'Ik kom er rond voor uit dat wij niet verstandig hebben gehandeld' Geoproject krijgt ook opdracht centrumplan Feike Asma gaf er een concert op Nieuwe Leidse Courant A.R. Katwijk nam CDA-resolutie aan Visserij berichten Pniëlkerk heeft, na zes jaar een echt orgel nraktiikdiploma boekhouden Old Dutch maakte plaats voor bistro School Koudekerk wordt uitgebreid Hartonderzoek verloopt vlot in Haarlemmermeer Marktberichten Hockeyclub in Nieuw-Vennep Proeftuinshow in Rijnsburg HflVO-leerlingen Lisse interviewen huisvrouwen STAD EN REGIO L4 Nieuw-Vennepers blijven klagen over hinder van Vicon door Henk Kamies NIEUW-VENNEP Het is duidelijk, directeur J. van Zanden van de Vicon zit er een beetje mee. Hij draagt de Vicon een warm hart toe en'wil met de omwonenden ook graag goede maatjes zijn. En dat blijkt maar moeilijk te lukken. Hij stelt alles in bet werk dat het bedrijf geen overlast bezorgt en veel is er dan ook verbeterd en zal misschien nog worden verbeterd. Maar de buurt blijft klagen. Ze wil len bet bedrijf wég hebben. Zo makkelijk is dat natuurlijk niet. En eigenlijk ziet het er niet naar uit dat dit gebeuren zal. Directeur Van Zanden: 'Wij moeten niet alleen denken aan de om wonenden, maar ook aan 't personeel'. Stank, geluidshinder en opslag van brandbare stoffen. M'n liefje wat wil je nog meer? Daar moet wat aan ge daan worden. En zoals te doen gebrui kelijk komt er een aktiecomité. Dit maal gevormd uit bewoners van de Bosstraat en de Oosterdreef. Zij schrijven naar de gemeente en klagen bij de portier, die het ook niet kan helpen. Uiteindelijk komen de klach ten bij de directie terecht. De heer Van Zanden: 'Ik kom er rond voor uit dat wij ten opzichte van de omwonenden niet verstandig hebben gehandeld. Maar ja, het was voor ons óók nieuw. Toen wij de hinderwetver gunning aanvroegen, hoorden wij pas van de klachten. Wij zijn misschien in het begin wat nonchalant geweest, maar dat hebben wij de laatste tijd toch duidelijk trachten goed te ma ken, en wij gaan door met het treffen van verbeteringen'. De Vicon is een puur Nieuw-Venneps bedrijf dat ontstond uit een een- manssmederijt.ie. Het is nu een wereld, omvattend bedrijf. In Nieuw-Vennep werken 600 man en in buitenlandse vestigingen nog eens 500. Drie jaar geleden volgde Van Zanden Herbert Vissers (nu commissaris) op als direc teur. De Vicon, bekend door de fabri cage van landbouwwerktuigen en -ma chines. hield zich toen ook al bezig met polyester. En het is deze afdeling die voor de klachten zorgt. De Vicon heeft drie 'afdelingen', die als 'zelfstandige' ondernemingen moe- KATWIJK AAN ZEE Bijna zes jaar nadat de hervormde Pniëlkerk (Hoornes) in gebruik werd genomen (28 februari 1968) werd gisteravond door de Maassluisse organist Feike Asma het lang verbeide echte kerk orgel met een concert officieel in dienst gesteld. De vroegere wijkpredikant, ds. C. van den Bergh (nu in Rotterdam-zuid), die zich er zeer voor heeft beijverd, wijdde de avond. Hij maakte voor het eerste deel een, door gebed en dank zegging omsloten, dienst met Psalm 87 als leidend motief en refereerde hier bij tevens aan de preek die wijlen ds. G. Boer over een tekst uit dezelfde psalm bij de ingebruikneming van de kerk hield. Dit was twee weken vóór ds. Van den Bergh hier werd beves» tigd. De talrijke aanwezigen zongen, door Asma aan het orgel begeleid, verzen uit de psalmen 65. 