Grand Gala: voor elke artiest tien minuten Selectie nodig in onderwijs Filmpionier Sam Goldwyn overleden (91) Frankrijk wijst vijf Groningse studenten uit Boekee verlaat Zwart Wit '28 Lentebode bij Schiphol Familieberichten Raaefoevend ingenieursbureau Ir K. Tamsma B.V. WEB- EN WATERBOUWKUNDE BOUWKUNDE LUXE FLAT sociotherapeut(e) "vogelenzang" Het Boerhaave Ziekenhuis en verpleeghuis S0NNEVANCK KOOKSTER voor de CENTRALE KEUKEN COUPEBUS uv: HET NEDERLANDSCH BIJBELGENOOTSCHAP STENOGRAAF/NOTULIST Algemeen Secretariaat van het Nederlandsch Bijbelgenootschap te Amsterdam Ervaren Directie-SECRETARESSE TR01 JW/IKWiARTErr VRIJDlAG 1 FEBRUARI 1974 K8 C~3 Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Voor de twaalfde keer zal vrijdag 15 februari in de RAI in Amsterdam het Grand Gala du Disque (CCGC) Po pulaire 1974 worden gehouden. Evenals de drie voorgaande wordt ook dit Grand Gala rechtstreeks door de AVRO king met de NOS in kleur uitgezonden. m samenwer- Dc uitzending begint om 19.15 uur en zal naar verwachting om 23.45 uur eindigen, waarbij er de mogelijkheid is, dat de uitzending nog kan uitlopen met toestemming van de regerings commissaris tot ongeveer kwart over één. In totaal allien zo'n achttien artiesten en groepen optreden, van wie met na me Jan Akkerman, Thijs van Leer. LOS ANGELES (Reuter, ANP) De Amerikaanse filmpionier Sam Goldwyn is gisteren op 91-jarige leef tijd in Los Angeles overleden. Hij was de producent van talrijke beroem de films, zowel uit de tijd van de stomme film als daarna. Onder zijn produkties komen klassieke films voor als 'Van het westelijk front geen nieuws', 'De woeste hoogte'. 'De beste jaren van ons leven', 'Hans Christian Andersen', 'Guys and Dolls' en 'Porgy and Bess'. Goldwyn wiens eigenlijke naam Gold fish was, werd in Warschau geboren uit joodse ouders. Op 11-jarige leef tijd vertrok hij naar Engeland waar hij in een smederij werkte. Na twee jaar reisde hij door naar de Verenig de Staten. Daar werkte hij aanvanke lijk in een handschoenenfabriek. In 1902 werd hij .Amerikaans staatsbur ger. Elf jaar later begon hij zijn loop baan in de filmindustrie. Goldwyn gaf acteurs als Gary Cooper, Will Rogers, David Niven, Danny Kaye en Ronals Colman internationa le bekendheid. Onder de mensen die scenario's voor hem schreven waren beroemde schrijvers als Sinclair Le wis, Ben Hecht, Robert Sherwood en Maurice Maeterlinck. Behalve door zijn films was Goldwyn ook bekend door zijn humoristische uitspraken, die des te meer opvielen doordat hij nooit het Engels helemaal meester was geworden. Een van zijn opmerkingen was: 'Iedereen die naar een psychiater gaat, moet zich eens la ten nakijken'. BAYONNE De Franse politie heeft gisterochtend vijf studenten van de universiteit van Gronin gen uit de kathedraal van Bayon- ne verwijderd, die daar de avond tevoren een hongerstaking waren begonnen uit solidariteit met de vluchtelingen uit het Spaanse Baskenland. Het vijftal is door de Franse regering uitgewezen en is gisteravond over de Belgische grens gezet. De Groningers hielden de hongersta king samen met vijf Basken. De politie liet hen ongemoeid en zij zitten dan nog steeds in de kathedraal. De Franse regering heeft woensdag vier separatistische bewegingen die autonomie opeisen voor Baskenland. Bretagne er. Corsica verboden. Aanlei ding hiertoe was een toenemend aan tal gewelddaden. GRONINGEN De Groninger Stu- dentenbond heeft gisteren op een meeting in het Academiegebouw ie Groningen geprotesteerd tegen de De- handeling van het wetsontwerp 500- guldenwet. Pet 1 maart gaat namelijk reeds de tweede termijn van de gel dende 1000-guldenwet in. Volgens de studenten is staatssecreta ris Klein er op uit deze tweede ter mijn binnen te krijgen