Boris Stenin: 'Dit weekeinde zullen we geen fout maken' Toptennis in Europa in de knel door Amerikaanse organisaties Citrosan Henk Wery weer in aktie Vitesse raakt in moeilijkheden Meestertitel voor kampioen Sosonko Ex-wereldkampioen verdringt Krassilnikov als damescoach Schaatsstrijd uitverkocht Boksverbod voor Van den Driessche bij verkoudheid en griep Betty Stöve uitgeschakeld Verwarring biljartbond nog vergroot Tweede winst van Karpov Wereldrecord Wendy Cook Carnavalsvereniging wil verplaatsing FC Twente-Ajax TROUW KWARTET VRIJDAG 1 FEBRUARI 1974 SPORT T13/K15 ALMA ATA Het is de Russen bittere ernst op de fenomenale baan vam Alma Ata baas in eigen huis te blijven. Het feit alleen al, dat men Krassilnikov, die jarenlang de dames onder zijn hoede had, terzijde heeft geschoven en de vermaarde Boris Stenin weer tot 'seniorcoach' heeft benoemd, wijst in die richting. Stenin (38) is best bereid de buitenlandse pers inlichtngen te verschaffen, maar hij heeft een zekere flair op bepaalde zaken niet al te diep in te gaan. Soms praat hij echter opvallend lang door over een onderwerp. Over de 'machtswiseling' bijvoorbeeld. Is Kras silnikov in ongenade gevallen door de minder goede resultaten van vorig seizoen? 'Nee, geen sprake van', zegt de gebrilde Stenin, die in 1960 samen met zijn echtgenote Valentina Stenina wereldkampioen werd. 'De belangrijk ste reden was dat Krassilnikov meer aandacht aan zijn gezin wilde beste den. Verder wilde hij zich meer gaan toeleggen op de research van het schaatsen. Hij geeft les aan een sport instituut in Leningrad. En ik ben nu weer beschikbaar omdat ik in juni klaar ben gekomen met mijn studie voor kandidaat 'in de sportwetenschap- pen'. Toch valt Stenin even uit zijn rol als hij zich laat ontvallen: 'U zult dit weekeinde kunnen zien dat we nu geen fouten maken'. Hetgeen toch wel in een bepaalde richting wijst over het waarom van het verdwijnen van Krassilnikov. Stenin is niet de enige trainer, die de Russische ploeg begeleidt. 'Sjelekova heeft haar man bij zich en Savroelina wordt getraind door Dolgopolov. Ik hou Averina en Statkevitsj in de gaten en verzorg de coördinatie van de trai ningen. Na afloop van het vorig jaar waren alle coache. op een vergadering bijeen en toen hebben we voor deze manier van werken gekozen. De rijd sters kunnen het best de trainers bij zich hebben, die zij het beste kennen'. Boris Stenin is enkele jaren geleden verscheidene keren in Nederland ge weest om gegevens uit te wisselen met mensen als Maarse, Broekman, Dc Graaff en Pfrommer. 'Dat waren zeer interessante bijeenkomsten. Niet alleen voor mij, maar ook voor de Nederlanders. Wij hebben over aller lei zaken openhartig gepraat. En waarom zouden we dat niet doen? We hebben toch geen geheimen voor el kaar? Iedereen kent de basisgegevens waarmee hij kan trainen. Het resul taat dat een talent behaalt hangt ech ter af van de manier waarop een trai ner zijn kennis overbrengt. De aanwe zigheid van talent is natuurlijk erg belangrijk. Het is niet als met een zangleraar. Als een leerling niet zo'n heel beste stem heeft begin je er ook niets mee. Maar als je een goede le raar bent moet je ip staat zijn een ta lent verder te ontwikkelen'. Stenin zal in ieder geval trainer blij ven tot en met de Olympische winter spelen in Innsbruck. Hoe belangrijk is het voor hem op de Medeobaan goede resultaten te behalen? 