Middenstanders: Lubbers scheepte ons met fooi af BSsr SSfe dichtbij niOm ment aar Plan voor een'pittige'rekening olzjenitsin rans isolement Co^êÉq •sss f 1/1/ ffi- m 9 'Studentenstop in Utrecht voor 19 richtingen' Verdachte in arrest van twee overvallen het weer Lekker weer weerrapporten rally voor rijdende rariteiten IË1 SO-j l f.Ve j TÉftgF adverteerders uniform verenigd J 4 K iOl W KWARTET DONDERDAG 14 FEBRUARI 1974 BINNENLAND/COMMENTAAR T5 /K7 ilzjenitsin is sinds gisteren geen Sow- •staatsburger meer. hem op het vliegtuig naar ikfurt te zetten, hebben de veilig- lidsagcnten hem van iets kostbaars ifd, dat hij tot elke prijs heeft iten te behouden: een leven te- idden van zijn volk. Hij was niet Stockholm gegaan om de Nobel- in ontvangst te nemen, omdat hij greep dat dit een enkele reis zou >rden. Ook de afgelopen maanden eft hij enkele malen om dezelfde re- i een uitreisvisum geweigerd, ituurlijk is dit het resultaat van -gvuldige berekening, der Sowjet- achthebbers. Duizenden anderen die de pas liepen, zijn zonder de ge- igste moeite opgeborgen, want wie er naar hen vragen? Maar Solzje- is iemand van een zodanige rmaardheid dat reeds zijn arrestatie ongekende repercussies in de hele •reld leidde. Ir deze 'oplossing' heeft Moskou in geval twee dingen bereikt. De pro ten hebben veel van hun kracht loren, omdat de schrijver geen haar renkt is hoezeer ook ten diepste vetst. En wat er verder nog van ggfcm te verwachten is, behoort nu or de Sowjet-Unie gewoon tot de ^itenlandse lastercampagne' tegen e: -■ het komt niet meer van binnen- door Willem Breedveld DEN HAAG De middenstanders zijn van plan minister Lubbers een pittige rekening te presenteren voor 'de fooi' waarmee hij hen zou hebben 'afgescheept'. De achterban van de organisaties van midden- en kleinbedrijf komt vanmiddag bijeen in het Haagse Congresgebouw en de inhoud van hun 'rekening' laat zich niet moeilijk voorspellen. P aar wat de Sowjet-Unie haar jam- •rlijk onwetend gehouden volken "e k moge voorhouden voor de wc- clii dgeschiedenis staat onomstotelijk st dat een groot en moedig schrij- r, die de autoriteiten heeft uitge- agd om na de verschrikkingen van Stalinperiode werkelijk een nieuw jjlgiu te maken, het land uitgesmeten Ie protesten zijn door Moskou in- ^addels op één hoop gegooid: het zijn tuurlijk allemaal 'bourgeois-kringen, jg revanchisten', die nog steeds de re- van 1918 niet kunnen uitstaan, I zich luidkeels uiten. Een regime dat een nog gewend is de echo's van zijn en opvattingen te horen, kan al oedig ook niet meer onderscheiden de bedoelingen van de buitenwereld. er nu gebeurt, is niet alleen een stakel voor een verdere ontspan- igspolitiek, het is vooral een ramp ied or de Sowjet-Unie zelf. :inig ervaringen zullen voor een njullistische bewindsman zo pijnlijk als in het hol van de Amerikaan- Ti|leeuw te moeten beleven, dat Frank- door zijn Westeuropese buren s' rnszins wordt bejegend als hun na- a irlijke leider, maar als een eigenwij- lastpost. De energieconferentie in ishington moet dan ook voor de Li anse minister Jobert een bittere pil geweest. Het zou gemakkelijker daarom althans enigermate met m te sympathiseren, als hij een be- voorstond, dat een ruimer belang v oogde te dienen dan dat van Frank- 30 k alleen. Nu zal het vele Europea- moeilijk vallen, een gevoel van dvermaakvte onderdrukken, ich zou het niet billijk zijn, Joberts treden in Washington louter te be- touwen als een nationalistische po- om vast te houden aan de buit Frankrijk in onderonsjes met Ara- iche olieproducenten meende te kun- n behalen. Het in Washington uitge- agen conflict tussen de Fransen en andere Westeuropeanen heeft veel pere wortels en dateert van ver de oliecrisis. Het gaat om de in hoeverre West-Europa moet nenwerken met of, om het gaullis- ch te zeggen, zich moet laten over- ersen door de Verenigde Staten, het gebied van de oliepolitiek is er iel dat