Britse kompels willen staking Syrië kreeg steun voor harde lijn tegen Israël Toenadering in Europa komt moeilijk op gang uitse politie meldt oppakken van nieuwe groep guerrilleros Chileense junta geeft genaaste bedrijven terug Berlijn blijft graadmeter Elf doden bij bomontploffing in Britse bus Singapore: geen vliegtuig voor kapers Nixon krijgt dagvaarding Belgische artsen gaan dag staken fiROiU'W/KWiAiRTEfr MNiSÖAG 5 FEBRUARI 1974 BUITEN LA_\D T7/K9 (LONDEN (AP, Reuter, UiPI) De 269.000 Britse mijnwerkers hebben zich met een overweldigende ■meerderheid voor een nationale mijnstaking uitgesproken. De leiding van de bond van mijnwerkers, frfUM, komt vandaag bijeen, voor de beslissing wanneer de staking zal aanvangen. kangenomen wordt dat deze, indien piet toch nog een akkoord met de legering Heath wordt gesloten, rond 10 februari begint. Na telling van de Eorige week donderdag en vrijdag uit gebrachte stemmen bleek gisteren dat 11 procent van de Britse mijnwerkers zich voor een staking had uitgespro ken. De stemming over een staking is in Engeland wettelijk voorgeschreven onder de destijds onder zwaar protest van de vakbeweging aangenomen wet op de industriële betrekkingen. Met de uitslag van de stemmingen FRANKFORT, AMSTERDAM (AP, AFP, ANP) De Westduitse po- itie heeft bij invallen in Frankfort en Hamburg zeven mensen ge- irresteerd, die ervan worden verdacht de harde kern te vormen van :en nieuwe bende stadsguerrilleros, zoals voorheen de Baader-Mein- lofgroep. )e Amsterdamse centrale recherche leeft op verzoek van de Westduitse echerche een 25-jarige Duitser in de loofJstad aangehouden omdat hij mo- jelijk deel uitmaakt van de bende, vaarvan leden in de Bondsrepubliek ijn aangehouden. Een tweede, ver- noedelijk eveneens Duitse jongeman, nerd later op hetzelfde adres gearres- eerd. lolgens de Westduitse politie zijn de even in de Bondsrepubliek opgepakte lersonen 'beroepsrevolutionairen' en vordt naar een achtste, -rouwlijke erdachte nog gezocht. Bij andere raz: in West-Duitsland zijn gisteren log eens zeven mensen opgepakt van ;en groep die zich 'Fellow Travellers' loemt en die volgens de politie is op- jetreden als kwartiermakers en leve ranciers van identiteitspapieren voor Ie stadsguerrilleros. )e politie heeft gemeld dat bij de in vallen in twee 'samenzweerdersholen' n Frankfort en twee andere in Ham- mrg wapens en explosieven, waaron- er vier machinepistolen, 16 pistolen, 5 handgranaten, twee landmijnen eii ïateriaal voor het maken van bom- ïen zijn gevonden. De politie zou de ieuwe bende hebben kunnen oprol- en door hun geheime code te ontcij- eren. Daarbij zou zijn vastgesteld dat e bende een financiële basis wilde iggen voor een reeks geweldacties in le Bondsrepubliek door een bankover- ral in Kiel. 5/olgens de politie was de bende van ilan geweest -om na een aanloopfase e beginnen met een terreurgolf vol- ens het patroon dat de Baader-Mein- lofgroep heeft gebruikt. Deze groep 'ordt verantwoordelijk gesteld voor en reeks bankovervallen, autodief tallen en bomaanslagen tussen 1970 m 1972. Bij een van die bomaansla- ;en op Amerikaanse militaire installa- ies in Frankfort en Heidelberg kwa llen destijds vier Amerikaanse mili- airen om het leven, terwijl door ac- ies tientallen anderen gewond raak- en. Vijf leiders van de Baader-Mein- iofgroep, die langdurig in absolute eenzaamheid gevangen zijn gehouden, zulle.i waarschijnlijk pas in september in Stuttgart berecht worden. Tot deze groep behoren Andreas Baader en UI- rike Meinhof, naar wie inmiddels de groep ook is genoemd. Tenminste vier van de gisteren opge pakte leden van de nieuwe bende heb ben in het verleden, volgens de poli tie. contact gehad met de Baader- Meinhofgroep. Het zijn de 25-jarige Margit Schil lev, II sp Stachiowak (19), Christian Eckes (24) en Helmut Pohl (30). Pohl en mej. Schiller zijn eer der voorwaardelijk gestraft wegens hun