87 cn 138. Na de dienst overhandigde ds. Van den Bergh eéti spaarbankboekje aan president-kerkvoogd G. Bloot ('Blij dat we het eindelijk kwijt kunnen raken') vertelde de president van de dames- krans Alpha, mevrouw Kool-Kranen burg, dat er onder meer door het or ganiseren van drie bazaars, 6500 gul den door de damesleden was bijeen gebracht en gaf de heer Bloot een kort overzicht van de orgelbóuwge- schiedenis. Door de gemeente werd 17.000 gulden in de loop van zes jaar bijgedragen. Al die bedragen samen maken een totaal van. nauwkeurig ge zegd. (65.600,35. De president-kerk voogd kwam dan ook woorden tekort om zijn danbaarheid te uiten. ten worden gezien. Het belangrijkste is altijd nog de afdeling landbouw werktuigen, die voor 80 procent voor het brood op tafel zorgt. Dan volgt de gieterij en ten slotte is er de polyes- terfabriek. Vorig jaar werd de hal uit gebreid en begon het klachten te re genen. Ondergronds 'Wat die geluidsklachten betreft, hoef den wij weinig te doen. Dat is dacht ik ook wel opgelost en speelt niet meer mee. Wij hebben eigen metin gen verricht en het bleek dat wij be neden het toelaatbare waren. Toch hebben wij ook nog T.N.O. ingescha keld en gevraagd een onderzoek in te stellen. Als het nodig is vragen wij TNO óók wat wij moeten doen om het geluidsprobleem, dat zich vooral 's avonds laat gelden, weg te werken. Dan is er de stank. Bij windstilte, of een zachte oostenwind en zon. ver spreidde Vicon een luchtje dat zo'n 400 a 500 meter in de omtrek was waar te nemen. Dit kon ook worden opgelost, door met een koolfilter te werken, maar dat is zuiver technisch. Toch hebben wij ook hier TNO om een onderzoek gevraagd en zullen als dat nodig blijkt van TNO willen ho ren welke oplossing afdoende is. Ik verwacht dat rapport over een maand of twee. drie. Ten slotte de brandbare stoffen. Wij hebben onze brandbare stoffen, met Ds. Van den Bergh had al de orgel bouwer, de heer Jac. van der Linden, voor het prachtig stuk vakwerk be dankt. Tenslotte kreeg Feike Asma, die destijds adviseerde het voormalige Kapel-orgel, dat kwaliteit genoeg be zat, als kern van het nieuwe instru ment te gebruiken, de gelegenheid de waarde op klinkende wijze aan te to nen. Hij had hiervoor een, voor de meeste toehoorders, begrijpelijk pro gramma samengesteld. De door hem gespeelde werken (Bach, Krebs, Men delssohn, Franck. Cor Kee en een fi nale van hemzelf) gaven een volledig overzicht van de mogelijkheden. Het bleek dat het orgel, behalve als bege leidingsinstrument, veel voldoening geeft in de voorspelen in bepaalde concertstukken. De dispositie is zorg vuldig gekozen, het karakter van de stemmen is edel en de samenklank mild. Wel zijn de concertmogelijkhe den beperkt. Maar voor dat doel is het orgel dan ook niet gebouwd. De ge meente kan er voor de erediensten gelukkig mee zijn. Het eigen ochtendblac voor èlk protestants Christelijk gezin in Leiden en omgeving OP DE BRES VOOR EEN STERKE CHRISTELIJKE PERS name hars, opgeslagen in ondergrond se tanks, conform de voorschriften. Iedereen die wij maar konden beden ken hebben wij om advies gevraagd. In de eerste plaats natuurlijk de brandweer en vergeet ook de arbeids inspectie niet. Eén tank, waarin een werkvoorraadje, stond in de fabriek en er werd geadviseerd deze tank óók onder de grond te plaatsen. Is ge beurd! Om nóg meer zekerheid te krijgen dat alles super veilig is, heb ben wij voor de derde maal TNO in geschakeld voor een onderzoek en voor het uitbrengen van een advies. Kunnen wij nog méér doen? Men ver geet trouwens dat wij niet alleen aan de buurt moeten denken, maar vooral aan ons personeel. Dat moet duidelijk zijn,' aldus de heer Van Zanden. Nieuwbouw Niettemin, het aktiecomité heeft zich wéér tot de gemeenteraad gewend die het schrijven vandaag als ingekomen stuk op tafel krijgt, met het verzoek de kwestie in handen te stellen van B. en W. Ze willen directe sluiting van de fabriek tot het bedrijf is over geplaatst. En dat blijkt in ieder geval al géén haalbare kaart te zijn. De vraag is overigens of de klachten in derdaad wel zo 'gegrond' zijn. 