Teunissen verwacht vervroegd vertrek Charles Corver in dubieuze hoofdrol EEN DOELPUNT GENOEG VOOR TWENTE NEC kampt tegen onvermogen en deg rada tie-angs t 7 k FC Den Haag bereikt tegen Roda JC voorlopig dieptepunt: nederlaag van 0-5 en weinig vooruitzichten op verbetering Sparta krijgt winnend doelpunt cadeau Van der Hart genoemd als opvolger Jacobs TROUW KW \K i -i SPORT T8/B01 Van onze speciale verslaggever HEN HA1AJG iDe terugval van Den Haag (sinds kerstmis werd sleclits één punt behaald en éém keer gescoord) bereikte gistere: een tot dat moment ondenkbaar geacht dieptepunt. Op eigen terrein liep de jonge ploeg van trainer Evert Teunissen zich hopeloos en hopeloos stuk op Roda JC en kreeg van de tegen de degradatie strijdende Lintburgers een pak slaag dat niet snel zal worden vergeten: O5. Deze score is zeer lange tijd niet meer op het bord van liet Zuiderpark verschenen. liep kon, volgens trainer Evert Eeden en Tor Fuglset om medische Voor Roda JC Is dit resultaat uiter aard een welkome stimulans. Na het voortijdig gedwongen vertrek van trainer Henny Hollink, verzamelde Roda JC onder diens opvolger Fritz Pliska meer punten en men kan naast die vijf doelpunten van gisteren nu ook wijzen op het feit dat die winst te danken was aan redelijk voetbal. Roda JC verdedigde, zoals gebruike lijk, ving het volstrekt van produkti- viteit gespeende Den Haag gemakke lijk op en maakte bovendien handig gebruik van de vaak ook slecht opge zette Haagse buitenspelval. Zo kon Stanley Bisli er al kort na rust voor zorgen dat Roda JC tegen een riante 03 voorsprong aankeek, die uitein delijk door Broeksz en Corver nog werd uitgebouwd. Roda JC heeft in feite dankbaar ge profiteerd van het voortdurend jagen van FC Den Haag, dat geen enkel rendement opleverde. Door het snelle openingsdoelpunt van Bish hij kopte raak uit een voorzet van Meu- ser die op i echts Piet de Zoete eruit Teunissen, FC Den Haag weinig an ders dan voortdurend druk uitoefe nen. Er kwam echter weinig anders uit dan een gedragn op de helft van Roda JC, plus een lange reeks uiterst gevaarlijke, snelle uitvallen van de Limburgers. Het werd daardoor een grillige con frontatie (hoekschop-verhouding 13 2; doelpunten 05) tussen een ploeg die zich met succes wat omhoog pro beert te werken (Roda JC heeft nu twee overwinningen achtereen be haald) en een ploeg die zonder succes tegen een afglijden probeert te verzet ten. De oorzaak op langere termijn voor FC Den Haags terugval is be kend: het is de schuld van het kapi taal. Gedwongen door geldgebrek ver kocht FC Den Haag jaarlijks een. spe ler, maar de laatste seizoenen is het verloop nog groter (te groot) gewor den. Hierbij speelden ook andere fac toren een rol: het vertrek van Harald Berg lag in de lijn van de verwachtin gen, maar als dan ook nog Hans van redenen niet meer mogen spelen, weegt de verkoop van Dick Advocaat plotseling wel heel erg zwaar. Hij maakte dat gisteren, in het shirt van Roda op duidelijke wijze kenbaar. Daarbij komt dan ook nog de tijdelij ke afwezigheid van Ausputzer Aad Mansveld. Eind vorig jaar werd hij aan zijn voet geopereerd en de gene zing verloopt weinig voorspoedig. Pa rallel met zijn afwezigheid loopt de teruggang, zodat de vraag zich op dringt, in noeverre FC Den Haag valt of staat met Aad Mansveld. Feit is in ieder geval dat Mansveld de verdedi ging knap organiseert, zodat op wei nig tegendoelpunten kan worden gere kend. Bovendien stimuleert Mansveld door zijn overwicht ook de jongere spslers, die in het kader van de dit seizoen (dbor FC Den Haags leiding overigens niet unaniem gesteunde) in