Nieuwe school Molenhof in Katwijk geopend Bijna tweehonderd vogels gingen naar vogelasiel Rijnsburgse Rien en Lidia Verhage gaan over 'n paar weekjes terug naar Lesotho 'In Rijnsburg is psychisch lijden groter' Echtpaar om het leven gekomen J.J. van Vliet 25 jaar bij gemeente Th. deVroomen overleden Marktberichten Grote koolvisvangst op de Noordzee Agenda Leiden Visserijberichten Unit exposeert bij De Bink 3M breidt uit in De grote Polder TROI KW RTET DONDERDAG 14 FEBRUARI 1974 ST AD EN REGIO EVEN WEG UIT DE ARMOEDE door Henk Kamies RIJNSBURG Rien en Lidia Verhage zijn terug in het dorp. Sinds 1971 waren ze weg. Hun verblijf in Rijnsburg is echter van korte duur, want op 2 maart vertrekken ze weer. Ze gaan zich dan weer inzetten voor de zwarte bevolking in een deel van Afrika, waar armoede troef is. Ze gaan dan naar het koninkrijk Lesotho, waar koning Moshoeshoe de Tweede de scep ter zwaait en ongetwijfeld blij zal zijn met de komst van het tweetal. Rien Verhage (30) zal zich met de geneeskunde gaan bezighouden, Lidia (ook 3°) gaat werken in de landbouw. 30) gaat werken in de landbouw. Rien Verhage studeerde in 1970 ;.f als arts. z'n vrouw was als doktersas sistente werkzaam bij de arts E. E. van der Laan. Zij is een 'ras-echte' Rijnsburgse; hij is afkomstig uit Rotterdam, maar woonde de laatste jaren voor ze naar het Elim-zieken- huis in Noord Transvaal vertrokken, ook in Rijnsburg. Wis wij nu teruggaan, gaan wij naar Lesotho, dat is ongeveer duizend ki lometer zuidelijker dan waar wij eerst waren. Ik heb daar enige tijd waargenomen en raakte geboeid door het land. Lesotho (spreek uit als Lesoetoe-red.) is een onafhanke lijk koninkrijk, met een échte 'to ning. Een land ook met een rijke traditie. Er is een groot gebrek aan artsen. Er zijn er veertig op een be volking van een miljoen. Dat bete kent één arts op de 25.000 inwoners. In het Elim-ziekenhuis hield ik mij voornamelijk bezig met de curatieve geneeskunde, terwijl ik nu meer aan de preventieve kant er van aandacht ga schenken. In Lesotho ga ik Jus meer het 'buitenwerk' doen. De meeste ziekten daar zijn een gevolg van vitaminentekort. slechte hygiëne cn tekort aan water', aldus Rien Verhage. Bedrijfje De hervormde gemeente in Rijnsburg heeft in de afgelo pen drie jaren ongeveer vier duizend gulden bijeen ge bracht waarvoor ondermeer een complete radio-installatie kon worden aangeschaft voor de oogafdeling van Eltm. In Lesotho komt men ook veel geld tekort. Het was tot nu toe alleen de hervormde ge meente die geld schonk. In de ze tijd, waarin het woord oe cumene vooraan In de mond ligt, is het alleszins denkbaar dat ook niet-hervormden een bijdrage willen leveren om het werk van Rien en Lidia Verhage te steunen. Dat kan: giro 622528 t-n.v. Rien Verha ge, met de vermelding Leso tho. Wie meer wil weten over het werk: donderdagavond in 'De Voorhof Is het echtpaar aan wezig om over hun werk te vertellen en daarbij dia's te vertonen. Iedereen is van har te welkom. Lidia Verhage-Den Hever dacht dat zij haar man als doktersassistente zou moeten bijstaan. Dat bleek niet het geval. Er zijn voldoende dokters assistentes aanwezig, die hard wer ken en een groot verantwoordelijk heidsgevoel kennen: 'Ik heb gelee/d hoe je stoffen moet bedrukken. Het bleek makkelijk genoeg. Het is nu een heel bedrijfje geworden waar twaalf vTouwen werken. Het is een werkverschaffing waar men erg blij mee is. In Lesotho ga ik mij met de landbouw bezig houden. Het komt er