lokkeer beslist olleybalcompetitie Laatste kans Punch verkeken Walter Browne in de slotronde van het bord geveegd Nico van Slobbe winnaar NTTB-cup Rijswijk Tilburg ondanks trainingskamp kansloos Voetbal op tv erg opwindend Hockeywinst in Brisbane ÉFilbert Bayi: jiieuw record |l500 meter Opnieuw incident in topper uit korfbal-hoofdklasse bij Zaalhandbal Zaalhockeyteam '/%JW/KWARTET MiAlANDAG 4 FBBRÖAiRI 1974 SPORT T13/K11 jjn onze volleybalmedewerker jfgjSWIJK Diep teleurgesteld verlieten de VC Tilburgspelers na >op van de 3-0 nederlaag tegen Blokkeer de Rijswijkse sporthal 0<jrimba'. Die nederlaag moest behoorlijk verwerkt worden. Het had ahor de Tilburgers de wedstrijd van het jaar moeten worden. Vanaf iderdag hadden de Tilburgers zich in het KNVB Sportcentrum in st teruggetrokken als voorbereiding op het topduel tussen de num- rs 1 en 2 in de kampioenspoule van de eredivisie volleybal. Niets s aan het toeval overgelaten. Verliezen was er eigenlijk niet bij. dubbele pil. De Jager, die aan het be gin van het seizoen het AMVJ-shirt wisselde voor dat van de Tilburgse ploeg, was bij de landskampioenen een van de vaste basisspelers. In het begin van de derde set haalde coach Partoens De Jager eruit en zette Jan Klijssen voor hem in. 'Waarom was mij niet helemaal duidelijk. Ik draai de toch goed. Maar goed, dat heb ik te aanvaarden'. Ook aanvoerder Jan van Eys moest dat ondervinden. De an ders zo spectaculaire Tilburgse aanval ler verliet in het begin van de tweede set op aanwijzing van coach Partoens het strijdperk. Ook hij beweerde: 'Ik dacht dat ik goed draaide. Maar ja, dat moet de coach uitmaken'. Wel coach Partoens vond in beide gevallen 'de stop enorm slecht. Daarom kwam onze aanval er niet goed uit. Ook al hebben we maar een eenvoudig aan- valspatroon. We boften niet dat we omdat Zdunczyk zich moet aanpassen, daarmee nu al tegen Blokkeer moes ten spelen'. ONMOGELIJK Voor de Tilburgse spelverdelers was het allemaal een onmogelijke opgave. Cor de Hond, vaak de motor van de Brabantse ploeg, was zo uitgeput, dat hij het niet allemaal zag zitten op het einde. 'Je werkte je een ongeluk' Johny Groen vond daarvan: 'De Til burgers waren overgeconcentreerd. Zo'n trainingskamp is natuurlijk wei- aardig. Maar als je daar drie dagen zit, moet je er ook even uitkunnen'. Frank Constandse, de weer helemaal in vorm zijnde Rijswijkse hoofdaan valler zei over de Tilburg-problemen: 'Ik zag die Zdunczyk niet zo helemaal zitten. Wat deed hij nu eigenlijk. Joop Tinkhof heeft de hele wedstrijd maar over hem heen staan smashen. Dat moet zo'n speler toch kunnen zien. Wij kunnen nu gerust aan de Europa Cup-wedstrijden beginnen. Als het een beetje meezit, dan halen we dé finale in Parijs ook nog'. Lukt dat de Rijswijksers, dan zullen zij in de Franse hoofdstad de zaterdag zeer goed leidende scheidsrechter René Vos tegenkomen. De Drentse scheids rechter is uitgenodigd de finalewed strijd te komen fluiten. Het gevolg van de Blokkeer-zege is dat de Rijswijkers nu met 6 punten voorsprong aan kop gaan en de com: petitie is beslist. Frank Constandse daarover: 'We konden geen enkel risi co nemen. Bovendien, als we verloren hadden, wat de spanning in de compe titie vergroot had, dan waren we met een kater aan