revolutionaire activiteiten en hun proeftijd was nog niet voorbij. De namen van de andere gearresteer den zijn niet bekendgemaakt De Amsterdamse politie heeft in de kamer van de gearresteerde Westduit ser materiaal gevonden, dat vermoede lijk bestemd was voor het vervalsen van paspoorten. Ook werd materiaal gevonden om bepaalde stoffen, ver moedelijk vloeistof-ontstekingsmecha nismen voor bommen, te produceren. De Duitser blijft in arrest op grond van het feit dat hij vreemdeling is en verdacht wordt van overtreding van de vuurwapen wet (materiaal voor ex plosieve stoffen valt ook onder deze wet. Tussen de Amserdamse en West duitse politie is druk overleg aan de gang over wat is gevonden aan mate riaal en er wordt informatie uitgewis seld over de twee in het Amsterdamse pand gearresteerden. De Westduitse politie heeft bij de in val in Hamburg de verdachten opge pakt door de deur op te blazen met een kleine springlading. Vier perso nen werden te bed aangetroffen met geladen pistolen naast zich, aldus de politie. Volgens de politie gedroegen de verdachten zich bij hun acties als •professionele geheime agenten'. Zij gebruikten codes en vermommingen, zoals pruiken, valse baarden en had de verdachte Margit Schiller tijdéns de arrestatie heur blonde haar donker geverfd, aldus de politie. heeft de 27-leden tellende leiding van de mijnwerkersbond een stakingsman daat verworven dat een van de meest zwaar wegende in de geschiedenis van de Britse vakbeweging wordt ge noemd. Toen in 1971-72 door de mijn werkers ook tot een staking werd be slist, kreeg de leiding een meerder heid van 59 procent van de vak bondsleden achter zich. Ondanks het mandaat is de leiding van de mijnwerkersbond niet ver plicht de staking uit te schrijven en kan het conflict nog door onderhande lingen worden opgelost. Maar zelfs ge matigde leden van de mijnwerkers bond hebben verklaard dat een sta king nu onvermijdelijk is, tenzij de regering Heath alsnog met een forse loonsverhoging voor de mijnwerkers op tafel komt. Premier Heath Een poging om de staking te voorko men werd gisteren opnieuw door pre mier Heath gedaan. De Britse premier onderhandelde na het bekendworden van de stemuitslag der mijnwerkers met de vakcentrale, het TUC, om op basis van een eerder gepubliceerd of ficieel rapport de mijnwerkers tege moet te komen door hen als een 'bij zonder geval' aan te merken. De regering Heath had steeds gewei gerd op de disen van de mijnwerkers in te gaan omdat hun verlangde loonsverhogingen boven de maxima liggen die zijn vastgesteld in een, pak ket overheidsmaatregelen, die bedoeld zijn de inflatie te beteugelen en die in de wandelgangen 'Fase III' (van de anti-inflatiemaatregelen) wordt ge noemd. Het TUC heeft toegezegd te willen aanvaarden dat als de mijn werkers een uitzondering zouden vor men op de bepalingen van 'Fase III' dit niet door andere groepen loon trekkers zal worden gehanteerd om ook een extra-salarisverhoging in de wacht te slepen. De Britse minister van energiezaken Patrick Jenkin heeft gisteren het sta- kingsbesluit van. de mijnwerkers 'een tragedie' genoemd. Joe Gormley, de voorzitter van dc mijnwerkersbond NUM, zei verheugd te zijn over de uitslag van de stemmingen. 'Als de 'regering dit niet ernstig neemt dan verdient zij het niet dat zijzelf ernstig wordt genomen', aldus Gormley. Het stakingsbesluit van de mijn werkers is gekomen nadat eerst der tien weken lang een actie is gevoerd, waarbij de mijnwerkers weigerden overwerk te verrichten. Volgens de regering werd daarmee de energie voorziening zodanig bedreigd dat een driedaagse werkweek noodzakelijk werd. Deze is begin vorige maand van kracht geworden met als gevolg een drastische toename van het aantal werklozen in Engeland. Industriële deskundigen in Engeland hebben voorspeld dat als de mijn werkers werkelijk nationaal zouden gaan staken er dan spoedig een nog verdere