voor deze samenwerking :it. Als de Europese consumenten et enige kans op succes willen pro- ren, iets aan de olieprijzen te doen. Hen ze het niet kunnen stellen zon- r hulp van een land de Verenig- Staten dat in het Midden-Oos- n vele malen meer invloed heeft dan Door te weigeren met Amerika sa- en te werken, zou West-Europa zich k in andere opzichten onnodig scha- kunnen berokkenen. President Lxon heeft de Europeanen daar enig ee van gegeven, toerv hij hun voor- eld, dat Amerika in dat geval tezeer de verleiding zou kunnen komen, t Franse recept over te nemen, zijn >epen uit West-Europa terug te trek- n en zijn commerciële en monetaire itiek te schoeien op een strikt nati- alistische leest, n it alles imponeert de Franse regering ko ijkbaar minder dan het gaullistische eaal in het beste geval vèrverwij- rd, als het niet per definitie hersen- u hinimig is van een onafhankelijk 'est-Europa. Toch zou de Franse re- Jg ring hiervoor het respect verdienen, larop iedere idealist bij ons aan raak kan maken, als ze maar conse- y lent was in haar houding. Maar dat kennelijk teveel gevraagd van de in on Quichotten in Parijs. Ze schijnen elsclmatig te vergeten, dat hun ide- l®, >1 hen ertoe verplicht, zich in te fti lannen om in elk geval binnen de iropese gemeenschap, de geest van 3jj menwerking zoveel mogelijk te bc- ffrdercn. De geneigdheid om direct acties te gaan voererr is groot, maar tenslotte zal de koopmansgeest van de midden stander wel de overhand krijgen. Die zegt dat je met veel praten beter iéts in je zak kunt steken dan met vech ten niéts. Daarom zal opnieuw een gesprek met de minister worden geëist, acties voe ren kan altijd nog. Bij elkaar toch een fikse afrekening voor een beleid dat wrevel heeft gewekt bij de meer derheid van de Tweede Kamer, dat de middenstanders gedurende weken op de voorpagina's van de kranten heeft gebracht en dat nog altijd de moge lijkheid in zich heeft dat het ooit nog eens tot in ons land nooit vertoonde middenstandsacties komt. De kiem voor het huidige midden standsconflict is eigenlijk al gelegd onder het kabinet-Biesheuvel. De voortdurende prijsstijging maakte ook toen een stevig prijsbeleid noodzake lijk. Oud-minister Langman nam maatregelen die de middenstanders hem lang niet in dank afnamen. De inkomenspositie liep toen al aantoon baar meer achteruit dan die-van de gemiddelde werknemer. De moeilijkheid bij het interpreteren van deze gegevens is echter dat het inkomen van lang niet fille midden standers erop achteruit is gegaan! Er zijn er die goed boeren en er zijn er die het minder" goed gaat. Zou het prijsbeleid dan de oorzaak van de in komensdaling zijn? De middenstands organisaties bliezen ook toen wel hoog van de toren, maar echt 'hard' maakten ze hun verontwaardiging toen «liet; ook niet toen onder het ka binet Biesheuvel de huren van be drijfspanden werden verdrievoudigd. Een nog sterker voorbeeld vormt het beleid van de toenmalige door het Ne derlands Katholiek Ondernemersver- bond naar voren geschoven staatsse cretaris, drs. J. J. M. Ooste«ibrink, in zake de vestiging van grootwinkelbe- ADVERTENTIE) drijven in 'de groene wei'. Deze vesti gingen deden de plaatselijke midden stand geduchte concurrentie aan. Van regeringszijde werd ze echter geen strobreed in de weg gelegd. Het bleek zelfs dat de staatssecretaris het resul taat van een studie van een ambtelij ke werkgroep over deze problematiek voor zich hield. Later nam drs. Oostenbrink een hoge functie aan bij de Bijenkorf, een on derneming die zelf een winkelbedrijf in de groene wei wilde vestigen. Hoe wel het verband tussen het aanvaar den van deze functie en het niet ter discussie stellen van het rapport niet rechtstreeks gelegd kan worden, heeft men in middenstandskringen er toch zijn twijfels over. Minimum Alles bij elkaar leverde dit geen mid denstandsorganisatie op die openlijk met acties dreigden. Wél rekende zij de