GENT GOEDKOPER 79 49 tfolly Een goede bank voor spaarders Juist nu. de ABN JOLLY DUO-DESSERT OOK IN DE WEEKREKLAME Laat ze's glunderen geef ze een goede grote bank VRUCHTEN YOGHURT QUARK NATUREL MAGER Algemene Bank Nederland J Een goede bon voor spaarders. Juist nu. TROUW/KWARTET DONDERDAG 14 FEBRUARI 1974 Duo-Dessert. Om samen van te smullen. Twee heerlijke puddinkjes voor een heel klein prijsje: 64 cent. Ofwel 25 cent goedkoper! Meneer W. de Ruyterwerd opa en daarbij vernoemd. Na de beschuit met muisjes glipte hij eventjes weg. 'Die kleine moet goed beginnen', mompelde hij. Stapte het dichtstbijzijnde ABN-kantoor binnen en zette een vreugdevol bedrag op een spaarboekje. 'Een zekere 5% voor een zekere W. de Ruyter', zei hij trots. '1974 wordt een mooi jaar.' De Weledelgestrenge heerNotaris L. A. P. Knoermans jr. deed ons een officieel schrijven met de volgende inhoud toekomen. Geachte heren, daar het een aangename zaak is wanneer men voor langere tyd geld kan missen, voel ik het als mijn plicht ook anderen te wijzen op de onovertroffen manier van het sparen middels een ABN Spaardeposito. Het door mij gestorte bedrag, dat 5 jaar bij de ABN vertoeft, geeft mij onomstotelijk 9% rente per jaar. Een voortreffelijke zaak. Modinette Monique den Kater (16) zegt dat sparen in de mode is. Zeer correct. Met de Zilvervloot krijgt iedereen tussen de 15 en 20 jaar een fikse rente over het gespaarde bedrag van de ABR Het rijk geeft dan nog eens 10% extra over dat bedrag plus rente. 'En als ik trouw', giechelt Monique, 'voordat de vastgestelde 6 jaar voorbij zijn, krijg ik toch die extra premie.' Daar, beste Monique, is geen speld tussen te krijgen Klaas Peerman, veehouder, heeft z'n koetjes bijna op het droge met ABN Kas- biljetten. Stel u koopt nu ook een Kasbiljet van f593,85 met als einddatum 1-3-1980. U krijgt dan een totaal bedrag van f 1.000,- in handen. Voor mensen die met pensioen gaan vallen er bovendien belangrijke fiscale voor delente behalen. En dan zijn er nog mensen die veehouder Peerman een boer noemen. Mevrouw en meneer Van Dam gaan binnenkort toch nog naar de kinderen in Canada. 'Fijn datje automatisch elke maand een bedrag van je salaris opzij hebt laten zetten. Kunnen we mooi wat extra's doen voor Johnny, Michael, Steve, Linda en Frank.' 'Dat ABN Salaris Spaarplanis een uitkomst!' Yes indeed familie, en de ABN betaalt u graag in dollars uit. De Hoekstra's hebben deze advertentie gelezen. Weten zij nu alles over sparen bij de ABN? Welnee. Daarom sturen ze nu de bon in. Krijgen ze alle informatie thuis. Misschien ook iets voor u? I1 Informeer mij over sparen bij de ABN. NaamJ Adres- Woonplaats. -Tel- Ik keb ^een rekening bij de ABN Adres bank In ongefrankecrde envelop zenden aan: Algemene Bank Nederland, Antwoordnummer 3502, Amsterdam. (en niet alléén voor spaarders) Rundvlees (2) Als mijnheer Hindriks van mening is dat de EEG 40.000 ton rundvlees uit de markt wil nemen alleen om de prijs voor de consument hoog te hou den of nog hoger te maken, is hij wel erg slecht op de hoogte van de eigen lijke gang van zaken. Immers: de boer :moet zijn arbeidsinkomen halen uit hét verschil tussen kostprijo en ver koopsprijs. Nu is het laatste half jaar zo dat de kostprijs van het slachtvee amper egdekt wordt door de verkoops prijs, ja in enkele egvallen zal er al geld bij moeten. Maar aanegzien ook een boer met zijn gezin niet van de wind kan leven, zal hij dus gedwongen zijn het aanhouden van slachtvee voor de huidige prijs eenvoudig te stoppen. Indien er dus geen maatregelen eg- nomen worden op EEG-niveau zal er over korte tijd zo'n groot tekort ont staan aan rundvlees, dat de consument pas goed de dupe is en veel en veel hogere prijzen zal moeten betalen. Met een door de heer Hindriks voorgestel de kopers-staking zouden de consumen ten zichzelf ernstig duperen. Hoogeveen G. H. Rljnsburger-Ernst Verschraling (slot) De heer Weijland voelt zich door mij gegriefd, terwijl ik hem juist duide lijk had gemaakt hoezeer hij anderen beledigde door LOM-leerlingen stum pers te noemen. Deze kinderen zijn alles behalve stumpers; met een laag i.q. wordt men niet op een LOM- school opgenomen. Toch worden ze vaak voor stommeriken uitgemaakt en de school krijgt het stempel stomme- rikenschool opgedrukt. Als lid van de oude garde weet ik ook wel iets van de schoolstrijd. Bij deze strijd ging het om de ziel van het kind, prestatiemoraal was er niet bij. Ik ben wel eens bang, dat we het eerste verwaarlozen en hard op weg zijn om te gaan musiceren in het straatje van Hans Wiegel. Bussum 'C. Vissers Weduwnaar met kinderen Wat doet men voor een weduwnaar met kinderen? Een dezer dagen las ik met belangstelling het