Mr. Vrolijk op werkbezoek in 's-Gravenzande Gezelschap voor Philosophie en Parapsychologie Gespreksdag over relatie gemeente- soc. cultureel werk Carnavalsmarathon Maaschappelijke dienstverlening gecoördineerd Winkeliers pleiten voor bereikbaarheid van het centrum C&jI Li tbcA Oxnftdetiyek! FAMILIEBERICHTEN ACCOUNTANTS ervaren assistent-accountant TROUW/KW VRTET DONDERDAG 14 FEBRUARI 1974 's-GRAVENZANDE Op 18 februari zal mr. M. Vrolijk, Commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Hol- land, een werkbezoek aan de gemeen te brengen. Om 13.30 uur worden de Commissaris en mevrouw Vrolijk ontvangen ten gemeentehuize, waarna de Commissa ris tot ongeveer 14.45 uur een gesprek heeft met ons college. Na dit gesprek zal met de Commissaris een rondrit DEN HAAG In een druk bezochte vergadering van het Gezelschap voor Philosophie en Parapsychologie (het Prof. dr. Greven-Genootschap) sprak mevrouw W. Khan-de Koningh. leid ster van de Soefi-Beweging, over: 'De Menselijke en Goddelijke Liefde en hun expressie in deze tijd'. In de oude Soefimystiek vindt men, aldus spreekster, telkens de uitspraak 'Ishq Allah-Mahbud Allah', hetgeen wil zeggen: 'God is Liefde en God is Geliefde'. O.a. bij de Perzische dichter Jami vindt men deze gedachte uitge werkt in een mystieke filosofie: God, de Alleen Bestaande, openbaart Zijn Schoonheid tot in elk onderdeel van Zijn Schepping, en Hij heeft de Schoonheid lief. Zo is God de eerste minnaar van al wat geschapen is; en de mens als hoogste vorm in de schepping is dus de geliefde van God. En wanneer de ziel zich opent voor die goddelijke schoonheid wordt God voor de ziel de uiteindelijke, laatste, geliefde. In de mens leeft het verlangen liefde te ontvangen en pas door de ervarin gen heen ontwikkelt zich in hem het besef dat lief te hebben een grotere vervulling is. Wanneer deze omme keer moeilijk begrepen wordt of moeizaam tot stand komt vindt dit zijn oorzaak daarin, dat liefde, die er varen wordt als sensatie en emotione le bewogenheid, ik-gebonden is. en nog geen levend gevoel van liefde, nog geen op de ander betrokken bele ven is. die het ik juist vrij maakt en de ander vrij laat. De wezenlijke kracht van geloof is juist, aldus spreekster, het bewust doen worden van die diepere levens stroom waar de ziel zich bevrijdt uit de boeien van het ik. Het Godsideaal, in welke vorm ook. is de Verlosser: en liefde geven een natuurlijke thera pie. Lijsttrekkers voor a.s. verkiezingen provinciale staten DEN HAAG Gisteren zijn de offi ciële lijsten bekend geworden waar mee de diverse politieke partijen in de Kieskring 's-Gravenhage op 27 maart de Statenverkiezingen zullen ingaan De namen var de lijsttrekkers waar van sommigen dok in andere kieskrin gen en no 1 staan, luiden: PvdA: .1. H. Boone. Leidschendam. KVP: H. J. A. M. Vrouwenvelder. Den Haag. VVD: G. v. d. Zande. Nieuw Beijer- land. ARP: drs. T. Spaan. Voorburg. CHU: B. Bol. Den Haag. D'66: H. W. J. Iedema, Den Haag. PPR: E. J. van Dongen. Rotterdam. CPN: J. H L Visser. Zoetermeer. PSP: H. v. Steenis, Alphen a.d. Rijn. SGP: A. Vlasblom. Delft. GPV: ing. P. v. Leeuwen. Berkel en Rodenrijs. DS'70: drs. G. H. B. Verberg, Den Haag. Boerenpartij: H. Koekoek, Bennekom (landelijk lijsttrekker). RKPN: M. G. v. d. Meulen, Waddinx- veen. worden gemaakt door de gemeente. Deze rit eindigt om ongeveer 15.45 uur bij het instruktiebad 'Maesemun- de'. Mevrouw Vrolijk en mevrouw Van Prooijen brengen van 13.45 uur tot 14.30 uur een bezoek aan de geïn tegreerde kleuter- en basisschool 'De Eikenhorst' en vervolgens tot 15.45 uur een bezoek aan het Verpleeg- en Reaktiveringscentrum 'De Kreek'. Om 15.45 uur is het gehele gezelschap aanwezig in het zwembad 'Maesemun- de' waar de Commissaris de opening zal verrichten van het uitgebreide zwembad. Vanaf 16.30 uur brengt het gehele