overheid voor dat ongeveer een kwart van de middenstanders het mi nimumloon verdient of minder en dat meer dan de helft minder verdient dan de gemiddelde werknemer en dat het inkomensbeleid in zijn geheel verslechterde. Waarom is dan nu in eens een klagende middenstand een met actie dreigende middenstand ge worden? Met een betrekkelijke dooddoener zou je kunnen zeggen dat uiteindelijk de bekende druppel de emmer heeft doen overlopen maar is het dan toe vallig dat het kabinet-Den Uyl dit moet overkomen. Ook bij het optre den van dit kabinet zag het er naar uit dat alles de oude voet verder zou gaan. De bebroting werd ingediend en dat leverde de bekende klaagzang op. Volgens de heer H. de Mooy, voorzit ter van het Nederlands Christelijk Ondernemers Verbond, legde het ka binet de lasten eenzijdig op de schou ders van de middenstand; hij stemde ermee in dat de zwakke schouders worden ontzien, maar vond het on juist dat de zwakke schouders van de H. de Mooy kleine zelfstandigen hiertoe kennelijk niet werden gerekend. Hun inkomens positie ging opnieuw verder achter uit in vergelijking met de werkne mers en de begroting maakte het waarschijnlijk dat deze verslechtering zich ook in 1974 zal voordoen. Strakker Najaar vorig jaar werden de prijs-teu- gels opnieuw strakker aangehaald, ook toen onder groot protest, maar daar bleef het bij. De druppel die de em mer uiteindelijk deed overlopen was de prijsverscherping van enkele we ken geleden. Een prijsverscherping, waarbij minister Lubbers merkwaar dig genoeg voor het eerst rekening hield met de echte kleine zelfstandi ge. namelijk met een inkomenspositie die lager is of gelijk aan dat van de gemiddelde werknemer. Die midden- standers zouden niet onder de ver scherping vallen. Vooral staatssecretaris Hazekamp (e- conomische zaken) schijnt ervan over tuigd te zijn geweest dat de midden standsorganisaties deze prijsverscher ping onder deze omstandigheden zou den willen accepteren. Het omgekeer de bleek het geval te zijn. Discriminerend De middenstandsorganisaties vonden deze maatregel discriminerend. Zoals voorzitter De Mooy het zei: 'Je zult aan de prijs van een pakje boter kun nen aflezen of het iemand als midden stander goed gaat of niet. Bovendien meende men dat deze maatregel in de praktijk niet zou kunnen werken: een middenstander verhoogt zijn prijzen niet als zijn collega dat ook niet doet. Daarbij was voor de middenstanders de boot ook aan, omdat zij de stellige indruk hadden het slachtoffer te zijn van de druk die vakbeweging en con sumentenorganisaties op de regering hebben uitgeoefend. Hun klacht vond weerklank bij de confessionele fracties in de Tweede Kamer. De Kamer nam de motie- Schouten (AR) aan, waarin gevraagd werd de gehele detailhandel buiten de verscherping van het prijsbeleid te houden. Bovendien nam de Kamer een motie Van Amelsvoort (KVP) aar. waarin werd gevraagd de extra loonkostenstijging als gevolg van de invoering van het minimum-jeugdloon door te laten berekenen in de prijzen. Onvoldoende Over de uitvoering van deze motie ging vorige week het gesprek. Het re sultaat daarvan vinden de organisaties onvoldoende. Vrijdagavond gaven ze in een persbericht van hun 'reserve' over het resultaat blijk. Volgens onze inlichtingen hadden zij veel harder willen reageren. Wat hen weerhield was echter dat ze het onderling niet eens konden worden over de tekst van het persbericht en het feit dat zij een nieuw overleg niet bijvoorbaat De middenstandsorganisaties geven hiermee van hun voorkeur blijk voor een open kanaal met de overheid. Het is geruststellend voor het kabinet Den Uyl dat het wat dit betreft bij het ou de kan blijven. Het is echter een inte ressante vraag of de achterban dit ook wel wil. In middenstandsbladen ver schijnen de afgelopen weken opstandi ge artikelen en hier en daar trekken dissidente middenstanders, die actie willen, al stampvolle zalen. Van een