gezette verjonging in aantal een be langrijk bestanddeel van het elftal vormen. In die situatie hield FC Den Haag zich redelijk overeind, de aanval "w Stanley Bish scoort zijn derde doelpunt tegen FC Den Haag. Doelman Ton Thie is uit positie gespeeld en probeert nog tevergeefs met een sliding de Roda aanvaller te stoppen. schitterde weliswaar door een gebrek aan produkt.iviteit maar het midden veld met routinier Piet de Zoete plus de defensie met Aad Mansveld ver zorgden de overige taken afdoende. Dus voorlopig zal Mansveld nog niet terugkeren: zijn voet wordt momen teel bestraald en als alles naar wens verloopt, zal hij op 3 maart in een thuiswedstrijd tegen FC Amsterd misschien zijn rentree kunnen mak De Haagse problemen zijn dan eet k j niet op siag opgelost: er zal op Mi ,1 veld een zware druk rusten bij rentree. Daarom, en vanwege het dat voor de jongere spelers in eerste eredivisie-seizoen een teruj egewoon in mer of mindere mate zelfsprekend is, valt het niet te wachten dat FC Den Haags moei heden snel zullen zijn opgelost, In dergelijke situaties worden in|jr voetbalwereld nog wel eens rigore L maatregelen genomen, teneinde getij te keren. Roda JC ontsloeg t ner Hollink en niet zonder positi uitwerking. Dick Advocaat: 'Het g nu een stuk rustiger dan bij Holli hoewel ik geloof dat de resultaten zijn.' Ook FC Den Haag-trainer Tkma nissen weet dat een schokeffect opbouwende uitwerking op de spe gg kan hebben, maar houdt er reken B stuurd, temeer ook omdat al eer" was besloten de verbintenis volgt seizoen niet voort te zetten. FC DEN HAAG-RODA JC 0-5 (0-2) Bish 0-1 31. Bish 0-2 51. Bish 0-3 61. 0-4 76. Korver 0-5. Scheidsrechter Be voets. Toeschouwers 3.500. FC DEN HAAG: Thie, Wijngaarde, De Zo Dusbaba, Korevaar. Lochtenbergh, Vliet, De Graaf. Bres, Storm, Swanenburg RODA JC: Geilman, De Wit, Fischer, fer, Blatter, Meuser, Advocaat. Broeks, Leeuwen (Bouvrle), Bish (Korver), Lanèn huizen. HANS SCHÏV nel 1 V( -edt sei ROTTERDAM Als de wedstrijd Sparta-FC Amsterdam (1-0) met de kwalificatie pover nog een mil de beoordeling kreeg voor het trieste schouwspel dat 22 eredivi sie-acteurs op een sfeerloos Span gen te zien hebben gegeven, wel ke maatstaven moet men dan aan leggen om een scheidsrechter te beoordelen? Wat Charles Corver, die toch unaniem tot de vader landse toparbiters wordt gere kend, gisteren heeft bezield, zal altijd een raadsel blijven. Hij had gewoon een off-day of had hij het belang van de confrontatie volle dig onderschat? Feit is in elk geval dat Corver nauwe lijks enige greep heeft gehad op de oorlcg die negentig minuten lang woedde Dat hij ook hardnekkig wei gerde de gele kaart te trekken op mo menten dat hij daartoe het volste recht had. En dat hij FC Amsterdam 18 minuten na rust tenslotte ernstig benadeelde door Sparta een door Ko- wailk ingeschoten bal met een doel punt te honoreren, terwijl voor ieder een duidelijk viel te constateren dat Nol Heijerman achter doelman Jong bloed hinderlijk buitenspel stond en hem ook nog aan een van zijn kle dingstukken rukte. Uiteraard had Corver een heel andere visie op het enige wapenfeit in dit te leurstellende duel: 'Er was geen spra ke van hinderlijk buitenspel, er ston den bovendien nog twee Arasterdam mers op de doellijn'. Hoe massaal het protest van Amsterdamse zijde cok was. Corver was niet te vermurwen, hij hield staande dat er aan het doel punt van Sparta geen enkel luchtje kleefde. Merkwaardig, om niet te zeg gen verbijsterend was de opvatting van de Voorburgse rechtspreker over het op zak houden van zijn gele kaar ten. 