de halve finale van de Europa Cup begonnen'. Een soortgelijke situatie doet zich bij de dames voor. Landskampioen VCH versloeg opnieuw concurrent Corbulo. Dat gebeurde met een grote over- V, kwam allemaal anders uit. Blok- r gesponsord door de liftenfa- ik Starlift had aan de VC Til- g gesponsord door de kantel- renfabriek Robot eigenlijk ir een zacht eitje. Want ondanks de gehele wedstrijd meedoen van Poolse idool Stanislav Zdunczyk de Tilburgse ploeg geen vuist ma- igui- Incidenteel kwamen sommige mjers wel tot aardige dingen. Het iot I echter allemaal te simpel om ploeg te intimideren. J^DEDIGING pral daarom ook niet omdat de eg van Johan van der Haar een be ien wedstrijd speelde. Weliswaar is toti spectaculaire uit de aanval ver- (udpnen, maar verdedigend heeft coach le(jji der Haar een nieuwe dimen- e n aan het spel van Blokkeer toege- ;elrfSd- Johny Groen, weer constant ^d draaiend in de Blokkeer-ploeg grover: 'We kunnen in de verdedi- eclfS veel moer aan. Er wordt ook later op getraind dan voorheen. Daar- i was deze wedstrijd voor ons een voorbereiding voor de vrijdag ginnende halve finale poule voor de [Tona Cup'. Tilburgse spelers waren het daar list niet mee eens. 'Voor ons was onvoordelig', aldus Thiieu de Ja- 'Blokkeer verkeert duidelijk in goede voorbereidingsperiode en irmee zijn wij de boot ingegaan, it is heel wat anders als twee jaar [eden toen ik met AMVJ aan de fi- van de Europa Cup had meege- We waren toen zo op, dat Blok- daarna gemakkelijk met 30 Voor ons zou het dan ook beter reest zijn als we Blokkeer na die >pa Cup-wedstrijden hadden ont- )et'. JBBELE PIL >or De Jager was de nederlaag via cijfers 158, 15—11 en 1511 een KEULEN Voetbalfans belas ten bij spannende momenten in door de televisie uitgezonden wedstrijden hart en bloedsom loop meer dan bij de opwin dendste misdaadfilms. Dit schrijft het tijdschrift van het YVestduitse artsengenootschap in de februari-uitgave. Deskundigen hebben bij proef personen niet meer dan 70 polsslagen per minuut geregi streerd tijdens zenuwslopende situaties in misdaadfilms. Bij precaire momenten in de voet- balwedstrijd werden metingen tot 127 polsslagen per minuut '•erricht. Tijdens een belangrijke voetbal interland lag het aantal pols slagen gemiddeld 18 procent ho ger dan normaal. De artsen ra den derhalve met name de 30- tot 60-jarigen aan zich bij het televisiekijken niet te veel te laten meeslepen door het gebeu- iren op de groene grasmat. Donner alleen op tweede plaats WIJK AAN ZEE (ANP) Browne heeft het 36e Hoogoven-schaak toernooi gewonnen. Overigens in de loop van donderdag/vrij dag al, toen ettelijke inhaal- en hangpartijen aan de orde kwamen. Hij heeft deze krachtmeting desondanks gewond verlaten. Wat was het geval? De ongeslagen Australiër Walter Browne, de grootmeester die 11 uit 14 had gespeeld zover wij weten een record in de historie van deze fameuze wedstrijd werd in de slotronde als een kwajongen van het bord geveegd. BRISBANE (Reuter/AFP) Het Ne derlands hockey-elfta! heeft gisteren te Brisbane met 42 gewonnen van de selectieploeg van de Australische staat Queensland. In de andere wed strijd, die in Brisbane werd gespeeld, versloeg Australië Pakistan met 20. Het Nederlands elftal was duidelijk sterker