Geen wedstrijden voor sprinters 3x5= 15... heus/t kan! Benauwde winst hockeyer Rinus Michels: 'Titel van Barcelona is belangrijker' Spijkers: 'Ook VCH passeert haalt Cup-imale Heeft u het al... het vouwblad van de ANWB over zuinig rijden en brandstof besparen? Eppic Blcekcr: Groot gemis in voorbereiding Schorsing voor Adri van Kraay Profschaatsers van WISO naar Tyler i ii t» i Schneider Kortsnoj in halve finale Cambuur uit FBO t+süort+kort We moeten uit zien te komen met 15% minder benzine. TROUW KWARTET VRIJDAG 15 PEURT VRI 1974 SPORT T13 Van onze speciale verslaggever INZELL/INNSBRUCK De Nederlandse sprinters rijden het komend weekeinde hun tweede grote wed strijd in dit seizoen. Na het Nederlands kampioenschap (medio januari) hebben Eppie Bleeker c.s. aan geen wedstrijd van betekenis meer kunnen deelnemen. Het sprintkwartet van coach Leen Pfrommer be gint morgen zonder competitie-ervaring aan het hoogtepunt van de schaatssprint. het wereldkampioen schap. Voor de 'echte' sprinters in dat kwartet (Bleeker, Bazen en De Boer) een frustrerende gedachte. In het verleden was er voor de sprin ters na het Nederlands kampioen schap in veel gevallen rog het vierba- nentoernooi in Inzeil, Cortina d'Am pezzo, Madonna di Campiglio en Inns bruck. Die toernee viel nu gedeelte lijk samen met het Nederlands kampi oenschap, het zoveelste trieste bewijs dat er van planning van de toch al schaarse wedstrijden in deze sport geen sprake is. Het gevolg was voor de Nederlanders een leeg seizoen. Johnny Olof, via het Nederlands kam pioenschap doorgedrongen tot de sprintkernploeg, heeft zelfs het hele seizoen getraind voor zegge en schrij ve één belangrijke wedstrijd: het nati onaal kampioenschap. Een rugblessure hield hem buiten de ploeg voor het wereldtoernooi. Eppie Bleeker, de 24- jarige onderwijzer uit het Friese Balk, voelt dat gebrek aan wedstrij den als een groot gemis. 'Ik heb wed strijden nodig om naar een climax toe te werken. Weer heb ik zonder de prikkel van wedstrijden mij moeten voorbereiden op het wereldkampioen schap. In feite hebben wij nog het INNSBRUCK Het is niet waarschijnlijk oat Valerie Muratov hel komende weekeinde >n Innsbruck zijn wereldtitel sprint zal kunnen verdedigen. De Rus. die met 3S.4 en 1.18.1 de beste seizoenprest3ties op de 500 en 10-10 nieter op zijn naam heeft, verklaarde giste ren tegen Leen Pfrommer dat hij niet zal starten Muratov is weken ziek geweest, kreeg bovendien last van een blessure cn voelt zich niet in staat een representatief "Ptreden te verzorgen. De Russische coach Vladimir Orlov wenst «Je mogelijkheid dat Muratov toch rijdt, open te laten. Via een tolk laat hij weten "We be slissen pas vandaag kort voor de loting. Tot die tijd valt er niets met zekerheid te zee- gen.' geluk gehad dat wij tijdens het trai ningskamp in Inzeil buiten mededin ging mochten deelnemen aan de Westduitse en Bayernse kampioen schappen'. De kans op nóg een wedstrijd van enige importantie, die in Davos, werd teniet gedaan door de abnormaal hoge temperatuur op de Zwitserse ijspiste. Bleeker: 'Het ijs spatte daar onder je schaatsen omhoog. Dan denk je wel eens bij jezelf: ik train mij het hele jaar kapot en waar doe ik het eigen lijk voor. Maar van de andere kant ben ik té gek op het schaatsen om te zeggen: ik kap ermee. Zolang dé mo gelijkheid