'Wanneer moet ik die dan geven, al bij de eerste de beste overtreding?' Daarbij vergetend dat de vrije verde diger Kronshorst die overigens al na 19 minuten wegens een knieblessure werd vervangen. Leen van der Merkt zo grof torpedeerde, dat het voorhou den van de gele kaart de meest logi sche straf zou zijn geweest. Corver deed echter of zijn neus bloedde zoals hij ook niet Ingreep toen in de twee de helft Jongbloed de Spartaan Kreuz een zwieper verkocht. Terecht bp- klaagde Piem van der Meent, trainer van FC Amsterdam, zich later over de arbitrage. Van ae Meent sprak over een psychologisch verkeerde aanpak, daarbij doelend op het feit dat Ccrver Nico Jansen in de eerste helft een ge le kaart in het vooruitzicht stride als hij zijn al te agressief spel niet zou laten varen. 'Waarom een jongen als Jansen wel aangepakt en niemand van Sparta?' was de vraag waarmee Van de Meent geen raad wist. Dat de leiding van Corver centraal in de discussie stond, is al een duidelij ke aanwijzing dat Sparta-FC Amster dam qua voetbal een weinig verhef fende vertoning is geweest. De Am sterdammers die in de eerste helft een permanent veldoverwicht verover den. en dankzij een uitstekende bezet ting van het middenveld (Vissers, Van der Merkt en Dekker) Sparta geen enkele kans gaven het initiatief te nemen, waren echter niet bij mach te dat in efficiënte daden tot uitdruk king te brengen. Van de Meent: 'We hadden in de eerste helft moeten sco ren. maar de voorhoede, met name Jansen, speelde te statisch. Vroeger moesten we het al'een van kracht en enthousiasme hebben, nu zijn we in een stadium beland dat we wat meer lijn in het spel willen brengen. Maar het kost tijd om het juiste evenwicht te vinden'. Niettemin stak het spel van de Am sterdammers in deze fase nog gunstig af bij dat van Sparta. dat niet verder reikte clan een aantal verkrampte ac ties. In de persoonlijke duels vielen er voor de Rotterdammers niet de minste eer te behalen. Bianchi had geen kind aan Van Staveren. Husers won elk duel met Kowalik en Kreuz. die zich overigens later redelijk her stelde, moest het steeds maar weer af r tfe;B C?w!& i; JÖNCK flÉNlcr Acrobatische toeren voor het doel van FC Amsterdam. Een omhaal van Kowalik (midden) verdwijnt naast het doel, terwijl Jan Jongbloed hangend in de lucht de baan van het schot volgt. Links: Jan Fransz. leggen tegen Koopman. En zodra FC Amsterdam de aanval overnam, brak in de laatste linie de ncdige paniek uit. vooral toen Kronshorst zich moest laten vervangen. Trainer Leo Steegman: 'De gemakkelijkste oplos sing was geweest om Walbeek terug te halen, maar ik wilde persé het middenveld niet verzwakken. Ik heb Ter Horst toen als laatste man aange wezen en Meutstege opdracht gegeven als voorstopper Jansen uit te schake len. Door Heijermans - weer hersteld van zijn voetblessure .- kwam er wat meer beweging in onze acties. Dat we op gelukkige wijze hebben gewonnen, wil ik niet zeggen. We zijn in het verleden zo vaak benadeeld door scheidsrechters, maar nogmaals, over de beslissing van Corver laat ik me niet verder uit'. Wat gebeurde er precies in de tweede helft wat zoveel beroering veroorzaak te óp Spangen? Sparta, dat eindelijk kans zag na een wat aanvaardbaarder niveau te reiken, zocht op links naar een opening. Het was Kreuz die Van der Veen lanceerde. Diens voorzet dwarrelde over Fransz en Kcopman heen, precies op' het hoofd van de bij de tweede paal staande Kowalik, die de bal vol met het voorhoofd trof. Jongbloed keerde in eerste aanleg de effectvolle inzet met de handen, maar sloeg de bal precies voor de voeten van de Pool, die daarna hard