'Net zo belangrijk als voor andere trainers', is hét diplomatieke antwoord. 'De pres taties zijn alleen van belang voor de toekomst. Ik ben er zeker van dat wij hoog zullen eindigen. Maar een prog nose geef ik niet graag\ Wel maakt hij van de gelegenheid ge bruik zijn ondervragers een voorspel ling te ontfutselen. Als hij te horen krijgt dat Atje Keulen-Deelstra weer als de grote favoriete geldt, vraagt hij door: 'Hoe kan het datzij nog zo goed is op haar leeftijd?' Ditmaal geeft Ste nin zelf antwoord. 'Ik denk dat zij zeer veel talent moet bezitten. Ook het feit dat zij zo laat met langebaan- rijden is begonnen, speelt volgens mij een belangrijke rol. Maar zij is geen uitzondering. Mijn vrouw werd bij voorbeeld wereldkampioene toen zij BORIS STENIN: 'Waar is Trijnie Rep'? 31 jaar was. En Sofia Kondakova be haalde de wereldtitel in 1956 op 35-ja- rige leeftijd'. De Nederlandse trainer Gerard Maar- se krijgt van Stenin een groot compli ment. 'Hij heeft er heel verstandig aan gedaan zo vroeg naar Alma AJa te komen. Onze ervaringen hebben uitge wezen dat een verblijf van twee weken op grote hoogte al voldoende is om geheel te acclimatiseren. Ik kan tijdens de training goed zien dat de Nederlandse dames in vorm zijn. Maar waarom hebben jullie Trijnie Rep niet meegenomen? Die was bekend'. Op de mededeling dat de Oostzaanse door haar vijfde plaats tij dens het Nederlands kampioenschap buiten de selectie is gevallen en met ALMA ATA In tegenstelling tot andere grote schaatswedstrij den, die dit seizoen werdein ge houden, is er voor de strijd om het Europees kampioenschap voor dames in Alma Ata geen kaart meer te krijgen. Dit houdt in dat 10.500 toeschouwers de Russinnen zullen aanmoedigen. Bovendien verwacht men, dat en kele duizenden mensen de wed strijden op de hellingen van de omringende bergen zullen vol gen. Van de wedstrijden in Alma Ata zal de NOS-radio op beide da gen rechtstreeks reportageflitsen uitzenden op Hilversum 3. Ge zien het tijdsverschil zal men zeer vroeg uit de veren moeten om de reportages te kunnen ho ren, want morgen beginnen ze al om 6.15 uur. Tussen 12.30 en 13.00 uur wordt een samenvat ting uitgezonden op Hilversum 1 en tussen 16.03 en 18.00 uur nog eens via Hilversum 3. Zondag worden rechtstreekse re portages uitgezonden tussen 07.02 en 09.30 uur via Hilversum S. In het NOS-sportprogramma 'Langs de lijn' zullen 's middags nog een samenvatting en nabe schouwing te horen zijn. De NOS-televisie zal geen recht streekse beelden van de kam pioenschappen uitzenden. Het is momenteel nog niet zeker, of 'Studio Sport' zondagavond over enig materiaal van de wedstrij den kan beschikken. Men heeft tot dusver nog geen aanbiedin gen uit de Sowjet-Unie gehad. de wedstrijdsport is gestopt, reageert Stenin ongelovig met: 'Jullie houden haar zeker achter voor het wereld kampioenschap?' Nina Statkevitsj, die twee weken gele- GERARD MAARSE den het kampioenschap van de Sow jet-Unie op een natuurijsbaan in Alma Ata won, is in juni van het vorig jaar getrouwd met de sprinter Vladimir Kastsjej. De oud-wereldkampioene, die op 26 februari 