daartoe aanwezig is. blijf ik schaatsen. Het bewegen op zich is ple zierig Als je tijdens een wedstrijd of een training een goede prestatie le vert is dat prettig voor jezelf, maar je ziet ook aan het gezicht van de coach en aan de reacties van de anderen dat er waardering voor bestaat. De schaatssport geeft je bovendien gele genheid tot leggen van contacten waar je anders niet aan toe komt'. Eppie Bleeker worstelde zich na een matig voorseizoen naar de Nederland se sprinttop. Dat matige voorseizoen had alles te maken met zijn beroep: 'Ik moest het schoolhoofd vervangen die door een hartaanval was getrof fen. Daardoor kreeg ik het erg druk. Drie keer per week ging ik 's morgens om 8 uur het huis uit in Heerenveen en kwam pas 's avonds om 11 uur weer thuis. Na mijn werkzaamheden op school moest ik immers naar Pa pendal om te trainen. De resterende dagen waren er dikwijls vergaderin gen zodat er geen tijd overbleef om te ontspannen'. TRAINER NODIG Eppie Bleeker heeft met het schoolbe stuur de afspraak kunnen maken dat hij in de wintermaanden vrij krijgt voor het schaatsen. Het is niet onmo gelijk dat Bleeker het wat dat betreft in de toekomst wat moeilijker krijgt omdat hij een sterke kandidaat is voor de functie van schoolhoofd aan de roomskathoheke school in Balk. Eppie Bleeker is er echter van over tuigd dat hij om aan de top te kunnen blijven meedraaien in de wintermaanden ook het trainingskamp moet meemaken. 'Zoals Harm Kuipers het heeft gedaan: zichzelf grotendeels voorbereiden, dat is mijn weg niet. Ik heb een trainer nodig die als klank bord kan fungeren, die mij corrigeert. En wat dat betreft heb ik het in con ditietrainer Henk Gemser en ijs-trai ner Leen Pfrommer uitstekend getrof fen'. ZEIST 'ANP) De tuchtcommissir van de sectie betaald voetbal van dc KNVB heeft Kees Kist van AZ 67 gestraft met een wed strijd voorwaardelijk met een proeftijd .an een jaar en een boete van 150 culden we gens zijn optreden in de wedstrijd tegen tC utrecht Adri van Kraay van PSV werd voor een duel uitgesloten cn kreeg een boete van 250 gulden wegens zijn optreden In de ont moeting tegen Fe.venoord. De overige straffen luiden .1 W F v a. Klift ISC Amersfoort) een wedstrijd en een boete van 125. D Dubbeld -FC Dordrecht, een wedstrijd en een boete van 100 waar bij de aantekening dat zfjn proeftijd voor een wedstrijd voorwaardelijk is verlengd tot 1 januari 1975: J Titale.v (FSC). een wed strijd. een wedstrijd voorwaardelijk, met proeftijd van een jaar en een boete van 100. J W H. C..Zwtkker (Veendam) een wedstrijd en eer boete van 100 Zwlkker mag in beroep gaan tegen dc argumentatie van de commissie die zijn straf van oen wedstrijd voorwaardelijk heeft omgezet in een wedstrijd onvoorwaardelijk: Theo Buys van Volendam zag zijn straf van een wed strijd voorwaardelijk omgezet in een wed strijd onvoorwaardelijk EPPIE BEEKKEK Eppie Bleeker heeft als voorlopig kernploeglid ook nog de groep Schenk meegemaakt. Hij werd. wat de. all- rounders betreft, nu geconfronteerd met een heel nieuwe groep. De Friese onderwijzer weet enkele saillante ver schillen aan te geven. 