'Als Vicon hebben wij alle bewoners van de Bosstraat en de Oosterdreef een brief gestuurd. Wij hebben ge vraagd *>p te geven welke klachten ze inl. w. de greet, tel. 32532. KATWIJK In gebouw 'Irene' aan de Voorstraat kwam de A.R.-kiesvere niging 'Nederland en Oranje' bijeen. Na een openingswoord van voorzitter D. J. Brouwer werd de resolutie kon de goedkeuring verkrijgen. De samenstelling van de groslijst voor de komende gemeenteraadsverkiezin gen vergde nogal wat tijd. De lijst be vatte ongeveer dertig namen. Na over leg met de andere CCP-afdelingen zal op 11 maart de definitieve lijst wor den samengesteld. Drs. De Koning werd door de afdeling voorgedragen als landelijk partijvoor zitter. IJMUIDEN 1260 kg tong 22 kisten tarbot en griel. 915 kisten kabeljauw. 221 kisten wijting. 361 kisten schol. 53 kisten schar. 2751 kisten haring en 207 kisten varia RKSOMMINT.EX —KW 149 18.000 UK 35 17 000 UK 159 5 600 I K 218 14 000 VD 25 3 600 VD 89 9 800 Spanvissers EB 28 en UK 148 3 200. EH 7 en VD 6 2 400. KW 33 en KW ISO 10 000 VD 46 en VD 115 3 800 UK 141 en U K271 26.000. UK 17 en UK 96 3.400 UK 23 en UK 48 IS 000 UK 54 en UK 208 3 000 K 56 en UK 245 3.100 UK 78 en UK 107 8.200 UK 135 cn UK 145 4.400 PRIJZEN per 1 kg in guldens: tarbot 9->2- 9 09. grote long 7.30 7 23 grootmiddel tong 10.18-10.13: klelnmiddel tong 10.47-10 13. tong 1 10 34-10 28; tung II 9 59-9.49; zalm 11.50. hadden. In totaal zijn er vijf binnen gekomen. Die zijn serieus onderzocht. Er waren twee klachten bij over stank, waaronder één over een verf lucht wat niets met de polyesterfa- briek te maken heeft', zegt de heer Van Zanden, die ook laat weten met de klagers te hebben gesproken. 'Ze wéten dat wij alles doen om aan de klachten een eind te maken Wij wachten nu eerst op het rapport van het TNO'. De Vicon heeft uitbreidingsplannen die mogelijk eind dit jaar of anders toch volgend jaar zullen worden gere aliseerd. Het betreft hier een gedeel telijke vernieuwing en vervanging van de oude fabriek. Vicon beschikt over een enorm groot terrein in Nieuw-Vennep. De nieuwbouw zal meer naar achteren komen, verder van de 'bewoonde wereld', wat moge lijk een troost voor het actiecomité is. Als TNO overigens met gegevens komt waaruit blijkt dat er inderdaad nog sprake is van te veel overlast, zal Vicon niet nalaten hier direct verbe tering in te brengen. Publiciteit Het gaat weer goed met de Vicon. En kele jaren gelden kwam het bedrijf in -het nieuws, toen er financiële moei lijkheden bleken te zijn en een aantal personeelsleden moest afvloeien. 'Wij zijn die tijd te boven. Met de kunst meststrooier hebben wij 25 procent van de wereldmarkt. Wij maken er 50.000 per jaar. In 1973 hadden wij een omzetstijging van meer dan 30 procent en in 1972 van meer dan 20 procent', aldus de directie. De polyesterfabriek werd in 1965 ge sticht. Het belangrijkste produkt dat deze afdeling maakt is de polyester kuip voor de Vicon kunstmeststrooier. Daarnaast worden ondermeer polyes ter dakgoten en gevelplaten gefabri ceerd. Onlangs werd een kantoor in Bangkok geopend. Voor de tropen is een speciale dorsmachine ontworpen, die sinds vorigiaar maart in gebruik is, maar" waaraSlr nog steeds wordt verbeterd. De sfeer bij Vicon is weer als van ouds. Alleen: 'Die negatieve publici teit krijgt wel z'n weerslag "onder het personeel. Men vindt al die klachten niet leuk meer en is het er ook niet mee eens. Ik heb de indruk dat dege nen die bij Vicon werken, er met erg veel plezier werken aldus de heer Van Zanden. 