaats kwam van de oude hervormde school op de hoek van de Havenstraat en de Haven dwarsstraat. 'Oorspronkelijk was het een openbare school. Vijftig jaar geleden werd het een hervormde, omdat er te weinig leerlingen waren voor het openbaar onderwijs. Overigens is men nu doen de weer een openbare school in Noordwijkerhout te stichten', aldus de heer Feenstraa. De Ireneschool werd vijf jaar geleden met twee lokalen uitgebreid. De groei houdt nauw verband met de uitbrei ding van Noordwijkerhout. Er is de laatste tijd nogal wat 'import' geko men en dat is cp de scholen vanzelf sprekend óók te merken Enclave De heer Feenstra vindt dat er toch wel verschil zit in de jeugd die uit Noordwijkerhout komt en de jeugd die komt van de 'import' uit de ste den en andere dorpen. 'De autochtone bevolking overheerst natuurlijk. Ik vergelijk deze jongens en meisjes met die uit IJmuiden-west, waar ik nder- wijzer was. Ze hebben hier een ruwe bolster, maar een gouden hart. Geen omwegen, recht voor z'n raap. En daar houd ik van. Ik noem het hier wel de enclave in de randstad Hol land. Misschien komt het door de aan wezigheid van de zee, wat in IJmui den ook het geval is. De deining van de zee zit in de Noordwijkerhoutse jeugd. De jongens en meisjes die hier van elders zijn komen wonen, zijn ook geweldig. Ik weet niet hoe ik het moet zeggen, maar er is een verschil'. De heer Feenstra kemt er eerlijk voor uit in zijn beginperiode moeite te hebben gehad. Het heeft even ge duurd voor hij als hoofd werd geac cepteerd binnen de overwegend katho lieke gemeenschap. Nu zegt hij: 'Voor F. Feenstra: 'Ze hebben hier een ruwe bolster, maar een gouden hart'. geen goud wil ik meer uit Noordwij kerhout weg. De mensen zijn gewel dig en je hebt verder alles wat je wilt: weilanden, bossen, duinen, zee. Het is de mooiste gemeente waar een leerkracht kan solliciteren'. Geweldig te spreken is de heer Feen stra ook over het schoolbestuur. 'Ze zijn niet zo dat ze het hoofd van de school maar laten aantobben. Ze zijn aktief bij de school betrokken en draaien hun hand er niet voor om, klusjes voor de schcol oop te knap pen'. Oprichter Het was ds. P. Hofstede die vijftig jaar geleden de hervormde school op richtte. Althans, hij nam het initiatief om de toenmalige openbare lagere school, waar hij godsdienstles gaf, 'o- ver te nemen'. In 1922 werd hij predikant te Noord wijkerhout. Hij vertrok in 1930 naar Leusden. Hij is nu emeritus-predikant en woont in Huize Arendsdorp. flat 404 in Den Haag. Met andere woor den, de predikant-oprichter lééft nog en eeft toegezegd de reünie te kko- men bezoeken. Hij is 83 jaar, was de eerste die reageerde op de oproep van het bestuur van de vereniging met die lange naam en was ook de eerste die geld stortte om de kosten vcor het jubileumfeest te dekken. 