op neer dat er geulen worden ge graven waar organisch vuil in wordt gestort. Daarna gaan de geulen weer dicht'. Op deze manier wordt de grond 'an ger vochtig gehouden. Elders heeft men dat zo kunnen doen en nu gaat Lidia den Heyer proberen of het in Lesotho óók zo kan. Want het is gort-droog in Lesotho, waar het als men geluk heeft twee maan den per jaar regent. Door die 'speci ale' bewerking van de grond kan men elk druppeltje water 'langer vast houden'. Hoog in de bergen is wèl water. Er moeten watermolens en stuwmeer- tjes komen. 'Dat kan alleen als er ge noeg geld is', zegt -Rien Verhage. Water, water en nog eens water. Dat is wat er in de eerste plaats nodig is. Dat kar. ook véél ziekten voorko men. Rijkdom Er is een plan opgesteld. Rien en Lidia Verhage zullen hard moeten werken. In de;eerste plaats is er de motivatie. De bevolking moet weten waaróm zij bepaalde dingen moot doen en andere dingen moet laten om een gezond leven te leiden. Daarom zullen er gezondheidscentra moeten komen. Dan streven wij naar een mobiele eenheid voor net doen van vaccinaties, voor het geven van voorlichting, om maar een paar dingen te noemen'. Het gebied dat het echtpaar Verha- ge-Den Heyer zal gaan bewerken s ongeveer zo groot als de provincie Utrecht en telt zo'n 80.000 inwoners. Als ze straks in Lesotho komen gaan ze eerst eën maand of twee in een ziekenhuis werken, ergens ver in de bergen. Om de taal te kunnen leren. Het is een rotsachtig gebied, het is een arm gebied. Lesotho behoort tot één van de dertien armste landen ter wereld. Het gemiddelde inkomen van de inwoners van Lesotho is ie vergelijken met 250 per jaar. Er zijn wat kleine industrietjes, zo als een weefindustrie en een leder industrie. Er is ook een klein dia mantmijntje. Lidia en Rien Verhage hopen er met de middelen die hun ter beschikking staan een klein beet je rijkdom te kunnen brengen. Het plan heeft de goedkeuring van de 34-jarige koning Moshoeshoe, bij wie ze een keer op visite zijn geweest, en van de staatssecretaris van volks gezondheid gaat accoord. Ondervoed In het begin ondervonden de twee 'blanken' uit Rijnsburg nogal wat wantrouwen bij de zwarte bevolking. Zij werden toch wel geaccepteerd De bevolking is overigens leergierig en dat vergemakkelijkt het werk wel wat vinden Rien en Lidia. Er zijn méér blanken in Lesotho, voorname lijk zendelingen, die werken binnen de medische sector of het onderwijs. Het zijn er een stuk of tien. 'Wij gaan proberen de ziekten bij de wortel aan te pakken. De preventie dus. Wij zijn er de afgelopen drie jaar wèl achter gekomen dat het een eindeloze toestand is. Ze worden ge nezen, maar zijn een jaar later weer ziek. Gewoon omdat ze niet weten hoe ze moeten leven'. Ziekten d:e je er tegenkomt vindt men ook in ons eigen land. 'Dlir heb je ook kanker en nierstenen. Alleen komt er nog zoveel bij. Tro- Het echtpaar Verhage-Den Heijer. pische ziekten bijvoorbeeld en nok de sterfte onder de kinderen is Veel groter, wat weer wordt veroorzaakt door de ondervoeding. Mazelen, kinkhoest en diphterie, zijn daar ge- vreesde ziekten. Hier in ons land telt het nauwelijks, maar daar wèl ómdat de kinderen zo ondervoed zijn', aldus Lidia. Vakantie Ze hopen daar verandering in te brengen, 't Kost in ieder geval veel geld. De Rijnsburgers van de her vormde gemeente schonken de afge lopen jaren zo'n vierduizend gulden. Ook de hervormde gemeente van Leidschendam steunt het werk van het echtpaar. Van deze gemeente werd ongeveer zevenduizend gulden ontvangen. Op het ogenblik neemt Rien Verha ge de praktijk van dokter Van der Laan waar, die met vakantie is. Hij vindt het geweldig om te doen en hoopt over vijf jaar een definitieve streep te zetten onder z'n werk in het verre tropen-land, om dan in 't vaderland een huisartsenpraktijk te beginnen. Of dat in Rijnsburg zal zijn, is uiteraard een vraag waarop nog géén antwoord kan worden ge geven. Eén ding heeft het huis-arts-zijn-in- Rijnsburg hem nu al geleerd. 