MS ai ]zz E| UB Pop op do plaat -Gomba de Schijvenvoeger Niet piekeren maar puzzelen me door Willem-Jan Martin De eerste lenteboden Bob Dylan geklopt door Gram Parsons en het maken van plannetjes K1 tROüW/KWARTTET ZATERDAG 2 FEBRUARI 1974 BINNENLAND T19/K19 Brieven die niet voorzien zijn van naam en adres kunnen niet in behan deling worden genomen. Geheimhou ding is verzekerd. Vragen die niet on derling met elkaar in verband staan moeten in afzonderlijke brieven wor den gesteld. Per brief dient een gul den aan postzegels te worden ingeslo ten. Adres: Uw probleem ook het on ze, postbus 507, Voorburg. Horizontaal: 1. kruiderij. 5. doortocht- geld. 7. bravourstukje, 11. opera van Verdi, 12. verzoek, 14. priem, 16. niet begroeid, 18. meisjesnaam, 20. Amer, sierheester, 23. kweekgras (Z.N.), 24. voorvoegsel, 25. bloeiwijze, 27. vernis, 28. onderricht, 30. lidwoord (Fr.), 31. zeker kaartspel, 33. bezwaar, 34. oud Egyptische Zonnegod, 36. bode aan een universiteit, 38. lange nekharen van dieren, 39. karaat (afk.), 40. mu zieknoot, 42 platte steen, 44. medicijn, 45. bergplaats, 46. water in N.Br. 48. erg, 50. snuiftabak, 52. bod, 53. zeur kous, 54. vreemde munt, 55. plaats in Zeeland, 57. hoofddeksel, 59. water in N.Br. 61. scheik. element, 62. water, doorlatend, 63. eetgerei, 66. muziek noot, 67. stoomturbine (afk.), 68. ge bladerte, 69. een nummer trekken, 71 foei, 73. pooijzer, 75. titel van de keizers van Abessynië, 76 rondhout, 78. vlies, 73. deel van het jaar, 81. lat werk, 82. muzieknoot, 83. woonboot, 85. grond, 87. wiel, 88. vogel, 90. ie der, 91. water in Utrecht, 93. vreemde munt, 94. jongensnaam. 95. plaatsje onder Vries, 96. verdieping. Verticaal: 1. tooi, 2. meisjesnaam, 3. muzieknoot, 4. afnemend getij, 5. keu kengerei, 6. oningewijde, 7. stoom schip (afk.), 8. klein kind, 9. houten bakje, 10. vreemde munt, 11. alvorens, 13. voorvoegsel, 15. staat soms boven drukwerk. 17. taille, 19. schildpad, 21. danspartij, 22. voorschrift, 25. vier handig dier, 26. ruiterfeest, 28. soepel, 29. vreemde munt, 32. wig, 33. woud koe, 35. behoeftig, 37. bereide dieren huid, 39. hoofddeksel, 41. plaats in Drente, 43. dun plaatje, 45. maggi- plant, 46. vlaktemaat, 47. stok, 49. plant, 50. vertragingstoestel, 51. boom, 53. hijswerktuig, 56. loot, 57. op dracht, 58. lengtemaat, 60. gebogen been, 62. vakje in een kluis, 64. nacht gewaad, 65. schrijfkosten, 67. stijf, 68. stuk stof, 70. gril, 72. meisjesnaam, 74. afgelegen, 77. oorlogsgod, 79. soort aap, 80. denkbeeld, 82. tijding, 84. steen, 85. reeds, 86. water in Fries land, 87. spinneweb, 89. stapelmeter (afk.), 90. voegwoord, 92. pers. voor» naamw. 93. familielid. Oplossingen tot en met woensdag a.s. per briefkaart sturen naar: Trouw/Kwartet postbus 859 Amster dam. Linksboven vermelden: Wee kendpuzzel. OPLOSSING VAN VORIGE WEEK: Hor.: 1. maat, 5. dosis, 9. pret, 12. mars, 14. sla, 15. moot, 17. rata, 19. dans, 21. ra, 23. mastodont, 26. lt 27. eis, 28. opa, 29. dia, 30. id, 31. Arno, 33. Anne, 36. R.N. 37. naga, 39 anode, 41. raad, 43. aria, 44. dras, 45. mild, 47. larie, 50. teer, 53. o.r. 54 ende, 56 ergo, 58. ga, 59. rib, 60. rem, 62. eed, 63. es, 64. strategie, 68. la, 69. niet, 70. eelt, 72. keel, 73. aga, 75. tarn, 77. koor, 78. krent, 79. naad. Vert: 2. A.M. 3 aar, 4. tram, 6. os, 7 sloop, 8. ia, 9. pont, 10. ros, 11. et, 13. staar, 15. manen, 16. trein, 18. as, 19. do, 20. stand, 22. Aida, 24. toon, 25. daad, 26. lira, 31. aarde, 32. naald, 34. neder, 35. Erato, 38. gal, 40. oor, 42. Ase, 45. morel, 46. iris, 48. aera, 49. ieme, 51. egel, 52. radar, 55. netel, 57. griet, 61. etage, 64. sier, 