'Dat vinden wij bijzonder fijn', aldus de heer Feenstra. Voor de heer Feen stra schoolhoofd in Noordwijkerhout werd, stond de heer P. J. Arends aan het hoofd. Velen zullen zich hem her inneren, want hij stond dertig jaar in Noordwijkerhout voor de klas. De heer Arends leeft niet meer. Eén van de eerste 'bovenmeesters' was de heer Nooy, die later naar Utrecht vertrok. Hij is 77 jaar en zal, bij leven en wél- zijn, ook op 9 maart naar Noordwij- VOORHOUT De gemeenteraad komt donderdag 21 februari bijeen. De voornaamste punten op de agenda zijn: garanderen van geldleningen voor het in eigendom krijgen van pre miewoningen in het plan Spoorlaan; verhoging van huren van woningen; geldelijke steun Vereniging Gezond heidszorg Bollenstreek; realisering be stemmingsplan Spoorlaan. BENTHUIZEN Maandag 25 februa ri vergadert de gemeenteraad om 8 uur. De agenda vermeldt o.a.: onder- wijsvoorstellen, begroting Stichting Dorpshuis De Tas, wijziging van enke le verordeningen. OEGSTGEEST Donderdag 21 fe bruari komt de raad eijen om 19.30 uur. Op de agenda komen o.a. dc vol gende voorstellen voor: aanleg volk stuintjes van de Grunerie, verdaging beslissing bestemmingsplan Haaswijk, huurverhoging gemeentewoningen, verpachting zwembadrèstaurant, on- derwijsvoorstellen. LEIDERDORP De vergadering van de gemeenteraad is op maandag 25 fe bruari om 8 uur. De agenda vermeldt o.a.; in bruikleen aanvaarden van een perceel grond bij het Patrimonium- park voor de exploitatie van een speelterrein, verhuur volkstuinen Mauritssingel, subsidies herstel storm schade, garanderen van een geldle ning benevens de bouw van een ver zorgingstehuis en bejaardenwoningen te Voorschoten, grondverkoop in be stemmingsplan Binnenhof, huren van grond ten behoeve van brugwachters- huisje nabij de Doesbrug, subsidie Stichting Kinderspeelzaal, onderwijs- voorstellen, stichting winkelcentrum (verrichten van een onderzoek), expe- rimenteerprojekt voor het openbaar vervoer in het Leidse Baan-gebied. in richten middenterrein tussen de Pep pelschans. Rietschans en Bosdreef, bouw sportzaal in bestemmingsplan Binnenhof, steun aktie Nederlands Ziekenhuis in Vietnam. ALKEMADE De gemeenteraad ver gadert maandag 25 februari om 8 uur. De agenda vermeldt o.a. krediet voor het laten uitvoeren van een luchtkar- tering, onderwijsvoorstellen, herzie ning van de tarieven voor het gebruik van sport- en jeugdaccommodaties, kampeernota Alkemade. Films in Leiden tot 21 februari ■.Camera: 'Schreeuw zonder antwoord' 18 jr. dag. 19 en 21.15 u.; do., vr., ma di. 14.30 uur. Kirdcrm: 'Circusvrienden', wo. en za. 14,30 uur; 'O. 14 en 16.15 uur. N ach tv: 'If' 18 jr; vr. en za. 23.30 uur. Lido: Jesus Christ Superstar', a I. 14.30, 19 en 21.15 uur, zn 14.30, 16 15, 19 en 21.15 uur. Sludio: 'Live and let die'. Tijden zie Lido. Luxor: 'BUuwe bonen voor twee bin ken', 14 ir. dag. 14.30, 19 en 21.30 uur; zo. 14.30 en 16.30 uur. Trianon: 'De avonturen van Rabbi Ja kob'. Louis de Fnnès. a.l. 14.30, 19 en 21.15 uur: 7.0. 14 15, 16.15, 19 en 21.15 uur. Rcx: 'Het zwaard en de stalen arm', 18 jr. Tijden zie Trianon. DIENST APOTHEKEN' De avond-, nacht- en zondagsdienst van d* apotheken in de regio Leiden wordt waarge nomen van vrijdag 15 febr. tot 22 febr. door de Haven-apotheek te Leiden, Haven 18, en de apotheek te Voorschoten. Tevens zaterdag tol 1 uur nam. door de Oegstgeester apo theek. Wilhelminapark 8 MAANDAG 18 FEBRUARI Gehoorzaal, 8.15 uur: uitvoering Alma Mater- koor Praethuys, Vrouwenkerkkoorstraat 9. S uur; cursus astrologie. LAK-theater. Levendaal. 