bekorting van de werktijd noodzakelijk zou worden en zelfs een tweeëneenhalfdaagse werkweek moest worden verwacht. De kans dat de gehele Britse industrie 'plat' zou kun nen gaan is door waarnemers bijzon der groot genoemd. De Britse mijnwerkers hebben hun vakbondsleiders een duidelijk mandaat gegeven om een nationale staking uit te schrijven. De uitslag van de stemmingen onder de mijnwerkers over een staking werden gisteren de functionaris Frank Britton (links) voorgelezen, in aanwezigheid Van Joe Gormley (midden), de voorzitter van de bond van mijnwerkers (NUM) en Lawrence Daly (rechts), algemeen-secretaris van do NUM. Kissinger binnenkort weer naar Midden-Oosten DAMASCUS, TEL AVIV, CAIRO, LONDEN (UPI, AP, Reuter) De Syrische regering zal van Koe weit en Saoedi-Arabië steun ontvangen bij haar harde houding in het conflict met Israël. President Hafez Assad van Syrië kwam maandag terug van een tweedaagse reis langs de ,twee rijke olielanden. Leden van zijn gezelschap lieten door schemeren, dat Koeweit en Saoedi- Arabië volledig achter Syrië staan en financiële hulp hebben toegezegd. Dat zou kunnen betekenen, dat deze lan den ook niet van plan zijn weer olie te gaan leveren aan de Verenigde Sta ten. De Syrische minister van buiten landse zaken Abdel Halim Khaddam, die Assad vergezelde, zei in Koeweit dat er geen enkel nieuw politiek feit is, dat opheffing van het olieboycot zou rechtvaardigen. Hij herhaalde, dat Syrië alleen wil meewerken aan een scheiding van Israëlische en Syrische troepen als Israël bereid is alle sinds de oorlog van 1967 bezette Arabische gebieden terug te geven. Khaddam zei in een interview met een krant in Sa oedi-Arabië, dat de Syrische troepen bij de hoogvlakte van Golan een uit- puttingsoerlog voeren om de Israëli sche reservisten bezig te houden en Israels economie te ondermijnen. Het kwam maandag bij Golan op nieuw tot schietpartijen. Syrië meldde, dat er artillerie en tanks waren inge zet en dat de gevechten uren hebben geduurd. Israël sprak van enkele lichte vuuruitwisselingen. KISSINGER Volgens diplomatieke bronnen in Londen zal de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Henry Kissin- fer midden februari opnieuw naar et Midden-Oosten reizen om het ge sprek tussen Syrië en Israël op gang te brengen. Er zouden sinds Kissingers laatste bezoek aan dit gebied nieuwe ideeën zijn geboren voor een overeen komst tussen Israël en Syrië. Gezien de harde houding van Syrië tot nu toe zou de impasse alleen te door breken zijn door 'de meesterlijke aan pak' van Kissinger zelf. Volgens de bronnen zou Syrië wel bereid zijn wat water in de wijn te doen, omdat het onder grote druk van Moskcu en Cai ro staat. Een Syrisch-Israëlisehe over eenkomst over troepenscheiding moet de weg vrij maken voor de tweede fa se van de vredesconferentie in Genève. Syrië heeft het eerste deel van deze conferentie niet bijgewoond. Egypte heeft gezegd dat het niet zal meewer ken aan de tweede fase als Syrië daar niet bij is. De Syrische regering heeft nog geen enkele bereidheid getoond haar houding tegenover Israël iets te verzachten. De Syriërs zijn bang dat door een akkoord over troepenschei dingen met Israël de eigenlijke kwestie in het Midden-Oosten in de ijskast te recht zal komen. Se Syrische minister Khaddam zei, dat hij niets wist van een nieuw bezoek van Kissinger aan het Midden-Oosten. Khaddam ver klaarde, dat Kissinger op de hoogte is gebracht van het Syrische standpunt inzake troepenscheiding. De Russische minister van buitenland se zaken Gromyko voerde maandag besprekingen met Kissinger, onder an dere over het Midden-Oosten. Gromy ko zal deze maand nog naar Cairo rei zen, zo is in Egyptische kringen in Moskou vernomen. SUEZ Het Israëlische leger heeft zich giste ren teruggetrokken van een smalle woestijnstrook ten noorden van de weg van Suez naar Cairo. Daarmee is de tweede fase van de Israëlische