dan de ploeg van Queensland, die in de eerste helft met 02 achter kwam door twee treffers uit korte hoekslagen van Ties Kruize. Nog in de eerste 35 minuten scoorde Rcbson voor de Australiërs. In de eerste peri ode na rust vergrootte Wouter Leef- ers de marge tot drie treffers (41) waarna Somers in de laatste minuten de stand voor Queensland iets aan trekkelijker maakte, 24! De Hongaarse grootmeester Adorjan, die halverwege zo'n beetje uitgeblust meesukkelde, had zich voorgenomen zijn hoge titel imponerend waar te maken: winnen van Browne. Hij ver kondigde dit plan enkele dagen tevo ren al. Het werd een slachting. Overigens heeft Bfowne, die in Ame rika woont, een schitterend toernooi achter de rug. Hij verdoent zijn eer ste prijs van ƒ4.000,- ten volle. Het gerucht loopt, dat de geldprijzen bij IBM en Hoogovens zulien worden op getrokken. Daar moet men vóór stem men. Te lang zijn ze stabiel gebleven. Grootmeester Jan Hein Donner is al leen tweede geworden. Men moet ja ren teruggaan, om zo'n Nederlands succes te registreren. Donner bleef ook als enige in het toernooi ongesla gen. Tenslotte nog één wapenfeit van de slotronde, die zich te zeer ken merkte door plichtremises: Hecht won geweldig van Planinc. Daarmee illus treerde de Westduitser, dat zijn terug val in de tweede toernooihelft geen inzinking van blijvende aard is ge weest. Het resultaat? Hecht en Pla ninc, gedeeld derde. Het blijft te be treuren, dat Hecht zich passiever je gens het schaakspel wil opstellen. Pla ninc, met zijn onverschrokken stijl, is voor elk toernooi. Joop Tinkhof van Blokkeer passeert het blok van Tornado, dat wordt gevormd door De Jager (links) en de Pool Zdunczyk. macht (13). Ondanks die zege was coach Ger Spijkers wederom niet te vreden over de prestatie van zijn dis cipelen. 'Ik vindt dat ze elke wed strijd goed moeten spelen. Anders krijgen ze zo snel het idee dat ze niet meer hoeven te trainen'. Dat idee leefde beslist niet met de in de degradatiepoule spelende lands kampioen Deltalloyd-AMVJ. De Am sterdammers versloegen in de derby US met 30. Aan dit succes werkte mee Peter de Bakker die vorig jaar bij Corbulo speelde. Bovendien werd de ploeg begeleid door psycholoog Pe ter Blitz. Heren. Eredivisie: Kamp.poule: Orawi-Hel- drop Comb. 3-0 (15-6,15-9. 15-9), Blokkeer- VC Tilburg 3-0 (15-8, 15-11, 15-11). Radius/ MVC-Rotterdam Comb. 0-3 (7-15, 15-17. 11-15). Degr.poule: SFC-Lvcurgus S-l (15-10, 9.15, 15-8. 15-7), Deltalloyd/AMVJ-US 3-0 16-14. 15-10. 15-12), Valuas/VCT-Corbulo 1-3 (8-15, 13-15, 15-13, 16-18) le div. A: SOS/DPC-EAVV 2-3, Zaan '69-Vonk 3-0, Dynamo-Vredeslein 3-2, Oranje Nassau-SC Isala 3-1. B: Delta- Herkules 2-3, Gemini Kangeroes-VVC/Excel- lent 2-3, VC Maastricht-Were Di 3-2, Bermi/ VIG-SIGI 3-1. Petrus en Paulus-VCH 0-3, Li- banon-Brevok 0-3. EREDIVISIE A: Blokkeer VC Tilburg Orawi EREDIVISIE Bi Lycurgus SFC Corbulo 16-32 R'dam Comb. 16-26 Radius/MVC 16-24 Geldrop Comb. 16-14 Deltall./AMVJ 16-14 Valuas/VCT 16-12 US 16-20 16-12 16-12 16- 8 Dames. Eredivisie: Kamp.poule: Corbulo- VCH 1-3 (15-7, 7-15. 10-1, 10-15, 6-15), Haag '68-SFC 3-2 (16-18. 15-10. 15-12, 15-17, 15-8), Haag '68-Corbulo 1-3 (15-11, 9.15. 11-15. 13- 15). Dcgr.poule: Orawi-Lycurgus 3-1, (15-9, 14-16, 15-9, 15-13), Valuas/VCT-Dynamo 1-3 (5-15, 15-11. 