30 jaar wordt, is we derom de Russische favoriete. Maar als gevaarlijke outsider wordt ge noemd Tatjana Averina (23). De uit Kiev afkomstige rijdster, die in Gorki traint, beschikt over een vlijmscherpe sprint en kan een uit stekende 1000 meter rijden. Boven dien liet ze eind december in Boeda pest 2.21,6 en 4.59,6 afdrukken. Tat jana Averina was ziek tijdens de strijd om het Russische kampioen schap, maar zij was niet de enige. Ste nin: 'Enkele weken geleden was het hier in Alma Ata erg koud. Veel rij ders hebben toen een verkoudheid op gelopen. Ook Lasma Kaoeniste, die er vorig jaar nog we bij was. Zij is nog niet goed genoeg hersteld'. Kleine concessies van WCT en WTT onvoldoende voor grote toernooien Van onze sportredactie AMSTERDAM Het gaat in tennis al geruime tijd niet meer uit sluitend om de game, de set en de match. Al jaren lang woedt in de tenniswereld een fikse strijd om het geld en daarmee ook d$ macht. Een strijd die het afgelopen jaar opnieuw oplaaide, maar die, naar het zich laat aanzien, niet zal leiden tot een openlijke oorlog. Want de oude organisatie, de ILTF, met de traditionele toernooiencircuits heeft het afgelopen weekeinde opnieuw een stap gezet naar de wild met dollars zwaaiende Amerikanen, die in tennis niet alleen een sport, maar ook een lucratief bedrijf zien. Dit keer gaat het om World Team Tennis circuit, waartoe het plan in maart van het vorig jaar werd gelan ceerd door Billie-Jean Kings echtge noot Larry, Jordan Kaiser en Dennis Murphy. Zij willen zestien Ameri kaanse en Canadese steden een soort competitie laten spelen, die zou moe ten plaats hebben van half mei tot eind augustus. Er bleken snel genoeg mensen bereid een 'aandeel' van een stad te kopen: rijke mensen die veelal reeds betrokken zijn bij andere vor men van profsport en die bereid zijn het eerste jaar grote verliezen te in casseren. Spelers kregen lucratieve contracten aangeboden: John Newcom- be heeft een garantie van 475.000 dol lar over vijf jaar gekregen, Billie-Jean King staat met een garantie van 500.000 dollar over dezelfde periode zelfs nog hoger genoteerd. Uit angst door de nationale bonden te worden geschorst, tekenden tot enkele weken terug nog maar 29 spelers een con tract (onder wie Newcombe, Rosewall, Billie-Jean King en Evonne Goola- gong), maar dat aantal kan met een compromis in zicht snel stijgen. Mede omdat een spelersvakbond, de ATP te ruggekomen is op het besluit leden die bij de WTT zijn aangesloten, te schorsen. De plannen voor de WTT kwamen niet uit de lucht vallen. De afgelopen jaren heeft de damesprofgroep van Gladys Heldman voortdurend overhoop gelegen met de Amerikaanse en de in ternationale tennisbond, terwijl bij de heren Lamar Hunt met zijn world championship tennis menige slag met de internationale bestuurders heeft geleverd. In 1972 mochten de profs van Hunt niet deelnemen aan de kam pioenschappen van Frankrijk en Italië en aan Wimbledon. Kort voor het profloze Wimbledon werd echter toch een compromis bereikt, dat duidelijk aantoont waar het grote knelpunt ligt. Want terwijl Lamar Hunt ervan af zag, de spelers te contracteren, kreeg hij wel het recht om van januari tot half mei zijn proftoernooi te organi seren. Juist die periode as zo belang