8.15 uur: Themath*- aler met 'De verhuizers'. DIN'SDA Gl» FEBRUARI l'raethuys. Vrouwenkerkkoorstraat 9. 8 uur: gespreksavond, T. van der Veer. schrijver, uver nieuwe sporen naar het verleden. Zaal Ziiiderkerk, 8 uur; afd Centrum NCVB, mevr. v. d. Pias-Korenhof over 'De vrouw In de menopauze' Museum Volkenkunde. 8 uur; drs O Meier over Zaire. Drifstraat 49. 10 30 lot 11.30 uur: spreekuur aoc. raadsvrouw. WOENSDAG 20 FEBRUARI Schelpenkade 6. 8 uur: Tuinbouw en Plant kunde. Dijkstraat 2a. 10 tot 11 uur: spreekuur soc. raadsvrouw. Gerecht 10, 4.30 tot 6 uur: spreekuursoc. raadsvrouw. DONDERDAG 21 FEBRUARI LAK-thealcr. Levendaal, 8.15 uur. Theatre Onze mei 'Reve d'Hamlet'. Stadhuis, 6 tot 8 uur. spreekuur soc. raads vrouw. V'RYDAG 22 FEBRUARI Gehoorzaal, 8.15 uur: Residentiê-Orkest, mmv Jarin Walla viool. Vestestraat 40, 8.15 uur: Imperium met 'De Zee'. Rapenburg 24. 22 uur: Hot Hous, oude-stijl- avond. Kleine Burcht. Nieuwe Rijn. 8 uur: Friese Vereniging. Zaal Bevrijdingskerk. 7 tot 9.30 uur: ruilclub Boshuis. ZATERDAG 23 FEBRUARI Museum Volkenkunde, 2-30 uur: kinderfilm. OEGSTGEEST Rijnl. Lyceum. 8.15 uur: ze* eenakters van Tardleu. door Ad Fernhout en Ellen Rohrman. Vestestraat 40. 8 15 uur: Imperium met 'De Zee' kerhout komen. De eerste hoofdonder wijzer was D. C. Boulogne, die na een jaar wegging. Hij werd opgevolgd door K. J. Nooy. waarna de heer Arends kwam. Er zal op die dag heel wat afgepraat worden, want er zijn er natuurlijk bij die elkaar in misschien tientallen jaren niet meer hebben ge zien. Het feest is in de school zélf. In de hal komt een foto-tentoonstelling die dc school als onderwerp heeft. In drie klassen komen werkstukken te hangen van de leerlingen, één klas wordt in gericht voor de fancyfair en twee lo kalen worden omgetoverd in een 'res taurant', waar onder een goed glas herinneringen kunnen worden opge haald. De heer Feenstra kijkt cr niet ver wonderd van op, als dat uit de hand gaat lopen en als tot 's avonds laat de gasten zich er zullen ophouden. 'Maar wat geeft dat', zegt hij terecht. k ort -r.i euve-uit-d c-regio k ort -nieuws -u i t-de-regio kor t -n ie utrrj-u i t-d e-ïeg io kort-nifïuwr.-uit-do-ïiet'io korb-niGuw--uit~de-rcgio ALPHEN Maandag half 8 komt de culturele raad in het gebouw Rijnka de 11 bijeen. Agenda: subsidie man nenkoor, Wilhelmina en Arti, discus sie over accommodaties in Alphen LEIDEN J. Bernlef spreekt 22 fe bruari in het theater van het Leids Academisch Kunstcentrum, waar een schrijversavond wordt georganiseerd. SASSEM1EIM De Jar. J. Rebel (42) is door de christelijk gereformeerde kerk beroepen in de vacature van ds. L. S. de Boer die per 1 augustus j.l met emeri taat ging. Ds. De Boer staat mo menteel in Hilversum Centrum. (N.-H.). In 1955 was zijn eerste gemeente Murmeroude. De pre- dikant is gehuwd en heeft één kind.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 3