12-15. 15-17), Octopus-Vrede- stein 3-0 (15-7, 15-12, 15-12). le div. A: Ori- on-Deltalloyd 'AMVJ 3-0. Orlon-SOS/DPC 3-2, Olvmpus-EAW 3-0, Vios-Flevo 3-2. Valbovol- Drachten 3-0, SC Isala-Be Quick/TLC 3-1. B: Athlon-Rotterdam Comb, 3-1. Set Up-Die Raeckse 0-3, VC Maaslricht-Armixlos 3-1. VC Limburg-coupe naar Ellen Klatt Van onze tafeltennismedewerker GOUDA Nico van Slobbe heeft beslag gelegd op de NTTB-cup. Na een zeer spannende laatste ronde, waarin hij zijn grote rivaal Hans Lingen van zich af schudde, kon hij dolgelukkig de armen in de lucht steken: hij was onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Even eens in de zevende ronde verzekerde Sllen Klatt zich van de Limburg coupe: zij bezorgde met 21-18 en 21-17 Nederlands kampioene Sonja Heltzel haar tweede nederlaag. DAMES A: VCH Corbulo DVC DAMES B: Octopus Dynamo Lycurgus 3-1, 16-34 SFC 16-24 AEC 16-20 Haag '68 16-18 Valuas/VCT 16-16 Orawi 16-10 Vredestein PVC- 16-18 16-18 17-18 KOOS HAMER Nico van Slobbe toonde zich de sterk ste in een gezelschp dat elkaar qua kracht vrijwe* niets ontliep. Slobbe begon met gemakkelijk te winnen van Gerard Bakker, maar meteen daarna al leed hij zijn eerste en naar later zou blijven zijn laatste nederlaag tegen clubgenoot Herman Hopman (16-21, 13-21). Van Slobbe: 'Ik zag me zelf niet als kanshebber en dat werd hierdoor natqurlijk alleen maar ver sterkt.' Maar Van Slobbe begon steeds beter te draaien en na drie ruime Duel tegen Rotterdam-Zuid biedt publiek maar bitter iveinig ie Tanzaniaan Filbert Bayi (ge- [eel rechts) op weg naar een lieuw wereldrecord op de 1500 meter. Achter hem de Nieuwzee- ander John Walker die ook on- jler het oude record bleef. (Reuter) Bij de vospelen van het Gemenebest in Christ- ev church heeft Filbert Bayi uit Tanza nia zaterdag het wereldrecord op de 1500 meter verbeterd met een tijd van "13 minuten- 32,2 seconden. Bayi liep Jl sen briljante race, waarbij hij van Bstart af de leiding nam, waarbij in de 'tweede en derde ronde het sterke in- ternalionale veld tien meter achter «raakte en hij op het laatste stuk de d"sterke eindsprint van de Nieuwzeelan- der John Walker en de Keniaan Ben Jipcho opving. Met zijn eindtijd bleef f^Bayi 0.9 seconden binnen het wereld- iJrecord van de Amerikaan Jira Ryun (3.33.1), dat dateerde uit 1967 Met Bayi's topprestatie verdween één van de wereldrecords, die het langst stand hebben gehouden, uit de boe ken. Sinds Ryun's opmerkelijke race van zeven jaar geleden gingen twee Olympische Spelen, twee Europese kampioenschappen en één spelen van het Britse Gemenebest voorbij, voor dat iemand Ryun's suprematie kon be dreigen. Maar zaterdag voldeed de at leet uit Tanzania aan de belofte, die iedereen van hem had, toen hij bij de Afrikaanse spelen van verleden jaar in Lagos niemand minder versloeg dan de Keniaan Kipchoge Keino. Bij die gelegenheid werd Bayi, een 2Vja- rige soldaat uit een gebied aan de voet van de Kilimanjaro, gepromo veerd tot sergeant. Van onze basketbalmedewerker DELFT Punch heeft de laatste kans niet kunnen grijpen. In het duel met koploper Rotterdam- Zuid, waarin de Delftse ploeg aansluiting had kunnen krijgen bij de top van basketbal eredivi sie, faalde Punch voor