1: ort -n i ou.t.-g -u i t—cl o-re£io kort-nicuv.'G-uit-de-re&ïo kort-nieuv':;-uit-de-ïRgio kort -n i( -u wr> -ui t-de -re^i o .<or t-niGuv/r.-uit-do-rcgio WETERINGBURG De dorpsraad van Weteringbrug heeft schriftelijk I zijn feleurstelling kenbaar gemaakt aan het gemeentebestuur van Haar- lemmermeer, omdat dit jaar géén aardgasvoorziening wordt getroffen. HAARLEMMERMEER Het ge- I meentebestuur heeft de Plaatsings- commissie Hulp aan vluchtelingen uit Chili toegezegd twee eengezinswo ningen en twee vrijgezellenflats in de gemeente beschikbaar te zullen stel- j len t.b.v. vluchtelingen uit Chili. KATWIJK AAN ZEE Ds. J. G. van Ieperen. geestelijk verzorger van het ziekenhuis 'Overduin' alhier hoopt 1 j september met emeritaat te gaan. De predikant zal daarna bijstand in het pastoraat gaan verlenen in de Herv. gemeente Bergschdnhoek. VALKENBURG Op een voorlich- tingsavond van de openbare school verklaarde de voorzitter van de ouder- commissie, de heer Grüter, dat deze i commissie dient om de bloei van de i school te bevorderen door bij de ou- ders belangstelling te kweken. Zonder de stimulerende belangstelling van de i oyders komt geen school tot werkelij- j ke bloei, zei hij. De oudercommissie is een officieel orgaan van de school. LEIDERDORP Zaterdag om half 3 speelt RCL een vriendschappelijke i wedstrijd tegen de eersteklasser CSVD uit Delft. HILLEGOM De Hilldgomse Chr. j Oratoriumvereniging Asaf, opgericht I in 1890, geeft op 15 februari om 8 uur een uitvoering van het oratorium j Samson van Handel in de St. Marti- I nuskerk. De. solisten Thea Ekker-v. d. I Pas sopraan, Frieda van Engelenburg alt. Jan Waayer tenor en Hans Zomer bas verlenen medewerking. Tijn van I Eijk zit aan het clavecimbel. De in- I strumentale begeleiding is toever trouwd aan leden van het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland. De heer Gé van der Steen heeft de directie. HILLEGOM Onder directie van de heer P. Drost geeft de Hillegomse Harmonlékapel vrijdag 15 februari om 8 uur in zaal Flora het jaarlijkse zaal- eon eert. Daaraan werken .mee de drumband en" de majorettengroep. Donderdag 21 februari wordt in hdtj Nutsgebouw 'de jaarrergi&rinsr _geO houden, waarin om. de contrfblitie-j ter sprake komt. HILLEGOM Dc heer R. ,yan der Weide nam afscheid van zijn 'werk-'l kring als toegevoegd staflid van.déb^.1 lastingdienst. In de kantine van het 3 kantoor Stationsplein 7 Leiden werd] hij toegesproken door hoofd van dienst H. van Vliet. Hij herinnerde eraan, dat de heer Van der Weide tot J oktober 1972 als ontvanger werk- j zaam was in de villa Remina te Hille- I gom. Voor velen was hij een ware raadsman. Namens het personeel kreeg de scheidende functionaris een actetas en een platenbon. ALPHEN Dc afdeling Alphen aan den Rijn van de Chr. Boereiv en Tuindersbond "houdt dinsdagavond 12 i februari de jaarvergadering in hotel L 'Centraal. Ec'n der leden, de heer J. de Jong, heeft onlangs een reis gemaakt I naar Zuid-Afrika. Hij hoopt van zijn j belevenissen te vertellen en daarbij dia's te vertonen. De