gezelschap een bezoek aan de plantenkwekerij 'Madestein'. Mevrouw Vrolijk en mevrouw Van Prooijen brengen van 17.00 uur tot 17.45 uur een bezoek aan de nieuwe gemeen schappelijke bibliotheek. Na de maal tijd zal de Commissaris een gesprek hebben met de raadsleden in de open bare vergadering die om 19.30 uur zal aanvangen. Mevrouw Vrolijk en de dames van het college van B. en W„ zullen vanaf 19.30 uur een ontspan ningsavond bijwonen voor bejaarden in het dienstencentrum aan de Lari- raat. DEN HAAG Op zaterdag 16 febru ari zal in het centrum 'Kreade' aan de Eekhoomrade 15 een gespreksdag worden gehouden, waarbij de relatie tussen de gemeente en het particulier initiatief op het terrein van het soci aal-cultureel werk onderwerp van ge sprek zal zijn. Tijdens de begrotingsbehandeling van de portefeiulle Jeugd, Sport en Recre atie 1974, in de Gemeenteraad werd door wethouder P. Vink toegezegd dat in een bijeenkomst met particuliere instellingen en de gemeente gespro ken zou worden over de functie en plaats van het sociaal-cultureel werk in Den Haag. Aanleiding daartoe vormde een aantal vragen over mogelijk verschil in uit gangspunten tussen gemeente en par ticuliere instellingen, die door de Stichting Sociaal-Cultureel Werk te 's- Gravenhage waren gesteld. Om het grote gezelschap dat voor de ze gespreksdag wordt uitgenodigd zin vol te laten discussiëren worden werkgroepen geformeerd die zich met een vijftal onderwerpen gaan bezig houden. Die onderwerpen zijn: de akkommodaties ten bate van het sociaal-cultureel werk; de doelstelling van het werk; de subsidiëring; de be heersvormen; de deelneming van de bevolking. Voorafgaande aan de discussie in de werkgroepen zullen door de heer J. Eshuis, stafmedewerker van het Gere formeerde Jeugdwerk 's-Gravenhage- Oost en door de heer G. J. P. Dillen, hoofd van het Bureau Jeugdzaken en Volksontwikkeling van de gemeente, inleidingen worden gehouden. Aan de gespreksdag nemen ongeveer 30 in stellingen en organisaties op het ge bied van jeugd-, jongeren cn sociaal en cultureel werk deel. DEN HAAG De carnavaalsvereni- ging Ons Brabant, bestaande uit in Den Haag wonende Brabanders, orga niseert op zaterdag 23 februari een ware 'carnavalsmarathon' door de Haagse binnenstad. Zeven praalwa gens. een boerenkapel, drie drum bands met majoretten en dansmarie kes zullen, vergezeld door een groot aantal verklede mensen, een tocht van maar liefst tien kilometer door de stad maken. De tocht gaat van het Centraal Station, waar om half een vertrokken wordt. Via Koningskade. Dr. Kuyperstraat, Denneweg, Voor- huit. Buitenhof, Westeinde. Zuster- ZOETERMEER In gebouw De Ark in Berkel is het bestuur geïnstalleerd van de algemene stichting voor maat schappelijke dienstverlening 'De Kring'. In de stichting zijn vrijwel al le bestaande instellingen voor gezins verzorging en maatschappelijk werk opgenomen. Uit het gebied dat de ge meenten Bergschenhoek, Berkel-Ro- denrijs, Bleiswijk, Nootdorp, Pijnac- ker en Zoetermeer omvat. De fusiewerkgroep, bestaande uit af gevaardigden van de kerken, 'Humanï- tas', Het Groene Kruis en bestuursle den van verschillende instellingen voor gezinsverzorging en maatschappe lijk werk heeft hiermee een belan grijk stuk voorbereidend werk kun nen afsluiten. De stichting stelt zich ten doel in haar werkgebied te voorzien in de be hoefte aan algemeen maatschappelijk werk, gezinsverzorging en andere vor men van maatschappelijke dienstverle ning, die zijn gericht op de bevorde ring van het sociaal functioneren van individu, gezin of groep in de samen leving. Door dit werk voor het gehele gebied vanuit één instelling te organi seren. hoopt men te bereiken dat al len die hulp nodig hebben ook zo goed mogelijk worden geholpen. Voor lopig verandert er voor de cliënten niet veel, men kan tot nader order nog terecht bij de vanouds bekende adressen. De besturen van de protes- tants-ohristelijke gezinsverzorging en de algemene instelling voor maat schappelijk werk in Zoetermeer bera den zich nog over de deelname, even als de RK-organisatie in Nootdorp. Uit Zoetermeer doen alleen de R.K.