'Hier is het psychisch lijden veel groter. Het is opvallend. Het gespan nen leven doet een mens géén goed. In de hogere ontwikkeling heb ie meer hartinfarcten en maagzweren. Dat heb je in Lesotho niet. Wel hebben wij daar óók al ontdekt; hoe beter ze het krijgen, hoe hoger ze op de maatschappelijke ladder zijn geklommen, hoe meer dezelfde klachten er komen als hier. Dat is héél opvallend'. Zou je de mensen er dan wel een plezier mee doen om ze op een .no- ger ontwikkelingspeil te brengen? 'Je vraagt je dan inderdaad wel eens af', zegt Lidia. Haar man: 'De ont wikkeling gaat toch dóór. Als arcs heb je daar geen bemoeienis mee. Maar opvallend is het. Het is ver keerd om je op te winden. Daar ben ik wel van overtuigd'. Wie een gesprek heeft met Rien Verhage ziet in hem een levend voorbeeld van hoe het eigenlijk moet; rustig en bedachtzaam. Zich absoluut niet haastend. Ze zijn momenteel met vakantie in Rijnsburg, waar het nuttige met het aangename wordt verenigd. OUDE WETERING Het echtpaar Th. H. IIoogenboom-A. S. Straver. Burg. Peeklaan 3 Oude Wetering, is om het leven gekomen ten gevolge van het feit dat op de verdieping van de woning een warmwaterkraan van de geyser niet was dichtgedraaid waardoor Je zuurstof in het egheel af gesloten mtis opraakte. Omwonenden hadden de hele dag het echtpaar niet gezien. Zij waarschuwden de politie, die beiden dood in bed aantrof. De heer Hoogenboom was 63 jaar. zijn vrouw 59 jaar. Vrijdag worden zij hergaven op het kerkhof van Sl. Petrus Banden te Roelofarendsveen. na een uitvaart dienst om half 11 in de kerk van Jac. de Meerdere. KATWIJK AiAJN DEN RUN De nieuwe school van de stichting voor prot.-chr. onderwijs te Kat wijk aan den Rijn 'De Molenhof' werd gisteren officieel geopend. Het feestelijke karakter van de bij eenkomst werd geïllustreerd door kleurige slingers, en bloemen. Ds. Maldcenze (nu in Joure) had er in december 1972 nog de eerste paal voor geslagen. Deze mooie school, de tweede na de Slialoom- school, ligt heel gunstig ongeveer in het midden van Molenwijk-zuid, aan de' Asterstraat. Weliswaar werd er, met een eerste en tweede klas al in augus- tus van bet vorige jaar begonnen, maar de afbouw was toen nog niet voltooid. LEIDERDORP Op 16 februari al de heer J. J. van Vliet, adjunct-direc teur van de Gemeentebedrijven te Leiderdorp, 25 jaar in dienst van de gemeente Leiderdorp zijn. Op vrijdag 15 februari van half 5 tot 6 uur wordt in een ruimte van de Scheppingskerlc een receptie gehouden. Vooraf is «>r een besloten bijeenkomst. In 1949 werd de heer Van Vliet aan gesteld als opzichter-tekenaar. Hij was betrokken bij het gemeentelijke toe zicht op de ontwikke'ing van de Oran- jewijk. In 1964 volgde zijn benoeming tot chef van de afdeling grondbeheer van de Gemeentebedrijven en in 1971 werd hij tevens adjunct-directeur. De heer Van Vliet is ook ondercomman dant van de plaatselijke brandweer, commissaris van de Woningbouwvere niging Leiderdorp en lid van een aan- tal