rijk, omdat dan het traditionele Europese circuit niet wordt bedreigd. Met de activiteiten van Lamar Hunt heeft het proftennis in de Verenigde Staten een grote vlucht genomen tegelijk met de enorme verpopularise ring van tennis aan de basis. Hunt past een succesvolle formule toe: het deelnemersveld bestaat uit maximaal 32 spelers, de toernooien duren nooit zo lang, kortom, tennis werd wat Hunt voor ogen stond: een gemakke lijk verkoopbaar televisie-pakket. La ter voerde hij ook, om eindeloze par- Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Dat boksen wel degelijk schadelijk voor de hersenen kan zijn de voor standers van de bokssport ont kennen dit altijd categorisch heeft dc Rotterdamse profbokser Stan van den Driessche ervaren. Het bestuur van de Nederlandse Boksbond heeft de zwaarwelter op advies van de medische com missie een boksverbod opgelegd, omdat foto's een afwijking in de hersenen aan het licht hebben gebracht. BILLIE JEAN KING: garantie van 500.000 dollar over vijf jaar. ADVERTENTIE Neem dan meteen Citrosan! Citrosan bevat werkzame bestanddelen die verschijn- selen van verkoudheid en griep snel bestrijden? 5 sachets f2,95 12 sachets f5,75 tijen tegen te gaan en een nieuw element van spanning te brengen, de zogenaamde Tie-break in. En dit alles met groot succes. Het lag voor de hand dat na Lamar Hunt andere Amerikanen een poging zouden ondernemen, op deze wijze het beroepstennis te exploiteren. World Team Tennis is het resultaat en de organisatie werkt nu reeds samen met de WCT van Hunt. Twee weken terug maakten WCT en WTT bekend dat zij gezamenlijk een pensioenfonds voor de profs zullen opzetten. Beide groepen zitten elkaar dan ook nauwe lijks in de weg: WCT, dit jaar met drie groepen van 28 spelers, beheerst van januari tot mei de markt, de WTT doet dat met de Zestien Steden Teams van mei tot september. Het is duidelijk wie er in de verdruk king zit: Europa. In de drie maanden dat World Team Tennis bezig is, wor den in Europa maar liefst negen in ternationale kampioenschappen gehou den: die van Wimbledon, Frankrijk, Italië, West-Duitsland, Nederland (het Melkhuisje in Hilversum), Zwitser land, Zweden, Wales en Ierland. Het doorgaan van de stedencompetitie in de Verenigde Staten zou dan ook be tekenen, dat Europa verstoken is van grote toernooien. Tennis zou dan, net als golf, vooral een Amerikaanse aan gelegenheid worden. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de Europese landen in verzet kwamen en forse maatregelen tegen de WTT vroegen. Frankrijk dreigde zelfs bij het uitblij ven van maatregelen uit de internati onale federatie te stappen^ Inmiddels toonde WTT zich wel bereid, enige concessies aan Europa te doen. Geor ge MacCall van de WTT zei onlangs, ten tijde van de belangrijkste open toernooien van de ILTF (waaronder Parijs, Wimbledon en Forest Hills), de stedencompetitie stil te willen leggen, zodat iedere speler de vrijheid heeft al dan niet in die toernooien uit te komen. Op de extra vergadering van de ILTF, die het afgelopen weekeinde in Lon den is gehouden, werden aan een compromisvoorstel verdergaande voorwaarden verbonden. De WTT mag, volgens de ILTF, ten tij den van de toernooien in Rome, Pa rijs, Wimbledon, Forest