met het rechterbeen uithaalde: 10. Jong bloed: 'Ik kon niets doen. Heijerman stond achter me en hield me vast. Bo vendien stond hij duidelijk buiten spel. Van der Meent: 'Het doelpunt werd ten onrechte goedgekeurd. Ik snap er niets van. Corver is toch een goede scheidsrechter. Die naam heeft hij vandaag op geen enkel manier hooggehouden' Dat Sparta zich na die treffer angst vallig terugtrok is uit het ocgpunt van resultaatvoetbal, waarmee Steeg man zijn equipe uit de impasse tracht te halen, wel begrijpelijk, maar uit het oogpunt van klantenwinning niet te rijmen. Van de Meent, die Meijïr nog verving door Kamminga, zag de pogingen van FC Amsterdam, om als nog een verdiende gelijke score af te dwingen, strandden op een muur van Sparta-verdedigers, die geen middel schuwden om de acties van hun te genstanders te ontregelen. 'Uit de laatste vier wedstrijden hebben we ze ven punten vergaard,' was de blijde boodschap van trainer Steegman. Een constatering die symptomatisch is voor het spel waartoe Sparta dit sei zoen zijn heil zoekt. Het krampachti ge voetbal van de Rotterdammers werd ten onrechte beloond met een overwinning. Sparta mag scheidsrech ter Corver wel heel dankbaar zijn. SPARTA-FC AMSTERDAM 1-0 (0-0) 60. Kowalik 1-0. Scheidsrechter Corver. Toe schouwers 7.500. SPARTA: Doesburg. Venneker. Ter Horst. Walbeek. Visser. Kronshorst (Heijerman). Van der Veen, Meutstege. Kowalik. Kreuz, Van Staveren. FC AMSTERDAM: Jongbloed, Fransz, Koop man. Bianchi. Van der Merkt. Vissers. Dek ker. Meyer (Kamminga), Jansen, Van aer Lem. Husers. RICHARD MATTHIJSSE Van onze speciale verslaggever DOETINCHEM De angst overheer ste in Doetinchem. Zowel De Graaf schap als NEC nagelde de consequen ties van een nederlaag in z'n spelop vatting vast. De Graafschap zou, zo benadrukte trainer Piet de Visser in de afgelopen week, bij verlies nog slechts op een afstand van drie pun- tenvan de Nijmeegse equipe, die de ranglijst afsluit, vertoeven. Een wei nig aantrekkelijk vooruitzicht. 'Daar om', zei Piet de Visser 'Heb ik voor deze ene keer geen risico's willen ne men. Heb ik, voor dit incidentele ge val, op 00 willen spelen. Wat jam mer dat het publiek dat niet heeft be grepen. Het kan er immers zeker van zijn dat we een volgende keer wel weer vlammen'. Vooral omdat De Graafschap won 1 0, de marge op de klassementsladder opvoerde tot zeven punten en NEC derhalve confronteerde met de gevol gen van de nederlaag, die het zelf zo vreesde. Leen Looyen, NEC's trainer: 'Met 00 was ik tevreden geweest, omdat we dari zeker niet perspectief loos waren geweest. Nu is er veel ver anderd. De belangrijkste consequentie .is wel dat we nu zelfs in uitwedstrij den als tegen NAC en Roda JC niet op een gelijkspel kunnen spelen. Daar moeten we nu wel winnen om het ere divisieschap veilig te stellen'. Alles wees er overigens vanaf het be gin op, dat NEC van De Graafschap weinig kans op de overwinning zou krijgen. Niet omdat de Doetinchemmers kwalitatief zover boven de oppositie uittorenden, maar wel omdat NEC te nadrukkelijk tegen zichzelf vocht. De door blessures toch al zo gehavende formatie kreeg voor de confrontatie met De Graafschap een nieuwe te genslag te incasseren, toen bleek dat doelman Sobczak niet in actie kon ko men. Looyen moest toen kiezen uit de onervaren jeugdkeeper Wim van Rooy en de pas van een meniscusopcratie herstelde Harry Schellekens. Hij pre fereerde Van Rooy, die evenwel zo onzeker van start ging, dat de hele ploeg daaronder leed. Al in de vierde minuut liep hij onder een voorzet van Hoekema, De Graafschaps beste aan valler, door en kort