polderbesturen namens de gemeen te Leiderdorp. WARMOND Op 81-jarige leeftijd is in Warmond overleden de heer Th. de Vroomen. De heer De Vroomen is vooral bekend geworden om zijn vele verdiensten voor het bloembollenvak. Hij was mede-oprichter van de Keu kenhof. zeven jaar voorzitter van le Bond voor Bloembo'lenhandelaren, vi- ce-voorzitter vfcn het Productschap voor Siergewassen, voorzitter van c:e Stichting Warmondse Feesten °n voorzitter van de Harmonie Mathias. Voor zijn verdiensten werd hij be noemd tot officier in- de Orde van Oranje-Nassau en begiftigd met het cre-kruis Pro Ecclesia Pontifice. De heer De Vroomen, die tevens ere-bur- ger van Warmond was, zal donderdag middag om twee uur worden begra ven op de r.k.-begraafplaats in War mond. Ter gelegenheid van de officiële opening van de basisschool 'De Mo lenhof', vierden de leerlingen gisterochtend feest op school. NOORDWIJK In het vogelasiel werden in het afgelopen jaar 193 vogels gebracht, waarvan 25% weer gelost kon worden. Opvallend was het aantal vogels met gebroken vleugels en andere min of meer ernstige verwondingen. Het betrof hier vooral Zilver-, Storm- en Kok meeuwen. Voor een groot deel werden deze het slachtoffer van 't verkeer. Het aantal door olie aangetaste zeevo gels viel ook dit jaar mee. Toch wa ren er nog 26. In de eerste jaren van het bestaan van het asiel werd gepro beerd de olie-slachtoffers te redden. Het resultaat was echter steeds be droevend, zodat de vogels nu direkt zo snel mogelijk uit hun lijden wor den verlost. Sinds juni 1972 is men aan het Nederlands Instituut voor On derzoek der Zee bezig met dit pro bleem. Men is hier nu zover dat ge zonde zeevogels in gevangenschap in goede conditie kunnen worden gehou- ROELOFARJENDSVEEN' —Bloemenveiling 12 februari. Anjers 27-51. Rozen Carnette. Ca rol. Carina 32-39. PreeUla, EvergoM, Motrea 46-54. Esther Ofanm. Belinda 51-«2. Sonia 72- monen «5-90. Blauwe druifjes 40-48. SnIJgroen 50-95. Narcissen 1.00-1.45. Tulpen Prominen ce. Bellona, Wintergold. Lusnee WKwe. Lucky Strike, v d. Eerden. Golden Eddy, Oxford. China Pin] Nehs 1.70-2.05. Micky Mouse. Golden Apeldoorn. Pax White 1.70-2.50. Attila. Karei Doorman. Salman Pa rol 2 70-2,85. Aladdin. May Time 3.40-4.00 Gemengde tulpen 1,35-3.70 per bos. den. Tot voor kort was zelfs dit nog met mogelijk. Wilde eenden blijken een grotere weerstand tegen olie-aantasting te hebben. Vijf wilde eenden uit de Boe- kersloot konden na verzorging weer in vrijheid worden gesteld. Ook in de omgeving van Noordwijk werden vogels het slachtoffer van het 'botuLisme', een ziekte veroorzaakt door een bacterie. Sinds 1970 is sterf te onder de watervogels als gevolg van deze bacterie in ons land gecon stateerd!' Onder de gevonden vogels die naar het asiel werden gebracht (53 soorten) was ook een Kleine Alk. die een stormslachtoffer was en die werd opgéstuurd naar het Natuur His torisch Museum te Leiden.NWE VOORHOUT In Voorhout zal op korte termijn een onderzoek worden ingesteld naar het aantal te bouwen lokalen voor kleuteronderwijs en basis onderwijs in de nabije toekomst. Binnen het college zijn de meningen over de behoefte nogal verdeeld. De Ver. Ned. Gemeenten is bereid voor 10.000 een uitgebreid demografisch rapport samen te stellen. De kosten kunnen worden bestreden uit het fonds Dorpsuitleg. De raad moet be slissen. Arohitect Reistsma (uit Deventer), die ook de gemengde Shaloom-schooi en de hervormde Beatrix-school ont wierp, houdt niet