Hills, Zuid- Afrika, Zuid-Amerika, Azië en Scandi navië, geen enkel evenement houden. Ook zouden spelers beschikbaar moe ten kunnen zijn voor de Davis Cup wedstrijden en zou een speler de vrij heid moeten hebben aan het nationale kampioenschap van zijn land deel te nemen. De eerste reactie van de WTT hierop was gunstig, zij het dat één voorwaarde waarschijnlijk moeilijk heden gaat opleveren: de WTT zal zich aan de regels van de ILTF moeten houden. De komende maanden zullen tot een situatie leiden, waarin, hoe het ook zij. het Europees tennispubliek weer minder topspelers te zien zal krijgen en die topspelers op hun beurt hun inkomsten weer zullen zien stijgen. In Nederland zal Tom Okker dan ook mogelijk niet op het Melkhuisje ver schijnen. Okker staat op de lijst voor Toronto, maar heeft zoals de mees te topspelers nog niet getekend. Als hij echter tekent, zal hij dit jaar in Nederland alleen tijdens het WCT- toernooi in maart an Rotterdam in ac tie komen. FAIRFAX (UPI) Betty Stöve heeft de kwartfinales niet gehaald van het professional toernooi voor dames in Fairfax (VS). Frangoise Dllrr, als vijf de geplaatst, speelde te nauwkeurig en degelijk voor de rijzige Nederlandse tennisster, die haar soms indrukwek kende geweld ontkrachtte door talrij ke fouten. Fran^oise Durr won met twee keer 6—4. De uitslagen uit de achtste finales van het toernooi te Fairfax zijn: Billle Jean King (VS)—Kerry Harris (Aus) 6—0. 4—6. 6—3: Laurl Fleming (VS)Wendy Overton (VS) 63. 62: Peaches Bartkowlcz (VS)Sue Stap (VS) 4—6. 6—3 7—5: Martina Navrati- lova (TsJ)Mona Schallou (VS) 6—3. 2—6. 60. Kathv Kuykendall (VS)Laura Dupont (VS) 6—4. 6—4; Kery Melville (Aus Karen Walsh (VS) 62. 6—4: Frangoisc Dürr (Fra) —Betty Stöve (Ned) 6—4. 6—4. Danse (FC Den Bosch): vier wedstrijden ZEIST (ANP) De tuchtcommissie betaald voetbal heeft P Danse van FC Den Bosch voor vier wedstrijden geschorst. Danse werd zondag In de wedstrijd FC Dordrecht-FC Den Bosch (32) door scheidsrechter Weerink uit het veld gestuurd. Danse kreeg boven dien een boete van 100 gulden. Van Roda JC werden Theo Offermans en Stanley Bish voor een wedstrijd uitgesloten. De straflijst van deze week met uitzondering van Hermans (VW) en Timmermans (Gro ningen). die vandaag voor mondeUnge be handeling voorkomen ziet er als volgt uit: Roda JC: Th Offermans: 1 wedstrijd ge schorst 150 boete en de mogelijkheid tot verweer tegen het omzetten van een voor waardelijke schorsing van 1 wedstrijd in een onvoorwaardelijke. S. Bish: 1 wedstrijd ge schorst 200.- boete. H. Witjes: 2. Wedstrij den geschorst ƒ100 boete. Heerenveen: G. van der Weide 1 wedstrijd geschorst 125 boete. FC Utrecht: C. F. Hildebrand: 1 wed strijd voorwaardelijk boete 150. FC Dor drecht: H. van Oorschot: 2 wedstrijren ge schorst ƒ100,- boete. Wageiïingen: A. van Geffen: l wedstrijd geschorst 100 boet*. PEC: M H Bosman: l wedstrijd geschorst 100 boete. Vitesse: Th. van der Ktrkhof: 2 wedstrijden geschorst, Fortuna VI: A. A. Rie- dijk 2 wedstrijden geschorst plus 1 voor waardelijk. MVA': J. Schellings: 1 wedstrijd geschorst, 75 boete. M Nieuwendijk 1 wed strijd gesehorst en in de gelegenheid gesteld boete. Telstar: A. Kamphuis: 1 wedstrijd voorwaardelijk 75 boete. Feyenoord: G. van Kuyk: 1 