'Toen Ard Schenk nog in ons midden was. richt te iedereen zich zo'n beetje naar hem. Als Ard wegging trok de rest mee, omdat je wist dat je dan een toffe avond tegemoet ging. Het ging na tuurlijk om Ard, maar wij pikten er ook wat van mee. Wij waren de krui meldieven die vaak onbewust meer imiteerden dan op eigen benen stonden. Om een ander, misschien wat vreemd voorbeeld te geven: Een van de voormalige Nederlandse topama- teurs had de gewoonte om tijdens het kaarten met zijn vingers op tafel te trommelen. Het vreemde gevolg was dat enkele jongeren die gewoonte overnamen. Sinas het vertrek van de groep Schenk is dat veranderd. Er is niemand die zich bewust als leider opwerpt. Iedereen werkt meer voor zich. waardoor deze jongens minder in de ontwikkeling van hun persoon lijkheid geremd worden dan anders het geval zou zijn geweest'. KILOMETER De Nederlandse sprintkampioen ver raste vorig jaar op de kunstijsbaan Valle Hoving met een bronzen me daille op het wereldkampioenschap achter winnaar Valerv Muratov en de inmiddels door zijn kortstondig prof- avontuur besmet verklaarde -los Va- lentijn. Bleeker legde de grondslag voor zijn plaats op het erepodium op de 1000 meter, waarop hij één keer goud en één keer zilver behaalde. Hij is er dan ook falikant op tegen dat de kilometer wordt vervangen door een kortere afstand. 'Voigens sommigen kun je alleen maar een spannende sprint strijden zolang je nog kunt versnellen. Maar in mijn ogen is ook een afstand waarop je de topsnelheid vast kunt houden een sprint. Een 1000 meter geeft je nog een geringe mogelijkheid om een foutje te corri geren. Op dc 500 meter is iedere fout in feite dodelijk'. De bronzen medaillewinnaar van vo rig jaar is dit seizoen wat achtergeble ven bij zijn persoonlijke records (39.1 sec. op de 500 meter en 1.19.4 op de 1000 meter. Zijn beste seizoenpresta ties zijn resp. 39.6 sec. en 1.20.9 min.). Bleeker: 'Daarbij moet je wel bedenken dat wij dit jaar nog niet één keer de kans hebben gehad om op goed ijs te bewijzen waartoe wij in staat zijn. Het gebrek aan competitie doet je een beetje in het duister tas ten over je eigen mogelijkheden ten opzichte van de concurrentie. Mis schien dat ik daarom niet zo erg veel vertrouwen heb in handhaving van het peil dat ik vorig jaar bereikte'. JOOP JÏOLTHAUSEN Van onze sportredactie FRANKFURT De uitschakeling van Spanje voor het eindtoernooi om het wereldkampioenschap, woensdagavond in Frankfurt door Joegoslavië, zal niet van invloed zijn op de bemoeiingen van Rinus Michels niet het Nederlands elftal. De 'supervisor' van de KNVB, ver klaarde na het 1-0 verlies van Spanje: 'Ik ga er nog steeds van uit dat ik Nederland in Westduits- land zal leiden. Dat ik er ook per soonlijk aanwezig zal zijn. Niet de ze uitschakeling is het belangrijk ste, het feit of Barcelona straks kampioen wordt telt voornamelijk. Mocht dat evenwel niet het geval zijn Barcelona staat op het ogenblik zes punten voor en heeft in competitieverband na de komst van Johan Cruijff niet meer verlo ren dan zien we wel weer. Is Barcelona eenmaal kampioen dan zal het voor de club alleen maar een eer betekenen dat ik het Ne derlands elftal leid'. Michels velde overigens een vernietigend oordeel over het spel van de ploeg van Ku- bala. 