eigen pu bliek volledig. In feite had Rot terdam-Zuid geen enkele moeite met de ontstellend traag spelen de formatie van Bill Sharidan ge had. Na de dertiende minuut is het verschil maar zelden minder dan acht punten geweest. Punch vond zijn trieste dieptepunt in het spel van Amerikaan Harry Ro gers. De opzet van de aanvallen was vaak goed, maar zodra Rogers de bal in handen kreeg, was het afgelopen. Elke vaart was dan uit het Delftse spel verdwenen en RZ had weinig moeite om de verdediging te reorgani seren. Bovendien werd er door Punch erg slecht geschoten (het percentage kwam uiteindelijk uit op 41 pet). En daarbij viel vooral het vaak missen van Ed Strong op. Nu is dat niet zo vreemd, want Strong had Jan Dekker als tegenstander. 'Dekkertje' is vrij wel altijd een kop kleiner dan zijn te genstander. Hij heeft er echter iets op gevonden om dat lengteverschil te compenseren. Als zijn tegenstander omhoog gaat voor een schot, tikt Jan Dekker hem even tegen de pols en dat is voldoende om mis te schieten. Strong wond zich daarover op een ge geven moment erg op, maar het arbi trale duo Van Houten-Van Dishoeck trad er niet tegen op. Eigenlijk was Punch-Rotterdam Zuid een wedstrijd die het aankijken niet waard was. Het baart dan ook duide lijk zorgen voor de komende weken, waarin de kampioenspoule van start gaat en dergelijke 'toppers' aan de or de van de dag zijn. Het is te hopen dat de spelers inzien dat het publiek meer wil dan alleen maar spanning. Het publiek komt naar de sporthal om goed basketbal te zien en sensatie is dan natuurlijk wel meegenomen. Een felle strijd om de bal tussen Ed Strong van Punch (rechts) en Jacky Dinkins van RZ. Vorige week in Haarlem werd er bij Flamingo's-Punch slecht gespeeld, maar toen was er nog wat spanning. Dat was er dit maal echter ook niet en het publiek verveelde zich duide lijk. RZ speelde ook niet groots, maar kon toch constant op winst blijven, omdat Richardson en Dinkins erg goed op schot waren. Het waren de enige spe lers die Jan Bruin de gehele wed strijd in de ploeg zou laten. Hij be gon al enigszins verrassend door John van Eek in de basisopstelling te zet ten inplaats van Marcel Welch. Bruin zou de kleine Surinamer trouwens erg vaak sparen en dat kon tegen dit Punch. Zelfs Harold Brewster, één van de vier Surinamers in de Rotter damse ploeg, mocht even opdraven en dat was alleen maar een bewijs van het gemak waarmee RZ Punch de baas kon blijven. Zo logisch als Jan Bruin te werk ging bij het coachen, zo onlogisch deed zijn Punch-collega Bill Sharidan dat. Hij haalde telkens weer Pieter van Tuyll uit de ploeg, die weliswaar niet groots speelde, maar wel de enige was die Jan Loorbach een beetje aan ban den kon leggen. Daarentegen liet hij Harry Rogers de hele wedstrijd spelen en dat was eveneens moeilijk te ver klaren. Bedroefd stond Sharidan dan ook in een hoekje van de zaal, toen het scorebord de afgang van Punch duidelijk had gemaakt: 77-97. Want hij had toch echt wel alles geprobeerd om er iets van te maken. Hij had on der meer Jaap Maassen even ingezet; hij had Strong naar de kant gehaald, maar het mocht allemaal niet baten. Punch faalde. Een Punch dat bij de rust al tegen een ruime achterstand (3648) aan keek. En die achterstand zou