65. Rt 66. ge, 67. elan, 69. neo, 71. tra, 72. k.o. 73. ar, 74. An. 76. na. Prijswinnaars: Mevr. Mul Heerma, B1I- derdijkstraat 10, Leeuwarden; mevr. HL Verseput, Schrijnwerkersgaarde 102, Den Haag; de heer J. P. Bekkers, v. Halewijnlaan 228, Voorburg (ZH). In fig. 1 ziet u de eenvoudige figuur Idie uit twee schijfjes kan worden ge maakt; de enige trouwens. In fig. 2 [zijn de drie mogelijkheden van het sa menvoegen van drie schijfjes weerge geven. Fig. 3 toont de zeven wijzen waarop vier schijfjes gefiligreineerd kunnen worden; de nummers 3, 4 en 5 hiervan kunnen nog worden gespie geld door omdraaien. Dit alles wist Gomba natuurlijk ook, want reeds op zijn vierde jaar had hem zijn vader aan het werk gezet. En hem geleerd, hoeveel mogelijkhe den vijf schijfjes, zes schijfjes, enz hadden Deze geschiedenis zou niet verteld zijn als Gomba niet een vondst had ^-0 Pi £.1 O-O-O po Fif.2 o-d<& o-oo-o oo-<f<&>-o ?lg#5 o O o O O O 0 0 0 0 O O O o o 0 0 0 0 0 0 O o o O O O O Enkele eenvoudige, door Gomba vervaardigde filigreinen gedaan. In zijn droom was hem de Godin Triga verschenen en zij had hem de tertsa getoond: een soort plankje met kringetjes ter grootte van de schijfjes en op afstanden gelijk aan die van de schijfjes in het fili- grein. Ontwaakt ging Gomba aan het werk en hij telde het aantal kringetjes op de tertsa: een driehoek van 3 bij 3 telde 6 kringetjes, van 7 bij 7 telde 28 kringetjes (fig. 4), enz. Maar... wat moest hij ermee doen? Dankbaar als hij de godin Triga was voor het visi oen stond het hem niet klaar voor ogen. Totdat de inspiratie tot hem kwam. Hij moest zijn filigreinen zoda nig op de tertsa leggen, dat elk krin getje door één (maar slechts- één) schijfje was bedenkt! En ongetwijfeld zult u in oudheidkundige musea zijn scheppingen hebben aanschouwd en bewonderd! Laten wij eens stap voor stap nagaan, wat Gomba uitzocht. En natuurlijk vormen deze stappen even zo vele problemen. Probleem 1. Hoeveel filigreinen in de geest van de figuren 1, 2 en 3 zijn te maken met vijf schijfjes? En hoeveel daarvan vormen door omdraaien spie- gelfiligreinen? (liefhebbers kunnen zich ook werpen op zes schijfjes, enz, maar de uitkomsten daarvan zijn wèl welkom doch worden niet gehono reerd). Probleem 2. Als wij ons beperken tot de tertsa van fig. 4 (28 kringetjes), hoe kan deze dan geheel bedekt wor den door het gebruik van zeven fili greinen van fig. 3 (vier schijfjes), waarbij zo veel mogelijk verschillende dier filigreinen gebruikt worden: a) als geen spiegelbeelden worden ge- 'bruikt; b) als wèl spiegelbeelden wor den gebruikt, die dan als verschillend worden gerekend. Probleem 3. Als probleem 2 doch met zoveel mogelijk gelijke filigreinen: a) als geen spiegelbeelden worden ge bruikt; b) als wèl spiegelbeelden wor den gebruikt, dan die als gelijk aan hun spiegelbeelden worden gerekend. Probleem 4. Neem een tertsa van 10 bij 10 (55 kringetjes) en bedek deze geheel met filigreinen van vijf schijf jes, zo veel mogelijk verschillend, waarbij geen spiegelbeelden mogen voorkomen. De maximale oplossingen leveren op: probleem 1: 4 punten, probleem 2: 2+2 punten; probleem 3: 2 2 pun ten; probleem 4: 6 punten. Deze pun ten zijn bestemd voor onze doorlopen de ladderwedstrijd en zij worden op De mooiste elpee van 1974 is alweer j verschenen. I-Iet lijkt althans op zijn I minst zeer onwaarschijnlijk, dat enig j nog uit te brengen werkstuk diezelfde eenzame klasse zal bereiken als THE RETURN OF THE GRIEVOUS ANGEL (Reprise REP 44259), een schitterende elpee uit de nalatenschap van GRAM FARSONS, waarvan de opnamen kort voor zijn triest verscheiden werden