'Dit Spanje voetbalde slechter dan ooit. Er zat kop noch staart aan. Spanje had totaal geen greep op de Joegoslaven. Tegen een ploeg die de overwinning ruikt, is het natuurlijk moeilijk voetballen, maar mentaal waren de Spanjaar den ook zwak'. Dat de conditie van de Joegoslaven beter was, verbaas de Michels niet. Drie Spanjaarden kogen in de tweede helft zelfs last van kramp. Over zijn 'eigen' spe lers, Asensi en Juan Carlos was de trainer van Barcelona redelijk te snreken: 'Zij hebben in elk geval hard gewerkt. Maar het is moeiliik s»»ion in een ploeg die niet draait. Zij liepen in feite van het kastje naar de muur'. Geen bescheidener mens da^ Milo- van Ciric na afloop van Joegosla- vië-Spanje. De bondscoach van het winnende elftal, zoals gebruikelijk jarig op een glorieuze dag als deze: 'De Spanjaarden waren aangesla: gen door het vroege doelpunt. Ze zijn er niet meer bovenop geko men. Wij speelden niet slecht, dat niet'. Zijn collega Ladislao Kubala ging verder. 'Joegoslavië had dc strijdlust', aldus de ex-Hongaar (46). 'Wel heeft hun keeper Maric veel meer werk gehad dan Iribar. Maar echt moeilijk had hij het niet. Zij konden in het strafschop gebied niets beginnen'. De Schotse manager Willie Or- mond, die in juni met Joegoslavië te maken krijgt, vondt het 'een stevige partij. Loraux floot goed, alleen wat wisselvallig. Soms liet hij doorgaan als ik dacht dat het vechten zou worden, en andersom. Joegoslavië heeft een goed elftal. Maar wij zijn niet kansloos'. Ilelmud Schön, de Westduitse bondscoach, wenstë aar. de verto ning weinig woorden vuil te ma ken. Schön: 'Joegoslavië was verrassend sterk, vooral als je be denkt dat hun competieie onder broken is. Dc Spanjaarden speel den veel te kort en te steriel. Zo kom je er nooit'. Zijn Nederlandse collega Frantisek Fadrhonc had voor Spanje geen goede woorden over. 'Zwaar geflat teerd, die 0-1 nederlaag', aldus de doktor. 'De Spanjaarden zijn weg gespeeld. Dit is een afgang voor hen geweest'. De Braziliaanse Mario Zagala, ook al tegenstander van Joegoslavië in dc groepswedstrijden, had 'liever Spanje als tegenstander gekregen. Joegoslavië heeft toch wel indruk gemaakt. Fysiek vooral erg sterk. Oblak en Bogicevic vond ik de sterkste spelers. Maar nogmaals: jamnier dat Spanje het niet heeft gered. Dat spel ligt ons beter'. Brazilië speelt in hetzelfde Wald- stadion van Frankfurt op 13 juni de openingswedstrijd van het toer nooi tegen Joegoslavië. Record Bob Lalchford, de 22-jarige aanval ler van Birmingham City is sinds gisteren Engelands duurst betaalde voetballer. Hij is voor een bedrag van 350.000 pond (ruim 2,1 mil joen gulden) van Birmingham naar Everton getransfereerd. Bij de transfer van Latchford was overigens ook een ruil betrokken. Howard Kendall, aanvoerder en middenvelder en transferwaarde 180.000 pond, en verdediger Archie Styls (90.000 pond) vertrokken uit Liverpool naar Birmingham. Ever- ton betaalde 80.000 pond toe. Latchford, een onder-23 internatio nal, scoorde dit seizoen voor Bir mingham 17 doelpunten. Everton produceerde in 28 duels 30 treffers en hoopt dat aantal fors te kunnen verhogen. Het oude transferrecord stond overigens op naam van David Nish. die in au gustus 1972 voor 250-000 pond van Leicester City naar Derby County overstapte. Uitverkocht ROME Vijf dagen voor de be langrijke wedstrijd in de Italiaanse eerste divisie tussen koploper La- zio en runner-up Juventus, is het grote Olympische Stadion van me, dat plaats biedt aan 100.1 toeschouwers, uitverkocht, minder dan 30.000 Juventus-a: hangers zullen uit Turijn naar me