van uniforme scho len aan de lopende band. In zijn stre ven, steeds iets anders te maken, heeft hij dit nieuwe gebouw weer een eigen aspect, een eigen karakter gege ven. Hij is hierin uitstekend geslaagd en iedereen, het stichtingsbestuur, de werkers, de ouders, de kinderen, zijn er gelukkig mee. Het is nog niet zover, dat gerefor meerd en hervormd op schoolgebied hier volkomen verenigd zijn. In au gustus a.s. hoopt men wel zover te ko men. De beide nieuwe scholen ont stonden alvast in nauwe stichtingssa- menwerking. Later gaan dan ook de andere hervormde en gereformeerde scholen één worden. In de sohoolzaal (of aula) zaten, be halve burgemeester Vermeulen, on- derwijs-wethouder Haasnoot, waarne mend inspecteur Hin, de architect, de aannemer en hun medewerkers, talrij ke onderwijs-afgevaardigden, predi kanten, bestuursleden, onderwijzers en onderwijzeressen, ook van kleuter scholen, en vaklieden, die het binnen- en buitenwerk van de school hadden IJMUIDEN/KATWIJK Op de Noordzee worden momenteel prachti ge reizen gemaakt door de vissers. De vangsten zijn enorm, vooral wat be treft de koolvis. Er worden besom mingen gemaakt van 60.000 tot over de 100.000. mdat de kabeljauwvangsten tegen vallen, is de koolvis een gewild arti kel. De koolvis wordt gebruikt voor de filet. Ook de naar Duitsland uitge weken trawlers doen goede zaken. De 'Willy', KW 141, van rederij en Han- delmij. vH21h C. den Duik, besomde in Cuxhaven 130.000. Daarop stoomde de 'Willv' naar IJmuiden, waar een lading diepvries werd gelost, die ver volgens naar Katwijk werd afgevoerd. Het zit de tongenschepen niet mee, zc vangen weinig tong, maar veel schol. verzorgd en er met elkaar een werke lijk heel mooi geheel van hebben ge maakt. Stichtingsvoorzitter Dijkstra (en nog eerste van het gereformeerde be stuur) opende met gebed en bijbelle zingen uit Deuteronomium 30 en Jo- hannis 15. Deze school, zei hij, ligt zo mooi midden in de wijk. De ouders kunnen gerust zijn over hun kinde ren. Hij hoopte, dat het christelijk onderwijs niet in de bijbelles zou blij ven steken. Het gaat erom dat de on derwijzers en onderwijzeressen weten, zelf kinderen van God te zijn. Dan ge ven ze de boodschap van heil wel door. Het onderwijs is een boeiende zaak, waarin het belang van het kind vooraan moet staan. De voorzitter herinnerde ds. Makkenze nog aan zijn eerste-paal-slaan-in modderpoelen, hij dankte B en W voor de hartelijke, ge stadige medewerking, roemde de school als een nieuw pronkstuk en dankte de aannemer, de bouwers, schilders, aankleders en tuinaanleg- gers, ook de ontwerper van het kunst werk aan de gevel, de heer Fok van Coppennaal. Verder sprak riog secretaris-penning meester Onderwater. Hierop zong een groepje kinderen een speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd lied, te gen dé achtergrond van een draaiende molen. Burgemeester Vermeulen vond het fijn, dat we onze kinderen zulke prachtige scholen kunnen geven. Waaraan zouden we ons geld beter kunnen besteden? Het personeel mag zijn zware taak in deze mooie omge ving vervullen. Het verheugt mij ui termate, dat u tot de conclusie bent gekomen, dat er veel meer is wat ons samenbindt dan scheidt. Inspecteur Hin, die de heer Boogaard verving, bracht diens goede wensen over. Hij complimenteerde de ge meente en de wijkbewoners met dit sieraad en hoopte dat deze school een ontmoetingspunt zou worden. Maar het gebouw en de methodes zijn toch niet het belangrijkste, wel de man en de vrouw voor de klas. Architect Reitsma wilde in deze ver vlakkende tijd het bouwen nog als Lri WOENSDAG 13 FEBRUARI Gebouw Irene Lelderodp. 