voltooid. Natuurlijk. Bob Dylan levert in deze zelfde aflevering felle concurrentie eh bovendien zullen ook Gene Clark en j The Band binnenkort wel weer met j zeldzaam fraaie produkties op de markt verschijnen, maar meer dan een tweede maats is voor hun niet weggelegd, dot is voor mij een 1 bekeken zaak. The Grievous Angel voltrekt zich, gelijk Grams eerste solo-plaat GP welke het vorig jaar goed was voor een eerste pi ijs, in het gemoderniseerde country-idioom. Er komen in de begeleiding vaak dezelfde mensen aan te pas, zoals de in topvorm verkerende Al Perkins (steelgitaar), Glen Hardin (piano), James Burton (gitaar) en - al is hier eigenlijk van begeleiding geen sprake meer - de hartverscheurende vocaliste Emmylou Harris,.de Wereldkampioene Tweede Stem. Verder ook de gerenommeerde violist Byron Berline, maar die zag het deze keer vermoedelijk niet zo erg zitten. Hij staat althans voor zijn doen nogal stereotieperig te zagen, maar gelukkig valt dat maar in één nummer echt hinderlijk op (Hickory Wind). De 'producing' deed Gram Persons deze keer helemaal zelf, waar op GP Rik Grech nog assisteerde. Het resultaat is een metaliger, iets schrijnender en meer Parsonsiaans geluid, dat herinneringen oproept aan de eerste elpee van The Flying Burrito Bros (The Gilded Palace Of Sin), en in de repertoire-keus niet meer van die 'softerige' wat aarzelende songs, die op GP naderhand zo verschrikkelijk begonnen le groeien (She, A Song For You). Dit priemt allemaal regelrecht door je heen, daar is gewoon geen ontkomen aan. Zeer directe muziek, voor het middenrif. De nummers, die in meerderheid-zelf geschreven werden, zijn op één uitzondering na allemaal ijzersterk. Ik ben tenminste niet zo tevreden over de kwasi-live Medley From Northern moest worden. Daarvoor in de plaats een zeer zelfverzekerde, verjongde held die met de onvolprezen assistentie van The Band voortborduurt op al die fantastische klanken die vóór de Selfportraitpcriode met de regelmaat van de klok uit meneer zijn koker druppelden. De verschillende fasen, waarin die tijd muzikaal grofweg valt in te delen, komt hier allemaal terug, al blijft het wel muziek van de jaren zeventig en gaat het dus niet om een soort Dylan Sings Dylan: een oude man die zijn jeugdwerk nog eens dunnetjes, maar vooral nostalgiek, overdoet. Het betreft kortom vooral de aanpak. Zo is er de akoestische gitaar (Wedding Song), rock van het kaliber Highway 61/Blonde On Blonde (Tough Mama. Never Say Goodbye, de tweede uitvoering van Forever Young), de uitgekiend geïnstrumenteerde soberheid van John Wesley Harding (Hazel, Dirge) en vooral weer Dylan's stem: rauw, onheilspellend laag soms, dan weer van een wat onhandige tederheid of zeer klagelijk. En natuurlijk begeleidt The Band alles perfect Ingehouden, geen overdadig gedoe, zodat een maximale zeggingskracht werd bereikt. In zijn teksten is Dylan vooral warm en menselijk. Geen hoogdravende of 'freakerige' konstrukties van het soort dat hij - vreemd genoeg - achter op de hoes kalkte, maar een vriendelijk woord voor iedereen (Forever Young) en veel direkte poëzie rond het bekende thema Dame-Heer. De benadering is steeds positief en optimistisch, er gebeuren geen afschuwlijke t'ingen zoals bij Gram Parsons: Dylans Wedding Song is een lange ode aan zijn (een?) vriendin ('I love your more than ever, more than time and more than love'). In dat nummer ook kiest hij nog eens duidelijk positie in alle kletskoek rond zijn persoon en worden horden Dylanologen het bos in gestuurd ('it ain't never been my duty to remake the world at large, or was it my intention to sound the battlecharge'). Ook