komen. LONDEN Na scheidsrechte otie Norman Burtenschaw is Bo^X" Charlton de tweede voetbalgrooi "j"' lieid die binnen korte tijd in Eu geland een onderscheiding ten dee is gevallen. Op Buckingham Palact ontving hij gisteren uit handa van Koningin Moeder Elisabi zijn CBE (Commander of the I" tish Empire) voor 'zijn dienst] aan de sport bewezen. Zijn doei ters Andrea (8, links) pn Suzani* (11) bekijken de ondcrscheidini belangstellend. Van onze sportredactie AMSTERDAM De Amerikaan Tyler lijkt de slag rond de prof schaatsers in zijn voordeel te hebben beslist. Tyler die de niet-Nederlandse profs van de WISO inmiddels onder con tract heeft, heeft laten weten dat hij van plan is volgend sei zoen met zijn proforganisatie te starten. 'Dit seizoen is te kort dag', aldus de Amerikaan, die naar verluidt ook Klaas Schenk tot zijn medewerkers zou mogen rekenen-. Het doorgaan van de WISO-wereldkam pioenschap pen in Alkmaar is door deze ontwikkeling uiterst onzeker ge worden. De reeds naar 8 en 9 maart verschoven wedstrijden zullen hoogstwaarschijnlijk ge heel worden geschrapt, terwijl de WISO zichzelf zal ontbinden. Achterstand tenen Dynamo Berlin in te halen QoGl'VGr Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Gaat de Nederlandse damesvolleybal kampioen VCH het komende weekeinde evenveel Europa Cup historie schrijven als de heren kampioen Blokkeer het de afgelopen week deed? Dat is de grote vraag, die door Ger Spijkers, de trainer-coach van de Heer- lense bij voorbaat bevestigend beantwoord gaat worden en dat bete kent dus ook bij de dames een Europa Cup finalist. AUGUSTA (AFP) De Rus Viktor Kortsnoj heeft zich geplaatst voor de halve finales van het kandidatentoer nooi schaken. Hij versloeg in de der tiende partij van de tweekamp zijn Braziliaanse tegenstander Mecking. Kortsnoj heeft nu de vereiste drie partijen gewonnen. Mecking won een maal. terwijl negen partijen in remise eindigden. In de halve finales ont moet Kortsnoj de winnaar van de tweekamp Petrosjan tegen Portisch. LEEUWARDEN (ANP). De eerste divisie vereniging SC Cambuur heeft besloten uit de FBO Federatie Betaald voetbal Organisaties) te tre den. Oorzaak daarvan is dat men vindt dat de belangen van de clubs uit de eerste divisie niet voldoende worden behartigd in deze organisatie (ADVERTENTIE) WIELRENNEN Do Belg Freddy Maer- icn- hoeft justeren de vierde etappe van dc R»nde van AndaluMC gewonnen en ae letding behoudïn in het algemeen klasse ment. Hij legde de 155 kin tussen Sevtlla on Cordnba af in vier uut. een minuut en 29 seconden Xlaenens won de sprint van een grote groep renners Hij heett ook de eer .te twee etappes van de Ronde gewonnen. Vraag ernaar bij benzinestations, garagebedrijven. ANWB-kantoren, technostations en wegenwachten, VVV-kantoren, Horeca-bedrijven of rijscholen. Dit is een publikatie van liet ministerie van Verkeer cn Waterstaat. in samenwerking met ANWB. Bedrijfschap HORECA, BO\ AG, CBR, Nationaal Bureau \oor Toerisme cn R.A.T. 