onzer verslaggevers UTREDHT De rijksuniversiteit te Utrecht vindt een studehtenstop no dig voor 19 studierichtingen. De Utrechtse gronaraad van studenten USF zien hierin een ontoelaatbare bc- oerking van het aantal studenten. De rijksuniversiteit Utrecht heeft vo rig jaar voor 10 studierichtingen een stop ingesteld. Voor de volgende cur sus denkt het universiteitsbestuur aan beperking van het aantal studenten voor rechten (600), geneeskunde (265), tandheelkunde (90), diergenees kunde (15:), geologie en geofysica (60), biologie (180), farmacie (50), nederlands spaans (25), duits (20), engels (48), geschiedenis (67), sociologie (140), culturele antropolo gie (60), psychologie (150), pedago giek (150), andragogiek (25), sociale geografie (90) en fysische geografie (27). TIEL De Amsterdamse politie heeft in samenwerking met die van Tiel een achttienjarige inwoner van Utrecht, W., aangehouden. Hij wordt verdacht van twee gewapende overval len. In Den Bosch dwong een jongeman een autohandelaar onder bedreiging met een revolver een auto af te ge ven. Daarmee reed hij naar Tiel ,waar een juwelier gedwongen werd het geld uit de kassa af te geven. Dat le verde hem zeshonderd gulden op. De juwelier werd meegenomen door de jeugdige overvaller; de man moest achter het stuur gaan zitten, terwijl de jongeman met de revolver in de hand achterin plaatsnam. Hij dwong de juwelier naar Rijksweg 15 te rij den in de richting van het verkeers plein Deil. Daar mocht hij uitstap pen, na twee horloges en een ring te hebben afgegeven. Maandagmiddag werd de gestolen auto teruggevonden in Geldermalsen. ADVERTENTIE Hei weer is gisteren erg meegevallen. De depressie die dinsdagavond bij Ier land lag, heeft in tegenstelling tot et- telijke van haar voorgangsters, haar tanden niet laten zien. De zon bleef gisteren schijnen en de temperatuur in Nederland werd 10 tot 12 graden bij maar een zuchtje wind: echt een lenteachtige dag. Het gunstige weer hield ook verband met het verdwijnen van de depressie. De luchtdruk in de kern nam toe van 985 millibar in de nacht van dinsdag op woensdag, lot 998 millibar woensdagavond bij Car lisle in Noordwest-Engéland. De ko mende dagen blijft de uit zuidweste lijke tot westelijke, later zuidelijke richtingen betrekkelijk zachte Atlanti sche lucht naar onze omgeving stro men. Vandaag komt net hoogstens tot een plaatselijke bui. De vooruitzich ten voor vrijdag wijzen, wanneer we Ukkel mogen geloven, op een terug keer van regen en wind in verband met een nieuw minimum uit het Azo- rengebied, maar De Bilt houdt het morgen op 'op de meeste plaatsen droog weef. In Noord-Frankrijk bracht het verslapte koufront alleen plaatselijk regen van betekenis, maar in Zuid-Frankrijk was meer te doen. Hierin speelde ook een afzon derlijke depressie bi, Noord-Italie een rol. Daarvan kregen Locarno 45 mm neerslag, Montelimar in Zuidoost- Frankrijk gisteren overdag 31 mm, Toulon en Pau in Zuid-Frankrijk 10 mm, Bastin op Corsica 12 mm. Biarritz meldde gisteravond 10 mm neerslag na onweer. Zeer actief was het koufront van dit minimum ook in Noord-Afri- ka. Over Oran blies gistermiddag een westerstorm van ge>.iiddeld 9 Beaufort bij 17 gr. C. Een ander station aan de Middellandse Zeekust (Afrikaanse kant) meldde onweer In Tunis was het front gistermiddag nog niet gepas seerd. De barometers daalden er vrij sterk (-4 millibar in 3 uur) en het was er veel warmer dan in Algiers: 24 gr. C. in het aan de oostkust gelegen station Gabes. Vrij veel stations meldden voor de ru briek ww weerstoestandcodecijfer 07, een aanduiding voor 'stoj of zand ïn de lucht, veroorzaakt door wind op of nabij het station tijdens de waar neming, maar geen goed ontwikkelde slof- of zandhoosjes en geen zand storm binnen de gezichtsstreek'. Tin- douf, (typisch Sahara-station op 27 gr. noord, 8 gr. west, ongeveer 1100 kilo meter ten zuid-zuidoosten van de stad Algiers) meldde