wedstrijd geschorst, mogelijkheid tot verweer tegen overweging voorwaardelijke straf om te zetten in onvoorwaardelijke. De tuchtcommi9sic heeft de voorwaardelijke schorring voor 1 wedstrijd van A P Nanlohy (Feyenoord) en A Prudon (NEC) omgezet in een onvoorwaardelijke. Voorstel: laat amateurs doorstromen ARNHEM Het huidige toeschouwersaantal (gemiddeld 4500) baart de Arnhemse eerste-divisieclub Vitesse ernstige financiële zorgen. Men ver wacht aan het eind van het seizoen een groot tekort nu bij de thuis wedstrijden gemiddeld 8000 gulden minder aan recettes wordt ontvangen dan was begroot. Vitesse, dat binnenkort bij de gemeente Arnhem zal aankloppen, maakt zich eveneens zorgen over het uitdunnen van de eerste divisie nu De Volewljckers eu mogelijk ook Fortuna Vlaardingen uit het betaalde voet bal wegvallen. Er behoeft volgens het bestuur van de Arnhemse vereni ging weinig meer te gebeuren of het spelen in de eerste divisie is voor geen club meer financieel haalbaar. BIJ Vitesse is men daarom voorstander om aniateurclubs, bij voorbeeld de kampioen van de toekomstige hoofdklasse, toe te laten tot het betaalde voetbal, bij wijze van doorstroming. Ara remise tegen Jan Hein Donner WIJK AAN ZEE (ANP) De Nederlandse schaakkampioen Gena Sosonko heeft gisteren in de veertiende ronde van het Hoogoven toernooi de norm vervuld om tot internationaal meester te worden benoemd. Door remise te bereiken in zijn partij tegen Donner, Soson ko speelde met wit, kwam hij in de grootmeestergroep, met nog een ronde te spelen, op het vereiste totaal van 7l/2 punt. Sosonko is van origine Rus, hij werd dertig jaar geleden geboren in Lenin grad, woonde daarna in Israël voor hij zich in Nederland vestigde, waar hij vorig jaar het nationale kampioen schap veroverde. Wit: v. Clocaltca (Roemenie) Zwart: F. Kuljpers (Nederland) SlcMlaans. Meestergroep 14e ronde. 1. e2-e4, C7-C5: 2. Pgl-f3, e7-e6; 3. d2-d4. c5xd4; 4. Pf3 x d4, Pg8-f6; 5. Pbl-c3, d7-c!6; 6. f2-f4, Pb8-c6; 7. Pd4-b3. In deze stelling ongebruikelijk 7. Lf8-e7; 8 Lcl-e3. 0-0: 9. Ddl-f3, a7-a6: 10. o-o-o. Dd8-c7; 11. g2-f4. b"-b5; Het beken de motief; Wie de snelste' 12. g4-g5, Pf8-d7; 13. h2-h2, Lc8-b7; 14. h4-h5, Ta8-c8. Het is begrijpelijk, dat eens Botwln- nik een plonnenopmars kritiseerde. Hij zei dat stukken zich driemaal zo snel voortbewo gen. 15. Thl-h2. b5-b4; 16. g5-g6. De strijd loopt naar een hoogtepunt. Indien 16. Pa4. dan 16. fó. Wit heeft in de clubkompetltie om het landskampioenschap een identieke partij gespeeld, zij hst dat wits dameloper elders was geposteerd. Uit die ervaring puttend laat hij de storm over zich komen doch casseert wel vooraf de materiële compensatie 16.. b4xc3; 17. h5-h6. c3xb2>; IS. Kcl-bl, (7xg6 19 h6xg7. Tf8-f7. Een effectieve pruphylaxe. die wits attaque ontregelt. 20. Le3-d4. Indien 20. Dh3, dan 20. Pf6. 20. Pc6xd4; 21 Pb3xd4, Pd7-c5; Goed was ook 21. Dc3. 22. Lfl-c4. Lb7xc4; Het scherpst. Solide was 22. dó. 23. Df3-h3, h7-h5; 24. Lc4xe6. Relatief liet beste. Na 24. Pe6: Pe6: 25. Le6:. Lc2:t is het 24.. Pc5xe6. 25. Dh3xe6, d6-d5; 26. (4-f5 Zijn laatste handgranaat. 26. Dc7xh2; 27. De6xc8t. Kg8xg7; 28 Pd4-e6v, Kg7-h7; 29. Pe6-d4, Le7-f6; 30. DcS- c6; Indien 30. De8. dan 30.. Kg7; 30 Kh7-g7. 