daarop miste hij een hoekschop falikant. NEC vroeg tijd om zich daarop in te stellen en kreeg dat van het behoudend spelende De Graafschap. De Visser: 'Nogmaals, het is onze opzet in dit eerste, eredivi sieseizoen geweest om ons te handha ven met attractief spel. Om aan die eerste eis te voldoen moest ik in dit specifieke geval concessies aan die tweede opdracht doen'. INGREEP Tot de tweede helft dan wel, want toen toch greep De Visser in. En te recht. Jantje Peters dolde eigenlijk aanvankelijk maar wat met zijn direc te tegenstander Chris de Vries en om dat NEC op de andere posities een vrij straffe mandekking uitvoerde, waardoor De Graafschap met uitzon dering van in de eerste minuten nau welijks gevaarlijk werd, konden de Nijmegenaren de zaak goed onder controle houden. Op dat overbevolkte middenveld stikte de Doetinchemse aanvalsopbouw keer op keer. De Vis ser: 'Op zulke momenten laat het ge mis van een spelbepaler als Guus Hid- dink zich toch geducht voelen'. NEC, kortom, stoorde daar zo vinnig en ef ficiënt dat De Graafschap niet aan aan vallen toekwam. NEC overigens even min. Jantje Peters, de regisseur. Graafschap bereikt doel in oostelijke derbyi, kampte met een gebrek aan afspeel- mogelijkheden. Hij werd gedwongen het breedtevoetbal te overdrijven en doorbrak die steriele, doorzichtige op bouw pas toen hij zelf met een zie dend afstandsschot doelman Doorne bosch bijna verraste. NEC hield ook al, omdat Piet Kamps zich nadrukke lijk liet terugvallen te weinig man schappen voorin. Met de weinig be weeglijke Prieuwe en de veelbeloven de maar zich verschuilende Gerdsen als spitsen is NEC's krachteloosheid te verklaren. Looyen: 'Het liep ook niet zoals we graag hadden gewild. Kamps moest bewust blijven 'hangen', om hun voorstopper Schreur uit dat centrum weg te zuigen. Dan zou de lange Gerritsen vanuit het midden veld van de daar onstane ruimte moe ten profiteren. Dat is maar één keer goed uit de verf gekomen'. Zoals er voor de rest overigens ook maar wei nig naar een acceptabel niveau groei de. Het voetbal van beide ploegen was te chaotisch, te ondoordacht en te angstig, om het publiek te boeien. Ofschoon er in de tweede helft toch iets veranderde. Martin Haar had de plaats van Sietse Veen overgenomen en Henk Koenders werd met de bewa king van Jan Peters belast. Een in greep, die goud waard bleek. In dub bel opzicht. Ten eerste, omdat Koenders Peters uit de wedstrijd speelde en in de tweede plaats omdat uitgerekend Mar tin Haar De Graafschaps winnende treffer liet aantekenen. De Visser: 'Ik was niet content met 00. Ik zag dat er ijieer inzat. Haar is zo'n beetje ons geheim wapen. Het gekke is dat hij wanneer hij in de basisopstelling staat ietwat onder druk speelt en niet impQneert. Als hij na de rust mag starten is hij onbevangener. Boven dien vond ik, dat Peters teveel zijn gang kon gaan'. OFFENSIEF De Visser schreef zijn ploeg daarom voor dat offensief in te zetten wat no dig was om een treffer te fabriceren. Dat gebeurde in de dertiende minuut toen Van Rooy een hoekschop ver werkte en het terugstuitende leer van zeker 2(5 meter door Martin Haar kei hard werd ingeschoten: 10. NEC moest daarop wel aanvallen, maar kon dat nauwelijks. Zelfs het zo anders zo broze afweerblok van De Graafschap bleek sterk genoeg om de speldeprik- jes van de Nijmeegse aanval te ontze nuwen. Wat dat betreft veranderde er zelfs door de komst van Hutting en Hoevenberg voor Eggenkamp en Prieuwe niets. NEC bleef onmachtig. Al kreeg Gerdsen één minuut voor het einde de kans van de dag om lijk te maken. Alleen voor het Doeï chemse doel