het codecijfer 08, overeenkomend met 'goed ontwikkelde zandhoosjes'. HOO G WATER 13 februari Vlisslngen; S.09-20 4S Haringvlielslulzen; 9.32-22.16; Rot terdam: 10.34-23.26: Scheveningen: 9.07-21 45; IJmuiden 9 56-22 34; Den Helder: 0.27-12 53; Harlingen 3 01-15 31; Delfzijl: 5.23-18.01 (-* OOCl IHNX/ANt Weersgesteldheid van gisteravond 19.00 uur, maximum temperaturen van gisteren en neerslag van 0700-19.00 u. Amsterdam licht bew 11 0 De Bilt half bew 10 0 Deelen mist 11 0 Eelde licht bew 10 0 Eindhoven zwaar bew 11 0 Den Helder onbewolkt 9 0 Luchth. Rtd. zwaar bew 10 0 Twente licht bew 10 0 Vlissingen geheel bew 8 0.5 Zd. Limburg half bew 12 0 Aberdeen zwaar bew 2 1 Athene zwaar bew 16 0 Barcelona geheel bew 17 0 Berlijn half bew 10 0 Bordeaux regenbui 10 5 Brussel regen 10 0.5 Frankfort zwaar bew 10 0 Genève regen 7 0.1 Helsinki zwaar bew 3 0 Innsbrück licht bew 10 0 Kopenhagen niet ontv Lissabon half bew 13 0 Locarno geheel bew 6 3 Londen zwaar bew 7 1 Luxemburg zwaar bew 9 0 Madrid licht bew 8 2 Malaga zwaar bew 18 0 Mallorca licht bew 14 0 Mtinchen onbewolkt 9 0 Nice regen 12 6 Oslo onbewolkt 7 0 Parijs regen 10 2 Rome regen 15 4 Split zwaar bew 15 0 Stockholm onbewolkt 5 0 Wenen licht bew 13 0 Ziirich zwaar bew 7 0 Casa Blanca half bew 18 0 Istanboel mist 12 0 -V~>- ZONNIG SNEEUW /«(•V OPKLARINGEN BEWOLKING REGEN «io M AX. TE MP. jC") 'O MIN. TEMP. «w HAGEL WINDRICHTING onder redactie van loes smit het moet wel nuttig zijn. Want een bedoeling hebben de heren in Eext vanzelfsprekend ook met hun raly. Uit deze vertoning zou bijvoor beeld kunnen blijken, welke andere mogelijkheden er buiten de tradi tionele auto zijn, wat belangrijk is voor het milieu. Vandaar dat elk voertuig ook nuttige eigenschap pen' moet bezitten en echt bruik baar moet zijn. En verder zal er op de veiligheid ven elke construc tie worden gelet. Het comité be looft bij voorbaat dat eventuele uitvindingen beschermd zullen zijn, zodat geen enkele uitvinder thuis hoeft te blijven uit angst voor 'plagiaat. Als alles goed gaat, willen de or ganisatoren er een jaarlijks evene ment van maken. Dan zal iedereen ook eens goed weten waar Eext ei genlijk te vinden is. Want Eext ligt dan teel in het land van Bart- je, maar het viel nèt buiten Bart- jes gezichtsveld. Eext is een dorp met niet minder dan acht brinken; op één daarvan wordt een par cours voor de deelnemers uitgezet, niet toegankelijk voor snelheidsma niakken. De maximum-snelheid is veertig kilometer, maar welke af stand alle voertuigen moeten afleg gen kan het comité pas vaststellen als de aanmeldingen binnen zijn. Tot 15 maart kan iedereen die een passend voertuig bezit of dat voor 13 juli denkt te kunnen construe ren, zich opgeven. Er moet een borgsom van f25 gestort werden, maar die wordt betaald aan ieder die op de wedstrijddag komt mee doen. Inschrijven kan bij 'Eextmo- biel' op het adres van de jeer G. Veenstra, Schaapstreek 5 in Eext, tel. 05926-1203. Wie eerst nog iets wil weten, kan dat allemaal van dezelfde meneer Veenstra horen. Als er genoeg ten minste ticin- tig vindingrijke knutselaars zijn, gaat op 13 juni in het Drent se brinkdorp Eext een wonderlijke rally van start: de 'olieloze raritei tenrally'. Wat het comité 'Exet mo biel' samengesteld uit een groep inwoners van Eext zich er van voorstelt, komt ongeveer hierop neer: het moet een soort optocht worden van alle denkbare voertui gen op minstens drie wielen, be staand of zelf in elkaar geknut seld, met of zonder motor, maar in elk geval mogen ze niet op benzine of andere aardolieprodukten lopen, ook niet op aardgas of elektriciteit die betrokken is uit de bestaande distributienetten. De voertuigen worden in een aantal categorieën ingedeeld, er is onder meer een prijs voor het origineelste toestel en ook de snelheid spreekt een woordje mee. Olie en vetten die nodig zijn om de zaak te smeren, mogen natuur lijk wel gebruikt icorden, legt een van de organisatoren, de heer Den Toom, uit. En wat ook mag is bij voorbeeld een stoomvoertuig, een auto met een windmolentje op het dak of met zo'n oude gasgenerator uit de oorlog die op hout, turf of steenkool loopt. 