- Stichting voor Gezinsverzorging en de vereniging Humanitas mee. DEN HAAG De winkeliers van de Haagse binnenstad hebben er in een brief aan de gemeenteraad op aange drongen ervoor te zorgen dat dc bin nenstad te allen tijde goed bereikbaar blijft. Zij schrijven dit naar aanlei ding van de plannen die bij de ge meente leven, om de binnenstad voor het grootste deel voor particulier autoverkeer af te sluiten. De winke liers. verenigd in de Stichting Win kelpromenade City juichen de maatre gelen toe. die erop gericht zijn het doorgaande verkeer uit het centrum te weren en parkeergelegenheid voor de winkelende bezoekers te scheppen. Binnenkort zal het parkeerterrein aan de Sehedeldoekshaven, dat voorname lijk door langparkeerders wordt ge bruikt. worden gesloten. De winke liers vrezen nu dat deze langparkeer ders zich tussen de winkelende 'kort- parkeerders' zullen gaan mengen, waardoor het aantal parkeerplaatsen voor deze laatste categorie wordt ver kleind. De Stichting dringt erop aan rond de binnenstad voldoende par keerruimte (parkeergarages) te ma ken. De Stichting is zelf initiatiefne mer van de plannen voor de bouw van een parkeergarage onder de Hof vijver. De winkeliers stemmen voorts van harte in met dc gedachten van het gemeentebestuur over de leefbaar heid van de binnenstad, die vooral ge richt zijn op het weer bewoonbaar maken van het centrum. 'De opkomst van diverse, goed-geoutil leerde en makkelijk te bereiken winkelcentra in de directe omgeving van het centrum pn zelfs in andere steden kan een ge vaar voor het Haagse centrum gaan betekenen', aldus de winkeliers. straat, Delftselaan, Paul Krugerlaan, De La Reyweg, Dierenselaan, Apel- doomselaan, Zuiderparklaan, Valken- boslaan en Weimarstraat gaat men naar het Prins Hendrikplein, waar de stoet wordt ontbonden. Elke WERKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 02(^— 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACHT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven ln welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in de gehele Christelijke Pers (Trouw Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. Met grote verslagenheid kregen wij bericht dat plotseling van ons weggenomen ie de Heer Comelis Doets hoofd van onze Groen van Prinstererschool Die vele jaren met grote toewijding de school heeft geleid. De Here trooste inzonderheid zijn vrouw en zijn bejaarde schoonouders. Met dankbaarheid gedenken wij het vele werk dat hij voor onze school mocht verrichten. Het bestuur der Hervormde scholen: Ds. A. Vink, voorzitter, H. M. Flinterman, secretaris. Katwijk aan Zee, 12 februari 1974. Heden overleed onze lieve Dochter, Zuster, Behuwdzuster en Nicht Hendrina Aleida Kentson in de leeftijd van 43 jaar. In leven en in sterven, wij zijn des Heeren. Mijn genade is u genoeg. Uit aller naam: W. Kentson M. Kentson-de Korver Dordrecht, 12 februari 1974. Krispijnseweg 226. Geen bezoek - geen bloemen. De rouwdienst wordt gehouden op zaterdag 16 februari a.s. om 10 uur in het ouderlijk huis. waarna de crematie zal plaatshebben in het crematorium te Rotterdam-Zuid, Maeterlinck- weg 101, om 12 uur. Vertrek vanaf het woonhuis om 11 uur. Op haar verjaardag ging nog onverwacht van ons heen, mijn lieve Vrouw, onze lieve zorgzame Moe der, Schoonmoeder, Grootmoeder en Overgroot moeder Hendrina Kramer geboren Van den Eijkel weduwe van J. A. Meulkens 's-Gravenhage: P. Kramer N. C. Brouwer-Meulkens K. L. Brouwer Rijswijk Z.