te rugtrekking voltooid. Ook Egypte ging door met het 'uitdunnen' van zijn troepenmacht op de oostelijke oe ver van het Suez-kanaal. Volgens een militaire Israëlische woordvoerder haalt Egyote echter minder soldaten terug dan is afgesproken. Officieel heeft Israël bij de Verenigde Naties ge protesteerd -tegen de aanwezigheid van vijf installaties voor het afvuren van SA-raketten aan de oostzijde van het kanaal. De Israëlisch-Egyptische overeenkomst verbiedt de aanwezig heid van raketten in dit gebied. Journalisten uit Cairo melden, dat Noda Abdel-Nasser, de dochter van de vroegere Egyptische president, haar betrekking bij het dagblad Al Ahram. heeft opgegeven. Haar stap zou ver band houden met het ontslag van Hei- kal als hoofdredacteur van dit blad. Officieel is hierover niets bekend ge maakt. LONDEN (UPI, Reuter) Britse par lementsleden hebben de regering ge vraagd het personenverkeer tussen Ierland en Engeland te beperken. Zij vroegen dit in een reactie op de bom ontploffing in een bus in het noor den van Engeland, die maandagnacht aan elf mensen het leven kostte. De bus, die Britse militairen en hun gezinnen vervoerde, werd opgeblazen op een autoweg bij Bradford. Alge meen wordt aangenomen dat dit het werk is van de IRA, het verboden Ierse Republikeinse leger. De IRA, die eind vorig jaar een serie bomaansla gen in Londen pleegde, kondigde acht dagen geleden aan, dat er meer aan vallen in Engeland zouden komen. CAIRO, SINGAPORE (UPI, Reu ter) De regering van Singa pore heeft geweigerd een vlieg tuig ter beschikking te stellen van de vier Japanse kapers, die al vijf dagen drie gijzelaars vast houden op een veerboot. 'Van een verantwoordelijke regering kan men niet verwachten, dat zij an ders handelt, terwijl men de bestem ming van het vliegtuig niet eens weet', zo vond de staatssecretaris van buiten landse zaken van Singapore. De kapers hebben als voorwaarde gesteld, dat zij tijdens de vlucht gewapend blijven. Er is nog geen land gevonden, dat een vliegtuig wil afstaan voor de vlucht van de kapers naar een nog niet nader aangeduid Arabisch land. De drie Pakistaanse guerrilla's, dié naar Cairo zijn gevlogen, nadat ze in de havenstad Karachi twee Griekse gijzelaars hadden losgelaten, worden op het vliegveld van de Egyptische hoofdstad vastgehouden, totdat toe stemming is gegeven voor hun vertrek. De drie jonge mannen, die in Karachi een Grieks schip kaapten om twee in Athene ter dood veroordeelde Palestij- nen vrij te krijgen, zijn geïdentificeerd als Pakistani. LOS ANGELES (AP) President Nixon heeft gisteren een officiële dag vaarding gekregen om verklaringen af te leggen over de inbraak in het kan toor van de psychiatér van Daniel Ellsberg. Volgens de dagvaarding, waarom door de voormalige presidentiële medewer ker John Ehrlichman was gevraaagd, moet dè president op 25 februari en 15 april voor een rechtbank in Los Angeles verschijnen. Het is de eerste keer in de Ameri kaanse geschiedenis dat een lagere rechter een president de opdracht geeft om persoonlijk te komen getui gen. SANTIAGO (AFP) Meer'dan 100 Chileense bedrijven, die tij dens de regering Allende onder staatscontrole waren gekomen zijn door de huidige militaire junta aan hun vroegere eigenaars terug* door Jaap den Boef Naar het zich laat aanzien is er wat de Sowjet-Unie betreft voor lopig een eind gekomen aan de periode, waarin de westelijke landen en in het bijzonder de Bondsrepubliek Duitsland politieke zaken konden doen. Een belangrijke graadmeter is de re latie tussen de beide Duitse staten, die op 'haar beurt weer beoordeeld kan worden aan de hand van de ont wikkelingen in en pm West-Berlijn. Nog maar ruim een week geleden moest de Westduitse regering aan die van de DDR (Deutsche Demo- kratische liepublik) om opheldering vragen over de ongewoon scherpe controle door bewapende grenssolda ten aan de doorlaatposten op de we gen van tn naar