vlak na de rust uitgroeien tot maar liefst 21 punten. Dat kwam gewoon omdat de ploeg 'weigerde' te verdedigen en RZ met zijn twee mansspelletjes telkens weer kon scoren. Even leek het erop, dat Punch zich hervond. Dat was rond de dertiende minuut, onder lei ding van Sikking en Van Helfteren verkleinde Punch de achterstand tot negen punten. Het publiek dat zijn ongenoegen even later uitte met het gooien van een bierblikje en de vloer al meermalen had bezaaid met toilet papier, ging er toch nog even voor zitten. Zal er dan toch wat gebeuren? Wel, het kon op dat moment, want RZ kampte even met een inzinking. Punch profiteerde echter niet vol doende en daarom kon RZ weer ver der uitlopen en het verschil alsnog op 20 punten bepalen. Een dubbele winst, naar later zou blijken, want door de toch al verras sende nederlaag van Flamingo's bij Lions in Zandvoort gaat de ploeg van Jan Bruin met twee punten voor sprong aan de kampioenscompetitie beginnen. Topscorers: Punch: Rogers 24, Van Tuyll en Strong ieder 13 RZ: Dinkins 32, Richardson 26, Lohrbach 15. EREDIVISIE Heren: Rowlc-BS Leiden 82-94, Blue Stars- Landlust 72-70, Llons-FlamihRO's 99-94. Punch-RZ 77-97, EBBC-ASVU 111-82, Haarlem Cardinals-FAC 81-105. Dames: Blue Slars-DED 107-35. The White Stars-BV Amstelveen 60-64, BOB-RZ 108-45, AMV.T-Wllskracht 55-44. STAND B7. 26-48 Blue Stars 26-26 26-46 Landlust 26-20 26-40 ASVU 26-16 26-40 Rowic 26-16 26-36 FAC 26- 6 26-32 Haarlem Card. 26- 4 26-30 DED 26- 4 overwinningen op Bert Schoofs (21-10. 21-12), de gevreesde Joegoslaaf Midhat Ustovic (21-10, 21-12) en de gedood verfde favoriet Bert van der Helm (21-13, 21-17) begon hij er pas echt in te geloven. Maar nog altijd waren er meer kapers op de kust: Van der Helm bijvoorbeeld, de verrassend om- hooggeklommen Gerard Bakker, maar vooral Hans Lingen. De Rotterdam mer leed in de eerste vijf ronden al leen tegen Bakker een overigens zeer verrassende nederlaag. Maar in de laatste twee ronden, toen Lingen de beker had kunnen grijpen, ging het mis. De Rotterdammer kon het net niet bolkwerken tegen Bert van der Halm (21-15, 13-21, 21-19). Lingens laatste kans was gelegen in de winst op Nico van Slobbe, maar ook dat lukte niet. Het betere blokken van Nico van Slobbe gaf in dit laatste duel de doorslag. Gaf Hans Lingen na afloop eerlijk toe: 'Nico heeft het zon der meer verdiend. Hij was het meest constant van ons allemaal.' Meteen achter Van Slobbe eindigden Bert van der Helm en Gerard Bakker. Vooral de reeks van vijf overwinnin gen van de al 34-jarige Leidenaar ver- bi jsterdè zijn tegenstanders. Zei de te leurstellend op de zevende plaats ge ëindigde Carel Deken: 'Ik geloof dat we Gerard in onze voorbereiding wat hebben onderschat. We hebben hem als een rustpunt gezien in plaats als een serieuse tegenstander. Het is op nieuw gebleken dat een verdediger ontzettend lastig kan zijn. Zijn spel (j6611 VGïTclSSlll2*611 was een bewijs temeer dat je in Ne- derland niet naar leeftijden hoeft te kijken.' een magneet van aantrekkelijkheid De Argentijn Quinteros zat het ver lies van donderdag, tegen koploper Browne, erg hoog. Die heeft hem ver weten, dat hij slecht speelde, terwijl het omgekeerde in die partij wel eens de waarheid zou kunnen zijn. Hoe dat