8 uur: aid. Cbr. Plattelandsvrouwenbond, de heor 0 <1 schrijver en mevrouw Ooms. declamai «j verzorgen'deze avond. Zaal Bevrijdingskerk. Montgomerystrai uur: afd. Lelden Zuid-West NCVB. Gehoorzaal. 7 en 9.15 uur nam.: mode j Boussac (fa. Gronheld Botermarkt). DONDERDAG 14 FEBRUARI LAK-theater. Levendaal, S.15 uur: -<pvi van 'De Zondagswandeling'. Stadhuis. 8 tot 8 uur: xpreekuur soc. VRIJDAG 15 FEBRUARI Rapenburg 24, jazz-zolder Hot House. 22 groep The PIm Cats. Vestestraat40, 8.30 uur: Imperium mei ZATERDAG 16 FEBRUARI OEGSTGEEST Rijnl. lyceum, 8,15 u baret 'Een klein concert'. Muzikale thi j voorstelling door Liselore Gerritsen. Lai van Rooyen en Harry Sacksloni I' Gehoorzaal: Residentie-Orkest. Zara Ne >1 cello. 1 Vestestraat 40. S.30 uur: Imperium mei Zee'. Films in Leiden tot 21 februari: mera: 'Schreeuw zonder antwoord jr. dag. 19 en 21.15 uur; do., vr., di. 14.30 uur. Kinderm: 'Circus-vrienden', wo. i 14.30 uur; zo. 14 en 16.15 uur. Nachtv: 'If', 18 jr; vr. en za. uur. Lido: 'Jesus Christ Superstar', 14.30, 19 en 21.15 uur, zo. 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio: 'Live and let die'. TijdeiT Lido. Luxor: 'Blauwe bonen voor tweel leij een boeiende ambachtelijke bezigheid zien. Het hoofd van de school, de heer J. W. A. Kort (nu nog ui de tweede klas, maar jaar na jaar naar de zesde voortschuivend) was blij in dit mooie lichte gebouw te mogen werken. Ik was hier al gauw thuis; ik hoop op een voortdurende goede samenwer king, ook met de kleuterschool. Twee de voorzitter, dokter Hagen (en nog eerste voorzitter van het hervormde bestuur) sprak een feestelijk gestemd slotwoord en het dankgebed. 'De Molenhof' heeft zes ruime lichte en fleurige lokalen, een speelzaal en een schoolzaal (aula). Er zijn nu, in t\Vee klassen, 46 leerlingen. LEIDEN' Op 15 februari organi seert het distrikt Leiden van de Par tij van de Arbeid een openbare verga dering in de Burcht, 's avonds om 8 uur. Belangrijkste onderwerp van ge sprek zal zijn het verslag van de eer ste- en tweede-kamerfraktie. aanvoer: ijmuiden. 13 februari —144 kisten kabel jauw. 2.846 kisten koolvis, 201 kisten schel vis. 126 kisten wijting. 2 kisten schar. 35 kisten haring, 3 kisten makreel. 287 kisten diverse. Prijzen per 40 kilogram: poontjes 67-45, haai 100-48. scbartong 65-46, bot 18. lever 60. kuit 40-16; kabeljauw i 77-70, ii 140-70, iii 130-98, iv 108-82, v 96-82; bl. koolvis 76; koolvis i 52-39, ii 47-37, iii 46-42, iv 45-41: schelvis i 124, makreel III 25.20-21.00, ham 256-242. leng 60, lom 69-67, gr. heek 244-238, gr. m. heek, 294-220, heek I 204-192, II 178-156, III 122-112, IV 80.00. BESOMMINGEN VAN WOENSDAG —Vier so listen en één span. VL 1 74.800, 105 75.700: KW 85 24.500. 171 7.600. Spanvis- ser: VD 46 en 115 2.900. SCHEVENINGEN 13 februari, augmmingen kustvissers: SCH 4.035: TH 26 5170. Besommingen spanvlssers SL 7 en SL 22 11.100: OD 4 en OD 8 9310. Noteringen: per 40 kg: schol m 85-115: schol kl 100-105: wijting dicht 42-55: schar 100-114: kabeljauw m 120-130; kabeljauw II 83-105: kabeljauw III 84-92. schol. 54 kisten wijting. 