West-Berlijn. Bondskanselier Willy Brandt ,die de militaire controle ;n strijd acht met het viermogendhedenakkoord over Berlijn -eisde naar het westelijk deel van de hoofdstad van het voor malige Duitse Rijk, naar gemeld voor een privébezoek. In werkelijk heid ging hij de teleurstellende gang van zaken in en om West Ber lijn, die de toenadering tussen de twee Duitse staten belemmert, be spreken met de 'regerende burge meester' van dit stadsdeel, Klaus Schlltz. kou en Bonn werden vastgelegd. Ook Kanselier Brandt moest al ge ruime tijd geleden tot de ontdek- kin komen dat zijn grote tegemoet komendheid ten opzichte van de Sowjet-Unie en de vin haar afhanke lijke Europese landen (nog) niet tot de regeling heeft geleid, die hem voor ogen heeft gestaan. West-Berlijn zal belaas een heet hangijzer blijven in de betrekkingen tussen de beide Duitse staten. Op zichzelf is dat een niet gevaarlijke, maar toch wel bijzonder onaangena me situatie. Het voortduren van de toch altijd nog benarde positie van West-Berlijn blijft een zware belas ting vormen voor de toenadering tussen de landen van (wat we in West-Europa gemakshalve noemen) Oost en West. Dit geldt ook voor de inleidende besprekingen voor de Eu ropese veiligheidsconferentie in Ge nève, die kort geleden werden her vat. van Brandt. Het was de 'rechter hand' van de kanselier. Egon Bahr, die in 1972 samen met zijn Oostduit- se onderhandelingspartner Michael Kohl in ijltempo het Basisverdrag met de DDR opstelde, dat als grondslag voor het sluiten van ande re verdragen ter regeling van de be trekkingen tussen beide staten moest dienen. De snelle totstandkoming van het Basisverdrag was voor de SPD van Brandt van groot belang in verband met de vervroegde Bondsdagverkie zingen van 19 november 1972. Maar zelfs de liberale regeringspartner toonde zich destijds - ongerust over het gemak, waarmoe Bahr genoegen nam met een verdragstekst, die geenszins waterdicht was. De West duitse onderhandelaar handelde blijkbaar in het vertrouwen dat de DDR na het verkrijgen van volledi ge internationale erkenning bereid zou zijn, de positie van West-Berlijn temidden van haar grondgebied te normaliseren. van de DDR is bijzonder weinig te rechtgekomen De Oostduitse autoriteiten laten niets na om er voor te zorgen dat zo weinig mogelijk DDR-burgers ge bruikmaken van de mogelijkheid, uitnodigingen te sturen naar de an dere kant van de r.og altijd niet ver dwenen scheidingslijn tussen de bei de Duitse staten. Met succes. Deze ontwikkelingen van de afgelopen maanden kunnen er toe leiden dat kanselier Brandt zich - overigens niet uitsluitend om redenen van binnenlandse politieke aard - zijn politiek ten opzichte van de Sowjet- Unie gaat aanpassen aan de vorde ringen die met betrekking tot West- Berlijn worden gemaakt - of uitblij ven. Paradoxaal Voordeel Ontdekking Ijltempo Van de zijde van de DDR blijft men de desbeti effende oepalingen van het viermogendhedenakkoord zeer eenzijdig interpreteren, alle formu leringen 'en spijt die in gemeen schappelijke verklaringen van Mos Het uitblijven van de verwachte re sultaten van de actieve toenaderings politiek van kanselier Brandt en diens minister ,ran buitenlandse za ken Walter Scheel kan in de Bonds republiek ieiden lot gezichtsverlies voor de grootste regeringspartij, de SPD (Sociaal-democratische partij) Niets is minder waar gebleken. Viermogendhedenakkoord en Basis verdrag hebben vrijwel alleen de Sowjet-Unie en de DDR voordeel ge bracht, al was het alleen maar in de vorm van consulaire vertegenwoordi gingen, die zij in West-Berlijn krij gen. Voor de Duitsers in het weste lijke deel van Berlijn en in de Bondsrepubliek hebben zij echter weinig zoden aan de dijk gezet. Zelfs van het familiebezoek aan Oost-Berlijn en het eigenlijke gebied Dit kan - mocht de DDR volharden in haar negatieve houding - weer tot gevolg hebjjen, dat de Europese vei