zij, tegen Enklaar ging de Argentijn er eens voor zitten. De Nederlander was ook klaarwakker, ondanks het voor schakers barbaarse aanvangsuur van 9.30 uur. Quinteros deed het for midabel. Hij moest het onderste uit de kan halen een moeizaam toren eindspel doch ook deze slavenar beid verrichtte hij. Aldus klom hij nog tot 50-procent. Tevreden was hij bepaald niet, maar de eer van zijn strijdersmentaliteit werd tenminste gered. Over Timman schreven we al veel. Za terdag deed het er niets meer toe. Een plichtremise tegen Langeweg, wiens hardheid in de tweede toernooi helft meer dan opzienbarend is onder lijnd. Het is toch de moeite waard vast te stellen, dat geen enkele deelnemer on der het zogenaamde 'meisterdrittel' is gebleven. Dat is een norm, die uit de jaren rond de eeuwwisseling stamt. Men moest een derde halen van het maximum mogelijke om als volwaar dig te gelden. In dit toernooi beteken de dat 5 pnt. Geen der strijdenden in de grootmeestergroep is er beneden gebleven. Dat zich onder hen ook Ree bevond is wat pijnlijk, want deze drievoudige ex-kampioen van Neder land kan natuurlijk meer. GROOTMEESTER!;ROEP: 15e ronde: Donner- Matulovic 4-444, Pomar-Sosonko 4444. Quinteros-ErVklaar 1—0, Adorjan-Browne 1—0, Ree-Ghltescu 44—44, Radulov-Forlntos 1—0. Langeweg-Timman 4646, Hecht-Pla- ninc 10. Uil de 11e ronde: Enklaar-Matu- lovic 10. Uit de 14e ronde: Matulovic- Hecht 10. Timmnn-Radulov 4614- Eindstand: 1. Browne 11. 2. Donner 914. 3 5 Hecht. Planinc. Matulonc 9. 6 S Timman. Snsor/ko. Radulov 8, 9'10 Pomar. Quinteros J. 11. Forintos 644. 12/13 Enklaar. Adorjon 6 1416 Ree. Langeweg. Ghitcscu 5 MEESTERGROEP: 15e ronde: Balion-Garcia 'j—'i. Popov-Kurajica Scheltlnga- Hartoeh 01. Antunac-Dieks 4646. Bach- liar-Tarjan 4446. Kuijpers-Keene 4644, Eising-Ciocaltea 4644, Mohrlok-Pytel 44'j. Eindstand: 1. Kurajica 1044, 2, Popov 9'-. 3/6 CiocaMeu, Kecne. Tarjan. Kuijpers 9, 7. Antujnac 844. 8/9 Hartoch, Mohrlok 3. 10/13 Pvtel, Easing, Garcia. Dieks 644, 14 v. SchelUnga 544. 15. Bacht-ar 5. 16. Bal- DAMESGROEP: 11c ronde: Ivanka-Reicher 10. Karakas-Vokralova 01, Litmanowicz- Nicolau 01, Kerrer-Timmer '444. Laafc- mann-v.d. Giessen 10. Kalchbrenner-Brui- nenberg 10. AMSTERDAM Opnieuw was een wedstrijd in de hoofdklasse B in het nieuws. In het belangrijke treffen tus sen Het Zuiden en het leidende Luto kwam het tto een conflict tussen Theo Korporaal en Luto-coach Van der Bol. Gelukkig liep het met een sisser af. Luto won dit belangrijke duel en bleef via de 10-11 zege op de Rotterdammers met één punt voorsprong op Blauw Wit, een nipte 9-10 winst bij Fides Pacta, aan kop. In de staartgroep viel voorlopig het doek voor Swift. Hoofdklasse: A: De Danaïden-DKOD 13-9, Westerkwartier-Die Haghe 7-8. Ons Eibor- nest-Asko 14-7, Pams-AKC 11-12. B: Het Zui- den-Luto 10-11, Archipel-Deo 16-12. Fldcs Pacta-Blauw Wit 9-10, Rohda-Swlft 11-8. Overgangsklasse: A: Nic-Naas 14-7. DOS '46- DOS 9-8. Stanfries-LDO 7-7. Wordt Kwiek- Riglersbleek 20-13. B: Pernix-Rapiditas 7 9. BEP-Soesterkwartier 10-6. Ready-ZKV 9-11. Deetos-SDO 16-5. C: Rust Roes't-Amersfoort 13-13. Oost Arnhem-Koog Zaandijk 6-8, For- tuna-Ons Huls 14-5. D: Zuiderkwartler-KVS 8-10, PKC-SOS 10-8. PSV-Samos 11-11. HKV Allen Weerbaar 6-5. Hoofdklasse