14 kisten schar. Verwachte aanvoer vum donderdag KUSTVISSERS. ken', 14 jr; dag. 14.30, 19 en uur; zo. 14.30 en 16.30 uur. Trianon: 'De avonturen van Rabbe kob', Louis de Funès, a.l. 14.30, ln 21.15 uur; zo. 14.15, 16.15, 19 en uur. Rex: 'Het zwaard en de stalen i 18 jr. Tijden zie Trianon. DIENST APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst vi apotheken tn de regio Leiden wordt wi nomen van vrijdag 8 febr. tot 15 febr. de Zuider-apotheek. Lammenschansw Leiden, en de apotheek Van Breest Sm j burg te Leiderdorp. Tevens zaterdag t uur door de Ocgstgeester apotheek, W minapark 8 Oegstgeest, alsmede door dt r theek Voorschoten. TENTOONSTELLINGEN LAK-foyer, Levendaal 110: dlës-tentoo ling, tot 28 februari. Kabinet Gaper, Jchan de Wlttstraat 4( den foto's van Cor Muetgeert en Ballintijn, tot 13 februari open dinsdag zaterdag van 2 tot 5.30 uur. donderdal/ van 19 tot 21 uur. Cemeente-archlcf Roismkade 2a Leidei toonstelling ov.-r de Burcht, van 30 tot en met 22 februari. Koord Studio. Oude Rijn 88 Leiden ten en surrealistische gebeurtenissen Will van Aggelen. Den Haag, van 12 ja tot 23 februari, zxterdaes gesloten, Drukkerij De Bink, Rooseveltstraat aquarellen van Plet Heidoorn. Tot eind Academiegebouw Rapenburg: schild Jan Gilhuis tot 15 februari. Galerie Van der Vlist Botermarkt 3 Le schilderijen van Reinald van den kleuretsen van Joost Verkruisen en ker van Jan van Stolk. Tot l maart. Dl t.m. zaterdag van 10 tot 5 uur, dond tot 21 BEZOEKUREN ST .ELISABETH ZIEKEN Klasse-afdelingen: Volwassenen dageltjk|| 11.15-12 uur. 14-14 45 en van 18 45-19.45 Kraamafdellng; dagelijks van 11.15-12 v echtgenoten» 15-16. en van 18.45-19 4. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18.30 u, en van 18.45-19 45 uur. Kraamafdellng: dagelt)ks van 15-16 ui van 18.45-19 45 uur. Kinderafdeling: dagelijks van 15-18 30 u Endegeest: dlrsdag en vrijdag 13-14 's zondags 11-12 uur en 14-13 uur. le de gehele dag. Annakliniek: dag 13 30-14.30 uur er uur. Bezoekuren Dlaeonessenhuls Leiden: h dagelijks 11 00-12.00 uur. 15.45-16.30 18.30-19.30 uur. 2e en 3e klas dagelijks 8ezoekuren Academisch Ziekenhuis Leid Voor alle patiënten (behalve kinderen de bezoekuren als volgt: Elke dag 15.IK uur, 18.30-20.00 uur. Voor de prematu deling gelden de volgende bezoekurei leen voor ouders) maandag t.e.m. r 18.30-18.45 uur, zaterdag en zondag 15.45 uur. Bezoek aan ernstige patiënten: Wanneet ernstige patiënten doorlopend bezoek toegestaan, kan de hoofdverpleegku 16.30 uur. 18.30-19.30 uur. Klnderafdelli leen voor ouders dagelijks 14.00-19.09 voor overige familieleden zondags 14.0 uur. Kinderen beneden de 14 jaar h geen toegang op de kinderafdeling, hiervoor speciale kaarten verstrekken. ALPHEN AAN l>EN RIJN Rljuuurd: le en 2e klasse 10.30-11. 14- 18-19 uur. Se klasse 14-14.45 en 18-1» 3e klasse. Volwassenen dagelijks van 1 LEIDEN Unit exposeert t.m. bruari werk, schetsen en probee bij drukkerij De Bink in Le'idea is een jonge, nog groeiende vormgevers, campagne-makers, jes-makers en plaatjes-makers in Haag. De opening heeft inmiddel ruisloos plaats gevonden. Openingstijden: maandag t.m. vt t van 8 tot 5 uur. Drukkerij De Rooseveltstraat 3, Leiden, heid. LEIDEN Deze week b e de bouw van het nieuwe mag 3M Nederland BV op het industr rein 'De grote polder' in Zoetei de. Deze opslagruimte krijgt een pervlakte van 6880 m2. Donderdi februari 's middags om 3 uur, v door de oudste gepensioneerde heer M. J. Gordijn de eerste p4 ALPHEN Vanavond (donde om half 8 spreekt in gebouw ds. J. Vroeg nrlewey te Kat. ijl Zee in een w n'erlezing voor de ling van de Geréf. Zendingsboni vervangt ds. Arkeraats te Zegvel ziek "geworden is.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4