daarom is Planet Waves een zeer sympathieke plaat. ADVERTENTIE Begrafenis- crematieverzorging A. W. v. Mourik Dr. Zamcnhofstrnat 71, Rottcrdam-16 Tel. 136468-208884-209536 Dag en nacht te ontbieden. Rouwkamers beschikbaar in alle stadsdelen. Onder de volop bloeiende rode toverhazelaar wrongen tien da gen geleden de eerste nog ge bogen kopjes van de winter- aconiet zich door het planten- stro en dorre blad. Het vrolijk gele bloempje met zijn groene kraag van ingesneden blaadjes is elk jaar weer het eerste knol- gewasje dat in het voorjaar zijn kelken openvouwt als uitnodi ging voor vliegen en bijen. Wel wat optimistisch in januari, maar over een maand, als de aconiet nog volop bloeit, lang niet altijd zonder succes. Vorig jaar althans vonden we de opengesprongen zaad doosjes, een bleekbruin sterretje met de dooiergele zaden er los in, zodat ze gemakkelijk door de regen eruit konden worden gespoeld. Deze voorjaarsbode is dit jaar de primeur afgesnoept door een andere vroege bloeier, het sneeuwklokje, dat op 19 januari al zijn blanke bel letjes liet bungelen in de zoele zuid westenwind. Dagelijks gingen er meer bloemen open en toen de win- teraconiet vijf dagen geleden aarze lend zijn gouden bekertjes ontsloot, bloeide er al een heel veldje sneeuwklokjes midden in een tapijt je van liggend walstroo, dat ook aar dig groen is geworden. Hoe vroeg dat is. vertellen mijn aantekeningen: eerste-bloeidata van dezelfde sneeuwklokjes in vorige jaren waren 6 februari 1973, 22 februari 1972 en 10 februari 1971. Crocussen steken nu hun neuzen een heel eind boven de aarde, de aronskelken ontvouwen- hun pijlvori- mige blad in donkergroene kluiten onder de hazelaars die wolkjes geel groen stuifmeel uit hun katjes door de wind laten wegvoeren. De narcis sen, nu een paar decimeter hoog, hebben al bloemknoppen. Scilla's, wilde hyacinten en sneeuwroem ko men boven en overal zijp de witge- verfde grassprieten van de vogel- melk verschenen. Maar dat is nor maal voor de tijd van het jaar. Bij zoveel lenteverschijnselen ga je je al voorstellen hoe het is over twee weken, een maand, eind maart, april, als de eerste bloeiers al weer verdwenen zijn.En je gaat plan netjes maken: de narcissen staan te gen de voorgevel en veel te droog. Je ziet ze niet vanuit de hulskamer Wie zich de prijs van dit all-round tuinboek niet vil permitteren, vindt alles in heel kort bestek ook in 'Tuinieren kunt u ook' van M. Stangl. Trekt u zich alstublieft niets aan van de spuitkalender, die be doeld is om voorbehoedend insekten in uw fruitbomen te bestrijden, een mijns inziens verderfelijke methode die nodeloos zwaar gif in het milieu brengt, alleen ten behoeve van een grote oogst en gaaf fruit. Stangl beveelt zelfs nog DDT aan alsof niet juist deze stof aanleiding is geweest om het insecticidegebruik met andere ogen te gaan bezien. De hoofdstukken over spuiten en mesten beslaan maar een paar blad zijden van een boekje dat u verder bij het tuinieren best op weg zal helpen. Het zit vol instructieve fo to's en tekeningen en met tal van voorbeelden hoe een tuin kan wor den, ook al is die niet veel groter dan een handdoek. Zelfs de ervaren tuinier kan er nog heel wat uit op steken. U. en R. Grebe-I. Jacchner: 50 ideeën voor dc aanleg van uw tuin. Vert. II. Th. Janssen. Ultg. Hollandla, Baarn. 120 blz. 19,50. M. Schubert: Thleme's tuinboek. Vert. G. Th. Odijk. Ultg. Thieme, Zutphen. 416 blz., 35,- M. Stangl: Tuinieren kunt u ook. Vert. J. A. Leemans. Ultg. Thieme, Zutphen. 