schoot hij over. Looy] 'Uitgerekend de man die in de strijden die hij tot dusver heeft speeld een gemiddelde van één trei per ontmoeting had'. DE GRAAFSCHAP-NEC 1-0 (0-0) 1-0. Scheidsrechter Van der Krolt. Toesclm wers 12.500. DE GRAAFSCHAP: Doornebosch. Mintp Schreur, Van Londen, Overgoor. vt, (Haar), De Vries, Koenders. Hoekema, Jonge. (Poulus). Meyers. NEC: Van Rooy. Marijnissen, Jo Peters, nelis, BHJderveen, Gerritsen. Jan Peters, I genkamp (Hutting). Gardson. Kamps, Prif (Hoevenberg). POUL ANNEt Van onze sportredactie UTRECHT Bert Jacobs i; aan het laatste seizoen als trai ner van de FC Utrecht bezig. Jacobs, die bijna vier jaar gele-, den bij het ontstaan van de fu sieclub het technische roer in handen kreeg, zal zijn verbinte nis met de FC nipt meer ver lengen. Jacobs en' het bestuur zijn dit tijdens een bespreking overeen gekonien. Tussen Bert Jacobs en het* bestuur was de laatste tijd een enigszins ge spannen verhouding ontstaan, die hoewel niet onoverkomen- lijk, toch de aanleiding is ge- ®r weest voor dit besluit. Bert Jacobs zegt 'dat het beter is voor de vereniging als er na n: vier jaar eens een ander de technische leiding krijgt'. Als mogelijke opvolger van Jacobs wordt in Utrecht de naam van de huidige KNVB-coach Cor van der Hart genoemd, woon achtig in Utrecht en na de we reldkampioenschappen van plan zich aan iets anders dan het bondswerk te wijden. Bij de be noeming van de nieuwe trainer zal de spclersraad van FC- Utrecht - Jan van Veen. Co s Adriaanse en Karei Bonsink - fe inspraak krijgen. Volgens FC jl' Utrecht-voorzitter mr. Brouwer zijn er nog geen contacten met eventuele kandidaat-trainers ge weest TI lil MAASTRICHT Nog voor het trio toppers Feyenoord, PSV en Ajax dat FC Twente de laatste weken afwerkte, handhaaf de de oostelijke formatie zich te gen de 'kleintjes' op vaak be nauwde wijze. Niet altijd zonder fortuin werd met het kleinst mo gelijke verschil de rice aan de top bijgehouden. Moeilijke karweien buiten Enschede als FC Amsterdam. Go Ahead, AZ'67 en Haarlem werden op het tandvlees geklaard. De vraag bleef evenwel ac tueel of topclub Twente in uit wedstrijden steeds weer op het riskan te stramien kon blijven gokken: via counters een voorsprong veroveren en vervolgens middels sterk gegroepeerd voetbal die positieve marge trachten te handhaven. Wat dat betreft is er na de uitbeurt bij MW niet veel dui delijkheid gekomen. Twente won weer op identieke wijze, had het in een pe riode van MW-pressie echt wel moei lijk. maar bleek uiteindelijk toen weer genoeg te hebben aan de ene go al, die Kick van der Vall direct na rust had binnen geschoten. FC Twente zal wel altijd minder sprankelend blijven dan een Ajax, Feyenoord of PSV. Maar het is dit seizoen langzamerhand wel een gege ven geworden dat het in tegenstelling tot voorgaande seizoenen niet uit de top terugvalt. En gezien het vertrek van de broertjes Van de Kerkhof eind vorig seizoen, met toendertijd als compensatie de komst van Johan Zuidema, Fransje Thijssen en Dieter Schwemmle. die geen werkelijke com pensatie leek. plus de langdurige bles sures van Piet Schrijvers, Jan Jeuring en Epi Drost in ogenschouw geno men. mag die klassering van Twente inmiddels beste een verrassende pres tatie van niveau heten. VRIJUIT Twente won dus weer een uitwed strijd. waar het bepaald niet gemakke lijk tegen aan had gekeken. Zei Kick van der Vall, uiteindelijk matchwin ner, nadat hij verleden week tegen Ajax door die gemiste penalty een punt had laten l'ggen: 'Verleden jaar gingen we hier de mist in. Nu hebben we dit seizoen vier punten gepakt van