bijeenkomst be- gint om 7.45 uur. Op donderdag 21 februari zal de afde ling een reisje maken naar de West- Friese flora in Hoogkarspel. TER AAR De biljartvereniging 'HARAGO' Ter Aar houdt een kénnis- makingstoernooi: Dagen: donderdag 7 februari vanaf 19.30 uur: vrijdag 8 fe bruari 19.30 uur en zaterdag 9 februa ri van 10 tot 17 uur. BUITENKAAG Een bewoner van de Kaagweg deelde de politie mee dat j een hond achter schapen aanzat. On- middellijk werd een onderzoek inge steld. De hond werd aangetroffen en zijn baas kreeg procesverbaal aange zegd. BOLLENSTREEK Dé Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten or ganiseert zaterdag weer een winter feest voor dc mindervaliden uit de bollenstreek. Het vindt dit keer plaats in de Sierex-bloemenhal in Hillegom en begint om half acht. Er worden dertienhonderd deelnemers verwacht. BOLLENSTREEK Zondag wordt met een aangepaste kerkdienst gehou den voor gezinnen met gehandicapte kinderen, van alle gezindten, in de kapel Nieuw Vredenhof, aan de Joh. van Oldenbarndveldtlaan in Heemste de. Voorganger is ds. D. J. Spijker boer, die het zal hebben over 'Wie vergeeft wie?' Muzikale medewerking: duo Panne- man en Teke Bijlsma. ZOETERWÖUDE De derde cyclus van het pastorale plan 'Toerusting' wordt vandaag, donderdag, voortgezet met een informatie-avond met als the ma 'Verzoening binnen de Kerken'. HAZERSWOUDE B. en W. hebben bouwbedrijf J. J. Boers verzocht een verbouwingsplan op te stellen voor de woning bij de Rhijrrenburchermolen. Dc kosten worden geraamd op 29.522. Aan premie woningverbete ring kan worden ontvangen 2950 zo dat de nettokosten van de verbouwing 26.572 bedragen. Aan de raad wordt voorgesteld dit bedrag als krediet be schikbaar te stellen. BUITENKAAG In 'Het Kompas' zal op 15 februari een introduktiebij- eenkomst worden gehouden. Een funktionaris van de Provinciale Pla nologische Dienst zal dan een toelich ting geven op een streekplan, waaron der ook Buitenkaag valt. WOUBRUGGE Het gemeentemu seum van Woubrugge zal op 4 mei worden heropend. Ter gelegenheid hiervan zal een tentoonstelling van beeldhouwwerk en schilderkunst wor den gehouden. De inwoners zal wor den gevraagd, tijdelijk waardevolle voorwerpen af te staan. Bij een enquête heeft een 20-tal verenigingen zich voor een nieuw dorpshuis uitg£ sproken. Gedacht werd ook aan de af gekeurde bijz. school en aan het ge bouw Onderweg. (ADVERTENTIE) prabo - agnes lyceum - leiden in februari begint de nieuwe cursus voor Cat van Katwijk vullen in harmonie met omgeiinp. Van een onzer verslaggevers KATWIJK De meerderheid in de Katwijkse gemeenteraad blijft zich hardnekkig verzetten tegen de situatie dat alleen het stedebouwkundig bureau OD 205 eeu ontwerp maakt voor de bebouwing v an het centrum van Katwijk aan Zee. Tijdens de raadsvergadering die volgende week aan dit onder werp besteed zal worden zal zij voorstellen ook het bureau Geoproject uit Nieuw-Vennep een schets ontwerp te laten makeu. LEIDEN Op dc 2c Binnenvestgracht (in het voormalige pand van 'Old Dutch') is gisteren de bistro 'De Blauwe Huzaar' geopend. Dit nieuwe horecabedrijf bevat een open keuken en twee houtskoolgestookte grills, waar de bezoe kers desgewenst zelf hun vlees of vis kunnen klaarmaken. Het interieur is gedecoreerd met attributen die verwant zijn aan de huzarentijd in het begin van de vorige eeuw. In de weekends zorgen artiesten voor muziek. Dit staat in de brief die gisteren bij B. en W. is bezorgd.. Het schrijven was ondertekend door dertien