ligheidconferentie nog moeilijker van de grond zal komen dan totdus- ver al hat geval is geweest. Para doxaal is dat de westelijke landen jaren geleden het doorgaan van een dergelijke conferentie in de eerste plaats afhankelijk hebben gesteld van een definiteve regeling van de Berlijnse kwestie en dat zij nu lijkt te zijn begonnen zonder dat die re geling er ia. Hei viermogendhedenakkoord over Berlijn en de verdragen met de Sowjet-Unie. Polen en de DDR moesten d'enen om een definitieve regeling van de Berlijnse kwestie mogelijk te maken. Nu dit probleem Sinds in 1961 dwars door Berlijn een 'muur' werd opgericht is er niet veel verbeterd in de betrekkingen tussen de mensen aan weerszijden er van. onopgelost is gebleven is de vraag gewettigd of de Sowjet-Unie zich in de afgelopen jaren niet heeft be perkt tot het aanvaarden van rege lingen, die nasten in het kader van het veiligstellen van haar belangen in Europa - al dan niet naar aanlei ding van de problemen, die Moskou heeft met Peking, dat zich in de in ternationale arena steeds meer doet gelden. Minder scherp Dit laatste neemt echter niet weg dat van een werkelijke toenadering in Europa nog geen sprake is, zo lang er alleen verdragen worden ge sloten die schone beloften inhouden, maar er in de praktijk weinig of niets verandert in de verhouding tussen de volkeren van Europa. Zelfs als men vaststelt, dat de tegen stellingen in de afgelopen jaren minder scherp zijn geworden, is er nog geen reden tot genoegzaamheid. Want de Tegenstellingen zélf zijn ge bleven en de vertrouwensbasis die nodig is om toenadering op alle fronten na te streven is nog bijzon der wankel. Onder deze bedrijven bevinden zich de elf belangrijkste textielfabrieken van het land, waaronder de 'Sumar' en de 'Yarur' die hun hoofdzetel in de buurt van Santiago hebben, en die voor de val van Allende algemeen werden beschouwd als twee van de stevigste bolwerken van 'het Volks front'. Naar thans in officiële kring verluidt, zullen alle ondernemingen, die de staat 'onwettelijk' had ingepalmd aan hun vroegere eigenaars worden terug geschonken. 262 bedrijven van allerlei slag (mijnen, textielfabrieken, trans portbedrijven, metaalfabrieken enz.) waren tijdens de 34 maanden van Al- lende's regering onder staatscontrole geplaatst zonder dat de eigenaars daar schadevergoeding voor kregen. Van deze firma's zijn 138 reeds opnieuw aan de hoede van hun vroegere eige naars toevertrouwd en 124 andere zul len binnenkort volgen» De huidige re gering overweegt haar aandelen in de 22 Chileense handelsbanken, waarvan de helft voor 80 pet of meer de staat toebehoort, aan particulieren van de hand te doen. De vijf kopermijnen die van Chili een van de vier voornaamste koperprodu centen maken en die ook onder Allen de genaast werden, zullen niet aan hun vroegere eigenaars worden terug gegeven. De junta heeft van het begin gezegd, dat daarvan geen sprake kan zijn. Volgens waarnemers wil het nieuwe bewind zijn totale controle handhaven op de koperwinning, die van vitaal belang is voor 's lands eco nomie. VOORWAARDEN De vroegere eigenaars van de andere bddrijven moeten echter een reeks voorwaarden, die door sommigen als 'drastisch' worden bestempeld, aan vaarden. BRUSSEL (AP) Op 14 februari gaan alle aan Belgische ziekenhuizen verbonden artsen een dag staken uit protest tegen het feit dat de honora ria van de artsen van het academisch ziekenhuis te Gent zijn gebruikt voor het betalen van toeslagen aan niet- medisch personeel. Die dag zullen in de ziekenhuizen al leen noodgevallen worden behandeld. De staking is georganiseerd door de nationale artsenbond. Het geld dat zou moeten worden ge stort in een medisch fonds te Gent voor het besteden aan zaken als me disch onderzoek en instrumenten, was dus nu voor andere doeleinden ge bruikt en de artsen noemen dit ille gaal. I

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 9