MW. Het gaat goed met FC Twente, denk ik'. Vulde oefenmeester Spitz Kohn aan: 'Je weet hoe het hier kan gaan. MW kan zich vast bijten in een tegenstander. Vooral tegen een hoger geplaatste. Bovendien speelde mee, dat MW momenteel geen degra datiezo rgen kent \ls middenmoter kon het vrijuit spelen'. Dat gebeurde ook enigszins. Met Je directe restrictie, dat het probleem loos starten al snel voorzien werd van kwaliteitsgebreken. Brokamp haalde toch lang niet het niveau van enige maanden geleden en MW is juist in grote mate afhar.kelijk van een al dan niet draaiende Brokamp. Canjels later over MW's international: 'Brokamp speelt weer met injecties in een teen. Een oude b'essure. Hij heeft daar veel last v?n'. Bovendien kon de te ruggekeerde Jo Bonfrère zijn herver kiezing vrijwel nooit waar maken. Het deed dan ock vreemd aan dat Canjels na de in deel twee snel opgelopen achterstand op den duur juist de we liswaar merkwaardig maar tevens gril lig voetballende Frank Kramer ten fa veure van Gerard Hoenen liet vertrek ken. Bonfrère, die rijp leek voor ver vanging bleef derhalve tegen zichzelf vechten. PAHLPLATZ Twente leek grote problemen tege moet te gaan, toen het vlak voor rust de voor countervoetbal zo belangrijke Theo Pahlplatz zag uitvallen. Zich moeilijk bewegende Pahlplatz na af loop. 'Ik kreeg een knië in mijn heup. Het is wellicht een kneuzing'. De ge blokte Oldenzaler maakte plaats voor een geheel ander type: Jan Jeuring. Die problemen waren eerder uitgeble ven. Bonfrère had in perspectief bie dende positie wei eens naast geknald, Brokamp vergat na een fraaie door kopbal van de achter de voorhoede verdienstelijk spelende Cor Pot alles, inclusief de bal en dezelfde Brokmap had Schrijvers dan nog een keer tot een schitterende redding gedwongen. Dat was voor MW zo ongeveer alles. Voornamelijk omdat de vaardige Thijssen veel hinder ondervond /an de constant klittende Leon Kerstges, kon Twente ook niet aan veel kansen komen. Schwemmle rendeerde onvol doende, op links werd het gevaar Achterberg/Pahlplatz goed gepareerd en Zuidema kwam zelden los van La- croix en Herben. De veertienduizend toeschouwers zagen dan ook maar p>n matte vertoning in die eerste helft. Dat moest dus wel veranderen na die snelle 0-1 in de tweede helft, die was ontstaan nadat Zuidema eerst tegen de paal kopte en Van der Vall de te rugspringende bal achter Fransz Korver schoot. KANSEN MW moest komen cn kwam ook. De felle reactie leidde meteen al tot Jen sen voor Brokamp, Bonfrère en Kra mer. De laatste schoot na een hoogst eign solo tegen Schrijvers op. Leo Canjels over die periode: 'fk dacht dat een doelpunt op zijn plaats was geweest. Een gelijkspel hadd is we mijn mening zeker verdiend. Ml ai je krijgt nu eenmaal niet altijd w je recht op hebt'. MW legde echt nt gaandeweg te weinig inventiviteit e: het spel om tot die goal te kom, ie Hoewel Kerstges daar kort voor t »r nog een keer dicht bij was toen i er de bal op de lat liet vallen. In slotfase was Epi Drost zijn renti nog komen maken. Hij vervip Schwemmle, nam de backplaats v René Notten over, die een linie schoof, maar was te kort aan werk om die terugkeer naar was te kunnen schatten. MVV-FC TWENTE 0-1 (0-0) Van der 0-1. Scheidsrechter Beek. Toeschouw r 14.000. MW: Korver. Braam. Lacrolx. Herben (D; stra), Colombain, Pleeumeekers. Pot, Ke gens. Kramer (Hoenen). Bonfrère, Brokam FC TWENTE: Schrijvers. Notten, Van Iers! Jj De Vries, Orar.en, Thijssen, Van der V Ml Achteiberg. Schwemmle (Drost). Zuldei Pahlplatz (Jeuring). MATTY VERKAM1U 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 10