'Er hoeft niet noodzakelijk een motor in te zit ten. Je mag ook met een trapkar komen of iets anders dat door mensen of dieren wordt voortbewo gen. Ik kan me ook een zelf in el kaar geknutseld voertuig voorstel len dat door een gespannen veer wordt aangedreven. Al komt het maar een paar honderd meter ver, dan is het al goed'. Kortom: alles mag. Hoe gekker, hoe beter (er is f16.000 aan prij zen beschikbaar, waaronder f 5.000 voor de origineelste vondst), maar I 1- .I - GEPAST GELD GEREED HOUDEN f f Een aandenken aan de vervlogen dagen van de benzinedistributie: de bordjes uit tram, trein en bus met ver- en geboden die automobilisten die korte tijd met het openbaar vervoer moesten, nog vers in het geheu gen liggen (en de mensen die altijd al met tram, trein en bus gaan, na tuurlijk ook). Ter herinnering aan het kaartjes kopen en met z'n zovelen in plaats van in je eentje in een vervoermiddel zitten heeft de fabrikant van het 'duizend-dingen-doekje' (chif-o-net) stickers van die bordjes op ware grootte laten maken. Bij elk pakje doekjes zit (vanaf volgende «eek in de u'inkel) zo'n sticker met 'gepast geld gereed houden', 'niet spreken met de bestuurder', 'consumptie verplicht' en alle andere opschriften op het plaatje. Veel stof afnemen dus maar, veel koper, zilver, schoenen cn meubels poetsen en extra vaak het aanrecht en het kooktoeslcl schoon maken, dan is de hele set van tien stickers zo compleet. Het is dezer dagen uit en te na bij het debat over regeringssteun aan kranten gezegd: niet de lezers be slissen of een krant moet blijven, maar de grote adverteerders. Meer dan wie ook hebben de beheerders van de reclame-budgetten van gro te bedrijven het laatste woord over de levensvatbaarheid van een krant of weekblad. Het dagblad De Tijd weet daar van mee te praten. Het blad werd bij voorbeeld niet betrokken in de ge weldige reclame-campagne (ander half miljoen gulden, te besteden in twee maanden en nog eens een half miljoen voor wat langere ter mijn) die de Verenigde Nederland se Uitgeversbedrijven NV opzette voor het nieu«'e blad 'Story'. Een geweldige tegenslag voor de toch al in moeilijkheden verkeren de uitgever van De Tijd: de Vere nigde Nederlandse Uitgeversbedrij ven NV. gewassen, dat het hoog tijd werd ze met pa en tante beer kennis te la ten maken. Bij de eerste ontmoe ting. besnuffelde pa zijn kroost en daarna vond ie alles best. De kin deren hebben gelijk het familie zwembad uitgeprobeerd. Ouwehands Kees is intussen tot Fransman genaturaliseerd. Toen Kees (in 1972) in het park gebo ren werd, was hij de vierde giraf- fehengst, maar er zijn maar twee merries. Daarom is Kees verhuisd naar de dierentuin van de Franse stad Lyon, «-aar ze juist hengsten tekort kwamen. Bij Ouwehand zal overigens binnenkort weer een gi- rafje geboren worden en als het dan een vrouwtje is, zullen de sexen weer eerlijk verdeeld zijn, drie tegen drie. De eind vorig jaar in Ouwehands dierenpark geboren ijsbeertweeling Isfrid en Snöfrid (ijsvreugde en sneeuwvreugde), kortweg Is en Snö, zijn met moeder beer nu met de rest van de familie verenigd. De kleintjes zijn in de afgelopen maanden zo fors uit de kluiten Ieder jaar zijn ziekenwagens, ge bruikmakend van viertonige hoorn en blauw zwaailicht, in druk stads verkeer bij een aantal soms zeer ernstige ongevallen betrokken. Het verdient aanbeveling deze wagens landelijk een uniforme en opval lender uitmonstering te geven. Het opleggen van een snelheidsbeper king binnen de bebouwde kom moet worden overwogen. Een stel ling van dr. Vermeeren, die net z'n promotie in Nijmegen achter de rug heeft. 1 m 1 Pottenbakkerskunst

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 7