186 bit, 13,50. (560ste Opgave voor de Ladderwedstrijd) In Gomnolië, het land van de gouden' schijven en de zilveren staven, woonde lang geleden Gomba, een eerzame schijvenvoeger. Misschien kent u dit oude handwerk niet? In de grond is het heel simpel. De Schijvenvoeger beschikt over gelijke platte, gouden schrijfjes, die elk zes gleuven bezitten, van binnen naar buiten gaand als de spaken van een wiel (voor wiskundigen: onderling onder hoeken van 60 graden). Bovendien heeft hij onderling gelijke zilveren staven, die juist in de [gleuven passen. En met behulp van schijfjes en staven worden de meest wonderlijke en fraaie filigreinen vervaardigd. Vragen over goede geldbeleggingen en kapitaalsvermeerdering zouden wij graag op positieve wijze willen beant woorden. Wie zelf geen verstand heeft van bepaalde zaken, moet beslist geen kapitalen gaan beleggen in antiek, of schilderijen of onroerend goed, en aangezien we onze vragenstellers niet persoonlijk kennen, kunnen we de verantwoordelijkheid niet op ons ne men, hen in dit opzicht te adviseren. Vraag: Hoe reinigt men de aanslag van een urinaal en een closetpot? Antwoord: Een scheut chloor of bleekwater in de closetpot gieten en enige tijd daarin laten. In de urinaal een oplossing van deze middelen. Ook een poostje erin laten. Sterk verdund zoutzuur kan men ook gebruiken, maar met zoutzuur moet men altijd heel voorzichtig zijn. Vraag: Graag zou ik zaden van bepaal de planten naar familie in Zuid-Afri- ka zenden en van hen andere terug ontvangen. Is dat te verwezenlijken? Quebec. Deel 1, Cash On The Barrelhead, vertoont een onwennig soort vrolijkheid temidden van de meestal zeer schrijnende muziek, terwijl in Hickory Wind, dat op zich best een prachtig nummer is (vgl. de versie op Sweethart Of The Rodeo van The Byrds) een nogal saaie 'producing' wordt gehanteerd en Berline zoals gezegd hinderlijk sullig op de voorgrond treedt. Maar de rest is af. Kant één is als totaliteit het mooist, met als uitschieters Hearts On Fire en - vooral - 1000 Wedding, twee gedragen 'ballad-achtige' constructies, waarvan de laatste de treurige geschiedenis vertelt van een trouwpartij, gedurende de Bob Dylan voorbereidingen waarvan de jonge bruid er vandoor gaat. Daar word je wel even stal van en zo bezien is het misschien nog zo gek niet geweest hier achteraan, het begin van kant twee, ter relativering genoemde vrolijke medley op te nemen. De lucht klaart wel een beetje op, al blijf ik het geen best stuk vinden. Rest dan nog Love Hurts (weer zo'n put vol droefenis uit de pen van Boudleaux Bryant), het humoristische Las Vegas en de weer sombere uitsmijter In My Hour Of Darkness. Snel gaan luisteren. Verrassing PLANET WAVES (Asylum AS 53 003) van Bob Dylan is een zeer aangename verrassing. Weg is de verlopen badkamertenor, de vermoeide kampioen die in een luie i stoel over de eindstreep gedragen winteraconieten boren zich door het plantenstro De Godin Triga verscheen in Gomba's droom uw persoonlijke kaart genoteerd en blijven steeds geldig. Indien u voort gaat met inzenden stijgt uw puntento taal voortdurend totdat het ogenblik komt, dat geen der andere ladderbe- klimmers een hoger totaal heeft dan u. In' dat geval wint u de ladderprijs en begint weer met nul punten. Wilt u voor dit vraagstuk een waar deringscijfer geven (1 als laagste, 10 als hoogste waardering)? De oplossingen dienen uiterlijk 2 maart 1974 binnen te zijn bij mr. G. van Vorden, postbus 1005, Warnsveld. Op briefkaart of briefomslag dient 'Niet Piekeren maar Puzzelen' te staan, terwijl in uw schrijven uw volledige naam en adres in blokletters dienen voor te komen. Ook indien u lang ge leden voor het laatst inzond wordt u in uw eigen belang verzocht, eventu ele naams- en/of