en pas daarna het lagere bedrag geldig te laten wor den. ROTTERDAM Zwart Wit'28 heeft deze week besloten het contract met zijn trainer Piet Boekee aan het eind van dit seizoen niet te verlengen. Een belangrijk punt bij deze beslissing was. dat Boekee over enige tijd naar Amsterdam verhuist, waardoor hoog stens nog èèn jaar beschikbaar zou s\ i kunnen zijn. Zwart Wit zoekt nu een UplOSSlIlg trainer, die gedurende een langere termijn kan aanblijven. Boekee werd aan het begin van dit seizoen de op volger van de naar Olympia vertrok ken Wim van der Gijp. Wie de plaats van Boekee overneemt is nog onbe kend. SCHIPHOL Op een steenworp afstand van het Pfrommer-hotel bij Schiphol is een fraaie flamin go neergestreken. Zo op het eer ste oog maakt de schuwe vogel het uitstekend. Voorlopig wil men hem zijn gang laten gaan. Volgens Artis heeft de vogel vol doende overlevingskansen, als er geen strenge winter meer komt. Elke WF.RKDAG (behalve zaterdags) bestaat er 's avonds tot acht uur gelegenheid tot het telefonisch opgeven van familieberichten, die nog de volgende ochtend moeten worden geplaatst. Dit kan uitsluitend onder no. 020— 220383. Ook op ZONDAGAVOND is dit mogelijk, maar dan van ZES tot ACIIT uur. ATTENTIE! U gelieve steeds duidelijk op te geven in welke bladen u de advertentie wenst te plaatsen (Trouw, Het Kwartet) of in dc gehele Christelijke Pers (Trouw t Het Kwartet), alsmede de gewenste breedte. DRINGEND VERZOEK. Teneinde correcte behandeling te bevorderen wordt u dringend verzocht het telefonisch opgeven zo tijdig mogelijk te doen geschieden. 1924 1974 Tom Jones, Georges Moustaki, Donna Hightower, Don McLean, Oscar Peter son, Cornelis Vreeswijk en The Throe Degrees mogen worden genoemd. De Zweedse Nederlander Cornelis Vrees wijk mag het spits afbijten en de Engelse zanger Tom Jones, die menig vrouwenhart nog steeds sneller doet kloppen, mag het programma afslui ten. Voor de verbindende teksten tussen de programma onderdelen zul len Willem Duys (wie anders) en Willem van Kooten zorgdragen, ter wijl korte Llmpjes ook wel trailers geheten de artiesten bij het pu bliek thuis en in de RAI zelf zullen introduceren. Aanvankelijk was Mies Bouwman ge vraagd voor het komende Gala als presentratric, maar zij heeft hier vanaf gezien, na twee keer eerder sa men met Willem (Duys) in 1970 en 1972 twee popualire Gala's te hebben gepresenteerd. Kasten Na onder meer Dolf van der Linden en Rogier van Otterloo zal nu Harry van Hoof het 45 musici tellende Grand Galaorkest dirigeren. De pro- duktie is ir handen van Freddie Haayen, terwijl Theo Ordeman de te levisie-regie met vijf camera's voor zijn rekening zal nemen. De kosten bedragen voorzover men nu kan bekijken tussen de vijf en zes ton. Een heel verschil met het eerste Grand Gala in 1960 in het Concertge bouw, dat, zo wist Willem Duys te vertellen 115.000 gulden kostte. Elke artiest krijgt minstens tien 'zui vere' muziekminuten om zich waar te kunnen maken, zodat iedere optre dende ster daarover in ieder geval niet kan klagen. Dit twaalfde Grand Gala kan eigenlijk net zo als alle voorgaande het best worden getypeerd als voor elk wat wils, waarbij Nederland met Jan Akkerman ('s werelos beste gitarist), Thijs van Leer, Euson en Cornelis Vreeswijk redelijk is vertegenwoor digd, al is er zeker maar dit geldt ook van de optredende buitenlandse artiesten sprake "an een onder waardering ver. het element popmu ziek. Mogelijk uat toch The Three De grees, die overigens al een paar keer eerder in Nederland op de buis te zien zijn geweest, nog voor enig spec taculair werk kunnen zorgen. Met hun 'Dirty 01' Man hebben ze einde lijk die erkenning gekregen, waar ze al heel wat jaren de groep werd in het midden van de zestiger jaren