raadsle den, te weten de leden van de CCP- fractie, vijf leden van de SGP fractie, de heren Berkhey, Van der Plas en Haasnoot van de CHU en de heer Van Duyn van de PvdA. Pogingen om ook de steun te verkrij gen van SGP-wethouder Van Dijk om aldus de eenheid met diens fractie te bewaren zijn op niets uitgelopen. De heer Van Dijk toonde zich niet afke rig van het plan maar wilde zich voor de raadsvergadering liever niet bin den. Wezensvreemd De bezwaren van de oppositie richtten KOUDEKERK De raad van Koude kerk aan den Rijn heeft uitgebreide aandacht geschonken aan de recreatie ve nota. Mevrouw Slot suggereerde, met alle betrokken verenigingsbestu ren om de tafel te gaan zitten tenein de de nota te bespreken. Zij lanceerde de gedachte, de tennisbanen en voet balvelden gratis in gebruik te geven en de verenigingen zelf voor het on derhoud te laten zorgen. De heer Wondergem wenste een sport raad. Hij toonde zich een voorstander •van gebruik van de voetbalvelden ook op zondag. De heer Heemskerk pleitte ook voor een optimaal gebruik. De wethouder betwijfelde of het provinci aal bestuur gratis gebruik van de vel den zou goedkeuren. Voor een sport raad achtte de wethouder het moment nog niet gekomen. De raad ging akkoord met verhoging van de zwembadtarieven. Men vond, dat de controle op de hondenbelasting veel te wensen overlaat. Wethouder Van der Pols zei bij het voorstel tot medewerking voor uit breiding van de chr. school, dat dc grootte van de school, gezien de ont wikkeling van Koudekerk, geen reden voor ongerustheid geeft De lokalen zijn nodig en zij zullen dat voorlopig blijven. De KVP-fractie wilde name lijk weten waarop de aanvraag was gebaseerd. Mevrouw Slot (PCP) vroeg het colle ge, het bedrag per kleuter 34) voor het bijzonder kleuteronderwijs over een half jaar nog eens te bezien. De wethouder stond hier niet afwij zend tegenover. OEGSTGEEST De heer J. Tulkens alhier is benoemd tot plaatsvervan gend directeur van het gevangeniswe zen in Nederland. Hij woont aan de Juffermansstraat. RIJNSTREEK Vanavond, donder dag. geven het geref. kerkkoor en The Joy Singers in de geref. kerk te Bos koop. om 8 uur, een uitvoering. De koren zullen zowel afzonderlijk als ge zamenlijk te horen zijn. liet geref. kerkkoor heeft op het ogenblik 95 le den. The Joy Singers hebben er 70. zich, zoals bekend, tegen de manier waarop OD 205 van plan was het cen trum te gaan bebouwen. Men vond dat er op die manier voor Katwijk wezensvreemde elementen zouden op doemen. Daarom wilden de dertien raadsleden het bureau Hajema uit As sen voor een alternatief plan laten zorgen. Dat is om nogal onduidelijke redenen op niets uitgelopen. Nu hoopt men in Geoprojekt een bu reau gevonden te hebben dat wel in NIEUW-VENNEP Het onderzoek naar hart- en vaatziekten verloopt in Haarlemmermeer vlot. Op 6 december werd begonnen in Hoofddorp. Het on derzoek is een verlengstuk van het röntgenologisch borstonderzoek. In to taal gaven 8600 inwoners zich voor het onderzoek op Morgen en overmorgen is de bevol king van Abbenes en Buitenkaag aan de beurt. Het schema dat is vastge steld luidt als volgt: Lisserbroek 28 en 29 maart, Zwaanshoek 1 en 2 april; Burgerveen-Weteringbrug 2 en 3 april; Rijsenhout 4 t.m. 11 april en Nieuw-Vennep-Beinsdorp 1 t.m. 20 mei. Het onderzoek vergt maximaal twintig minuten. In Haarlemmermeer-noord is het onderzoek bijna geëindigd. LEIDEN Groente- en fruitveiling 6 februa ri: Appelen 69, aardappelen 15-17. andijvie 184-205. snijbonen 1120-1330, kroten