-H.: W. H. Meulkens E. L. Meulkens- de Lussanet de la Sabionière Arnhem: G. J. Schiphuis-Meulkens B. Schiphuis Kleinkinderen en achterkleinkind 's-Gravenhage, 13 februari 1974. Landréstraat 521. Overeenkomstig de wens van de overledene heeft de teraardebestelling, heden, in stilte plaatsge vonden op de begraafplaats „Westduin" te Loos duinen. Tot onze grote droefheid heeft God tot Zich genomen mijn lieve Man, onze zorgzame Vader en Opa Willem Visscher op de leeftijd van 74 jaar. Amsterdam: Purm erend: Umuiden: Nieuw-Amsterdam Amstelveen: E. B. Visscher-Nordt J. Visscher-van Asperen A. J. Visscher-Koch G. Doornbos-Visscher J. Doornbos E. Dreef-Visscher A. J. Dreef Emmen: J. Nijmeijer-Visscher W. Nijmeijer Nieuw-Amsterdam: A. Moes-Visscher A. Moes en kleinkinderen. Amsterdam, 13 februari 1974. Huize ..De Kimme", Beemsterstraat 546. De begrafenis zal plaatshebben zaterdag 16 fe bruari te 11 uur op de Noorderbegraafplaats, Buikslotermeerdijk. Vertrek van huize „De Kim me" te 10.30 uur Heden nam God tot Zich onze geliefde Broer en Oom Willem Visscher Wij zullen hem erg missen. A. R. Visscher A. H. Visscher neven en nichten. Amsterdam. 13 februari 1974. In stil vertrouwen op zijn Here en Heiland is na een kort ziekbed van ons heengegaan, mijn lieve Man en onze lieve Vader, Grootvader, Broer, Zwager en Oom Jacob Borreman hij is 69 jaar oud geworden. Want Uw goedertierenheid is beter dan tiet leven; mijn lippen zullen U roemen. Psalm 63 4. Ouderkerk a/d IJssel: Gouderak: A. M. Borreman-de Jong A. Verkerk-Borreman F. Verkerk M. Hoogendijk-Borreman J. M. Hoogendijk B. Borreman R. Borreman-Philippo J. Borreman A. Borreman-den Hartigh A. M. Oskam-Borreman C. G. Oskam G. Rodenburg-Borreman J. W. Rodenburg A. H. Krijgsman-Borreman L. Krijgsman T. van de Ham-Borreman J. W. van de Ham Kleinkinderen en verdere familie Ouderkerk a/d IJssel, 11 februari 1974. IJsseldijk West 41. De teraardebestelling zal D.V. plaatshebben a.s. donderdag 14 februari te Ouderkerk a/d IJssel om 14.30 uur vanuit de Ger. Kerk. Hieraan vooraf zal een rouwdienst gehouden worden in de Ger. Kerk welke om 13.30 uur be gint. Verzoeke geen bloemen Ouderkerk a/d IJssel: Emmen: Ouderkerk a/d IJssel: Oudewater: Ouderkerk a/d IJssel: Krimpen a/d IJssel: CapeLle a/d Ussel: db AMSTERDAM 'S-HERTOGENBOSCH APELDOORN HILVERSUM EINDHOVEN ROOSENDAAL 'S-GRAVENHAGE ROTTERDAM Wegens uitbreiding van de werkzaamheden zoeken wij voor onze vestiging te 's-Gravenhage contact met een die over alle kwaliteiten beschikt om in toenemende mate zelfstandig controle- en adviesopdrachten uit te voeren. Vereisten: ruime ervaring op een accountantskantoor enige jaren voortgezette beroepsopleiding goede contactuele eigenschappen leeftijd: vanaf 23 jaar. Geboden wordt: direct een uitstekende honorering met moderne secundaire arbeidsvoorwaarden zeer goede toekomstmogelijkheden een prettige werksfeer Belangstellenden voor deze functie nodigen wij uit hun sollicitaties schriftelijk te richten aan: DIJKER BELT, Koninginnegracht 103 Den Haag. Telefoon 070 - 65 48 54. Onze trouwe vriend Ton Mulder werd van ons weggenonjen, WIJ hopen dat voor hem de hemelpoorten zijn openge gaan. D. B. Goede M Goede-Heinen Ad en Judith Aart en Anneke Constant en Marijke Wllma en Frank Ellen Landsmeer, 11 februari 1974. Hiermede danken wij u voor het medeleven bij de ziekte en het overlijden van mifn lieve Schoonmoeder en onze Oma Willenden Vink-Lekkerkerk K. VinkPoot en kinderen. Rijswijk iZ.H.), februari 1974. Voor de vele blijken van medeleven en belangstellii na het overlijden van onze lieve Vader Comelis Zwitser betuigen wij allen onze dank. In het bijzonder dank aan ds. Vink, ds. Boer en ds. Mo renhout. Ook onze dank aan begr.ond. C, v.<L Plas voor de con? te verzorging van de begrafenis, Familie Zwitser Zuidstraat 58, Katwijk aan Zee, 14 februari 1974*

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8