31Dc6xa6, Le4xf5; 32 Pd4xf5'g6x(5; Wits aanval is definitief uitgeblust. 33. Da6-e6. Dh2-g2; 34. De6xf5, h5-h4. Wit geeft het op. Grootmcestcrgrocp. 14e ronde: Matulovlc (Joeg)—Hecht (W-Dld) afgebr., Planinc AMSTERDAM (ANP) De verwar ring in de Koninklijke Nederlandse Biljartbond is nog groter geworden. Na het telegram van de demissionaire voorzitter Frans Schimmel aan de bondsadministrateur, dat deze alleen van hem orders mocht aannemen, heeft deze administrateur nu van en kele andere bestuursleden een tegen gesteld bericht gekregen. De eveneens demissionaire bestuursleden J. Lage- weg (vice-voorzitter) en E. A. Kooy- man (wedstrijdleider) hebben de ad ministrateur schriftelijk laten weten, dat Schimmel en trouwens geen en kele demissionaire bestuurder het voor het zeggen heeft Lageweg en Kooyman houden zich aan de uitspraak van de op 19 januari in Utrecht gehouden buitengewone alge mene vergadering, die de bestuursbe voegdheden in handen van een com missie van drie en de gewestelijke voorzitters legde. DEN HAAG (ANP) De uitslag van toto nu 28 dd 26 en 27 Januari is: deelnemers: 466.203; bruto inleg: 1.069.518,- Prijzenbe- drag 452.406.11; ie, 2e. 3e prijs en premie elk 113.101.52. Ie prijs65 winnaars, die elk bruto per koloni 1.740,- ontvangen. 2e prijs: 1.143 winnaars die per kolom ƒ98.90 ontvangen. 3e prijs: 8 4 32 winnaars d-.c elk per kolom 13.40 ontvangen. De premie wordt na het verstrijken van de reclameter mijn op woensdag 20 februari a.s. bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. Toto no. 25: de premie ten bedrage van bru to 103.260.23 is ten deel gtvallen aan de houder van het formuliernummer R. 3054105. Hij ontvangt nu aan prijs en premie totaal bruto 129.075.23. (Joeg)Langeweg (Ned) afgebr Timman (Ned)—Radulov «Buig) afgebr.. Forlntos (Hong)—Ree (Ned) 10. Ghitescu (Hong)— Adorjan (Hong) MiVi, Browne (VS)Quln- teros (Arg) 1—0. Enklaar (Ned)—Pomar (Sp> 01, Sosonko (Ned)Donner 13e ronde: DonnerEnklaar Vj. ReeTim- man 01. RadulovPlaninc Lange weg—Hecht 1A. Stand: 1. Browne 11. 2. Planinc 9 plus 1 af gebr., 3. Donner 9. 4. Hecht 8 plus 1 afgebr., 5. Matulovlc 7Vi plus 2 afgebr., 6. Sosonko 7V2. 7. Timman 7 plus 1 afgebr., 8. Pomar 7. 9. Radulov 6V3 plus 1 afgebr., 10/11. Fo- rintos, Quinteroe 6Vi. 12. Enklaar 5 plus 1 at- gubr.. 13. Adorjan 5, 14/15. Ghitescu, Ree 4\4, 16. Langeweg 3V4 plus 1 afgebr. Meestergroep. 14e ronde: Garcia (Cuba)— Mohrlok (W-Dld) M—Vi. Pytel (Polen)—El- slng (W-Dld) Clocaltea (Roem)—Kuij- pers (Ned) 01. Keene (Eng)Bachtiar (Indon.) \'j«4, Tarjan (VS)Van Scheltln- ga (Ned) 1O, Hartoch (Ned)Popov (Po len) ViKurajica (Joeg)Baljon (Ned) 10: 13e ronde: KuljpersPytel '6- Stand: 1 Kurajica 16. 3. Popov S. 3/6. Clo caltea, Keenc. Tarjan. Kuljpers 8%, 7. An- tunac 8. 8 Mohrlok 7*4, 9. Hartoch 7, 10/13 Pytel. Dleka. Eising. Garcia 6. 14. Van Schel- tinga 5>4. 15. Bachtiar 4'£. 16. Baljon 2>4 Damesgroop. 10e ronde: Reicher (Roem)— Kalchbrenner (Joeg) afgebr.. Bruinenberg (Ned)Laakmann (W-Dld) afgebr.. Van der Glessen (Ned)Ferrer (Sp) Timmer (Ned)Litmanowicz (Polen) afgebr.. Nicolau (Roem)Karakas (Hong) 10. Vakralova (TsjsD—Ivanka (Hong) afgebr.: 9e ronde VokralovaReichcr 10. KarakasTimmer 10. FerrerBruinenberg 1 a Stand: 1. Nicolau 8. 