adreswijzigingen uit drukkelijk te vermelden. Het boekje Van kerst tot kerst, waar in een aantal oude opgaven voorkomt, voor welker oplossing een groot aan tal punten wordt gegeven is gelukkig nog niet geheel uitverkocht. Er zijn nog enkele exemplaren te krijgen door overmaken van 0,75 (ja, u leest goed: 75 cent!) op giro 595494 ten na me van M. Vader te Leiderdorp. mr. G. van Vorden Antwoord: U moet een niet te groot pak maken. Aan de buitenkant hoort er duidelijk op te staan, dat het een geschenkzending is en dat in het park aanwezig is 'n verklaring (Certificate) van de Plantenziektekundige dienst te Wageningen met goedkeuring van de inhoud. Op dezelfde manier moet een pakje uit Zuid-Afrika verzonden wor den, voorzien van een certificaat van het met de Nederlandse instantie cor responderende instituut te Kaapstad of elders in ZA. Dit houdt dus in een gezondheidsverklaring door de ziekte kundige dienst van planten en zaden. Ook hier moet aangegeven worden dat het een geschenkzending betreft. Vraag: Graag nog eens de adressen van mogelijkheden voor billijke tarie ven om familie in Canada te bezoeken. 7 Antwoord: Wereldcontact, Postbus 3, Ochten. Nat. Hulpfonds Wij komen, Burg v. Hasseltlaan te Naarden, Ned. Ver. van Ouders, familieleden en vrienden van emigranten (OVE) 1ste Helmersstraat 226, Amsterdam OVE- Anzab Postbus 1058 Rotterdam (ook voor reizen naar Nieuw Zeeland, Au stralië en Afrika). Voor elke vereni ging geldt een lidmaatschapstermijn van een halfjaar. Dit lidmaatschap gaat in bij de eerste contributie-beta ling. De kosten van de reizen veran deren tegevolge van de oliecrisis. gemaakt voor grote tuinen, en zo veel mensen hebben die niet meer. Naast ontwerpen vindt u in dit boek alles wat bij de aanleg komt kijken: van grondbewerking tot gebruik van spoorbielsen en het maken van een stapelmuurtje, van was drogen in de tuin (met de alom bekende was- droogmolen, bepaald geen vondst) tot het maken van een houten per gola. Weinig nieuws dus voor men sen die al een kastplank vol tuin- boeken hebben, maar wel praktisch voor vreemdelingen in Jeruzalem. Tuinboek Voorbeelden in kleur van prachtig aangelegde siertuinen toont 'Thie- me's tuinboek', een lijvig handboek, waarin vrijwel alles waar men in de sier-, moes- en fruittuin mee te ma ken kan krijgen. Het is bedoeld als naslagwerk, maar je gaat er vanzelf in leven, want het is niet alleen in formatief, maar ook plezierig ge schreven. Je leert eruit hoe je krui den kunt kweken of speciale groen ten zoals artisjokken en aubergines, maar ook een aantal schoonheids principes die aanleg en beplanting tot een succes kunnen maken. En vooral ook wat je allemaal fout kunt doen.... Margot Schubert waarschuwt tegen de zo vaak onoordeelkundig en lukraak toegepaste kunstbemes ting, die inderdaad nodig is voor be paalde siergewassen. èn je wilt ze een betere plek geven, straks, na de bloei als het blad ver geelt. En je overweegt misschien meteen een verandering van de aan leg. En je pakt de boeken. Wie met plannen rondloopt voor een nieuwe tuinaanleg, doet er goed aan zich eerst over de mogelijkhe den die de oppervlakte van zijn grond hem biedt, te oriënteren. Niet zelden wil men te veel in een te kleine ruimte. Wie dan nog een vast omlijnd plan heeft, kan goed in het zadel geholpen worden door '50 ideeën voor de aanleg van uw tuin'. De ontwerpen kunt u klakkeloos na volgen, maar u kunt natuurlijk ook elementen eruit nemen en zo tot een eigen tuingezicht komen. Vaak zal dat trouwens wel moeten, want de model-plattegronden zijn meestal

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 19