stukje van de heer Streef. Er zijn erg veel mooie verenigingen met prachtige namen, maar wat doet men voor een ander? Ik heb alle waardering voor de heer Streef die zich daar voor inzet. Sommelsdijk mevr. Kamp Bewonerscommissies Redactrice Cisca Dresselhuys signa leerde onlangs in een artikel dat be wonerscommissies in bejaardenhuizen meestal niet of slecht functioneren. Mag ik als voorzitter van de bewo nerscommissie in het bejaardenhuis 'In 't Opper* te Bruinisse melden dat het bij onr uitstekend gaat? Regelma tig is er contact met directie en be stuur, waarbij onzerzijds een grote mate van inspraak mogelijk is. Dat er veel in bejaardenhuizen niet ideaal verloopt wil ik niet ontkennen, maar toch vraag ik mij af of dat negatieve niet overgeaccentueerd wordt in aller lei publikaties. Er zijn ook zoveel po sitieve dingen te melden, bijvoorbeeld wat ons huis betreft de liefderijke zorg waarmee bijvoorbeeld de zieken worden omringd en het feit dat het ons als bewoners het afgelopen jaar ondanks zorgen en verdriet aan niets heeft ontbroken. Bruinisse P. A. van Duin Thomas van Aquino Nu worden er wel allerlei herdenkin gen van de zevenhonderdste sterfdag van Thomas van Aquino gehouden, maar één ding zal vermoedelijk niet herdacht worden: dat Thomas op 6 de cember 1273, tijdens het opdragen van een mis, plotseling een visioen kreeg. Hem werd de heerlijkheid Gods geo penbaard en de werken Gods tegeno ver zijn werk. Van toen af heeft hij zich gedistantieërd van al zijn weten schappelijk werk! Het was in decem ber 1973, dat de Heer mij in een droom een hooggeleerde theoloog toonde, die een oleidooi hield voor de wetenschap als een zegen voor het ge loof. Toen kwam de hand des Heren over mij en ik stond op sprak deze woorden: 'Zo zegt de Here: Zie, Ik zal de wetenschap een onherstelbare slag toedienen in deze dagen en zie, Ik zal het doen, luidt het Woord des Heren!' Heeft God niet de wijsheid der we reld tot dwaasheid gemaakt? (1 Cor. 1:20). Kollum drs. R. Ferwerda Vrijzinnigen Inderdaad neemt de invloed van de vrijzinnigen in de hervormde kerk af. Maar de rechtzinnigen onderkennen vaak niet dat gebruik van rechtzinni ge termen, maar zonder bijbelse ver klaring van de inhoud ervan, tekort doet aan het borgtochtelijke lijden, sterven en de glorierijke opstanding van Christus, tot eeuwig heil van al len die in Hem geloven. Eensdeels neemt dus de invloed van de vrijzin nige af. Maar anderzijds moet er toch op worden gewezen dat hun wijze van optreden nu, gevaarlijker is dan die van vroeger, toen men ronduit over 'bloedtheologie' durfde te spreken, wonderen ontkende, en de bijbel als Gods Woord miskende. De vrijzinnige dr J. Buitkamp schreef in 1972: 'Ik geloof in de toekomst van het vrije protestantisme. Je moet dapper strij den en niet vertwijfelen! In alle kerken en groepen kan men reeds zien hoe een geest van verlichting, verheldering en bevrijding zich begint baan te breken'. Men zij gewaar schuwd! Zaandam H. Schaap Minimum-jeugdloon Het valt mij steeds weer op hoe de Zwarte Piet van de gestegen prijzen wordt doorgespeeld naar minister Lubbers. Laten wij niet vergeten dat het minister Boersma is die de stij ging vol het minimumjeugdloon heeft goedgekeurd. Hij heeft 'e win keliers voor de keuze gesteld de gestegen lonen door te berekenen in de prijzen of .verlies te nemen. Voor veel kleine bedrijven betekent dat een ramp. Een stijging van de jeugdlonen was terecht, maar niet met tientallen procenten en zeker niet op het ogen blik dat de machtigingswet op alle lo nen en prijzen drukte. Minister Boersma had er beter aan gedaan de rust aan het loonfront te handhaven. Daarbij komt nog dat de minister van sociale zaken kennelijk niet heeft be grepen dat het voor jeugdigen steei moeilijker zal worden om een arbeid plaats te v>nden. Voor een loon lijk aan het jeugdminimumloon ka men namelijk ook een oudere, mei ervaren werlcnémer of een parttim kracht aantrekken. Als gevolg daarva zullen veel jeugdigen die vroegi ook tevreden waren niet meer i de slag kunnen komen. Groningen G. J. W. Zwartsenbej Minister Lubbers Het doet wat vreemd aan om te lezei '(Minister) Lubbers had niet te ve gedronken'. Ik weet niet beter, of mag (moet) helemaal niet drinken je zelf een auto gaat besturen; zeker geen minister die of hij d nu wil of niet het voorbeeld mex geven aan de gewone burger. Ministi Lubbers heeft er blijk van gegeve zich niet ten volle bewust te zijn va het feit dat hij in een glazen huisj leeft, met alle beperkingen van dia Dientengevolge dient de minister nai mijn gevoel de uiterste consequent onder ogen te zien van zijn handehri ze. Amersfoort

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 18