gekookt 70. boerenkool 60-71, groene kool 70, prei !»l- 92. stoofsla 61-73. spruiten A 88-96. B 88-12. C 76-76, champignons 240, uien 52-56. witlof 134-140, knolselderij 22-20. komkommers B 101. C 110. sla zwaar 32-40, licht 17-24. KATWIJK AAN DEN RIJN, 6 februari - Groenteveiling. Aanvoer waspeen 250 ton. Prijzen waspeen Al 530-750. All 260-550. BI 670-1070. Bil 2- 210. Cl 570-680, CII 340-460. boerekool 37-49. spruiten 94. knolselderij 20-48. NIEUW-VENNEP In Nieuw-Ven nep is een hockeyclub opgericht. Er hebben zich na een eerste oproep al veertig leddn gemeld. Tijdens een in formatieve avond op 14 februari in sporthalrestaurant 'De Krim' zal een bestuur worden gekozen. Zazerdagmid- dag van 2 tot 4 uur is de eerste trai ning op het terrein van de christelij ke lagere technische school. In de gymzaal van de l.t.s. zullen op de woensdagavonden ook de indoortrai- ningen worden gehouden. Men wil het nieuwe hockeyseizoen in de competi tie gaan meespelen. De vereniging krijgt de beschikking over een hoc keyveld in het nieuwe sportcomplex dat achter de Vespohal in aanleg is. Gezocht wordt nog naar een naam en naar de clubkleuren. staat zal zijn met een ander plan 'e komen en dat bovendien in de geest zoals de oppositie zich die wenst. Geoproject moet het 'Gat van Katwijk Zee' gaan vullen in harmonie met de omgeving. Volgens de dertien moet het bureau daartoe in staat worden geacht omdat het zich in het bijzon der bezighoudt met stadsvernieuwing in de zin van renovatie en reconstruc tie. Geoproject is geen stedebouwkundig bureau, maar beweegt zich naar eigen zeggen op een mentaal ander werkge bied. Het bureau is momenteel aan het werk in Amsterdam (de Jordaan), Alkmaar en Leiden. Weinig' twijfel Als "dit voorstel volgende week door de gemeenteraad geaccepteerd wordt en dat behoeft weinig twijfel om dat het nu reeds door de meerderheid ondersteund wordt betekent dit dat men omstreeks 1 juni het ont werp van Geoproject zal kunnen be kijken. Dat is dan precies een jaar na dat de raad het plair van OD 205 ver wierp. Överigëns zal er binnenkort nog een plan op tafel komen, namelijk dat waarvoor'OD 205 in november van vo- rig jaar opdracht van de gemeente raad kreeg. RIJNSBURG In de Proeftuin te Rijnsburg zullen in de week van H tot 15 februari broeiproeven met tul pen te zien zijn, zowel bij de kisten- brnei als bij de vollegrondsbroei. Na elke rondleiding zullen in de christe lijke lagere tuinbouwschool nieuwe aspecten worden besproken met be trekking tot de teelt van lelies. De proeftuinshow kan op de volgende dagen worden bezocht: bezoekers die wonen in Lisse, Hillegom, Wassenaar en Noordvvijk wordt verzocht te ko men op maandag 11 februari 14 uur; .Noordwijkerhout,- Voorhout en War- mond op dinsdag ^2 om 9.30 uur; Sas- senheim, Bennebróek, Heemstede en 'Bloemendaal op dinsdag 12 om 14 uur; Rijnsburg, Oegstgeest, Valken burg en Katwijk op woensdag 13 om 9.30 uur. Degenen die op een der voorgaande dagen verhinderd zijn kunnen nog terecht op donderdag 14 februari 14 uur. LISSE Twee jaar geleden begon het Kioretti-college met zgn. 'werkpro- jekten voor leerlingen'. Besloten is nu de leerlingen van HAVO 3 bij een projekt in te schakelen. Een belang rijk onderdeel daarvan is dat de hon derd leerlingen de huisvrouwen in de Poelpolder een 'interview' zullen af nemen. Dit zal gebeuren op 19 of 20 februari. Het is vooral de bedoeling het taalgebruik van de leerlingen op deze wijze te bevorderen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 4