geformeerd naar hebben toe gewerkt. Vcor de rest is het maar afwachten geblazen, hoe dit vijf uur durende muziekspektakel met het ka rakter van een circus zich zal ontwik kelen. Examen moet blijven Van onze onderwijsredactie UTRECHT Ouder overschatten vaak het kaliber van hun kind. Daarom kun je in het onderwijs niet zonder selectie. Dossier diploma's waarin staat wat je al lemaal gedaan hebt, zijn onvol doende! er moet een soort exa men blijven. Dat was één van de punten van kri tiek, die gisteren in Utrecht naar vo ren kwamen bij een discussie over de zogenaamde tussenschool. Die tussen- school is een uitvinding van een com missie van de Academische Raad. De commissie wil de laatste twee jaar van gymnasium en atheneum samen voegen met het eerste jaar van het hoger onderwijs. Dat zou dan een driejarig 'voorbereidend academisch onderwijs' worden. De commissie bleek zelf niet erg over tuigd van de haalbaarheid van dit voorstel op korte termijn. De eventue le invoering van een middenschool cn de verkorting van de universitaire studie zijn dringender dan zo'n tus senschool, maar het is niet verboden om vooruit te denken, aldus de com missie. Met dankbaarheid aan God hopen wij D.V. woensdag 13 februari de dag te herdenken dat onze Ouders en Grootouders Frederik Pronk en Kniertje Pronk-De Graaf 50 jaar zijn getrouwd. Ieder die hen met deze dag wil komen feliciteren is welkom op D.V. zaterdag 9 februari van 2-7 uur. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Scheveningen, 1 februari 1974 v. Brederodestraat 113 De driejarige tussenschool zou een op lossing moeten bieden voor de over gangsproblemen van voortgezet naar hoger onderwijs. In de loop van deze drie jaren zouden de leerlingen zich steeds verder kunnen specialiseren in de richting die ze later in het hoger onderwijs uit willen. Van veel kanten kwamen daartegen bezwaren. Sommigen vonden het een bezwaar dat de leerlingen zich dan vroeger zouden moeten specialiseren dan nu het geval is. Anderen waren bang dat ook leerlingen, die onge schikt waren voor verdere studie, toch naar de tussenschool zouden wil len. Opvallend was ook de kritiek van de commissie die zich bezig houdt mot de studieverkorting aan de universi teit. Dat commentaar luidde: 'Wan neer de tussenschool een jaar van de universiteit afsnoept, gaat het effect van de studieverkorting weer verlo ren. Op donderdag 14 februari a.s. is het 40 jaar geleden dat onze Ouders en Grootouders J. Ravensbergen H. Ravensbergen-Hoek in het huwelijk zijn getreden. U kunt hen met deze feestelijke gebeurtenis feliciteren op donderdag 14 februari a.s. van 17.3019.00 uur in Hotel Restaurant De Monyé, Sandtlaan 21 te Rijnsburg. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen: Tom en Janny Krijn en Jannie Jannie en Maarten Wilma en Hans Rijnsburg. februari 1974, Kanaalstraat 22. 'Vaste rots van mijn behoud.' Na een moedig gedragen lijden heeft de Here tot Zich genomen onze lieve Man en Vader Abraham Harinck op de leeftijd van 55 jaar, M. Harinck-van Santen Dineke Kees Niek en Laura Bram Rotterdam, 30 januari 1974. Gerretsenpad 12. Aan huis liever geen bezoek Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7 tot 7.45 uur in de Verrijzeniskerk, Springerstraat 340 cn na de begrafenis in de kapel op de begraaf plaats. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 2 februari om 10.30 uur in de Verrijzeniskerk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de begraafplaats 'Oud-Kralingen' aan de Kralingse- weg 334, na aankomst aldaar om circa 11.30 uur. Na een langdurige ziekte is in Jezus ontslapen onze Broer, Zwager en Oom A. Harinck Pernis: E. Meijboom-Harinck C. Meijboom Huizen (N.H.): M. A. Joosse-Harinck J. Joosse Rotterdam: C. Harinck E. S. Harinck-Ross Pernis: A. Harinck Neven en nichten Rotterdam, 30 januari 1974 Heden is in zijn Heer en Heiland ontslapen mijn lieve Schoonzoon Abraham Harinck D. Sluijter-van der Meulen Rotterdam, 30 januari 1974. Heden overleed, na een langdurig geduldig ge dragen lijden, onze Nicht Johanna Cornelia Nispeling in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam: J. Nispeling Dordrecht, 31 januari 1974 Krommedijk 81 De overledene ligt opgebaard in het woonhuis. Geen bezoek aan huis. De begrafenis zal plaatshebben maandag 4 febru ari a.s. op de Algemene Begraafplaats om 13.00 uur. Vertrek vanaf het woonhuis om 12.45 uur. In plaats van kaarten. Gij zijt verlost. God heeft u welgedaan. (Psalm 116 4 berijmd). Heden ontsliep in de volle zekerheid des ge- loofs onze geliefde Tante Jacoba Schaap in de gezegende ouderdom van 92 jaar. Uit aller naam: W. van der Pias van Duijn Katwijk aan Zee. 31 januari 1974, Huize Salem", Duindoornlaan 34. Corr.adres: Kon. Emmastraat 38. De belangstellenden worden hierbij uitgenodigd tot bijwoning van de rouwdienst welke gehou den zal worden zaterdag 2 februari 1974 des nam. 2.15 uur in de aula van Huize „Salem" waarna de teraardebestelling zal plaats vinden omstreeks 3.00 uur op de Algemene Begraaf plaats aan de Zuidstraat te Katwijk aan Zee. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condo leren in de aula van Huize „Salem". DANKBETUIGING De wijze waarop U van Uw belangstelling en mede leven. na het plotseling overlijden van mijn innig geliefde Man, onze lieve zorgzame Vader, Groot- en Overgrootvader Cornelis van der Meer hebt doen blijken, heeft ons getroffen. Daarvoor betuigen wij U onze welgemeende dank. Mede namens de kinderen en kleinkinderen. T. van der Meer-Dekker Naaldwijk, januari 1974 Hendrik van Naaldwijkstraat 3 Met droefheid geven wij kennis van het over lijden van mijn lieve Man en Vader Paulus Anthonie Herman van der Woude eerder weduwnaar van M. D. E. A. Albeck, oud-gerechtsdeurwaarder, in de ouderdom van 83 jaar. J. van der Woude-de Boer Rotterdam: G. V. G. A. van der Woude Leiden. 30 januari 1974, Hogewoerd 101. (Thuis geen bezoek). De begrafenis zal plaats vinden maandag 4 fe bruari a.s. te 14.00 uur op de Algemene Begraaf plaats „Rhijnhof". Na de begrafenis gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Met diepe ontroering vernamen wij dat de Heere plotseling uit ons midden heeft weggenomen Hendrik Zaal op de jeugdige leeftijd van 20 jaar. Door zijn voorzitterschap van de G.J.V en zijn groot aandeel in allerlei activiteiten van de jeugd, waarvoor hij zich zo spontaan, opgewekt en symphatiek inzette zullen wij hem niet ge makkelijk vergeten. De gezamenlijke jeugd van de Gereformeerde Kerk te Hazerswoude. Hazerswoude, 29 januari 1974.. Nog onverwacht nam God uit ons midden weg mijn geliefde Dochter, onze Zuster, Schoonzuster en Tante Leunt je Johanna Koets echtgenote van j. Veerman op de leeftijd van 41 jaar. God sterke haar man en kinderen in dit zwaar verlies. Maassluis: J. Koets J. L. Oranje-Koets D. Oranje Wilma Hans Maassluis. 30 januari 1974 Van Lennepweg 63, 's-Gravenhage. Tel. 070—50.15.00. Voor enkele bestaande vakatures vragen bij op korte termijn voor onze afdeling a. koördinator b. tekenaars en a. bouwkundige b. tekenaars Voor de onder sub. a genoemde functies is een IITS-niveau vereist en voor de onder sub. b ge noemde een MTS-opleiding. Schriftelijke reakties i.ien wij gaarne zo spoedig mogelijk aan bovenstaand adres tegemoet. Te koop in Rijnsburg Bevat: L-vormige woonkamer plm. 39 m2 met schouw, 3 sl.kmrs, mod. keuken met afzuigkap, ruime douche en ruime hal, geh. c.v., 3e etage met lift. M. II. VAN DELFT, Oegstgeesterweg 130, Rijns burg. Tel. 01718-72395. Voor onze sociotherapeutische gemeenschap zoeken wij op zeer korte termijn een Zijn/haar taak zal bestaan uit het, begeleiden van de groeps processen van een basisgroep in samenwerking met een mede-therapeut(e) die nog in opleiding is. Voor deze funktie zijn kennis van en ervaring in het groeps werk een vereiste, evenals het diploma Sociale Academie of gelijkwaardige opleiding. Voor gehuwden is in de naaste toekomst geen woning beschik baar. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door mej. C. Andriessen, telefoon (02502) 77 41, toestel 2073. Sollicitaties kunnen worden gericht aan het hoofd Per soneelszaken, Rijksstraatweg 113, Bennebroek. te bennebroek (n.h.l UITGAANDE VAN DE VERENIGING TOT CHRIS TELIJKE VERZORGING VAN GEESTES- EN ZENUWZIEKEN Heden overleed na een langdurig en moedig gedragen lijden onze lieve Moeder, Grootmoeder en Overgrootmoeder Anna Maria Feenstra-Meijer weduwe van Andries Feenstra, in de ouderdom van 91 jaar. Wij zijn dankbaar voor het zeer vele, dat wij in haar mochten ontvangen. Het troost ons, dat zij is verlost om de Heerlijk heid te ontvangen. 's-Gravenhage: J. Lakerveld-Feenstra G. A. Lakerveld Haarlem: J. H. Feenstra A. Feenstra-Gardeitchik Voorburg: L. Grashoff-Feenstra W. F. H. Grashoff Veldhoven: H. Boon-Feenstra R. C. Boon Zaltbommel: E. W. Kemme-Feenstra A. H. Kemme Kleinkinderen en achterkleinkinderen 's-Gravenhage, 31 januari 1974, Huize „Campduinen", Albardastraat 5. Correspondentie-adres: Loosduinseweg 1077 c. De dienst van Woord en Gebed zal worden ge houden maandag 4 februari om 14.30 uur in „Campduinen", waarna de begrafenis zal plaats vinden om 15.30 uur op „Nieuw Eykenduynen", Kamperfoeliestraat 2a te 's-Gravenhage. Gelegenheid tot condoleren zaterdag van 19.00 20.00 uur in het rusthuis. te HARDERWIJK vraagt een (intern wonen mogelijk) Sollicitatiebrieven kunnen worden gericht aan de heer H. v. d. Herik verpleegkundige adj. direkteur. (Telefoon 03410-3344). Jezus, Uw verzoenend sterven, blijft het rustpunt van ons hart. In Jezus ontslapen, onze innig geliefde Moeder, huwd-, Groot- en Overgroot moeder Geertje de Jong-van Es weduwe van Rense de Jong. in de gezegende ouderdom van 93 jaar. Voorschoten: M. de Jong Alphen a.d. Rijn: M. Oudhof Klein- en achterkleinkinderen Voorschoten, 31 januari 1974, Prof. Lorentzlaan 11. Liever geen bezoek. De rouwdienst is bepaald op maandag 4 februari a.s. om 2 uur in de aula van de begraafplaats „Rosen- burg" te Voorschoten, wa na dc begrafenis zal plaats vinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. BE OIBEKEIBE Teksten bijeengebracht door Albert Vogel BZ OIBZIZIBZ CÖÜPEHÏÏS .^v Dit boek. dat geen Couperus liefhebber mag missen, geeft een boelend beeld van een steeds weer andere Couperus. Gekozan werd uit zijn gehele werk. frag menten, gedichten, beschrijvin gen. dialogen en gedachten vor men te zamen een kleurrijk Couperus-boeket. f 14,50 In de serie Amstelpaperbecks Verkrijgbaar bij uw boekhandel Herengracht 366 te Amsterdam roept sollicitanten op voor de functie van (mnl. of vrl.) Opleiding tenminste Mulo/Mavo. De werkzaamheden bestaan uitsluitend uit het stenografisch opnemen van ver gaderingen en besprekingen en het uit werken van de notulen. Schriftelijke sollicitaties te richten aan NEDERLANDSCH BIJBELGE NOOTSCHAP, POSTBUS 620, HAARLEM. Telefonische informaties 023-25.82.01 (Mej. Jansen). Bij het wordt gevraagd: Steno moderne talen vereist. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van opleiding en curriculum vitae te zenden aan NEDERLANDSCH BIJBEL GENOOTSCHAP, Postbus 620 te Haarlem. Telefonische informaties kunnen ingewonnen worden bij de afd. Personeelszaken (Mej. Jansen) 023-25.82.01.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 8