A: AKC Ons Eibernest DKOD De Danaïden Hoofdklasse B: Luto Blauw Wit DETO Het Zuiden 11-18 Westerkwartier 10-10 10-17 ASKO 11- 6 10-11 Die Haghe 11- 10-11 Pams 10- 3 1-17 Archipel 11-16 Rohda 11-14 Swift 11-13 Fides Pacta 10-12 11- 7 10- 5 11- 4 Flamingo's Punch BS Leiden Lions In tegenstelling tot de heren was het spelpeil bij de dames, die om de Lim burg-coupe streden, aanzienlijk lager. Zelfs winnares Ellen Klatt speelde niet groots. Maar ze had er van tevo ren dan ook helemaal geen vertrou wen in. Coach Hans Crouse: 'Na de drie nederlagen tegen het tweede team vorige week zag Ellen er hele maal geen gat meer in. Ik heb moeten praten als Brugman om haar enig zelfvertrouwen te geven. De avond te voren, bij Phoenix, zag ze het nog al tijd niet zitten.' Ellen Klatt: 'De eer ste partij was voor mij zeer belang rijk. Als ik van Marian van der Vliet had verloren, was ik gegarandeerd op de laatste plaats geëindigd.' Dat ge beurde niet, want niet alleen Marian van der Vliet moest haar meerdere erkennen in de zuinig spelende Klatt, ook alle andere opponenten waren niet bij machte de 20-jarige Haagse studente af te stoppen. Toch ging El len Klatt de finale tegen Sonja Helt zel niet met een gerust hart in. Sonja Heltzel had weliswaar van René Vier- lier verloren, maar aangezien bij ge lijk eindigden de onderlinge uitslag de doorslag gaf, moest Ellen Klatt ook deze partij in winst omzetten. Met zeer voorzichtig spel, risico's vermij dend slaagde ze in haar opzet, tot te leurstelling van Sonja Heltzel, die de laatste malen van Ellen Klatt had ge wonnen. 'Maar er werd nu gewoon van beide kanten vrij zwak gespeeld. Ellen was nog het minst slecht en verdiende daarom de beker.' AMSTERDAM Hetzaalhandbalweek- einde is zonder een enkele verras sing verlopen. Alle topploegen behaal den regelmatige overwinningen en in de onderlinge rangschikking kwam dan ook geen enkele wijziging. Hoofdklasse: HEREN: AHC'31-Sittardia 16— 20. Olympla H-Su-ift 11—18. ESCA-St. Mete oor 24—14. PSV Attila 22—13, V en L-Niloc 23—10. Eerste klasse A: Volewijckers-V en K Gr 108. Aalsmecr-Hercules 2113. E en O- Olympia 11 II 19-—S. Olympia Gr. Hurry Up 13—13. Zeeburg-Sport Vercent 18—20. B: De Schutters-EMM 15—15, WLC-DES-Ilermes 11— 12. Blauw WitArnhemia 17—17. Swift II- Swift R 13—14, Hellas-Internos 13—11. Da mes: Hoofdklasse A: Siltardia-NUoc S12. Zeeburg-Qulntus 13—6, PSV-DVO 5—10, Volo- wijckers-Swift R 913, Hellas-Attila 156. Eerste klasse A: AVA-V en K Gr. 513. Olvmpra H-Enschede 8—6, SDOL-DSVD 8—11. Hellas'57-WWV 7—8, Zeeburg II-HMS 3—9 B: De Schutters-Walcheren S10. EHV-Anlmo 9—8, Velo-Foreholte 7—11, Athene-EBHV 4— 14. Verburch-SVM 8—11. HEREN Sittardla 13-23 PSV 13-13 Swlft Arnhem 13-20 AHC '31 13-11 V en L 13-18 Olympla H 13- 5 ESCA 13-17 Nlloc 13- 5 Str. Meteoor 13-14 Attila 13- 4 DAMES Swift R 12-24 Sittardla 12- 7 Niloc 12-24 Volewljckers 12- 6 Hellas 12-22 Zeeburg 12- DVO 12-14 Quintus 12- 5 Attila 12-10 PSV 12- 5 BERLIJN —Het Nederlands zaalhoc keyteam heeft de tweede plaats be reikt tijdens het eerste Europese kam pioenschap dat in Berlijn werd geor ganiseerd. Nederland verloor een wed strijd: in de finale met 155 van een superieur West-Duitsland.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 11