'Wij misten het thuisfront, daardoor kwamen de meisjes in de eerste halve finalewedstrijd tegen Dynamo op ge geven moment niet over een impasse heen. Voor eigen publiek zou dat an ders geweest zijn. Dat Dynamo Berlin was na de eerste set helemaal niet zo zeker van zichzelf', aJdus de Limburg se coach, die met zijn ploeg voor de taak staat de 31 nederlaag (6-15, 15- 8, 15-3, 15-12weg te werken. Spijkers staat bekend als een harde coach. Wat dat betreft een tegenpoel van Johan van der Haar. zijn voorgan ger bij de nationale damesploeg en nu dus trainer-coach van Blokkeer. Beide hebben echter gemeen, dat zij een enorme volleybalkennis hebben. Van der Haar ook al door zijn opleiding als gymnastiekleraar. Spijkers omdat volleybal voor hem een grote hobby is. Zo'n hobby, dat hij nu al bijna tien jaar deze sport in leidinggevende functie beoefent. Met de VCH-ploeg, voor het sponsorcontract met de cho coladefabriek Van Houten bekend on der de naam Bekkerveld, heeft hij een ploeg opgebouwd, die een volko men eigen stempel heeft. Spijkers heeft steeds moeten werken met meisjes vanaf ongeveer 18 jaar-, die vaak qua lengte nog niet vol groeid waren. Zijn keuze was steeds beperkt, zodat hij maar weinig ideaal grote aanvalsters heeft kunnen oplei den. Een groot verschil bijvoorbeeld met de Oostduitse kampioen Dynamo Berlin dat dus zaterdagavond om 7 uur in de Heerlense sporthal Kalden- born met het Nederlandse thuisfront kan kennis maken. De Oostduitse vol leyballeiders hebben er nooit een ge heim van gemaakt dat zij het vooral in de lengte zoeken. Evenals bij dé dames is daar ook bij de heren daar het spelpatroon op gebaseerd. Het is' een soort volleybal, dat totaal afwijkt van bijvoorbeeld het kwikzil veren Japanse spelbeeld. Toch hebben de Oostduitsers met het speltype van de loeihoge aanval behoorlijke succes sen bereikt. VCH's penningmeester Valkenburg daarover: "Als je ook ziet. wat die meisjes daarvoor moeten doen, sta je versteld. Vlak voor de wedstrijd in Berlijn moesten die meisjes werken met halters van 25 ki lo. Alles moet op kracht gericht zijn. Natuurlijk hebben zij daar veel meer mogelijkheden voor dan bij ons.' Ondanks de wetenschap van die kracht komt de Dynamo-ploeg toch met de nodige angst naar Heerlen. Vooral ook omdat die p'oeg in Neder land beslist niet onbekend is. Drie jaar geleden was Haag'68 in een eer der stadium van de Europa Cup-ron des tegenstander van de Berlijnse ploeg. Daarna zijn de Dynamo-meisjes aanwezig geweest bij de finale voor die Europa Cup in Apeldoorn en bij de Europese kampioenschappen be stond de kern van de DDR-ploeg uit Dynamo-speelsters. Kohier, tweede coach bij de DDR-ploeg en lange tijd eerste coach bij Dynamo verklaarde toen ook. al: 'Deze ploeg is in opbouw. Het zijn allemaal jonge speelsters en zij worden evenals de heren volgens een vast stramien getraind. Pas over enkele jaren zullen wij de top bereikt hebben', aldus Kohier. Daarom waren de DDR-mensen ook niet zo teleurge steld dat zij toen de absolute top nog niet bereikt hadden. Dat zë die voor ogen houden bewijst wel het relaas van Spijkers: 'Ze willen hier voor de wedstrijd tegen ons nog viermaal trai nen. Dat verdelen zij over twee da gen. Ik zou zeggen, dat nkeer trai nen per dag echt wel voldoende is. Zij zijn echter zo angstig, dat zij zelfs op de dag van de wedstrijd nog een trainingsprogramma gaan afwerken. Ik vind dat overdreven en zie daar al leen maar hun grote onzekerheid in.' 