2. Ivanka 7 plus 1 af gebr., 3 Karakas 6, 4/5. Vokralova. Litmano wicz 5 plus 1 afgebr.. 6/8. Timmer. Laak mann. Kalchbrenner 4'i plus 1 afgebr., 9/10, Bruinenberg. Reicher 3% plus 1 afgebr., 11 Ferrer 2h. 12. Van der Glessen 2 MOSKOU De Russische grootmees ter Anatoli Karpov heeft de zesde par tij in de kandidatentweekamp tegen zijn landgenoot Lev Poloegajevski ge wonnen. Het was de tweede partij die Karpov won, tegenover Poloegajevski niet een. De stand is daardoor 2-0. Karpov heeft nu nog één winstpartij nodig om zich te kwalificeren voor de halve finales. Daarin zou hij dan een andere landgenoot ontmoeten, name lijk ex-wereldkampioen Boris Spasski, die zich eerder deze week via zijn der de winstpartij tegen Robert Byrne voor de halve finales wist te plaatsen. CHRISTCHURCH (Reuter) De Ca nadese zwemster Wendy Cook heeft tijdens de Gemenebestspelen in Christ- ehurch een nieuw wereldrecord op de 100 meter rugslag gevestigd. Haar tijd was 1 minuut en 04.78 seconden. Het oude record stond op naam van de Oostduitse Ulrike Richter met 1.04.99 Zij vestigde dat in Belgrado op 4 september 1973 tijdens de wereldkam pioenschappen. OLDENZAAL Het bestuur en de raad van elf van de Oldenzaalse carna valsvereniging hebben FC Twente ge vraagd de KNVB voor te stellen de bekerwedstrijd FC Twente-Ajax te verplaatsen van zondag 24 februari naar zaterdag 23 februari. Dit met het oog op de carnavalsoptocht die op de bewuste zondag door Oldenzaal trekt. Als het lukt om de wedstrijddatum te wijzigen mogen de besturen van Ajax en FC Twente, de spelers van de bei de clubs en het KNVB-bestuur op za terdagavond 23 februari naar het car navalsfeest van de Oldenzaalse carna valsvereniging komen. Volgens medici geen hinder meer van oude blessure Van onze sportcorrespondent ROTTERDAM Henk Wery (30), die in november van het vorig jaar in de uitwedstrijd te gen Gwardia Warschau zijn spie ren in de linkerlies scheurde en als gevolg daarvan een operatie moest ondergaan, is in zoverre weer hersteld dat hij volgende week met het C-team van de Rot terdammers weer in actie kan komen. Wery is na Israel en Schneider de derde Feyenoorder voor wie de com petitie tot op heden allesbehalve voor- spobdig is verlopen. De laatste weken heeft de ongelukkige Feyenoorder, die tegenwoordig in Woudenberg woont, in alle stilte hard aan zijn come-back gewerkt, terwijl de medische staf van de Rotterdamse club hem na elke training aan een intensief onderzoek onderwierp. De medici, die hem in het ziekenhuis hebben behandeld, hebben Wery die de hoop op een plaats in het Oranje team nog niet heeft opgegeven, de ver zekering gegeven, dat hij geen enkele hinder meer zal ondervinden van de operatieve ingreep. Een grote tegen valler voor de Feyenoorder, die de laatste jaren tot de vaste kerngroep van het Nederlands elftal behoorde, is geweest het feit dat bondscoach Fadr- honc hem nimmer tijdens zijn ziekte heeft bezocht. De artsen, die Wery in de Clarastich- ting in Rotterdam hebben behandeld, hebben overigens verklaard dat zij nog nooit waren geconfronteerd met een dergelijke blessure (de spieren waren volledig van het bot gescheurd). HENK WERY: geen bezoek ge had van Fadrhonc in ziekenhuis.

Nieuwe Leidsche Courant | 1974 | | pagina 15