'Dat bleek ook al bij de wedstrijd in Berlijn. Die coach stond maar steeds te schreeuwen dat ze hoger moesten spelen. Het leek wel of hij die bal via het plafond wilde laten opzetten. Al direct na de wedstrijd liet de coach mij weten,"dat hij nog helemaal niet gerust was, dat zijn ploeg de finale poule zou halen. Hij had ons geba seerd op de ervaringen tegen Haag'68. Hij vond óns nu beslist beter dan Van onze sportredactie ROTTERDAM Dick Schneider weer volledig is hersteld van zijn niseusoperatie cn zaterdagavond Eindhoven in de tweede helft i ingezet voor Joop van Daele, zal dag tegen Ajax niet in de basisfo: tie voorkomen. Trainer Wiel Coe: heeft Schneider meegedeeld geen reden ziet om Joop van D I die wekelijks op de positie van R Israel aan allure wint zonder mee passeren, tenzij Van Daele nog na ge gevolgen ondervindt van zijn l stondige griepaanval. Van Daele gi avond: 'Ik voel me nog geen honi OU percent, woensdag bijvoorbeeld he niet kunnen trainen, maar gislt k wel. Voor mij is het overigens gf vraag wie er tegenover Ajax man moet zijn. Ik heb toch niet faald. Zaterdag tegen PSV heb ik aan' Coerver gevraagd om te ma worden vervangen, omdat ik me V een vaatdoek voelde! In Rotterdam doen overigens de i ste transfergeruchten alweer de I de. Feyenoord zou belangstelling i ben voor de 21-jarige Zweedse Tomas Ahlström, spelend voor borg. maar ook van Duitse, Spai en Italiaanse zijde bestaat er de M ge interesse voor de Zweed. Haag'68 toen. Een vergelijking overigens moeilijk opgaat, VCH gewoon een ander speelt. Haag'68 was toen missel wel net zo nerveus als zij nu zijn.' De wedstrijd van zaterdagavond kc het allemaal aan het licht bren Zeker is in ieder geval, dat het derlandse topvolley hoogtijdagen Vreemd genoeg juist in een pel dat de vaderlandse competitie i bij de dames als bij de heren in aan bloedarmoede lijdt. KOOS HAM iu SS je P o. i 1.01 Bart Taminiau in actie tegen Maleisië. CHRISTCHURCH (ANP). Neder land heeft zich gisteren in het landen- hockey toernooi in Christehurch te gen Maleisië, evenals vorige week in Auckland, met een zeer bescheiden winst tevreden moeten stellen. Het werd slechts 1door een doelpunt uit een strafpush ar Ties Kruize in de tien'de minuut van du tweede helft. Cees Tania, wiens grootste probleem op dit moment bestaat uit de bezet ting van de linksbuitenplaats Le Gras noch Van Geel voldeed er - had ditmaal" gekozen voor een drie-mans voorhoede met Frans Spits. Wouter Leefers en Ties Kruize, terwijl op het middenveld het drietal Van Nes-Pie- rik-Steens opereerde in de verdedi ging bezette wederom Jaap Kooreman de plaats op de rechter flank en even als tegen de Canadezen deed hij het ook nu uitstekend. De zwaardere be zetting op het middenveld leidde r in de eerste helft wel toe, dat de Ne derlanders er oppermachtig waren, doch ook dat de aanval onvoldoende kracht kon ontwikkelen om de vurig strijdende Maleisiërs weg te spelen. Het overwicht resulteerde wel in vier strafcomers, die alle werden afgesla gen. De aanvallen van de Maleisiërs waren aanzienlijk minder talrijk en zouden pas in de tveede helft gef lijk worden, toen zij, nadat Nedert in de tiende minuut uit een straJ door Kruize de leiding had genonH bij een inzet van Steens uit een lt corner had Yan Wai Pin op de lijn de bal met de voet gestopt meer energie in hun spel legden. Pakistan 4 4 0 0 8 N.-Zezland 4 4 0 0 S Australië 4 3 0 1 6 Nederland 4 3 o 1 6 Polen 5 10 4 2 Maleisië 4 0 0 4 0 Canada 5 0 0 5 0

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10